ZEELAND KRIJGT GEEN REGIONALE OMROEP RUïNE STOORT HEIKANTERS Postgiro postspaarbank )E STEM Ontwerp-nota van minister: Gemeente reageert nog niet op verzoek tot afbraak Samen zoeken naar oorzaken dalend kerkbezoek Belgische industrieën moeten afvalwater op persleiding zuiveren 1 Daarvoor komen steeds meer Nederlanders bij ons! 21% 8% Zestigjarig jubileum te Yerseke G. H. Yeringa op bezoek in Zeeland Paviljoen Breezand mag blijven tot september 4% 4% 4Ï% 5% ofdplaat nge stad streek 1mi in i ui FRANKLIN THEE Aanhoudend zaclit Nvaterstanüen hoogwater Para-springen op vliegveld Sloe TENNISCLUB ANIMO OPENT SEIZOEN BISSCHOP ERNST: co/ b O/0=° af; kallen ntet af; meeste vogels: F. Lippens ©n geer (4 stalks); Prijevoigefe j.' or en Iz Puijenibroek; Prijs ,J>' Walle": Rob de Rdjctee. Prijs Minnaeriti": J. CaittQor. jarten „Sint Kruis" ontving iker" uiit Aardeuburg in I's 3 Welvaren" tie Sint Kruis', eer won met 16 tegen 6 punten] iitslaig: G. Pari«Jaem-G. de Rijcii 0 02, W Paridaen-C. Govers 7 2—0, F. Buijsen-G. Paridaen 9 20, R. de Jorage-N. Kotaeij- '1'40 0—2, P. Dhont-A. Buijsse 0 02, A. Dhont-E, de Maerte- 7643 20, G. van Hal-A, de 46 02, R. Paridaen- E. Bom- 582 02, A. Hermie-J. de ie 4999 02, G. Bonte-M, Pa- 3349 02, R. v.d. Meirscli- Baerdemaeker 52108 0—2. izef in Dothan" Vrijdag 2 zal in de R.K. kerk van Hoofd- de 9e opvoering plaatsvinden het bijbels 4-delilg spel „Josef otban", geschreven door N. te1 d uit Oostburg. Het spel fcal en opgevoerd tijdens een ge- schappelijke dienst die begint uur. De muzikale omlijsting at uit solo-zang, viool en orgel- door Ruth Stelzer (Duitsland), dienst, die toegankelijk is voor gezindten, zal worden ingeleid ds. J. v.d. Hoek uit Zuidzamde vorden besloten door kapelaan Buiisse. ijskaarting In café 't Voske is prijskaarting gehouden om ko- gn en kippen. Dit was de laatste kaarting van het seizoen. De uit was: 1 M. Willaert Fr. van Cau- 2 R. de Vos - A. Schelfhout; 3 iracke - F. Piessens; 4 R. Ciaes- J. van Helsland; 5 P. de Vos Vos. Er was ook een verliezers- e aan deze prijskaarting verbon- Hiervan was de uitslag: 1 P. Bol- - A. Reunis; 2 P. de Vos A. et; 3 K. de Schrijver - K. van ste. VOOR ZU10 WEST NËSERLANJ Editie voor Zeeland ÏONNEMENTSPRIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver- reidingsgebied (excl. 50 ct. in- ssokosten). 6,20 per maand (incl. 9 ct. in- ssokosten). YONKANTOREN: «NEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) JLST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) OES: K lokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) JACHTEN OVER ZORGING: kantooruren: tel. O1140-3751 en tel. 01158-1940. (Z-Vlaanderen) EDACTIE ZEELAND: ureau: Kromme Weele 4, iddelburg, tel. 7764. istbus 116. A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) >dacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. lördinerend redacteur leuwsch-Vlaanderen: „v G. van Berkel (01150-4866) idacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind (01140-3447) idacteur Kanaalzone en :r neuzen: R. van der Helm (01150-4868) Jortredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1567) >tojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) »V. EXPLOITATIE: nd. Inspecteur Zeeland: Menu (01100-4316) ilst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) istburg en W Z - Vlaanderen- Bogers (01170-2893) inaalzone en Terneuzen: J Schieman AxeJ (01155-12**' alcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) WOENSDAG 31 MAART 1971 De ruine van café 't Hoekske. (Van onze correspondent) TERSEKE Donderdag 1 april viert de heer Jac. Nieuwehuize te Yerseke een zeldzaam jubileum. Het is dan op die dag m.l. 60 jaar geleden dat hij in dienst trad bij de fa. Van der Peyl te Yerseke. Vanaf zijn 12e jaiar is hij, behou dens een onderbreking van twee jaar door tewerkstelling tijdens de oo-flog in Chenunitz,bij genoemdie boek- en handelsdrukkerij