ractie Sasse middenstand beraadt zich over koopcentrum Fabery de Jonge EUDEN KAPITEIN VAN HORIZON TOT F 100 BOETE VEROORDEELD Bouwvergunning voor aanleg van buizennet nodig? Zeeuwse kandidaten Nog geen aanwijzing inzake diefstal 98 89 89 1,89 89 2,98 49 29 98 39 1,15 DEELNAME HANGT AF VAN ONDERZOEK HM Verkeers- overtreders voor kantonrechter Terneuzen 25 Ontspanningsavond voor 65-plussers in 't Mpunt te Axel Sas '.70 herdacht R. Meuleman Onderzeeër Tonijn ligt in Vlissingen TERNEUZENS RAADSLID STELT VRAGEN OVER DOORSTROMINGS PREMIE Voor dodelijke aanrijding te Hidst boete IJSSE - HULST Na horen getuigen stad streek ak- derne lessins aarde 1,65 waarde 32,50 >ELEN TJES Frontale botsing: twee personen gewond en |auto s total loss TRAAT - HULST POSITIEF Kantongerecht Terneuzen Ook schilderijen uit Zeeuws museum verdwenen Voorlichting over groenten en fruit voor Sas van Gentse vrouwenverenigingen f WOENSDAG 17 MAART 1971 Geld tefcort? Belcrumgat Breda, financiert vlot. Volledige garantie op onderdp. len en arbeidsloon. Belcrumga. rage, Bpeda. Sa ris bagage wagentjes en aan. hangers voor luxe wagen. Ook levering en montage van trek haken kan door ons verzorgd worden Christlaan Llebay Burg Freijterslaan 45, Roosen, i daal. tel 01650-33252-34919. Lessen 10 autorijlessen voor t 47,50 Vervolg- en losse lessen f 8.50. Autorijschoolcombinatie ,D,e .Centrale" Bergen op Zoom: n'Huybergsestraat 11, tel. 36132 I Breda. Haagdijk 111, tel. 30168 Roosendaal: Boulevard j|ll3 tel 34097 Vakantieverblijven "I Te huur boerderij aan ram I ■i.'van bos (plm. 1500 ha) omge. I vinu Emmen (Dr.) tel. 051 s|11277. i') Vakantie diversen caravancentrum Verwé Bergse 9 Zegge (bij Roosen- daal) Grootste keus in tour-en stacaravans Belcrumgarage vraagt steeds I gebruikte' caravans te koop. I Min. Kanstraat 16-20 Breda tel. 01600-39900. Diversen Dame, plm. 31 jaar, zoekt reis- L vriendin voor de maand juni I of juli. Brieven onder no. GK I 11055 C bur. Goes van dit blad. Spotprijzen: bekers standaards medailles enz. Organiseert u I een toernooi of andere wed-1 strijd? Vraag de nieuwe prijs- courant. Alles uit vooraad ie- verbaar. Uurwerken Cort-1 vriendt, Singelweg 2, Axel, tel. 1673. f; WSTRAAT 1G pot kilo veegvast, 4 kg RUIT 500 gram 500 gr. m (ADVERTENTIE) GOUDEN COLLIERS Klassieks boogcolliors van prachtig bewerkt goud.- Tij'd- loos mooi. Ook ziet U in onze kollektie leuke fantasiemodel len o.a. met parels en briljant. Prijzen vanaf f 30.- JUWELIERS - HORLOGERS - SINDS 1834 tANGE KERKSTR. 30 -TEL B005 GOES (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ik had overge- i werkt, was wat Iaat cn haastte mij naar huis omdat mijn man de auto nodig had". Aldus mevrouw C. de IV. uit Vogelwaarde, die op de pro- vinciale weg te Terneuzen 90 km I had gereden i.p.v. de toegestane 70 km per uur. De officier van justitie tij het Terneuzense kantongerecht I ar. C.J.M. van Hees maakte er f. 140,- van. De Belg J.W. uiit Anderlecht had Seen voorrang verleend toen hij I vanuit de Absdaalseweg de rijksweg nabij Hulst, naderde. Een botsing was het gevolg. W. kreeg een boete I van f. 60,-. I A.R. uit Biervliet kreeg f. 20 boe te, omdat hij op 1 februari in Sas van Gent 63 km per uur had gere- ien in de bebouwde kom. Bij con trole bleek diat zijn kilometerteller I met in orde was en bij een snelheid [van 63 kilonieter er maar 50 aan- i. „Moreel voel ik mij niet Mig, want naar mijn gevoel - ik 50 km". De officier eiste f. I™.