Nieuwdorp dreigt in geïsoleerde positie te geraken V.M.Z. wil vernietiging hinderwetvergunning Péchiney Nederland Drie engelachtige stickertfes. P.P.R. HOOPT DAT ZEER VEEL KIEZERS ZULLEN STEMMEN Nieuwdorp in het nauw De ontknopping van 1971. vering a DUITSE RAFFINADERIJ ZOU 200 HA. IN OPTIE HEBBEN andammer Itureel itenaar Axel Vrouwen voor promenade Noordstraat Terneuzen stad streek j-atieplannen haard Veere IanP) Het carillon van Itoren te Veere verkeert in toestand. Het kan niet len bespeeld. Er zijn plan. -itauraUe. De kosten hier- gen circa 120.000 gulden, rie van CRM heeft 40.000 sidie toegezegd. De ge lere zal 80.000 gulden moe- figen. De stichting Veere tl en verhoging van het h) wil de gemeente helpen bijeen te brengen door gif. ticulieren. ïeve schoot Vogel ipelle |ting te Koewacli! M>veringa MORGEN VRIJDAG 16 APRIL komen bij U in de gemeentes: de KVP 2e Kamerkandidaten op bezoek lamens I Koeler weer PROTEST Hoogwater ONTDEKKING ONGERUST teuw Fietsenrally van zwem e lub te Koewacht Vrouwenadvies- commissie Begrafenis van slachtoffers vliegongeluk Hot-pants pakjes Gratis bij Printil spray-deodorant. Mej. Kessel: „Ik heb een verleden' Drie-eenheid DONDERDAG 15 APRIL 1971 In onze correspondent) IlE De handboogvereni- f illem-Tell" hield in caii li schieting op de liggend- I waren 25 schutters aanwe Ltslag is: hoofdvogel, G |Diana - Yerseke); eerafe L. de Koeyer (Diana tweede zijvogel, P. dt [(Diana - Yerseke); eersts C.P. Timmerman (Vios hoek) bij loting; eerste on v. Zunderen (Spes-Nostn Inde); tweede onderka), (Spes-Nostra - Ovezande) lep, L. de Kraker (Willem fapelle); tweede klep, J. c [(Diana - Yerseke); derd Geeve (Diana - Yerseke) kleine vogels, C. v.d. Plass lit Yerseke) acht vogels, egende vogelprijs was voc aert van Vooruitgang ui iamme. Pan onze correspondent) VACHT Op zondag lordt een grote schieting j in café Sport bij de Guchte- In Koewacht. Aanvang: 151' (ADVERTENTIE) GO.ZE-RIJEN, CHAAM, RIJSBERGEN EN ZUNDERT TEXAS KAMPT met een grote roogte. AI zeven maanden is er geen regen gevallen. Er woeden zandstormen als in de Sahara. Voor zestig streken is de noodtoestand l'-afgekondigd. een onzer verslaggevers) De gemeente Axel héél P. Manneke uit Zaandam l*| tot ambtenaar voor culture [in de gemeente Axel. Hi zij pgang van 1 augustus offi-iet ast treden. De heer Man-iefc I ambtenaar culturele zake- or. |eer belast worden met he: ad ert van verschillende activitei- |ot zijn werkgebied zal ook behoren. "imm IGENINGEN Landbouwb ooi, kandidaats tropische lechniek. T. H. Beneder, lirg. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.N.M.T. op woensdag om 18.00 uur. Overgang naar koeler weer met hier en daar een bui. Weersvooruitzichten in cijfers ge- ^middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 10; min. temp.: 0 tot 4 grillen aven normaal. Max. temp.: 1 tot 6 raden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 »t 8; min. temp.: van ongeveer nor- aaal tot 3 graden boven normaal; tax. temp.: omstreeks normaal, fans op een droge periode van min- tens 12 uur: 80 procent Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. VOOR ZUIDWBSX NHBEBiA® Editie voor Zeeland 10NNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver- peidingsgebied (excL SO et to* jsokosten). 6,20 per maand (incl. 0 et. to- bsokosten). WONKANTOREN: SRNEUZEN, Nieuwstroat 9 Tel 01150-7920 (4 lijnen) ULST Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) OES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen) LACHTEN OVER EZORGING: a kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) EDACT1E ZEELAND: ureau: Kromme Weele 4, liddelburg, tel. 7764. 