I Boekenfeest heeft weinig met boek te maken Goes-Zuid I moest één punt afstaan NIEUWE STRAATNAMEN IN GROOT GOES lichtverteerbaar feestmenu Bestemmingsplan voor Waaigat in Vlissingen Roosendaal plan Langdonk: een doordacht woonplan waarin 3 types huigen! worden gebouwd. }PR hield verkiezings bijeenkomst Plan nieuw Politiebureau Goes gereed „De Jantjes" terug in Goes ATLETIEKCROSS HAECHT (BELGIË) markten type a typeB g Tsr typeC fromfietster botste tegen auto FILM Recherche van Goes bezorgd over inbraken Theo Middelkamp houdt toertocht POCKET Onderzeeboot 1 onijn in Vlissingen EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-2461 Duitsland verliest 133ste Starfighter GESCHENKEN albert eggermont Zeeland present op twee manifestaties Tilburger bekent 119 misdrijven Tafeltenniscompetitie Welke straat heet naar wie? Van Herturn Fransen van de Putte Johannes Ramus Adriaan Wultaert Sluis ZATERDAG 73 MAART 1977 nwe ginneken- STRAAT herenhuisI met praktijkruimte f 90.000,— Lid Bredase Beursmakelaars Willemstraat 13, Bred» Telefoon 01600-22121 Buiten kantooruren: 01600-40930-41033-39500 Een verrassend ruim huis met een zaal van een woo» kamer. Een keuken van ruim 7,6 m2. Boven drie slaapkamer* en op zolder dl 4e slaapkamer. Verder: 2 toiletten, badkamer met 11* bad, c.v., centraal antenne- systeem. garage, open hint houten trap, tuin met tu rns. GOES, 12 maart Groenten: per I gtuk: kropsla I 1526, II 12, per kg: aardappelen 8.510, witlof A 81 107, B 5483, afw. 2932, spruiten A 66—127, B 3594, D 140, afw, 25, rodekool 9.515, prei II 74, spinazie 155—71, veldsla 157160, uien 78.5. ICAPELLE, 12 maart Golden De- I ljcious I 80 43—50, 75 46—54, 70 46— |53 70-80 49—55, 65 39—44, 60 24—32, IQSO 37—41, 75 3 6—45, 70 47, 70X 29 |_36, 70-80 41—46, 70 34, 60 26, 60-70 [31—39, 60 26, grof 23. Jonathan I 75 141—53, 70 45—62, 65 40—53, 60 29—39, lil 65 31, 60 23, 65X 20, 50X 13, grof Goudrenetten II 75 5162, 65 54, |lÏD 27—34, grof 3034, fijn 21. Zoete lÊrmgaard grof 44. Conference I 65 79 1 -807 60 75—78, 55 65—66, II 60 59 «55 57, IID 54, grof 51—52, fijn 23— |!6 Saint Remy I 80 57, 75 67, 70 43 I'0,65 52, II 70 37—38, 60 29—35, IID 1:3—26, grof 2430, fijn 1620. Gie- lier Wildeman I 65 111, 60 109, 55 92, |jfl 67, II D24. Radijs I 5358, sprui- i ii 54—91, prei II 2449 I 46, wit lof II 77—80, afw. 22, rodekool I 18. ZWIJNDRECHT, 11 maart Spl- 94—114, veldsla 170200, uien -16, rodekool 816, witlof Al 118 -123, A2 69—111, B2 66—91, sprui- !en A 127—148, B 139—156, D 99— knolselderij 1014, sla Al 18 fit, Cl 12—14, knolselderij 533, Ibrnkommers 60 pl. 6668, 50 pl. 59 -63,40 pl. 43—45, 35 pl. 32—33, 30 pl. 25 pl. 2526, krom 6266, jtek 16-38, selderij 12—14, peter selie 34—36, radijs 55-62, sterkers 17. DRUNEN, 12 maart Fruit: Ap- belen 15-71 per kg., peren 10-45, «roenten: aardappelen 9-11, Andij- 61-113, knolrapen 12-1"J, knolsel- lerij 3-23 per stuk, komkommers 10-62, 60-75 per kg., kool: boeren K-69, rode 10-21, witte 18-22, peter lelie 10-21 per bos, prei 16-82 per radijs 50-56 per bos, raapstelen (•15, selderij 6-22, sla 12-25 per top, spinazie 72-104 per kg., sprui- (geschoond) 60-300, (onge- ihoond) 30-167, uien 5-38, wortelen S-18, witlof 20-116. De keuken: ndm 4 m. W opvallend ruime Irvonnjst woonkamer, bijna 40 m drie flinke slaapkamer! op de verdieping en een zttt grote slaapkamer op zolder, Garage en ruim tegeltenjj» in de tuin. Afwerking? 