Drukte bij veer te Vliegtuigongeval Honden bij Braakman uit auto s gegooid HENGELCONCOURS AAN EENDRACHT WERD SUCCES de postgiro [toernooi wallers Wereldkampioen in onderwaterdammen rnemuiden 15 aar uur vast p zandbank os- en heide branden in ^Oost-Brabant Vragen over airstrip bij Drunen Zeehengelwedstrijd W.S.F. telde 560 hengelaars Boerenzwaluwen kondigen de lente aan Succes voor kynologe in Halsteren Flinke buit bij Oostbrabantse dorpsjuwelier Landelijke expositie van handwerken te Goes VROUW GEDOOD BIJ VERKEERS ONGEVAL IN ETTEN-LEUR de postgiro kost niets en gééft 21% rente! stad streek Inbraak te Hoek in benzinestation zellige avond bij n der Poel aaibolling te alsoorden Wolkenvelden eertig schutters Hengstdijk 'oogwater Veel belangstelling voor bedevaart naar Hakendover Landbouwbanken in Den Bosch en Hedel gaan samenwerken Autobestuurder na klapband in ziekenhuis Agent valt dood bij achtervolging da's makkelijk! INSDAG 13 APRIL 1971 iig van de plattelandsjongeren STELLENDAM (ANP) De otorkotter De Vrouw Jannetje, Ie Arnemuiden 15, heeft in de lacht van vrijdag op zaterdag bij na drie uur vastgezeten op de ndbank Ooster in de Noordzee, 'en buiten het Brouwershaven gat tussen de eilanden Goeree en Schouwen. 1 LTS Goes 4 punten (beste Ido), 2 Openb. Mavo Goes 4, 3 >vo Goes 2, 4 Chr. Lyceum punten. J?ling 3: Chr. Mavo Goes 4 -| Goes 4 00, Elan Goes 4 floes 7 13, Chr. Mavo Goes 4 Goes 7 00. Eindstand: 1 oes, 4 punten, 2 Chr. Mavo 3 Elan Goes 1 punt. Reling 4: Goese Lyceum 3 Kortgene 2 50, Goese Ly- |3 - Openbare Mavo Goes 4 1— Ëtvo Kortgene 2 - Openbare Goes 4 13. Eindstand: 1 Lyceuim 4 punten, 2 Openb. Goes 2, 3 Mavo Kortgene "ifciemuiden linaars basisscholen afdeling A* I onbosco school 2 (s'-Heeren- |l. A 2: Openb. basisschool Elle- dijk. A 3: Openbare basis- Hansweert. A 4: Chr. Basis- Kruiningen. A 5: Openbare Ichool Wemeldinge. A 6: R.K. (nsschool Kwadendamime. A 7: bare basisschool Nieuwdorp. A v.d. Veenschool (Goes). A bosco school 1 ('s-Heerenhoek) Kloetinge School 1, A bare basisschool Kruiningen. „De vrouw Jannetje", die in Stel- indam gerepareerd was, was op -g naar Arneimuiden. Ter hoogte in de zandbank „Ooster" voorbij vuurtoren van Ouddorp, viel de tor uit. Door de sterke noorden- d kwam de kotter op de zand- k terecht. Wiersma van de Kon. idholllandse Reddingmaatschappij uit Stellendam, direct na een nood sein uitgevaren, maakte vast aan de strande kotter, nog voor het hoog iter van drie uur kon het schip i nacht om tien miniuten over een worden 1-osgetrahken. De kotter ird naar diep water gesleept en ar overgegeven aan de Vlissinger ■tter „Cl-asina" (Vli. 27), die de 15 naar Vlissingen Het verkeersaanbod bij liet veer te Vlissingen was bijzonder groot. Al voor het parkeerterrein van de veer dienst stonden wachtende auto's. De foto geeft een indruk van de drukte. Elders in deze editie kan men er meer over lezen. (Van onze correspondent) HOEK In de nacht van zater dag op zondag werd ingebroken in het benzinestation aan de Braak- manweg, beheerd door de heer I. De dader(s) verschaften zich toegang door een ruit in te slaan. Er werd kennelijk naar geld gezocht, maar dat was niet aanwezig. Er werd enkel een busje olie vermist. l(Van onze correspondent) 'EINDHOVEN Tijdens de paas- fcgen zijn er in Oost-Brabant ver- heidene bos- en heidebranden ge weest, onder meer bij Waalre, Son en Helmond. Bij Nuenen ging als gevolg daarvan een Iandbouwschuur met inventaris landbouwmachi nes, stro en kunstmest in vlam- len op. an onze correspondent) RNEUZEN In de kantine het aannemingsbedrijf gebroe- Van der Poel n.v. werd deypp eerste Paasdag werd een vijf- ij kse kaartwedstrijd gehouden, tienjarige jongen uit {Someren aan- meen kampioen werd de heer gehouden, die ervan wordt verdacht de