V erkeer smaatr egelen aangekondigd voor binnenstad Terneuzen TERNEUZEN TROTS OP SCHELDEFLAT ZAALVOETBAL IN TERNEUZEN OUD MOPJE el. 2595 IN VERBAND MET PROMENADE Het Zeepe gesloten voor Zeeuws Landschap D 66 wijst plan Osseiïisse van de hand Gevarieerde modeshow in Kapelle stad CHU vergadert (in Zaamslag Breskense jeugd gaat [eieren zoeken Porgy en Bess 'verzorgt muziekfestijn Hubert Lampo hield lezing in Axel Cecilia reikte prijzen uit Diploma's cursus handvaardigheid uitgereikt Verkeerssleutels" te Sas van Gent uitgereikt Inschrijvingen in handelsregister HOUTEN KEETJE UITGEBRAND Tee Set treedt op in Kloosterzande Huwelijken ■pa" Huwelijksbemidde- lïeutrum zonder winstoog- I Partnerlijsten van da- lof heren ontvangt u gratis (rij blij vend (in blanco en- f zonder afzender) via likantoor ..Europa", post- |3, Bevrwijk. jongeman, 44 jr, met ei- Ibedrijf en niet onbemid- I zoekt serieuze kennisma- I met jongedame of wedu- conder kinderen. Br. o.n f18242 C van dit blad. Landbouw K-aardappelen te koop aan- fden Tel. 01676-310. I taardappelen te koop aan- I jden. Tel 01676-310. I kg pootaardappelen, bintje. 1 25-28 te koop. E. Mahu, I dbergsestraat 18, Graauw, 01143-221. _koop pony, 6-jarige bonte klasse L., hoogte 1.45 mtr. een 3-jarige Gelderse ruin bles hoogte 1,60 mtr. Bij flaaymakers, Laurentiusdijk Steenbergen. Tel. 01670- Diversen jncein de krant. bt. at adverteren Let en gaat. Iders zijn bejaard. ldeeie Reclame i VRIJDAG 9 APRIL 1971 fieting op zaterdag 10 april A. Menheere, Noordstraat. pvang 3 uur. [libolling op zondag 11 april A. Menheere, Noordstraat, hvang 3 uur. lerdag 10 en zondag li ril schieting bij A. Stallaert, Ischkapelle, aanvang 3 uur 2 wippen. Ihieting op maandag 12 april Ij A. Menheere, Noordstraat. I invang 3 uur. A. Burgemeester Aschoff vertelt sijn Ihoge gasten hoe trots de gemeente ITerneuzen is op de Seheldefiat. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De statenMng duist van de Christelijk Historische Unie houdt op maandag 19 april dm half acht in het verenigingsgebouw van de Ned. hervormde kerk „De Rank een algemene ledenvergade ring. Behalve de gewone agendapun- ten zal het aantal afgevaardigden uit de kiesverenigingen Axel en Groot- Terneuzen in het statenkringbestuur •worden vastgesteld. Het voorstel ■luidt: Axel, twee leden, en Groot- iTemeuzen zes leden, te verdelen als I volgt: Temeuzen twee Zaasnslag Itwee, Hoek één en Sluiskil-Biervliet [één. Voorgesteld wordt de contribu- Itie voor 1971 te verhogen van 50 leent tot 75 cent. De heer H. Evers- lóijk te Heinkelzasnd, CHU- kandi- Idaat voor de Tweede Kaïner, zal een •inleiding houden over „Provinciale len landelijke problematiek", waarna Ier gelegenheid tot discussie is. BRESKENS Op paaszaterdag Iwordt in Breskens een wedstrijd leierenzoeken gehouden voor kinde- Iren van 4 tot 13 jaar. Er zullen 1200 leieren worden verstopt, waaronder 2 ■„gouden" en 2 „zilveren". De geluk kige vinders hiervan krijgen een leuke prijs. Er wordt gezocht in een Jgroep van 4 tot 8 jaar en in een I groep van 9 tot 13 jaar. Men komt op het parkeerterrein aan de boule- Ivard bij elkaar. Om 12.00 uur heeft Ide prijsuitreiking plaats. (Van onsse correspondent) TERNEUZEN „Deze Seheldefiat geeft een zeer speciaal cachet aan de opbouw van de gemeente. Het is een machtig bouwwerk dat iets betekent voor Terneuzen en voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. Ik hoop dan ook dat veel mensen de weg hier naar toe zullen vinden". Deze woorden sprak donderdagmiddag de burgemeester van Terneu zen, de heer J. C. Aschoff, ter gelegenheid van de openstelling van een twee-, een vier. en een vijfkamennodelflatwouing in De Seheldefiat aan de Cliurchilllaan in Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In „Porgy and Bess", (Noordstraat 52, Terneuzen) ■zal op zaterdagavond 10 april een I muzicale happening plaatsvinden ■.met R. en B., beat, soul, pop, Lat.