Baalhoekoevers bruikbaar maken voor industrie HOOG HARM' VITAL FEEST vraag hef uw vrouw iol iofzo? IDEE WINT SNEL MEDESTANDERS: Goese school in kwartfinale zangfestival van KRO Vragen over belasting heffing Ontvangst en c CU] oögi Erü stad streek 1 commentaar Deltabus Philatelica te Goes hield jaarvergadering Hansweert Wandelen met ANWB op Schouwen-Duiveland Philatelica op zoek naar overdekte postzegelmarkt Veiling Kapelle houdt j aarvergadering Bijeenkomst voor bejaarden Driewegen Hulst Auto tegen boom: chauffeur gewond CH-VERGADERING IN GOES Breskens IJzendijke Middelburg Rilland-Bath Kruiningen Oostburg Weekend verkee eist 4 doden Twee doden Lij vuurwerk Poging tot kaping KLM-toestel VARA - Zaamslag hield leden vergadering Humphrey wellicht presidentskandidasf j iScliieting Lamswaarde [Schietiiig Hengstdijk in zeeland Westdorpe Sluis Mo„ udi-t iv/i Landag 22 maart 1971 TTET besluit van de Zeeuwse Staten om samen met de Ne derlandse Spoorwegen de Zeeuwsch- vlaamsche Tramweg-Maatschappij over te nemen heeft twee aspecten, een op korte en een op langere ter mijn. Voor de naaste toekomst betekent het genomen besluit dat het open bare vervoer in Midden- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen de kans wordt geboden de huidige crisis in het streekvervoer te overleven. Op langer zicht ontstaat de kans niet op een specifiek Zeeuws, maar in elk geval wel op een Deltavervoer bedrijf, dat zich uitstrekt van Rotter dam tot de Belgische grens, voor een enkele verbinding zelfs daar over heen. Aleer het zover is zullen er nog heel wat buskilometers moeten wor den weggedraaid. Zonderen wij de in coöperatie met de Brabantse BBA opererende Thoolse Autodiensten wegens hun geïsoleerde ligging even uit, dan blijven er nog vijf ondernemingen over welke gecon centreerd dienen te worden. Voor vier zal dat geen uitzonderlijke pro blemen geven, behalve misschien op directioneel niveau. Dat zijn de bedrijven waarin de Nederlandse spoorwegen een meerderheidsbe lang of een stevig minderheids belang hebben. De problemen beginnen bij de inschakeling van de Auto-Maat schappij Zeeland, een bedrijf met een zuiver particulier karakter. Men kan slechts met grote waardering spreken over de energie waarmee de diverse exploitanten welke sa men de AMZ vormen .het streekver voer op de Bevelanden verzorgen. Men kan er eveneens veel begrip voor opbrengen dat zij het bedrijf dat zij opgebouwd hebben als zelf standige onderneming willen be waren. Maar dat valt moeilijk te rijmen met de noodzaak in de Delta een krachtig vervoerbedrijf te stichten. Bovendien ontvangt de AMZ voor de tekorten op haar lijndien sten een honderd-percents-rijksbij- drage. Op grond van de huidige verdeelsleutel, waarbij dochteron dernemingen van de spoorwegen slechts een bijdrage van iets meer dan vijftig percent en bedrijven met een gemengde kapitaalsstructuur zestig percent subsidie in hun te korten ontvangen, kan men stellen dat deze subsidieregeling particu liere busondernemers niet erg sti- (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes en omstreken van de internationale vereniging Philatelica heeft de jaar vergadering gehouden in de kantine van de veiling te Goes. In zijn ope ningswoord zei de voorzitter de heer C. J. Bal, met genoegen terug te zien op het afgelopen jaar, dat voor de afdeling bijzonder goed is ge weest. Vervolgens vestigde hij de aandacht op de komende grote post zegeltentoonstelling te Goes op 29 en 30 april en 1 mei in de grote zaal van Hotel De Korenbeurs te Goes. De tentoonstelling wordt op donder dag 29 april te 16.00 uur geopend door burgemeester mr. F- G. A. Huber van