Wielerclub Zeeuwsch- HULDIGING KAMPIOENEN IN HEIKANT Ondo in vorm Zuidwesters-team bij SJAAK VAN DER HOOFT ZEER GOED OP DREEF Geen succes voor St.-Aloysius-team Fortuinlijke zege Olympus-heren tegen sterk SOA ITALIANO Mogelij BOB OP E Beslissing blijft uit Waterpok-toernooi Persoonlijke aandacht Goede naam Oriëntatierit Scheldegouwen [J¥| EERSTE HOLLANDSCHE Limfa-ploeg: succes in Frankrijk sport Tafeltennis voor elke polishouder 't is een lekkertje! de candy drop u' DINSDAG 30 MAART 1971 (Van onze sportmedewerker) HEIKANT. De clubkampioenen 1971 van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, en de eerste tien renners van het klassement zijn gehuldigd in het verenigingsgebouw in Heikant. Het verenigingsgebouw was tot de laatste plaats bezet met vele wielerenthousiasten waaronder de heer C. Venus, bedrijfsleider en initatiefnemer van de wielerploeg ADZ, de heer J. L. van de Voorde, de heer A. de Doelder, en de heer P. Vos, bestuursleden van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ik ben blij," aldus voorzitter Wee- maes, „dat u met zovelen bent gekomen, dit niet alleen om de onderlinge vriendschapsbanden te verstevigen, maar tevens is het goed voor onze club kas, om zo dit jaar weer een wielerkoers te kunnen organiseren." Deze vereniging stimuleert de ren ners tot betere sportprestaties". Hij spoorde de aanwezigen dam oo.k aan - al is het nieit in de wedstrijdwie lersport - zijn gezondheid en condi tie op peil te houden door dieel te namen aan de toer-ritten van de Zaeuwsch-Vlaamse wielervereni ging. Bij de aspiranten werd Octaaf Pijfavet uit Hulst gehuldigd. Voor zitter Burm: „Ik vind liet een ge weldige prestatie vam je om in je eerste kioers bij de .aspiranten tevens clubkampioen ie worden. Verwonde ren doet het mie niet wamt je komt uiteindelijk uit eem oud wielerge- zin". John. Verbeke uit IJ-zemdijke viel de eer te beunt bij de nieuwe lingen, terwijl Dirk Aardoom uit Hulst het bij de amateurs was. Nadat zij ook door voorzitter Buirm waren gefeliciteerd met hun behaalde titel werd hen nog veel succes toegewenst voor de toekomst en wierden de kampioenen in de bloemetjes gezet. De grote afwezige was hier He- leen Boeije uit Groeide die clubkam pioen geworden was bij de diames. Piet de Vos, tweede voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, reikte als laatste aan Dirk Ardoom de beker uit. In zijn toespraak tot de kampioen zei hij onder andere: „Dirk, ik hoop dat je deze beker driemaal achter elkaar mag winnen, om het zo voorgoed in je bezit te krijgen''. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer J. Burm, voorzitter van het wieleroomité Hulst, en tevens voor zitter van het Vlaiam/demem-klasse- mant. Hij deeldie de aanwezigen me de dat dólt Vlaanderenjklassement georganiseerd is door alle wielerco- mités van geheel Oost-Zeeuwsch- Vlaandjeren. Hij maakte tevens de uitslag bekend. 1. Wim van Steends (Hoog-Blokland) 2. Peter Godde (Hulst) 3. Th. van Poecke (Koe wacht) 4. Kees Bal (Kwadendiam- me) 5. Wim Evertse (Zierikaee) 6. Jan Zoons (Voorschoten) 7. Kees van Dongen (Oud-Gastel) 8. Grant Thomas (Philippine) 9. Ceas Priem (Goes) en 10. Henny Gijsel (Hei kant). Nadat voorzitter Burm Wim Steeoi's, Peter Godde, Kees van Dongen en> Henny Gijsel had gefeli citeerd met hun behaald resultaat (de andere .renners waren afwezig) wenste ihij hun. nog veel succes toe voor de toekomst. Hierna werden ze door een lieftallige jongedame in de