„Het kan gek gaan lopen" Roger Yereecke heeft het beste systeem BRIK SCHOTTE OVER RITWINNAAR LEMAN: Merckx even uit het wit JOHNSTONE: „WE ZIJN PAS HALVERWEGE Okker verliest JAN JANSSEN LIJKT DE OUDE pn km tot km VAN ROSEWALL SPORTTOTO René Pijnen houdt zich kalm Klap risico van het vak 99 sport UITSLAGEN door peter heerkens ZATERDAG 13 MAART 1971 Idoelen. Altijd als raag hebben wilt, zijn. voor een auto niet te duur. Een Ford Taunus. Of li hij is groot - van been- en heup- erwachten in een 1 Het extra brede in kombinatie met artepunt en een Systeem een weg- ;l is voor een ge en op de voorwie- .ïndaarduitrusting- dat iedereen naar lauto moet kunnen heeft de Taunus verschillende mo- en 4-drs. Sedans, >.Station Wagons, m met „GXL" uit- itgewicht motoren (iet bovenliggende ter V-S motor van jbaar met een au- Ook de Taunus reiligheidsvoorzie- ior u klaar bij de een wagen die u« I kunt betalen ook. Jan Janssen: „Ik barst van de moraal." (Van onze speciale verslaggevers) AUTUN. Jan Janssen barst van de moraal, om het met eigen kern achtige woorden te zeggen. De manier waarop hij de eerste dagen van ParijsNice doorkwam, krikten zijn zelfvertrouwen op, „want ik licb laten zien, dat ik een hoop jonge ren nog een antwoord kan geven, als het om koersen gaat." Hij ge baart heel druk en spreekt fel. Jan Janssen lijkt de oude. „Zo voel ik me ook. Kijk, na mijn instorting van ParijsTours ging de pers aan me twijfelen. Janssen? Janssen? Vraagtekens en uitroeptekens, Be grijp je wat ik bedoel. Zal hij nog wel gaan meetellen?, vroegen ze zich af. Nou heeft iedereen gezien wat voor karakter in Janssen zijn lijf zit. Dat doet me goed, snap je. Van zoiets krijg je moraal. En ie mand die Janssen kent, weet wat dat wil zeggen. Moraal is alles voor mij. Daar bouwde ik al mijn succes, sen op." Joop Zoetemelk en hij, gaan als kansrijkste Nederlanders het week einde in en Janssen voorspelt „ra re" dingen. „Jonge, ik ken die rit ten van zaterdag en zondag. Let op, het kan gek gaan lopen. Zaterdag een verschrikkelijk lastige finale, zondag meteen uit het vertrek de Col de la République. Ik zeg je dat er nog veel kan gebeuren." De ma nier waarop Jan Janssen zijn woor den laat wegebben dringt de vraag op of hij bedoelt dat Eddie Merckx verrast kan worden. „Ja," antwoordt hij zonder omhalen. „Ja, ergens be doel ik er dat mee. Het kan. Ik zeg niet dat het gebeurt, daar is Merckx een te grote coureur voor, maar het zit er toch in. Hij moet Gosta Petterson goed in de gaten houden, wil hij niet in moeilijkhe den komen. Zoals die rijdt, die Pet terson. Niet te geloven. Voor mij is hij op dit moment de beste van de koers. Als die een beetje leep fietst, kan hij een geweldige stunt gaan uithalen. Ik hoop er dan natuurlijk wel bij te zijn. Wat dacht je. Waar we een beetje op moeten gaan spe len is volgens mij de ontsnapping zoals er die donderdag was. Met wat sterke mannen naar voren, alleen zouden er dian geen kniechten van Merckx bij moeten zijn. Dat is de enige manier misschien om hem op zijn knieën te krijgen, als hij zonder steun zit." Bijzondere omstandigheden voor behouden, gaat hij zijn vorm van dit moment na, hoeft Jan Janssen geen slag te missen in de komende dagen. „Het is natuurlijk nog vroeg-om te oordelen, maar ik vind me sterk ge noeg om mee te kunnen in de grote aanvallen. Ik ben echter wel voor bereid op een flinke tik. Daar houd ik gewoon rekening mee. Best moge lijk dat ik over een dag of twee, drie, een enorme klap krijg, maar dat zal ik dan niet erg vinden. Risi co van het vak dat calculeer je in." Optimisme straalt ook Joop Zoe temelk uit. „Wat wil je anders? We wonnen twee ritten en