'ostbus 116. A F Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) edaeteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. -oordinerend redacteur eeuwsch- V laanderen: G van Berke) (01150-4866) edaeteur o.Z.-Vlaanderen: A Vertind (01140-3447) edaeteur Kanaalzone en érneuzen: R. van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: Fotojournalist Zeeland: ADV EXPLOITATIE: R. van Deursen (01155.1367) Cor de Boer (01155-2237) Wnd. Inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) üostburg en W Z -Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) Konstanz 294 (pl 1), Rheinfelden 213 (pl 4), Straatsburg 230 (pl 2), Plittcrsdorf 358 (- 1), Maxau 410 'pl 3), Plochingen 136 (pl 9), armheim 224 (-3), Steinbach 118 Mainz 236 (pl 1), Bingen 147 (- 1). Kaub 157 onv, Trier 247 (-6), Koblenz 170 (- 2), Keulen 130 (pl 41. Ruhrort 286 onv, Lobith 898 (pl 2). Pannerdtnse kop 870 (pl 2) IJsselkop 799 (pl 3), Eefde IJssel 318 2), Deventer 209 onv, Monsin 5454 (pl 2), Borgharen 3889 (- 19), Belfeld 1108 (pl 6), Grave beneden je sluis 503 (- 1). De minste waterdiepten zijn in mtimeters: Spijk - St. Andries 300. 'sselkop - Driel 260, Driel - Ame- 'ngen 250, IJsselkop - Doesburg 145, Doesburg - Zutphein 240, Zut- >hen - Deventer 250, Deventer - Win- iesheim 250. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND/NIEUWDORP Met een massale hand- tekeningenactie heeft de bevolking van Nieuwdorp geprotes teerd tegen het ontbreken van op- en afritten in de toekom stige provinciale weg bij haar woonkern. Tijdens een bliksem- campagne werden 470 handtekeningen onder een brief aan G.S. verzameld en in het gemeentehuis te Heinkenszand aan gedeputeerde mr. J. P. Boersma overhandigd. De op- en afritten zouden deel uitmaken van een vorig jaar door G.S. aan b. en w. van Borsele toegezegde ongelijkvloerse kruising bij Nieuwdorp. Dat een en ander nu niet doorgaat en Nieuwdorp van de buitenwereld afgesneden dreigt te worden, schijnt zijn oorzaak te vinden in vooruitstrevende plannen van de Duitse olieraffinaderij van de Braunkohlengesellschaft A.G. De Duitse raffinaderij, in de wan deling „U.K. Wesseling" genoemd, die met de Nederlandse overheid in onderhandeling is over een vestiging in het Sloegehied. blijkt veel meer grond in optie te hebben dan oor spronkelijk bekend is gemaakt. On- bevestigende berichten hierover van insiders schijnen nu bevestigend te worden door de plannen voor een parallelweg die terzijnertijd langs de toekomstige Sloeweg zal lopen en alle Sloe-industrieën een uitweg zal moeten geven op deze nieuw aan te leggen provinciale weg. Doordat Pé- chiney, anders dan aanvankelijk in de bedoeling lag, tengevolge van de uitgebreide optie van de Duitse raf finaderij zal worden ingesloten, is de oorspronkelijk geprojecteerde rechtstreekse verbinding van de Franse aluminiumfabriek met de provinciale weg onmogelijk gewor den. De nu geplande parallelweg is hierop een antwoord. Een antwoord dat b. en w. van Borsele en de bevolking van Nieuwdorp echter nog niet helemaal aanspreekt. Morgen, vrijdag 16 april. Bergen op Zoom 6.53 en 19.13. Hansweert 6.02 en 18.20. Terneuzen 5.27 en 17.49. Vlissingen 4.58 en 17.20. We- Jmeldinge 6.43 en 19.03. Daarom overhandigden drie Nieuwdorpers bij aanvang van de hoorzitting terzake van onteigening van gronden ten behoeve van de nieuwe provinciale (Sloe-) weg, veertien lijsten met totaal 470 hand tekeningen, die behoorden bij een briefje aan gedeputeerde staten van