Hebben r.k. lagere scholen in Sluis nieuw schoolbestuur of niet? WIM KAN IN ZEELAND Maatregelen bij aanleg van de Zoomweg KNALDEMPER OP DOW -KRAK LR Nogmaals Terneuzense schoolstrijd Pleidooi raadslid voor afschaffen regeling die niet blijkt te bestaan VRAGEN OVER INSPRAAK OUDERS ijl' A Aandrang op zwembad te Axel Twaalf heren slaagden voor cursus fijn-koken TE AXEL stad streek DIAMAl i8995 wijzer zijn. entaar Koopcentrum Passie-avond voor Axelse bejaarden DUIVENVERKOOP TE HULST Inspraak Handelscentrum mogelijk 30 april dicht Horeca Hulst moet opgave doen van omzet gedistilleerd AUTOMOBILIST ERNSTIG GEWOND BIJ BOTSING BESCHERMING DRINKWATER Sluis TIJDELIJK 1.30 Aardenburg I I ij DONDERDAG 1 APRIL 1971 vakken, alles kan er in I poezenzacht en-soepel. lepel Geitenleer bij de ]jgd van nu geweldig in I i Diana >95 b 3 delige tas li met moderne dubbele I beugel S handgreep, 3250 Wild-croco rundleder met binnen ritsvak, 'n juweel (Handig (inschuifbaar Iminipluutje ggg fin diverse w [modekleuren clere modetassert ïuwste kleuren. assen komen uit Creaties van- be- aningen ais Jac- Fantasja parijs en iaan Mario Remo e aan 'in Diana's - Ferd. Bolstraat 54 - arote Houtstraat 168. cant meer uit st te lopen in een itwordt door rvan je niets poithebtleren spij waarin je je >mdat hij vreemd :ren over jou looi bent, blijf angmogelijk. udeer. latnoodzakelijk. sn, praat er dan 'ns rél ziet vein 1980. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/MIDDELBURG Wim Kan zal deze maand viermaal in Zeeland optreden, namelijk op 26 april in „De Halie" te Axel, op 27 april in het Ledeltheater te Oost burg, op 29 april in Britannia te Vlissingen en op 30 april voor MSC/ SAK te Middelburg. Andere „toppers" in de Zeeuwse culturele agenda voor april zijn voorstellingen van het Nederlandse blijspej „In de holte van je arm" van Dimitri Frenkel Frank in Goes (1 en 2 april), Axel (19 april) en Terneuzen (20 april). Het Zuidelijk Toneel Globe speelt Othello van William Shakespeare op 19 april in Middelburg en op 30 april in Terneuzen. Van de concerten noemen wij dat van het duo Theo Olof/Janine Da- costa op 8 april in De Halle te Axel, het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest op 2 april in de Mid delburgse concertzaal, het Residen tie Orkest op 23 april in de St.- Jacobskerk te Vlissingen en het tweede kasteelconcert in het histo rische slot Male (bij Brugge) op 18 april door het Belgisch-Nederlands fluitkwartet. Op 24 april vindt in de Maria Magdalenakerk te Goes een lente festival plaats met medewerking van de sopraan mevr. Ank Tammin- ga-Buthfer en Stoffel Gunst, orgel, de Zeeuwse Koorschool, de Zeeuw se muziekschool en een tweetal brassbands. Het Westvlaams Jeugd orkest treedt 15 april op in De Halle te Axel. i.st Nieuw Rotterdams Toneel speelt op 5 april in de Middelburgse schouwburg het blijspel „Vrouwen geen probleem", van Woody Allen. Eveneens in de Middelburg se schouwburg treedt op 10 april op de slagwerkgroep Amsterdam met de popgroep Beautiful Idaho en een eigen lightshow. Voorts wordt de film Laos van Joris Ivens vertoond. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van het Zeeuws boeken feest worden in Britannia te Vlis singen op 3 april diverse optredens verzorgd door o.a. The South Jazz band, Conny van den Bos, de goo chelaars Niberco's, Nel Kars solo toneel, het marionettentheater Bert Brugman en A. Marquinie met oude films. De in oprichting zijnde n.v. Koop centrum Zeeuwsch-Vlaanderen heeft reeds diverse keren haar plan tot stichting van een groot winkel centrum op het terrein van de voor malige textielfabriek De Schelde in Sas van Gent, ook in deze krant, uit voerig geëtaleerd. In een speciale hoorzitting hebben leden van de Sasse middenstandsvereniging Sas '70 hun pro- of anti-Koopcentrumme ning