- ^.Amerikaanse spirituals, folksongs en f calypso. Medewerking verlenen ■Oscar Harris, Billy Jones, The I Twinkle Stars en The Breevels Bro thers and Sisters. Het evenement 1 begint oim 8.00 uur. (Van onze correspondent) AXEL De Vlaamse schrijver Hubert Lampo heeft in de Halle een I lezing gehouden. De zaal was goed bezet, vooral door de jeugd, die aandachtig luisterde. Lampo is onder andere_ de schrijver van het boek ...Toaohim Stiller". Voor de pauze j vertelde hij hoe een auteur aan bepaalde fragmenten uit een boek komt. Na de pauze was er gelegen- I heid tot het stellen van vragen, waarvan gretig gebruik werd ge- I maakt. De heep v®n Aschoff bevond zich tijdens zijn bezoek in gezelschap van de heer Dirker, directeur-generaal van economische zaken, gedeputeer de M.J. van Poelje, de heer J. Misgen, rijksinspecteur van financiën en mr. J. Thielen, inspecteur van de Domei nen te Goes. Verder waren aanwezig de heer W. Blok, directeur van het havenschap, de heer ir. Brinkman van Rijkswaterstaat, de heer A. J. van Pagee gemeentesecretaris, enkele wethouders, de heer J. van der Poel van aannemingsbedrijf gebr. van der Poel n.v. te Terneuzen alsmede de heer J.F. Rouw, directeur van make laarskantoor J.P. Rouw te Temeuzen. Het bezoek aan de Seheldefiat be tekende voor de meerderheid van het gezelschap een afronding van een vergadering van het voorlopig be stuur van het havenschap. Het ligt in de bedoeling van de aannemer het eerste van de drie geplande flatgebouwen in septem ber op te leveren. Met de bouw van deze eerste flat werd 15 februari 1970 een aanvang gemaakt Elk flatgebouw bestaat uit twee lagen onderbouw waarin zich de garages bevinden, en negen woonlagen wel ke 81 zeer luxe uitgevoerde wo ningen bevatten. Deze zijn onder verdeeld in twee, vier en vijfkatner- woningen allen met uniek uitzicht op de Schelde. De koopprijs varieert van f 43.000,tot f 82.000, „Het gaat goed met de verkoop en zeker nu de modelwoningen zijn ingericht zal de belangstelling aan zienlijk toenemen" aldus de heer J. van der Poel, die als directeur van het aannemingsbedrijf de felicita ties voor dit bouwwerk van de heer Aschoff in ontvangst mocht nemen, evenals de architect. De heer Rouw voegde hieraan nog toe. dat de vijfkamerflats geprefe reerd worden en dat veel Zeeuwsch- Vlamingen tot aankoop van zeer luxe flats overgaan. Op Goede Vrijdag is bezichtiging van de modelwoningen mogelijk van twee tot zes uur, evenals op Tweede Op de daaropvolgende zaterdagen en. zondagen even eens van twee tot zes uur. De heer J.F. Rouw van makelaarskantoor Bouw te Temeuzen is op genoemde tijden aanwezig om inlichtingen te verschaffen. (Van onze correspondent) HULST Tijdens de teeravond van kaartclub „Cecilia" werden de prezen van de door de club gehouden competitie en van de diverse kaartin gen uitgereikt. De eindstand van de competitie is: 1. O. van Kerkhoven, 2. R. van Branden, 3. F. Buijs. De einduitslag bij de kaartingen is: 1. P. van Kerkhoven, 2. T. de Rijck, 3. A. de Nijs. (Van onze corresponcenl) KAPELLE 1Tijdens een bijeen komst