Haven Vlissingen-oost kan worden uitgebreid VERGELIJK DIE PRIJS! PRUSSLA6 Afvalwaterleiding 0.-Z.-Vlaanderen op de helling Oosterschelde zaak" „Open is een griezelige GERT DE MEYER OP FRANSE TOER MET ENGELSE POP EN FOLKSONGS symbolisch lag voor Jdienstlessen WERKGROEP HAVENGEBIEDEN ZEELAND weer ►E STEM Zeeland aangewezen op Vrederust voor psychiatrische zor Minder vraag naar arbeids krachten iliaan Saro leedt in Hulst ANANAS BASTERDSUIKER Goed HOOFD DELTADIENST IR. H. A. FERGUSON Tentoonstelling Borssele in Rijksarchief Zeeland stad streek iidcursus aan lbouwschool pppentheater te Hulst U BETAALT BIJ JAC. HERMANS PRIJS5LAG ALTIJD DE LAAGSTE PRIJS boordevol dakjes prijst# PRIJS-SLAGKLANTEN ZITTEN GOED MET GROOTHANDELSPRIJZENII! JAC. HERMANS N.V. hoogwater BOOTTOCHT ROODE KRUIS ZEELAND NOORDGRENS WEGOMLEGGING Verminderde vraag naar hulpmiddelen voor gehandicapten LUCHTHAVEN REIMERSWAAL SCHERPER Beroepingen Voorstelling van Middelburgs Dilettanten Toneel VRIJDAG 9 APRIL 1971 leen onzer verslaggevers) ITERZANDE Met achll lee stemmen heeft de ge-1 "ut van Hontenisse een voor-j en w. verworpen om ilf ran de geestelijkheid, die e op lagere scholen het gods.| erwijs verzorgt, in te hou.; nerendeel van de raadsleden! In mening, dat de gemeentel idienstonderwijs door geeste.i Ir middel van een symbolisch pu moeten blijven stimuleren,' ag is alleen hoe. B. en uj. mening dat het geven vaij |s behoort tot de taak vatil vijzers op de lagere school! de ouders toch prijs op lesp stelijken dan moeten ze[ zelf de financiële conse-Ei I dragen, zo meent bet oolle-| I vreest dat G.S. hun goed-t zullen onthouden aan eenf 1 op de begroting, bestemd! et godsdienstonderwijs van» llken. Er zal dus een anderet gevonden moeten worden om|: derinig voor het godsdienst-1 ijs geldelijk tot uiitdruücJ brengen. faadslid F. Roctus heeft b. en ofd binnenkort met een uit- K voorstel te kotnen. Voorzit-a M. Somers „dwong" hemt llofte af nadat de heer Roctus let voorstel van b. en w. had! l(Van onze correspondent) LST Vanaf half april zali |ldoende deelname, aan de la-I landbouwschool te Hulst eenl raus steen- en oamentweri I gegeven. De cursus duurt I hd juni. Er wordt les gegeven I t- en paswerk, metselwerk c:3 Verk. Tevens wordt aandacht! aan gemeenschap en samen. Ig van metsel- en betonspeciei Irijn er enkele theoretische les-j |7oor oud-leerlingen van de landbouwschool wordt deze I Is als een goede aanvulling be-| Iwd. IJLST De Italiaanse zanger I ro zal op maandag tweede lasdag optreden in „De Koning In Engeland" in Hulst. Saro, Ie in de omgeving van Hulst len onbekende meer is door In optreden in Kloosterzande, II tijdens dit Hulster optreden last zijn Italiaanse en Engelse Iceessen, ook zijn laatste Ne- Irlandse schijf lanceren. Deze laat met de titel „Zo eenzaam j alleen", verschijnt begin mei J de platenmarkt. Het optreden pn Saro wordt georganiseerd samenwerking met de KPJ. (Van onze correspondent) iulst Het poppentheater „De ekeputte", in de Zoutestraat te st, speelt maandag a.s. (2e paan- het stuk „Willem de Kater", voorstelling begint om hall .GBLAD VOOA ZUIDWEST NEDEBLhfffl Editie voor Zeeland ■abonnementsprijs 17,95 per kwartaal, binnen ver- Ispreidingsgebied (excl. 50 ct. in- casso kosten). |f 6,20 per maand (incL 9 ct. in- Icassokosten). i rayonkantoren: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 Lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) klachten over bezorging: Na kantooruren: teL 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) redactie zeeland: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116 A F Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Vertind (ÜU4Ü-3447) Redacteur Kanaalzone en I'erneuzen. R. van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) adv exploitatie: Wnd Inspecteur Zeeland C. Menu ;0U00-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oost