Vicon n.v. ontslaat ruim honderd man G. Dille directeur Opbouworgaan GEEN SEKSUEEL CONTACT IN GEMEEN SCHAPSHUIS lavona heeft de kleur, waar hij dol op is JACHT OP ZEEHONDJES TER OPEN GESTELD Pop-opera: Kid Kalahad in Bergen Probeer toch 's één keer een lBVOIlR haarkleurspoeling In Goes zeventig man overbodig in fabriek voor landbouwwerktuigen stad streek ecretaris: ingsplicht ijd met mdswet sterzande mdiike Een nieuwe man op de Dam Iedactie zeeland: lureau: Kromme Weele 4. liddelburg, tel. 7764. lostbus 116. „i. Lijdelijk regen Sperwers dood aangetroffen in De Braakman OUD-BESTUURDERS NRTS MOETEN BESCHEIDEN TERUGGEVEN Europees geld voor Zeeuwse verkavelingen Stichting Zeeland draagt self-made man (47) voor Doe het zelf ACTIVITEITEN VAN PvdA GASTARBEIDERS EN SEX Doe het eens. Het is fantastisch. Lavona maakt u jaren jonger en mooier. Herstelt de natuurlijke glans van uw haar. En: u kunt kiezen uit maar liefst 25 kleuren. Prachtige kleuren. WOENSDAG 17 MAART 1971 bnze Haagse redacteur) AAG. Staatssecretaris van de Poel (Cultuur, He in Maatschappelijk Werk) te weten, dat in bepaalde i meldingsplicht bestaat tandtrekkers. Hij antwoord; I schriftelijke vragen van de che Kamerleden mevrouw I na—Meilink, C. Egas en drs, a vissen. kamerleden hadden eind vo- ind gevraagd of het waar is, I epaalde gemeenten (bedoeld! der andere ook Oosterhout)] le diensten aan bij s tandt rek-1 >ben meegedeeld, dat ze zich I s moeten melden, teneinde! ïeid van de bijstandsuitkering! oleren. at zo is, aldus wilden del •tegenwoordigers verder we-l >en dergelijke maatregel danl strijd met de geest van de al-l bijstandswet en doet ze nietl e mate denken aan de vroe-l menwet? Tenslotte werd ge-1 of de bewindsman bereid wasl e ontwikkeling in deze rich-1 eind te maken. ssecretaris Van de Poel ziet >n dergelijke maatregel geer ing antwoordt hij, aangeziei 5n gevallen van meldingsplicht zijn. Hij meent overigens met merleden dat een meldings- nderdaad in strijd is met i' an de bijstandswet. -- V land van hulst Aan de kaartwedstójj t NKV, afdeling Kloostarr >ben 36 kaarters deelgenon ;slag van deze laatste m van bet winterseizoen lui gt: 1. A. Boeding, 2. H. Ver i 3 R.vSegers, 4. J. Morel" van Dijk, 6. A. Kegels, 7, 8. J. lieve, 9. J. Asser" J. Mannaert. westozeeuwsch Vlaanderen ng Mevrouw Veder- in de Tweede Kamer voori houdt maandag 22 maart J 't Hof van Koophandel inï ke een lezing. De bijeentó t om 20.00 uur. caitiens eommentaarj De heer C. Dille uit Den Haag, de nieuwe directeur van het pro- I vinciaal opbouworgaan „Stichting Zeeland", staat voor een moeilijke 1 taak. Het provinciaal opbouworgaan heeft er moeite mee, zijn eigen plaats in de samenleving te vinden. Er is niet alleen de interne drang tot democra tisering binnen de Stichting Zeeland, maar daar ligt ook de vraag vanuit welke filosofie het opbouworgaan, c.q. de afzonderlijke raden (culturele raad, sportraad, jeugdraad, enz.), het provinciaal opbouworgaan dient te adviseren bij zijn dagelijks beleid. Moet het opbouworgaan een soort geweten zijn, dat de provinciale overheid duidelijk maakt wat de Zeeuwse samenleving met het oog op een werkelijk welzijn verlangt, of dient het een instelling te zijn, die met zijn eigen methodieken de bevolking naar de hand van de over heid zet? Een combinatie van beide isook denkbaar. Zoals wij in januari j.l. schreven, heeft het er naar uitgezien dat ds. H. M. Strating de nieuwe directeur zou worden. Van hem werden her vormingsplannen verwacht, die niet stroken met het inzicht dat het per van het opbouworgaan over het interne en externe beleid heeft. Zoals gemeld, leidden onze publi- katies over de directeursbenoeming tot een uitstel van een beslissing. Nu [zal dan de heer Dille op de Dam (te Middelburg) verschijnen. 