d^qtUe T-1- draagt westerscheldebekken voor Plaats voor hoogoven in Zeeland SUPERMARKT VOOR AANNEMERS ALBERT OPENT MIRO-VLISSINGEN 3 STEM AR-kamerlid voor Zeeland elke Zeeuw kan mij benaderen Kranten ZIEKENHUIS VOOR BEVE- LANDEN ALGEMEEN REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Perioden met zon I knelfittingen Kamerleden van PPR houden spreekbeurten WILLINK EXPOSITIE IN DEURNE stad streek 1mmÊÊÊÊÊmÊÊÊmrnm »-i A.oq1UJ1 (Van een onzer verslaggevers) JI1DDELBURG - Naar de mening van liet ET1 [voor Zeeland hebben zowel bet Westerschelde bekken als bet Eemsmond- en Noordzeekanaal- jebied ruimtelijk - geografisch de mogelijkheden lom een hoogovenbedrijf toe te laten. Onmiddellijke verlichting van le klasse Scbip ramt deur Grevelingenshiis: pade f 70.000 >9water ADVIES NADELEN De Jong NDP handelmaatschappij BREDA Maatschappelijk werk: /oensdag 24 maart 1971 (ADVERTENTIE) „Binnen de verschillende streekplannen in Zeeland", aldus ■ten woordvoerder van het ETI in Zeeland, „kunnen terreinen Lorden aangelegd van voldoende omvang voor een hoogoven- ■bedrijf, zoals was voorzien voor de Maasvlakte in Rotterdam". Over de termijn waarop deze terreinen bouwrijp kunnen worden opgele verd kon men ons bij het ETI geen concrete mededelingen doen. „Gewoonlijk is het zo", zei men ons, „dat de overheid en het betrok ken bedrijf gelijktijdig aan de slag gaan en dan ook samen op het ge wenste moment gereed zijn", aldus het ETI, dat deze kwestie nadrukke lijk alleen vanuit de gezichtshoek van de geografische mogelijkheden in Zeeland bekijkt. Milieutechnische factoren, problemen va,n arbeids markt en dergelijke bleven in het ETI commentaar buiten beschou wing. oploper KPJ 2 dat zeer jk met 04 zegevierde. Thl tu thuis altijd een tube Algesal bij de "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten leumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, 'verstuikingen, stijve nek en ledematen ■ts werkt sneller, niets werkt aangenamer verlichting van pijn dan Algesal-balsem. middellijk in de huid doordringend, werkt rtsal diep op de weefsels in tot aan de trd van de pijn (zonder oppervlakkige jrintesensatie of irritatie van de huid te jroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend eefsels en spieren tot in de gewrichten, «matische pijnen en stijfheid maken ledig plaats voor een durend gevoel van dichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt pieuw een nederlaag nu 2 dat de mannen uit het i zonder moeite met 3—1 ïef. Deze kunnen van nu ntuele titelambities wel ver ngschikking sneomb. 1 nd hebt 0111 zodra'het nodig is de pijn te dichten. ALGESAL bij alle apolh. en drog. 2 lo 2 lo 3 •aad had weinig problei ikesluiter DAF dat met Ier ging. WC blijft het uil doen en boekte tegen Schf nnatie 2 een nieuwe ovi met 40. Clitex 2 wel is twee punten rijker via (e tegen het nog steeds tegei s Clemavo dat wel heel dit ezakt. Voor de promotie Uil en nog maar tussen PVH a id te gaan. mgschikking 'aad 2 ïncomb. 2 Cerstraeten 2 ivo O O 1 O 1 1 0 3 1 2 2 1 1 4 1 4 1 7 8 0 17 Van een onzer verslaggevers MÜINISSE Het Duitse motor- Sip Rheinstahl 42, dat leeg uit tbrendijke was vertrokken, heeft le deur van de Grevelingenshiis aan Ic Krammerzijde door een aanva- ing ernstig beschadigd. De schade unit op f "0.000,- geschat. De Rheinstahl 42 voer voor de tast Deltawerken van Rijkswater- laat, Het schip is uitgerust met een Ij. „shuttlemotor" en heeft geen er. Deze motor fungeert ook als rem. Als gevolg van het feit dat ist het anker weigerde ramde de it een paal van de gemeentelijke hthaven. Vervolgens weigerde lek de shuttïemotor, waardoor de »t tegen de sluisdeur opvoer. Het nier sloeg daarbij dwars door de tósdeur. Het bewegingswerk van lt sluis is beschadigd evenals de kdivielkast (die gescheurd is). De leringe schade aan het schip is in- o'.ddels hersteld. VOOR ZUI DWEST NEDEBU" Editie voor Zeeland INEMENTSPRIJS 5 per kwartaal, binnen ver- lingsgebied (excl 50 ct. In losten). I per maand (incl. 9 ct. B' tosten). 