FABRIEKEN KOMEN ER TOCH Streekplan niet te veranderen Waardevolle spullen op de rommelmarkt Stoppeldijk Nieuw geïsol positi< DUITSE RA Deontkno Landbouwers van Ossenisse: Zaandammer ïKoeler weer cultureel ambtenaar te Axel Kieldrecht weer bij de tijd REGIO-OVERLEG OVER TWEEDE NATIONALE LUCHTHAVEN Conflict regering en bisschoppen G. Geeve schoot Hoge Vogel in Kapelle VERING stad streek 's-Gravenpolder Aardenburg Borsele Oostburg Sas van Gent Moeizaam Koel i PARAGUAY Ongeluk in Franse mijn: vier doden VALSE AANGIFTE VAN GEBOORTE DOCHTER Restauratieplannen stadsbeiaard Veere 200 HA. IN voor Schieting te Koewacli MORGEN VRIJDAG 16 Al komen bij U in de gemeentes de KVP 2e Kamerkandidat; op bezoek mm I examens hoogwater DONDERDAG 15 APRIL 1971 DONDERDAG 15 APRIL 1971 (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE Kan er geen schone Industrie komen? Zijn er in oost- Zeeuwsch-Vlaanderen eigenlijk wel mogelijkheden voor industrievesti ging? En waar moeten we naar toe als Ossenisse gaat verdwijnen? Dit zijn enkele van de vragen, die dins dagavond op de streekplanhearing in het verenigingsgebouw van Ossenis se zijn afgevuurd op burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse. Een van degenen die aan het woord kwam en een bijdrage lever de aan de discussie was pastoor F. van Putte: „Ik betwijfel dat GS nog geen standpunt hebben ingenomen", zo merkte hij op. „Waarom hebben GS, als ze zo neutraal zijn, geen alternatief plan gemaakt. Het is sterke suggestie geweest om ons de ze plannen in de schoenen te schui ven". De Ossenisser pastoor had ook nog enkele opmerkingen over de Benelux-gedachle in de praktijk in verband met de Baalhoek-onderhan- delingen. „Politiek lopen we nog honderd jaar achter. Jammer dat de Benelux zich tot nu toe alleen beperkt tot afschaffing van de douane", aldus zijn betoog. Maar aanleiding van een vraag over de noodzaak van indus trie in Zeeuwsch-Vlaanderen ant woordde de heer Somers op een vraag van een landbouwer: „Ant werpen breidt uit op de linker Schelde-oever en heeft het baal- hoekkanaal nodig, we moeten bij al deze dingen wel oog hebben voor de consequenties voor natuurbehoud." De heer Somers wees erop, dat industriële ontwikkeling voor Zeeuwsch-Vlaanderen nodig is om een evenwichtige groei te waarbor gen. ook van de bevolking. ,.De be volking heeft hier nog niet het nati onale peil bereikt". Over de lucht verontreiniging als gevolg van in dustrie: „Die luchtverontreiniging moet bestreden worden aan de bron". Landbouwer De Bruycker verde digde op deze bijeenkomst een al ternatief plan: „Als er dan toch industrie moet komen, dan maar in de kop van Ossenisse, dan waait de giftige gas de Schelde wel in". De heer De Bruycker bleek bovendien voorstander van een industrieterrein met maximum afmeting van 1000 hectare. Burgemeester Somers ant woordde daarop dat dit geen haalba re kaart is. Wel voor enige jaren maar niet permanent om dat een zeehaven-investering eerst rendabel wordt bij een industrieterrein van 23.00 hectare. De heer De Bruycker bleek ook hier zo'n vast geloof te hebben in het verzet tegen indus trievestiging bij Ossenisse: „Wat schieten we daar mee op, als de industrialisatie van Osse van natio naal belang is: dan kunnen we wel praten, maar die industrie komt er toch". INDUSTRIE MAG SNEL KOMEN Afval Met ingang van 1 mei zijn de tijden waarop het huisvuil en het grof vuil in 's-Gravenpolder wordt opgehaald gewijzigd. Het huisvuil wordt door de overschake ling van emimers op plastic zakken nu nog maar één maal in de week opgehaald, namelijk op woensdag morgen. Het grof vuil zal niet meer twee maal per maand kunnen worden meegegeven. Dat kan nu alleen nog maar elke donderdag van de maand en in