2 toiletten, luxe badkamer fff ligbad, c.v., centraal anten- nesysteem, veel tegelwerk, royale berging, ingerichte keuken. T»nt pr (Van onze correspondent) GOES Op die kruising Herten- eg—Industrieweg te Goes heeft een mrijding plaatsgevonden tussen een mnfietsster mej. M. C. A. uit Goes een Volkswagenbusje bestuurd or C. B. uit Kloetinge. Mej. A. en t heer G. A., die achter op de brom- pier zat, moesten beiden per ambu- mce overgebracht worden naar het '•■Joannaziekenhuis te Goes, waar ej- A. met een hoofdwond en een leenletsel moest worden opgenomen. De heer A. kon na behandeld te zijn [uavaarts keren. De bromfiets werd eheel vernield. Het ongeluk ont rold doordat de bestuurder van de 1 geen voorrang verleende. Zo ruim sis het plan 9, ruim is dit huis. L-voiffllf woonkamer, groot terrtf, ruime keuken (grootdew ingericht), 2 toiletten. slaapkamers, prachtige M* kamer. Natuurlijk c.v., tt tuurlijk een garage en eta tuin die van u is. Roosendaal is trots op Langdonk. Een plan dat kening houdt met uw w» held en de veiligheid.vso kinderen: rijverkeer is a» gescheiden van loopver*® 1 Laat uw kinderen met *e gerust hart spelen! prijzen: v.a. f 49.000." k.k. Op alle types Bljkspf*" mie: tot f 12.000.- Eigen geld v.a. - f.S.ZOl' Lasten per maand v.& f 166.» Voor inlichtingen en brochure: (Van onze correspondent) OOSTBURG Een van de eerste [Welkomsten van de PPR afdeling ■Wand, belegd in het kader van de "Wende verkiezingen, werd vrijdag- lv»»d gehouden in hotel Du Com- ,etCe te Oostburg. Een dertigtal toe- t.,°r<'ers werd verwelkomd door de fff!- J. voorzitter afdeling Zeeland '"ckera. éigens ga{ hij het WOord aan PPnnte Kessel en Paul Janssen, Ln i- Llerl-eden- Me3. Kessel gaf L uiteenzetting van het tot- Bredasestraat 2-4, B®" op Zoom, tel. 0164® 37713. Onze kantoren zijn pend van maandag"^ vrijdag van 8.30 J en van 14.00 - 18.® Tevens geopend op dag- en donderdagav van 7 tot 9 uur. Vestigingen te: Bergen op Zoom, Dordrecht, EindhoV»»' 's-Hertogenbosch, Maastricht, Nijmegen Roermond, Tilburg' Utrecht, Vlissingen. sin ?,ï0nien van d.® kandidaatslijsten Lp, °or wat betreft de kieskringen iPaui T0n Lbnburg gekoppeld zijn. Lm "J Janssen memoreerde in het 1de doelstellingen van de PPR. 6®g vervolgens in op een aantal srammapunten van de PPR, als awgbouw, democratisering van Mei-wijs, ondernemingen, op- mi -en aanPassen van collectieve ..jeningen enz., waarbij hij dui- rlfjASte te ste,Uen dat men als ™A en D '66 beslist offers zal |e' Weh Lnanciering van het pak- POLITIE Eft ZWIJNDRECHTSÊ J!, 21"jarige H.G. aangehouden wordt verdacht zondag- i.ervan l'ht een uh«bben gestoken «n beroofd. en van 700,- te (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het tiende Zeeuwse boekenfeest heeft weinig met „het boek" te maken. De bezoekers van dit tweede lustrumfeest (3 april in Britannia te Vlissingen), worden dan ook niet veronder steld zeer geletterd te zijn. Het enige literaire aan het boekenfeest is, dat het een stuk public rela tions van de Zeeuwse boekhandelaren is. Zij hebben een comité gevormd dat eens per jaar tijdens de boekenweek een bijeenkomst organiseert, waarop het gezellig toegaat. Op het tiende Zeeuwse boekenfeest pakt het comité van de Zeeuwse boekhandel, onder voorzitterschap van de heer Bikker jr. (boek handelaar in Vlissingen), extra uit. Alle zaieai van Grand Hotel Bri tannia zullen op zaterdag 3 april in vol bedrijf zijn. Het klokje van gehoorzaamheid is afgesteld op half vier, zondagochtend. In het verleden echter werd het ook wel eens zes uur, eer de laatste gasten verdwe nen waren. Deze keer bieden de boekhandelaren aan allen lezers of niet een totaalavond aan, die om half acht begint. In de Schouw burgzaal van Britannia klinken op dat uur de dixieland-klanken ver wekt door The South Jazzband on der leiding van Henk van Belkom. Voor de danslustigen is er perma