1NKANTOREN: EU ZEN, Nieuwstraat 9 01150-7920 (4 lijnen) >T: Steenstraat 14, 01140-3751 (3 Lijnen) Klokstraat 1, 01100-8030 (3 lijnen) JHTEN OVER (RGING: antooruren: tel. 01140-375 tel. 01158-1940. Vlaanderen) 1CTIE ZEELAND: iu: Kromme Weele 4, ïlburg, tel. 7764. us 116 F Koopman Chef Zeeland privé 7438 (01180) teur Goes: Kersten, tel. 01100-65°'- linerend redacteur vsch-Vlaanderen: van Berkel (01150-4866) ■teur O.Z.-Vlaanderen: Verlind (01140-3447) teur Kanaalzone en van "der Helm (01150-4861' edactie Zeeland: an Deursen (01155-la urnalist Zeeland: de Boer (01155-2237) EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: nu (01100-4316) en O.Z.-V laanderen: de Bakker (01150-360» irg en W Z - Vlaanderen- Bugers (01170-2893) Izont en Terneuzen: mieman Axel (OnfjT eren en Zuid-Bevelano- aes (01195-433) toruitzichten 'wr donderdag i vrijdag, op- Bleld door het op dins- "E om 18,00 u. Perioden met tijdelijk "Een en "male temperaturen voor de tijd het jaar. 'Wsvooruitziohten in cijfers gemid- tld over Nederland, tor donderdag: ital uren zon: 0 tot 5, min. temp.: 4 graden boven normaal, max. |™P.: omstreeks normaal, kans op droge periode van minstens 12 J~: '6 procent kans op een geheel l,:00! etmaal: 40 procent. Itor wjjdag: "ital uren zon: 1 tot 6, min. temp. W onSweer normaal tot 3 graden it-6? normaal- max. temp.: om- luerij nol"m33l- kans op een droge IE u Van minstens 12 uur: 60 pro- L:kuns op een geheel droog et- f™: 30 procent. I woensdag 24 maart, kfttgen op Zoom 1.36 en 14.05, rjsweert 0.47 en 13.23, Terneuzen J.' «u 12.48, Vlissingen 12.18, We lige 126 en 13 55 kerstanden kanz 271 (pl.4), Rhieinfelden wSiïi Straatsburg 218 (pl.34), imtersdorf 345 (pl.27), Maxaiu 390 Jlm-i.' pl°chingen 198 (pl.35), ■!4 v n m l206 (pl-7), Steinbach |o«,c L Mainz 225 (-2), Bingen 143 trV, ub 153 (pl-3), Trier 286 (- kowenz 181 (-1), Keuten 144 (- Itovi n0rt 310 I"5). Lobith 929 IW'm» ,n- KoP 900 (onv.), IJsel- ÏW (pl'2)- EeMe Usel 358 (-4), lit, cer 250 (-4), Monsin 5448 (- |l« ,„r£haTen 3948 (-16), Beflfeld Grave ben. die SI. 511 itec-I?inste waterdiepten in de 'aart,? heden vermeld op de .-«„I "ytngsborden, zijn in centi- |%1 Spijk - St. Andries 320, lNoJ, A-merongen 260, IJselkop - |!(j 265, Diesburg - Zutphen tphen - Deventer 270. Zoals bekend heeft de Rijnmond raad een afwijzend advies uitge bracht over de plannen voor vesti ging van een hoogovenstaalbedrijf van Hoogovens-Hoesch op de Maas vlakte. De Rijnmondraad noemde onder andere het Westerscheldebek- ken als een van de alternatieve ves tigingsplaatsen voor een hoogoven- bedrijf. Dc voorlichtingsdienst van Hoog ovens te IJmuiden deelde gisteren desgevraagd mee dat Hoogovens zich voorlopig alleen concentreert op ves tiging van een bedrijf op de Maas vlakte. Over een eventuele vestiging in het Westerscheldebekken is vol gens de voorlichtingsdienst van Hoogovens nog niet serieus nage dacht. In zijn algemeenheid is liet Wester scheldebekken wel eens ter sprake geweest. Vergeleken bij Rotterdam zijn enkele nadelen van het Wester scheldebekken al onmiddellijk naar voren gesprongen. De voorlichtings dienst noemde de „kleine en gespan nen arbeidsmarkt" in Zeeland en „het feit, dat diepstekende schepen onvoldoende uit de voeten kunnen in het Westerscheldebekken". (Van onze kunstredactie) DEURNE Van 3 april tot 3 mei wordt in Museum Diughuis te Deur- ne een tentoonstelling gehouden van collages, schilderijen en tekeningen van A. C. Willink. Hiermee neemt dit museum het initiatief