beperkte hoeveelheid. In de loop van deze maand wor den de plastic zakken verstrekt. Jeugdcircus Zaterdagmiddag is er in de zaal van „De Roode Leeuw" te Aardenburg een optreden van het jeugdcircus „Hoger op" uit Goes. De voorstelling begint om 14.30 uur en wordt georganiseerd door de Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen in Sluis en Aardenburg. Gymnastiek De gymnastiekver eniging „Fit En Lenig" (F.E.L) uit Aardenburg houdt op zaterdag 24 april een demonstratie-middag in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de St. Bavostraat. Dat gebeurt dan tussen 16.00 en 18.00 uur. De toe gang is gratis. Jongerenmis In de Aardenburg- se parochiekerk werd voor de vier de maal een jongerenmis verzorgd door de leerlingen van de lagere scholen met medewerking van leden van het dameskoor en het mannen koor. Muzikale medewerking werd verleend door B. Lampo, orgel; P. van Kouteren, slagwerk; R. van Waes, trompet; en L. Boussen uit IJzendijke, gitaar. De algemene lei ding was opnieuw in handen van W. Dierick. Sterrit Op 8 mei houdt de personeelsvereniging van de ge meente Borsele voor de leden een sterrit. De start is om 13 uur vanaf het gemeentehuis te Heinkenszand. De rit eindigt vermoedelijk bij het dorpshuis te 's-Gravenpolder, waarin men na afloop nog enige tijd hoopt na te kunnen praten over de rit. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE „Geef ons die industrie nu maar, dan is de nu al jaren durende onzekerheid rond het voortbe staan van Ossenisse eindelijk ten einde". „Ik ben ervan overtuigd, dat 85 procent van de landbouwers er hier zo over denkt". Met deze krasse uitspraak van een Ossenisser landbouwer, onderstreept door een minutenlang applaus, heeft dit Zeenwsch-Vlaamse dorp zich tijdens een hearing uitgesproken voor verwezenlijking van de indnstrialisatieplannen, zoals die in de concept-voorontwerp-structurschets van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen worden voorgesteld Oud papier Door de scouting Oostburg zal een oudpapier actie •worden gehouden. De opbrengst wordt bestemd voor aanschaf van een boot. Deze boot, een zgn. Lely- vlet, kost veel geld. Hearing Vrijdagavond vindt er in het Verenigingsgebouw De Ark van de Nederlandse hervormde kerk te Sluiskil een oecumenische hea ring plaats. De gespreksleider, de heer J. van As, zal het huwelijk ter discussie stellen. Aanvang acht uur. De inleiding geschiedt door de heer B. Houteman. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De gemeente raad van Kieldrecht heeft in zijn raadsvergadering bzesloten dat het uurwerk op de kerktoren, dat al vijf jaar niet meer in gebruik is, weer hesteld zal worden. Voorts krijgt Kieldrecht een informatieblad, dat allerlei informatie aan de bewoners zal verstrekken. Dit blad zal, naar gelang de noodzakelijkheid, twee maal of meer per jaar verschijnen. Hat wias landbouwer De Bruycker, die na een overloos debat dinsdaga vond rond hailf elf aan de langzaam doorsudderende hearing in Ossenisse deze onverwachte wending gaf. Wie immers, was er tot deze week niet van. overtuigd, dat de bevolking van Ossenisse de 'industrie in eze om geving unaniem zou afwijzen? De werkelijkheid blijkt anders te zijn. Veel landbouwers zien de basis industrie liever nog vandaag dan morgen verschijnen, want wanneer immers zal zich een betere gelegen heid voordoen om op een dergelijke voordelige manier ai te komen van de noodlijdende landbouwbedrijven? Dit ook is de tendens van de discus sies, die dinsdagavond na de Osse nisser hearing vielen te beluisteren in een in sigarettenrook gehuld vere nigingsgebouw. De hoorzitting Ln Ossenisse heeft een moeizaam verloop gehad. Aan vankelijk slaagde burgemeester mrq. M. Somers overigens zeer