Bejaarden in moeilijkheden Plan 1I00C Weinig nieuws op de markt Favoriete teams bleven aan winnende hand Gewestvorming ook buiten provincie Doel GOUDS KOSTEN VERWARMING GESTEGEN Actiecomité Noordstraat schreef G.S. Politieke bijeenkomsten in Zeeland fijn samen fietsen! Onderzoek naar oorzaak aardbeienramp Rommelmarkt Vogelwaarde goed gestart LANGS PRC IN ZEEUWS mm MODESHOW IN DE HALLE: Bedrijfsvolleybal dames m' stad streek Brillenactie voor Memisa blijft goed lopen Schieting te Hulst SCHULD Natuurstudieclub uit België brengt week door in Vogelwaarde Van Helsland schoot enorm J aarvergadering De Steltkluut Postzegelvereniging Het Land van Hulst STAATSSECRETARIS: Verdacht van oplichting Snelheidscontrole in Terneuzen Belangstelling uit heel Zeeland voor rit in Oostburg Samenvoeging scholen in 1972 perfekt tot Brandje te Kapelle bij Van der Have Kans op regen raterstanden hoogwater DONDERDAG 1 APRIL 1971 DONDERDAG 1 APRIL 197.1 (Van een onzer verslaggeefsters) AXEL De modeshow Dey Axel be wees dinsdag- en woensdagavond dat er eigenlijk voor dit jaar geen nieuwe mode gemaakt is. Met uitzondering natuurlijk van de Amerika overge waaide hot pants en deze werden dan ook uitbundig getoond. Wat Dey verder in De Halle van Axel showde was al traditioneel. Op het met tuinkabouters, jagers, uilen en paddestoelen gemarkeerde par cours vielen vooral de heren op. In eigentijdse en kleurige kleding toon de men dat een man zelfs in een junpsuite past. Materiaal waarvoor vroeger uitsluitend dameskleding in aanmerking kwam, wordt nu steeds meer gebruikt voor herenconfectie. Zo was er een bordeaurode broek en trui van dralonjersey met een kraag- loze jas van Cardin, die veel bewon dering oogstte. Vetersluitingen in truien en pulls, vrijetijdskleding dus, worden veel toegepast Een klapstuk was het suède pak voor heren, waar onder aan de pijpen van de broek een versiering was opgestikt. Voor de da mes breekt een zorgeloze tijd aan. Alle lengtes en stijlen kan men dit voorjaar en deze zomer dragen. De hot pants voor de jonge vrouw met mooie benen, gecombineerd met een maxi-jurk met een lange split of een nini-jurkje. Verder hebben we op gemerkt dat de traditionele jurken, broekpakken en mantels vaak nog meer verfijnd waren. De vele moge lijkheden die de vrouw geboden w orden nu mini, maxi en midi nog niet hebben afgedaan, zijn dat ieder datgene kan dragen wat het best bij haar figuur en smaak past. Natuurlijk bestond de finale uit een bruidsstoet, die minstens zo mooi was als de vo rige keer. Voor marotten een Kleurig suède vest met ribfluwelen broek. Hemelsblauwe trui bruine hot-pants. boven suède (Van onze volleybalmedewer ker HULST In de eerste klasse van het dames bedrijfsvolleybal bleven de drie top-teams alle aan de win- ende hand, zij het dat het niet altijd even gemakkelijk ging. MA VO 1 had het niet breed tegen Pioniers dat zich zo maar niet ge zonnen gaf. Deze zeer spannende en goede wedstrijd eindigde uiteinde- jk op een krappe 12 zege van MAVO 1. De setstanden waren 1416, 11 15, Ï210. Koploopster KPJ had weinig moeite met Lybeert-Ver- straeten, dat tegen de veel sterkere tegenstandsters niets had in te bren gen en kansloos met 04 verloor, "let duel tussen de twee Clingse teams CVC en Clitex 1 kende een gelijk opgaand verloop, waarbij bei de teams om beurten de kans had den de strijd in hun voordeel te beslechten. Na vooral twee uiterst Spannende laatste sets beslisten de Clitex dames de wedstrijd verdiend met 13 in haar voordeel. De set standen 152, 7—15,1416, 68. De rangschikking: 1 KPJ 9 7 1 1 15 2. MAVO 1 9 6 2 1 14 3. Clitex 1 9 6 1 2 13 4. Pioniers 9 4 2 3 10 5. Dageraad 8 3 14 7 6. CVC 9 13 5 5 7. Lyb. Verstraeten 8 0 4 4 4 8. Scholencomb. 