in de lagere agrarische school van de Z.L.M. in Kapelle zijn de diploma's uitgereikt van de cursus Algemene Handvaardigheid, die in de afgelopen maanden werd gege ven. De volgende personen kregen het diploma: D. M. van Belzen (Goes), mevr. E. Bergman-Weiland (Middel burg), W. Dral, (Kapelle), A. Koster (Yerseke), W. W. van Manen (Goes), Jos de Regt (Biezelinge), J. de Regt (Biezelinge), J. Rottier (Yer seke), A. M. C. P. Speelman (Goes), G. Timmerman (Kattendij- ke), L. Nieuwenhuyzen (Yerseke), M. Hiefje (Yerseke), A. Bruinooge (Kapelle), W. Bruinooge (Biezelin ge), mej. M. J. Corstanje (Goes), 1 leerling werd afgewezen. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging TernVelnzeDnr0ZuSd£U;d2fa.n'e'tel' 01170-2161 mMM Zu*H«mdstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het gemeen tebestuur van Terneuzen heeft met het oog op de realisering van een promenade in een deel van de Noordstraat besloten een reeks verkeersvoorzieningen te treffen. Enerzijds worden parkeerverbo den opgeheven, anderzijds ingesteld en in verscheidene straten een een richtingsverkeer ingevoerd. De be langrijkste maatregelen hebben be trekking op de Vlooswijkstraat, de Lange Kerkstraat, Korte Kerkstraat en Nieuwediepstraat. Het verkeer vanuit de Axelsestraat in de richting van de Lange Kerk straat zal via de Vlooswijkstraat en de Nieuwediepstraat worden omge leid. Het bestaande parkeerverbod aan de westzijde van de Noordstraat tussen Vlooswijkstraat en Lange Kerkstraat wordt opgeheven. Verder zal vervallen het parkeer verbod aan de oostzijde van de Noordstraat tussen Herengracht en Lange Kerkstraat. De afsluiting van de Lange Kerk straat in de richting van de Noord straat voor alle voertuigen wordt opgeheven. De zebra voor perceel Noordstraat 2 zal verdwijnen. Door middel van gele strepen op de trottoirband wordt een parkeerver bod aan de noordwestzijde van de Korte Kerkstraat tussen Nieuwediep straat en Lange Kerkstraat nr.8a-10 steld. Andere parkeerverboden ko men aan de west- en noordzijde van de Lange Kerkstraat tussen perceel nr. 25 en nr. 28 en tussen Lange Kerkstraat nr. 70-72 en nr. 82-84. Aande west- en zuidzijde van de Lange Kerkstraat tussen Korte Kerk straat en Lange Kerkstraat ar. 8-10 komt een stopverbod. De Lange Kerkstraat tussen Korte Kerkstraat en Lange Kerkstraat 70-72 wordt af gesloten voor motorvoertuigen lan ger dan 10 meter. Het gedeelte Noordstraat tussen Vlooswijkstraat en Lange Kerkstraat (waar de promenade zal komen) wordt tot voetgangersdomein be stemd. Op de Vlooswijkstraat komt een parkeerverbod aan de zuid-oost zijde tussen de percelen nr 12-12a en de Schoolweg. Parkeren zal ook ver boden zijn aan de zuidwestzijde van de Noordstraat tussen de Schoolweg en de Axelsedam. Voor alle verkeer met uitzonde ring van voetgangers auüen voorts worden afgesloten de Nieuwediep straat tussen de tweede verbin dingsstraat en de dwarsstraat in de richting van de Vlooswijkstraat en het gedeelte Vlooswijkstraat tus sen perceel nr 12-12a en de School weg in de richting van de Noord- straat. Tenslotte wordt een eenrichtings verkeer ingesteld op de Noordstraat tussen Axelsedam en Schoolweg in de richting van de Vlooswijkstraat. (Van onze oorrespondent) SAS VAN GENT —.Loco-burge meester W.H.M. Colsen heeft in het cultureel centrum De Speye te Sas van Gent aan dertig leden van de Nederlandse Vereniging voor Veilig Verkeer de „verkeerssleutel" uitge reikt. Deze sleuteluitreiking vond plaats, nadat hun een examen was