Velde uit IJzendijke. Tevens een vuurtje gestookt te hebben er die avond een bilj artdemon- waardoor tien hectare hei in een ie waaraan vier bekende bilj ar-natuurreservaat verloren gingen. De deelnamen. De uitslag luidde: 1 brandweren van Someren, Heeze en ippens (Kaprijke, Th Crapé uitaten moesten eraan te pas komen rschoot, 3 D. Standaert uit Mal- om het vuur te doven, m en 4 Ton van Enename uit H euzen. H fan onze correspondent) ALSOORDEN In café Rue du d werd een gaaibolling gehouden een deelname van 47 boilers, uitslag hiervan was: hoge vogel tweede zijvogel Th. Neve te osterzand-e Eerste zij vogel Joh. wels te Walsoorden. Grootste tal vogels met 12 stuks J. van :se, Noordstraat. tn onze correspondent) Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.NJM.I. op maandag 18.00 uur: Droog weer met tJwolkenvelden fttemperaturen over(jag normaal tot fa den "ormaal. ■weersvooruitzichten in cijfers ge- naddeld over Nederland. V??r yoensdag: aantal uren zon: 0 b; nun.-temp.: omstreeks normaal m» i" Smp': 0 tot 4 Braden onder nor- ^ns op een droge periode van ■astens 12 uur: 95 procent; kans op ■OP geheel droog etmaal: 90 procent tnlR°r donderdag: aantal uren zon: «Jb; nan-temp, omstreeks normaal, ^•-temp.: van ongeveer normaal tot "aden onder normaal; kans op een 'Re periode van minstens 12 uur: [Procent; kans op een geheel droog baal: 90 procent. iENGSTDIJK In het café van heer De Kort te Hengstdijk werd buitenschieting gehouden met deelname van 40 schutters. Er •d geschoten op twee prangen, e vogels van de tweede prang psten worden verloot. Uitslag °rgen, woensdag 14 april [gen op Zoom 5.46 en 18.07, iweert 4.54 en 17.11, Terneuzen psten worden verloot. Uitslag i.;,, Vlissingen 3.42 ng een: hoge vogel W. Pauwels emeldinge 5.36 en 17.57. el. Eerste en tweede zijvogel J- as Hengstdijk. G. van Damme neuzen en L. Heijman Hulst j oten de meeste kleine vogels, ien zeven stuks. 's-HERTOGENBOSCH (ANP) Het Tweede-Kamerlid mr. A. Ste- merdimik (PvdA) zal aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, alsmede aan diens ambt genoot van CRM vragen stellen over de aanleg van een airstrip bij Dru nen in Noord-Brabant. De heer Stemerdinik zal de minis ters vragen of zij weten dat deze airstrip zodanig is geprojecteerd, dat in ernstige miate geluidshinder dreigt te ontstaan voor de Drunense wijken iin aanleg Venne-Oost en 't Sempkle. Hij wil weten wat de ministers hiertegen denken te doen. (Vervolg van pag. 1) De gewonde piloot heet J. B. F. Vercruysse en komt ook uit Sas van Gent. Hij is 34 jaar oud. Hij was 's- middags om half drie vanZestienho ven bij Rotterdam opgestegen met een toestel van de nationale lucht vaar tschool. Zijn verloofde uit Tilburg verge zelde hem op de vlucht naar Midden- Zeeland. Hij i-s daar geland en heeft zijn ouders meegenomen voor een rondvlucht. Volgens de deskundige van de Rijksluchtvaartdienst J. de Haan is de heer Vercruysse verkeerd voor de landingsbaan gekomen, welke (Van een onzer verslaggevers) BREDA Aan de bedevaart naar het Belgische Hakendover op twee de paasdag hebben deze keer meer Westbrabanders deelgenomen dan de laatste jaren het geval was. Naast de vaste groep van 300 pelgrims, 60 commissarissen en drumband maak ten 65 KVO-dames en 35 kinderen van beneden de 12 jaar de tocht mee. De voorlichting van „Breda- Hakendover" aan de KVO's had dus duidelijk resultaat. In de kerk van Hakendover werd het gezelschap toegesproken door de geestelijk leider, pastoor Beckers uit Breda. Ook nu werd aan een aantal pelgrims medailles uitgereikt. Onder andere aan de heren M. Vaarten (Alphen) en Jac. van Spaandonk (Den Hout), die respectievelijk voor de 65ste en de 50ste keer mee waren. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De eerste zeehen- gelwedstrijd meetellend voor het kampioenschap 1971 van de Wester- schelde Federatie, die op tweede paasdag nabij Vlissingen werd ge houden, is, begunstigd door het mooie weer zeer geslaagd. Niet min der dan 560 hengelaars namen hier aan deel. De uitslag was: 1 P. Huis- son, Vlissingen 4110 punten. 2 A. Molenman, Oostende 2455. 3 J. Lous, Westkapelle 1570. 4 D. Davidse, Vlissingen 1520 5 H. Molenveld, Den Haag 1450. 6- A. Seynesael, Nummer Een 1250. 7 A. Beghut, Oostende 1130. 8 W. Jansen, Terneu zen 1080. 9 A. Steyaert, Nummer Een 1040. 10 P. van Keulen, West kapelle 1025 punten. De organise rende vereniging was „HW" uit Vlissingen. VLISSINGEN (ANP) De eerste boerenzwaluwen van dit jaar zijn zaterdagmiddag in Vlissingen gesignaleerd. Tegen de straffe noordoosten-wind trokken negen exemplaren laag langs de binnenduinen in de richting van Holland. De boerenzwaluwen overwin teren in midden- en zuid Afrika. Hun komst naar ons land, vlak voor de paasdagen, betekende 'een welkome aanduiding, dat de lente werkelijk In zicht is. DEN BOSCH (ANP) Nadat eerder de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank in Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank in Eindhoven besloten te stre ven naar een zo volledig mogelijk samengaan, hebben thans de Boe renleenbank voor 's-Hertogenbosch en omstreken en de Coöperatieve j Raffeisenbank in Hedel als eerste plaatselijke banken in principe be sloten volledig samen te gaan. De uitvoering van dit besluit zal pas eind 1972 kunnen geschieden, nadat de algemene vergaderingen van beide banken zijn gehouden, het beleid van beide banken is gehar moniseerd en de nieuwe centrale bank in Amsterdam, waarbij de coö peratieve banken in Nederland zich kunnen aansluiten, is opgericht. In de tussenliggende periode zal zeer nauwe samenwerking worden nage streefd. Bij het besluit tot samen gaan heeft met name het intensive ren van de dienstverlening aan het publiek en het voorkomen van onno dige investeringen een voorname rol gespeeld. manoeuvre hij door het geven van een doorstart heeft proberen te cor rigeren. Daarvoor had hij echter te weinig gas, waardoor zijn toestel in een ongecontroleerde luchtlaag is gekomen. De machine kwam terecht in een uienakker, enkele honderden meters van de grasbaan waarop het had moeten landen. Het vliegtuig is merkwaardig genoeg niet in brand gevlogen. De eerste assistentie werd ver-, leend door de rijkspolitie van de1 groep Serooskerken, die onbevoeg den de toegang tot de plaats van de ramp verbood in afwachting van de komst van de rijksluchtvaartinspec- tie welke van Schiphol in de avond arriveerde. Kort na het ongeluk verschenen, hevig geschrokken de voorzitter van de stichting vliegveld Midden Zeeland, mr. P. Hoegen en de com missaris van de koningin in Zee land, mr. J. van Aartsen, op de plaats van het ongeluk. Rond zeven uur kwamen ook deskundigen van de dienst luchtvaart van de rijkspo litie aan. Het is in het nog korte bestaan van het vliegveld Midden-ZeeLand het tweede ernstige vliegtuigonge luk dat er in het Sloe gebied is gebeurd. In het najaar van 1970 stortte een vliegtuigje, dat voor rondvluchten was bestemd, neer op een eiland in het Veerse meer. Toen vonden drie personen de dood. GOES Grand Theater, 20.00 uur: Het ple zierigste huis in Londen 18 jr. HULST Bioscoop, 20.00 uur: Vriezen we dood, dan vriezen we dood a.l. Galerie „Boekhandel Van Geyt", Nettie Miehels, primit. schilderijen (tot 29 april). MIDDELBURG City Theater, 20.00 uur; Hello Dolly 14 jr. OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Irma la Douce 18 jr. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: .Kwasten" door Toneelgroep Centrum TERNEUZEN Luxor Theater, 20.00 uur: De dok ter van St.