1 9 10 8 2 TWEEDE KLASSE PVH moest een onverwacht ge lijkspel 2—2, toestaan aan een ver rassend MAVO 2, dat er in slaagde na een 2—0 achterstand toch nog een punt te veroveren. De achter- (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De brillenactie voor de Medische Missie Actie (Me misa) die in Zeeuwisch-Vlaanderen nu al twee jaair wondt gevoerd door de heer Jac. van Voonenberghe uit IJzendijke verloopt nog steeds naar wens. Onlangs werden weer 56 do zen (inhoudende 60.000 brillen) ver zonden. In totaal zijn nu 155.000 brillen verzonden naar de ontwikke lingslanden in twee jaar tijds. Dat het niet de laatste zullen zijn, moge duidelijk worden uit het feit dat vorige week een zending van 1800 stuks uit Amsterdam in IJzendijke arriveerde, terwijl in het blindenin stituut „Henricus" in Nijmegen nog- eens 2000 brillen gereed liggen voor verzending naar IJzendijke. stand van de dames van de gemeen te Hulst op Morres wordt door dit verliespunt steeds groter. Ook hek- kesluitster Scholencombinatie 2 le verde een uitstekende prestatie, want het slaagde er in van het veel sterker geachte GVC een puntje af te snoepen. Het was pas in de laat ste set dat GVC een 21 achter stand in een 22 gelijk spel wist om te buigen. Olmulo en COM BO waren volkomen aan elkaar ge waagd, wat een zeer spannend wed strijd verloop te zien gaf. Olmulo toonde zich met 21 juist iets ster ker. De setstanden 1511, 1614, 11—14. De rangschikking: 1. Morres 8 2. PVH 9 3. GVC 8 4. MAVO 2 9 5. Olmulo 9 6. Doordouwers 8 7. Combo 9 8. Scholencomb. 2 8 (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Het actiecomité tegen verkeersmaatregelen, verband houdende met de 'afsluiting van een gedeelte van de Noordstraat te Terneuzen, heeft zich voorlopig niet neergelegd bij de beslissing, donderdag 25 maart j.l. genomen door de raad van die gemeente Terneuzen waarmee de raad akkoord ging met het voorstel van b. en w. tot de reconstructie van een gedeelte van de Noordstraat en omgeving. Een der woordvoerders van het actiecomité, de heer J. A. Riemens, toonde zich teleurgesteld over de wijze van behandeling in de gemeenteraadsvergadering. „Het ging er vrijwel door als een hamerstuk, terwijl over een rijwielpad werd gestemd", aldus de heer Riemens. Het comité is en blijft van mening, dat met een dergelijk ingrijpend pakket van verkeersmaatregelen het algemeen belang niet is gediend. Het comité heeft zich inmiddels tot het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend, een en ander onder voeriegging van reeds eerder, ingediende bezwaren met het verzoek een nader onderzoek te willen instellen en zo mogelijk onthouding van goedkeuring van het betreffende besluit van de gemeenteraad of vernietiging hiervan te willen bevorderen. (Van onze correspondent) HULST —In café R. de Vilder te Hulst wordt zaterdag a.s. een prijs- sahieting gehouden op de liggende wip. De schieting begint om drie uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES PPR-voorzitter drs. E. Jurgens en KVP-Kamerlid drs. W. L. Lockefeer zullen maandag 5 april tegenover elkaar staan in de 's avonds tot politieke arena om te bouwen zaal van het Slot Ostende te Goes. Vanaf acht uur zal daar een forumavond worden gehouden, waaraan iedere belangstellende kan meedoen. De organisatie berust bij de PPR-Zeeland, in samenwerking met de PvdA en D'66. Vertegenwoordigers van de drie samenwerkende confessionele partij en en van de drie samenwerkende progressieve