kunnen laten horen. Van de aanvang af heeft men van de zijde van het bestuur van het Koopcen trum gesteld dat b. en w. van Sas van Gent positief, althans niet dui delijk afwijzend, tegenover het win kelproject staan. Dat lijkt te klop pen, want loco-burgemeester Colsen heeft desgevraagd tegen een onzer redacteuren verklaard niet in te zien waarom b. en w. tegen het plan zou den zijn, indien de gemeenteraad er zijn goedkeuring aan zou geven. De heer Colsen voegde er bij die gele genheid nog aan toe, dat uiteindelijk Gedeputeerde Staten hun fiat zullen moeten geven aan de gewijzigde be stemming van het terrein van De Schelde. Nu kan het best wezen dat het bestuur van het Koopcentrum i.o. zich op publiciteitsgebied wat heeft vergaloppeerd, hetgeen de boosheid van burgemeester ën wethouders van Sas van Gent heeft opgewekt. Naar onze smaak rijkelijk laat na de laatste berichtgeving over het plan. Een feit is echter, dat het Sasse ge meentebestuur, naast scherpe kritiek op de mannen van het Koopcentrum, nog steeds geen duidelijk standpunt ten aanzien van het te stichten cen trum kenbaar heeft gemaakt. In de openbare raadsvergadering van dins dag j.l. werd er zelfs met geen woord over gerept. Afgesproken werk? Deze zwijgzaamheid is des te vreemder, omdat het Koopcentrum plan in brede kring van de Sasse bevolking, maar ook in de omgeving van Sas van Gent, grote aandacht heeft gekregen. Het lijkt ons om die reden van belang dat het project zo spoedig mogelijk in het openbaar door de gemeenteraad ter discussie wordt gesteld. Zowel middenstand als consument zouden een dergelijke duidelijke opening van zaken op prijs stellen. (Van een onzer verslaggevers) AXELHet raadslid Dekker van Axel heeft in de jongste raadsverga dering aangedrongen op spoedige verwezenlijking van verre plannen voor de houw van een nieuw zwem bad voor Axel. De heer Dekker informeerde te vens naar de stand van zaken met betrekking tot het uitbreng'en an het eerste gemeentelijke ^ooriich- tingsblad, waarmee evenwel mo ï- lijkheden zijn in verband met ae krappe personeelsbezetting °P cretarie. Over het lange uitblijven van de eerste editie merkte een van de Axelse raadsleden in de raaa schamper op: „Dat gaat niet zo vlug als de belastingen". De heei Van der Lee merkte eveneens op onaer- hand wel eens te willen weten ot er enig uitzicht is of er willicm vol gend jaar met het zwembad begon nen kan worden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De technische dienst van Dow-Chemical in Terneu zen heeft de 97 meter hoge fakkel van de naftakraakinstallatie voorzien van een nieuwe brander. Verwacht wordt dat de fakkel 50 procent min der geluid zal produceren wanneer ter voorkoming van roetvorming stoom in de vlam wordt geblazen. De nieuwe brander is namelijk voor zien van stoompijpen met een grotere opening, terwijl er tevens een anders geconstrueerde ringleiding is inge bouwd, die zoals in een auto als een knaldemper werkt. Op de foto zien we de nieuwe bran der in de takels van de enorme kraan die tijdens de montagewerkzaamhe den moest worden gebruikt. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Dinsdag 6 april om acht uur wordt in het bejaardendiensten- centrum 't Trefpunt in Axel een passie-avond gehouden voor alle Axelse bejaarden. Voor de pauze staan een schriftle zing, zang en meditatie op het pro gramma. De medidatie wordt ver zorgd door mevrouw A. Verheul-van Rees. Ook het bejaardenkoor zal medewerking aan deze avond verle nen. Na de pauze wordt er een film vertoond over leven en werk van de Martin Luther King. Diegenen, die afgehaald wensen te worden omdat ze slecht ter been zijn, kunnen zich hiervoor opgeven aan het diensten centrum (tel. 1378). (Van onze correspondent) HULST Zondag a.s. wordt in lokaal de H.L.B. bij W. Blommaert te Hulst een duivenverkoop gehou den van duiven van de bekende lieffaebiber A. de Maaigld uit Hlulst. De verkoop begint om 14.