Retourtie diclittjll, enkeltje ver weg. In Alblasserdam iswerkvooru. En zekerheid. Op zoek naar een Paan waarPeweginginzit? Het ver keer heeft nu al VERINGA: lavon lokettiste jongelui „LASTIGE A ->§ bedienings personeel BOEKJE OVER 1 TUINBOON- PLANTEN KOELTECHNIEKER NKF ©"m&IL aspirant-rangeerder PLANKGAS WOENSDAG 31 MAART 1971 i - w 7» •- Dagelijks nemen zo'n vijfhonderdduizend Nederlanders een treinkaartje. Congresdeel nemers. Militairen. Familie- bezoekers. Vakantiegangers. Dagjesmensen. Forensen. Straks, wanneer de auto's de steden hebben ingeblikt, zal hun aantal nog toenemen. NS heeft erop gerekend in haar plan „Spoor naar '75". De trein heeft de toekomst. De eerste schakel tussen mens en trein is de lokettiste. Haar retourtje dichtbij kan het begin zijn van een nieuwe werkdag of een avondje uit. Haar enkeltje ver weg kan een weerzien zijn tussen twee mensen, of een afscheid. Maar altijd staat zij aan het begin van het avontuur dat reizen heet. Zij heeft leuk en afwisselend werk bij NS. Met alle voordelen daaraan verbonden. Een goed salaris, bijvoorbeeld, waar geen AOW-premie afgaat (die is voor rekening van het bedrijf), flinke toeslagen voor onregelmatige diensten, uitstekende sociale voorzieningen en bijna gratis reizen per trein in binnen- en buitenland. Als u MULO/MAVO hebt en tussen ca. 18 en 30 jaar bent, kunt u worden op het station Tilburg of 's-Hertogenbosch. Dit verdient u bruto 18 jaar 20 jaar 22 jaar 24 jaar 26 jaar f 452.- f 594.- f 776.- f 890.- f931.- bij NS: netto f 396.- p.mnd f 489.- p.mnd f 603.- p.mnd f 672.- p.mnd f 696.- p.mnd Hebt u belangstelling? Neem dan contact met ons op. Door te bellen (04250) 21060, toestel 495 of 456. Of door het opsturen van onderstaande bon aan N.V. Nederlandse Spoorwegen, Antwoordnummer 235, Tilburg. Nederlandse vw Spoorwegen] TE KOOP GROTE PARTIJ Direct leverbaar J. ROZENBRAND Molendijk 42a 's-GRAVENMOER Tel. 01623 - 3067 GEVRAAGD: met enkele jaren praktijk vereist, goede toekomst mogelijkheden voor bekwaam vakman: leiding van op te richten afdeling van koeltechniek in machine fabriek. Vaste en goedbezoldigde betrekking. Brieven onder no. SG 52178 E bui", van dit blad. 'f: AiÉëI zoekt voor werkzaamheden aan hoog spanningslijnen Kandidaten zullen worden tewerkge steld als handlanger-lijnwerker bij de hoogspanningslijnenmontage. Zij moeten bereid zijn in de buiten lucht te werken en goed kunnen klirn- Zij, «lie belangstelling hebben voor dit werk kunnen zich dagelijks van 8.30 17.00 uur wenden tot ons kantoor, Speelhuislaan 173 te Breda, waar ook s«-hriftelijke sollicitaties in behande ling worden genomen. U kunt ook telefonisch contact opne men: tel. 01600-24377, toestel 338. Bij NKF STAAL. Een moderne fabriek waar staal wordt gemaakt. Een fabriek die groeit. Waardoor er meer en meer werknemers nodig zijn. Geschikte werknemers. Mannen die niet alleen met hun handen, maar vooral met hun hersens kunnen werken. Want staal maken is vakwerk. Voor mensen die vakmèn willen worden. Smelter of kraandrijver. Gieter. Walser. Gloeier. Patenteerder. En noem maar op. Er zit ook een interessante baan voor bij. Ook voor bankwerkers, lassers, elektro- monteurs e.d. zijn er goede mogelijkheden. Kom luisteren en vragen Interesse? En bent u niet ouder dan 35 jaar? Kom eens kijken, luisteren en vragen op onze voorlichtingsbijeenkomst. Aan de hand van dia's en films zullen wij u ver tellen over het werk bij NKF STAAL. En mannen uit de praktijk beantwoorden daar uw vragen. N K De bijeenkomst wordt gehouden op maandag 5 april a.s. in Café De Heuvel, Heuvel 2, Gilze. 