Goes. De secretaris, de heer B. C. v Tienhoven op 8 maart j.l. tevens benoemd tot secretaris van het dis trict Z. W. Nederland, deelde in zijn jaarverslag mee, dat het aantal le den constant blijft en dat er goede contacten waren met andere Zeeuw- se afdelingen alsook met andere verenigingen in Zeeland en West- Brabant. Uit het verslag van de penning meester, de heer J. M. Clement werd duidelijk dat de vereniging weer een batig saldo had. De direc teur rondzendverkeer de heer H. Meerman toonde zich verheugd in zijn verslag over de goede gang van zaken. Er zijn thans ca. 1000 boekjes onder de leden in circulatie, wat een record is sinds de oprichting van de vereniging in 1927. De leider van de nieuwtjes-dienst, de heer J. A. Ver- meule had ook een grotere omzet dan het jaar daarvoor. Na de rond vraag werd de avond besloten met een grote postzegelverloting- muleert op te gaan in grotere ver banden. De ironie van de huidige rijksbijdrageregeling wil dat vele particuliere bedrijven per bus een veelvoud aan subsidie ontvangen van wat spoorwegdochters en semi- overheidsbedrijven krijgen. Hoe dat te verenigen is met de gedachten van de Commissie Vervoer-Ver- gunningen over een opdeling van het Nederlandse streekvervoer in grotere eenheden, is moeilijk in te zien. Op korte termijn zal de ZVTM wel vanuit Aardenburg worden beheerd. Maar dat is niet de eind fase. Dan staat het hoofdkantoor van het Delta-vervoerbedrijf in Zierikzee. Het is er zelfs al in aan bouw. Want dat de RTM als grootste en financieel (nog) gezonde bus maatschappij de kern van het streekvervoer in het eilandenrijk zal vormen, mag men wel aannemen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de Doelen in Botter dam wordt dinsdag 23 maart de kwartfinale gehouden van het K.R.O.-kinderzangfestival. Behalve koren uit Zuid-Holland zal hier als enige Zeeuwse vertegenwoordiger ook het koor van de Mariusschool uit Goes aan meedoen. Het is voor het eerst sinds vier jaar dat een Goes koor in de kwartfinale kwam. De wedstrijden beginnen om twee uur voor een jury die bestaat uit Paula van Alphen, Roos Lippens, Broeder Laetantius en voorzitter Wim Quint. Het is de bedoeling dat op 30 maart een radio-uitzending aan deze kwartfinale wordt gewijd. Aan de voorrondes hebben vier honderd koren uit geheel Nederland meegedaan. De halve finale vindt plaats op 10 mei en de finale op 9 juni in de t.v.-studio tijdens een rechtstreekse uitzending. De eerste prijs bestaat uit een wisselprijs: de zilveren stemvork, en een optreden voor de BRT. De tweede prijs is een feestmiddag op school en de derde prijs een bedrag van f 150,-. Zaalkermis De door de muziek vereniging Scheldegaim gehouden zaalkermis in zaal Zeelandia heeft veel publieke belangstelling getrok ken. Zowel vrijdagavond als zater dagmiddag liet dit harmoniegezel- schap de opening van de zaalkermis voorafgaan door een muzikale rond gang. Deze zaalkermis werd gehou den ten bate van het unifonmen- fOnds van deze vereniging. (Vau een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er gaan in Zeeland steeds meer stemmen op om in plaats van een zeehaven industriegebied bij Ossenis" se in te haken op de mogelijkheden die door de eventuele aan leg van het Baallioekkanaal voor industrievestiging zullen ont staan. Tot degenen die een verplaatsing van het fundament voor de toekom stige Oost-Zeeuwsch-Vlaamse ont wikkeling bepleiten, behoort o.a. de heer G. de Waal (BP), die tijdens de vrijdag j.l. gehouden vergadering van de staten van Zeeland hierover enkele opmerkingen plaatste. In een nader gesprek met ons zei hij voorstander te zijn van een bin nendijks tracé voor het Baalhoekka- naal. De vrijkomende grond geen geringe massa zou aan weerszij den van het Nederlands Kanaalge deelte kunnen worden opgespoten waardoor er een langgerekt voor in dustriële bebouwing geschikt terrein zou ontstaan. Volgens de heer De Waal is een van de belangrijkste voordelen welke deze visie biedt, dat het Land van Saeftinghe als schorrengebied voor tachtig procent behouden zou kunnen blijven. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling van de heer De Waal dat geheel Saef tinghe voor industrialisatie geschikt zou worden gemaakt. De heer De Waal ziet naar hij zegit als het reële gegeven in het streekplangebied Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen de magneetwerking die van de grote Belgische havens uit gaat. Industrialisatie langs de oevers van het Baaihoekkanaal zal logisch kunnen aansluiten op de ontwikke lingen welke de Antwerpse haven in de toekomst wachten. „Verzuimen wij de kans die hier geboden wordt", zo meent de heer De Waal, „dan zal zich in de toekomst mis schien een as Antwerpen-Gent ont wikkelen. Daarmee zal Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen in geen geval gediend zijn, zeker niet uit milieu hygiënisch oogpunt bezien. Zoals bekend heeft ook drs. W. Lockefeer, KVP-senator en statenlid uit Hulst, geruime tijd geleden voor een meer op Antwerpen gerichte visie bij de industrialisatie in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen gepleit. Hij zei ons: „Aanvankelijk heb ik bij het verkondigen van mijn standpunt nogal wat hoongelach moeten aanho ren, maar het aantal medestanders wint snel veld. Het zou mij niets verbazen als ook het Provinciaal Bestuur over enige tijd de zienswij ze die steeds veelvuldiger als de meest logische wordt beschouwd, zo als bijvoorbeeld ook door de land bouw, gaat o-vernemen. (Van een onzer verslaggevers) WESTERSCHOUWEN De ANWB houdt op zaterdag 27 en zondag 28 maart toeristische wande lingen met Westenschouwen op Schouwen-Duiveland als vertrek punt. Van een mobiel ANWB-kantoor, dat op het parkeerterrein bij restau rant Zeelust aan de duinen-voet van Westenschouwen staat, leidt een drietal routes (6,5 - 14 - 17 km) door het duingebied van de domein- bossen- Van 9.00 tot 14.30 uur kan men routebeschrijvingen ophalen bij het vertrekpunt; honden mogen meelopen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De afdeling Vlis- singen van de internationale postze gelverzamelaarsvereniging „Philate lica" heeft vergevorderde plannen om op iedere* tweede zaterdag van de maand een postzegelmarkt te houden. Omdat het aan de kust nog al eens winderig is, zoekt men nog naar een besloten ruimte voor deze markt. In Goes wordt op 29, 30 april en 1 mei in De Korenbeurs een districts tentoonstelling van postzegels ge houden. (Van onze correspondent) KAPELLE Op dinsdag 30 maart om half acht 's avonds zal in de kantine van het veilinggebouw de jaarvergadering worden gehou den van de veiling Kapelle-Biezelin- ge en omgeving. Op de agenda staan enkel punten met betrekking tot de huishoudelijke zaken van de vereni ging. Zo zullen er bestuursverkie zingen worden gehouden. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J.G. Eversdijk, P. van de Have en A. Nijssen te Kapelle en C. Traas- Mieras te Schore. (Van een onzer verslaggevers! DRIEWEGEN Op woensdag 24 maart wordt er in het Dorpshuis in Driewegen een bijeenkomst gehou- dén voor alle bejaarden uit Driewe gen en omgeving. Als spreker zal aanwezig zijn de heer L. Goedbloed uit Vlissingen, secretaris van de Algemene Bond van Bejaarden in Zeeland. Het on derwerp dat bij zal behandelen is „Het doel en streven van onze be jaarden en hun samenleving in zijn algemeenheid". De bijeenkomst be gint om twee uur. Kaarten In café Cecilia is een competitiekaarting gehouden waar aan 20 kaarters deelnamen. Uitslag: 1 J. Schauwaert, 2 Th. Schauwaert, 3 Th. de Rijcke, 4 J. van de Voorde, 5 F. Fassaert, 6 L. Lebbink, 7 R. van de Branden, 8 G. van Vooren, 9 P. van Kerkhoven, 10 D. Verbraeken. Na een voorspoedige tocht door het Noordzeekanaal heeft de mam moettanker „Fina Britannia" (225.000 ton) zondagochtend om streeks elf uur zee gekozen voor een proefvaart van een week in de Schotse wateren. De hij de NDSM in Amsterdam-Noord gebouwde turbi- netanker nam zo op het oog moeite loos de twee 'meIpunten in het ka naal, de Hembrug en de Noordersluis in IJmuiden, daarbij aan voor- en achtersteven in bedwang gehouden door zes sleepboten. Het was voor het eerst dat een schip van een derge- gelijke grootte de sluis passeerde. De tanker, met zijn breedte van bij na 49 meter, had op het nauwste doorvaartpunt aan beide zijden slechts een speling van circa 20 cm. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De heer De v, Zierikzee nam zondagnacht mg personenauto de bocht in de van Saint Hilaire met te grote heid. Daardoor verloor hij de®, over het stuur. De auto kwaj stilstand tegen een langs de staande boom en werd geheel nield. De bestuurder, die aanvaj lijk naar huis werd vervoerd, t later met diverse kneuzingen gebracht worden naar het Kruis-ziekenhuis te Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) GOES De inwoners van de Goese kern Kloetinge hebben hun aanslagbiljet van de plaatselijke be lastingen over het jaar 1970 pas dit jaar ontvangen. Het betreft de bil jetten voor straat- en rioolbelasting. Omdat de PvdA-fractie in de Goe se gemeenteraad zich zorgen maakt over de financieel nadelige gevolgen van deze fout voor de betrokken Kloetingers, heeft het raadslid P. Duinkerke aan b. en w. van Goes schriftelijk een aantal vragen ge steld, waarvan hij de beantwoording vóór of óp de raadsvergadering van woensdag aanstaande verzoekt. (Van een onzer verslaggevers) GOES De statenkring Goes van de Christelijk Historische Unie houdt zaterdag 27 maart in de Prins van Oranje te Goes zijn jaarverga dering. Na afloop van het huishou delijk gedeelte (jaarverslagen, be stuursverkiezing e.d.) is de vergade ring openbaar. De heer H. Eversdijk te Heinkenszand (Zeeuws CHU-kan- didaat voor de Tweede Kamer) zal dan een politieke beschouwing ten beste geven. Daarna is er gelegen heid tot discussie. Bibliotheek In het dienstencen trum Goedertijd te Breskens is een bejaardenbibliotheek geopend. Het boekenbezit bestaat uit ongeveer 900 boeken welke voor een deel door particulieren zijn geschonken. In de toekomst hoopt men contacten te leggen met de Zeeuwse bibliotheek, Raadsfractie Voorafgaande aan de raadsvergadering zal de KVP— fractie van de gemeenteraad in Oost burg morgen te IJzendijke in zaal de Losanne een openbare fractiebij eenkomst houden. De aanvang is half 8. Botsing Zaterdagmiddag ver leende de bestuurster van een Duit se personenauto, mejuffrouw G. A. R. S. uit Ratingen, op de kruising Poelendaelesingel - Nieuwe Vlissing- seweg - Vlissingsesingel en Poe- lendaeleweg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door F.J.J. de R. uit Vlissingen. De Duitse dame moest voor onderzoek in verband met hoofdpijnklachten overgebracht worden naar het Gastziekenhuis te Middelburg alwaar zij - na behan deld te zijn - kon worden ontslagen. Twee inzittenden van de Nederland se personenauto werden gewond, een liep een gebroken sleutelbeen op en de andere inzittende een be schadigd