ik sta voor aan in het klassement. Dan moet je toch tevreden zijn, of niet soms." Ploegleider Brik Schotte taxeert de kansen van Joop Zoetemelk op een tweede of derde plaats in de eind rangschikking. „Dat ligt binnen zijn bereik. Ik ga natuurlijk niet zeggen, dat hij Merckx kan kloppen, dat zou gezever zijn. Maar dat ie er kort achter eindigt, weet ik zeker." Na een goede ronde van Andalusië is Joop Zoetemelk nu dus bezig aan een al even sterke ParijsNice. „Gek eigenlijk," overdenkt hij, „want ik heb deze winter bijna niet op de fiets gezeten. Hooguit 800 km. Wel deed ik veel aan conditietrai ning. Misschien diait mijn vorm daar door goed is. Met Arie Hassink en Matthijs de Koning, daar fietste ik als amateur mee in dezelfde ploeg, ben ik op vakantie geweest in Tsje- choslowakije, waar we iedere dag bezig waren met loopski. In twee weken maakten we er 500 km. Dat zal geholpen hebben." Met Jan Janssen is Joop Zoete melk na twee dagen koers dus de best geplaatste Nederlander, op kor te afstand gevolgd door Jan Krekels, de eerste Goudsmit-Hoff-renner, die zijn kans schat op een tiende plaats als straks in Nice het laatste klasse ment wordt gemaakt. „Rond de tien, dat moet kunnen." Kees Pellenaars bedeelt de Limburgse krullebol alle steun van de ploegmaats toe, al heeft hij dat niet ihet zoveel woorden ge zegd. „Iedereen weet zo wel, dat hij Jan moet helpen. Hij is onze beste man. Krekels gaat een goed seizoen maken, daar ben ik van overtuigd. Hij heeft de klasse om regelmatig voorin te rijden. Lukt het om hem in goede positie in Nice te krijgen en zouden we nog een ritje winnen, dan ben ik dik tevreden. Meer ver lang ik voorlopig niet." Wat dat eer ste betreft, kan Jan Krekels zijn ploegleider volledig geruststellen. „Ik draai prima. Makkelijker dan vorig jaar. Mijn grootste kracht is, geloof ik, mijn zelfvertrouwen. Dat miste ik nogal eens. Nu ben ik meer van mezelf overtuigd. Misschien komt het omdat ik weer een jaartje ouder ben." PETER HEERKENS. BREDA Van alle nationaliteiten betalen de Japanners het meeste geld voor duiven. Zij kopen uitslui tend lange af stand vliegers; voor de vitesse en de halve fond hebben zij geen belangstelling. Bij voorkeur kopen zij „ringnummers", dat wil zeggen: de duiven die zelf hard gevlogen hebben. Niet de vaders en moeders, broers en zusters, de jon gen ervan enz. Ik ben dikwijls in correspondentie geweest met zonen van de Rijzende Zon en kwam daar uit twee dingen aan de weet. Ten eerste dat er in Japan totaal geen liefhebberij bestaat voor concoursen beneden de achthonderd kilometer, ten tweede dat men niet al te veel vertrouwen stelt in stambomen. An ders gezegd: men neemt liever het zekere voor het onzekere. Is dit nu verstandige politiek? Die voorliefde voor de grote fond kan buiten beschouwing blijven. Over smaak valt niet te twisten. Dat wan trouwen in stambomen, waarvan met betwijfelt of ze naar waarheid zijn (worden) opgemaakt zal wel niet altijd misplaatst zijn. Ik zou „DE RAPSTE VAN ALLEMAAL Lemon: Als Ba.sso en Reybroeck erbij waren geweest, had dat geen I verschil gemaakt." TWEEDE ETAPPE EERSTE GEDEELTE: 1 Leman (Bel.) de 128 km in 3.27,49 (met bonificatie 3.27,43); 2 Bitossi (Ita.) z.t. (met bon. 3.27,45); 3 Rosiers (Belg) z.t. (met bon. 3.27,47); 4 Hoban (G.-B.) z.t.; 5 Van Ryckeghem (Bei.) z.t.; 6 Benjamins (Ned.) z.t.; 7 Mourioux (Fra.) z.t.; 8 Merckx (Bel.) z.t.; 9 Duyndam (Ned.) z.t.; 10 het grote peloton met de andere Nederlanders. TWEEDE GEDEELTE: 1 Merckx (Bel.) 4,7 km in 6(30,8; 2 Ocana (Spa.) 6.41,9; 3 Bracke (Bel.) 6.42,8; 4 Morten- sen (Den.) 6.43,6; 5 G. Petters- son (Zwe.) 6.44,9; 6 Hoban (G.