'Afgaande op het oordeel van men- [sen, die bevoegd zijn een mening je geven, lijkt hij typisch de man »an het midden te zijn: geen revo lutionaire hervormer, maar al even tin een autoritaire figuur. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-VENNEP Vicon n.v. gaat ruim honderd men sen ontslaan. Door de sluiting van de fabriek in Goes per 12 juli zullen zeventig man over bodig worden, terwijl bij het moederbedrijf te Nieuw-Ven- nep ongeveer 35 mensen zul len moeten afvloeien. Na de reorganisatie zal het perso neelsbestand nog 600 man omvatten. De maatregelen zijn met de ondernemingsraden en de vakbonden besproken, al dus het bedrijf. Vicon-Zeeland vervaardigde complete landbouwwerktui gen. De gebouwen aan de Dr. A. F. Philipsstraat te Goes zullen een nieuwe bestem ming krijgen. Het is mogelijk dat enkele werknemers uit Goes kunnen worden onder gebracht in het bedrijf te Nieuw-Vennep. Vicon houdt rekening met een vertraging of stabilisatie van de omzetiginoei in de komende jarem. Dit wordt veroorzaakt doordat de struc turele problemen in de internationale landbouw een negatieve invloed uit oefenen op de investeringsbereidheid van de landbouwers. Bovendien blijken de sterke kostenstijgingen maar ten dele in de prijzen te kun nen worden doorberekend. Daarom heeft het bedrijf een programma uit gewerkt, dat is gericht op rationali satie en kostenbeheersing, om de rentabiliteit te verbeteren. De produktie van de gieterij in Nieuw-Vennep zal worden beperkt van een twee-ploegendienst tot een dagdienst. In de indirecte sfeer zal bij het moederbedrijf verder een be perkte aanpassing moeten worden doorgevoerd. Daarnaast zijn ongeveer twintig interne overplaatsingen nood zakelijk. De produktie van Goes en Nieuw-Vennep wordt in laatstge noemde plaats geconcentreerd. De regeling aanpassing personeels- de technische de voor het doctoraal ets" ingenieur L. C. Heijbow 1 Aan de rijksuniversiteit :ht slaagde voor het doctwi len geschiedenis M. de Men, -Heerembroek. Editie voor Zeeland BONNEMENTSPKIJS 17,95 per kwartaal, binnen ver-I reidingsgebied (excl. 50 ct. ssokosten). M 6,20 per maand (incl. 9 C1, v issokosten). ayonkantoren: ERNEUZEN, Nieuwstraat 8 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) ULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) OES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) lachten over lezorging: la kantooruren: tel. 01140 I len tel. 01158-1940. 1 (Z-Vlaanderen) IA. F Koopman Chef zie J tel. privé 7438 (01180) ledaeteur Goes: .,fl4 I M Kersten, tel 01100-65 loordinerend redacteur leeuwsch-Vlaanderen. I G. van Berkel (01150-48 ledacteur O.Z - Vlaanderen. I A. Verlind (01140-3447) ledacteur Kanaalzone en terneuzen: „.,cn4i R. van der Helm (0115" iportredactie Zeeland: .mi R. van Deursen (01155- fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ^dv exploitatie: Vnd Inspecteur Zeeland: J Menu (01100-4316) Hulst en O.Z.-Vlaanderen: Th. de Bakker (0115°- Dostburg en W Z -Vlaand M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen- J Schieman Axei 01 And: Valcheren en Zuid-Bevela r. Vaes (01195-433) -zeehondje als dit, zal dit jaar met 244.999 leeftijdgenootjes - -gen mogen worden met een knuppel van 75 cm. De jacht ten p "cue van de bontindustrie is enkele dagen geleden geopend. Protestacties tanada en in andere landen hebben nog geen eind kunnen maken aan inrtijicse slachting onder zeehondenbaby's. V ooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Tijdelijk regen «n en enkele buien, 1 ®BScveer normale temperaturen. Lj?e?'