Zeeland. De tekst ervan luidt: „Ondergete kenden, inwpners van Nieuwdorp, protesteren met klem tegen het niet opnemen van op- en afritten in de nieuw geprojecteerde weg nabij Nieuwdorp. Zij ondersteunen hierbij het bezwaar van b. en w. van Bor sele tegen het niet opnemen van deze ongelijkvloerse kruising. Wil de leefbaarheid van Nieuwdorp niet nog verder worden aangetast dan is deze verhindingsmogelijkheid een dwingende noodzaak". De petitie werd door het Borsele raadslid A. de Jager (VVD), zelf inwoner van Nieuwdorp, overhan digd aan de gedeputeerde Boersma. De andere leden van de Nieuwdorp- se delegatie waren de voorzitter van de winkeliersvereniging, slager J. Blankenburgh en de zelfstandige ondernemer A. vd. Kreeke. In zeer korte tijd heeft men de handteke ningen opgehaald. „En er waren geen weigeraars...", aldus de heer De Jager. Dat de beloofde kruising opeens niet meer in de plannen voorkwam, ontdekten b. en w. van Borsele en kele weken geleden bij de eerste onteigeningszitting. Het bleek, dat geen gronden voor de kruising wa ren onteigend. B. en w. schreven daarop een brief aan G.S. Hierop is nog geen antwoord binnen. De heer De Jager gaat over de materie ook nog schriftelijke vragen stellen. De beloofde kruising zou 'in de oorspronkelijke plannen ongelijk vloers worden gevormd tussen de Hertenweg de invalsweg van Nieuwdorp), de directe verbinding van Péchiney met de provinciale weg (deze verbinding zou in het verlengde kamen te liggen van de oorspronkelijk geplande grens tus sen Péchiney en „U.K. Wesseling") en de toekomstige in een brede groengordel ten noorden van het Sloegebied aan te leggen Sloeweg. Doordat de plannen van de raffina derij veranderd zijn, zal Péchiney nu met een omweg naar de parellel- weg moeten. Daarop komen men tenslotte alle Sloe-industrieën uit. De huidige Sloeweg zal vanaf onge veer twee kilometer ten zuid-oosten van Nieuwdorp worden afgebogen naar Noordhoek waar hij de nieuwe weg (die zich ten zuiden van 's- Heerenhoek voorzet) ongelijkvloers kruist. Op datzelfde punt komt ook de industrieweg van Hoechst, kern centrale, Total (waarop voorts ook de parallelweg aansluit) uit. De kruising bij Nieuwdorp zal dan niet meer nodig zijn. Het havenschap, dat eraan zou meebetalen omdat Pé chiney ervan kon profiteren, heeft er duidelijk geen belang meer bij. Op het ogenblik is de Hertenweg de enige (zij het ook kwalitatief niet goede) weg die Nieuwdorp verbin ding geeft in de richting Goes en Vlissingen. De parallelweg komt ten zuiden van de combinatie van groenstrook, Sloeweg, leidingstraten. De Sloeweg zal omstreeks 1974 ge reed moeten zijn. Het kruispunt bij Noordhoek (dat door Nieuwdorpers slecht» met een zeer grote omweg langs 's-Heerenhoek bereikt kan worden) pas in 1976. Op het punt waar aanvankelijk de uitvalspoort van nieuwdorp gedacht was, is nu wel een landibouwviaduct geprojec teerd, dat echter weer geen aanslui ting geeft op de parallelweg. Intus sen wordt een beslissing over de vestiging van de Duitse raffinaderij door ingewijden pas na de uitslag van de verkiezingen verwacht... De plaatselijke bevolking, onder aanvoering van het gemeentebe stuur, neemt voorlopig nog geen ge noegen met de plannen. Men is er toch al ongerust over de toekomst: het dorp zal volgens burgemeester Van Waes niet meer mogen „uitbou wen" en moet worden „afgerond". Het ligt (voord als de raffinaderij inderdaad in het verlengde van de lijn Hoechst-Péohiney een kleine 100 ha in optie heeft) in een zeer ongunstige windrichting ten opzichte van de industrie, namelijk ten n.o. daarvan, en de veeteelt in de omge ving kan blijkens de laatste I.P.O.