werkzaam. Hoewel hij zijn 72e verjaardag reeds heeft gevierd, is hij nog altijd volledig in de buitendienst. Zijn biedt hem en zijn gezin op as. donderdag vam 16.30 tot 18.00 uur in Hotel Noliet een receptie aan. (ADVERTENTIE) Samenstelling op Zuivere kruulenbasis Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Overwegend droog, vrij zonnig en temperaturen overdag in het algemeen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over-Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 4 tot 11; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: van 2 graden on der tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 4 tot 11; mm.-temp.: omstreeks normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaal; kaïns op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De ruïne van het voormalige café 't Hoekske van de heer Willems in Heikant is al maanden lang een doorn in het oog van de dorps bewoners. Enkele maanden geleden brandde het etablissement tot de grond toe af. Konstanz 279 oiw.; Rlheinfelden 203 (-2); Straatsburg 218 (-6); Plit- tersdorf 362 (-1); Maxa-u 418 (-1); Ploehingen 170 (-6); Marmiheim 249 (-11); Steimbach 125 (-9); Mainz 264 1 (-14); Bimgen 176 (-3); Kaïub 192 3 Trier 272 (-45); Koblenz 219 (- 1); Keulen 194 (pl.5); Ruhrort 359 (pLIO); Lobith 972 (pl.16); Fanner- dense kop 940 (pl.14); XJsselkop 355 (pl.ll); Eefde IJssel 370 (onv); De venter 264 (pl.4); Monsin 5456 (-8); Borgharen 3945 (pl.17); Belfeld 1138 1-7); Grave ben. de Sluis 503 (pl.24). De minste waterdiepte in de vaar geul heden vermeld op de waar schuwingsborden, is: Spijk - St Andries 340 cm. Morgen, donderdag 1 april, Bergen ÏÏL t°°J^,7'36 6n 20'01 u™. Hans- I r,oo6;34,en 19'03. Terneuzen 5.59 m 18 27. Vlissmigen 5.27 en 18:00, Wemeldmge 7.26 en 19.51 uur. Ondanks op- en aanmerkingen van het gemeenteraadslid R. Marti net, vertegenwoordiger van Heikant in de Hulster raad, is aan de situatie ter plaatse, die wordit beschouwd als levensgevaarlijk, niets, maar dan ook helemaal niets veranderd. De inwoners van Heikant zijn verwon derd, dat een mine zolang blijft liggen in de dorpskern van een ge meente, waar met kratopruiiming en sanering zulk een vaart wordt ge maakt. Ook de heer Martinet is de puinhoop moe. Afgelopen vrijdag heeft hij in de raadsvergadering weerom aangedrongen op afdoende maatregelen. Mede ook op aandrin- gen van omwonenden, die van de stinkende puinhoop veel last heb ben, om over het gevaar voor spe lende kinderen nog maar te zwij gen. „Als Hulst zijn entree wil opfleu ren met aardige fonteinen, kan er dam misschien ook eens tets worden gedaan aan die puinhoop in de Vy- lainelaam", aldus het raadslid. Een Vylainelaan, die nu al maanden lang, meent hij, verpest wordt door het uitzicht op ©en geblakerd café, dat im niets meer herinnert aan het oude „Hoekske" van vroeger, waar GOES De lijsttrekker van de KVP, prof dr. G.H. Veringa Orengt aan Zeeland aanstaande vrijdag (2 april) een werkbezoek. Hij zal ver gezeld wordien door de kandidaat- Kamerleden: mr. F.H.J.J. Andries- sen te Bdlithoven, drs. W.R.V. Dusar- duijn te Goes, drs M.W.J.M. Peij- nemburg te Den Haag, P.J.A. v.d. Sanden te Rijswijk. Het programma van de „tournee is als volgt: 9.45 uur Heinkenszand: bespre king met b. en w. van Borsele. 11.00 - 12.00 uur Vlissingen: be spreking met directie van N.V. Kon. Mij „De Schelde" en bezoek aan bedrijfsschooh 1200 - 12.45 uur Viissiingen: lunch in „Dom Bosco"-jhuis. 12.55 overtocht Vlissingen-Bres ken 3. 13.30 - 14.30 uur IJzendijke „Hui ze Emmaus": „Wensen en verwach tingen" van bejaarden, mimdervali- den, vrouwen en de regio West- Zeeuwsch-Vlaanderen. 15.15 - 15.45 uur Hulst: bezoek aan de sociale werkplaats „Hulster Ambacht". 16.00 uur Hiulst: ontvangst door b. •en w. „Wensen en verwachtingen" van landbouwers, middenstanders en werknemers en de regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. 