-Pauli 18 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Dokter Zjiva- go 14 jr. GENT Koninklijke Nederl. Schouwburg, 20.00 uur: Alles voor de tuin (Van onze correspondent) HALSTEREN Op de internatio nale hondententoonstelling die in Luxemburg werd gehouden en waaraan 2500 honden deelnamen, behaalde de zwarte middenslagpoe del Anousk van de Wester-Huy de titel Luxemburgs jeugdkampioen 1971. De hond is eigendom van me vrouw Van Kruistem uit Halsteren. Dit kampioenschap is vermeldens waard omdat deze titel bij hoge uit zondering aan een hond beneden de 24 maanden wordt toegekend. De keurmeester vond de poedel van een uitzonderlijke schoonheid en het dier voldeed ook aan alle voorge schreven raspunten. De poedel Anousk is nog maar tien maanden oud. Tijdens een ky- nologenclubwedstrijd te Goes had Anousk reeds de titel „mooiste van het ras" behaald. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de afgelopen paasdagen is het weer meermalen voorgekomen dat toeristen die Zeeuwsch-Vlaanderen bezochten, zich op een kwalijke manier van hun hond hebben ontdaan. Jachtopziener C. Riem slag van het Rrecreatiegebied De Braakman heeft tot driemaal toe gezien dat een hond uit een rijdende auto werd geworpen, waarna de wagen snel verder reed. Een van de dieren was zelfs in hoge mate drachtig. De heer Riemslag heeft zich over een van de honden ontfermd. De an dere dieren zwerven nog in De Braakman rond, zoekend naar hun baas die hen zo laf in de steek heeft gelaten. „Op mooie dagen, wanneer er weer veel verkeer op de wegen is, is dit wangedrag van dierenbezitters beslist met zeldzaam", zegt de heer Riemslag, die tot zijn spijt geen gelegenheid heeft om alle verlaten dieren onderdak te verlenen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN In het afgelopen weekeinde hebben inbrekers voor een waarde van dertigduizend gul den buitgemaakt bij een inbraak in een juwelierswinkel in het Oostbra bantse plaatsje Asten. Ze zijn met een valse sleutel binnengekomen en hebben een grote voorraad gouden en zilveren armbanden, horloges, dasspelden, hangers en andere siera den meegenomen. (Van onze correspondent) HALSTEREN De hengelsport vereniging De Edelkarper heeft op tweede paasdag een succesvol hen- gelconcours gehouden aan de Een draclht. In totaal deden er 300 vis sers mee, afkomstig van 15 vereni gingen. Dit concours telt me voor liet kampioenschap van de Deltafe deratie. Voor de aanvang van de wedstrijd hielden alle hengelaars in verband met het overlijden van de Klaar voor de duik. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Ben Fransen uit Breda is sinds gisteravond half negen of ficieus wereldkampioen onderwa- terdainmcn. Na een onderwatertoer- nooi, dat een dag in beslag nam, won hij in de finale van A. Wolferds uit Prinsenbeek. De „wereldkam pioenschappen" werden gehouden in een rond zwembassin in Het Turfschip in Breda, waar de tweede Benelux Sport- en Kampeerbeurs werd gehouden. Duizenden mensen namen gisteren ruimschoots tijd om de onderwaterzwemmers met be hulp van speciale kijkers aan het werk te zien. Om te kunnen dam men had het Bredase duikteam Ar- gonauta, dat de kampioenschappen organiseerde, een stalen bord ver vaardigd met loden schijven. Spe ciale handicap voor de zestien deel nemers was dat zjj het bord door de breking van de gezichtshoek in ver band met de combinatie brilleglas, water en lucht, niet in zijn geheel konden overzien. Argonauta is de eerste om toe te geven, dat deze onderwaterhappe ning op de eerste plaats bedoeld was om aandacht te vragen voor de duiksport. De meeste deelnemers hadden nauwelijks verstand van dammen. Maar, vindt evenementen organisator J. Hamelink van het duikteam, „het gaat er ons om, dat de dammers nu actief worden en ons onder water willen verslaan. Ze kunnen dan wel veel beter dam