Hoe gaat Hansweert-Oost in de toekomst verhuizen? DAPPER BEGIN VAN DE LENTE Grote deelname aan viswedstrijd in Schore Inwonertal Borssele en Nieuwdorp sterk gedaald stad streek Enquete belangencomité en gemeentebestuur Aanplakborden in gemeente Borsele Zorgvliet schoot in Ovezande I kommt. 13 3' tuilüoera 227. k°m- I ;:jGre,",ten: per stuk: Kropsla I 16- tg'Aai-rt=rr1bos: Rafl«s 26"46; Per VRAGEN Schip omhoog gevaren en vlotgetrokken op Oostersehelcle KVP - Hansweert besprak raadsagenda Aardenburg ZWARE SCHADF AAN AUTO BIJ AANRIJDING TN YERSEKE Toenemend aanbod voorjaarsgroenten Ouderavond van Kloetingse lagere school ofwel de verrassende Mercedes Oostburg, Breedestraat 23, tel. Theater voerdf boeiend stuk van Dylan Thomas op in Middelburg Christelijke school in Kapelle-Biezelinge hield ouderavond Zeelanclia hield schieting in Ovezande LANDBOUWMUSEUM IN BORSELE NOG EEN KWESTIE VAN GELD DINSDAG 30 MAART 1971 (Van onze correspondent) BORSELE. B. en w. van Borsele hebben besloten om in iedere dorpskern één aanplak bord aan te brengen, dat door iedereen vrijelijk gebruikt kan worden voor het ophangen van mededelingen, affiches, en der gelijke. Het is niet nodig om vooraf toestemming te vragen. Van tijd tot tijd zal worden nagegaan of van deze aanplak borden werkelijk gebruik ge maald wordt. Borden die niet of bijna niet worden gebruikt zul len na verloop van tijd worden weggehaald. De "standplaatsen" van de borden zijn: Baarland: bushalte Nieuweweg; Borssele: Viskot aan het Plein; Driewegen: bushalte Smitsweg; Ellewouts- dijk: gemeentewerkplaats Zo merstraat: 's-Gravenpoldier: bus halte 's-Gravenstraat; 's-Heer Abtskerke: bushalte Kerkrimg; 's-Heerenboek: bushalte Molen dijk; Heinfcenszand: bushalte Nederlands hervormde kerk; Hoedekenskerke: bushalte Ha venstraat; Kwadiendamme: bus halte Siguitsedijk; Lewedorp: bushalte Burg. Lewestraat; Nieuwdorp: Nederlands her vormde kerk; Nisse: bushalte Dorpsplein; Oudelande: bushalte Burg. Van Lierestraat; Ovezan de: bushalte Hoofdstraat. (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogvere niging „Zorgvlilet" van Ellewouts- dijk gaf een schiieting op de liggen de wippen bij de Wed. C. Verbeek te Ovezande, 68 schutters van 17 verenigingen schreven dn. De vere niging had voor een aantal prijzen Uitslag eerste wip: Hoofdvogel: Sjaak d'e Jong Wz van A.D.L.M. uit Kwadendamme. 1ste zijvogel: Sjaak vüyfeeren van Vrye-Sahuitters uiit 's- Heerenhoek. 2 de zijvogel; C. West dorp van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; 2de zijvogel'. C. West- se van Juliana uit Oudelande. 2de boven kal: J. Joose voornoemd; 1ste onderhal: J. Goetheer van Juliana uit Oudelande. 2de ondförkai; L. de Kraker van Willem-Teil uit Kapelle, bij loting. 1ste klep; C.D. Baas van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2de Mep; Jac Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. 3de klep; J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogelsMevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme, en C. Baart van Juliana uit Oudelande, elk 5 vogels. Uitslag van die tweede wip. 1ste hoofdvogel L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 2de hoofdvogel: L. de Koeyer voor noemd bij loting. 1ste zijvogel; Jac. tous van Ons-Genoegen uit Oude- We. 2de zijvogel; H. Goedheer van Ons-Genoegen uit Oudelande. 3de zijvogel; J. Rijk van Willem-Telt uit Ovezande bij loting. 1ste kal: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendam- im. 2de kal; P.M. Timmerman van "rye-Schutters uit 's-Heerenhoek. 