17.30 - 19.00 uur Hulst: dinerpau ze. 19.15 - 19.45 uur Axiel: gesprek met de Zeeuwse pers. 20.00 uur Axel: Verkiezingsrede van K.V.P-lijsttrekker Veringa. veel inwoners van Heikant pleegden samen te komen. Al verschillende keren is toege zegd dat afdoende maatregelen ge troffen zouden worden. De foto leert, dat tot op heden het tegendeel waar is. Brief G.Saan Veere (Van onze correspondente) VEERE Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben burgemeester en wethouders van Veere laten weten dat zij, na uitvoerige overwegingen, hebben besloten de datum van 1 april, waarop het consumptiepavil joen Breezand in duinen achter het strand van Vrouwenpolder moest zijn afgebroken, te verschuiven naar 15 september aanstaande. Deze beslissing werd genomen nadat b. en w. van Veere Gedeputeerde Staten schriftelijk hadden meege deeld zich verantwoordelijk te stel len voor de verwijdering van het paviljoen per uiterlijk 15 september aanstaande en ervoor te zullen zorg dragen, dat het terrein in de oor spronkelijke toestand wordt terug gebracht. Gedeputeerde Staten hebben deze toezegging, zijnde een nieuwe ont wikkeling in deze zaak, aanvaard, daarbij hun bezwaren tegen het bouwwerk en de gang van zaken daaromheen onverkort handhavend. Zoals bekend, is het paviljoen ge bouwd in strijd met die bepalingen zowel van het geldende bestem mingsplan als van het reglement van politie of de waterkering en waterbeheersing in Zeeland, terwijl b. en w. van Veere geen bouwver gunning hadden afgegeven. Het be trokken terrein heeft de bestemming duingebied, hetgeen het plaatsen van bouwwerken uitsluit, zowel uit een oogpunt van de belangen van zeewering als van natuurbehoud. Ter plaatse is een zogenaamde be- heenslijn aangegeven waarbinnen niet mag worden gebouwd. Of na 15 september aanstaande en voor het volgend vakantieseizoien Vrouwen polder zal kunnen beschikken over een soortgelijke paviljoen als Bree zand is primair een zaak van de gemeente Veere, het waterschap Walcheren, en de betrokken eige naar. Duidelijk is in elk geval dat voor een eventueel paviljoen een andere plaats zal moeten worden gezocht. Te denken valt daarbij aan een plaats op het strand op p«dcn en demontabel. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Zeeland krijgt géén regionale omroep. Dit is de voor Zeeland belangrijkste con clusie uit de ontwerp-nota van minister Klompé over de regio nale omroepen. Zoals bekend heeft de Provin ciale Zeeuwsche Courant als eni ge gegadigde in Zeeland een zendmachtiging aangevraagd. Het ziet er niet naar uit dat de PZC binnen afzienbare tijd radiouit zendingen kan gaan verzorgen. Minister Klompé voorziet in haar nota wel een regionale om roep in Brabant, waarvoor vier zenders gebouwd moeten wor den. Eén van die zenders in Roosendaal is wellicht nog te horen in een gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid- Beveland. De regionale omroep Brabant zou, volgens de ministe riële nota, kunnen starten met 7 a 9 zenduren per week. Als alles goed gaat, zou de regionale om roep over ongeveer drie jaar met uitzenden kunnen starten. Andere regionale omroepen zou den volgens de nota kunnen komen in Amsterdam, Den Haag en het Rijnmondgebied. Verder drie regio nale omroepen voortkomend uit de RONO (regionale omroep Noord), één voor Groningen en Drente, één voor Overijssel en Gelderland, en één voor Friesland. De ontwerp-nota, die op het ogen blik voor advies in behandeling is bij de OmroepraaKl, heeft het beheer van de regionale omroepen in han den van de NOS De programma's zullein worden gemaakt dor een re gionale NOS-programmastaf naar aanwijzingen van een regionale pro grammaraad. De nota moet behalve door de Omroepnaaid ook nc*g door het kabi net warden behandeld. De grote vraaig is of dit kabinet ook achter deze nota zal gaan staan. Naar toen aanneemt .bestaat er in de minister raad