objec tief in zijn voorlichting er niet in om de aanwezige representanten van de plaatselijke bevolking een duide lijke uitspraak af te dwingen. Dat lukte zelfs niet na herhaalde ver zoeken. Hij werd zelfs steeds ondui delijker hoe de verhoudingen eigen lijk precies laigen. Er werd gesproken over alternatieve plannen, economi sche en agrarische belangen en luchtverontreiniging alsof het voor ieder gesneden koek was. Dat het allemaal niet zo gemakke lijk lag bleek later op de avond. Het moeizaam verloop van de discussie bleef, totdat landbouwer De Bruyc ker na verschillende malen aan het woord te zijn geweest resoluut op stond en met rappe tong de figuur lijke kogel door de kerk joeg: geef ons nou die industrie maar, dan zijn we eindelijk van die onzekerheid af. Aan het feit dat ovationeel applaus volgde viel af te leiden dat de meeste aanwezigen het hier mee eens waren. Niet iedereen overigens, want ook in Ossenisse zijn vurige pleidooien gehouden voor alternatieve plannen. Over de vraag tot in hoe verre de mening van de landbou wers representatief is voor de 450 zielen tellende dorpsgemeenschap durfde zich dinsdagavond niemand openlijk uitspreken. Burgemeester Somers bleef koel onder de kreet. „Ik hen tevreden o- ver de belangstelling en tevreden over de discussie", aldus de Honte- nisser burgervader in zijn betoog achter af. Hij gaf zich daarbij niet al te veel bloot: de uitspraak van de mensen op de hoorzitting is duide lijk niet in overeenstemming met het standpunt van het gemeentebe stuur. Het zijn voor het college van b. en w. van Hontenisse zware dagen. Eerst de hearing in Kloosterzande met een massaal „nee" van de be volking in deze kern. Nu een week later de hoorzitting in Os senisse met een welhaast even mas saal „ja". Er volgen nog meer hoor zittingen, zodat het te vroeg is aan de inmiddels opgedane indrukken conclusies te koppelen. (Van een onzer verslaggevers* BREDA Op maandag 26 april zal in het stadhuis van Roosendaal een gecombineerde Westbrabantse regiovergadering worden gehouden om op bestuurlijn niveau een stand punt te kunnen bepalen t.a.v. de vestiging van een tweede nationale luchthaven bij Steenbergen. Burgemeester ir. W. Merkx van Breda heeft als voorzitter van de regio Breda een uitnodiging ge stuurd aan de voorzitters van de regio's Bergen op Zoom en Roosen daal om op die dag om 11 uur net drie vertegenwoordigers van hun re gio naar Roosendaal te komen. Voorts is uitgenodigd de burgemees ter van Dinteloord, wiens gemeente wel direct belanghebbende is, maar niet bij een der regio's is aangeslo ten. Op de agenda voor deze bijeen komst staat niet alleen de genoemde standpuntbepaling, maar ook zal Ie vergadering voorgesteld worden er. op aan te dringen, dat de streek en de betrokken gemeenten bij de ver dere studies worden betrokken. De gemeenteraad van Thoi heeft zich intussen in een motie uitgesproken tegen de aanleg van een tweede nationale luchthaven bij Steenbergen. De Thoolse raad zegt in die motie, die werd ingediend door de P.v.dA.-fractie en die alge mene steun kreeg, dat de voorstan ders van die luchthaven in West- Brabant (o.a. de colleges van G.S. van Zuid-Holland en Brabant) uit spraken gedaan hebben zonder be langhebbenden erin te kennen. De 6 andere, nog bestaande, gemeenten van 't eiland Tholen en die van St.