om de 70e verjaardag van deze schilder te her denken, hetgeen nergens elders ge beurt. Willink, die weinig exposeert, en dan nog voornamelijk in Brussel en Amsterdam, bezorgt het zuiden hier mee een wel zeer bijzondere tentoonstelling. De opening ge schiedt op zaterdag 3 mei om 14 uur door drs. E. Meijer, directeur van het Rijksmuseum Vincent van Gogh te Amsterdam. De regio Brabant - Gelderland Limburg - Zeeland was na 1955 niet meer in de gelegenheid het werk van Willink dichter bij huis te be zichtigen. Hoewel in Zuid-Nederland vrij veel Willink-bezitters wonen hebben toch alleen het Gemeente museum te Arnhem en het Van Abbemuseum te Eindhoven werk van hem. v Museum Dinghuis voelt zich ech ter op een andere wijze met Willink verwant, omdat de Deurnese schil der Hendrik Wiegersma in het ver leden samen met Willink in allerlei verbanden naar buiten is opgetre den. Zoals bekend is de naam van Wiegersma nauw verbonden met Het Dinghuis. Vijf hoogovens op een rij hij de zeehaven van Hoogovens IJmuiden. Een dergelijk bedrijf wil ETI Zee land binnen de provincie halen (Vervolg van pagina I) De NVJ meent dat op langere ter mijn gestreefd moet worden naar een situatie waarin niet langer de adver tentie-inkomsten het leeuwedeel van de ontvangsten uitmaken, maar de abonnementsgelden. Dit kan o.a. wor den bevorderd door uit het bedrijfs fonds op basis van abonneeaantallen, uitkeringen te verstrekken. Het fonds, dat in bestuurlijke zin geheel onafhankelijk dient te zijn van de overheid zal moeten worden bestuurd door werkgevers en werk nemers op basis van pariteit. Minister-president De Jong deelt de bezorgdheid van het NVJ-bestuur over de ontwikkeling in het Neder landse dagbladwezen. Hij zei dit toen hem gistermiddag door het bestuur van de NVJ het memorandum werd aangeboden. In een gesprek met het NVJ-be- stuur zei de heer De Jong in te zien, dat maatregelen ter verbetering van de situatie van de dagbladpers spoed eisend zijn. Hij zal zo spoedig moge lijk contact opnemen met de minis ters van economische zaken en van CRM en de zaak ook binnen het ka binet bespreken. Drs. K. J. van der Zande, algemeen secretaris van de organisatie van Ne derlandse dagbladuitgevers, de Ne derlandse Dagblad Pers (NDP) staat niet afwijzend tegenover de sugges ties van de journalistenorganisatie om een fonds op te zetten. Er zijn inderdaad structurele maatregelen voor de Nederlandse bladen nodig, maar deze maatregelen mogen niet concurrentievervalsend zijn, aldus de heer Van der Zande. Intussen was binnen de NDP al de gedachte gerezen om, samen met de journalistenorganisatie, straks stap pen te doen bij de kabinetsformateur. Men moet overigens oppassen geen psychose te kweken, zei hij. Bij de regionale bladen is de ontwikkeling minder ongunstig dan bij de landelij ke. (ADVERTENTIE) ginnekenweg 60, breda, tel. 40896-51198 'ÜIMIilUli! (Van een onzer verslaggevers) BREDA Binnenkort wordt in Breda de eerste van een reeks supermarkten in bouwmaterialen geopend. Een gedeelte van het magazijn voor bouwmaterialen van de N.V. Struyk aan de Veilingkade zal daarvoor verbouwd worden tot supermarkt met een verkoopruimte van 900 m2. Dit is het eerste resultaat van de samenwerking tussen een aantal handelaren in bouwmaterialen en een Engels bedrijf die verenigd zijn in de Gamma Bouwstoffen Beheer N.V. Het is de bedoeling dat de Gam ma supermarkten voornamelijk aan aannemers -een breed assortiment van materialen aanbieden. De super markten hebben het voordeel op een gemakkelijk bereikbare plaats alle materialen te concentreren die an ders over een groot aantal afzonder lijke leveranciers verspreid waren. Via het zelfbedieningssysteem kan de aannemer zich voorzien van alles dat hij voor zijn bouwproject