SME Faasveetentoonstelling in Oostburg gaat niet door leb." Middenstand toont grote belangstelling voor stichten van koopcentrum ren stuum ?tzien: ivcrs oven. VIS...duur? W©l...nee! it ik Voorstel tot aankoop van grond in Sas Clitex nu met KPJ en Mavo aan de leiding VOOR HET EERST IN REEKS VAN JAREN vis houdt r.., Gemeente steunt wel najaarsmarkl stacf streek MG LEN IANCKE" 5SCHE 7 nonstratie linehandel zrt AG CHINE 245- uen uw beurs TIT! Laatste prijskaarting NKV te Lamswaarde Tachtig schutters op schieting te St. Jansteen Diploma voor leden zwemclub De Flipp ers Uitslag kaarting van DYV V, er. Braakmanpolders BILJARTKAMP TE DRAAIBURG Dameskoor IJzendijke gaf uitvoering Hengelelub uit Zaamslag hield wedstrijd Ontspanningsavond r.-k. Vrouwengilde te Oostburg Postzegelvereniging Land van Hulst Bestuursmutaties NCB Prijsschieting te Hulst Drukke vergadering te Sas van Gent Bedrijfsvolleybal dames Grootse aanpak Angst DINSBAG 16 MAART 1971 NDE OOSTBÜRG ruim gesorteerde jersey, pantalons, iden, pullpolo's en verkkleding bij: 15 Oostburg Zilverzegels t u In de Tel. 2012 Tel. 2905 Tel. 2127 (ADVERTENTIE) Vraag recepten bij uw vïshandelaarot bij het Produktschap voor Vis en Visproduktan. Wawenaareeweg 20. Oen Haag. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Aan de laat ste prijskaarting in dit seizoen van het Nederlands Katholiek Vakver bond bij P. Claessens hebben 48 kaarters deelgenomen. De uitslag WA als volgt: 1. J. de Kort - A. Aisselman. 2 P Roelands - E. van Pamelen. 4. E. Duvivier - A. de Poorter. 4 J. de Bakker - A. van Troost, 5 J. Eijsac- kers - J. Pleumis, 6 Fr. van Sikikele- ïus - A. dUdndt. De verliezersronde: 1 Oam. de Kort - A. van de Poel, 2 J. van Helsland - E. Comelissens, 3 G. Platjouw - L. Claessens. Bij het tritsen waren de winnaars: 1 A. d'Hondt, 2 G. Vonck, 3 G. Baart, 4 P. Schelfhout. Eindstand van het puntenklasse ment van zes haartangen. 1 Ed. van Pamelen, 25 punten, 2 Tlh. van Swiaal 22, 3 J. Eijsackers 21. (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Aan de ■shieting op de staande wippen in café Sport werd door tachtig schut ters deelgenomen. De uitslag was als volgt: wip 1: 1 hoge vogel: J. Leer- aert, Hulst, 2 hoge vogel: J. Vereec- fen, Kloosterzande, 1 zijvogel: N. Goossens, Kloosterzande, 2 zijvogel: A. Roose, Axel, 3 zijvogel: A. Sam son, St.-Pauwels (B), 4 zijvogel: A. ie Munck, Zuiddorpe, 1 kal: N. vereecken, Kloosterzande, 2 kal: O. hurinck, Kloosterzande, 3 kal: Eug. Wit, Sint Jansteen, 4 kal: O. Durinck, Kloosterzande. Wip 2: 1 hoge vogel: Ch. Roose, Axel, 1 zijvogel: A. de Poele, Koe wacht, 2 zijvogel: Fr. van Pottel- oerghe, Koewacht, 3 zijvogel: P. Goossens, Kloosterzande, 1 kal: P. ie Baas, Graauw, 2 kal: J. Vereec- ™i, Kloosterzande; 3 kal: W. Ver- felst, Axel. Een hoge vogel, een zijvogel en een kal werden niet afgeschoten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor het eerst in een reeks van jaren zal Oostburg dit jaar zijn bij kans traditie geworden paas- veetentoonstelling niet hou den. De ex-voorzitter van de gemeentelijke commissie tot bevordering van het markt wezen, oud-wethouder A. P. Modde, betreurt dit ten zeer ste. Volgens de heer Modde is deze commissie, die tal van jaren de tentoonstelling orga niseerde, opgehouden te be staan na de gemeentelijke her indeling. In de commissie had den zitting een veehouder, een (Van een <xnzeir verslaggevers) TERNEUZEN Onder het deskun dig oog van drie examinatoren heb ben tien leden van zwemclub De Flippers uit Terneuzen in het over dekte zwembad De Honte in Ter- neuzen deelgenomen aan diploma- zwemmen. Zeven van hen. konden bun diploma in ontvangst nemen, waarna hun nog een enveloppe met inhoud werd overhandigd door het Terneuzense raadslid, de heer