partijen zullen in het forum zitting nemen. Voor de PvdA zal dit het katrdidaiait-Kamerïid P. A. Roeis uit St. Maartensdijk zijn. Ontwikkelingssamenwerking is het onderwerp van een speciale ver kiezingsbijeenkoimst van de „pro gressieve drie" in De Schakel te Middelburg op zaterdag 17 april Drs. B. de Gaay Fortman (PPR) en dr. E. Prins (Zeeuws PvdA-statenlid en wethouder van Goes) zullen daar de inleiders zijn. Mr. Hans van Mierlo (D'66) en drs. Ed. van Thijn (PvdA) zullen samen met een vertegenwoordiger van de PPR het woord voeren op een „experimentele bijeenkomst" op een nog nader aan te wijzen plaats in Zeeland op maandag 19 april. (ADVERTENTIE) Want wat is plezieriger dan fijn samen op de flets er op uit? Natuurlijk op een veilige, goed onderhouden fiets. Uw fietsen-vakman zal daar graag voor zorgen. (Van een onzer verslaggevers) HULST/CLINGE/SINT-JANSTEEN. Een groot aantal bejaar den in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen dreigt in financiële moeilijkheden te komen, doordat achteraf over het voorbije en nog lopende stook- seizoen nog aanzienlijke bedragen betaald moeten worden voor het gebruik van collectieve verwarming in bejaardencomplexen. De sterke stijging van de olieprijzen is er blijkens het commentaar van de Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging de oorzaak van, dat de werkelijk gemaakte kosten veel hoger liggen dan het aanvankelijk geraamde bedrag. Het is gebruikelijk, dat aan de bewoners van huizen met een col lectieve verwarming tevoren een be paald bedrag per maand in rekening wordt gebracht voor stookkosten. Achteraf volgt meestal verrekening van de werkelijke kosten. Veelal moet een bedrag bijbetaald worden, verspreid over een aantal maanden. Soms ook komen huurders in aan merking voor terugbetaling. De af gelopen maanden zijn de prijzen voor olie zo sterk gestegen, dat er nog aanzienlijke bedragen verre' kend moeten worden. De regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging geeft daar van die schuld uitsluitend aan de sterk gestegen brandstofprijzen. De komende maanden moet namelijk nog verrekening plaats hebben over de werkelijke kosten van het sei zoen '69-'70, terwijl daarnaast ook een bedrag betaald moet worden, gelijk aan de geraamde kosten voor de komende maanden. Om de klap van de verhoogde kosten voor het seizoen '70-'71 een beetje op te van gen is tevens een tussentijdse bere kening gemaakt van de werkelijke kosten in de periode van juli '70 tot maart '71. De huurders van woningen met een door olie gestookte centrale ver warming zullen dus de rekening ge presenteerd krijgen over het afgelo pen sto-okseizoen, het gedeelte van het huidige stooksedizoen, dat voorbij is, en de geraamde kosten voor de komende maanden. In sommige ge vallen blijken daarmee dermate gro te bedragen gemoeid te zijn, dat minder vermogenden er door in fi nanciële moeilijkheden dreigen te raken. Tot die laatste categorie be hoort ook het grote aantal bejaarde bewoners van woningen in St-Jan steen, Nieuw-Namen, Glinge en Koewacht. Blijkens klachten, binnen geko men bij de plaatselijke afdelingen van bejaardenbonden, zien sommige 65-plussers hun variabele kosten verhoogd van 25 gulden per maand tot 75 gulden. De Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging heeft deze 'moeilijkheden blijkbaar zien aanko men en daarom het stookseizoen for meel met twee maanden verlengd, zodat het totale te verrekenen be drag over een groter aantal maanden gespreid kan worden. Desalniette min is er onder de bejaarden in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen grote onrust ontstaan. De voorzitters van de afdelingen van bejaardenbonden vrezen zelfs dat vele van hun leden niet aan hun financiële verplichtingen kunnen voldoen zonder een beroep op de bijstandswet. Temeer omdat de be jaarden, aldus de noodkreet van de bejaa-rdenbonden, ook nog eens wor den geconfronteerd met huurverho gingen. Voor de bewoners van huizen met gasverwarming hebben deze proble men zich niet voorgedaan, omdat aardgas niet aan zulke sterke prijs verhogingen onderhevig is ge weest.. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Van 4 t.m. 10 april a.s. zullen vijftig leden van de algemene Belgische Natuur-stu- dieclub een studieweek doorbrengen in Vogelwaarde. Zij logeren dan in het home van „Scouting Vogelwaar de", ,,'t Vogelnest". De deelnemers komen uit diverse streken uit België en gaan o.a. het Verdronken Land van Saeftinghe, het groot-eiland, di verse natuurreservaten rond Hengst dijk en de Westerschelde bezoeken, om naar aanleiding van dit bezoek een en ander in een rapport te verwerken. De Belgische groep heeft ook plannen om een expositie in te rich ten, zodat de inwoners van Vogel waarde kennis kunnen nemen van de activiteiten van de natuur-studie- club. (Van onze correspondent) HULST In café R. de Vilder te Hulst werd een prljsschieting ge houden op de liggende wip, waaraan 31 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. L. van Helsland uit Hulst leverde een pres tatie door niet minder dan twee hoogvogels een zijvogel en vier klei ne vogels af te schieten. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door L. van Helsland te Hulst, de eerste zijvogel was voor A. Romeyn te Ossenisse, de tweede zijvogel voor P. Boenne te Graauw. De meeste kleine vogels, 3 stuks, werden ge schoten door A. Schauwaert en A. Broeckaert, beiden uit Hulst. Wip 2: de hoogvogel was voor L. van Helsland te Hulst, de eerste zijvoigel voor V. de Vos te Hulst, de tweede zijvogel voor L. van Helsland te Hulst. De meeste kleine vogels, vier situfcs, werden geschoten dioor L. van Hels land, V. de Vos uit Hulst, J. Paelinck uit Heikant en A. Schelfhout te Vo gelwaarde. (Van onze correspondent) HULST De vogelwacht „De Steltkluut" O.Z.-Vlaanderen hield de algemene jaarvergadering in het bi- ologielokaal van de JanseniuS' scholengemeenschap te Hulst. De heer G. Sponselee uit Hulst werd bij acclamatie tot voorzitter gekozen. Het bestuur werd met een nieuw lid uitgebreid, namelijk de heer B. Grootjans uit Terneuzen, die een expert is op het gebied van „uilen". Besloten werd tot het in stellen van een aantal werkgroepen voor: inventarisatie (welke vogel soorten en hun aantal dat in O.-Z.- Vlaanderen voorkomt), telling van broedgevallen van bepaalde vogel soorten en het controleren van de geplaatste nestkastjes. Na het officiële gedeelte, vertoon de de heer C. Riemslag uit Biervliet een selectie uit zijn prachtige din collectie „natuurleven in de Braak man". Hij gaf bij de opnamen over dieren en planten een korte deskun dige toelichting. Zaterdag 17 april is er een wande ling van de Steltkluut in de bossen van het waterwingebied te Clinge. De excursie begint om 5 uur. Voor zondag 16 mei staat een wandeling over de Axelse vlakte te Sluiskil op het programma. Het vertrek is even eens 's morgens om 5 uur. Tot slot wordt zaterdag 29 mei een wande ling gemaakt langs en over de schol len van het Hellegat en omgeving nabij Ossenisse; vertrek te 15.00 uur. (Van onze correspondent) HULST De postzegelvereniging „Het Land van Hulst" hiouidt zondag a.s. om 10 uur een bijeenkomst in hotel Van Oosteroim te Hulst. Vanaf half tien is de nieuwtjesdienst aan wezig. Te verkrijgen zijn ail de nieuwe uitgaven van Nederland, Su riname, Nederlandse Antillen en België. Na het officiële gedeelte is er een verloting met als hoofdprijs een serie Groene Kruis 1929 van Suriname, cataloguswaarde 34, Voor de veiling zullen vijftig ka- veltjes ter verkoop worden aangebo den. Tijdens deze vergadering zal een collectie Brazilië tentoongesteld worden. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Staatssecretaris mr. C. van Veen (Binnenlandse Za ken) verwacht, dat in de loop van het volgend jaar de structuurschets klaar is, die Nederland verdeelt in naar hij thans verwacht ongeveer veertig gewesten. Om die structuur schets te kunnen maken heeft de bewindsman alle provincie- en ge meentebesturen gevraagd een inven tarisatie op te stellen van onder andere de ontwikkelingen, die zich inmiddels op het gebied van inter gemeentelijke samenwerking voor doen. Dit verzoek gaat vergezeld van een handleiding. De nu gepubliceerde werkmetho diek is een zuiver technisch stuk, dait aangeeft hoe de gemeentebestu ren en de provincies te werk moe ten gaan om tot een zekere inventa risatie te komen. Het geeft door zijn aard nog geen enkele indicatie over de toekomstige situering van de ge westen. Reeds op gang gekomen sa menwerkingsverbanden zijn wait die situering betreft ook nieit maatge vend, aldus de heer Van Veen, die bijvoorbeeld met betrekking tot Noord-Brabant opmerkte dat er in deze provincie nog wel sterkere concentraties tot stand moeten ko men dan thans het geval is. Elk gewest krijgt een eigen belas tinggebied. In dat verband wordt op het ogenblik gedacht aan een hef fing van een tientje per hoofd van de bevolking. Daarnaast zal het ge west zijn financiën moeten putten uit gemeentegelden. Een gewest zal komen te bestaan uit een centrumgemeente met een aantal gemeenten eromheen die sterk op die kerngemeente zijn ge richt. Vooral speelt daarbij een rol, (Van onze correspondent.) TERNEUZEN Tegen de 40-jari- ge H. G. K. uit Terneuzen werd door de gemeentepolitie proces-ver baal opgemaakt. Wegens poging tot oplichting van een oude vrouw te Hoek. K. bad de vrouw nog geen geüd afhandig gemaakt. Nad-ait pro ces-verbaal was opgemaakt, werd hü weer vrijgelaten. (Van onze oorrespondent) TERNEUZEN, Tijdens een con trole heeft de gemeentepolitie te Terneuzen tegen acht automobilisten proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met te hoge snelheid. (Van onze correspondent) OOSTBURG Door de West Zeeuwsche-Vlaamse Autoclub ,WZA' werd In Oostburg de eerste Wind- makersrit gehouden. Voor deze rit bestond belangstelling uit geheel Zeeland en praktisch iedere deelne mer slaagde erin, zij het met de nodige straf punten, de finish in IJ zendijke te bereiken. De prijsuitreiking vond plaats in hotel „De vier emmers" aldaar door de voorzitter van „WZA" de heer J Sturm, die speciaal de uitzetters van deze rit de heren J. Kolijn en C. Beerens dankte voor de prettige en sportieve middag, welke zij de deel nemers hiermede hadden bezorgd. De uitslag luidde: (resp. plaats, naam, woonplaats, aantal strafpun- ten): 1. K. van Hoeve, Zaamslag 141: 2. S. Donze, Sas van Gent 142: 3. J. Hazelager, Koewacht 192: 4. H. De- veneijns, Sas van Gent 195: 5. J. van Tiggelen, Biervliet 201: 6. S van Hoeve, Axel 203: 7. J. van Hijfte, IJzendijke 226: 8. L. Die- rlckx, Schoondijke 230: 9. H. v.d. Vijver, Biervliet 230: 10. K. Donze, Terneuzen 236: 11. P. de Jonge, Schoondijke 239: 12. mevr. van der Valk, Terneuzen 248 (eerste dames sequipe): 13. J. Thuy, Biervliet 256: 14. E. Kupers, Terneuzen 