burg en W Z-Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman Axel (01155 Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) (ADVERTENTIE) 99 70 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De raad van bestuur van het rechtspersoonlijkheid be zittende lichaam afvalwaterleiding Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost heeft be sloten de gemeenten Hontenisse, Hulst, Axel en Terneuzen een nieuwe ge meenschappelijke regeling toe te zenden, zodat de onderhavige gemeente raden daarover hun standpunt kunnen bepalen. Het maken van een nieuwe gemeenschappelijke regeling ter vervanging van de oude was noodzakelijk in verband met de gemeentelijke herindeling. Overigens wordrt niet verwacht dat de standpunten van alle ge meentebesturen snel bekend zullen zijn. Het ia mogelijk dat die besluit vorming van de raden van Terneu zen en Axel nog wel even op zich laat wachten, omdat deze twee ge meenten willen uittreden om zich Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur. Overwegend droog, nu en dan bewolkt en temperatuur voornamelijk in het binnenland iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 3 tot 9; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 3 tot 9; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max.- temp.; omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal; 70 procent. Morgen, zaterdag 10 april. Bergen op Zoom 3.48 en 16.09 uur; Bansweert 2.52 en 15.13 uur; Terneuzen 2.16 en 14.36 uur; Vlissingen 1.45 en 14.03 uur; Wemeldinge 3.38 en 15.59 uur. Konstanz 285 (pl.l), Rheinfelden 210 (pl 3), Straatsburg 202 (-2), Plittersdorf 352 (-1), Maxau 412 (pl.3), Plochingen 142 (onv.), Mann heim 225 (onv.), Steinbach 123 (-3) Mainz 242 (pl.13), Bingen 148 pl.6)Kaub 157 (pl.5), Trier 262 3). Koblenz 173 (pl.lO), Keulen 127 (-4), Ruhrort 293 (-5), Lobith 910 8), Pannerdense Kop 881 (-9), Ijs selkop 802 (-10), Eefde IJssel 334 5), Deventer 282 (onv.), Monsin 5442 (-2), Borgharen 3917 (pl.9), Belfeld 1094 (-18), Grave beneden de Sluis 500 (-5). De minste waterdiepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: Spijk - St. Andries 300 IJsselkop - Driel 270, Drie] - Ame- rongen 260, Usselkop-Doeslburg 255 Doesburg - Zutphen 250, Zutphen - Deventer 20, Deventer - Widens- heim 265. definitief te scharen achter d(e nieu we gemeenschappelijke regeling „afvalwaterleiding kanaalzone". For meel is dat op dit moment niet mogelijk, omdat deze nieuwe rege ling nog in studie is. Daarom zuilen Terneuzen en Axel voorlopig nog deel blijven nemen aan de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse regeling. De hiermee samenhangende pro blemen vormden donderdagmiddag punt van beraad tijdens de vergade ring vtam de raad van bestuur in het stadhuis van Hontenisse. In die ver gadering kwam onder meer ook de begroting van 1971 ter sprake, waar bij men ditmaal, aldus mededelingen van voorzitter de heer K. Collot d'Escury, is uitgegaan van een wat simpelere raming dan in voorgaande jaren, omdat een aantal gemeenten over vorig jaar recht hebben op restitutie van bepaalde bedragen, omdat de werkelijke kosten in som mige gevaEen onder de raming la gen. Alle deelnemende gemeenten dragen naar verhouding bij in de kosten. De vertegenwoordiger van Axel. de heer D. Oggel, zei gisteren op de vergadering weinig te kunnen zeg gen over het voornemen van zijn gemeente om zich uit de gemeen schappelijke regeling voor oost- Zeeuwsch-Vlaanderen terug te trek ken. Ook de heer J. Verlinde uit Terneuzen vestigde de aandacht op het feit, dat er hard wordt gewerkt aan alles wait samenhangt met de gemeenschappelijke regeling voor de kanaalzone en de toetreding van Terneuzen. Op voorste] van de heer J. Mar tens uit Hulst werd besloten de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wel aan alle raden toe te zenden, maar er tevens rekening mee