P. J. Huijbrecht. Ook de niet-geslaagden mochten en enveloppe, die beschik baar was gesteld door een Terneu zense winkelier in sportartikelen, in ontvangst nemen. Bovendien kregen de geslaagden bloemen aangeboden. Zwemclub De Flippers vormt en onderdeel van de vele activiteiten, welke door de Centrale Stichting van het Jeugdwerk in Terneuzen ontplooid worden. In de huidige vorm bestaat de zwemclub sedert drie maanden en het was voor de eerste maal dat aan diplomazwem- men deelgenomen werd. Elke week ontvangen 87 leden gedurende een uur zwemles van een zweminstruc- teur, de heer G. de Graaf uit Ter neuzen. Tijdens dit uur verleenden nog een twintigtal dames haar me dewerking. „Onze zwemclub voor ziet in een grote behoefte 'in Ter neuzen en aangezien we een lange wachtlijst hebben, ligt het in onze bedoeling het ene zwemuur uit te breiden tot twee a drie uur per week", aldus mevrouw J. Huij- breohts-van Sikkelarus, medewerk ster van de stichting. De leeftijd van de leden van zwemclub De F.lippers varieert van vier tot onge veer tien jaar. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De Zaamslagse kaartvereniging „DW" hield in café „De Vlasbloem" te Zaamslag een prijskaarting. De uitslag was: 1 M. Allaart, 2 Joh. de Feijter, 3 D. de Putter, 4 J. Lensen, 5 D. Bareman, 6 A. Schieele Axel. 7 D. de Deijn. 8 A. C. de Zeeuw. 9 H. Schoonakker, 10 G. Groenenwoud AxeiL (Van een onzer verslaggevers) HOEK Ten behoeve van de blistering van de Mosselhuis- £raat in Sas van Gent onder neer door het aanbrengen van 111 Sesloten verharding ter breed- u"van vier meter en verbetering 'ai' bocht naar de Vrijstaat l t het dagelijks bestuur van de •erenigde Braakmanpolders de "?emene vergadering van het Ja Crschap voor enkele percelen """'d aan te kopen tegen twee 1 Ver tot een totaal van 1120,-.. keltp6"'61' wordi- voorgesteld een ge- ó---raawlan„cle Practisch in onbruik Westd*6 "an Remoortereweg in te ,w.?.aai1 het openbaar verkeer 4e Alle gebruikers van .r0nd!" u weggedeelte gelegen tiea hebben tegen de onttrek- geen bezwaar gemaakt. Een aantal gebruikers van gronden, gele gen in de Vergaertpolder, is aange wezen op het gebruik van de onver harde dijk van de Van Remoortere- poldier (buitengedeelte). Een verbe tering van deze toestand kan wor den verkregen door het aanbrengen van een coupure in genoemde dijk, waardoor de gebruikers een verbin ding krijgen met het geasfalteerde gedeelte (binnengedeelte) van de Van Remoorterepolder. Voorgesteld wordt de coupure in de dijk aan te brengen. De n.v. Zuid-Ohemie in Sas van Gent heeft verzocht een strook grond van 75 m2 te mogen aankopen, bestaande uit een destijds gedempte waterleiding, naast de ter reinen van de Zuid-Chemie. Het da gelijks bestuur van liet waterschap adviseert aan het verzoek te vol doen, en wel tegen de grondprijs van een gulden per m2. De -algemene vergadering van het waterschap wordt vrijdag 26 maant om 2 uur in het waterachapshuis in Koek gehouden. veehandelaar en een slager. Uit hoofde van zijn functie als wethouder van de voormalige gemeente Oostburg is de heer Modde jarenlang voorzitter van deze commissie geweest. „De jaarlijkse Oostburgse paas- veetentoonstelling was eigenlijk toch wel een belangrijk gebeuren, dat juist in de laatste jaren éen meer dan gewestelijke betekenis kreeg. Wij kregen de laatste malen inzen dingen uit Oost-Zeeuwseh-Vlaande- ren, de Bevelanden en zelfs uit West-Brabant", zo verklaart hij. „De kwantiteit was misschien niet zo overweldigend", vervolgt d-e heer Modde, „maar de kwaliteit was puik. Zelfs is een van de eerste prijswinnaars van Oostburg op de tentoonstelling in Rotterdam, die al tijd een week na die van Oostburg gehouden werd, eerste geworden". De heer Modde zou het jammer vinden als deze