men, maar duiken kunnen ze niet. Laat ze dat maar bewijzen door ons uit te dagen". Argonauta-lid Cees van Raay, oud-Nederlands kampioen onderwa ter duiken, heeft nog ovenvogen om tijdens de beurs een poging te wa gen het record nog scherper te stel len dan de Utrechtenaar J. v. d. Hurk twee weken geleden deed. Die bracht het op 11,5 uur. De tempera tuur van het bassin in Het Turf schip was daarvoor echter te laag. Van Raay zal binnenkort zeker pro beren het record weer in handen te krijgen. heer M. Bogers twee minuten stil te. De heer M .Bogers was bestuurs,- lid en een zeer geziene sportvriend, Op dit moment had hij de leiding in de strijd om het Deltakampioen schap. Het hele concours verliep bij zonder vlot. Er werd voornamelijk platvis gevangen die zich echter niet gemakkelijk aan de haak liet slaan. De prijsuitreiking had plaats in café L. Denissen. Er was een enorme prijzentafel ter waarde van f 1.400. Wethouder drs. P. van Heyst reikte de prijzen uit. De uitslag werd voor de korpsen: 1 Gedult Brengt Vis, uit Roosendaal 2340 pnt., 2 De Edelkar per met 2280 pnt., 3 De Zeester uit Halsteren 2200 pnt„ 4 De Glymes- vissers uit Lepelstraat met 1585 punten. De C. Biesheuvelbeker, een wisselbeker ging naar Gedult Brengt Vis. Vorig jaar was deze beker in handen van De Zeester. De best geklasseerde dame was me vrouw Mertens van De Zeester met 390 pnt. Zij ontving daarvoor een 390 pnt. Zij ontving daarvoor en aparte beker. De heer M. Moerland uit Klundert kreeg een beker die aangeboden was door het gemeente bestuur van Bergen op Zoom. De uitslag individueel werd: 1 M. Moerland 980 pnt., 2 J. van Loon Bergen op Zoom met 690 pnt., 3 J. van Zandvliet van Geduld Brengt Vis 680 pnt., 4 W. Franken van Dp Edelkarper 635 pnt., 5 A. van Loon De Edelkarper 630 pnt. (Van onze correspondent) GOES De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen organiseert op 5 en 6 mei aanstaande in de wand el kerk te Goes een landelijke tentoonstelling van handwerken. Al jarenlang heeft deze bond een rol gespeeld in bet weer tot leven bren gen van allerlei oude technieken op het gebied van het handwerken. Belangstellende leden worden ge schoold in de toepassing hiervan. Aan kleurenleer en compositie wordt eveneens aandacht besteed en het zelf-ontwerpen wordt aangemoe digd. Omdat niet iedereen direct aan de top kan staan, zijn de inzendin gen voor deze tentoonstelling in klassen onderverdeeld. Voor de hoogste klasse worden alleen eigen ontwerpen geaccepteerd. De tentoon stelling is geopend op 5 mei: 10.30 uur 18.00 uur en 19.00 uur 21.00 uur; op 6 mei van 10.00 uur 18.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR De 81-jarige me vrouw A. van Oers uit Etten-Leur is zaterdag om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de Rochus- senlaan in Etten-Leur. De auto, waarin zij( zat en die werd bestuurd door C. J. uit Etten-Leur, botste frontaal tegen een personenauto, waarin H. de B. uit Etten-Leur ach ter het stuur zat. J., die niet vol doende rechts had gehouden, werd licht gewond. Beide auto's werden zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) HOEK De auto van P. R. uit Philippine nabij Hoek kreeg een klapband ten gevolge waarvan hij in een diepe sloot terechtkwam. De bestuurder brak een sleutelbeen en liep een hersenschudding op. Dokter Hofstee liet hem naar het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen brengen. De zwager van de bestuurder, de R. uit Spijkenisse, kreeg lichte verwondin gen. De auto was total loss. LONDEN (AP) Een 22-jarige politieagent heeft zaterdag de dood gevonden toen hij tijdens de achter volging van een vernielzuchtige jon geman in een station van de onder grondse twaalf meter naar beneden viel. (ADVERTENTIE) zeg, ..1

de Stem | 1971 | | pagina 13