nogal wat verschil van mening over. Minister Kl'canpé heeft echter altijd gezegd dit moeilijke punt nog vóór de komende verkiezingen ge reed te willen hebben. De minister raad zal waarschijnlijk 16 april aan staande de nota bespreken. Wel ze ker is dat deze Tweede Kamer niet meer aan behandeling van d? nota zal toekomen. Minister Klompé wil geen reclame bij de regionale omroepen invoeren. Zij heeft daarvóór twee redenen: het zou de positie van de regio nale bladen aantasten op dezelfde wijize waarop de landelijke dagbla den gedupeerd zijn dtaor de invoe ring van reclame via het landelijk omroepnat, het zou een vermindering van de inkomsten van de STER kunnen betekenen. De regionale omroepen zouden moeten worden gefinancierd uit de bestaande omroeppot, gevuld uit de opbrengst van de reclames en uit de omroepbijdragen. Waarschijnlijk zal dtit punt bij de NOS en de omroe porganisaties wel grote weerstand ontmoeten. Zij klagen nu reeds steen en been over de weinige geld middelen, die hem terbesohaikking staan. Klompé vimdlt dat "invoering van regionale radio afgewogen moet worden tegen uitbreiding van Hil versum 3 en invoering van onder wijstelevisie. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Liefhebbers van parachutespringen in de provin cies NoordrBrabant en Zeeland kun nen deze sport in de week van 26 tot en met 30 april beoefenen op het vliegveld Sloe. Om aan de spring- week mee te mogen doen, moet men wel de grondtraining bijgewoond hebben. Die is op vrijdag 23 en zaterdag 24 april op het vliegveld Giize-Rijen. Belangstellenden voor de springcursus kunnen zich in ver binding stellen met het secretariaat van de organiserende „Eerste Ne derlandse Parachutistenclub", Gar- duilflaan 33 in Voorburg. De aanmel dingen moeten voor vijf april bin nen zijn. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN -De tennisclub Animo in Terneuzen begint het nieuwe seizoen met onderlinge wed strijden voor seniorleden op zater dag 3 en zondag 4 april. Er worden gemengde dubbels gespeeld, waarbij de zwakste heer met de sterkste dame en omgekeerd een dubbel vor men. BISSCHOP I-I. ERNST: het probleem ter plaatse stellen BREDA Bisschop H. Ernst van Breda is vail mening dat er veel meer en nader, wetenschappe lijk, onderzoek noodzakelijk is dan de jaarlijkse kerktellingen van het Kaski, om te weten te komen waar de schoen wringt bij de gelovigen die in steeds minder getale naai de kerk komen. Daarnaast vindt de bisschop het echter zeker zo noodzakelijk dat zo snel mogelijk en zo veel mogelijk gelovigen en priesters in de parochies samen gaan onderzoeken waarom steeds meer gelovigen de kerk mijden. Bij deze gesprekken moeten oude ren en jongeren! betrokken wor den. Bisschop Ernst deed dit beroep op gelovigen en priesters in een gesprek deze week met De Stem. Hij zegt een vermoeden maar niet meer dan dat te hebben, dat het onder meer veej jongeren en jonggehuwden zijn, die een stuk daling in het kerkbezoek veroor zaken. „Ik zeg niet dat het zo is, alleen: laten we het aannemen". Aan de grond daarvan zou dan, zo ver moedt hij eveneens, kunnen liggen een spanning tussen de generaties en grote problemen bij de over dracht van het geloof door de ou dere generatie, waaronder ook de meeste priesters. „Ik kan alleen maar zeggen dat ik deze vermoe dens heb, gebaseerd op wat ik zogezegd met het blote oog waar neem en op wat je zo hoort. Maar dat moet je verifiëren. En daarom zou ik zeggen: laat ons nou eens gaan zoeken of dit juist is en waar de problemen precies liggen, waar het zich afspeelt. Dat zou een na der onderzoek moeten zijn, waar voor de Kaski-rapporten wel uit gangspunten bieden". Aldus bisschop Ernst naar aan leiding van het eind vorige week verschenen Kaski-rapport, waaruit bleek dat zowel het kerkbezoek als het aantal priesters vorig jaar opnieuw waren teruggelopen. Ging in het bisdom Breda vijf jaar gele