-, „want ieder is verantwoordelijk [voor zijn auto". Mr. Van Hees deed een tientje af. De 23-jarige A. van B. uit Terneu- kreeg f. 20,- boete, omdat hij op |1, februari op de weg Terneuzen- iskii was aangehouden omdat i auto een ronkend geluid maak- |'e: Zijn uitlaat bleek niet in orde te lain. Er zat een gat van tien centi- meter in. „Is de uitlaat inmiddels gerepareerd?" wilde Mr. Van Hees Ijveten, „w,ant het is ook voor jezelf asgevaariijk". De uitlaat was - keld en mr. Van Hees deed een "entje van de geëiste boete af. onze correspondent) J„ASt VAN GENT - Op de rijks- \jt 3 van (voor het Se'bouw) zijin twee personen- S i?6* e^®Jair im botsing geko te botsing ontstond doordat G.C.E.T. uiit Westdorpe jjog onbekende oorzaak plotse- na^r links uitweek, waardoor uit Sas van Gent rijdende in g oas van Gent de auto niet volgde een botsing. H. reed met zijn i Sn"°T l381™1 vervolgens tegen s ^e'4e auto's waren total iiiiiim„j 'leer H. is met een kneust i- het k00^ en een ge- huia ™kerbeein naar het zieken- Sluiskil vervoerd. De heer T. h»ïï^kopractaur en eeQ her- (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. De Sasse middenstanders, verenigd in Sas 70, willen eerst een rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) afwachten alvorens te beslissen of zij al dan niet zullen deelnemen in het groots opgezette project van een koop centrum in de vroegere „Tex-Schelde"-fabriek op de Westdam. Zoals te verwachten viel dienden zich op de hearing van Sas 70 in zaal Planetarium zowel voor- als tegenstanders van het te stichten koopcentrum aan. De standpunten liepen uiteen van een radicaal neen tot een wat posi tiever geluid. breid onderzoek laien instellen maar de kansen van het nieuwe koopcen trum en het resultaat is zonder meer positief. Sas van Gent ligt, mede met het oog op het Belgische achter land buitengewoon gunstig voor een koop- en reoreaitiecentrum zoals wij op het ooig hebben", aldus de heer Van Haperen. Sas 70-voorziitter W. Remery merkte op dat de gemeenteraad zich uiteindelijk zal moeten uitspreken over de eventuele wijziging van de bestemming v-an de grond waarop de voormalige Tex-Schelde fabriek staat. Loco-burgemeester Colsen voegde er aan toe dat een dergelijk raadsbesluit de goedkeuring van Ge deputeerde Staten behoeft. De meeste bedenkingen werden geuit tegen de wat op de achter grond gebleven financiers van het koopcentrum. De mededeling van de heer J. H. van Haperen, woordvoer der vam de in oprichting zijnde n.v. Koopcentrum Sas van Gent, dat de opzet financieel rond was en dat er een maatschappelijk kapitaal van anderhalf miljoen, waarvan drie ton geplaatst en gestort, aanwezig was liet niet na indruk te maken op de aanwezige middenstanders. De heer Van Haperen zei bereid te zijn met het Sasse gemeentebe stuur en met de organisaties voor het midden- en kleinbedrijf in con tact te treden om meer opening van zaken te geven. Op basis van vrij willigheid wonden de winkeliers in de gelegenheid gesteld.financieel bij te dragen in de economische opzet van het koopcentrum. Met algemene stemmen verklaar den de middenstanders zich voor het uitbrengen van een CIMK-rapport. Enkele winkeliers lieten duidelijk blijken dat zij voor de middenstand in het huidige winkelcentrum van Sas van 'Gent en voor hen zelf persoonlijk weinig heil verwachten van het te stichten koopcentrum aan de Westdam. Aan de andere kant kreeg men een waarschuwing uit de hoek van het Katholiek Ondsrnemersvetrbo-nd, dat het in deze tijd van grote ont wikkelingen in de consumptiesector gevaarlijk is met de armen over elkaar te blijven zitten omdat de zaken toch wel redelijk goed gaan, een ondersteunend applaus. De heer Van Haperen benadrukte ten overvloede dat het koopcentrum op de eerste plaats met de Sasse middenstanders in zee wil gaan en dat pas bij onvoldoende deelname van die kant contact gezocht zal worden met gegadigden buiten Sas van Gent. Tegen een rapport van het CIMK had de heer Van Haperen geen enkele bedenking. „Wij hebben zelf ook een uiltige- (Van een onzer verslaggevers) AXEL In het bejaardendiensten- centrum 't Trefpunt in Axel wordt vrijdag aanstaande een ontspannings avond gehouden voor 65-plussers uit Axel. Marlies de Waard en Ad de Ruyter zullen het programma, be staande uit declamatie, gitaarmuziek, samenzang en poppenkast, verzorgen, Het bestuur van de activiteiten- commissie verwacht een grote be langstelling. De bijeenkomst begint om half acht. Degenen die slecht ter been zijn zullen opgehaald worden, maar ze moeten daarvoor dan wel contact opnemen met 't Trefpunt, telefoon 01155-1378. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een schrifte lijk vonnis, over veertien dagen te wijzen door de Terneuzense kantonrechter mr. C. J. M. van Hees, zal uitmaken of de ge meente Terneuzen gelijk heeft met haar stelling dat voor het aanleggen van een buizennet een bouwvergunning noodzakelijk is. In de persoon van de heer P. S. uit Kloetinge stond de voormalige Waterleidingmij. Zeeuwsch-Vlaande- ren en de voormalige Inidustriewater- leiding terecht voor het feit dat zij in de maanden juni-juli-augustus 1970 in de Vrouwenpolder te Terneu zen een buizenstelsel hadden aange legd met een totale lengte van meer dan 10 km, zonder dat de volgens de gemeente Terneuzen vereiste bouw vergunning was afgegeven. De politie had ter zake proces-verbaal opge maakt. In zijn requisitoir merkte de offi cier van justitie, mr. C. Keyzer, op, dat Terneuzen hier een landelijke primeur had, waaraan hij toevoegde dat volgens de Vereniging van Neder landse Gemeenten, waaraan Terneu zen advies had gevraagd, voor dit soort objecten geen bouwvergunning noodzakelijk was. „Toch", aldus mr. Keyzer, „dient een bouwwerk, waarvan in de woningwet sprake is, ruimer te worden opgevat. De vraag is echter: hoeveel ruimer? Mijns in ziens valt een leiding zoals de onder havige onder het begrip bouwwerk. Het is een omvangrijke leiding waar voor, dacht ik, wel degelijk een ver gunning in de zin van de woningwet noodzakelijk is. Bovendien geeft het een gemeente een stuk inspraak bij het gebruik van de grond en daarbij een controlebevoegdheid in het alge meen belang van zo'n gemeente". De officier achtte het ten laste gelegde feit bewezen en vorderde een geld boete van 11 of een dag. Mr. J. J. van de Weel, de raadsman van de verdachte, was blij met het feit dat de officier zo diep op de zaak was ingegaan. „De waterleidingmij. Zeeland, opvolger van beide voorma lige gedagvaarde maatschappijen, wil graag weten of de Terneuzense inter pretatie juist is, want de financiële consequenties zouden niet gering zijn. Aan bouwvergunningen zitten", aldus mr. Van de Weel. „legeskosten ver bonden". Mr. Van de Weel stelde: „Met goe de noch met kwade wil valt te con cluderen dat buizen, die zdlfs geen fundament nodig hebben om in de grond geplaatst te worden, een bouw werk vormen". Mr. C. J. M. van Hees zegde toe over veertien dagen schriftelijk uit spraak te doen. (Vervolg van pag. I) De CHU-lijst meldt vijf Zeeuwse namen in de „staart", de heer H. Eversdijk (Heinkenszand), drs. F. Burger (Wemeldinge), J.A. Scheele (Groede), H. Schot (Bruinisse), C. Dagevos (Wemeldinge) en N. Melle- gers (Wemeldinge). De heer Ever sdijk staat op de 20-ste plaats. De VVD heeft J. Hoekstra uit Oostburg op de 25 ste plaats gezet. Mr. J. Sehlingemann (Goes) en C. van Beekom (Goes) bezetten de 28ste en 29ste plaats. De heer Sehlingemann is formeel niet verkiesbaar in ver band met zijn benoeming tot lid van GS van Zeeland. Van D'66 staat de heer O. van de Weij uit Koudekerke op de laatste en 30ste plaats. Het GPV heeft de heer A.J. de Visser uit Zaamslag op plaats nummer 15 staan. De PPR, aangevoerd door de heer P.J. Jans sen uit Rijswijk, is weer zeer Zeeuws. Op plaats nummer 7 staat de heer C. van Waterschoot (Oost- burg) gevolgd door J. van de Voor de (Sluiskil) verderop volgen: me vrouw C. Dobbelaer-De Windt (St.