258: en 15. A. van der Linde, Aardenburg 264. (Van onze correspondent). HULST-ZWIJNDRECHT De Belgische rijkstuinbouwingenieur Baets heeft de tuinders van de door giftige gas getroffen tuindersgebie- den Melsele en Zwijndreckt ervoor gewaarschuwd, dat ze erg voorzich tig moeten zijn met het uiten van beschuldigingen aan de adressen van bepaalde industrieën, waarvan men vermoedt dat ze de oorzaak zijn van een massale aantasting van aardbei envelden. Ongeveer zeventig Zwijndrechtse en Melseler tuinders hébben zich dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht tesaanen met het gemeentebestuur beraden over de situatie. Nog steeds is de oorzaak niet bekend van de massale verdor ring van complete aardbeienvelden. Om alle eventualiteiten te kunnen uitsluiten heeft het gemeentebestuur van Zwijndrecht het laboratorium van Antwerpen gewaarschuwd. Dit zal moeten onderzoeken of er ook sprake is van een schadelijke wer king van de voor aardbeien fatale gassen op de menselijke gezondheid. Er kunnen evenwel alleen proeven worden genomen bij noordenwind. Inmiddels is ook een commissie geformeerd, waarbij de tuinders alarm kunnen slaan als de ramp van vorige en begin deze week zich overhoopt zou herhalen. Volgens de bedrijfevoodichtings- dienst is wei voor honderd procent zeker dait de industrie in het Ant werpse Seheldebekken de schuldige is van de ramip, die naar Schatting vijftig tuindersbedrijven heeft ge troffen. De rijkstuinlxmwingenieur Baets heeft de tuinders er op gewezen, dat er van de minister van landbouw een schrijven is uitgegaan, waarin wordt gewezen op de mogelijkheid om bij rampen, die de oorzaak zijn van een bsdrijfsinkomensverminde- ring, schadevergoeding te geven. Maar", aldus de heer Baets, „dan moet die schade vastgesteld worden op het ogenblik, dat ze geconsta teerd wordt en bij het plukken van de oogst". De beer Van Bastelaere van d-e bedrijfsvoorliohtingsdienst heeft op deze jongste bijeenkomst bekend gemaakt, dat onderhandelingen gaande zijn met d-e industrie over een eventuele schadevergoeding. De heer M. van der Brugge van het proefstation uit Meerle sprak de vrees uit dat pas vee] later zal blijken van welke omvang de eigen lijke schade precies is. Hij heeft d-e tuinders erop gewezen dat ze met sterke argumenten voor de dag zul len moeten komen, willen ze aan spraak maken op schadevergoeding van d-e overheid. Op initiatief van rijkstuinbouwin- genieur Baets zal een commissie sa mengesteld worden, die de tuinders met inlichtingen en bij eventuele andere schadegevallen met raad en daad zal bijstaan wat de staatssecretaris noemde: de op de toekomst gerichte taken vain het gewest. Dat brengt met zich mee, dat wellicht huidige „banden" doorbroken moeten worden. Ook is het denkbaar dat provinciegrenzen moeten worden overschreden 'en eveneens zal het kunnen voorkomen, dat binnen een gewest gemeenten moeten worden samengevoegd. Duidelijk heeft de staatssecretaris gezegd, dat de hang van gemeente besturen en bestaande samenwer kingsverbanden tot gewesten te „promoveren" een te schrale opzet zou zijn. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De „Actie Rommelmarkt" te Vogelwaarde is goed van start gegaan. Ondanks het minder goede weer hebben de zeven jongeren, die met hun auto de ge zinnen in Boschkapelle bezochten teneinde artikelen voor hun „rom melmarkt" in te zamelen, succes ge had. Er kwamen verschillende waarde volle voorwerpen binnen die bij de verkoop op 17 en 18 april, zeker het nodige zullen opbrengen. Deze hel( actie wordt op touw gezet in hel kader van de vastenactie. De op brengst van de verkoop van de op gehaalde artikelen gaat geheel naai mgr. Janssen, een oud-inwoner var Boschkapelle die in Ethiopii werkt. Zaterdag a.s. zullen de jongeren ir Stoppeldijk rondrijden om spullen op te halen. Bovendien is het moge lijk, om zaterdag van 9 uur tot 12.30 uur nog artikelen af te geven bij d« voormalige lagere school, Margaret sedijk, te Stoppeldijk. AARDENBURG Het ouderco mité van de r.k. scholen in Aarden burg vergaderde in de jongensschool in het bijzijn van een 40-tal ouders. Voorzitter A.P.M. Goossens gaf eer overzicht van de activiteiten var het comité in de afgelopen 2 jaar. Tijdens de bijeenkomst werd uit voerig gediscussieerd over het al ol niet toestaan van snoepen op schoc Op een vraag uit de vergadering wanneer de samenvoeging van de jongens- en de meisjesschool in Aar denburg een feit zal zijn werd van de zijde van het schoolbestuur ge antwoord, dat deze eenwording zal plaats hebben met ingang van het schooljaar 19721973. De aftredende commissie-leden mevr. M. Rijckaert-Blomme en mevr. B.v.d.Dries-van Esch stelden zich niet meer herkiesbaar. Ingevol ge een daartoe gedaan voorstel werd de commissie met 1 lid uitgebreid, speciaal als belangenbehartiger voor de kleuterschool. Na stemming ble ken te zijn gekozen mevr. G. Maen- hout-Begheijn, mevr. G. Braet-de Jaeger en mevr. J. de Rijcke-de Dobbelaere. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excl. 50 ct. in cassokosten)'. 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten). RAÏONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 fijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 fijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen R. van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367. Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV EXPLOITATIE: Wnd. Inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W Z -Vlaanderen: M Bogers (01170-2803) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) IBi (AD (Van onze correspondent) KAPELLE In het zg. stoflok op het Kon. Kweekbedrijf D.J. i der Have N.V. in Kapelle is bra ontstaan. Er was een grote rooko wikkeling ma-ar weinig vuur. brandweer van Kapelle riep ter sistentie op de brandweren i Kruiningen en Wemeldinge, m, men had een en ander spoedig on- controle en de schade viel mee. Vooruitzichtei voor vrijdag zaterdag, opgesteld dot het K.NJM.I. woensdag om 18.00 uur: Zonnige perioden, late toenemende kans op regen. In het gemeen hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon tot 9; min.-temp.: omstreeks norm; max.-temp.: van ongeveer norm tot 4 graden boven normaal; kans een droge periode van minstens uur: 95 proeent; kans op een geh droog etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon tot 6; min.-temp.: van ongeveer n maal tot 4 graden boven norm; max.-temp.: van 2 graden onder n maal tot 4 graden boven norm; kans op een droge periode van m stens 12 uur: 80 procent; kans op geheel droog etmaal: 50 procent. 1 SÜ1li Konstanz 280 (pl 1), Rheinfek 199 (- 4), Straatsburg 204 (- Plittersdorf 352 (- 10), Mannh< 246 (- 3), Steinbach 131 (pl Mainz 258 (- 6), Bingen 169 (- Kaïub 183 (-10), Trier 290 (pl 18,- Koblenz 204 (- 15), Keulen 178 16), Ruhrort 362 (pl 3), Lobith (pl 6), Pannerdense Kop 948 (pl IJsselkop 864 (pl 9), Eefde IJ 378 (pl 8), Deventer 268 (pl Monsin 5458 (pl 2), Borgharen 3 (- 7), Belfeld 1128 10)-, Gr beneden de sluis 502 (- 1). Morgen, vrijdag 2 april Bei op Zoom 8.25 en 20.53, Hansw 7.33 en 20.08, Terneuzen 7.00 19.34, Vlissingen 6.28 en 19.09, meldinge 8.15 en 20.43.

de Stem | 1971 | | pagina 2