bloemetjes gezet, waarna ieder een gesahemk in ontvangst mocht ne men. Vervolgens kwamen de clubkam pioenen van de vorige week in Zaannslag verreden clubkampioen- schappen van het Wielercomité Zeeuwsch-Vlaanderen aan de beurt. In zijn toespraak tot hen zei voorzit ter Bumm: „Ik ban trots op de wie lervereniging Zeeuiwsch-Vlaansdieren. Huldiging van de clubkampioenen in caret (aspiranten), Verbeke (nieu- Heikant. Van links naar rechts: Pi- welingen), de heer J. Burm, voorzit ter van het wielercomité Hulst en Dick Aardoom (amateurs). (Van onze korfbalmedewerker) TEKNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie heeft een niet in zijn beste vorm ver kerend Zuidwesters voor de tweede maal een veer moeten laten. Lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat de spanning bovenaan zou terugke ren, maar op het laatste nippertje haalde het Ondo toch nog in, Ondo speelde een stevig partijtje korfbal, waar Zuidwesters niet goed raad mee wist. De eerste helft werd dan ook afgesloten met een 12 voorsprong voor de ploeg uit St. Laurens. Na rust werd het al gauw 13. Ondo bleef het spel beheersen, maar toen het I4 werd kwam de ommekeer. Zuidwesters ging toen vrijer spelen en bracht in de nog resterende tijd op een vrij gemakkelijke manier de 44 stand op het scorebord. Onder aan leverde Swift 3 een prima presta tie. In eigen huis greep het zijn laat ste kans tegen All Ready. Met 53 hielden de Middelburgse hekkesiuiters de winst in eigen han den. Met de wedstrijden tegen Ani mo 2, Luctor 1' en Togo 1 nog voor de boeg zit er zeker nog een redelijke ontsnappingskans in. Tjoba 2 besliste (ADVERTENTIE) IMP I H. VAN DFN ROSCH S CO - POSTBUS 80S4-ATAM de wedstrijd tegen Animo 2 reeds in de eerste helft. Toen nam het een 50 voorsprong. Na rust deed Tjoba het kalmer aan en streek de winst op met 82. Weer bleek, dat er na de winterpauze van Animo weinig meer is overgebleven. Stand: Zuidwesters 1 1222, Ondo 1 12—18, Blauw Wit 1 12—15, Tjoba 2 11—12, Animo 2 11—8, Togo 1 10—7, Luctor 1' 107, All Ready 1 117, Swift 3 11—4, In de tweede klas liet Stormvogels er tegen BKC geen twijfel over be staan wie er nu de sterkste was. Op eigen veld had de Breskense ploeg geen verweer tegen het stukken be ter spelende Stormvogels, dat vrij wel zeker zijn rentree gaat maken in de eerste klas, na een afwezigheid van één jaar. Met niet minder dan 29 werd de Breskense hoop de bo dem ingeslagen. Togo 2 legde in Goes Seolto het vuur na aan de schenen. De Vlissiragers, die in het begin een goede gooi naar het kampioenschap dachten te doen kwamen niet los en wonnen slechts met 23. Stand: Stormvogels 1 916, BKC 10—13, Seolto 1 10—12, Atlas 1 8—11, Togo 2 109, Zuidwesters 2 86, Blauw Wit 2 85, Animo 3 90. In de derde klas A zorgde Atlas 2 voor een grote verrassing. Het ver sloeg Ondo 2 met het minieme ver schil van 23, waarmee het Animo 4 alleen op de laatste plaats liet staan. Stand: Olympia 1 816, All Ready 2 8—9, Ondo 2 10—9, Seolto 2 6—6, Atlas 2 64, Stormvogels 2 64. Animo 4 62. In de derde klas B liet Volharding eindelijk weer eens wat vuurwerk zien. Het was echter slechts tegen de zeer zwakke ploeg Olympia 2, zodat het ook weer niet zoveel te beteke nen heeft. Met 103 haalde het de dubbele cijfers. Stand: NOAD 10—15, Tjoba 3 8— 14, TOP 9—10, Volharding 10—9, Zaamslag 72, Olympia 2 82. Bij de junioren redde Swift 2 het in de tweede klas maar net tegen het laaggeplaatste Stormvogels 2, In een spannende wedstrijd werd het 12, waarmee het zijn ongeslagen record handhaafde. De voorsprong is echter zo groot, dat een nederlaag nog niets te betekenen zou hebben gehad. Stand: Swift 2 918, Tjoba 912, Blauw Wit 2 76, Luctor 86, Storm vogels 2 73, Seolto 61. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - Sjaak van der Hooft uit Terneuzen geloofde zater dagavond in het zwembad te Middel burg niet zo erg in een overwinning op zijn vlinderslag-rivaal, de Middel burger Theo Gullit. Gullit had immers in de training reeds tijden gezwom men van rond de 1.13 maai' Sjaak wist waar hij hem kon pakken. En dat zou dan moeten gebeuren op de laat ste 25 meter. Hij moest er alleen maar voor zorgen dat Gullit niet te ver zou uitlopen. En zo gebeurde het dan ook. Met machtige slagen zag v. d. Hooft kans om Gullit bij te blijven. En na het laatste keerpunt schoot Van den Hooft plotseling weg. En wat Gullit ook probeerde, hij kon Van der Hooft niet meer bereiken. Zelfs werd Gullit nog hevig belaagd door clubgenoot Rudie Manui. Dat bij een dergelijk gevecht een nieuw record niet kon uitblijven bleek wel uit hun tijd 1.14.8. In en kele weken is het record reeds drie keer verbeterd. Het is nu terugge bracht yan 1.17,5 naar de nieuwe re cordtijd van 1.14.8. Na deze sensatio nele race zouden er nog vele volgen. Martha Wdlff van de Stormvogels uit Vhssi-nigen moest het op de 100 meter vrije slag opnemen tegen haar zus Els en de talentvolle Joke de Wilde uit Goes. De bijzonder nerveuze Martha Wolff heeft alles moeten ge ven om haai' reputatie als snelste zwemster van Zeeland te verdedigen. Direct na de start gintg ze bijzonder hard weg. Na 50 meiter keerde ze in 31.5 waardoor alle factoren aanwezig waren voor 'n Zeeuwse toptijd. Toen echter haar derde keerpunt volkomen mislukte geloofdie niemand meer in een recordtijd. Zij moest op die laat ste vijf meters veel geven om de fu rieus sprintende Poke de Wilde voor te blijven. Met haar tijid 1.09.8 door brak zij de 1.10-barrd.ère voor dames. Commemtaoar van Martha „Jammer vain het laatste keerpunt, ik kwam niet zo goed uit en toen durfde ik het snelle duikelkeerpunt niet meer te nemen". En hiermede bevestigde ze eigenlijk dat ze nog en snellere tijd had kun nen maken als baar derde keerpunt wel was gelukt. Een verrassing van de eerste orde leverde Coby van de Linden uit Ter- neuzen door de 100 meter rugslag meisjes te winnen in de uitstekende tijd van 1.27.3. Zij versloeg hierbij de Stormvogel-favorieten Els Wolff (1.27.7) en Ella de Jonge (1.28.4). Laatstgenoemde meisjes moesten ech ter worden gediskwalificeerd wegens het verkeerd nemen van 't keerpunt. Wim de Kan van De Stormvogel won de 100 meter schoolslag in de snelste tijd (I.2I.1) sedert jaren. Hij naderde met deze tijd het Zeeuwse record (1.18.0) van Kees de Ruike (Luctor). Dit record is reeds in 1954 gevestigd. De tijid van De Kam bete kende wet een nieuw adspiranten- record. Maar aan de recordregen kwam noig geen einde. De herenploeg van Luctor verbeterde het Zeeuwse record op de vijf maal 50 meter vrije slag estafette dat met een tijid van 2.30.9 op naam stond van een ploeg van De Schelde uit Terneuzen. De Luctorploeig bracht het nu op 2.26.2. Ze hadden ruime voorsprong op de Stormvogel-heren. Veeil meer span ning zat er op dit nummer bij de dames. De ploegen van De Ganzen uit Goes en de Stormvogel uit Vlis- singen gaven elkaar niets toe. Met een kleine voorsprong begon het Gam- ze-meisje Joke