nent bal, dait echter een paar keer wordt onderbroken. De eerste keer gebeurt dat voor een optreden van Conny Vandenbosch die een tour de Qhant maakt begeleid door de pia nist Wim Jongbloed. Tweemaal wordt er in de grote zaal bovendien een goochelshow ten beste gegeven door het duo De Liberoo's dat de trotse bezitter is van enkele interna tionaal begeerde goocheltrofeeën. De grote zaal wordt ludiek versierd door vrije expressiegroepen onder leiding van Jan Haas. In de bodega gaat men vanaf on geveer half tien op de moderne toer. Daar zit een disc-jockey achter de draaitafel, voorzien van een disco theek ,met de modernste nummers. In de'lounge keert men terug naar het filmverleden. Onder begeleiding van Honky-Donk-nrauziek van het duo Hoogesteger uit Goes kan men naar lach- en kassuccessen uit de jaren twintig en dertig kijken. De sfeer wordt mede bepaald door een Wildwest-bar gebouwd door de ont werper G. A. Bokkers uit Goes. In de serre-zaal speelt het dansor- kest ;,The Gold Stars" uit Bergen op Zoom. Daar treedt tussen negen en tien uur bovendien de Amsterdamse actrice Nel Kars op. Haar speciali teit is solotoneel. Zij speelt gedeel ten uit werken van moderne en oude toneelschrijvers. Rustpunt in deze serre-zaal is een kaas- en wijn bar. In de Nautiluszaal opereert intus sen het marionettentheater van Bert Brugman, dat een voorstelling geeft van de negeropera Porgy and Bess. Degenen die de voorkeur aan het optreden van Nel Kars hebben gege ven krijgen eventueel na midder nacht nog een verkorte herhaling van de marionettenshow te riem. (Van een onzer verslaggevers) GOES De recherche van de Goese gemeentepolitie is het afgelo pen jaar geconfronteerd met een sterk toenemende criminaliteit. Dit meldt het jaarverslag van het poli tiekorps. Met name de toeneming van het aantal inbraken baart zor gen. De Goese bevolking blijkt het de inbreker te vaak erg gemakkelijk te maken. „Bij de huidige sterkte kan onvoldoende aandacht worden be steed aan de preventie en is met na me de surveillance in de nachtelijke uren ontoereikend te noemen", aldus het jaarverslag. De Goese recherche „ziet beroeps halve niet met voldoening" op het vorig jaar terug, omdat te veel za ken nog niet konden worden opge lost. Het opsporingspercentage be droeg circa veertig procent. Dit komt ongeveer overeen met het percentage van vergelijkbare gemeenten elders in het land. Het aantal onopgeloste zaken is voornamelijk te zoeken in de kleine diefstallen-van-iedere-dag en in de inbraken met geringe buit. Een voldoening was het, aldus het jaarverslag, dat twee opvallende za ken wél konden worden opgelost, namelijk de overval op de Ned. Cre- dietbank in de Wijngaardstraat en de brandkastkraak bij de Hema. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag en zon dag staat weer een tocht over Zuid- Beveland op het programma van de toerclub „Theo Middelkamp". Het is dezelfde route van vorige week dus met start en finish in Goes bij het station. Het vertrek is bepaald om negen uur 's morgens. Toerrijders uit Walcheren kunnen om zes minu ten over tien aanhaken bij de Schel- dewerf in het Sloegebied. Om elf uur 's avonds opent het restaurant zijn deuren. De feestgan gers vinden daar een souper, dat onder de naam boekenfeestmenu wordt opgediend. Het is een trilogie, ofwel, zoals men in de hotellerie zegt: een souper van drie gangen- Als herinnering aan het tiende Zeeuwse boekenfeest krijgen alle deelnemers' een pocketboek mee naar huis. Terugkijkend op negen Zeeuwse boekenfeesten zegt de voorzitter van het comité, de heer Bikker: „De sfeer is iedere keer weer uniek. Kenmerkend voor de Zeeuwse