Secretaris Speekenbrink„Prettig gesprek CANJELS WEG BIJ NAC Nipte zege ■an Pintens KARSTENS: „IK HEB DE VOLLE LAAG GEHAD...." Mansveld vrijwel zeker vervanger van Rinus Israël Kees Koeken twaalfde AZ '67-PSV IC APRIL Aars t ens »p derde ilaats Sporttoto ZUIDSLAVISCH TEAM STERK GEWIJZIGD ndere visie sport MISSCHIEN m m ?Jhr i* M- fa -■ DONDERDAG 1 APRIL 1971 NAC-secretaris Speekenbrink: „In beste verstandhouding uit elkaar gegaan". (Van onze sportredactie) BREDA Leo Canjels gaat NAC verlaten. De Bredase oefenmeester heeft zijn contract per 1 juli a.s. opgezegd. Het ligt in de bedoeling van Canjels in België werk te vin den als trainer. Hij heeft reeds con tacten met enkele Belgische clubs genoemd worden Lierse en Turn hout maar definitief is er nog niets rond. NAC-secretaris Speeken brink hierover: „We wisten al lan ger dat Leo weg wilde. Hij had het ons enkele maanden geleden al laten weten. We iiebben er alle begrip voor getoond. Per slot van rekening is hij nu 38 jaar en wil hij wel eens verhuizen naar een andere vereni ging. Op NAC is hij nu wel uitgekeken geraakt. Hij heeft bij ons vijfenen- half jaar gewerkt. Drie jaar als hoofdtrainer en 2% jaar als hulp- oefenmeester. Ik ben blij dat hij het ons tijdig heeft laten weten. Hij heeft veel voor NAC gedaan. We draaien op dit moment uitstekend mee in de eredivisie. Er is geen sprake van dat Canjels weggaat door meningsverschillen of wat dan ook. We zijn als vrienden uiteenge gaan gisteravond, toen de beslissing viel in „Het Wapen van Nassau" in Breda. Het is een zeer prettig ge sprek geweest. Ik weet ook zeker dat hij er alles aan zal doen NAC zo hoog mogelijk te doen eindigen dit seizoen. Hij heeft toegezegd tot het einde van het seizoen alles te zullen doen voor NAC. Daar zijn we ook van overtuigd." NAC zal dus nu op korte termijn uit moeten zien naar een nieuwe trainer. Of NAC er veel voor voelt opnieuw een man aan te trekken uit het zuiden van het land? Speeken brink: „Dat zal niet meevallen. NAC kan zich geen tweederangstrainer veroorloven. We hebben een naam hoog te houden. NAC is tenslotte een begrip in het Nederlandse voet bal geworden. We hebben nog tijd genoeg. Volgende week zullen we advertenties plaatsen in de verschil lende voetbalbladen en dan wachten we de reacties maal' af. We willen wel kunnen selecteren". De kans bestaat natuurlijk dat als het plan van de FBO tot sanering van het betaalde voetbal tot uitvoer gebracht wordt er een aantal trai ners vrij komen. Speekenbrink: Daar houden we het in eerste in stantie zeker niet op. Dat zullen toch waarschijnlijk trainers van tweede en misschien een paar van eerste divisieclubs zijn die vrij ko men. Nogmaals, we zullen toch een man moeten aantrekken die aan spreekt". Leo Canjels: naar België jëen zware wedstrijd (Van onze sportredacteur) EVELGEM Het wordt saai in de wielerklassiekers. Na een vlak- en matte Gold Race blonk nu ook Gent-Wevelgem door eenvoud i het koersverloop want pas in het laatste uur werd er werkelijk reden. „Geen zware wedstrijd" oordeelde Jan Janssen. „De omstan- igheden waren te mooi", vond Gerben Karstens. „Alleen in de laatste lometers lastig", zei George intens, die vlak voor Wevelgem gede- iarreerd was uit een kopgroepje van vijf en voor wie de meet niet erg veel verder had moeten liggen omdat hij, toen zijn voorwiel witte kalklijn raakte, binnen handbereik zat van het aanstormende foton. m Op een aantal te verwaarlozen rterbiijvers na, had George Pin- is (24 jaar en het seizoen succes- 1 begonnen met een eerste plaats Milaan-Turijn) nagenoeg de com- ,cte groep op zijn hielen en dat een teleurstellende afloop van n klassieker die vorig jaar tintel- van strijdlust. Nu, onder een ke zon, draaiden de 146 deelne- rs uiterst plichtmatig de benen nd. Maar, en dat