- B.) 6.46,9; 7 Poulidor (Fra.) 8.47,8; 8 Letort (Fra.) 6.48,3; 9 Bellone en Heard (beiden Fra.) 8.50,5; 11 Zoetemelk (Ned.) »i50,6; 12 Janssen (Ned.) 6.53,3: j 36 Krekels en Jansen 7.04,2; 43 Karstens 7.43,2; 45 Vianen 1.13,7; 58 Tabak 7.19; 67 Sche pers 7.22,8; 72 Duyndam 7.25,7; '5 Van Katwijk 7.30,0; 83 Rent meester 7.34,2 en 90 Pijnen 1.39,8, ALGEMEEN KLASSEMENT: '1 Merckx (Bel.) 8 uur 21 Min. l sec.; 2 Ocana (Spa.) 18.21,19; 3 G. Pettersson (Zwe.) «?1,24; 4 Letort (Fra.) 8.21,28; i 5|Leman (Bel.) 8.21,29; 6 Zoe temelk (Ned.) 8.21,30; 7 Jans- 'I® <Ned.) 8.21,31; 8 Aimar (Era.) en E. Pettersson (Zwe.) o,21,37; 10 Mourioux (Fra.) «SI,40; 11 Rouxel (Fra.) «21,43; 12 Godefroot (Bel.) «21.44; 14 Krekels op 1.50; 23 JfPjK °P 10.31; 37 Jansen op uit' '8 Lianen en Karstens op ij! 68 Duyndam-op 12,37; 81 Kfn op 12.49; 91 Schepers op «13; 93 Rentmeester op 36.23; Van Katwijk op 36.57. (Van onze speciale verslaggever) AUTUN Eddie Merckx heeft de lol van de witte leiderstrui even aan een ander gegund. De gelukkige was Eric Leman, die in Autun voor het opvallende stuntje van de tweede (achtereenvolgende) rit- overwinning zorgde. H(j spurtte moeiteloos weg van het compacte peloton pakte de eerste plaats, het eraan verhonden geld, de transis torradio die iedere dag voor de triomfator is en, door de bonificatie, de witte trui. Dat laatste, zo stond toen al vast, was alleen maar be langrijk voor de publiciteit van zijn firma en een statistisch geweldig gegeven voor het familiealbum. Invloed op het koersverloop van Parijs Nice, zeer jammer, kon zijn machtsgreep niet hebben, want voor dezelfde middag stond er een individuele tijdrit (4700 meter) op het programma. Eddie Merckx heroverde er zijn enkele uren tevoren verspeelde witte trui, zonder problemen mee terug. I?. PK Doorkomst op de col Noyers: >«it ?an' 8 Ri°tte, Staes en vervol ion Ies'; van (gesloten) pelo- Mtej'm 0ntsnaPPing van Jolly en Lij® lun-; Mintjens valt terug, Jolly Meen op kop. 4'nkm': achterhaald door pe- ,i^-= Demarrage van Gerben Kar- I Sprui' spnnl=en mee: Eric Petterson, I bii- ?nSchoenmaker, komen I Mudedman, Hezard en Deletine. lp Ditozzi en Anni achterha- I len de leiders Met dit koersverloop, een massa spurt in Autun en geen renner die Merckx kon bedreigen in de race tegen de klok, nam het peloton een rustige aanloop naar het weekeinde van Parijs-Nice, waarin twee zware etappes gepland zijn. „Ik denk", zei Joop Zoetemelk, „dat iedereen vandaag wilde uitrus ten van de inspanning op de eerste dag. Mij was het wel best zo". Nagenoeg de volledige afstand (12? km) reed de groep compact, het ge middelde laag houdend: 35 km per uur. Alle zin om een ontsnapping te wagen ontbrak door de klamme, ijs koude mist, die in flarden over het peloton trok. Beschutting zoekend achter eikaars lijven stampten de 96 coureurs door het grijze gordijn. En toen de vroege ochtendkou (het startschot viel om kwart voor negen op 70 km van Troyes, wat betekende dat de rejmers reeds om vijf uur aan het ontbijt zaten) optrok om plaats te maken voor de eerste warmte in deze rit naar de zon, doezelde het ge zelschap in. Pas tegen het einde kwam er be weging, in eerste instantie op initia tief van Gerben Karstens, die negen man meekreeg en daarbij de pech had dat Erid Petterson in dat groepje geslopen was. Zou dat niet gebeurd zijn, dan had Eddie Merckx wellicht vrede kunnen hebben met deze ont snapping. Nu niet. Daarvoor was Eric Petterson (op 9 seconden) een te gro te concurrent. Karstens bevond zieh later, in de finale, bpnieuw (net als Gerard Vianen en Leo Duyndam) onder de actieven die het gat pro beerden te maken, maar het lukte niet. „We