tentoonstelling voor Groot-Oostburg voorgoed verloren zou zijn. „Per slot van rekening is West-Zeeuwseh-Vlaanderen een ge bied met een recreatieve en agrari sche bestemming. De paasveeten- toonstell-ing vormde, samen met de vetv-ee-markt in september (georga niseerd door de standorganisaties) toch wel het hoogtepunt van Oost burg als marktstad". Wat de heer Modde eveneens be treurt is dat op deze wijze een forse streep wordt gezet onder de vriend schappelijke betrekkingen die zich in de loop der jaren hebben ontwik keld met prominente paasveemark- ten in België, zoals Antwerpen, Gent en Zotteghem. „Wij hebben zelfs een soort uitwisselingspro gramma met de marktcommmissies uit die steden gehad. Wij bezochten hun markten en stelden prijzen be schikbaar en omgekeerd deden zij dat bij ons", aldus de heer Modde. Hoe het nu komt dat Oostburg dit jaar hoogstwaarschijnlijk geen paas- veemarkt zal hebben, kon de heer Modde niet verklaren. „Misschien heeft het gemeentebestuur een steekje laten v-all-en, wat niet zo verwonderlijk is, als men beseft wat voor werk dit bestuur heeft gekre gen na d-e herin-deling. Ikzelf sta op het standpunt dat ik als wethouder voorzitter van de organiserende commissie was -en dat aan die func tie een einde is gekomen toen ik geen wethouder meer was. Ik heb bewust geen initiatieven ontwikkeld om ook dit jaar weer dit evenement te organiseren, omdat ik mij niet wil o-pdringen". De heer Modde zegt dat indien men hem mocht vragen deze taak weer op zich te nemen, dit met plezier te doen, „maar of het dit jaar nog zal lukken, dat is de vraag. De klok staat wat de organisatie betreft bijna op twaalf uur". (Van onze correspondent) AARDENBURG Tc Draaibrug kwamen in het lokaal van die heer F. Schout 28 zeer goede biljartspe lers aan de groene tafel. Na uren durende strijd ging het du-o L. v. Wijnsbergiie, Eede - G. v. Haeegem, Gent met de erepalm strijken. De verdere uitslag: 2 Em. Gijzeis, Oost- buirg - J. Sonnefvijll-e, Schoondijike; 3 J. Maerihout, Aardeniburg - A. v. d. Gazelle, Oostbuirg; 4 G. Boerman. IJzendjjke - E. de Wispelaere, Aar denburg. Het als extra prijs be schikbare sleuitelgarn-Ltuur was voor E. Gij-zeis. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Het dameskoor van IJzendijke heeft in het Jeugd- gebouw de jaarlijkse uitvoering ge geven. Na een welkomstwoord van voorzitter mevrouw E. Dees-Ris- seeuw werden onder leiding van de dirigent, de heer J. Haak, voor de pauze zeven liederen ten gehore ge bracht. Verder leidde de heer W. Kruidenier een quiz. Mevrouw J. Bakker en de heer H. Langeraert voerden enkele nummers op voor orgel en trompet. Na de pauze werd de klucht „Kleren maken de man" opgevoerd. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De hengelaarsv-er- eniging Sport en Ontspanning te Zaamslag hield in de Westerschelde nabij de buurtschap De Eendracht een hengel wedstrijd, meetellend voor het elubkamp-ioensichap 1971. De uitslag hiervan was 1 Th. Ott- jens, Terneuzen 657 punten. 2 C. Cobben 3311 3 J. de Bruijne 260. 4 C. Hamelirik. 5 C. van Alten, belden met 250 punten. OOSTBURG „Er was geen belangstelling voor de paasvee- markt. Noch van de zijde van de handel, noch van de com missie of de veehouders hebben wij iets gehoord wat er op zou duiden dat men weer naar zo'n markt uitzag. Bovendien was deze markt volledig gesubsi dieerd en als dan persoonlijke initiatieven ook nog uitblijven, geloof ik niet dat wij als ge meentebestuur met subsidie moeten gaan leuren," aldus wet houder G. A. Claeys van Oost burg. Het gemeentebestuur wil ove rigens wel de najaarsmarkt (vet- veemarkt) steunen. In de begro ting, die donderdag aan de raad wordt aangeboden, staat een forse verhoging van de subsidie van deze markt. „Wij moesten kiezen en daarom dachten wij: beter één ding goed dan twee maar half," aldus de heer Claeys, die er aan toevoegde, dat voor de najaarsmarkt wel een duide lijke belangstelling bestond en dat het organiserend comité de eerste voorbereidselen reeds heeft getroffen. „In tegenstel ling tot de paasveemarkt werpt de najaarsmarkt zijn schaduw reeds vooruit," zo besloot wet houder Claeys. (Vain een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor de ontspan ningsavond georganiseerd door het r.