afgenomen door de heer Van Dijk, wachtmeester eerste klas van de Rijkspolitie te Sas van Gent. Het betrof hier een landelijke test in theoretische kennis, hetgeen een cursus van zes avonden was. Voor de eerste keer heeft deze Sasse afdeling een cursus doen plaatsvin den, waaraan een examen verbon den was. Doordat het een landelijke cursus was, werden de examenlijs- ten in Hilversum gecorrigeerd. Voorzitter dr. F.W.J. Puijlaert over handigde mevrouw Van Dijk een klein geschenk, dit voor de avonden dat zij haar man moest afstaan voor deze cursus. Na de uitreiking kre gen de leden een verkeersfilm en een film over Pakistan te zien. Te vens werd er onder de leden nog een quiz gehouden. In september hoopt men weer met een nieuwe cursus te starten. TERNEUZEN Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel: Administratiekantoor G. Scheele, Prins Hendrikstraat 51, Axel. E. Royens, Peter van Anrooylaan 282, Terneuzen, Glazenwassers- en schoonmaakbedrijf schoonmaken van schepen. C. de Decker van Steenbergenlaan 13, Terneuzen. Glazenwassersbedrijf en schoonmaakbedrijf. G. van Belleghem, Trumianlaan 48, (Hulst. Machinale houtdraaierij. N.V. Obeka i.o., Zandstraat 219 Sas van Gent. Bevraohtingskantoor op het gebied van wegvervoer. Ven noot: B. F. J. van Opdorp. G. F. A. van Opdorp W. F. van Avermaete en W. J. A. van Opdorp. (Va neen onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de sporthal 't Zwaantje in Terneuzen is een aantal voetbaltoernooi gehouden voor jon gens van een aantal lagere scholen. Er namen achttien teams aan deel waarvan zes vandaag (vrijdag) in de finale-poule elkaar zullen bestrijden. De finalisten zijn de hervormde school aan de Leeuwenlaan, de Schel- deschool, de Wiekslag, de Zonne- school, de Willibrordscbool en de Zeemeeuw. Oude gebruiken worden niet snel vergeten. Pas getrouwde paartjes ein den na hun huwelijksreis een ooie vaar op het dak of een kinderwagen aan de gevel. In de Weststraat in Axel vond een pril paartje een kin derwagen aan de gevel. Hierbij heb ben de versierders het niet gelaten. Zij meenden daarbij nog de nodige dubieuze teksten aan de muur te moeten plakken. Origineel waren de versierders niet. En leuk ook al niet; immers, het gebruik om pasgetrouw den te plagen is al zo ouel (Van een onzer verslaggevers) KAPPELE De directie van de N.V. Landgoed Slot Haamstede heeft een dezer dagen besloten dat het duingebied Het Zeepe tussen Haam stede en Burgh niet langer toegan kelijk zal worden gesteld voor de donateurs van de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Tot dusver be stond er voor dit particuliere eigen dom een beperkte toegangsregcling waarhij aan de donateurs van Het Zeeuwse Landschap werd toegestaan in het bijna 300 ha. grote duinge bied te wandelen. Door de beslissing van de directie is het gebied nu echter geheel voor publiek gesloten. Een ieder die het terrein toch nog betreedt riskeert een proces-verbaal. Het bestuur van de Stichting Het Zeeuwse Landschap tracht opnieuw met de eigenaren tot overeenstem ming te geraken, doch voorlopig is nog niet te zeggen of dit tot enig resultaat zal leiden. 