- rapporten wel als afgeschreven wor den beschouwd. Situatieschets van het Sloegebied met daarin opgenomen het terrein dat, zoals nu te voorzien is, zal worden uitgegeven aan de Duitse raffinaderij U.K. Wesseling, de toekomstige Sloeweg, de stippellijn omlegging van de huidige Sloeweg naar Noordhoek, de industrie parallelweg en de (min of meer afgesloten) positie van Nieuwdorp, *0*"£f Schets van de oorspronkelijk door G.S. aan B. en W. van Borsele beloofde kruising bij Nieuwdorp. Hier zou de bevolking van deze Sloe-woonkern rechtstreeks op de nieuwe (in 1974 voltooidepro vinciale weg kunnen komen. De huidige plannen spreken echter andere taal. Het Borseler gemeentebestuur en 470 handtekeningen- plaatsers uit 't dorp zelf verzetten zich nu tegen de plannenwijziging. (ADVERTENTIE) Spectaculair nieuws van Graetz. In één klap maakt Graetz alle andere kleurenteevees ouderwets. Door z'n magische toetsen. Tip ze even aan en ziedaar... de prachtigste kleuren. Graetz steekt met kop en schouders boven de konkurrentie uit. Door vorm geving. Door kwaliteit en vooral ook service. Kleurenteevee kopen? Neem de beste. De mooiste. Kies uit de uiterst progressieve Graetz- kollektie. Hypermodern gekleurde kleurenteevees. Met magisch knoppensysteem. Absoluut... de ontknopping van 1971. Bezoek de erkende Graetz handelaar. (Van onze correspondent) KOEWACHT De zwemclub in Koewacht heeft, onder leiding van B. van de Sijpt en R. Rietjes, een fietsenrally voor verschillende leef tijdsgroepen gehouden. De uitslag is als volgt: Groep I: A. Hamelink 9 punten, C. Bonte 9, H. van Hove 9, R. Thoen 9. Allen reden in leeftijds groep 1, afstand 12 kilometer. Groep 2: E. Bonne, R. van Leeu- iederCpunten. wen, M. Naessens en I. Rombout ieder 6 punten. Groep 3: M. Pardon, F. van Leeu wen, P. Seghers, J. Plaaschaert, ieder 3. Leeftijdgroep 2. afstand 25 kilo meter: 1 F. Seghers, P. Rombout, L. de Smet, N. Vexmeiren, ieder 10 punten. 2 M. Goossens en E. Broek man ieder 8. 3 D. Apers, B. Bonte, M. Apers, M. Bonte, 5 punten. Leeftijdgroep 3, Afstand 25 kilo meter: 1 R de Bruijn, Rn de Bruin, R. Seghers, J. Roelans, 10 punten. Tweede: L, Herweg en E. Anteunnls, 8 punten. Derde: A. Roe lans, L d'Hert, H. van Grembergen en M. Plaaschaert, 6 punten. Vierde: H. Vercouteren, J. van Vlierbergen, L. Woumans, G. Scbuerznan, C. Ver biest, 4 punten. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vrouwenad viescommissie Terneuzen schrijft ons: „Bij aUe gekrakeel over het al of niet tot standkomen van een prome nade in de Noordstraat te Terneuzen zouden wij, de vrouwenadviescom missie in Terneuzen, ook wel eens een geluid willen laten horen. Aller lei mensen, bestuurders en zakenlie den slaan elkaar om de oren met al lerlei argumenten. Maar heeft men daarbq ook wel eens gedacht aan de mening van de consumenten? Wij zijn van mening, dat die promenade er zeker moeten komen. Wij zouden het bijzonder toejuichen wanneer wij eens rustig konden win kelen en boodschappen doen, zander voortdurend het risico te lopen door auto's of brommers het trottoir op gejaagd te worden, om nog maar niet te spreken van het gevaar dat het verkeer in de Noordstraat voor de kinderen oplevert. Wanneer men blijft volharden in deze, naar onze mening al te voorzichtige houding (waar blijft nu toch dat veelbezongen winkelcentrum?), zou het niet ver wonderlijk zijn wanneer nog meer mensen voor hun inkopen naar an dere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaande ren en daar buiten