?VQOruhzichten in cijfers ge- rS ld over Nederland. to7s l^dag: aantal uren zon: (aal- m'n--temp.: omstreeks nor- taal' max-"temP-: omstreeks nor- Kin s een óhrofie periode van En uur: 6® Proeent; kans op fv geheel droog etmaal: 30 procent. I or vrijdag: aantal uren zon: 1 fcrm' Ijlm "temP-i 0 tot 4 gr. boven fcaalaumaxAemP.: omstreeks nor- ïj xans op een droge periode van len „T uur: procent; kans op I geheel droog etmaal: 30 procent. hoogwat er» gen donderdag 18 maart, Ber leert e o 00111 710 en 19-35> Hans" 19 07 en 18-42- Terneuzen 5.45 Vhssingen 5.17 en 17.40. paelringe 7.00 en 19.25. (Va,n onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Op initia tief van Instuif Hades en See See de Til brengt de Amsterdamse pop groep Amsterdam op zaterdag 20 maart in de Korenbeurs de pop- opera „Kid Kalahad". De pop-opera handelt over een jongen, die lang zaam ontdekt hoe de wereld werke lijk in elkaair zit. In het stencil dat de organisatoren verspreidein wordt gezegd: „Deze opera leert ons de componist en de uitvoerenden beter kennein dan wel ke levensbeschrijving dan ook". Do nald van Os solo-gitarist van de groep en componist van de opera zegt: „Het is er op d'e eerste plaats om te doen. d-at we communiceren met het publiek. De vonm van de opera is slechts een middel daartoe, een verpakking. Essentieel is het overbrengen van de boodschap". bezetting 1970, die vorig jaar met de vakbonden is overeengekomen, zal in Nieuw-Vennep worden toegepast en is voor Goes als basis gekozen voor verdere onderhandelingen met de bonden. De bestaande overplaat singsregeling wordt in overleg met de vakorganisaties verbeterd. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET In de bossen van het recreatiegebied De Braakman heeft de heer C. Riemslag, de jacht opziener van dit gebied, zijn vijfde dode sperwer in enkele weken tijds gevonden. De doodsoorzaak kon nog niet worden vastgesteld. Drie dode vogels zijn voor onderzoek naar het Zoölogisch Museum in Amsterdam gezonden. Naar alle waarschijnlijk heid zijn de dieren vergiftigd. Het komt meermalen voor dat roofvogels jacht maken op vogels die verzwalkt zijn na het eten vain voed sel, dat door landbouwgif is besmet. De jager wondt dan indirect het slachtoffer van zijn prooi. De heer Riemslag heeft zich ont fermd over een prachtige bu-izerd die in het prikkeOJdraaid van een land bouwbedrijf was gevlogen en daar een ernstige verwonde vleugel aan overhield. Er zat niets aniders op dan de deerlijk gehavende vleugel te am puteren. De ongelukkige buizerd wordit in de tyj het woonhuis van de heer Riemslag verder verpleegd. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De president van de Bredase rechtbank, mr. J. K. Scliel- lenbach, hééft dinsdagmorgen vonnis gewezen in het kort geding, dat de Nederlandse Radio en Televisie Stichting (NRTS) heeft aangespan nen tegen twee oud-bestuursleden: A. Forman en J. P. Ots, beiden uit Hoogerheide. Het kort geding werd aangespan nen door de voorzitter van het stich tingsbestuur, J. J. M. Smits uit Waalwijk en zijn medebestuurslid R. Claassen uit het Limburgse Nieu- wenhage. Het stichtingsbestuur wen ste de beschikking te krijgen over de boeken en bescheiden van de NRTS, .die de oud-bestuursleden on der zich houden. De oud-bestuurders kregen gisterenmorgen van mr. Sehellenbaoh bevel alle zaken en bescheiden, zoals deelnemerslijsten en -kaarten, notulenboeken, een schrijfmachine, kortom de hele ad ministratie aan eiseres af te geven. Bovendien werd hen verboden ver der contacten te onderhouden met deelnemers of vergaderingen uit te schrijven. Dat alles onder een dwangsom van 500 per dag. De oud-bestuursleden werden tenslotte veroordeeld tot betaling van de proceskosten (ƒ320,70). (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De Europese com missie heeft besloten uit het Euro pese oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw ruim vijf miljoen gulden uit te trekken voor Zeeuwse ruilverkavelingsprojecten. Het gaat om de ruilverkaveling KieldreclW, waarvoor 1.581.940 gul den beschikbaar komt en de ruilver kaveling de Poel-Heinken-szand waarvoor 4.163.000 gulden is uitge trokken. In totaal is 15,4 miljoen gulden beschikbaar gekomen