boekenfeesten is, dat ie dereen er zich thuisvoelt. Jong, of oud, arbeider of bankier. Het is deze keer voor het eerst dat we een feest van deze omvang organiseren. We rekenen op zeker duizend mensen" Op de Zeeuwse boekenfeesten heeft men tot dusver weinig auteurs, maar des te meer cabaretiers en acteurs en actrices aan het publiek voorge steld. Zo verscheen Paul van Vliet op een van de boekenfeesten, toe vallig een week nadat hij wegens „de jas van Claus" een nationale beroemdheid was geworden. Forns Jansen was er, nog voor iemand wist diat hij ooit die Jansen zou wonden. Zijn naamgenoot Pierre Janssen is trouwens ook -al eens op een Zeeuws boekenfeest verschenen, evenals Gerard Cox, Jaap van der Marwe, Max Tailleur en Kiens Gra- taima. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het ziet er naar uit, dat aan de huisvestingsproblemen van de Goese gemeentepolitie binnen niet te lange tijd een einde gemaakt zal worden. De toezegging van de rijks bijdrage in de bouw is nu binnen en het schetsplan van het nieuwe bureau dat aan de Valckeslotlaan zal wor den gevestigd, is gereed. Verwacht wordt dat de gemeente raad binnenkort zijn fiat aan de de finitieve plannen zal geven en dat binnen niet al te lange tijd met de bouw kan worden begonnen. „Die dag gaat de vlag aan het oude bureau in top", aldus luidt de juichende slotzin van het eerste jaarverslag (dat over 1970), dat de Goese politie heeft gepubliceerd. Zoals bekend is het gemeentelijke politiekorps nu ge vestigd in het voor de huidige situatie veel te kleine en aftandse gebouw- op de hoek van Grote Markt en Adriaanstraat. De verkeerspolitie is gevestigd in een ander pand (op de hoek van Adriaanstraat en School straat). (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vanaf 15 maart a.s. ligt op het gemeentehuis te Vlis singen een ontwerp ter inzage van het bestemmingsplan Waaigat en omge ving. De vaststelling van een bestemmingsplan voor dit gebied is onder meer noodzakelijk geworden in verband met de inmiddels voltooide bouw van een nieuw politiebureau in Vlissingen. Het gebied waarop het ontwerp-plan betrekking heeft, wordt begrensd door de Breestraat, de Breewaterstraat, het Boterplein, de Bakkersgang en de Molenstraat. Het bestemmingsplan ziet er in grote trekken aldus uit: achter het politiebureau is langs dé Molenstraat een bebouwingsstrook geprojecteerd. rp (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Nederlandse onderzeeboot „Hr, Ms. Tonijn" zal van dinsdagavond tot donderdagoch tend een bezoek brengen aan de ha ven van Vlissingen. Woensdagmiddag van twee tot vier uur wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld om een kijkje aan boord te nemen. De Tonijn, een schip van de Pot visklasse zal dinsdagmiddag vermoe delijk tegen de avond afmeren in de eerste binnenhaven. De onderzeeër zal eerst enige tijd moeten demag netiseren op de Wielingen bij Bres- kens. De Tonijn maakt deel uit van smaldeel 5 en is een van de mo dernste marinevaartuigen. De onder zeeboot werd in 1966 in dienst ge steld. (Van onze correspondent) GOES Het succes van het Am sterdamse Volkstoneel met de op voering van „De Jantjes" is zo groot geweest, dat men nu twee dagen naar Goes komt. Op 18 en 19 maart zal dit werk van Herman Bouber met liedjes van Louis Davids en Margie Morris te zien zijn in de Prins van Oranje. Aan deze opvoe ringen werken mee Dick Rienstra, Mady Misset, Carry Tefsen en na tuurlijk Bep Nooy sr. Als gast zal Albert Mol de rol van De Mop vertolken. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. waarop uitsluitend aaneen gebouwde eengezinswoningen mogen worden gebouwd. De gevelhoogte van deze huizen mag variëren van 9 tot 11 meter. B. en w. hebben evenwel de bevoegdheid om hiervan vrijstelling te verlenen ten behoeve van de herbouw van elders gesloopte pan den met een historisch karakter. De ze panden moeten dan wel een ge velhoogte hebben van minimaal vier meter. Drie gedeelten in het ont werp bestemmingsplan hebben de aanduiding „bijzondere bebouwing" gekregen. Hier mag slechts worden gebouwd voor doeleinden ten dien ste* van het openbaar bestuur, de dienstverlening van overheidswege, het verenigingsleven, de godsdienst uitoefening, het onderwijs en de volksgezondheid. In feite zijn deze bestemmingen aan de bestaande toe stand ontleend. Het betreft hier na melijk het politiebureau en enkele scholen. Achter de bestaande en ont worpen bebouwing langs de Bree straat is een nieuw speelterrein voor de jeugd ontworpen ter vervanging van het speelterrein van de Jacobs- school. Tevens is een speelterrein ontworpen oostelijk van de Prins Willemschool. Achter de geplande woningen aan de Molenstraat heeft een strook grond de bestemming „tuin en open erf" gekregen. Het gehele plangebied is omgeven door een trottoir, waarin voor het politie bureau en in de Molenstraat par keerhavens zijn opgenomen. (ADVERTENTIE) De boer op de foto heeft kennelijk de lente in het hoofd. Hij negeert al le weersvoorspellers en weersuit- komsten door rustig met de paarden zijn land te bewerken. Overigens kan het zaaiklaarmaken van akkers geen kwaad. Het staat wel fris zo'n ge spreid bedje. In elk geval een teken dat de lente niet lang meer kan uit blijven. (Van onze sportmedewerker) HULST Zondag worden in Haecht in België internationale crosswedstrijden gehouden. Dit jaar lijks terugkerend evenement is ge organiseerd door de Belgische Ka tholieke Boerenbond. Alleen leden van deze bond kunnen hieraan deel nemen, en tevens moeten zij de Belgische nationaliteit bezitten. B-ij de wedstrijden die onderver deeld zijn in verschillende afdelin gen, zullen alle atleten van de RKHAV die de Belgische nationali teit bezitten, en lid van deze bond zijn, aan de start verschijnen. Bij de categorie scholieren zijn dat: W. van Duyse, H. Schoenmaker, F. Scheer ders, J. van Duyse en W. Schoenma- ker.B'ij de categorie cadetten zal al leen W. Scheerders van de RKHAV van start gaan. Al deze atleten zul len lopen onder hun district St. Gil- les-Waes. BONN Een Starfighter F104G van de Westduitse luchtmacht is gis teren neergestort toen het toestel deelnam aan manoeuvres bij de De- cimomannubasis van de NAVO in Sardinië, zo heeft het Westduitse mi nisterie van defensie meegedeeld. De piloot kon zich met zijn schietstoel in veiligheid brengen. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST tel. 2478-3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale Zeeuwse VW is dezer dagen met eigen stands vertegenwoordigd op een tweetal toeristische manifesta ties, respectievelijk in Brussel en Rotterdam. In de Belgische hoofd stad maakt Zeeland deel uit van een gezamenlijke inzending van de drie zuidelijke provincies en het natio naal bureau voor toerisme op de va kantiesalon die in de Eeuwgeestpa leizen is georganiseerd. Deze salon duurt tot 21 maart. In Rotterdam heeft Zeeland inge haakt op een actie die daar onder de titel „De stad uit - het land in" wordt gehouden. In het gebouw van de Rotterdamse VVV aan de Lijn baan presenteert Zeeland zich, we derom samen met Brabant en Lim burg, aan de stedelingen. Vandaag treedt de dorpsomroeper J. van Oosten u it Driewegen de voorbijgangers op de Lijnbaan tege moet met een bel om hen op de expositie attent te maken. De heer Van