den nog 64,1 procent van de gelo vigen in het weekend naar de kerk, eind vorig jaar was dat nog maar 45,6 procent. Cijfers die de bisschop tot bezorgdheid stem men. Wat hem daarbij dwars blijkt te zitten is het gebrek aan gegevens over wat er bij de gelovigen om gaat: niet weten wie er nu geen interesse meer heeft in kerkbe zoek, niet weten waarom, en daar om ook niet weten welk pastoraal antwoord er precies gegeven moet worden. „Er valt", zo stelt de bis schop vast, „een constante lijn te ontdekken in de daling van het kerkbezoek. Er is daarom sprake van een verandering, niet meer van een schommeling. Die verandering, in het gedrag van steeds meer gelo vigen, toont aan dat een betrekke lijke vanzelfsprekendheid die in het verleden gegeven was met betrek king tot geloven, tot de kerk beho ren, naar de kerk gaan en het „le veren" van roepingen aan het ver dwijnen is. Die vanzelfsprekendheid maakt meer plaats voor een keuze: ja of nee". Maar, zo merkt de bisschop zelf op, dit is een globale opmerking, dit verklaart nog niets. Met name verklaart het niet waarom die keu ze voor velen dan zo, dus met „nee" uitvalt. „Daar geven die Kaski-cijfers geen antwoord op. Voor een beoordeling, gebaseerd op de werkelijkheid, waarmee je pastoraal, in de zielzorg kunt worden, moet je meer weten dan hieruit komt". De bezorgdheid van bisschop Ernst over de teruggang in de deelname aan het kerkelijk gebeu ren komt, zo bleek duidelijk op nieuw in ons gesprek, voort uit een duidelijk pastorale bewogen heid. D.w.z. hij is bezorgd om de mensen die kennelijk geen of wei nig heil meer zien in het bezoek aan een kerk; bezorgd om de jon geren die zoals hij voorzichtig segt: vermoedelijk, naar het zich laat aanzien eenmaal het ouder lijk huis uit, ook uit de kerk blijven; bezorgd om de ouders die er moeilijk in slagen vanuit liun geloofsbeleving het geloof over te dragen aan liun kinderen; bezorgd om de priesters, „die zich", aldus de bisschop „bijvoorbeeld in de liturgie veel meer inspannen dan ooit het geval is geweest en toch niet op die vanzelfsprekendheid kunnen rekenen waarmee vroeger de kerk werd bezocht". Bisschop Ernst wil echter niet gaan zitten wachten totdat in we tenschappelijke rapporten over een paar jaar precies is uitgedokterd wie er niet naar de kerk gaan, en waarom men niet gaat, respectie velijk wat die kerk zelf daar voor antwoord op moet geven. Dat onder zoek moet nu al beginnen, meent hij: „Ik zou blij zijn als ik die wetenschappelijke gegevens zou krijgen, maar in de praktijk wacht je daar niet op. Je gaat gewoon aan de slag, uitgaande van wat je waarneemt. Zo zoekt ook nu ai me nige pastoor in een moderne stads wijk ter plaatse zelf al een pasto raal antwoord. „Maar", aldus de bisschop, „de priesters kunnen dat alleen niet af". De bisschop komt dan weer op zijn nadrukkelijk vooropgestelde „vermoeden", dat „de spanning tussen de wijze van geloofsbele ving van vroegere generaties en van komende generaties" aan de grond van deze problemen ligt, en zegt: „Als dat nu zo is: met die moeilijkheden in de gezinnen, met die moeilijkheden bij de overdracht van het geloof daar, en als deze spanning illustratief is voor de spanning in de kerk, waar de priesters die moeilijkheden onder vinden, dan zou ik willen beplei ten dat de gelovigen samen met de priesters het probleem van het da lend kerkbezoek gaan onderzoe ken. Begin het probleem ter plaat se te stellen. Gezamenlijk". De bisschop verwacht, als dit werkelijk in de parochies zou ge beuren, dat dan al een aantal gelo vigen die het moeilijk hebben met hun geloof, bij dit gezamenlijk zoeken zelf al baat zullen hebben. „Je helpt ouders, als ze betrokken zijn op dit zoeken mee op weg. Ze zullen meer begrip krijgen voor hun kinderen en omgekeerd". Wat het beleid in de hele kerk (provincie) betreft ziet bisschop Ernst trouwens dezelfde opgave liggen: „In het algemeen