de Wilde aan de laat ste 50 meter, maar ze moest het hoofd buigen voor een snel sprintende Mar tha Woilff die De Stormvogel-ploeg naar een nieuwe toptijd van 2.50.1 bracht. Ze verbeterde het oude record van SZV met ruim 11 seconden. Op de overige nummers leverde Petra Fraantje (De Schelde) en Carla Wil'lems (De Stormvogel) een fel gevecht om de zege op de 100 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar, Petra won het met handslag. Guus van den Este (De Schelde) bij de jongens en Els Wolff (De Stormvogel) bij de meisjes waren de sterksten op de 100 meter vimiderslag. Na deze wedstrijden heeft De Stormvogel uit Vlissingen de leidende positie in de Zeeuwse zwemcoimpetitie weer ver sterkt. De stand luidt nu 1. De Storm vogel Vfesimgem 1267 pot. 2. De Scheilde Terneuzen 987 pnt. 3. De Braakman Hoek, 813 pnt. 4. De Gan zen uit Goes 737 pet. MIDDELBURG In de eerste klas der Zeeuwse afdelingscompeti tie is de strijd nog steeds niet be slist. De afgebroken wedstrijd tus sen Wilno 2 en St. Aloysius 3 werd bij een 34 stand voortgezet waar bij Henny van Hengst eerst via da Bakker gelijk maakte. M-atthiijssen slaagde er voorts in Bouff te kloppen. In de laatste par tij echter slaagde De Bakker er niet in Bouff tot een overgave te dwin gen waardoor die eindstand 55 werd. Vrijdag zal in Graauw nu definitief de beslissing vallen bij de return tussen deze beide teams. Goes 1 wist in de tweede klas op die valreep baas te blijven over Wilno 3 (64) terwijl Zand 1 met 100 PZEM 2 aan de zege hielp. Het kampioenschap vier de klas werd na een spannende wedstrijd gewonnen door St. Aloysi us 5 dat thuis tegen Goes 3 een 03 achterstand wisit om te zetten in een 64 zege. De bloemen kwamen zo doende terecht bij Jeanne de Waal, Jose de Burgier, en veteraan Dumez. Zand 3 werd winnaar van de B- groep door een kleine 46 zege op Apollo 1. W.T.T.V. kan ondanks die zege op Big Smash 6 van 20, Zand 3 niet meer bereiken. (Van onze handbalmedewerker) BREDA. De dames van E.B.H.V. hebben in de landelijke eerste klas handbal de theoretische kans Op de bovenste plaats behouden. In een goed gespeelde wedstrijd werd het Amsterdamse D.W.S., dat de tweede plaats bezet, verslagen met 72. Daarmee hebben de Bredase dames nog slechts één punt achterstand op D.W.S. De heren van het Vlissingse Olympus zegevierden in de landelij ke tweede klas op het nippertje over hekkesliuiiter S.O.A. met 87. S.O.A. dat eerst een voorsprong had genomen van 51 moest deze voor sprong prijsgeven. De rust ging in met de gelijlke stand van 5^5 de hervatting trok Olympus Mnb, (Van onze sportmedewerker). VALKENISSE De heer en me vrouw Deegens zijn winnaar gewor den van de oriëntatierit die de mo- ter en autoclub „Scheldegouwen" op Walcheren hield. Aan deze tweede kampioensrit namen 42 equipes deel die allen werden geklasseerd. Het traject dat voerde over wegen die allen tot de gemeente Valkenisse behoorden was uitgezet door de twee jongste leden van „Scheldegou wen" Benny van Rossum en Rob Vos die na afloop diverse compli mentjes kregen. De uitslag was: 1. A. Deegens- mevrouw Deegens (Scheldegouwen) 6 strafpunten; 2. M. Baert-P. Poel man (Scheldegouwen) 37 p; 3. A. Wirtz-mevrouw Wirtz (De Zeeu wen) 40 p.; 4. J. Kupers - mevrouw Kupers (De Zeeuwen) 40 p.; 5. C. Bode-mej. Bom (Scheldegouwen) 3 p.; 6. A. Holestelle-mevrouw Holle- stelle (Scheldegouwen) 49 p.; 7. L. De Nooyer-mevrouw de Nooyer (Scheldegouwen) 62 p; 8. H. J. Min naar-mevrouw Minnaar (De Zeeu wen) 65 p; 9. J. J. M. Sehuitema-J. Thiel (Scheldegouwen) 74 p; 10. M. de Kam-mevrouw de Kam, (Schelde gouwen) 75 p; 11. M. Sandijck-J. Jobse (De Zeeuwen) 76 p; 12. P. van Keulen-mevrouw van Keulen (De Zeeuwen) 77 p; 13. J. van Hijfte-mevrouw van Hijfte (Schel degouwen) 85 p; 14. A. J. Fraanje- C. Meijerinck (De Bevelanden) 98 p; 15. I. op 't Hof-C. de Blaaij (De Zeeuwen) 103 strafpunten. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De zwem- polo-clubs Luctor uit Middelburg en De Ganze uiitt Goes organiseren za terdag een waterpolooemooi in het overdekte zwembad Poelendaele Middelburg. Het is voor de eerste maal Zeeland dat een dergelijk toernooi in een overdekt bad wordt gehou den. Behalve de genoemde vereni gingen Luctor en De Ganze zullen ook Stormvogels (Vlissingen) en De Schelde (Terneuzen) tot de deelne mers behoren. Het toernooi begint om 18.00 uur. en te m (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismedewer- ker) AXEL De zo belangrijke uit wedstrijd voor bepaling van de pro motie naar de promotie-ereklasse heeft St.-Aloysius I geen succes op geleverd. De Zeeuwen moesten in Volendam tegen Victorie '55 op de volle winst beslag leggen, maar het pakte anders uit. Victorie '55 startte succesvol en nam een 2-0 voor sprong. Kees Baumgarte verkleinde in de volgende partij de achterstand tot 2-1 waarna de Volendammers de stand op regelmatige wijze op 5-1 (ADVERTENTIE) U KJ LEVENSVERZEKERINGS-BANK NV Keizersgracht 174/-182, Amsterdam-C, (020) 2217 70 Bijkantooi: Breda, Sophiastraat 20, 01600 - 38 78 3 brachten. Wilfried Dumez won de volgende partij (5-2) waarna de gastheren de twee belangrijke pun ten grepen, Frans van Waterschoot, deze keer niet in topvorm, won daarna ook zijn partij, zodat de eindstand 7-3 werd. Voldoende voor Victorie '55 om te promoveren. Te weinig voor St.-Aloysius 1 om nog een kans over te houden, want Phoenix I wist door Wilskracht 1 met 10-0 te verplette ren de Zeeuwen te passeren en de vierde plaats te grijpen. St.-Aloysius heeft nog een zeer kleine kans om hogerop te komen maar moet dan zaterdag aanstaande het inmiddels kampioen geworden TSF I bedwin gen. TSF klopte ook nu Tempo- Team II (7-3), bleef ongeslagen on geslagen en mocht de welverdiende bloemen in ontvangst nemen. De nederlaag die St.-Aloysius n bij Wi- bats III leed was niet meer van belang maar ook De Treffers II in zijn laatste wedstrijd door Wils kracht ii werd geklopt (3-7), waar door De Treffers III definitief de gradeert naar de afdelingsklasse. St.-Aloysius H heeft daardoor ook zijn plaats in de overgangsklasse veilig gesteld. Tilburg II, reeds vori ge week kampioen, verloor in zijn laatste wedstrijd het eerste wed- strijdpunt via een gelijk spel tegen TSF UI. v*s fleeaiidy drop idaÉs langste eind. De dames wan E.B.H.V. zijn e[ de landelijke eerste klas in gesU het sterke D.W.S., dat de tv,U plaats bezet, te verslaan. eW speelde verdedigend zeer steri, ni' het midieniveld was goed bezet Ui de aanvallen zeer snel konden w» den opgezet. Reeds in de zesde/ nuut schoot Lies Borburgh onW baar in na een combinatie met Cju Teunissen. In de tiende mU werd de vrijstaande Helma Dik aangespeeld door Jet van BerfaU. knalde de bal in de uiterste is-k hoek. E.B.H.V. bleef in het offecsi' en voor de rust inging Dimph Maas er voor dat EMv leidde met 30. Ook na de hervatting gaf Elf t de toon aan. Een lage schuiver Lies Borburgh en een hard scl» van Dimph Maas