Oosten is voor deze gelegenheid gekleed in het originele Zuid-Beve- landse kostuum. De VVV's in de drie zuidelijke provincies en het nationaal bureau voor toerisme voeren momenteel een op de Belgische markt gerichte pro- paganda-actie, waarvoor een bedrag van f 175.000 is uitgetrokken. Zowel in Brussel als in Rotterdam worden door informatrices met gulle hand folders en ander reclamemateriaal- uitgedeeld. (Van onze correspondent) TILBURG Op verdenking van oplichting, valsheid in geschrifte, flessentrekkerij en verduistering heeft de Tilburgse politie de 47-jari- ge verkoper P. V. uit Tilburg aange houden en ingesloten. Zjjn werkterrein strekte zich uit over tal van plaatsen in Nederland en België. In veel gevallen manipu leerde hij met stoffen waarvan de zo genaamde kopers weinig plezier be leefden. Ook bediende hü zich van ongedekte bankcheques die hij ten dele voorzag van valse handtekenin gen. 119 gevallen, voornamelijk ge pleegd gedurende het laatste half jaar van 1970 kwamen aan het licht Hij had zich hierbij goederen toege- eigend voor bijna 10.000. Een met hem bevriende vrouw in Valkens- waard wisit hij bovendien nog voor 5000 op te lichten, onder het mom dat het hier ging om een lening. (Van cmze correspondent) GOES In de Goese tafeltenniscompetitie moest koploper Goes-Zuid 1 een punt afstaan aan het tweede team van VVZB. In deze wedstrijd moest de sterkste speler van Goes-Zuid, Lou Traas een punt in het persoonlijk klassement prijsgeven aan zijn broer Tonny. Deze is reservespeler van het WZB team en moest invallen. Hij deed dat in een zeer spannende partij op over tuigende wijze. Van dit gelijke spel profiteerde niet alleen VVZB 2 zelf, maar ook CJV 1. Dit laatste team heeft nu nog een achterstand van (Van onze correspondent) GOES Toen het parlement in 1969 besloot om de gemeentelijke herindeling door te voeren, bracht dat voor alle betrokken gemeenten veel problemen met zich mee. Eén daarvan was de verandering van straatnamen. Het zou immers tot teveel verwarring leiden als er in één gemeente twee Kerkstraten, drie Dorpsstraten en vier Juliana- straten zouden zijn. Dat zou ook zo zijn in de nieuw te vormen gemeen te Goes. Daarom legde men van de vijf bij deze herindeling betrokken gemeenten de lijsten met straatna men bij elkaar om te zien welke namen veranderd moesten worden. Zo gebeurde dat ook in de oude gemeente Goes. Oude, jarenlange vertrouwde namen verdwenen en kregen een nieuwe naam. Een aantal van die straten werd genoemd naar in Goes geboren personen, die ook buiten hun geboorteplaats bekend werden. Poelweg I slingerde zich vanaf de spoorwegovergang bij de huidige b.l.o.-school de Poel in en kreeg een nieuwe gedaante hij de ontwikke ling van Goes-Zuid. Deze werd om gedoopt in Van Hertumweg. Jacobus van Hertum werd op 4 januari 1885 in Goes geboren en stierf nog jong op 20 december 1849 in Middelburg. Hij was de eerste provinciale vee arts en speelde een belangrijke rol bij de bestrijding van de longziek ten onder het vee. Twee leden van het geslachl Fransen van de Putte werden her dacht met de verandering van de naam Irenestraat, welke lag tussen de Vogelzanigsweg en de Van Dus- seldorpstraat. De oudste was Johannes Adolphus Abraham, die op 16 september 1819 werd geboren en op 10 februari 1889 in Goes overleed. Hij was o.m. wet houder van Goes, lid van gedepu teerde staten van Zeeland en voor zitter van de Goese vrijmetselaarslo ge. Izaak Dignus zag het levenslicht op 22 maart 1822 en stierf in Den Haag op 3 maar 1902. Hij wilde zee officier worden en ging een oplei ding voor adelborst volgen. Deze beëindigde hij niet en hij trok als