sleutelbeen. De beide au to's werden geheel vernield. CJV De CJV heeft haar jaar feest gehouden in het dorpshuis Luctor et Emergo. De heer H. Meeuwsen, die de leiding had, vond het bijzonder verheugend, dat de belangstelling zo groot was. Ook wethouder Nieuwenhuijzen was aan wezig. Op de eerste dag van het RAI-MO- TOR-WEEKEND in het Amsterdamse RAI-gebouw, waarop een compleet overzicht wordt gegeven van het aanbod van motorfietsen, is een Miss MOTOR uitgeroepen. Het meisje dat, zoals dat heet, in haar prestatie het duidelijkst de associatie motorfiets- vrouw wist te treffen is da 25-jarige Els Lootsma uit Odijk. Botsing Zondagmiddag vond op rijksweg 58 nabij de verkeerslichten te Kruiningen een kop-staartbotsing plaats tussen een Nederlandse per sonenauto bestuurd door J. F. van S. uit Middelburg en een Belgische personenauto bestuurd door mejuf frouw R.A.E. van IJ. uit Gent. Beide voertuigen werden zeer zwaar be schadigd. Benoeming In de plaats van de heer H. Gruson te Oostburg, is benoemd de heer W. Rabijn uit Cad- zand als chef van de afdeling interne zaken op de secretarie te Oostburg. Tevens is hij benoemd tot tweede plaatsvervangend secretaris en be vorderd tot hoofdcommies. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 25 maart 's avonds om half acht zal hij beëdigd worden. (ADVERTENTIE) (Van onze redactie buitenla BREDA Gedurende het we. zijn drie autobestuurders, in li variërend van 22 tot 42 jaai ongelukken om het leven gekit Een 73-jarige wielrijdster weif slag gedood toen ze vrachtwagen reed. (Van onze redactie buitenland) VALENCIA Door het voor, afgaan van een stuk vuurwerk in de Spaanse plaats Valencia mensen gedood. Ongeveer hon( personen werden gewond. Het stuk vuurwerk, nat vaj regen, bleek niet voldoende kracht over te hebben om het) in de lucht te brengen voor ontploffing en viel tussen de veer 200.000 toeschouwers. (Van onze redactie buitenland) PARAMARIBO Een 21-j Surinaamse dienstplichtige s heeft zaterdag geprobeerd KLM-toestel van Paramaribo Amsterdam ,te dwingen naar Zwt' te vliegen. De kaper die in het bezit waji een Uzzi-machinepistool, een pijS en een dolk, kon door twee van de koninklijke ma worden overmeesterd voor het I tel het luchtruim koos vliegveld Zanderij in Faramai Volgens de politie had de kt willen schieten maar ketste zijn i pen. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De soms wat al ■te uitvoerige pragrammapublicaties t( uitvoerige programmapublikaties „igingen in de dagbladen schijnt ten rem te zijn bfj de ledenwerf acties. Dit was een der opmerkingen smaakt tijdens de rondvraag op .ledenvergadering van de afdeling iaamslag' van de VARA. Voorzitter C. de Zeeuw antwoord de hierop „de omroep wil de pers 'ten bepaalde programmavermelding jiestaan, maar vele kranten nemen daar geen genoegen mee, hetgeen tot gevolg heeft dat diverse blaiden izich aan uitvoerige programmapu- [blicaties te buiten gaan en het au teursrecht van de omroep hierop [overtreden". Verder bleek dat de afdeling een gunstig jaar achter de rug heeft. .Het ledental bleef stabiel. Het finan cieel verslag gaf een batig saldo over 1970 aan. Als afgevaardigde tiaar de districtsvergadering in Goes .op 3 april werd aangewezen de leer C. de Zeeuw. De vergadering werd matig bezocht. (Van onze redactie buitenWj WASHINGTON Senator McGovern, de enige die zich tot toe officieel kandidaat heeft voor de democratische benomi bij de Amerikaanse pre: kiezingen in 1972, heeft l de voormalige vice-president Hct Humphrey er serieus over denkt 5 nieuw een gooi te doen naai het f. si-dentschap van de Verenigde Stele (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Bij de schie- ng welke gehouden werd in het lafe van de heer Claessen te Lams- 'aarde werd h-et grootste aantal leine vogels afgeschoten (drie stuks) door de 13-jarige A. Maas lit Hengstdijk. De verdere uitslag ran deze schieting, waaraan 32 schut ters deelnamen was: hoge vogel P. :en, Lamswaarde; eerste zij- en eerste extra hoge vogel P. igaart Wijchen (bij Nijmegen); reede zijvogel L. Claessen Klooster- 'ande; tweede extra hoge vogel J. Wrawers te Terhole. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK In het café van de heer P. van Dijk te Hengstdijk werd een schieting gehouden met een deelname van 43 schutters. De uitslag was: wip een: hoge vogel J. wuers, Terihole; eerste zijvogel P. Oosting, Axel; tweede zijvogel en eerste extra hoge vogel, A. Mahu, Lamswaarde; wip twee: hoge vogel T van Dijk, Boschkapelle; eerste ujvogel W. Pauwels, Axel; tweede zijvogel P. Oosting, Axel; tweede ex tra hoge vogel Cam. de Kort, Kloos- rerzande; grootste aantal kleine vo- Kis met 5 stuks A. van Dijk, Bosch- kapelle. dit zij erge wil wer Di f fina geze waa omvj riu ling nietl merf hou| imerl geld mon grotj me en fan pn De in de Iedere man met haarproblemen kan er dynamischer en even even jong uitzien als hij werkelijk is. Kaal-zijn maakt immers odder. En dat hoeft beslist niet meer. Door toepassing van modern herenhaarwerk staat iedere ka lende man er beter op. Leg Uw haarproblemen in vertrouwde handen. Pelatti is een zaak met jarenlange ervaring, 'n Goed advies is juist hier zeer belangrijk. U kunt dagelijks terecht bij: P. BOGERS Haagweg 403, Breda. Tel. 01600-37130 j^PELATTI BREDA Ginnekenweg 43, Tel. 01600-32288 UITNODIGING Iedere donderdagavond gratis demonstratie van 8-10 uurc Ginnekenweg 43. Breng Uw vrouw of verloofde mee. AXEL De Halle 20 uur: Jasperina treedt voor u op. GOES Grand 20 uur: De dokter van SL- Pauli 18 jr. HULST Bioscoop: De Burcht in de Arden nen 18 jr. MIDDELBURG City-Theater 20.00 uur: De man met de wassen beelden 18 jr. OOSTBURG Ledei Theater 20.00 uur: Eeuwig zingen de bossen en De winden waaien om de rotsen 14 jr. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg uur: Het Nederlands D?"®, ml Grote Schouwburg Zuidpl®"1, uur: Musical „Hair". TERNEUZEN Luxor Theater 20.00 uur: OP 18 jr. VLISSINGEN Alhambra: Oorlogshel 14 jr. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 utf- Spaanse hoer. gent t Koninklijke Nederlandse J burg: Pro Patria van Eddy bergs. I Nertsbont-show In de zaal van l~Het oud Raedhuys" wordt morgen ■n show gehouden van nertsbont. f zal ook voorlichting worden gege ven over nerstbont. De show wordt Khöuden van 's middags drie uur tot s avonds negen uur. Ook worden oeden, colliers, kragen, garnering ienz- getoond. t ergadering De Sluise vis- en engelvereniging „Jantje van Sluis" j>udt op zaterdag 27 maart in hotel "Balmoral" te Sluis haar algemene I lïarvergadering. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur; Slechts hier en daar wat regen overdag beneden Wee: ^vooruitzichten in cijfers ge- Vn °ver Nederland, tot 5°r ,dinsdag: aantal uren zon: C H- "nan-temp.: omstreeks normaal p-: 1 tot 5 graden beneden van™- kans °P 6611 droge periode op ^nst®ns 12 uur: 90 procent; kans Knt. geheel droog etmaal: 60 pro tot 6 f )voensdag: aantal uren zon: tp4x',mm--temp.: omstreeks normaal 4 grad van ongeveer normaal tot dt0„ en onder normaal; kans op een 90 pr Periode van minstens 12 uur: -trriani kans °P een geheel droog 60 procent. 's een kort! A3 te chau Vlaa zilve nisse" dag bloer dixec van c tatie loop zijn Hij o velor De N. BE onbe dene verf minig baar op

de Stem | 1971 | | pagina 2