brachten de sprong voor de Bredase dames 5—0 alvorens D.W.S. Let eerste gendoelpunt liet aantekenen. Bit g. solo wist Annie Buitendijk (D.W.S.) de stand te brengen op sLj E.B.H.V. had echter zijn antwoord zeer snel klaar. Een listige boogbal van Jet va Berken en een harde treffer Lies Borburgh brachten de vooï sprong voor E.B.H.V. op 7—1, fo 4 allerlaatste minuut zag Coby Kt»- senboom nog eenmaal kans te voor D.W.S. waardoor de «vems- ning bleef bij E.B.H.V. met 7—2. De heren van het Olympus zijn in de landelijke tw» de klas tegen S.O.A. werkelijk dm het oog van een naald gekropen!)! score werd geopend door een worp ingeschoten door Jan Ma zodat S.OA. leidde met 1—0. de Haan bracht binnen vijf mania de balans in evenwicht door grote afstand in te schieten. Dit r«s blijkbaar het sein voor S.O.A. nen vijftien minuten namen de Bre dase groen-witten de leiding mei 51 door doelpunten van Jan Kuij- er (2x), Dick Jas en Noud Leijte, Olympus ging echter niet bij de pakken neerzitten en met doeve ten van Rinus Burgers (3x) en ke de Haan wees het scorebord de rust 55 aan. Direct na de hervatting Olympus het initiatief wat resulteer de in doelpunten van Jotan Meeser en Ronnie Cazand. Toch kwam A. weer terug. Piet Verheijen, ie schaikelspeler van S.O.A., forceerde een break out en bracht de achter stand op 67. Olympus zette een tegenaanval in welke door Copoolse werd afgerond met een doelpunt. De nog resterende tien minuten ging S.O.A. in het offensief Het bukte echter Jan Kuijer mar een maal het Vlissingse doel te doorboren. Een zege van 8—7 fits d-aardoor mee naar Vlissingen. Hoofdklas dames: Velo - Swift 2— 7, Hellas - Hygiëa 8—2, Walcheren Verburch 4—4, Zeeburg - DES '5! 0—5, Heren: Atilla - Sittardia 14—10, Hellas AHC '31 8—11, Aalsmeer ESCA 14—12, Swift - Olympia 12- 6. Landelijke le klas dames A: Vfl - De Blinkert 48, SEW '68 Atb- leta 65, Athene - De Schutters I- 5, EBHV - DWS 7—2. Heren B: De Meeuwen - UDIII- 8, Dongen - Eindhoven 16—6, V ei L - Athomic 87, Posterholt - Her mes 5—7. Landelijke 2e klas heren: Vol' GSC 11—9, Walcheren - EBHV 14- 6, SOA - Olympus 78. Landelijke 3e klas dames: SOA Break Out 10—5, Boemerang - Ra pid 4^-3, EBHV 2 - Were Di 2-7. Heren: Tachos - Internos lMt Dongen 2 - Volt 2 12—13, Boeme rang - Rapid 2 182, EBHV - Were Di 8—24. Afdeling West-Noord-Brabant mes le klas: Tachos - Terbajdei 176, Dongen - Gilze 103, Desk- SOA 2 18—7, DVS - VCW 6-4. Heren le klas: GHV - Break 0t- 713, Taxandria - Avanti M-4- Desk - Heerle 88. Dames 2e klas A: Be Fair - Hes- Ie 4—6, BVC - SVM 9—1, Rapid 2- Internos 35. Dames 2e klas B: Taxandria Gilze 2 9—3, Were Di 2 - Kiel »- Heren 2e klas A: EW - Break Out 2 13—12, Groene Ster - Gil# afgelast, Rapid 3 - Volt 3 10—6. Heren 2e klas B: Blauw Wit 2 Desk 2 4—10. Dames 3e klas A: Tornado - Break; Out 2 16—1, Dongen 2 - EBHV 1 07. Dames 3e klas B: Volt 2 - Hm Animo 60. Heren 3e klas A: Tornado - Break Out 3 17—7, EBHV 3 - Stokhasse» 15—10. Heren 3e klas B: Tachos 2 - Ha® Animo 2 18—4. BVC - Dongen 33—5. Afdeling Zeeland: dames le Was; Walcheren 2 - GSC 4—3. Marathon- Zeeland Sport 49. Dames 2e klas A: Sluiskil - 50. Walcheren 3 - Olympus 2 3- 6. Dames 2e klas B: Delta Sport Schelde Sport 161, Olympus 3 GSC 2 1—3. Delta Sport 2 - ZeelaiK Sport 2 28. Heren le klas: Fortuna- OlymP1" 2 17—8, EMM 2 - GSC 2 12—21. Heren 2e klas: Fortuna 2 - 01)®' pus 3 153. Delta Sport - GSC 153. Walcheren 2 - Haring®® 10—14. Heren 3e klas: Fortuna 