- Philipsland zullen 't verzoek ontvan gen hun instemming te betuigen met de motie, die ter kennis zal worden gebracht van de minister van Ver keer en Waterstaat. Hoewel de indruk bestaat dat, ook buiten Tholen, vooralsnog niemand in Zeeland' staat te juichen bij de gedachte aan een vliegveld bi; Steenbergen, is er nog geen officieel standpunt van het Zeeuwse provin ciebestuur. De staten van Zeeland hebben een brief gekregen van een meneer Schot uit Tholen (wiens adres overigens niet bekend is, zo dat hij geen brief terug krijgt) die vragen over de vliegveldkwestie heeft gesteld. G.S. hebben n.a.v. die brief aan de staten laten weten, dat zij eerst de publicatie willen af wachten van het interimrapport van de commissie luchtvaartterreinen van het Zeehavenoverleg Zuid- West-Nederland en van het rapport van de commissie Falkenfaage, wel ke rapporten al binnen enkele we ken worden verwacht. Die zullen zij dan, voorzien van hun pre-advies, aan de staten voorleggen. Daarbij zal ook aandacht besteed worden aan de nota van de Brabantse werk groep. Eerst dan zullen de staten van Zeeland zich over de zaak uit' spreken. Officieel zijn zij van de Brabantse nota niet op de hoogte gesteld. ASUNCION (KNP) De rege ring van Paraguay beschuldigt de katholieke bisschoppen van het land van een „anti-regeringscampagne". De kerkleiders zouden door hun „ra- dicalistische en systematische be moeiingen met de regeringspolitiek en hun voortdurend kritiek op de toestand in het land een revolutie in de hand werken. Deze beschuldigingen zijn vervat in een brief van de minister van cultuur Raiul Pena aan aartsbisschop Rolon van Asuncion. De brief komt na de excommunicatie door mgr. Rolon van de Paraguayse minister van binnenlandse zaken, Montanaro en het hoofd van de landelijke poli tie generaal Britez in verband met de. arrestatie vain de Uruguayse pries ter Uberfil Monzon en de aanslag op de hulpbisschop van Montevideo Andres Riubio op het vliegveld van Asuncion. Boeren van Ossenisse willen hun economische puinhoop vervangen door gezonde industrie. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE „Er moet wel een bijzondere reden zijn om deze struc tuurschets op tafel te brengen. Tien jaar geleden heb ik ook al eens zo'n plan gezien, dat nagenoeg gelijk was". Dit zei dinsdagavond in Ossenisse, oud-wethouder A. Serrarens sr. van de gemeente Vogel waarde, tijdens de streekplan-heaHng. Hij twijfelde atm de bereidheid van de provinciale overheid om in de streekplannen nog verandering te brengen. °:'*1 „Een structuurschets, waaraan zo lang is gewerkt wordt niet zo ge makkelijk meer veranderd", aldus de heer Serrarens. Van de zijde van een inwoner van Ossenisse is op deze avond nog kritiek geoefend op de voormalige gemeente Vogelwaar de, die de expansie mogelijkheden van Ossenisse ten eigen gerieve zou hebben beknot, aldus uitlatingen van de heer H. Hiel. Oud-wethouder Serrarens kwam daartegen wel in opstand, maar kreeg niet de gele genheid de argumenten van de heer Hiel te weerleggen. De Oud-wethouder merkte onder meer op: „We zijn natuurlijk tegen vuile industrie, maar als wij geen vuile industrie willen, dan willen ze die op andere plaatsen ook niet. Indertijd konden ze Ossenissse niet missen om van Vogelwaarde een financieel sterke gemeente te ma ken. Ik heb de tijd gekend dat hier 20 café's waren en 900 inwoners. We willen allemaal mooi en fris wonen, maar vooral jonge mensen zullen hier straks de kost moeten verdie nen en die willen nog wel eens wat voor lief nemen". De heer Serrarens vroeg de bur gemeester om sohone industrie. Dat er industrie moet komen stond naar zijn overtuiging vast. „Anders gaat het met Kloosterzande dezelfde kant uit als indertijd met Ossenisse, dat na de samenvoeging met Vogelwaar de is afgetakeld". De heer Somers achtte overigens de kans op inwilliging van de wens om schone industrie niet zo groot. „Er moet hierzeehavenindustrie ko men en zeehavenindustrie heeft het nare verschijnsel niet schoon te zijn". Foto-journalist Henk van de Brink, inwoner van Ossenisse, infor meerde bezorgd wat er met de waarde van de woningen aan, de rand