- Jansteen), A. Everaard (Vlissingen), A.P. de Reijer (Zierikzee), F. Dob- belaer (St.-Jansteen), W. Groffen (Vlissingen) en C. Schoof uit Mid delburg. De KVP brengt drs. Dusarduyn het thans zittende kamerlid, als Zeeuwse troef. Ook de CPN draait in Zeeland mee, evenals de „Nieuwe Roomse Partij" zonder Zeeuwse blikvangers. De SGP-lijst heeft weer drie Zeeuwen: R. van Omme ren (Zierikzee) op de vijfde plaats. J. van Prooijen (Stavenisse) op de 15e plaats en F. Dieleman (Terneu zen) op de 24ste en laatste plaats. Mr. K.A. Keuning uit Zierikzee, die enige tijd geleden van de PvdA overstapte naar DS'70 is nummer 10 op de lijst die door W. Drees jr. wordt aangevoerd. Vier Zeeuwen staan op de lijst van de Boeren Partij. Het zijn de heren G. de Waal (Graauw), J. Kole (Wemeldinge), J. van de Sande (Vlissingen) en H. Anthonisse (Poortvliet). Zij bezet ten de plaatsen 13 tot en met 16 op de BP-lijst. Nederlands Appèl is ook van de partij, met dr. mr. H.P. Schaap uit Zierikzee op de 16e plaats. De AR- lijst heeft weer 'een Zeeuwse „staart", welke scharniert rondom de heer G.M. Kerkhof uit Middel burg (25ste plaats). Verder G.J. de Jager (Anna-Jacobapolder), R. Zijl stra (Oosterland), W. Huson (Ter neuzen), C. Balkenende (Bi-ezelinge) en A. Scheele-Dekker (Terneuzen). Tenslotte is aan Binding Rechts met op de zesde plaats L. Holles-telle uit Yerseke. Tenizij onwaarschijnlijke aantallen voorkeursstemmen een rol zouden gaan spelen, bieden alleen de KVP en de PvdA een reële kans op een Zeeuwse afvaardiging dn de Tweede Kamer. De CHU heeft wat dit be treft slechts een theoretischekans o.p een kamerzetel voor een Zeeuw. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Aan het be gin van de hearing van de midden standsvereniging SAS 70 in zaal Planetarium heeft de voorzitter, de heer W. Remery, de vorige week onverwacht overleden vice-voorzit- ter van SAS 70, de heer P. Meule man herdacht. De heer Remery schetste de heer Meuleman als een industrieel die ook oog had voor de belangen van het midden- en kleinbedrijf. Hij was niet alleen een goed bestuurslid maar tevens een goede vriend. Wij zullen hem moeilijk missen". Hierna namen de aanwezigen enkele ogen blikken stilte in acht. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. De Neder landse onderzeeboot hr. ms. To nijn is voor een bezoek van twee dagen in Vlissingen aangekomen. Na de demagnetisering in de Wielingen ten westen van Bres- kens voer de Tonijn, één van de twee modernste Nederlandse onderzeeërs, om kwart over drie de eerste binnenhaven (waar de mottenballenvloot van de Vlis- singse marinebasis ligt) binnen. Vandaag wordt een programma van ontvangsten (van en door het gemeentebestuur) en be zichtiging voor het publiek (van twee tot vier uur) afgewerkt. Donderdagochtend vertrekt de Tonijn weer. De Tonijn hier gemeerd aan de Vlissingse binnenhaven. (Van een onzer varsfeggeveris) TERNEUZEN De heer P.J. Huijbrecht. lid van de PvdA-fraotde in de gemeenteraad, heeft zich met de volgende brief tot het college van b. en w. gewenid: „Enige bewoners van onze ge meente, toekomstige bewoners van het complex van 156 zogenaamde doorstnomingswoningen van de wo ningbouwvereniging Terneuzen, stel den ons in kennis van het feit dat zij, vanwege een per 1 april a.s. te wijzigen huur van de thans door hen bewoonde woning niet meer in aanmerking zouden komen voor de z.g. doorstrominigspremie. Men deel de ons verder mee dat bij het bepa len van de keuze destij ds het in aanmerking komen voor deze pre mie een belangrijke rol heeft ge speeld. Wij zijn van oordeel dat toekomstige bewoners van dit com plex niet anders dienen te worden dan degene die voor 1 april a.s. verhuisde. Derhalve mogen wij uw verzoeken het daarheen te