nodig kan hebben; niet alleen de klassieke bouwmaterialen als zand, cement steen, maar ook de meer verfijnde zoals hout, verf, behang, ijzerwaren. De aannemer die bij een Gamma supermarkt koopt krijgt een korting. Gamma Bouwstoffen Beheer N.V. komt voort uit de samenwerking tussen een aantal vooraanstaande handelaren in bouwmaterialen sa men uit heel Nederland, waaronder de Industrie- en Handelmij. A. struyk N.V- uit Oosterhout en de United Builders Merchants Ltd. uit. Bristol die in Groot-Brittann'ë al een groot aantal supermarkten ex ploiteert. De Gamma supermarkt in Breda zal gevestigd worden aan de Veilingkade 7, die in de toekomst bijzonder goed voor het verkeer be reikbaar zal worden als het centrum van Breda via de Prinsenkade en de Belcrumweg verbinding krijgt met de Konijnenberg. De werkmaat schappij in Breda, die de naam Gamma Breda N.V. „Uw Bouw markt" draagt, heeft de status van gedeeltelijke „dochter" ten opzighte van de hold-ingcompany Gamma Bouwstoffen Beheer N.V waarvan de heer H. Steenman directeur is Na de vestiging in Breda, die op 7 mei geopend zal worden, zullen in andere plaatsen in Nederland soort gelijke supermarkten voor bouwma terialen opgericht worden. Er be staan zelfs plannen voor vestigingen in het buitenland. (Van een onzer verslaggevers) GOES De toekomstige fusie tus sen het St. Joannaziekenhuis en het prot. chr. streekziekenhuis Berg- zicht te Goes moet leiden tot een „in termenselijk'' in plaats van een „in- terchristelijk" instituut. Dit is de mening van de federatie ve vereniging voor algemeen maat schappelijk en cultureel werk op de Bevelanden, die een brief hierover heeft gericht aan het college van b. en w. en de voltallige gemeenteraad van Goes. De vereniging meent, dat als men stelt dat één groot streekziekenhuis van het grootste belang is voor de gehele streekbevolking dit dan ook geldt voor alle geestelijke stromin gen binnen deze regio. De gemeen schap moet via subsidies, garanties en verzekeringspremies zorgen voor een sluitende exploitatie van een dergelijk miljoenenproject en zal dus ook, zo meent de federatieve vereni ging, in al haar schakeringen in dit ziekenhuis vertegenwoordigd moeten worden. „Een belangrijk percentage van de streekbevolking laat zich niet opde len in de groep van prot. christenen of katholieken", zo stelt men in de brief. „De geestelijke zorg voor alle patiënten is een belangrijke taak" en het gemeentebestuur is ook verant woordelijk voor alle geestelijke groe peringen. aldus de vereniging. De gemeenteraad van Goes ver gadert vanavond in De Korenbeurs over de fusieplannen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het eerste zelf- bedieningswarenhuis annex s"P®r_ markt, dat Albert Heyn in Nederland heeft laten bouwen is geopend, ben stampvol parkeerterrein, wapperen de vlaggen en verbaasde, soms be zorgde gezichten bij de meer dan 1.000 genodigden vormde de ento"" rage bii de ingebruikneming van de ruim 20.000 vierkante meter bedrijfs- oppervlakte, door de HevS de raad van bestuur van Albert Heyn de heer met dezelfde naam als de oprichter van Nederlands grootste kruideniersbedrijf. Burgemeester drs. D. Roemem van Vlissingen liet in zijn spraak gistermiddag duidelijk uitko men dat het stadsbestuur problemen heeft met het ontMaan van n= distributievormen en A t tipq niet meer in, doch naast net stadscentrum zijn echter ook L blij met het blijk van vertrouwen in de Zeeuwse ontwikkeling en die van Vlissingen in het bijzonder, dat Albert Heyn geeft door een stich ting van een warenhui-s. dat op 100.000 potentiële kopers rekent", al dus drs. Roemers. Albert Heyn j-r. zei: ..Onze eerste zelfbedieningswinkels, geopend in '52 werden als een gril beschouwd! Onze eerste supermarkten (1950) ontmoet