brachten", glunderde Joop Zoetemelk, „Eric Leman zonder moeite naar de meet". Daar deed de vroegere slagersknecht uit Ooigem (bij Kortrijk) wat van hem verwacht werd. „Ik weet al vier jaar", zei ploegleider Schotte, „dat hij de rap ste van allemaal is. Geen mens die zo kan sprinten als hij. Ook Gode froot niet, Erie kan van kop af ko men en een korte sprong maken dat geeft hem niks. Walter moet persé lang kunnen gaan. Hij is meer het type van de sterke spurter". Ofschoon er enkele flinke concur renten (Basso en Reybroek) ontbre ken door de Tirenno Adriatico die momenteel ook verreden wordt, stelt Eric Leman zelfverzekerd maar in bescheiden bewoordingen dat hij anders ook wel de sterkste geweest zou zijn. „Van die andere mannen Eddie Merckx, die even een ander (Leman) de lol gunde van de witte trui. Na de tijdrit nam de Tour-winnaar hem weer van zijn landgenoot over. RENé PIJNEN houdt zich noodge dwongen kalm in Parijs-Nice. Ploeg leider Maurice de Muer heeft hem aangeraden niet te veel te forceren, want de kou die hij woensdag na de tijdrit opliep zit behoorlijk vast. „Als ik volop rijd, blaf ik aan één stuk door", schetste Pijnen zijn kwaaltje. „Ik rijd nou maar gewoon om te trainen, misschien dat i'k er dan be gin volgende week vanaf ben. Als het droog blijft tenminste. Haal ik op die manier Nice, dian hoop ik op een goede Milaan-San Remo. Dat is een koers die me wel ligt". KEES RENTMEESTER is slecht te spreken over zijn vorm. „Ik draai helemaal niet zoals het moet". En dan op een berustende toon: „Als het tegenzit, zoals donderdag, dan doe je daar toch niks aan. Je moet het nemen zoals het komt". GERBEN KARSTENS constateert te vreden, dat hij goed rijdt. „Het kost me weinig moeite. Als het zo door gaat. kom ik lekker op toeren ge draaid aan de start van Milaan-San Remo. Dat was trouwens ook de be doeling. Ik zei het al eerder: Parijs- Nice zie ik als voorbereiding op die klassieker. Natuurlijk, kan ik nu een flinke slag maken in Parijs-Nice, dan zal ik diit niet laten. Maar mijn eer ste doel blijft Milaan-San Remo." hoef ik zeker in het voorseizoen niet bang te zijn. Misschien van Gode froot, ja, van Walter misschien". Maar Walter is ziek, hij hoest en proest. „Ik heb totaal geen macht om in het eindspel mee "te doen, het eni ge waar Ik sterk in ben is transpire ren van de griep". Er zullen zonnige dagen moeten komen, wil men mij van voren zien". Godefroot mag op timistisch zijn, want het begint in Autun behoorlijk warm te worden. Buiten de opmerkelijke zegerit van Erie Leman was dat eigenlijk het tweede wedstrijddag van Parijs-Nice, want het peloton bleef kalm na die driftige start van donderdag. En voor intriges is het seizoen nog niet oud genoeg. leiders. k*^':is?0eSeVcOOrSPrOng Van 06 Letort komt bij kopgroep. KoPgroep ingelopen. leikna ltm" Aantal demarrages volgt I tm» FiSu,e' op- Geen enkele ontsnap- ®bL v echter tot meer dan 50 128 prong- liatif iÏT' Leman etappewin- «ttai w n en leider in het alge- klassement. SYDNEY (ANP) Ken Rose- wall, de 36-jarige Australische ten- nismaestro, heeft vrijdag één uur en 36 minuten nodig gehad om Tom Okker de weg naar de finale van de strijd om de Australische titel heren enkelspel te versperren. De cijfers 6—2 764 verdoezelen echter in zekere mate de moeite ,die Rosewall heeft gehad om Okker te bedwin gen. De partij, die onder kunstlicht werd gespeeld, was van hoge kwali teit. De 3700 toeschouwers waren het er over eens dat er in dit toernooi nog niet zoveel te genieten viel als deze keer. De standvastig heid van Rosewall en diens onna volgbare backhand grópndstrokes gaven uiteindelijk de doorslag. De snelle Okker kende echter