'de bal; C.v.d.Guchte van Spes-No- 'tra uit Ovezande. 4de kal; C. West- dorp van Eensgezindheid uit 's- neerenhoek. Rotterdam, 29-3-1971 Aan- loer: totale aanvoer 1652, slachtrun- eren 1274, varkens 378; Prijzen: -extra kwal. Xe kwal. 3e kwal., slachtrunderen 1 ®'™-o80, 4.65-515, 4.20-450, 3.90-4.10, ;,lf kalveren 2.24-2.28, 2.20- 2.14-2.20; stieren 4.65-5.35, orstkesien 3.90-4.10, slaehtzeugen ■10-1.85, zware varkens 2.05-2.10, hanflZ!Clrt: respectievelijk aanvoer, JzrTPrijzen, slachtrumdieren gro- ,r, kalm, staande, varkens kleiner, fijne varkens iets gedrukt, I vwa-iueuis reis gearuKi, I ïzeuSen iets stijver, enkele pri- 1 ™ls beven notering. IJ®pDELBURG, 26 maait Aard- LMen: grote 21, St. Remy 65 52, 15: Winston: 70 52-56, ■70 31-40, III gr. 22-23, Golde De- ?°mL80 60"63' 65"70 36"59. 60-65 51 In'ln 47"64> Jonathan: 70-75 45- M. 65-70 49, 60-65 24-37. III gr 35: 1»TR sla C 12' 14'16 12-W, 18- 19 M IIo9 20"21> 20"22 20"25. 2l1"23 32-24 21-26 24-26 26-27 25-27 raS 77-96, spinazie 38-67. I ,..J. 27-45, rabarber 118-160, witlof A 66-117, B 52-80, stek 13-52, •n r- rodekool 8-21, sav. I Ufen 7 boereilta>?J 4-16, prei 46- Kie3 "JSfMerij bos 10-12, knn lu Peterselie 181-276, f55 61-76 67, 51- '1-36 34I48 or 40"49' hs 72-sa ij '*rom per sieK 38-75, sprumten ong-e- 187-242, Afw I ,.re?kpeen 23. I l!4-iy«* A 63_132' B 25-97, C 26, D 1151, spruiten geschoond A 111- 126aiw1'fr 9"12; Witlof A 116- 45-KJ9- Rn? sJek 36; Spruiten Aur,LRo?Lk0.01 17"19; Prei 54-73; Spinazie 74-89; Rabarber 91-94, (Van onze correspondent) HANSWEERT Het comité Belangen Hansweert-Oost :'iat in samenwerking met het gemeentebestuur van Reimerswaal een ieme enquête houden onder de inwoners van Hansweert-oost. Het doel ervan is te weten te komen waar de ruim tweehonderd gezinnen, die Hansweert-Oost telt, zich gaan vestigen als de plannen van Rijkswa terstaat tot verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland en de aanleg van een nieuw sluizencomplex doorgaan. Zoals bekend zal Hansweert-Oost dan geheel vaan de kaart verdwijnen. Op woensdag worden in Hans weert-Oost en een gedeelte van Vla- ke de enquêteformulieren rondge bracht. Dinsdag 6 april zullen de formulieren worden opgehaald. Op een nader te bepalen datum zullen de enveloppen met de enquêtefor mulieren door de leden van liet comité en ambtenaren van de ge meente Reimerswaal geopend wor den, waarna de uitslag zal kunnen worden vastgesteld. Op het enquêteformulier wordt onder meer gevraagd of men een eigen of huurwoning bewoont, of bij de woning een bedrijfsruimte be hoort, bv. werkplaats, winkel, kan toor, loods. 'Zeer belangrijk is de vraag waar men wil gaan wonen. Als mogelijkheden kan men invul len: in Hansweert-West, in Kruinin- gen, ergens anders in Reimerswaal. Tevens wordt de vraag gesteld waar men buiten Reimerswaal wil gaan wonen. Het argument waarom men aan een bepaalde woonplaats de voorkeur geeft wordt verzocht op het enquêteformulier te vermelden, den. Verder wordt gevraagd in welk soort woning men wil gaan wonen; rdenwo- men n eigen op het soort te bouwen, vrijstaande womiing of een bungalow. In een begeleidend schrijven dringt het bestuur van het comité erop aan alle medewerking aan de enquête te verlenen. Tevens acht men het van het allergrootste belang dat de huurders van woningen lid worden van de woningbouwvereni ging Reimerswaal Het comité vraagt verder financiële steun, om dat men thans met een klein nadelig saldo de werkzaamheden moeit ver richten. (Van