3 - Vol harding 2 14—4, Marathon 2 - SI(» 56, Delta Sport 2 - Schelde Spo" 7—5. diNSDAG 30 MAART 1971 (Va ROTTERDAM Vo< we mogelijkheden gekom hij aan het einde van dit Insiders in de Rotterdan Janse met zijn besluit om zijn contract met Excelsit zet heeft gedaan. In Rotte achter gesloten deuren) waarbij de clubs Excelsior dingen betrokken zijn. Wanneer deze clubs moge een concentratie van betaalt in en rond Rotterdam kom zal men natuurlijk gretig maken van de dwensten var dat moment bij geien eiike meer ondier contract steam Jamae. 0e Excelstor-tramer hee vertrek bij de Rotterdamse c „elicht met de opmerkingen: met het huidige spelersmatei Excelsidr tegen het ptafood". siebesprekingen in Rott~-J nen voor Bob J- nieuw perspectief. Naast dte van een groot aantal nieuw komt er ook een gezonder basis voor de dub. En dt Bob Janse nu: „Wanneer mendie weken toiler niets gaaf deren, dan voel ik er best v om als manager-coach bij die dienst te treden". Voor Bob Janse weegt eei eiële vergoeding bij een nieu niet het allerzwaarst. Hij zi, heb een -aantal sportzaken, inkomsten daaruit zijn va aard dat ik beslist die fund traüner-coaoh-manager als ee betaalde -hobby kan beschouw* De 51-jarige Bob Jans< slechts enkele jaren bij DVS heeft kunnen voetb op 18-jarige leeftijd bij h meniscusoperatie mislukte, trainer in Rotterdam een b goede naam. Hij zorgde er leen voor dat hij enkele jarej den het toenmalige Xerxes tweede naar de eredivisie Na de fusie tussen Xerxes ei vertrok janse naar bet 1 NAC, waar hij anderhalf jaar te. De randstad en in het bi Rotterdam bleef hem echter en zodoende kwam hij opni| contact met Excelsior. En hel uit zijn Xerxes-periode werd deze club voortgezet. Ook E promoveerde in twee seizoen de tweede naar de eredivisie. De promotiie naar die hoofdg van het betaalde voetbal heef overigens toch wel de das daan. De kleine (1,68 m) en trainer raakte overspannen zelfs voor een langdurig ven een ziekenhuis terecht en naar het Spaanse edlaitd Ibi daar weer volledig te herstel! zijn inzinking. Met Excelsio 'het vanaf het gedwongen van Janse niet imeer zio best. „De basis ontbreekt geiwoonj ploeg om een g»iede uitgang] in de eredivisie te behoud'] promotie van de eerste naar divisie ia voor de club te gekomen. M-aiar mijn mogeüiij zijn daardbor bij Excelsior perkt. Ik ben ervan overtuili wanneer Excéteior fmancitei) (Van onze wielers-portmedet BREDA Maandag kee Lirnf a-wielerploeg vier met chauffeur-mecanicien Ru dér Wiel, ploegleider J. van S en soign-eur Fr. van de Pol van de 7e Grand Prix Initerr Picon Speciale oma de Trophe- ih het Franse Lillers. Limfa v de de eerste plaatsen in het p klassement en het land-einiklasi en enkele persoonlijke erepó Piet Franken, die fel aanvaMci gereden, braik tijdens een bek! I in de voorlaatste omloop van meter zij-n ketting en moest h genoegen nemen met de plaaits in het bergklassement. De wedstrijd weid -gewomru de Fransman R. Buseniers, di< meeigtnig toen Martin Hesemij honderd meter voor de finish Toen Hesemans stil viel pa Franse baanrenner de eerste Het verschil met de nog aand de Wam 'Smeekens, die in eel sta-ntie zijn ploeggenoot bescil bedroeg dleehts een baraddi Duitser KuSter werd derde semams vierde. Het Limf; moet voor een groot gedee geschreven worden aan he] verdedigen van Henk van die elke tegenaanval in d smoorde. Van Dongen werd de. De kopgroep telde na he vallen van Piet Franken renners.

de Stem | 1971 | | pagina 14