voor elf Nederlandse projecten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Niet ds. H. Strating, niet drs. J. van Aken. maar een geheel nieuwe figuur wordt directeur van het Provin ciaal Opbouworgaan: de heer G. J. P. Dille uit Den Haag, 47 jaar, self-made man en thans chef van het bureau Volksontwikkeling van de afdeling Onderwijs van de gemeente Den Haag. Als de com missaris der koningin in Zeeland de voordracht van het algemeen bestuur van de Stichting Zeeland volgt (en dit doet hjj gewoonlijk), dan zal de heer Dille op 1 juli zijn functie aanvaarden. Gisteren bracht hij reeds een oriënterend bezoek aan zijn toekomstige woonplaats, Middelburg. De heer Dille heeft in zijn loop baan vooral met jeugdzaken te ma ken gehad. Hij was achtereenvol gens jeuigd'bemiddelaar en beroeps- keuzeadiviseur bij het gewestelijk arbeidsbureau te Leiden, consulent voor jeugdzaken in Den Haag, en tenslotte dh-ef van het bureau Volks- onltwikkeliinig in d!e residentie dat zich ook in hoge mate met jeugdza ken bezilg houdt. Na in 1964 met een eenmamsafde- linig te zijn begonnen, heeft de heer DiUe thans een bureau met in totaal 22 medewerkers onder zijn lei-ding, Zowel jeugdzaken als volksontwik keling, schoolsport en verwante za ken worden door zijn bureau behar tigd. Kenmerkend voor de heer Dil le is, d-at hij zowel de eigenschappen van een manager als die van een zich verenigt. Daarbij beschikt hij, democratisch ingesteld teamleider in zo getuigen zij-n medewerkers van hem. over een grote vitaliteit. scheppen werkelijke voorwaarden voor medezeggenschap", aldus een getuigenis o-ver de toekomstige di recteur van het provinciaal opbou worgaan Stichting Zeeland De heer Dille heeft de reputatie een goed organisator te zijn, waarbij hij persoonlijke inzet niet schuwt. Hij was bijvoorbeeld de geestelijke vader van de Haagse jeugdolympia- de van enkele jaren geleden, bij welke gelegenheid de Haagse jeugd in de vakantie een compleet dorp in het Zuiderpark bouwde. Een a-nec-doite uit de tijid dat de heer Dille met dit- soort dingen be zig was, heeft betrekking op de afgelopen zomer. In een van de Haagse wijken heeft de jeugd, na een vakanti-efestijn dat door het bu reau van de heer Dille was georga niseerd, een onvoorstelbare hoop rommei achtergelaten. Er ontstond een competietieconflict over de vraag wi-e deze rommel moest oprui men: de plantsoenendienst of het bureau Jeugdzaken, d-at het festijn o.p poten had gezet. De heer Dille hakte de knoop door. Met een busje vol ambtenaren van zijn eigen afde ling toog hij naar het „rampgebied" en zorgde ervoor dat het terrein weer schoon werd opgeleverd. De heer D-ill-le die opvolger word van dr. G. J. Smallegange, die enke le ma-anden geleden ontslag uit zijn functie nam, is lid van de PvdA. H-ij is gehuwd en heeft twee dochters, die op Haagse middelbare scholen zitten. Zelfstudie De lieer Dille betrad de maat schappij zo'n dertig jaar geleden met niet meer dan het mulo-diploma op zak. Hij besefte gaandeweg dat dit niet voldoende was. Hij volgde daarom de avond-hbs, behaalde het staatsdiplima en wierp zich vervol gens. toen zijn werk dat naar zijn mening verlangde, od de avondstu die pedagogie, waarin hij de mn- akten (achtereenvolgens) B en A haalde. Wat zijn bereidheid, tot het verle nen van inspraak aan zijn medewer kers betreft, zegt men in Den Haag, dat de heer Dille en zij-n afdeling op dat gebied verder zijn gevorderd dan bijvoorbeeld de Haagse gemeen tesecretaris in het algemeen. „Zijn wekelijkse besprekingen met de staf (Van onze correspondente) TERNEUZEN Van het Vrou wencontact in de Partij van de Ar beid, zullen er in de komende maan den weer enkele bijeenkomsten er, activiteiten plaatsvinden. Allereerst een discussiebijeenkomst va-n 1 Gewestelijk Vrouwencontact dinsdag 30 maart in de Prins van Oranje te Goes, Nieuwstraat 