1 De moeilijkheden schijnen ont staat te zijn, toen de directie van het landgoed bleek dat de plaatselij ke WV lidmaatschapskaarten van Het Zeeuwse Landschap verkocht als een soort dagkaarten. Hierdoor werd het landgoed veel massaler betreden dan in de oorspronkelijke opzet de bedoeling was. De reservaten van de stichting: zelf blijven, voorzover ze zijn open gesteld, toegankelijk voor publiek. Dit zijn het Zwin bij Cadzand, de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet en het Landgoed „Land- Iust" te Heinkenszand. NIEUW EN SINT-JOOSLAND Op het voetbalterrein van Nieuw en SintiJoosland is een houten keetje, dat gebruikt werd als opslagplaats voor oud papier, geheel uitgebrand. De brandweer, die spoedig ter plaat se was, kon niet anders doen dan de smeulende resten nablussen. De po litie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Een spelmoment van het zaal voetbaltoernooi. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Ber van Damme van „Het Witte Huis" in Kloosterzande organiseert op maan dag Tweede Paasdag een eerste op treden in Zeeland van The Tee Set. Aanvankelijk zou deze ook in Zeeland zeer populaire groep eind de cember in Kloosterzande optreden. Dit ging niet door omdat een der le den, Hans van Eyck, ziek werd. De destijds teleurgestelde fans (de be langstelling was bijzonder groot) kunnen dus maandagavond aan hun trekken komen. Het optreden begint om half acht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling Terneuzen van D '66 heeft zieli met grote steinmenmeerderheid uitgesproken tegen het haven- en industrieplan Ossenisse, zoals dit in het voorontwerp-streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is aangegeven. Met algemene stemmen keerde de ledenvergadering zich ook tegen een mogelijke drooglegging en industria lisatie van het verdronken Land van Saeftinge. De afdeling nam deze standpunten in nadat drs. W. J. Wolff secretaris van het Zeeuwse Land schap een inleiding had gehouden over de biologische betekenis van het schorrengebied van Saeftinge, dat naar drs. Wolff betoogde in zijn soort uniek voor Europa is te noe men. Ook indien langs het Baalhoekka- naal industrieën zullen komen en het Nauw van Bath doorsneden ral worden zal het de moeite waard zijn het land van Saeftinge uit weten schappelijk oogpunt te behouden, meende drs. Wolff. Wel zal het ui terste gedaan worden om de lucht en waterverontreiniging in dit ge bied te beperken. Wanneer het Land van Saeftinge opgeofferd zou worden aan de in dustrie zou in het deltagebied nog maar vijf procent aan schorren over blijven van de 8.000 ha schorren die tien jaar geleden nog in de Zeeuwse delta aanwezig waren. „We moeten niet de mensen tegen de vogels afwegen, maar de ene groep mensen in een bepaalde streek tegen de andere groep mensen in een andere streek", aldius de heer Wolff. Als een mogelijk alternatief voor Seaftinge als industriegebied noem de hij het gebied tussen Waarde en Rilland op Zuid-Beveland. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Ongeveer 260 inwo ners van Kapelle woonden in ,J)e Vroone" een gevarieerde modeshow van de firma Lamper (in samenwer king met de Wala-fabrieken) bij. Alle soorten foundations, voorname lijk voor oudere dames, en de nieuwste snufjes op dit gebied wer den geshowd door een drietal be roepsmannequins. De presentatie berustte bij mej. Asmus van het Wala-ateüer. Na de pauze waren ook badmode en gewo ne klereq te zien. Het meeste ap plaus kregen, ondanks de aanwezig heid van de professionele manne quins, de drie amatrices Ellie (7), Bea (10) en Hannie (12) Lamper die behendig over het plankier liep pen, daarbij de vereiste zwierig» draaien tentoonspreidend en daar bij nog kleren showden ook. Opval lend waren: de nieuwe modekleur Clementine en het feit dat slechts één hotpants getoond werd.

de Stem | 1971 | | pagina 17