maakte Gent- evelgem een dode koers, ze deden t wel in een bewonderenswaardig npo: 44,5 km. per uur, „Wat wil doceerde Kees Pellenaars over lig, „met zo'n vaart komt er nie- ind weg". Natuurlijk drukte die waanzinnige clheid de kansen op ontsnappin- zoals de brede boulevards langs kuststreek en de gladde asfalt- ïgen in het binnenland de renners op een glijbaan naar de finish- ats voerde. Van de kasseien, die het koersen België ooit verhieven tot de aller- ogste, hadden de coureurs geen st. „De omstandigheden", oordeel- Gerben Karstens, „waren veel te nstig". Maar behalve dat is de karavaan dermaal onder de indruk geweest Eddy Merckx' aanwezigheid, ees Pellenaars mocht dan in We- igem wel zeggen: „Ik vond dat hij ndaag minder best reed", feit is t niemand de aanval waagde toen erckx met ongeveer twintig llega's betrokken raakte bij een dpartij en daardoor achterop suk- 1de. Ach ja, even is er een stoot iveest van met name de Salvara- s, maar aan een machtsgreep <agde ziich niemand. Wat Gererd anen (die zich steeds meer gaat idersoheiden en ook gisteren deel (maakte van de kopgroep) daaro- t zei, raakte de kern van de zaak tekende scherp de houding van :l peloton. „Merckx zou een kop- oep toch achterhaald hebben". Bo- indien, ook d'at lag zichtbaar ten ondslag aan de passieve houding hepte het peloton er genoegen in Irckx en zijn Molteni's eens extra ard aan het werk te zien zonder it. er nu eens een voorsprong als inst uitkwam. niets gebeurde en er zich pas een groep (van 29 renners) afscheidde in de beklimming van de Kemmel- berg. Onder hen: Jan Janssen,, Eddy Merckx, Joop Zoetemelk, Gerben Karstens, Herman van Springel, de gebroeders De Vlaeminck, René Pij nen, George Pintens. Guido Rey- broeck, Marino Basso, Evert Dol man, Cees Rentmeester, Gerard Via- nen en Frans Verbeeek. Voor de Gouidsmit-Hoff-ploeg van Kees Pel lenaars stegen de kansen daarna aanzienlijk toen in de afdeling (en tevens aanloop tot de Montenberg) een groep van vijftien renners bij kwam, onder wie Jan Krekels, Har ry Steevens en Wim Schepers. On danks het forse tempo konden uit die stevige kopgroep vijf renners ontsnappen: Roger Rosiers, George Pintens, Jürgen Tschan, Ole Ritter en Jos de Schoenmaker. Een vlucht (ingezet op vijftien kilometer voor Wevelgem) waarin alle betrokkenen vertrouwen had den, op George Pintens na. Die wil de afstappen, gepijnigd door de ge volgen van een val die hij maakte kort nadat Eddy Merckx tegen de vlakte was gegaan. Florent van Vae- renbergh heeft toen Pintens met veel aandrang („doe niet zo flauw, je bent toch zeker een kerel") weer op de fiets weten te krijgen en met steun van zijn ploeggenoten fietste de rossige Vlaming een gat van bijna drie minuten dicht. Maar de pijn aan zijn schouder die met een harde klap het wegdek had geraakt, bleef. „George sprak opnieuw van opgeven toen hij in die kopggoep zat", vertelde Van Vaerenbergh la ter. „Maar ik kon hem bepraten". Daarvan zal George Pintens nooit spijt hebben gehad want de demar rage die hij vijf kilometer voor Wevelgem plaatste, leverde hem de overwinning op. Terwijl achter zijn rug de rest van de kopgroep werd ingelopen en intussen een ploeg ach terblijvers aansluiting had gevonden met het eerste peloton zodat het deelnemersveld compleet was, stampte hij naar de eerste plaats. Een zege op het nippertje, want in de straten van Wevelghem naderden de driftig jagende achtervolgers hem tot op enkele meters. Zij kregen hem net niet te pakken. „Wat kan ik anders zeggen", glunderde Pin tens, „dan dat me dat geweldig is meegevallen" PETER HEERKENS Gerben Karstens was met zijn derde plaats in Gent-Wevelgem opnieuw de beste Goudsmit/Hoff-coureur. .Natuurlijk", bekende Vianen, „7,J even toch zeker ook nooit tets eg". Ploegleider (van winnaar Go