van het industriegebied zou gebeuren. Die waarde daalt, maar wat staat daar tegenover?, aldus zijn vraag, die door de heer Somers als volgt werd beanhyoord: „Dat heb ik al gezegd: men,.houdt te weinig reke ning met de consequenties voor Os senisse zelf". Halverwege de discussie -'zei bur gemeester Somers de indruk te heb ben dat men op de hearing rond de hete brei heen danste. „Ik wil graag horen: bent u voor of,tegen indus trie. Bekijk dit eens door uw eigen bril". Een duidelijke uitspraak kwam pas ruim drie kwartier later: Ossenisse is voor industrie. LENS (AFP) In een mijn bij Lens in Noordwest-Frankrijk heeft zich gistermorgen vroeg een ongeluk voorgedaan dat vier doden heeft geëist. Vier arbeiders waren in -een schacht op 300 meter diepte beton nen el-ementen aan het demonteren. De plank waarop zij zich bevonden kantelde en de mannen maakten een val van honderd meter. Zij waren op slag dood. DEN HAAG (ANP) De 28- jarige Hagenaar W. B. ia door de politie in zijn woonplaats aan gehouden omdat hij een valse aangifte heeft gedaan van de ge boorte van een dochter Hij had zijn dochter in febru ari laten inschrijven. Toen hij deze week een nieuw paspoort kwam aanvragen en daar ook zjjn zoontje op wilde laten bij schrijven, attendeerde een amb tenaar van het stadhuis hem er op, dat hij vergat zijn jongste spruit te laten bijschrijven. In verwarring antwoordde B., dat het meisje inmiddels was overleden. Tenslotte viel hij door de mand en gaf toe een valse aangifte te hebben gedaan. Zijn motief is niet duidelijk. IN DE SPAANS-Baskische pro vincie Guipuzcoa zijn de laatste maanden 56 tegenstanders van het Franco-regiem gearresteerd. Een en ander blijkt een nasleep te zijn van het proces in Burgos. NAUWELIJKS is Pasen achter de rug of in Italië wordt veel volop gestaakt. In Milaan en omgeving zijn de hotels gesloten, vandaag sluiten de winkeliers in Rome, ter wijl ook de ambtenaren het werk laten voor wat het is. EEN DUITSE zendeling is in Jo hannesburg schuldig bevonden aan het onwettig onderdak verlenen op een Lutherse zendingspost aan ne gentien negergeestelijken. DE TUPAMAROS in Uruguay hebben de industrieel Ferres ont voerd. In totaal hebben ze nu drie gijzelaars in het oerwoud zitten. IN SURINAME wordt de suiker- rietaanplant geteisterd door een in sectenplaag. De regering is genood zaakt nu suiker te importeren. De rietkap zal voor een periode worden stopgezet. VOGELWAARDE In verschil lende klassen van de voormalige lagere school in Stoppeldijk liggen en staan ze broederlijk naast elkaar: heiligenbeelden, kerkkandelaars, bor relglazen, schemerlampen en schil derijen. Deels bijeengebracht door jongeren, deels beschikbaar gesteld door het kerkbestuur. Alle attribu ten liggen te wachten totdat zater dag en zondag aanstaande de deuren van het schoolgebouw zullen open gaan voor de Stoppeldijkse rommel markt, waarvan de opbrengst be stemd is voor mgr. Janssen, afkom stig uit Boschkapelle en werkzaam in Ethiopië. De rommelmarkt wordt gehouden in het kader van de vastenactie. Op deze manier hoopt de gemeenschap van Vogelwaarde een aandeel te kunnen leveren in het bedrag van 22.000 gulden, dat mgr. Janssen hoognodig heeft voor de bouw van een kliniek in zijn werkgebied. In totaal is in Stoppeldijk op dit mo ment al een bedrag van 1660 gulden bijeengebracht, terwijl ook d-e leer lingen van de lagere school nog eens 800 gulden hebben bijeengebracht. Alles bij elkaar overtreft daarmee de opbrengst van diit jiaar, die van 1970 al met een paar honderd gul den en pastoor C. Backx van Stop peldijk hoopt, dat de rommelmarkt ook nog eens een flinke duit in het zakje zal doen. Aan de organisatoren zal het in ieder geval niet liggen. Onder leid-ing van de neer