ten nauwelijks commentaar. Ons eer ste zelfbedieningswarenhuis heeft echter al heel wat pennen en ton gen in beweging gebracht. Toch staan wij hier voor een normale ontwikke ling, waarop nog dit jaar door col lega-bedrijven zal worden voortge- geborduurd. In het buitenland vind je reeds veel van dit type waren huizen buiten de stadscentra. Het ging ons er beslist niet om, mazen in een wetgeving op te sporen en dan tot de bouw van warenhuizen over te gaan. Wijzelf konden deze ontwikkeling 10 jaar geleden ook niet voorzien", aldus Nederlands grootste kruidenier over zijn politiek. Een stampvol parkeerterrein be^ tekent, dat de winkel „vol" is. Wel nu: de meer dan 1.000 mensen die gisteren nieuwsgierig door de Eerste Nederlandse M1RO wandelden, lie pen elkaar geen moment in de weg. Ook als z!ij zelfbedienmigswagentjes hadden voortbeduwd. zouden de le opstoppingen slechts door kwaadwil ligheid kunnen worden veroorzaakt. (Een klein doch veelzeggend detail: er zijn speciale zelfbedieningswagen tjes met ingebouwd kinderzitje en zakjes voor de kleinere artikelen). De MIRO te Vlissingen bestaat uit een groot formaat A.H.supermarkt, waarop de bezoekers een aandeel kregen, zoals dat nooit meer gebo den zal worden. Alle vakken, rek ken, koelvitrines en dergelijke wa ren namelijk vol tot aan de boven ste rand: een feestelijk en smakelijk gezicht. Verder is er een slijterij, een snelrestaurant, het grote warenhuis, waar men van alles kan kopen be halve meubelen, en een benzinesta tion met 10 pompen. Er liggen en staan 18.000 artikelen tegen ronde prijsjes. Wat opvalt, dat is de prettige en stijlvolle vormge ving van de verkoopruimte. Het. schreeuwerige van veel supermark ten met hun handbeschilderde plak katen, heeft plaatsgemaakt voor dui delijk en esthetisch verantwoorde aanwijzingen. Men krjjigt de indruk door een boeiende en afwisselende binnenstad te kuieren en dat is nu precies wat de middenstand in Vlissingen en in mindere mate Middelburg, de ze MIRO kan benijden. Men kan nu in Vlissingen overdekt en „compleet" aan het winkelen slaan, zonder zich aan. levensgevaar wegens voorbijrij dende automobielen bloot te stellen. De wandelpaden zijn dermate royaal van afmetingen, dat men zich inder daad in een stad kan wanen. 18.000 artikelen verzoeken beleefd doch dringend om een plaats in de wagen tjes. De gangbare winkelprijzen zjin naast de MIRO-prijzen vermeld om duidelijk te maken, dat Albert Heyn ook met zijn prijspolitiek dynamisch is. Het winkelpersoneel is duidelijk herkenbaar. Bij sommige afdelingen geeft het persoonlijke service voor de rest geldt pakken meenemen, betalen en wegwezen. Elke dag wordt de MIRO opnieuw bevoorraad vanuit een centraal ma gazijn in Tilburg. Sommige artikelen zijn via de Vlissinigse middenstand ingekocht zoals gebak en koekjes. Albert Heyn jr. zei in. zijn ope ningsrede: „Er is veel waarvan we nog weinig weten. Niet eetbare ar tikelen zijn nu eenmaal geen spe cialiteit van ons". Onze indruk is, na grondige bezichtiging van deze Vlis- singse koop-magneet, dat Albert Heyn jr. zijn feeling voor branche vreemde artikelen onderschat. De vol gende MIRO komt in Maastricht te staan. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gisteren is de verkiezingstoernee van de AR in Zeeland officieel begonnen. De Zeeuwse vertegenwoordiger in de AR-Kamerfractie, de heer J. van Bennekom, droeg vaandel en ran sel over aan de heer J. Scholten, die als nummer 14 van lijst 4 ze ker in de Kamer zal komen. De heer Scholten, burgemeester van enkele kleine Westbrabantse ge meenten, zal na 28 april de „Zeeuwse man" in de AR-Kamer fractie zijn. Zijn -entree in het Strandhotel t-e Vlissingen werd voorafgegaan door een lawine van paars-witte ballon netjes, dito