-k. Vrouwengilde in hotel Du Commerce te Oostburg bestond gro te belangstelling. Op deze avond werd druk gekaart. Na een volle avond strijd kwamen als overwin naars uit de bus in de A-klasse: eerste prijs: mevr. v-a-n Buiten en de heer J. Carpentier. Tweede prijs mevr. Grusson. Derde prijs mevr. Vermue. Vierde prijs: mevr. de Baedts. B-klasse: eerste prijs: mevr. Dhaenens-de W-indt. Tweede prijs: mevr. Lampo. Derde prijs: mevr. van Hommeien. Vierde prijs: mevr. v.d, Calsyde. Zo was het nog het vorig jaar: goede kwaliteit en redelijke handel. Van onze correspondent) HULST De postzegelvereniging „Het Land van Hulst" hield een. bijeenkomst in de zaal van hotel T. van Oosterom te Hulst, waarvoor goede belangstelling bestond. Er werd dan ook druk gehandeld. Na het officiële gedeelte was er een verloting waarvan de hoofdprijs, een serie sportweek Suriname van 1953. gewonnen werd door de beer Ver schuren uit St. Jansteen. Tot slot werd een veiling gehouden, waarbij 50 kavelitjeg ten verkoop werden aangeboden, die goed zijn verkocht. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer P. Everaert uit Clinge een ge slaagde tentoonstelling van zijn ver zameling Rusland. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK Het bestuur van d-e afdeling 's-Heerenhoek van d-e NCB heeft op een dezer dagen gehouden bestuursvergadering een opvolger gekozen voor de heer C. Verdonk, die als afdelingssecretaris is afgetreden. De heer J. A, Boon man werd tot zijn opvolger gekozen. Penningmeester van deze afdeling werd L. d>e Winter. Het nieuw geko zen bestuurslid, de heer A. Vermue werd gekozen als kringafgevaardig de van de afdeling. Het bestuur wijdde een groot deel van zijn be sprekingen aan het zom-erprogramma 197-1. (Van onze correspondent) HULST In café S. Blommaert te Hulst werd een prijsschieting ge houden op de liggende wip, waaraan 42 schutters deelnamen. Er werd geschoten op één wip. De uitslag luidt als volgt: hoogvogel J. Heme-1- soet te Sluiskil, eerste zijvogel Jos Asselman Hulst, tweede zij vogel V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door P. Reyns te Kapellebnug en F. de Kindt te St. Jansteem. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. In de met ongeveer 150 middenstanders en andere belangstellenden gevulde zaal Planetarium te Sas van Gent, heeft de winkeliersvereniging Sas '70 een hearing gehouden over het plan tot stichting van een groot koopcentrum in de voormalige textielfabriek De Schelde op de Westdam. In De Stem en De Vrije Zeeuw van 10 maart hebben wij dit plan uitvoe rig gepubliceerd. De voorzitter van Sas '70, tevens voorzitter van de Adviescommissie voor het Klein- en Middenbedrijf, de heer W. Remery, ontkende in zijn ope ningswoord met nadruk dat het (Van een onzer verslaggevers) HULST In de eerste klasse van het dames bedrijfsvolleybal hebben de favoriete teams gewonnen. Dage raad won vrij gemakkelijk van Ly- beert-Verstraeten dat zich zo gocü mogelijk verdedigde. CVC had niets in te brengen tegen een veel sterker Pioniers, dat met grote overmacht de beide winstpunten veroverde. Ook Clitex toonde zich ongenaak baar tegein hekkesluiter Scholencom- binatie 1. De Clingse dames hebben zich nu bij KPJ en MAVO 1 aan de leiding gevoegd. De wedstrijduitslagen zijn: Ly- beert-V erstraeten-Dageraad 0—4, CVC - Pioniers 04, Clitex - Scho- lencombinatie 1 40. De rangschikking is nu: 1. KPJ 7- 5-1-1-11, 2. Mavo 1 7-5-1-1-11, 3. Clitex 8-5-1-2-11, 4. Pioniers 7-3-2- 2-8, 5. Dageraad 7-3-1-3-7, 6. CVC 7- 1-2-4-4, 7. Lyb. Verstraeten 7-0-4-3- 4, 8. Scholenoomb. 