O. Vos- veld hebben acht jongeren de afge lopen weken in Boschkapelle en Stoppeldijk een ophaalactie gehou den bij de mensen aan huis. Die actie heeft een groot aantal „afdan kertjes" opgeleverd, die nu bijeen zijn gebracht in de school om er het komend weekend aan de man te worden gebracht. Het kerkbestuur verleendt eveneens medewerking. Pastoor Backx herinnerde zich een grote doos met kerkelijke attri buten ergens op een vliering te heb ben staan. Hij vroeg en kreeg toe stemming de spullen na taxatie door het bisdom in de verkoop te brengen. En zo kon het gebeuren, dat een lo kaal van de voormalige lagere school in Stoppeldijk nu een kerke lijke sfeer ademt. Behalve tal van kandelaars zijn er schilderijen te zien, een oude paaskaars en een beeld van de H. Antonius. Deze spullen zullen verkocht wor den bij inschrijving: de hoogste bie der wint. Een bepaald percentage van de opbrengst is bestemd voor mgr. Janssen, het resterende gedeel te gaat naar de parochie, ook die kan de centen goed gebruiken. Van all-e andere spullen zijn de prijzen vastgesteld: Belangstellenden kun nen er spaarvarkens, borrelglaasjes en bierpullen kopen voor een kwart je of andere dingen voor twee kwartjés. Voor alles 'kan men dit weekend terecht in de lagere school van Stoppeldijk. Zelfs voor ou- schoolbanken, waarvan er een hooi voor niet meer dan een tientje te koop staan. Pastoor C. Backx, van wie het idee vóór de rommelmarkt is, heeft alle vertrouwen in de goede afloop. Hij haast zich overigens te zeggen dat het geen echte „rommelmarkt" is, omdat er ook een hoop waardevol le dingen zijn te zien en te krijgen (tegen betaling natuurlijk). Volledig heidshalve noemen we het daarom maar een waardevolle rommel markt", aldus de pastoor, die verder nog weet te vertellen dat mgr. Jans sen een zeer geziene dorpsgenoot is, die de meeste inwoners goed ken nen. „Mgr. Janssen werkt in Ethio pië onder zware omstandigheden en- kan het geld goed gebruiken", aldus de pastoor. De rommelmarkt zal za terdag om 14.00 uur officieel open gaan en duiurt op deze eerste dag tot 18.00 uur. 's Avonds is de rommel markt toegankelijk van 19.45 tot 21 uur met op zondag 18 april een vervolg van 10.45 tot 20.00 uur. Aar dig bijzonderheidje voor geïnteres seerden: niet alleen de in het klaslo kaal uitgestalde artikelen staan te koop, ook het schoolgebouw zelf. Het wordt namelijk niet meer ge bruikt sinds de nieuwe lagere school officieel in gebruik is genomen. Het adres van de voormalige lagere school van Stoppeldijk is Margaret- sedijk. VEERE (ANP) Het carillon va- de stadhuistoren te Veere verkeert M een slechte toestand. Het kan nie: meer worden bespeeld. Er zijn plas. nen tot restauratie. De kosten hier van bedragen circa 120.000 gulden. Het ministerie van CRM heeft 40.00; gulden subsidie toegezegd. De s- meente Veere zal 80.000 gulden too ten opbrengen. De stichting Vee (tot herstel en verhoging van he: stadsschoon) wil de gemeente helper dit bedrag bijeen te brengen door gif] ten van particulieren. (Van onze correspondent) KAPELLE De handboogvereirj ging „Willem-Teil" hield in caa Sport een schieting op de liggen: wip. Er waren 25 schutters aanwi zig. De uitslag is: hoofdvogel, Geeve (Diana - Yerseke); ee zijvogel, L. de Koeyer (Diana Yerseke); tweede zijvogel, P. Koeyer (Diana - Yerseke); een bovenkal, C.P. Timmerman (Vios! 