onze correspondent) BORSELE Het inwonertal van Nieuwdorp en Borssele, de twee dor pen die het dichtst bij het Sloe- industriegebied liggen, loopt sterk terug. In „De Westender", het infor matieblad van de gemeente Borsele, geeft het bureau bevolking een over zicht van het verloop van de bevol king per dorpskern in 1970. Het totale bevolkingsbestand van de gemeente liep met 34 terug van 15.832 naar 15.798. Van de achttien dorpskernen gaven alleen 's-Heerenhoek, 's-Gravenpol- der en Heinkenszand een stijging van het inwonertal te zien met respectie velijk 39, 60 en 111. Alle andere ker nen leden verlies, waarbij Nieuwdorp en Borssele met respectievelijk 85 en 50 in negatieve zin de kroon spanden. Het juiste bevolkingsverloop was als volgt A 1 «jvie 106-108; '®n ongesort. 11 1 1 jan. 1 jan. 1970: 1971: Ellewoutsdijk 341 327 's-Heer Abtskerke 413 405 Driewegen 495 492 Nisse 514 505 Oudelande 629 617 Baarland 662 659 Hoedekenskerke 719 701 Kwadendamme 843 832 Lewedorp 1234 1230 Ovezande 1337 1310 Nieuwdorp 1587 1502 Borssele 1575 1525 (Van onze correspondent) HANSWEERT De afdeling Hansweert van de K.V.P. heeft in zaal Thalia een bijeenkomst gehou den. Hierop kwam de agenda voor de gemeenteraadsvergadering ter sprake. De vergadering vond dat het aantal van vijftig punten dat op de agenda voorkomt, veel te veel is om grondig besproken te worden op één avond. Men zag liever dat zo'n veel omvattende agenda gesplitst wordt, zodat alle politieke partijen in rustig tempo de zaak kunnen bekijken en doorlichten. Dit imoet, aldus de ver gadering, thans te geforceerd ge schieden. Verder werd het actieprogramma besproken voor de verkiezingen der Tweede Kamer. (Van onze correspondent) STAVENISSE In de „Witte Tonnen Vlije" op de Oosterschelde is het duizend ton metende Belgische vrachtschip Emka 14 omhoog geva ren. Het schip was geladen met ne genhonderd ton rollen ijzer. Bij laag water bestond het gevaar dat het 73 meter lange vaartuig zou scheuren. De sleepboten Nieuwland en Cobie M. van Muller Sleepdienst N.V. uit Terneuzen zijn er in ge slaagd het schip vlot te trekken. Het kon op eigen kracht de reis naar Antwerpen vervolgen. In eerste in stantie kon niet worden vastgesteld of het schip al dan niet nog schade aan het vlak heeft opgelopen. (ADVERTENTIE) Biljartwedstrijd In „Centraal" vond een biljartontmoeting plaats tussen de plaatselijke club „Met Moe ders Wil" en „Sint Eloy" uit Oost burg. „Met Moeders Wil" won met 8 tegen 6 punten. De uitslag: L. Ver- straete-Meuleblok 02; A. Vermei- re-C. de Witte 20; H. Wijffels-E. Ghijzels 20; L. de Hon-G. Hinne- man 0-2; G. Roets-A. de Maat 20; M. Nobus-J. Jansen 02; W. den Hollander-C. Poppe 20; E. de Croock-E. Lecluijse 20; E. Cocquit- J. Quist 02; F. Ballegeer-J. van den Hauwe 2—0; J. Evers-E. Denisse 20; A. de Hullu-A. Verweye 20; M, Lekens-J. Duste 02: A. Vermei- re-A. Luteijn 02. Sincfala De zaal van „De Roo- de Leeuw" kon de belangstellenden voor de lezing door mej. dra. Panner over „Stormvloeden in Vlaanderen tussen 1000 en 1500" nauwelijks be vatten. Voor deze lezing, georgani seerd door de plaatselijke kunstgroep „Sincfala", werden speciaal uitgeno digd de leden van de Maatschappij Het Nut en de Heemkundige Kring in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Mej. F'annier verdedigde de theorie, dat de stormvloeden zich in oostelijke richting verplaatsen. Van de gelgenheid tot het stellen van vragen werd door de aanwezigen dankbaar gebruik gemaakt. O.a. de verzanding van de Westerschelde