te houden, dat de besluitvorming enige vertra ging kan ondervinden. „Maar dan kunnen GS niet zeggen, dat er niets aan gedaan is", aldus zijn motive ring. (Van een onzer verslaggevers) GOES Evenals voorgaande ja ren organiseert het Roode Kruis ook in 1971 weer een boottocht met het Roode Kruis hospitaalschip J. Henry Dunant. De tocht begint op 12 april. Patiënten uit geheel Zeeland worden dan te Wolphaartsdijk (haven) uit- geseheept. Daarna vertrekt het schip naar Moerdijk. Op 13 april vaart men van Moerdijk naar Amsterdam, op 14 april van Amsterdam via IJ- muiden naar Maarssen op 15 april van Maarssen naar Puttershoek en op 16 april arriveert men weer in Wolphaartsdijk, waarna op 17 april de ontscheping van de patiënten plaatsvindt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het huidige havengebied Vlissingen-oost biedt geen mogelijkheden meer voor de stichting van indus trieën die direct aan het water liggen. Tot deze conclusie komt de werkgroep Havengebieden Zeeland in een gis teren verschenen interimrapport. Volgens deze werkgroep ingesteld door het overlegorgaan Zeehavenontwikkeling zuidwest-Nederland, wordt uitbreiding van het natte havenareaal van het havengebied Vlissingen-oost van 210 hectaren tot 350 hectaren toelaatbaar geacht. Eventueel minder gunstige gevol gen van deze vergroting kunnen waarschijnlijk worden ondervangen door verdieping van de havenmond, verdichting van de ondergrond bij de bavendammen en uitbreiding van de bodembescherming bij de havendam- men. De werkgroep acht het gewenst een modelonderzoek te verrichten met het oog op de wijzigingen in de stromingstoestand die door de vergro ting van de komberging zal worden veroorzaakt. Uitbreiding van het ha vengebied Vlissingen-oost achter slui zen wordt niet gewenst geacht; het grote zeehavengebied dat, gelet op de grote investering die sluizen vergen, aan een dergelijk plan inherent is, kan niet op bevredigende wijze aan de omgeving van de huidige haven worden onttrokken. Bij uitbreiding van het havenge bied Vlissingen-oost als open haven zou de uiterste noordgrens die thans in het streekplan Midden-Zeeland is aangegeven gerespecteerd moeten worden. Gaat men er verder vanuit dat de nieuwe centrale van de PZEM bij Borsele de oostgrens markeert dan is het mogelijk een uitbreidings plan te ontwerpen dat zevenhonderd hectaren (bruto) grotendeels aan het water gelegen industrieterrein ople vert. Het bijbehorende nieuwe waterop pervlak beslaat ongeveer 140 hecta ren. Tezamen met de reeds bestaande tereinen en havenbassins omvat het ontworpen havengebied dan 350 hec taren water en ruim 1350 hectaren bruto industrieterrein. In verband met de vestiging van de aluminiumfabriek van Béchiney acht de werkgroep het noodzakelijk dat op korte termijn de Zuidsloeweg wordt omgelegd. Hiervoor is in feite vier jaar beschikbaar. Als vervan gende weg zou een als autosnelweg uitgevoerde ringweg aangelegd kun- (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG In Zuidwest Ne derland zijn de psychiatrische zie kenhuizen Vrederust in Bergen op Zoom en St.-Antonius in Etten-Leur ingeschakeld bij een regeling, die de opneming van acuut-psyciatnsche patiënten moet waarborgen. Vrede rust bestrijkt in dit verband ook een deel van de provincie Zeeland, waar geen psychiatrische ziekenhuizen zijn. Een en ander blijkt uit een brief van staatssecretaris Kruisinga van sociale zaken en volksgezondheid, waarin deze nader antwoord geeft op begin verleden jaar door het Tweede-Kamerlid ir. H. Vredeling (PvdA) gestelde vragen. De psychiatrische ziekenhuizen Vrederust en St.