kerkelijk beleid moeten antwoorden gevon den voor oudere en jongere gene raties. Dat is het probleem waar wij in de komende tijd voor ko men te staan". Hoewel de bisschop vond dat „we historisch gezien, nog hele maal aan het begin staan van de ontwikkeling van de ideeën wat betreft kerkvernieuwing", erken de hij van de andere kant dat de tijd snel gaat en er in zekere zin haast geboden is. We moeten daar bij denken, zo merkte hij op, dat „vaak pas op het laatste nippertje de problemen in de wereld worden opgelost. Hoe dringender de pro blemen zich stellen, des te sneller komt de oplossing. Het lijkt dat dat pas voldoende impuls is om de menselijke traagheid op te hef fen". Van de andere kant wilde bis schop Ernst toch ook dit even kwijt: „Ik zou willen dat de men sen eens bij zichzelf te rade gin gen, of en in hoeverre ze zelf veranderd zijn. Dat men eens ver gelijkt tussen wat men denkt en doet en wat vroeger. Er is in zeer korte tijd al veel veranderd." JAN LANDMAN RECTIFICATIE Door een intern misverstand is in onze editie van gisteren een foto van de NSM in Sluiskil geplaatst bij een artikel over industrieën in het Sloegebied. Onze excuses aan de betrokkenen. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het is niet de bedoeling, dat Belgische indus trieën haar afvalwater ongezui verd zullen lozen op de perslei ding Hasselt-Antwerpen. Dat deelt de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker mee in antwoord op schriftelijk door het Tweede-Kamerlid mevrouw mr. E. Veder-Smit (WD) gestel de vragen. Mevrouw Veder meende, dat het industriële afvalwater ongezuiverd via de persleiding zou worden ge loosd op de Schelde. Zij had dat ontleend aan het tijdschrift „Water" van november 1970, waarin een arti kel stond, dat melding maakte vam overleg tussen de Nederlandse en Belgische autoriteiten over deze kwestie. Dat overleg zou hebben geleid tot' de afspraak, dat zuivering van het water voorlopig nog niet nodig zou zijn. Minister Bakker antwoordt thans, dat een dergelijk overleg niet heeft plaatsgehad, maar dat uit in België ingewonnen informatie blijkt, dat het afvalwater eerst gezuiverd zal worden, voordat het via de perslei ding in de Schelde terechtkomt. Om weUte industrieën het gaat, aldus de bewindsman, is niet be kend. Naar zijn mening zullen voor bedoelde industrieën dezelfde voor schriften gelden, die ook van kracht zijn voor het rechtstreeks lozen van afvalwater op de Westerschelde vanaf Belgisch gebied. De minister deelt verder nog mee, dat er met België bilateraal overleg wordt ge pleegd in het kader waarvan de normen waaraan het water van de Westerschelde moet voldoen, aan de orde komen. Ook moet er in het kader van dit overleg een regeling voor controle komen. Wat deze controle op Neder lands gebied betreft, merkt de mi nister op, dat het Scheldewater twee keer per maand wordt bemonsterd op elf meetpunten in de Wester schelde. Behalve deze chemische wateranalyses wordt bij de bad- stranden ook bacteriologisch onder zoek verricht. (ADVERTENTIE) op particuliere rekeningen bij de Postgiro. 'O/ beleggingsreKeningsnmsleen opzeggingstermijn van maanden* op girospaarrekeningen gewone spaarrekeningen bij de Rijkspostspaarbank spaarbewijzen ingevolge de Algemene Premiespaar regeling jeugdspaarrekeningen ambtenarenspaarrekeningen diverse gepremieerde bedrijfs- spaarrekeningen vvinstdelingsspaarrekeningen beteggingsrekenïngenmeïeet» /o °?zes9ings,errn^nvan /O 12 maanden* beleggingsrek opzeggingstermijn var» »OZ beIesgingsrekenïngen met een- opzeggfngstermi:"'""» i\J 24 maanden* beleggingsrekeningen met een f/\ opzeggingstermijn van \J 48 maanden* Het is echter ook mogelijk op deie rekeningen geld op te nemen zonder voorafgaande opzegging. da's makkelijk, da's veiligl Meer tatfcMingefl op <te 2300 poetkantoren of bij Informatienummer 0017 waarmee gratis kunt bellen.

de Stem | 1971 | | pagina 3