kwam aan de orde. BIJ INBRAKEN en een overval in twee Italiaanse steden is in totaal ongeveer 950.000 gulden buitgemaakt. (Van onze corresDondenO YERSEKE Op de hoek Bree- weig-Nieuwe Kerkstraat te Yerseke had een aanrijding plaats tussen de heer S., diie met zijn personenauto achteruit de Breeweg opreed, en mevrouw S.S. uit Wemeldinge, die met haar auto deze hoek passeerde De auto van mevrouw S. liep zware schade op en moest per kraanwagen worden weggesIeeDt. (Van onze correspondent) KAPELLE De aanvoeren v v-oorjiaarsgroenten gaan op die veilin gen belangrijk toenemen. Behalve sla, die er het gehele jaar door te koop is, komt nu ook het aanbod van spinazie en radijs goed los. In verband met de toenemende aanvoe ren van groenten heeft de veiling in Kapelle-Biezelinge besloten met in gang van deze week drie keer per week groenteveiling te houden en wel op maandag en vrijdag om half één en op woensdag om elf uuir. KLOETINGE Tijdiens de jaarlijkse ouderavond van die basis school in Kloetdnge, die in „Amiiciti- a" werd gehouden, werd de heer J.C. Oele herkozen in de oudercom- missiie. Voor dezelfde functie haid de heer J. de Lange zich niet meer herkiesbaar gesteld. Hij wordt opge volgd door de heer C. J. van Nieu- wenhuijze. De school heeft nu 197 leerlingen. Door die leerlingen uit de vierde en vijfde Miais werd de musi cal „Het land van Koning Zinge zang" opgevoerd Dies Een verbazingwekkender auto dan een Mercedes Diesel is nauwelijks denkbaar. U verwachtte misschien een apart model, een andere Merce des. Maar niets daarvan. Hij wijkt in niets af van andere 4-cilinder Mercedessen. U rijdt in het originele Mercedes concept, ontworpen voor maximaal komfort en. optimale veilig- heid.Maar dan voor zien van'n ygj? wonderlijk soepele, actieve dieselmotor,verrassend stil en goed voor 130 km/u. Verrassend, niet? Even verrassend als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT. van Mercedes! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. GARAGE 'T WESTEN, 01170--22 55 1 Deze meisjes zijn er vast van overtuigd dat de winter nu wel voor- lopen twee dagen te oordelen zou een beetje voorbarig is het wel. En bij is. En aan het weer van de af ge- je zeggen dat ze gelijk hebben. Maar Icoud aan je benen ook.... MIDDELBURG City Theater - 20.00 uur: Fanto- mas slaat weer toe a.l. OOSTBURG Ledel Theater - 20.00 uur: In de holte van je arm. ROTTERDAM Luxor Theater - 20.00 uur: Toon Hei-mans' One Man Show. De Doe len - grote zaal: 20.15 uur: Rudolf Firkusny: piano, kleine zaad: 20.15 uur: Stichting Kunst van de Jeugd: leerlingen-uitvoering. TERNEUZEN Luxor Theater - 20.00 uur: De Non van Monza 18 jr. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera - 20.00 uur: Frederika. (Van oi.ze correspondent) SCHORE In Schore is het hengelseizoen begonnen met een groot internationaal concours, ge organiseerd door de Schoorse hengelclub, die het eerste lustrum vierde. Het werd een groot sue ces, want niet minder dan 475 hengelaars namen er aan deel. Zij vormden een lang en fleurig lint langs de Westerschelde vanaf Hansweert tot dicht onder 's-Gra- venpolder. Winnaar van het con cours werd de heer A. Riemens uit Sluiskil. Hij ving een kabel jauw van vier pond en twee bot ten en dat was voldoende om de beker te winnen en een koelkast. De hengelaars brachit-en saimen 175 kilo vis op het droge. Na afloop van de wedstrijd deelde voorzitter A. Leys mede dat de vis verdeeld zal worden over de bejaardentehuizen Pomona in Kapelle en Maria-oord in