's-Heerenhoek) bij loting; eerste o: derkal, A. v. Zunderen (Spes-Nosl: - Ovezande); tweede onderkal, 1 Koens (Spes-Nostxa - Ovezandtg eerste klep, L. de Kraker (Willet Teil - Kapelle); trweede klep, J. i Koeyer (Diana - Yerseke); den klep, G. Geeve (Diana - Yersefc Meeste kleine vogels, C. v.d. Plasf (Diana uit Yerseke) acht vogels. De vliegende vogelprijs was O. Steenaert van Vooruitgang Kwadendamme. (Van onze correspondent) KOEWACHT Op zondag april wordt een grote schieting houden in café Sport bij de Guch'Jj neire in Koewacht. Aanvang: 15, uur. (ADVERTENTIE) GILZE-RIJEN, CHAAM, RIJSBERGEN EN ZUNDER' TEXAS KAMPT met een roogte. Al zeven maanden i5j i geen regen gevallen. Er wo zandstormen als in de Sahara, [zestig streken is de noodtoesl [afgekondigd. (Van een onzer verslaggevers)? AXEL De gemeente Axel he] de heer P. Manneke uit Zaandam I noemd tot ambtenaar voor cultured zaken in de gemeente AxeL Hi met ingang van 1 augustus officii in dienst treden. De heer Mannef zal als ambtenaar culturele zake' der meer belast worden met hei muieren van verschillende activitj ten. Tot zijn werkgebied zal ook ,j| Halle" behoren. [ie* i" '■i'U.-ny meur. WAGENINGEN Landbom gesehool, kandidaats tropische tuurtechniek. T. H. Beneder, E| delburg. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST 1 Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excL 90 ct in-] cassokosten). 6,20 per maand (incl. 9 ct. in-| cassokosten). RAYONKANTOREN:, TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tei 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) Vooruitzichte voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door I het K.N.M.I. o; woensdag om 18.00 uur. Overgang koeler weer kier en daar een bui. Weersvooruitzichten in cijfer liddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zd tot 10; min. temp.: 0 tot 4 oven normaal. Max. temp.: 1 raden boven normaal. Kans droge periode van minstens 12 95 procent. Kans op een geheel etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren tot 8; min. temp.: van ongeveer saai tot 3 graden boven nor tiax. temp.: omstreeks norma Cans op een droge periode van tens 12 uur: 80 procent. Kans op geheel droog etmaal: 60 procen Konstanz 294 (pl 1), Rheinfi 3 (pl 4), Straatsburg 230 (j 'littersdorf 358 (- 1), Maxai il 3), Plochingen 136 (pl 'annheim 224 (-3), Steinbach ïv, Mainz 236 (pl 1), Bingen 1' Kau'b 157 onv, Trier 247 ".oblenz 170 (- 2), Keulen 11 Ruhrort 286 onv, Lobith 8! Pannerdtnse kop 870 (pl IJsselkop 799 (pl 3), Eefde 1 "18 2), Deventer 209 onv, Mi 154 (pl 2), Borgharen 3889 (- -elfeld 1108 (pl 6), Grave ber sluis 503 (- 1). De minste waterdiepten zij ntimeters: Spijk - St. Andrii fsselkop - Driel 260, Driel - ngen 250, IJsselkop - Dol '5, Doesburg - Zutphen 240, ren - Deventer 250, Deventer - -sheim 250. 1 KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-375l| en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A F Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (.01180) Redacteur Goes: M Kersten, teL 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeu wsch- v laanderen: G. van Berkei (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm (01150-4805) Sportredactie Zeeland: Fotojournalist Zeeland; ADV EXPLOITATIE: R. van Ueursen (01155.1367) Cor de Boer (01155-2237) Wnd Inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Huist en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Uostburg en W Z -Vlaanderen: M. Bugers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axei (01155-1221) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) Morgen, vrijdag 16 april. B ip Zoom 6.53 en 19.13. Hans |6.02 en 18.20. Terneuzen 5.2 7.49. Vlissingen 4.58 en 17.20 eldinge 6.43 en 19.03. (a: Spectaculair nieuws van Gri In één klap maakt Graetz at andere kleurenteevees ouderwets. Door z'n magiscl toetsen. Tip ze even aan en ziedaar... de prachtigste kit Graetz steekt met kop en schouders boven de konkurrentie uit Door vorm geving. Door kwaliteit e« v» ook service. Kleurenteevee kopen? Nee baste. De mooiste. Kies uit

de Stem | 1971 | | pagina 14