-Antonius zijn ver antwoordelijk voor de acute opne ming van patiënten uit een gebied rondom Bergen op Zoom en Etten- Leur. aldus de heer Kruisinga, die met betrekking tot de provincie Zeeland meedeelt, dat de sociaal- psychiatrische dienst daar goed fun geert. Ook zijn er in Zeeland kleine psychiatrische afdelingen in de ge wone ziekenhuizen, die bij de rege ling betrokken zijn. Voor net overi ge is Zeeland aangewezen op Vre derust dat om die reden in westelijk Noord-Brabant ook maar een klein rayon toegewezen heeft gekregen, aldus de staatssecretaris. nen worden, die tevens de definitieve begrenzing van het industriegebied aan de noord- en westzijde vormt. Gelet op de lengte van deze weg (tien kilometer) en het feit dat de grondaankoop nog geheel moe- plaatsvinden acht de werkgroep de beschikbare tijd bijzonder krap. De kosten voor het aanleggen van zevenhonderd hectaren bruto indus trieterrein in het havengebied van Vlissingen-oost en de daarbij beho rende havenbassins, wegen, spoorwe gen, aangepaste havenmond, leidin gen etcetera worden geraamd op 232 miljoen gulden. In aanmerking ne mend dat een gedeelte van dit ter rein door openbare voorzieningen in beslag wordt genomen zal naar de mening van de werkgroep de kostprijs per vierkante meter netto industrie terrein omstreeks f37,moeten be dragen. (Van onze correspondent) GOES Uit het jaarverslag van de Nederlandse federatie voor vrou welijke vrijwillige hulpverlening in Zeeland blijkt, dat de Zeeuwse stichting Technische Hulp aan Ge handicapten zich momenteel in een kritieke fase bevindt. De vraag naar en het aanbod van het aantal hulpmiddelen wordt steeds minder. Daarom is men mo menteel bezig te onderzoeken of men zal moeten kiezen voor een nieuwe opzet van de stichting of dat men tot de conclusie zal moeten komen dat de doelstelling van de stichting door de hedendaagse ont wikkelingen op het vlak van de sociale wetgeving is achterhaald. In de loop van dit jaar hoopt het be stuur een definitieve beslissing te kunnen nemen. DEN HAAG „De Ooster schelde moet wel dicht, dacht ik. Merkwaardig dat lieden die Eel gekant zijn tegen afsluiting vdn deze C-arm en met comple te begrotingen komen („het kan ook anders", zeggen zij), over onze dienst schrijven maar nooit hier zijn geweest". Ir. H .A. Ferguson, die twee jaar geleden de leiding van de Delta dienst over nam, is van mening dat de Oosterschelde absoluut dicht moet. „Wij technici zien geen redenen om af te wijken van de conclusie van de Deltacommissie die luidt: afsluiten. Wij hebben er ons na tuurlijk ook in verdiept wat de consequenties zouden zijn als wij de Oosterschelde niet zouden af dammen en we zijn tot de bevin ding gekomen dat open water een zeer griezelige zaak is. Dat moet ik wel zeggen". „De minister heeft bepaald dat hij dicht moet, er is ook een wet die dat voorschrijft en als men mij vandaag officieel zou vragen Tjvat vindt u er van, zeg ik zonder aarzelen; dichtmaken". Het hoofd van de Deltadienst, die in augustus 1969 het comman do van ir. .J Volkers overnam en die zuidwest-Nederland op zijn duimpje kent hij is jarenlang in Zeeland werkzaam geweest en heeft on«ler meer de directie ge voerd bij die sluiting van de grote doorbraak bij Veere vertelt ons in zijn „hoofdkwartier" aan de Haagse Van Alkemadelaan, de Delta een geweldig boeiend pro bleem te vinden. „Wij zijn voor zichtig, maar dat hebben wij wel geleerd. Want ieder project dat je kiest, kies je niet zonder risico's. Het is moeilijk om er achter te komen wat de meest doelmatige inrichting van de Delta is". Ir. Ferguson die in de loop dei- jaren heel wat adviezen over wa terbouwkundige projecten in bin nen- en buitenland heeft uitge bracht hij bezocht hiervoor on der meer Suriname,- Mexico, Ier land en Venetië praat ook heel voorzichtig over de tweede nationale luchthaven, die velen in zuidwest-Nederland bij Steenber gen willen hebben. „De keuze van dat vliegveld hangt natuurlijk niet van de regio af. Je zou een som van de factoren moeten maken. Dat vliegveldpro- bleeim is moeilijk. Het is met dat vliegveld net als met een hele grote winkel waar de mensen naar toe