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS „Hebben de beide katholieke lagere scholen in Sluis nu een nieuw schoolbe stuur of niet?". Dit vraagt de heer O. de Milliano, en vol gens hem nog vele ouders in Sluis, die kinderen op de r.-k. lagere jongens- en r.-k. lagere meisjesschool hebben, zich af. Tot eind vorig jaar was het kerk bestuur van de Sint-Joannes de Do perparochie tevens schoolbestuur van beide scholen. „Reeds zo'n vijf jaar geleden", aldus de heer De Milliano, „is er van het Bureau On derwijs van het bisdom Breda een advies aan de toenmalige kerkbestu ren uitgegaan om de functie kerk- schoolbestuur te splitsen. Dit is in Sluis tot op het laatste moment uit gesteld. Toen omstreeks een maand of negen geleden nogmaals een brief uit Breda kwam, waarin stond dat per 1 januari 1971 het nieuwe schoolbestuur benoemd moest zijn, heeft men in allerijl een schoolbe stuur bij eengetrommeld. Tenminste, dat zijn de geruchten hier in Sluis, want tot op heden is dat nieuwe bestuur nog niet naar buiten getre den". Wat de heer De Milliano vooral betreurt is dat bij de samenstelling van dit bestuur op geen enkele wij ze inspraak is geweest van de ou ders der leerlingen. „Eind vorig jaar", zo vervolgt de heer De Millia no, „heeft het kerkbestuur de na men van de ongeveer 150 ouders bij elkaar gezocht en daaruit een voor selectie van 30 namen gemaakt. De ze 30 namen werden aangeboden aan beide schoolhoofden en die heb ben daaruit vijf leden van hun eigen schoolbestuur gekozen. Het kerkbe stuur zelf benoemde uit zijn midden twee leden van het nieuwe school bestuur". Over deze gang van zaken heeft de heer De Milliano contact gehad met drs. Bakx van het Diocesaan Onderwijsbureau in Breda. „Ik heb hem gezegd dat ik de gevolgde pro cedure volkomen fout vond, omdat de ouders er op generlei wijze bij betrokken zijn geworden. Uit de woorden van de heer Bakx maakte ik op, dat de gevolgde procedure hem' min of meer koud liet. Het kwam er voor hem op aan de namen van het nieuwe schoolbestuur te krijgen". Volgens de heer De Milliano gaat de dooddoender „de ouders toonden geen interesse" beslist niet op, al thans is niet bewezen. „Wij hebben geen stencil, uitnodiging of wat dies meer zij gezien. Als het nieuwe schoolbestuur er inderdaad is, dan is de samenstelling buiten het mede weten van de ouders gedaan en staan zij dus voor een voldongen feit". Dat de ouders inspraak in de sa menstelling van het schoolbestuur moeten hebben, staat voor de heer De Milliano buiten kijf. ,,'t Is ge woon democratisch en bovendien heeft een schoolbestuur bij een bij zondere lagere school veel in de melk te brokkelen. Het is duidelijk dat belangrijke beslissingen in zo'n college genomen onmiddellijk haar gevolgen hebben op scholen en kin deren", aldus de heer De Milliano. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de huishoud school „De Leeuwtjes" in Terneuzen sloten de deelnemers aan de cursus fijn-koken hun opleiding succesrijk af met het behalen van het felbe geerde getuigschrift. Van de twaalf heren die de zes lessen onder leiding van mejuffrouw D. de Buck, de directrice van de huishoudschool, tro-uw en met grote nauwgezetheid volgden, behoefde niemand de hond in de (diplnma)- pot te vinden. Als proeve van be kwaamheid werd op de laatste avond een d-iner van vijf gangen bekokstoofd, waarhij de cursisten elk een deel van de schotels voor hun rekening namen. De vrouwen, verloofden en familieleden van de kandidaat-koks konden met eigen ogen en tong de culinaire prestaties beoordelen. De beoordelingen van de diverse schotels liepen uiteen van cum 1-aude tot Brussels lof van de jury. Alle deelnemers aan de