1 8-1-0-7-2. Ook in de tweede klasse, hadden alle wedstrijden een normaal ver loop. Mavo 2 zegevierde met grote cijfers tegen Scholencoinbinatie 2 dat alleen in de twee laatste sets de tegenstanders een beetje kon be dreigen. Olmulo heeft zich goed verdedigd tegen Doordouwers, maar kon toch een nederlaag niet vermij den. Spannend ging het er aan toe bij de wedstrijd GVC tegen Combo, die volledig aan elkaar waren ge waagd. De uitslagen zijn: Scholeneombi- natie 2 - MAVO 2 04, Olmulo - Doordouwers 13, GVC - Combo 2—1. De rangschikking is nu: 1. Morres 7-6-1-0-13, 2. GVC 7-4-2-1-10, 3. PVH 7-3-3-1-9. 4. Doordouwers 7-2- 3-2-7, 5. Combo 7-2-1-4-5. 6. Mavo 2 7-2-1-4-5, 7. Olmulo 7-1-3-3-5, 8. Scholencomb. 2 7-0-2-5-2. bestuur van Sas '70 deze zaak pro beert te verkopen. Het bestuur van Sas '70 zal de belangen van d:e ledien zo goed mo gelijk behartigen en de uiteindelijke beslissing over het al of niet door gaan van het koopcentrum dient door de leden zelf genomen te wor den. Het bestuur van Sas '70 neemt voorals nog een neutraal standpunt in, aldus de heer Remry, maar zal wel alle aspecten van het koopcen- truimplan terdege onderzoeken Hij zei dat het koopcentrum wekelijks tienduizend kopers naar zich toe zal lokken. Voor deelneming in het koopcentrum zullen op de eerste plaats leden van Sas '70 in aanmer king bomen. De heer J. H. van Haperen sprekend namens de raad van bestuur van het koopcentrum in oprichting, legde er de nadruk op dat de organisatoren van het koop centrum niets huiten het gemeente bestuur en Sas '70 zullen onderne men. Hij wees op de zeer gunstige lig ging van het koopcentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen en het nabije België. In het koopcentrum is onder meer een groot warenhuis volgens de Duitse methode gepland. Naast enkele tientallen boetiekjes is er een café-restaurant en een crèche gepland. Voorts is er ruimte voor een sport hal. een ijsbaan en een overdekt zwembad. De huurprijs voor de boe tieks zal per jaar f 70,- per m2 bedragen. Sex-boetieks zullen in het koopcentrum niet worden toegelaten, aldus de heer Van Haperen. De bedoeling is dat er een belangenge meenschap van huurders zal worden opgericht. Uit de reacties van de zaal bleek dat meningen van de middenstanders over deelneming in het koopcentrum verdeeld zijn. De heer Matheeuws, eigenaar van een plaatselijk levensmiddelenbe- drijf zei te vrezen dat door het tot stand komen van het koopcentrum Sas van Gent leeggezogen zal wor den. „Als dat koopcentrum er komt, zullen er twee noodlijdende koop centra in Sas van Gent zijn", een opmerking die door de zaal met applaus werd gehonoreerd. De heer Matheeuws achtte de op zet van het koopcentrum in het koopgebded van Sas van Gent en omgeving niet realiseerbaar. De heer Leenrijs, vertegenwoordiger van het Katholiek Verbond van Onderne mers zei, dat onderzoekingen op het gebied van middenstandswarenhui- zen negatieve resultaten hebben op geleverd. Hi informeerde naar de financiële achtergrond van het koop centrum. De heer Van Haperen ant woordde over deze financiële basis niets te kunnen meedelen. „Het koop centrum is een n.v. in oprichting die ministeriële goedkeuring beeft ge kregen. Alleeen aandeelhouders krijgen inzage in de financiële ach tergrond van het koopcentrum". Al dus de heer Van Haperen. De heer W. Remery (rechts) te Sas. tijdens zijn met aandacht gevolgde uiteenzetting over plannen voor een koopcentrum

de Stem | 1971 | | pagina 5