willen leiden dat zij, die op grond van deze huurverhoging niet meer in aanmer king komen voor een doorstrominig spremie, todh in het genot worden gesteld van deze premie. Dit zou kunnen dwor b.v. de bewoningsda- tum voor het gehele complex op 31 maart 1971 te stellen. Ongetwijfeld zal de administratie van de woning bouw kunnen opgeven wie in de hiervoor genoemde positie komen te verkeren". (Van een onzer verslaggevers, MIDDELBURG De recherche van de Middelburgse gemeentepolitie heeft nog geen spoor van de inbrekers, die voor ca. f 25.000 aan sieraden en pen ningen op een simpele manier wisten weg te balen uit het Zeeuws Museum. Er is nog geen enkele aanwijzing. Wei speurt men op het ogenblik naarstig naar gegevens, die eventueel verband zouden kunnen leggen tussen deze inbraak en een anderhalf jaar geleden gepleegde „kraak" bij de antiquair Flipse in de Zeeuwse hoofdstad. Toen werd voor f 70.000 aan (eveneens) Zeeuwse sieraden ontvreemd. „We hebben van die inbraak wel enkele stukken teruggevonden, maar nog geen daders. We zijn er echter nog steeds mee bezig: We geven de moed niet op. We hebben alleen nog geen aanwijzingen om tot actie te kunnen overgaan", aldus de Middelburgse politiechef, de commissaris dr. D. v. Ooijen. Bij de museumdiefstal van het afgelopen weekeinde forceerde men met breekijzers de deuren en vitrines en haalde men de kostbare sieraden uit de collectie Zeeuwse klederdrachten en sieraden weg, evenals enkele gilde- penningen. „Wij zijn veel van onze belangrijkste stukken kwijt. Hierbij zijn ook uiterst zeldzame recente aanwinsten, zoals een gouden voorhoofdsnaald en „krentebellen" uit Noord-Beveland. Het is heel droevig. Deze dingen zijn nauwelijks te vervangen, want ze werden vroeger ook al heel weinig ge dragen", aldus dr. W. van Dalen van het Zeeuws Museum. Vandaag beraadt de museumstaf zich over de beveiliging vain de gehele collectie. Hoe die nu wel of niet beveiligd is, wilde men niet meedelen. Ook wilde men nog niets zeggen over een enige tijd geleden gepleegde maar tot nu toe geheim gehouden ontvreemding van schilderijen uit het museum. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In samenwer king met de vrouwenverenigingen van het N.K.V., het N.V.V., de Her vormde Vrouwengroep en de R.K.- Boerinnenbond, waaronder tevens de afdeling Westdorpe en Zandstraat, organiseert het productschap i groente en fruit een voorlichtings- en filmavond. Deze wondt gehouden op woens dag 17 maart (vandaag) in-het cul tureel centrum, aanvang acht uur. Het programma vermeldt onder meer voorlichting over groente toegelicht miet dliia's en enige films. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense kantonrechter mr. C.J.M. van Hees heeft de 46-jarige LH., kapitein van het op 20 september in de Terneu zense havenmond gezonken schip „Horizon", veroordeeld tot een geld boete van f. 100,-. De kantonrcK er overwoog in zijn vonnis dat de kapitein zijn gestrekte koers, evenwijdig aan de aslijn van het vaarwater, had verlaten en bo vendien was gaan maneuvreren ter wijl de „Chima de Villa" het Spaanse schip, waarmee de „Horizon" in aanvaring was gekomen, te dicht bil was. Het eerste gedeelte van deze rechtzaak speelde zich o,p 19 januari af. De raadsman van B. mr. F.L.J. van Wersch, bestreed toen de tenlas telegging door te zeggen dat het vaarwater in d-e kom van de West- buitenhaven geen aslijn had: dus dat B. die nooit had kunnen verlaten en ten tweede dat de afstand tussen beide schepen ongeveer een kilome ter bedroeg. Daarbij merkte de raadsman toein op diat de „Chima de Villa" een te hoge snelheid had en dat de „Horizon'' volgens hem op tijd de voorgeschreven signalen voor zijn voorgenomen koerswijziging (achteruit d!e haven ini) had gege ven. Mr. Van Hees had op 19 januari de