fijn-koken-cur- sus, die elk jaar meer belangstelling van heren der schepping trekt, pre zen de wijze waarop mejuffrouw De Buck een groot aantal keukengehei men heeft ontsluierd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In verband met de viering van de nationale feestdag op 30 april stelt het bestuur van het handelscentrum Terneuzen voor op die dag een algemene winkelsluiting in te voeren. Hierdoor zou de koop avond op vrijdag 30 april komen te vervallen. Teneinde het publiek toch de gelegenheid te geven 's avonds te kopen, wordt voorgesteld de koop avond te verschuiven naar donderdag 29 april. Ook banken en andere in stellingen zouden aldus dienen te handelen. Het handelscentrum houdt maandag 5 april in restaurant Vijver hof, aanvang 20 uur, de algemene le denvergadering. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gezamenlijke Hul ster horeca heeft van de gemeente aanzegging gekregen om vóór 1 april de omzet van gedistilleerd op te geven. De horeca-vereniging had bij de gemeente om uitstel daarvan gevraagd, omdat alle boekhoudbe- scheiden bij het administratiekan toor zijn voor het opmaken van de balans. (Van onze correspondent) TERHOLE Bij een aanrijding tussen twee auto's op de kruising Havendijk - provinciale weg Terneu- zen-Terhole is de bestuurder van de personenauto, J. de R. uit Hontenis- se, vrij ernstig gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde, toen de heer De R. met zijn auto de provin ciale weg wilde oversteken. Zijn auto werd gegrepen door een busje van de provinciale watermaatschap pij, bestuurd door De B. uit Zaam- slag. Door de kracht van de botsing reden beide auto's van een dijk af en kwamen veertig meter verder tot stilstand. De heer De R. moest met een zware hersenschudding en een beenfractuur naar het ziekenhuis in Hulst worden vervoerd. T (ADVERTENTIE) SILVESTER f (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Drs. A.J. Jansen, rector van de rijksscholengemeen schap Petrus Hondius in Terneuzen schrijft ons: „Van het hoofd ener katholieke lagere school ontving ik een briefje, waarin mijn uitlatingen in De Stem en De Vrije Zeeuw van 23 maart worden gelaakt. De laatste zin van dit briefje luidit: Ik ben van mening dat uw misplaatste en insinuerende woorden in de toekomst voor uw school een negatieve invloed zullen hebben bij mijn advies inzake schoolkeuze. Het spijt mij dat bedoeld schoolhoofd zo negatief over mij oordeelt. Ik heb niets tegen hem persoonlijk gezegd en ik heb zeker niet persoonlijk willen grieven. Uit de laatste zin van het briefje kan jik nieit anders zien dan dat dit schoolhoofd ermee wil zeggen dat hij in het vervolg de ou-de-rs van zijn leerlingen zal afra den het Petrus Hóndius-lyceum te bezoeken al3 gevolg van „misplaat ste en insinuerende woorden, die ik hebben over de wijze rlicihting ov-er sohoolkeu- fegeven na het verlaten re school. Ik vraag me wel af wat' dit alles te maken heeft met een negatief advies aan de ou ders van de leerlingen. Zij zoeken de beste mogelijkheden voor hun kinderen en een oordeel van een schoolhoofd over een ander zal hen daarbij bijzonder weinig interesseren. Graag wil ik hier nog een algemene opmerking aan vastknopen. Ik meen dat schooihoofden er zich toe moe ten beperken adviezen te geven over de sohoolridhting en niet be paalde scholen binnen die richting moeten aanprijzen of afkammen. Dat officieel en door de ouders veel waarde wordt toegekend aan het oordeel van het schoolhoofd betref fende mogelijkheden tot het volgen ren. Wanneer schoolhoofden dien- niet meer dan natuurlijk, maa-r ik vind dat de ouders en niemand an ders moeten bepalen maar welke school zij hun kinderen zullen stu ren. Wanneer schoolhoofden die- aangaande adviezen gaan geven gaan ze m.i. buiten hun boekje. En wanneer ze eenzijdige