stromen. Eigenlijk zou je zo'n winkel heel ver buiten de stad moeten leggen, maar dat kun je de huisvrouw natuurlijk niet aandoen. Economisch bezien zeg ik: die luchthaven hoort tussen de mensen thuis, maar door het lawaai zul je haar naar buiten moeten brengen. Als het niet strikt nodig is hoeft dat vliegveld van mij niet in de Delta te komen. Ik geloof overi gens, dat de oommissie Failkenha- gen die zich op verzoek van de minister in deze zaak verdiept, van-mening is dat je een dergelijk groot vliegveld geïsoleerd moet zetten. Dan heb je de minste ge luidshinder". Het gesprek komt op Relmers- waal. Men zegt dat het hoofd van de Deltadienst niet erg warm loopt voor de ambitieuze plannen van Brabant om aan de voordeur van Bergen op zoom een zeehaven aan te leggen. Ir. Ferguson laohend: „Ik stel me Wanco op. Ik dacht dat ik niet over voldoende gegevens beschik om zo maar te zeggen: ik ben er tegen. En het zou dan ook erg naïef zijn om een bepaalde voor keur uit te spreken. Nee, ik be schik echt niet over voldoende ge gevens om te stellen, laten we het wel doen of laten we het maar niet doen. Er zijn voor- en nade len. Je moet zo'n project op al zijn merites bekijken". tDe grote baas van de Deltadienst net terug van een bliksembe- Eoefc aan het Brouwershavensegat („Nee hoor: van die staking van de baggeraars hebben wij noig niet erg veel last") vertelt dat ook zijn dienst hoe langer hoe meer ge dwongen wordt om zo goed moge lijk te plannen. Hij vindt dat het Deltagebied wat vóór ligt op ande re streken van het land. De ont wikkelingen voltrekken er zich op een wat grotere schaal dan el ders. „Wij moeten op onze dienst net als in een bedrijf proberen oin in de toekomst te kijken. Je dient je af te vragen wat zal het pakket van werken zijn en als bepaalde -projecten zich aandienen moet je zorgen dat je daarvoor voldoende geëquipeerd bent. Je moet veel scherper gaan werken dan vroeger". Regelmatig houdt ir. Ferguson „krijgsraad" met de HID's van Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Brainstormen,1 inventariseren en dan komen er schetsen van het zuidwesten op tafel. Op één van die schetsen prijkt ook de tweede nationale lucht haven: plaats omgeving Steen bergen, om precies te zijn PIET DE BONT. NED. HERV. KERK 's-GRAVENIIAGE Beroepen te Vlissingen H.P. Swets te Lunte- ren. GEREF. KERK Aangenomen naar Amsterdam-Z. (studentenpredifcant) S. de Lange te Deventer. Geref. kerken Vrijgemaakt Be roepen te Zwijndredht K.D. van Dijk te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Middel burgse dilettantentoneel voert op vrijdag 16 en zaterdag 17 april in de schouwburg te Middelburg weer een toneelstuk op. Opgevoerd wordt „Brullen als een duif" van L. Storm, De aanvang op beide avonden 8.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij het naderen van de zomervakantie krijgt Gert de Meijer, de 17-jarige pop- en foik- zanger, die als componist van de pop-opera „Sergeant Broom" al eni ge faam verwierf, de trekkriebels in het bloed. Trekken en zwerven, liedjes zingen en daarbij zichzelf begeleidend op gitaar, banjo of mondharmonica is zijn lust en leven. Deze zomer gaat Gert weer op de Franse toer met door hem zelf ge maakte Engelse pop- en folklied- jes. „De Fransen zijn zulke aardige, hartelijke mensen. Ze voelen mijn liedjes goed aan en weten ze te waarderen. Hier in Nederland staat men gauw klaar met kritiek. Daar om vind ik het geweldig om door Frankrijk te trekken en te zingen", zegt Gert de Meijer alias Jerrycan, de artiestennaam die hij aan de pop opera „Sergeant Broom" verbond. „Maar Jerrycan is verleden tijd. Ik heb mijn stijl bereikt. De oude folksongs, die zing en componeer ik het liefst. De trant van Leadbelli, Pete Seeger, de Belg Wannes van de Velde en in eigen land die van de Shepherds, die trekt mij het meest aan. Ik houd ook van oude schilde rijtjes, trouwens