Hansweert. Burgemeester Van Suylekom reik te in het verenigingsgebouw de prij zen uit. De wedstrijd telde ook mee voor het kampioenschap van de Del ta-federatie. De uitslag was: 1 A. Riemens, Sluisikil 2520 punten, 2 C. van Ha gen, Goes 1745 punten, 3 W. Meer- dimk, HSVOS, Zierikzee 1740 pun ten, 4 M. Boo,gent, Edelloarper, Ber gen op Zoom 1650 punten, 5 C. Meyer, Reimerswaal, Krabbendijke MIDDELBURG De toneelgroep Theater heeft voor een goed bezette Middelburgse schouwburg „Onder het melkwoud" vail Dylan Thomas gespeeld. Het boeiende van deze voorstelling lag niet in het gegeven als zodanig. „Onder het Melkwoud" vertelt de toehoorders over het le ven van enkele honderden mensen in een klein dorpje, een onbekend havenplaatsje. Het behamdeit bovendien alleen maar één enkele dag uit het leven van diie mensen. Het schildert de stilte vajn de nacht, waarin deze mensen leven in bun dromen en daarna dromend wakker worden, waarna het leven ongestoord in het ritme van alledag verder gaat tot het weer nacht wordt. On zich dus een alledaags gegeven. Het boeiende van deze voorstel ling ligt dan ook geheel ergens an ders. til. in de rijke fantasie van Dylan Thomas en zijn overweldigen de rijkdom aan woorden, waarmee deze mensen getypeerd worden. De toehoorder wordt gefascineerd door de stroom van beelden en rake ty peringen, waaraan maar geen einde schijnt te komen. Wanneer de schrijver ons b.v. vertelt dat „de melkbussen als korte blinkende zil veren politiemannen in de Kro- ninigsstraait staan", hebben wij geen tijd daar even bij stil te staan, want die stortvloed van woorden blijft zicih als een waterval over ons uit storten. Hugo Claus heeft het alle maal prachtig vertaald. Nieuwsgie rig vraagt men zich af over hoeveel woorden de auteur eigenlijk wel beschikt. Men zit geboeid en gearnu seerd te luisteren. En toch kan ik de gedachte niet van me afzetten dat ik inderdaad zit te „luisteren". Is „On der het melkwoud", oorspronkelijk als hoorspel voor de radio geschre ven, inderdaad toch niiiet teveel een hoorspel gebleven? De acteurs ver tellen over die mensen in een onbe kend dorpje, maar de toeschouwers in de zaal zien ze te weinig tot werkelijkheid worden, ze blijven ze van een afstand bekijken, als men sen uit een ander lanid. Daaraan bonden de acteurs, die er zelf ken nelijk ook veel plezier aan beleef den (om er maar enkelen te noe men: Elise Hoomans, Josée Ruiter, Bennihard Droog, Charmy Reijnen) en de kleurige, mooie kostuums weinig veranderen. A.H. (Van onze correspondent) KAPELLE De grote zaal van De Vroone in Kapelle is een oudera vond gehouden voor de christelijke school in Kapelle-Biezelinge. De lei ding berustte bij de voorzitter van het bestuur, de heer M. C. Duynhou- wer. Het programma werd geheel verzorgd door de leerlingen met zang, toneel en declamatie. Hoogtepunt van de avond was om- getwijfeld de opvoering van de mu sical „Adieu Paris", waarin de leer lingen van de hoogste klassen in snel tempo toneel en muziek en zang brachten. Deze musical zal vrijdagmiddag nogmaals worden op gevoerd in Die Vnoone len wiel voor d'e bejaarden. 