rge Pintens) Florent van Vaeren- ergh had een wat andere visie, laar de uitkomst (geen strijd) was etzelfde. „Ik geloof", aldus Van tierenbergh, „dat iedereen de koers »t aan de bergen wilde blokkeren, (ijk, als dat nu twee of drie van lan zijn lukt dat nooit maar van- aag hadden zij volgens mij aue- ïaal hun zinnen gezet op een be- lissing in die colletjes". Feit was inderdaar, dat tot Taag 45 km. voor het einde) er totaal 1 Pintens (Bel) 234 kilometer in 5 uur en 19 minuten in dezelfde tijd: 2 R. de Vlaeminck (Bel), 3 Karstens (Ned), 4 Mortensen (Den), 5 Van Rijckeghem (Bel), 6 Kerremans (Bel), 7 C. Guimard (Fra), 8 Basso Gt), 9 Janssen (Ned), 10 Verbeeek (Bel), li Steevens (Ned), 12 Van Clooster (Bel), 13 Reybroeck (Bel), 14 Merckx (Bel), 15 Van den Ber- ghe (Bel. De klasseringen van de Nederlanders waren: 17 Krekels, 18 Vianen, 21 Wagtmans, 22, C. Rent meester, 24 Dolman, 25 Van Kat wijk, 30 Pijnen, 35 Schepers, 48 Tabak, 51, Zoetemelk. Allen in de zelfde tijd als Pintens. Op 20 secon den, 75 Prinsen, 79 Van Beers. Op 5 minuten 50 seconden 90 Serpenti, 91 Benjamins. (Van onze sportredacteur) WEVELGEM En wéér miste Gerben Karstens op het nippertje de overwinning! Derde werd hij in Gent-Wevelgem en met zijn uitslagen in de voorgaande klassiekers beves tigde hij daarmee opnieuw een grote forme te hebben. Alleen, die eerste plaats wil er maar niet uitkomen. „Ik zat", zei Karstens over zijn (Van onze sportredactie) WEVELGEM Kees Koeken, de nationale amateurkampioen uit Achtmaal heeft in de ainateurweg- wedstrijd Gent - Wevelgem vooraf gaande aan Gent - Wevelgem voor profs, uitstekend gereden. Koeken was ongetwijfeld de grote animator van deze wedstrijd, die in hoog tempo werd gereden. Zo'n veertig ki lometer voor het einde lag Koeken, die ontsnapte bij de beklimming van de Rodenberg nog ruim tweehon derd meter voor op een achtervol gend groepje van 30 renners. Koe ken was ook als eerste boven geko men op de Kemmelberg, maar op de afdaling van de Montenberg werd Koeken achterhaald. Koeken miste de slag twintig ki lometer voor de finisih, toen onze landgenoot Duyker ontsnapte in ge zelschap van de Belgen Peters, Maartenis en Van Linden. Laatstge noemde coureur won de spurt van het leidende viertal in Wevelgem. De uitslag: 1 Van Linden (Belg), 2 Peters (Belg), 3 Maartens (Belg), 4 Duyker (Ned. De klasseringen van de overige Nederlanders: 8 Van Katwijk, 12 Koeken, 16 Priem, 17 Aling. 23 Groen, 25 De Koning, 30 Van Opdorp, 34 Vermeulen en 35 Kruins. sprintduel om de tweede plaats „net aan de verkeerde kant. Harry Stee vens trok de sprint uitstekende voor me aan, maar ik kwam links van de weg terwijl iedereen rechts spurtte. Daar bleek minder wind te staan. Ik kreeg de volle laag. Ja, en dat rem de natuurlijk af". Hoe dan ook, Gerben Karstens was andermaal de beste Goudsmit- Hoff renner en dat betekent dat de ploeg in zijn dienst rijdt. Kees Pellenaars: „Ik laat ze fiet sen voor de man die het best draait, en dat is op dit moment Gerben". René Pijnen was in Wevelgem uiterst kwaad op zijn ploeggenoot Leif Mortensen. „Je hebt me geflikt" foeterde Pijnen. En dan terzijde: „Weet je wat ie deed? Hij trok me in de sprint aan mijn broek. Doet ie 't niet, dan kom ik toch kort want ik zat aan het wiel van Daniel van Rijckeghem. Verdomme, en ik reed toch zo goed vandaag". Dat laatste vond ook Jan Janssen van zichzelf: „Ik reed geweldig mak kelijk. Misschien komt het omdat ik zondag in de Gold Race goed af moest zien. Ik voel dat ik in staat ben om goede uitslagen te gaan ma ken". Minder tevreden toonde zich Wim Prinsen. Hij staat bekend als een goede klimmer, maar raakte op de Kemmelberg in de achterhoede en arriveerde enkele minuten na het pe loton in Wevelgem. „Tja, als je met de laatste naar boven gaat, kom je nooit meer van voren" filosofeerde Wim Prinsen. „Mijn eigen schuld, had ik nooit moeten doen". P. H. George Pintens: nipte overwinning in Gent-Wevelgem. DEN HAAG (ANP) Bij de Stichting Sporttotalisator waren tot woensdagmorgen twee meldingen voor de eerste prijs van sporttoto nummer 37 binnengekomen. De aantallen gegadigden voor de overige prijzen zijn: Tweede prijs: 29 Derde prijs: 377 Extra prijs: 864. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN De KNVB heeft besloten dat de competitiewedstrijd AZ'67PSV wordt gespeeld op za terdag 10 april om 3 uur. Er ls geruime tijd geharrewar geweest over de datum waarop deze wed strijd zou worden gespeeld. PSV deed in verband met zijn Europa- cupbelangen het verzoek eerder te mogen spelen. AZ'67 voelde daar niet zo veel voor vanwege de ver minderde publieke belangstelling wanneer op een andere datum wordt gespeeld. Men wilde wel op eerste paasdag spelen. Het bestuiur van het betaalde voetbal van de KNVB herinnerde zich echter nog dat er een regle mentsartikel bestond wait verbood om op erkende feestdagen een com petitiewedstrijd te spelen. Daarom is nu de knoop doorgehakt en de wed strijd op 10 april vastgesteld. Net zoals het geval is met die wedstrijd Ajax-Exceteior. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bondscoach dr. Fadrhonc heeft definitief besloten Jotian Cruijff en Rinus Israël niet mee naar Zuid-Slavië te nemen voor de wedstrijd van zondag a.s. Fadr honc heeft, nadat Cruijff en Israël voor de reis naar Zuid-Slavië moes ten bedanken wegens een nog on voldoende herstel van hun ziekte, een vervanger aangewezen. Uitgeno digd is de centrale verdediger van ADO Aad Mansveld. Een tweede vervanger zal, indien nodig, worden gekozen uit de selectiegroep van Jong Oranje. Een beslissing dienaan gaande zal pas in Zuid-Slavië wor den genomen. Met een koprol van geluk zocht Aad Mansveld, ADO's aanvoerder, zich vanmorgen om half elf een weg naar de kleedkamer in het Zuider park, waar hij zich pas goed reali seerde wat de simpele mededeling van trainer Jezek en manager Eddie Hartmann allemaal te betekenen had. Geselecteerd worden voor het Nederlands elftal was een uitdaging, waar hij het hele seizoen op had gewacht. Maar dat was nu een feit na het verrassende telefoontje van bondscoach Fadrhonc. „Dit is het einde. Ik heb er geen andere woor den voor. Kijk, voor spelers van Ajax en Feijenoord is een selectie gen bijzonderheid meer. Maar voor mij, eigenlijk voor ons allemaal bij ADO, is een keuze voor het Neder lands elftal een bekroning van een heel seizoen". Aad Mansveld, de eerste jaars fullprof bij ADO, heeft een schitte rend seizoen achter de rug. Met de glansrol van de Haagse club groeide hij in het bijzonder naar een hoogte punt. Hij was de imponerende aus- putzer, die niet alleen in de meeste verdedigingssituaties zegevierend oprees, maar hij had ook een groot aandeel in het stimulerend effect van ADO's aanval. De keren, dat hij als inspiratiebron in het vijandelijke doelgebied opdook, zijn nauwelijks meer te tellen. Ondanks de excelle rende vorm van Mansveld bleef bondscoach Fadrhonc opgevoelig voor het feit hem in de plaats van Rinus Israël op te stellen. Niet hele maal onbegrijpelijk, maar het zat ADO's aanvoerder wel enorm dwars. Hij zei meermalen: „Als ik maar een keer in het Nederlands elftal mocht spelen dan was ik tevreden. Kijk, een speler, die geen internati onal is, vergeet men. En dat wil ik niet. Want later wil ik trainer wor den en dan heb ik mijn naam nodig. Met die gedachte in zijn achterhoofd verliet Aad Mansveld koprollend van uitbundigheid het bij veld van het Zuiderpark, waar al zijn colle ga's hem naoogden met hetzelfde plezier. Zij gunden hem de keuze van harte. „In het begin van de week dacht ik misschien