zouden trekken. Het is daar toch dikwijls veel gezel liger? Wij hadden graag een winkel centrum in Terneuzen-Zuid gehad, maar dat wil kennelijk niet lukken. Wij hopen dat de promenade er wel komt: in het belang van de zaken lieden, maar ook in het belang van de Temeuzense consumenten en van de leefbaarheid en aantrekkelijkheid eau Teragiri— (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vrijdag om tien uur ziullen de drie slachtoffers van het vliegtuigongeluk dat op tweede paasdag bij het vliegveld Midden-Zeeland plaatsvond op de r.k. begraafplaats in Sas van Gent ter aarde worden besteld. Tevoren wordt een uitvaartdienst gehouden in de parochiekerk van O.L. Vrouwe Hemelvaart (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De hinderwet-1 vergunning die b. en w. van Vlissin gen aan Péchiney Nederland N.V. heeft verleend, rammelt op een aan tal punten. Met betrekking tot één punt voldoet de vergunning zelfs niet aan de hinderwet zelve. Het betreft hier het ontbreken van het middel waardoor aan gevaar, schade of hin der wordt tegemoetgekomen (punt 6 van de vergunningsvoorwaarden), terwijl de voorwaarden voorts onvol doende waarborgen bieden tegen ge luidshinder. Een en ander is voor de voorzitster van de Vereniging Milieu Hygiëne Zeeland, mevrouw mr. T. Kannegie- ter, reden geweest om tegen het ver lenen van de hinderwetvergunning aan het Franse aluminiumbedrijf bij de Kroon in beroep te gaan. Zij doet dit na te zijn gemachtigd door een groot aantal leden van de VMZ, die ook reeds bij b. en w. van Vlis singen hun bezwaren kenbaar hebben gemaakt. De VMZ-voorzitster vraagt vernie tiging van de beschikking van b. en w. van VTisisingen en weigering van een hinderwetvergunning aan Péchi ney. De bezwaren die in hoger be roep zijn geuit betreffen de punten 4, 6 en 8 van de hinderwetvergunning, terwijl enkele algemene bezwaren zijn toegevoegd. Een van die bezwa ren luidt aldus: „Nog onvoldoende is onderkend welke gevaren de te verwachten uitstoot van koolmono xide (3600 kg per uur) zal opleveren. Bij een concentratie van 6 tot 16 mg per kubieke meter lucht kan al dus de voorzitster van de VMZ een verhoogde sterftekans optreden bij personen die lijden aan hartafwij kingen. Men had kunnen voorschrij ven, aldus mr. Kannegieter, dat de gereinigde afgassen van de electro lyse ovens door een schoorsteen naar buiten zouden worden geleid, waar door de uitstoot aam CO tot nul zou zijn gereduceerd. Verder wijst zij op het gevaar van smog-vorming doordat er geen voor waarden zijn gesteld aan de uitstoot van de verschillende met aardgas ge stookte ovens en andere apparatuur. Stikstofverbindingen die hierbij vrij komen, kunnen samen met oikohno- noxyde smoigvorming teweeg brengen. Dat er geen waarborgen zijn tegen stankhinder, wordt ook een grond voor bezwaar genoemd. Het beroep schrift vraagt om voor te schrijven, dat de veiligheidsrapporten van Pé chiney regelmatig worden gecontro leerd door de deskundigen van de gemeente Vlissingen (de vergunning voorziet rtiet in zo'n controle). Voorts zou het mogelijk zijn, al dus mr. Kannegieter, de fluorschade aan gewassen en vee in de omtrek tot een minimum te beperken, als aan Péchiney stringentere voorwaar den zouden worden gesteld. Een reiniging tot 99% van de af gassen zou, bij gebruik van moderne apparatuur, haalbaar zijn, waarbij de totale emissie van gasvormig fluor kan worden gereduceerd tot 1,9 kg per uur, in plaats van de nu te ver wachten 7,4 kg per uur. (ADVERTENTIE) twee- en driedelig vanaf 49.75 Breda-Tilburg Roosendaal - Middelburg (ADVERTENTIE) Gekke stickertjes met allemaal kleine blote engeltjes erop. Al met al 2 maal 3 verschillende, die u op alle deuren van het huis kunt plakken. Zoals bijvoorbeeld dit slaapengeltje voor de slaapkamer. Speels grapje van Franse ontwerpers. Allicht dat u zoiets bij Printil krijgt. Tenslotte, Printil is de deodorant met een vleugje echt Franse parfum. Gewoon, voor een beetje "joie de vivre". (Van onze correspondent) HULST Voor een vrij grote belangstelling hield de Politieke Partij Radicalen een verkiezings bijeenkomst in café De Ster te Hulst, waarop zij was vertegen woordigd door het Tweede-Ka merlid mej. Annie Kessel en de heer J. v. d. Voorde uit Sluiskil, lid van de Provinciale Staten van Zeeland. Mej. Kessel zei onlangs op een bij eenkomst in Geldrop aangekondigd te zijn als iemand „die een verleden had", namelijk Md te zijn geweest van de KVP. „Ik heb daar nooit spijt van gehad", aldus het PPR-Tweede-Ka- merlid, „maar thans hebben de be langen van de werknemers en de tal rijke vernieuwingen, die gaande zijn, voorrang. Bij de KVP werden wel mooie woorden gezegd, maar vonden geen daden plaats en daarom ben ik uitgetreden en naar een progressieve groepering overgegaan". De PPR hoopt dat op 28 april zeer veel kiezers zullen gaan stemmen. „Nog nooit", aldus mej. Kessel, „is het in Nederland mogelijk geweest een echte keuze te doen. Voor het in de geschiedenis weten we nu wel wat er met een uitgebrachte stem gaat gebeuren: we kunnen na melijk kiezen voor een regering zon der of met de WD". Spreekster zei dat de Partij van de Arbeid, D'66 en PPR ook na de ver kiezingen verder samen willen blij ven werken. Er wordt gestreefd naar een grote nieuwe progressieve partij in de toekomst. Toen het samengaan van de drie genoemde partijen tot stand kwam, was dit voor de PPR een grote feestdag. Mej. Kessel vond het jammer dat ieder van de drie partijen bij deze verkiezingen nog met een eigen lijst komt, maar dit zal echter wel de laatste keer geweest zijn". Vervolgens noemde zij enkele ken merken van de PPR. Het verkie zingsprogramma van de PPR heeft zich wat dat betreft toegespitst op de mensen die echterblijven in de sa menleving. De PPR wil dat de loon maatregel wordt ingetrokken, meer woningen met betaalbare huren, snellere krotporuiming, meer aan dacht voor de bejaarden, weduwen en invaliden. Zij wil dat de kleine zelfstandigen niet vergeten worden. De werknemers in de bedrijven moe ten meer zeggenschap krijgen bij fu sie of bedrijfssluiting. De 450.000 wer kende jongeren in Nederland moeten meer kansen krijgen hun talenten te ontwikkelen en er moet een einde komen aan de honge.r inde wereld. Mej. Kessel noemde dit allemaal mooie woorden, maar zij achtte deze in overeenstemming met de opstelling van de PPR in de Tweede Kamer tij dens de laatste vier jaren. Wanneer de progressieve partijen aan de macht zouden komen, zouden volgens haar andere groepen boven aan het lijstje komen te staan dan nu het geval is, namelijk het zouden dan de huidige achterblijvers zijn. Zij achtte het voor Nederland van groot belang d,at er een regering komt die het vertrouwen heeft van de werknemers en de vakbeweging. De huidige regering heeft niks nagelaten om het vertrouwen van de werkne mers te verspelen en mej. Kessel vroeg zich daarom af, waar de hui dige regeringspartijen het lef vandaan haalden, nu een beroep te doen op diezelfde werknemers. De christelijke werknemers hebben de sleutel in handen om tot een ander en meer progressief beleid te komen, aldus mej, Kessel.

de Stem | 1971 | | pagina 15