14. Be gonnen wordt om tien uur en geëin digd om 16 uur. Onderwerp van discussie zal zij-n „De functie van de peuterspeelplaats in onze moderne samenleving". De jaarlijks terugkerende con tactdag vindt plaats in Vlissingen op dinsdag 11 mei in het Anker, Bone- dijkerstraat. Aanvang 10 uur. De burgemeester van Rotterdam, de heer W. Thomassen, zal een inlei ding houden. middelburg-roosendaal -- De inrichting van bordelen - uit humanitaire en zedelijke overwe gingen - voor buitenlandse arbei ders zou in Zeeland ongetwijfeld op fel verzet stuiten. Dat vertelt ons de heer J. J. van der Meulen, secretaris van de Zeeuwse Raad voor Maatschappelijk Werk, die zich de laatste tijd steeds intensiever bezighoudt met de problemen die de komst van zeshonderd gastarbei ders in Zeeland met zich mee heeft gebracht. Di-e buitenlandse werknemers - voor het merendeel Joegoslaven - zitten over heel Zeeland verspreid. Vorig jaar augustus viel in de Zeeuwse Ra-aid voor Maatschappe lijk Werk het besluit „wat te gaan doen" voor de gastarbeiders en in middels is men zover dat er eer daags -een consulent wordt be noemd die zich met buitenlandse werknemers en ook het het pro bleem „gastarbeiders en sex" gaat bezighouden. Van der Meulen: „Dit is inder daad toch w-el een groot vraagstuk maar ik zie voor Zeeland geen oplossing. Ik moet eerlijk zeggen dat ik absoluut niet weet waar al die m-amn-en n-a-a-r toe ga-ain, we heb ben er ons eigenlijk nooit in ver diept". De secretaris van de Zeeuwse Raad voor Maatschappe lijk Werk vraagt zich af of de inrichting van bordelen, waarvan - om een naam te noemen - de heer C. W. Coning van de Stichting Bij stand Buitem-lanidse Werknemers in Twente een voorstander is, wel de oplossing is. „In bordelen - of hoe je die huizen ook wilt noemen - heb j-e te maken met seksuele rela ties op korte termijn en da-t is het na-tuurlijk ni-et", aldus de heeer Van der Meulen, die overigens van oordeel is dat deze zaak bij de Joegoslaven simpeler ligt dan bij» de Marokkanen en Turken en wel om de eenvoudige reden dat zij een levenspatroon hebben dat dichter bij het onze zit dan dat van Marokkanen en Turken. Met de heer van Tielraden van CRM is hij van mening dat wij ons zo zoetjes aan wel eens mogen bezin nen op de vraag of het nu wel zo nodig is al die buitenlandse arbei ders aan te trekk-en. „Wij schelden op Zuid-Afr-ika, maar in Nederland is van integratie van gastarbeiders toch ook maar nauwelijks sprake. Zo vind ik het heel erg gek dat de sector ontwikkelingswerk zich zo weinig bemoeit met de gastarbei ders. Wij gaan hier in Zeeland nu naar de duizend buitenlandse werknemers toe. Door hun sprei ding onttrekken hun problemen zich aan onze waarneming en dat is jammer, maar misschien worden we wat wijzer als onze consulent. di-e wellicht gekoppeld zou kunnen worden aan het bureau van de heer Horsté in Breda (Stichting Bijstand Buitenlandse Werkne mers) eenmaal aan het werk is. Sex zilt mag helemaal in die taboe sfeer, maar ook over de andere problemen waarmee deze mensen worstelen wondt nauwelijks ge sproken. Er is veel te weinig geld om de buitenlandse werknemers goed op te kunnen vangen en dat wreekt zich", aldus de heer Van der Meulen, die zich afvraagt of het laten overkomen van gezinnen va:n gastarbeiders, waarvoor zo vu rig gepleit wordit, we-l de ideale oplossing is. Zijn mening: „Afgezien nog van het feit dat het bijzond-er moeilijk zal zijn om huizen te krijgen, plaatst het die mensen dn een wildvreemde omgeving met alle frustraties vandien. Je vergt van hen dat ze van de ene cultuur dn de andere overstappen en dat is nogal wat". Een man di-e er minder zwaar tegenaan kijkt is pater Gerard Baant C.SS.R., di-e drie en een half jaar gel-eden naar Breskens kwam, na vijf jaar werkzaam te zijn ge weest in de kanaalzone. Hij is afgestudeerd op bouwconsulen-t