's Avonds om 7 uur. donderdag 8 april a.s. in Café Hoogardie, Gasthuisring 61, Tilburg, 's Avonds om 7 uur. Als u verhinderd bent, stuur dan even de coupon in. Antwoordnummer 26, Alblasser dam. Geen postzegel plakken. Over een paar dagen ligt er een enveloppe in uw brievenbus. Met alles over NKF STAAL. Naam Adres Woonplaats. Verzoekt inlichtingen over het werk bij NKF STAAL. Vroox. Dreesmann Bergen op Zoom en Roosendaal stellen zich tot taak al hun bezoekers enkliën- ten zo goed mogelijk van dienst te zijn en optimale service te verle nen. Daarvoor zijn veel medewerkers nodig. die al in de detailhandel werkzaam zijn of er hun beroep in willen Mezen, ontvangen wij gaarne voor een gesprek om n«. te gaan of er wellicht een plaats is in de branche die overeenkomt met ambitie en voorkeur. Er zijn mogelijkheden in de volgen de branches: parfumerie luxe artikelen meubelen herenmodes sport hobby- en autoshop radio en televisie In plaats van een opsomming te geven van aantrekkelijke arbeids voorwaarden enkarrièrekansen, is het misschien beter dat U eens even bij ons aanwipt om wat meer informatie te krijgen. U bent iedere dag welkom op onze afdeling Personeelzaken. Bergen op Zoom Stationsstraat 1 ma. t/mvr. 9.00-17.00,uur za. tot 12.00 uur verder na tel. afspraak: 01640-35900. Roosendaal Rozelaar ma. t/mvr. 9.00-17.00 uur za. tot 12.00 uur verder na tel. afspraak: 01650-36910. VROOM DREESMANN i I 852 i Key Kramer nv Adr. van Heelstraat 19, Maassluis Tel. (01899) - 2411 In ons Pijpasfalteringsbedrijf worden grote aantallen buizen tegen korrosie behandeld. Daarnaast fabriceert onze onderneming dakbedekkingsmaterialen en andere asfaltprodukten. In verband met uitbreiding van onze pro- duktie zoeken wij voor de afdeling Pijpasfaltering. De werkzaamheden worden te Maassluis verricht in een twee-ploegendienst. (Dag dienst van 7.00 tot 16.00 uur, nachtdienst van 22.00 tot 7.00 uur.) Ons bedrijf heeft een eigen C.A.O., die een goed loon en goede sociale voorzie ningen garandeert. Er is een gunstige vervoersregeling. Gelegenheid tot solliciteren op donder dag 1 april a.s., 's avonds tussen 7.00 en 8.00 uur in het Gewestelijk Arbeidsbureau te Bergen op Zoom, Engelsestraat 33. Het is ook mogelijk om een telefonische afspraak te maken met onze afdeling Personeelzaken, de heer A. J. W. v.d. Veen (toestel 236). Deze geeft u graag aile gewenste inlichtingen. Key&Kramer behoort tot Cindu-Key&Kramer nv WOENSDAG 31 MAART 1971 Bent u bij NS aan het goede adres. Want NS is in beweging. NS groeit. Steeds meer wordt er van de trein gebruik gemaakt. Daarom is een baan bij NS ook eën baan waarin u vooruit kunt komen. Daarom is werken bij NS ook werken aan een zekere toekomst. Op dit ogenblik zoekt NS aspirant-rangeerders. Als aspirant-rangeerder hebt u een veelzijdige taak waarvoor u door NS wordt opgeleid. Vanuit uw functie hebt u goede mogelijkheden voor verdere specialisatie en promotie. En u profiteert meteen van alle andere belangrijke voordelen van uw baan bij de Nederlandse Spoorwegen een goed salaris, AOW-premie voor rekening van NS, bijslagen voor onregelmatige diensten, welvaartsvast pensioen, bijna gratis reizen in binnen- en buitenland, ook voor uw gezin. Als u tussen 18 en 40 jaar bent, volledig lager onderwijs hebt gevolgd, over een goed gezichtsvermogen beschikt en belangstelling hebt voor een goed betalende, afwisselende baan, kunt u solliciteren naar de functie van te Tilburg of 's-Hertogenbosch. Dit verdient u bij NS 18 jaar 20 jaar 22 jaar 24 jaar netto ongehuwd f 383.