voorlichting over een bepaalde school geven en een a-ndiere doodzwijgen, doen ze dat ook. I-k wil graag benadrukken dat het niet gaat om een schoolhoofd en zijn school, over mij of het Petrus Hondiius-lyceuim het gaat oim al gemene dingen". (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Het gemeente raadslid P. Apers uit Koewacht heeft in de raadsvergadering van Axel gepleit voor de afschaffing van een regeling, die bij nader inzien helemaal niet blijkt te be staan. Het betrof een (vermeende) bijeenkomst waarbij de Axelse middenstandsvereniging het „streekcentrum" voor de gemeente staangeld zou moeten incasseren voor de kermis van Koewacht. De oorzaak van het misverstand iigt overigens niet bij de heer Apers zelf, maar is het gevolg van een begripsverwarring tussen het bestuur van het Sl-reekcentrum en het college van b. en w. De Axelse middenstandsvereniging is name lijk gewend de organisatie van de „pinksterfeesten" in de woonkern Axel voor haar rekening te nemen. Die pinksterfestiviteiten zijn te vergelijken met een kermis. Het Streekcentrum regelde in plaats van de gemeente de kwestie van het staangeld van kermisexploitan ten op eigen houtje en een gedeel te van de revenuen vloeien daarbij af naar deze vereniging. Nu inmid dels Koewacht, Zuiddorpe en Overslag aan de gemeente Axel zijn toegevoegd, meende het Streekcentrum-bestuur volgens de zelfde procedure te werk te moe ten gaan in deze drie plaatsen. En daarin schuilde volgens de heer Apers het grote kwaad. Koewacht heeft namelijk al jarenlang een kermis. Het p-laatsje staat bij ker misexploitanten niet ongunstig aangeschreven, omdat men er tot voor de gemeentelijke herindeling verschoond was van het betalen van staangeld. De gemeente ver keerde in de veronderstelling met het houden van kermissen de ge meentenaren een dienst te bewij zen en men was daarom wel be reid daarvoor een veer te laten. Wel moesten de exploitanten in het begin van het jaar een klein bedrag betalen, maar volgens de normale afspraken werd dat bij de najaarskermis weer terugbetaald. Dit jaar evenwel kregen de vaste kermis-exploitanten, die Koewacht gewend waren te bezoeken, de schrik van hun leven, toen op een aanvraag om weer present te kun nen zijn een schrijven volgde van het Streekcentrum, dat een bedrag van een gulden per meter in reke ning gebracht zou worden. Dat be tekende voor de zweef- en draai molen posten van meer dan twee honderd gulden. Naar aanleiding daarvan sprak de heer Apers de vrees uit, dat de Koewachtse voor- jaarskermis wel een teleurstel ling voor de plaatselijke jeugd zou kunnen betekenen, omdat een van de belangrijkste exploitanten te kennen had gegeven onder de nieuwste voorwaarden weinig te voelen voor een bezoek aan Koe wacht. Daarom diende de heer Apers in de raadsvergadering een verzoek in, inhoudende af te zien van het rekenen van staangeld. En dat was, zo bleek later uit de reactie van voorzitter Van Dijke, volkomen overbodig. „Want", zo vertelde deze, „geruime tijd gele den heeft het college van b. en w. besloten dat de tradities in de buitenkernen gehandhaafd dienen te worden, in de vorm zoals dat voor de gemeentelijke herindeling was". En daarvan bleek de raad niet allerwegen op de hoogte. Ook het Streekcentrum blijkbaar niet, waarvan burgemeester Van Dijke veronderstelde, dat daarbij het be sluit van b. 