en besteedt twee dagen van de week a-am de paar honderd gastarbeiders (voornamelijk Turken, Joegoslaven en Spanjaarden) die in Zeeuwsch- Vlaanderen wonen. „Wij praten en schrijven wel over het probleem gastarbeiders en sex, maar ik moet u zeggen dat ik het nog niet tegengekomen ben. Als je problemen zoekt v-ind je ze ook wel. Ik ga niet op de mensen af met de idee: nn moet ik zo nodig pro-blemen ontdekken want dan benader je de mensen als doel voor jezelf en dat vin-d ik niet juist Als je het mij vraagt hebben die gastarbeiders zo'n druk leven dat ze geen tijd hebben om over Bex na te denken". Pater Baart tilt er dus niet zo zwaar aan. Het sexuele probleem bij gast arbeiders is niet groter dan bij Nederlanders die maanden van huis zijn. Ik begrijp dit soort be langstelling n-iet goed. Je leest al tijd in de krant: Turk steekt man neer. Waarom in 's hemelsnaam? Je zegt toch ook n-iet: Nederlander steekt man neer". Pater Baart - begaan met het lot van al die honderden buitenlandse werkne mers, waarmee hij te maken heeft - benut de gelegenheid om zijn hart te lucht-en over het gebrek aan medeleven met de gastarbei ders. „Er wordt hier in Zeeuwsch- Vlaanderen bitter weinig voor die mensen gedaan. Ik ben maar al leen. Gelukkig is er nu wel in Terneuzen een groepje actief". Aan het slot van vijf verhalen over het thema „gastarbeiders en sex", waarvoor alle taboes ten spijt meer oprechte belangstel ling bestaat dan men zo zou aanne men het woord aan een werkge ver, een man die veertig Joego slavische vrouwen en meisjes in zijn bedrijf heeft, van wie hij er tientallen zelf heeft geworven. Die man: Jan Vermunt, lid van de directie van Vermunt's borstelfa- brieken in Roosendaal.' Hij vertelt: „Wij hebben met nog drie andere Roosendaals-e be drijven (Red Band, Baartmans. Van Gils) zo'n honderdtwintig Joegoslavische vrouwen en meis jes aangetrokken. Ze wonen in Bosschenihoofd en worden er per se n-iet betutteld. Wij zien ze als volwassen vrouwen. Dat er in het huis waar al die werkneemsters zijn ondergebracht bepaalde regels gelden is maar heel gewoon. Die zijn er dn iedere huis-houding. Als ze met een weekend weggaan ver tellen ze dat aan d-e leidster. Wij weten dan dat ze weg zijn en dat kan heel belangrijk zijn, zoals on langs nog is gebleken toen we een telefoontje kregen van de Ant werpse politie nadat één va-n onze meisjes zonder pas de grens over gegaan was. Daarbij moet men niet direct aan betutteling denken. Sexueel contact in het gemeen schapshuis kan echt ni-et. Dat zal iedereen begrijpen. Dat kan thuis in Joegoslavië ook niet, want al zijn de opvattingen er wat vrijer dan hier, een beestenbende is het er niet. Ik ben er van overtuigd dat zestig percent van die vrouwen en meisjes geen sexueel contact heeft. Overigens moeten we niet vergeten dat ze maar voor een beperkte periode hier zijn en als ze hun koffers willen pakken kun nen ze dat ook". De heer Vermunt, die aan het hoofd staat van een bedrijf van vierhonderd man personeel, vindt sex een individueel probleem, dat voor de manlijke moeilijker ligt dan voor d-e Joegoeslavische vrou wen, die in west-Brabant werken en die als ze dat willen aan iedere vinger een man kunnen krijgen. Een oplossing weten w-ij helaas niet en daarom zal de liefdesex pres voorlopig nog wel Marokka nen en Turken v-an west-Brabant en Zeeland naar Rotterdam blijven brengen. Doe-1 van honderden gast arbeiders: het rosse Katendrechit. PIET DE BONT De vier andere afleveringen in de serie „Gastarbeiders en sex" verschenen in De Stem van res pectievelijk 18 en 25 februari en 4 en 11 maart. (ADVERTENTIE) Lavona haarkleurspoelingen zijn op een crèmebasis gemaakt waardoor het resultaat volkómen egaal van dekking is. U zult het zien: Lavona is fantastisch! Grote kans dat u dezelfde avond nog uitgaat, want:

de Stem | 1971 | | pagina 3