zaak aangehouden oun Oaveitè getuigen persoonlijk te kunnen ho ren. Daartoe verschenen in de getui genbank de rijkspolitiemannen die het proces-verbaal hadden opge maakt, de heren A. Nieuwland en N. Zuidema, twee getuigen die van de wal af alles had-den gezien, de heren H. d-e Ru en D. Kaan, en de loods van bet Spaanse schip, de Belg J.K. de Wulf. Uit hun verklaringen kwam vast te staan dat er wel degelijk een aslijn in het vaarwater is, dat de „Chima de Villa" langzaam („stap voets") had gevaren en dat de af stand tussen beide schepen hooguit 500 meter had bedragen. Qe officier van justitie, mr. C. Keyzer, achtte het tenlastegelegde, het veriaten van gestrekte koers, bewezen en eiste een boete van honderd gulden. Mr Van Wersch gaf toe niet onder de getuigenverklaringen uit te kun nen, ma-ar concludeerde toch vrij spraak omdat zijn principiële ver weer zijns inziens niet was aange tast, omdat de door de getuigen als „aslichten" gekenschetste lichten aan de havenmonding naar zijn me ning toch niet de as van de kom aangavan, omdat dat onmogelijk was daar in de kom twee vaarweg-en samenkomen. Ergo: de officier van justitie heeft het verkeerde artikel (art. 27 vaarreglement) tenl-astege- legd. Die kantonrechter vomidstie ech ter conform de els. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 5 november vorig jaar botste een personenauto, bestuurd door de 23-jarige Hulste naar G. de B., tijdens een inhaal- maneuver op een tegemoetkomende fietser. Tengevolge van zijn opgelo pen verwondingen is de fietser, de 36-jarige G. van Beek, overleden. De B. stond hiervoor terecht voor het Terneuzense kantongerecht. Hem werd tenlastegelegd, dat hij passeerde terwijl gevaar ontstond voor de tegemoetkomende fietser. De verdachte erkende het feit van de aanrijding. Hij wees er echter op dat ter plaatse, de Vylainlaan in Hulst, de verlichting -slecht brandde, terwijl d-e lamp vlak bij de plek van de aanrijding defect was. Ook de fiet ser had hoogstwaarschijnlijk geen verlichting gevoerd. Hü verklaarde voor de kantonrechter inet zo'n snel heid van 50-60 km te hebben gere den, hoewel hij tijdens het opmaken van het procesverbaal had verklaard 80-100 km gereden te hebben. Als getuige verscheen de heer Van D.. bestuurder van de bus. die door Van B. werd ingehaald. De heer Van D. had de fietser wel gezien, „want ik reed op mijn gehak". Hij reed naar zijn zeggen 40 km per uur. Ook de heer Van D. dacht dat de fietser geen verlichting voerde, hoewel hii daar niet geheel zeker van was. De snel heid van de personenauto durfde hjj niet te schatten, want die was hem nog niet gepasseerd toen het ongeval zich voordeed. De fietser reed overi gens rechts van de weg. De officier van justitie, mr. C. Keyzer, memoreerde in zijn requi sitoir dat die openbare verlichting ter plaatse slecht was. Ook stipte hij aan, dat de fietser waarschijnlijk geen verlichting voerde. „Maar getuige Van D. heeft de fietser wel opge merkt, dus had De B. hem ook kun nen zien." De officier zei zich te hou den aan de door verdachte in het procesverbaal opgegeven snelheid, die veel te hoog was, „want het is daar binnen de bebouwde kom en dat kan verdachte als Hulstenaar weten". De officier vond het een zware verkeersfout die hij bestraft wenste te zien met een geldboete van 100, De verdediger van De B., mr. Ti chelman, vond het een tragische zaak. „Maar rotsvast staat dat de straatverlichting abominabel slecht was, terwijl ook die fietser zonder verlichting reed." De raadsman be streed de snelheid waarmee zijn cliënt zou hebben gereden vo-lgens het procesverbaal. De raadsman vond het geproduceerde bewijs „schamel" en concludeerde tot vrijspraak. Mr. Van Hees, de kantonrechter, vonniste conform de eds: 100,— «f tien dagen.

de Stem | 1971 | | pagina 5