gewoon lichtmatroos het zeegat uit. Toch bracht hij het tot stuurman. In 1849 gaf hij het zeemansleven eraan en trok naar Java; Hij startte als planter en eindigde als eigenaar van een suikerfabriek. Ook deze loop baan gaf hij op en ging terug naar Nederland. In 1862 werd hij lid van de Tweede Kamer om reeds een jaar later minister van koloniën in het kabinet Thorbecke te' worden. Na de val van dit kabinet vormde hij er in 1866 zelf een. Dat was maar eéh leven van vier maanden beschoren. Hij werd weer parle mentslid en vervolgens van juli 1872 tot augustus 1874 weer minister van koloniën. In datzelfde jaar werd hij lid van de Eerste Kamer. Tussen de Nieuwstraat en de 's- Heer Hendrikskinderenstraat lag de R. B. v, d. Boschstraat. Ook deze naam verdween en moest wijker voor die van Johannes Ramus, die hier op 28 februari 1535 ter wereld kwam. Reeds op 20-jarige leeftijd gaf hij in Wenen les in de welspre kendheid en het Grieks. Hij stu deerde daar ook rechten en promo veerde in 1559. Hij werd hoogleraar aan de Leuvense universiteit. In 1562 vertrok hij naar Douai, maar keerde spoedig naar Leuven terug. In 1578 vertrok hij naar Dole in Frankrijk om daar zijn hoogleraar schap voort te zetten Hij stierf daar op 25 november, voordat hij ook maar één college had kunnen geven Het oude gebouw van de VVZB was gelegen aan de TerweJstraat en ook deze kreeg een andere naam. Het was die van Adriaan Wulfaerl. die op 3 september 1804 werd gebo ren in de Ganzestad. Hij zou huisschilder moeten wor den, maar had zoveel aanleg voor tekenen dat zijn ouders meenden dat er een kunstschilder in hem stak. Hij was nog maar 12 jaar toen hij in Brugge bij de kunstschilder Ducq terechtkwam en de academie bezocht. Hij had veel succes met zijn schilderstukken, waarvoor hij meerdere malen onderscheidingen kreeg. Aan de rooms-katholieke kerk in Goes schonk hij twee schil derstukken, het ene voorstellende „De Heiland in de Hof van Gethse- mané" en het andere „De Heilige Maagd troost de bedroefden". Bei de zijn door onbekende oorzaak niet meer in de kerk aanwezig. Hij stierf in Gent. Versr-h'Trnde van zijn werken zijn ook heden nog inl Gent en Brugge te zien. een punt op Goes-Zuid 1, zij het dat het een wedstrijd meer speelde. De overige uitslagen: Goes-Zuid 1- CJV 8—2, Goes-Zuid 2-VVZB 1 10—0, CJV 2-WARV 6—4, Olympia 1-CJV 1 3—7, VVZB 1-WZB 2 0—10, CJV 1- CJV 2 8-2, Goes-Zuid 2-WZB 1 10-0, Goes-Zuid 1 10 9 1 0 19 87-13 CJV 1 11 9 0 2 18 71-39 WZB 2 10 8 1 1 17 71-29 WARV 10 6 0 4 12 64-36 Goes-Zuid 2 10 5 1 4 11 48-52 CJV 2 10 5 0 5 10 45-55 WZB 1 11 2 2 7 8 34-76 Zeemeeuwen 9 1 1 7 3 24-66 TVK 1 9 1 0 8 2 29-61 Olympia 1 10 1 0 9 2 27-73 In de B-klasse heroverde NS de leiding door twee overwinningen en heeft nu een punt voorsprong op TVK 2. Astra slaagde er in om de rode lantaarn over te dragen aan Ha ringman en Olympia 2 door van bei de teams te winnen. De uitslagen wa ren: Astra-NS 37, NS-Haringman 10—0, Olympia 2-Astra 19, Astra- Haringman 10—0, Goes-Zuid 3- WTTV 9—1, CJV 3-Goes-Zuid 3 10—0, Olympia 2-WTTV 1 4—6, Goes-Zuid 3-Olympia 2 100 en WTTV 1-Haringman do stand NS TVK 2 Zeemeeuwen 2 Goes-Zuid 3 CJV 3 WTTV 1 WTTV 2 Astra Olympia 2 Haringman 1 100. Hier is 9 9 0 0 18 67-23 9 9 8 1 0 17 77-13 7 1 1 15 68-22 12- 7 1 4 15 71-59 11 5 1 5 11 59-51 10 4 1 5 9 50-50 10 4 0 6 8 41-59 11 2 1 8 5 41-69 10 1 0 9 2 24-76 11 1 0 10 2 13-97 Uitzfnding; Maandag zal door de oud-SIu naar journalist Emile Buysse in df tooi hem verzorgde radió-rubriek West ^Haams maga- zi=nljp" vno- 1 BRT landacht wor den grschonk r. a: n dp restauratie van „De Steanen Beer" te Sluis.

de Stem | 1971 | | pagina 9