- 472.- f 579.- f 644.- netto gehuwd p. mnd f 498.- p. mnd f 615.- p. mnd f 687.- p. mnd Nadere inlichtingenTelefonisch onder nummer (04250) 21060, toestel 495 of 456. Mondeling bij de personeelchef van het station Tilburg. Schriftelijk door inzending van onderstaande bon (zonder postzegel) aanN.V. Nederlandse Spoorwegen. Antwoordnummer 235, Tilburg. Nederlandse Spoorwegen] (Vau een onze AMSTERDAM Je zou h zoeken, zoals hij daar in zijn Amstel loopt. Henk Bakker, in zijn manier van doen, bean aan de voorstelling die je als „wereldbestormend" actieleu druk van een wat fantasieloos Alsof hq gedachten kan lezen, tenzoon dan prompt: „Actiegroej het algemeen ageren tegen misto enigt niet de klassieke groep pro' sen die naar schatting actief beti de meesten een doodnormale baai Juist deze categorie tobt bet meest met de verkeersproblemen, juist deze groep voelt zich bet meest bedreigd door de heksenke tel van het moderne stadsverkeer. Kijk, bet zijn goedbeschouwd niet meer dan wat dagelijkse dingen waar zij voor vechten. Het komt bijvoorbeeld niet te pas mensen „zo maar" uit hun huizen te ver drijven als er zonodig een nieuwe weg dient te worden aangelegd. Henk Bakker heeft meer pijlen op zijn boog: „Er is zoveel, zo ontzettend veeL Wordt het niet erg als je dagelijks doof getoeterd van het stadswerkeer moet thuiskomen? Hoeft men niet in te grijpen als bejaarden en kinderen door dat snelverkeer niet meer veilig zijn op straat? De zorg die huismoeders hebben is ook de mijne. Geloof me, er zijn vrouwen die dagelijks doodsangsten uitstaan om hun kin deren. Op straat spelen kunnen ze niet meer, mogen ze niet meer. Hoogstens hebben ze nog een afge legen reservaatje tot hun beschik king dat dian speelplaats heet. Waarbij je kunt opmerken dat kin deren die zich op straat niet kun nen uitleven, thuis extra luidruch tig of misschien zelfs ongenietbaar zijn''. Vanaf 1968 bestaat „De Lastige Amsterdammer". Voornaamste on derscheid met vele andere actie groepen en comité's? /,De Lastige Amsterdammer is in feiite een bui tengewoon conservatieve bewe ging", vindt Bakkér. „W<e vechten immers voor het behoud van iets. Wij menen dat er in de Amster damse binnenstad heel wiat dingen zijn die het waard zijn oim met te worden opgeofferd aan het ver- DEN HAAG Onder de door sommigen al met een bidprentje vergeleken foto van KVP-lijsttrek- ker dr. G.H. Veringa, die overal is opgehangen als verkiezingsaffiche, staat in kleine lettertjes: „U hoort er meer van". Dat „meer" is vastge legd in een van veel foto's voorzien hoekje over Veringa: „Ontmoeting wet morgen". Het is voor een rijks daalder te koop bij het KVP-partij- bureau. In het boekje (tekst van R. Ammerlaan) wordt doctor Gerhard Heinrich Veringa geïntroduceerd als «een nieuw soort politicus, een man die onder alle omstandigheden be- j 's. 'e praten, te luisteren, te onderwijzen en te Ieren". Praten doet Veringa in „Ontmoe- met morgen" in ieder geve1 genoeg. Ammerlaans vaardige peri po T. Van de minister-lijsttrekker vr? hoeiend verteller gemaakt, die zich zelf onder meer zegt: „Van

de Stem | 1971 | | pagina 18