'en w. wellicht niet goed zou zijn overgekomen. De burgemeester beloofde dat de zaak alsnog zo snel mogelijk recht ge trokken zou worden, dat de kermis exploitanten geen staangeld hoe ven te betalen en dat de Koe wachtse jeugd zich dus ook geen zorgen hoeft te maken over het doorgaan van de voorjaarskermis. Bovendien zal het Streekcentrum worden geadviseerd zich over deze zaak te verstaan met de onlangs in Koewacht opgerichte winkeHers- vereniging „Wiveko". (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Bij de aanleg van de Zoomweg zullen maatregelen worden getroffen ter bescherming van het drinkwater in het winge- bied van Hnybergen en Ossendrecht, Dat zeggen minister drs. J.A. Bak ker (Verkeer en Waterstaat) en staatssecretaris Kruisinga van socia le zaken en volksgezondheid in ant woord op schriftelijke vragen van de nit Zeeland afkomstige Tweede Kamerleden drs. W.R.V. Dusarduijn (KVP) en C.F. van der Peijl (CHU). Welke beschermende maatregelen precies getroffen zullen worden de len de bewindslieden niet mee. Zij zijn van mening dat het plaatsen van borden wellicht nuttig kan zijn, maar zij denken toch wel aan „ver dergaande maatregelen". Het tracé Ledenvergadering Jantje van Sluis De Vis- en Hengelvereniging „Jantje van Sluis" hield in hotel „Balmoral" haar algemene ledenver gadering. De periodiek aftredende bestuursleden de heren L.F. Qua- taert jnr. en P.J. Boes werden her kozen. Uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester de heer C. Goossens bleek, dat de vereniging er financieel goed voorstaat. Besloten werd pogingen te ondernemen om het belangrijkste viswater van de vereniging n.l. het kanaal Sluis- Brugge te zuiveren van de voor de vissers zeer hinderlijke planten groei. Ambtsjubileum koster Quataert Zaterdag zal in Sluis de uitgestelde viering van het 40-jarig ambtsjubi leum van de koster P.B. Quataert plaats vinden. Om zeven uur zal een speciale kerkdienst, opgeluisterd door het gemengde zangkoor, wor den gehouden, waarna in de kerk voor de belangstellende parochianen gelegenheid zal zijn om de koster persoonlijk geluk te wensen. Onge twijfeld zullen velen hiervan ge bruik maken om Piet de koster, zoals hij in Sluis bekend staat, die in april 70 jaar wordt, hunsympa- thie te betuigen van de Zoomweg, vastgesteld door het ministerie van verkeer en wa terstaat, loopt zo bevestigen de bewindslieden door het genoemde waterwingebied, met dien verstande dat de beschermingsgebieden gro- tendeeld westelijk van het traeé lig gen. Het was niet mogelijk, aldus het antwoord, het tracé van de Zoom weg meer naar het oosten te verleg gen, omdat dan een aantasting van het natuurgebied „Het grote en het kleine meer" plaats zou vinden. De kamerleden Dusarduijn en Van der Peijl hadden hun vragen over het Zoomwegtracé gesteld omdat zij ernstige rampen voorzagen als geen beschermde maatregelen werden ge nomen. Zou bijvoorbeeld een aanrij ding met een tankauto op de Zoom weg plaatsvinden (ter hoogte van het waetrwingebied) dan was de kaïns op ernstige vervuiling van het drinkwa ter niet denkbeeldig. Vrij kort nadat in De Stem de aandacht werd gevestigd op deze kwestie (begin maart) verklaarde een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat desge vraagd, dat het mogelijk is de Zoomweg zonodig „waterdicht" te maken, een wegenbouwprocedé dat in Duitsland veel wordt toegepast en dat ook al in Nederland is ge bruikt. In de officiële antwoorden van de bewindslieden wordt aan deze mo gelijkheid niet met zoveel woorden aandacht besteed. Aangenomen mag worden, dat deze mogelijkheid valt onder het begrip „verdergaande maatregelen". (ADVERTENTIE) Handbooggilde Het handboog gilde „Sint Sebastiaan" uit Aarden burg zal zaterdag bijeenkomen voor de jaarlijkse prijsuitreiking. De ver gadering zal worden gehouden in ,,'s Lands Welvaren", het clublokaal, en zal besloten worden met een grote prijsschieting. Plaatsgenoten exposeren De beeldende kunstenaars Jan Bruens uit Eede en Ety Bagchus uit Sint Kruis stellen een deel van hun werk ten toon in The New Galery te Bad Godesberg (D.) van 4 april tot en met 24 april. NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER zonder kleurstof en conserveermiddel 'lil Suft

de Stem | 1971 | | pagina 5