1600 punten, 6 C. H. Christiaams, Grevelingen, Bruinisse, 7 N. Klaas- sen, Colijnsplaat 1330 punten, 8 D. Slabbekoorn, EGHV, Goes 1295 pun ten, 9 A. Baardmans, Edelkarper, Bergen op Zoom 1275 punten, 10 H. van Zweden, De Pilk, Waarde. Bij de korpsen eindigde als -eerste EGHV uit Goes met 6775 punten. Tweede werd Reimerswaal uit Krabbemidijke met 5426 punten en derde HVKK uit Kapelle met 5220 punten. (Van onze oorrespondent) OVEZANDE De handboogvere niging „Zeelandiia" hield haar schie ting op de liggende wippen bij de Wed. C. Verbeek. Er waren 59 schutters en 15 verenigingen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofd vogel; J. Joosse van Juliana uit Oudelande. Ie zijvogel: Henk Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 2de zijvogel: H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande. 1ste bovenhal; A.A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk. 2de bovenibal; H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes. 1ste omiderkail; Voet. C. van Vios uit 's-Heerenihoek. 2de onderkal; A. v.'t Westeinde van Willem-Teil uit Ove zande, bij loting, lstie klep; P. Ver- muë van Jacoba van Beieren uit Goes. 2de klep; H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande. 3de klep; Sj-aak van Eykeren van Vrye Schut ters uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels; L. de Jonge van Concordia uit 's-Heerenhoek, 7 vogels. Uitslag van de- tweede wip. lste hoofdvogel; Sjaak van Eykeren van Vrye-Sehutters uit 's-Heeren hoek. 2de hoofdvogel; Jac Doene van Victoria uit Kwadendamme. lste zijvogel; P. Daialman van A.D.L.M. uit Kwadendaimme. 2de zijvogel; Bas v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenihoek. 3de zij vogel; A. v.Zunderen van Spes-No stra uit Ovezande, bij loting. 4de zij vogel; G.M. Geense van Eensge zindheid uit '.s-Heerenhoek, bij lo ting. lste kal; Jac. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande. 2de kal; C.v.'t Westeinde van Soranus uit Heinkenszand. 3de kal; K.v.Steen- bergen van Willem-Teil uit Ovezan de, 4de kal; C.v.d.Gucbte van Spes- Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vogels; P. Vette van Concordia uit 's-Heerenhoek, 5 vo gels. De vliegende vogelprijzen wa ren voor: eerste A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. Tweede aMth. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. (Van onze correspondent) BORSELE In de gemeente Bor sele bestaan al sinds 1968 plannen om de boerderij „De Mooije Staak" aan de Rondepolderdijk in Nisse in te richten als landbouwmuseum. Er vonden uitvoerige besprekingen plaats, waarbij burgemeester jhr. mr. L.P. Quarles van Ufford een belangrijke rol speelde. Ten gevolge van die besprekingen werd een stichting in het leven geroepen. De plannen zijn nu al zo ver gereed, dat de stichting van het museum nog slechts een financiële kwestie is. Het is de bedoeling diat werktui gen ©n gebruiksvoorwerpen, di be trekking hebbein op landbouw, vee- eelt en tuinbouw worden tentoonge steld. Verder zal aandacht worden besteed aain de Bevelaodse kleder drachten. folklore, oude ambachten, jacht, visserij, waterschapszaken en aiam planten en dieren uit de streek. Omdat naast landbouw en veeteelt op de Bevelamden ook industrie en toerisme een steeds belangrijker rol gaan spelen, bestatt het gevaar dat allerlei voorwerpen en gebruiken die thans nog kenmerkend voor het gebied zijn, gaan verdwijnen. Dat is één van de redenen, waarom men in de driehonderd jaar oude boerderij een museum wil gaan oprichten. Bij het museum zal een parkeerterrein en een speelweide worden aange legd. In een later stadium wil men het museum combineren met een kinderboerderij en een ponymane ge. De grote moeilijkheid is echter nog het geld. Als dat voldoende gescfaikbaor is, zal het museum er zeker komen en dan zal het onge twijfeld een nieuwe toeristische trekpleister op de Bevelander» gaan worden.

de Stem | 1971 | | pagina 7