bierviltjes, luciferdoos jes, vlaggetjes van papier, stickers en partijprogramma's- Dat kwam al lemaal uit een speciale verkiezings bus waarop mr. Biesheuvel de kie zers van vele pamfletten ernstig aankijkt. Het leek bij de eerste aanblik wat bazaraohtig. Maar de heer Scholten maakte, in een ken nismakingsgesprek met o.a. de Zeeuwse pers. al gauw duidelijk dat men door die paars-witte franje heen moet kijken. „Ik heb zelf mijn voorkeur te kennen gegeven om Zeeland en de Zeeuwse problemen in het parlement te vertegenwoordi gen", zei hij. „Er leven in deze provincie veel moderne bestuurspro- blemen, die mij sterk interesseren. Ik wil mijn taak duidelijk zo opvat ten dat elke Zeeuw mij kan benade ren, onverschillig of dat nu gebeurt op de spreekuren die ik in deze provincie hoop te houden, of via de fractie of anderszins. Wat mijn werkzaamheden binnen de fractie betreft: het hindert mij enorm, dat je als Nederlands kamerlid zo slecht voor je taak wordt toegerust. Je zou een veelvoud aan werk kunnen ver zetten als elk kamerlid bijvoorbeeld zou kunnen beschikken over een eigen werkruimte en een eigen se cretaris of secretaresse. Ik vind het Britse en het Amerikaanse parle ment wat dit betreft, heel wat beter georganiseerd dan het Nederlandse. Het is geen zeldzaamheid dat je als kamerlid een paar uur moet wach ten eer je een uitgaande telefoonlijn te pakken hebt, aldus de heer Schol ten. Uitvoerig ging hij in op het hete Zeeuwse hangijzer van dit moment: een dichte of een open Oosterschel- de. Tijdens een verkennend bezoek aan Noord-Beveland, heeft de heer Scholten daarover al iets opgemerkt. Nu voegde hij eraan toe: „Wij die nen de moed te hebben om ook tijdens de ontwikkeling van een plan andere mogelijkheden objectief te overwegen en daarna, als dat gerechtvaardigd is, een nieuwe keu ze te maken. In mijn eigen gemeen te heb ik, nadat serieuze bezwaren tegen een bepaald bestemmingsplan waren aangevoerd, dit bestemmings plan laten wijzigen, ook al was het reeds in uitvoering". Over een uitla ting van hem, dat rijkswaterstaat een staat in de staat dreigt te wor den. merkte hij op: „Ik ben voor stander 'van een flink bestuur en van flinke ambtenaren. Maar wat ten aanzien van het rijksbestuur ontbreekt, dat is een procesgang waarbij de burger inspraak heeft, zoals dat ook bij gemeentelijke plannen het geval is. Ook alver draagt de inspraak het tempo dat een flink ambtenarenapparaat, zoals dat van rijkswaterstaat eigen is, het is toch een zeer groot democratisch goed"- Zichzelf als politicus nader ver klarend zei de heer Scholten zich meer een geestverwant van Kenne dy dan van Agnew te voelen. Hij waarschuwde in dit verband, dat men de AR niet te veel als een tamme partij moet zien. „Als de AR op drift raakt, dan durft zij heus wel de nodige heilige huisjes in te trappen", zei hij. „Men moet echter beseffen, dat voor een door het evangelie geinspireerde partij aller lei problemen niet eenvoudig liggen. Met een vraagstuk als bijvoorbeeld de abortuswetgeving zijn wij niet zomaar klaar". De komende weken zal de heer Scholten praktisch alle Zeeuwse gemeenten bezoeken en daarbij contacten trachten te legeen met de kiezers. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Met het oog op de komende kamerverkiezingen houden verschillende kamerleden van de PPR in diverse plaatsen in onze regio spreekbeurten. Morgen spreekt mej. A. Kessel in Dongen en P. Janssen spreekt vrijdag 26 maart in" Terneuzen. E. Jurgens is vijf april in Goes aanwezig en Annie Kessel 13 april in Hulst. Annie Kessel spreekt 16 april ook in Breda en B de Gaay Fortman doet dit 17 aiprü in Middelburg. P. Janssen tenslotte sluit de rij van de PPR-sprekers on 23 april in Bergen op Zoom.

de Stem | 1971 | | pagina 3