alles met een oude traditie, daar ben ik gevoelig voor". Gert de Meijer, leerling van het Petrus Hondius-lyceum, wacht een kweekschoolopleiding. „Maar als het alleen aan mij lag, wil ik mijn brood in de muziek verdienen. Maar eerst zou ik graag een paar jaar door de wereld trekken, en allerlei indrukken en ervaringen opdoen. Ja, het liefst ga helemaal alleen. Ik hou er van de mensen te observeren. Terwijl ik zing en speel bekijk ik hun gezichten. Dan zie ik hoe ze mijn muziek vinden". Gert de Meijer trad al veel in Zeuwsch-Vlaanderen op. Maar ook in Eindhoven en Maassluis had hij veel succes. „In Maassluis, in de Toverbal, trad ik met Engelse groe pen op. Ik kreeg daar uitnodigingen om op 30 april, 1 en 2 mei in Maassluis of Rotterdam op te treden op een groot popfestival". Een Gentse studio toonde even eens belangstelling voor het Terneu- zense talent. Een gedeelte van Gerts repertoire is op de band opgenomen en men toonde er zich bijzonder enthousiast over. Tot de favorieten van Gert de Meijer behoren John Le Hooker, Zappa, Incredible String- band en Pete Seeger. „Maar ook oude jazz, zoals van Glenn Miller, mag ik graag horen". Gert de Meijer zingt altijd in het Engels, Waarom? „Omdat ik in het Engels veel meer jongeren kan be reiken. Het is een taal die bijna iedereen verstaat en dat is ook de bedoeling van een liedjeszanger". Als straatmuzikant in Frankrijk zal Gert de Meijer zeker niet van hon ger en dorst omkomen. „De Fransen zijn niet bepaald ka rig met hun geldelijke beloning. In ieder geval kan ik er goed van rondkomen en verder heb ik maar heel weinig voor mezelf nodig. Ik zit eigenlijk gewoon te popelen tot de zomervakantie er is. Ik denk dat ik deze keer tot Marseille ga. Voor de rest zie ik wel waar ik terecht kom". FOTO BOVEN: Gert de Meijer, de 17-jarige Ter- neuzense pop. en folkzanger, temid den van geboeid luisterende bewon deraars. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De werkvoor ziening in Zeeland staat er iets min der goed voor dan in de afgelopen maanden het geval was. De cijfers doen deze gang van zaken niet ver moeden. Toch is het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zee land te Middelburg niet al te opti mistisch gestemd. Het aanbod van mannelijk perso neel bedraagt momenteel 1278. Dat is 2 procent van de mannelijke loon- trekkenden in Zeeland. Landelijk gezien staat Zeeland hierbij op de vijfde plaats. Het landelijk gemid delde is namelijk 1,8 procent. De arbeidsreserve eind maart. 1971 was 2000 groter dan een jaar geleden. Het aanbod van vrouwen loopt ook terug. Eind maart werden er 800 minder gevraagd dan eind februari van het vorige jaar. In Zeeland valt deze wat vreemde gang van zaken voor de tijd van het jaar ook nogal op. Het is namelijk de gewoonte dat bij het naderen van het mooie weer de vraag naar perso neel groter wórdt. Maar dat is nu juist niet het geval. Eind februari dit jaar werden er bijvoorbeeld 296 bouwvakkers in de BNU-seotor ge vraagd. Eind maart nog maar 270. Eind februari waren er 890 metaal bewerkers nodig, eind maart nog maar 881. In totaal liep de vraag terug met 56. Die aarzeling in de vraag baart het bureau voor de arbeidsvoorzie ning toch wel enige zorgen. Luidt deze betrekkelijk kleine teruggang in de vraag wellicht toch een omme keer in de conjunctuur in, zo vraagt men zich af. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onder de naam „Van centrale kern tot kerncentrale" wordt deze zomer een tentoonstel ling gehouden over het adellijke ge slacht en het Land van Borssele in de loop der eeuwen. De tentoonstel ling vindt onderdak in het rijksar chief in Zeeland aan de sint Pieter straat in Middelburg. De tentoon stelling wordt vrijdag 23 april offi cieel geopend door mr. F. Th. Dijck- meester, burgemeester van Haarlem mermeer en oud-burgemeester van Zierikzee.

de Stem | 1971 | | pagina 15