lukt het. Maar gistera vond was ik de illusie alweer kwijt. Ik hoorde dat Israël weer opknapte en dan was mijn kans voorbij". Uit de keuze alsnog van bondscoach Fadrhonc trekt de nuchtere Hage naar niet de conclusie dat hij in Split in het veld zal komen. „Het gaat, vermoed ik tussen mij en Epi Drost, die bij FC Twente ook vaak als ausputzer speelt". Deze veron derstelling lijkt niet reëel want de Enschedeër speelt de laatste weken niet zijn beste wedstrijden. Het is daarom waarschijnlijker, dat Aad Mansveld zondag zijn debuut maakt in het Nederlands elftal, nu zijn keuze eenmaal een feit is. Aad Mansveld buigt zich over het toto-formulier, dat hij al heeft inge vuld. „Ik zal er maar een paar tweetjes bijzetten, want mijn opti misme voor die wedstrijd stijgt' Het blijkt uit alles, in zijn huis en in zijn omgeving. Zijn vrouw (hij begon er maandag weer over, dat ie een kans had). Ik werd het gewoon zat. Begin je nou weer. Je zanikt er al zo lang over") pakt inmiddels de koffers. Bondscoach Fadrhonc vroeg hem vanmorgen of hij zo snel moge lijk in Zeist wilde zijn om bepaalde zaken uit te praten. Een eerste aan wijzing, dat de bondscoach de zaken serieus aanpakt. Toen het bericht bekend werd. dat Mansveld bij de selectie zat, bood trainer Jezek onmiddellijk aan om hem zondagavond van het vliegveld Schiphol af te halen. Zo blij was iedereen bij ADO. Voor Mansveld. „Een erg reuke geste van Jezek", vond de Hagenaar. Bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc heeft de PSV'er Eef Mulders toege voegd aan de selectiegroep voor het Nederlands A-elftal. Mulders maakte aanvankelijk deel uit van de B-selec tie (onder 23 jaar), die een dag eer der in Mostar tegen de Zuidslavische leeftijdsgenoten uitkomt. Mulders' plaats in de B-selectie wordt nu ingenomen door René van de Kerkhof van FC Twente, die in de vorig jaar in Eindhoven gespeelde wedstrijd tegen Jong-Zuidslavië vier doelpunten maakte. Johan Cruyff.. Rinus Israël BELGRADO (ANP) Het Zuid slavische elftal, dat zondag in Split tegen Nederland zal speien, is in vergelijking tot de wedstrijd op 11 oktober ingrijpend gewijzigd. In de vermoedelijke opstelling komen slechts vijf spelers voor, die ook in Rotterdam begonnen aan de wed strijd met het gelijke spel, 11, in het stadion Feijenoord. De Zuidslavische basisopstelling is naar alle waarschijnlijkheid: Vukce- vic, Pavlovic, Pumpanovic, Qntonije- vic, en Paunovic, Holcer en Petko- vic, Jerkovic, Bukal, Acimovic, en Djajic. Het is mogelijk dat in deze opstelling nog twee wijzigingen worden aangebracht. De Zuidslavi sche Voetbalbond heeft voorlopig aan de schorsing door de Europese Voetbal Unie, naar aanleiding van de incidenten in de Europese beker wedstrijd tussen Carl Zeiss Jena en Rode Ster, van Djajic en Antonije- vic de uitleg gegeven dat die schor sing alleen betrekking hëeft op Eu ropa-bekerwedstrijden voor clubs. Mocht dit uitgangspunt niet juist zijn dan zullen Antonijevic en Dja jic worden vervangen door respec tievelijk Oblak en Piric. De Zuidsla vische Voetbalbond heeft naast het laatste tweetal de volgende spelers als reserve aangewezen: Dujkovic. Rajkovic, Djocivoski en Bjekovic. De Zuidslaviërs die ook in Rotterdam speelden, zijn: Pavlovic, Paunovic, Holcer, Petcovic en Djajic. Bukal kwam in het veld als vervanger voor Pavlovic en hij moest op zijn beurt weer plaats maken voor Oblak. Het Zuidslavische elftal is op dit moment in Cavtat, een badplaats aan de Montenegrijnse kust in eer trainingskamp ter voorbereiding op de wedstrijd van zondag. Close-up van het bruidspaar Stien Kaiser-Hisco Baars tijdens de huwe lijksplechtigheid op het stadhuis in Deljt. Er was een overweldigende belang stelling voor de schaatskoningin en de onderwijzer uit Deventer.

de Stem | 1971 | | pagina 21