ook schitterende momenten, maar moest l.e veel punten prijsgeven door ver gissingen Een ontmoedigde Okker zei na afloop: „Mijn volleys waren erg zwak. Misschien kwam dat wel door het kunstlicht. Ik kon de bal soms moeilijk volgen. Verder was de baan behoor lijk zwaar door de vochtige avondlucht". Okker ontving als ver liezende halve finalist een bedrag van 2250 Australische dollars (onge veer 8000 guldein). Voor de winnaar van het toernooi ligt een bedrag van 9.000 dollar (ongeveer 32.000 gulden) te wachten. Jock Stein: „We hebben nog niet verloren." GLASGOW (AP) Jock Stein, de manager van Celtic, heeft giste ren een beroep op zijn spelers ge daan voor een geweldige krachtsin spanning om de 03 achterstand tegen Ajax ongedaan te maken. „Wij hebben nog niet verloren", zo zei Stein bij terugkeer. „De toestand is eigenlijk zo dat wij anderhalf uur zullen hebben om hen aan te doen wat zij ons in (de laatste) 25 minu ten hebben aangedaan". Verwacht wordt dat meer dan 100.000 toeschouwers op 24 maart naar Hampden Park zullen komen voor de return. Ajax zijn 4.000 kaart jes toegewezen. Het heeft er nog 600 gevraagd, maar alle overige toe schouwers zullen Schotten zijn. „Wij zullen dus op geweldige steun kun nen rekenen. Wij staan voor een zeer grote opgave, maar vergeet niet da! Berafiea eens onze voorsprong van 30 heeft ongedaan gemaakt. Dat gebeurde het vorig jaar toen Celtic door loting won en tenslotte in de finale door Feijenoord werd geklopt". Jimmy Johnstone, de veelbezon- gen „vlo", zei tegen journalisten: „Ik weet dat ik in Anjsterdam beter had moeten spelen. Wij zijn ons allen bewust dat wij niet gespeeld hebben zoals wij zouden hebben moeten spelen en dit geeft ons alle maal een beroerd gevoel. Maar die nederlaag in Amsterdam zal voor ons een aansporing zijn om de we reld te tonen dat wij notg niet ver slagen zijn. Wij zijn. pas halverwe ge". daar treurige anecdotes over kunnen vertellen. Anderzijds zijn er talrijke liefhebbers die boven verdenking staan, wier handel en wandel on kreukbaar is. Als ze zeker wisten wat ze koch ten, zouden de Japanners er dan niet beter aan doen, de beste kwé- kers te kopen, in plaats van de beste vliegers? Ik denk van wel. Er zijn namelijk een heleboel goede vliegers die slecht kweken (en om gekeerd). Het beste systeem is dat van Roger Vereecke te St. Louis Deerlijk, kampioen van de Entente Beige 1970 op fond en grote fond. Die koopt uitsluitend cracks, die daaren boven waardevolle producenten zijn. Natuurlijk kosten die mannen geld. Maar het is een bewezen zaak dat de investering er uit komt met inte rest. De beste duif die hij van zijn leven gekocht heeft en naar mijn mening de beste duif die ooit ver kocht is, is de 57-3064724, koolzwar te wittepen van het weergaloze ras Stichelbout te Lauwe, achter Kort rijk, bijgenaamd de „IJzeren". Hij won 3e prijs nationaal Bordeaux 2350 duiven, 11e nationaal Dax 807 duiven, le nationaal Libourne 1080 duiven in vier weken tijd. Verder 6e provinciaal. Angoulême 1102 dui ven, 8e nationaal Angoulême des As (Schaal van de Koning) 1762 dui ven, 4e interprovinciaal Angoulême 1004 duiven enz. enz. Beenhouwer Michel Descamps-Vanhasten te Lau we verkocht hem in 1963 aan Ver eecke voor acht en twintig honderd gulden. Zeven jaar later verkocht de Franse apotheker Pierre Dordin te Harnes een duif aan de Brit Bish voor acht en twintig DUIZEND gul den. Deze Franse duif had een eer ste nationaal Augoulême en een eer ste INTERnationaal San Sebastian gewonnen. Een hogere prijs is er bij mijn weten voor een renpaard van het luchtruim nooit betaald. Een duif is waard wat een gek er voor geeft. Een gewone duif op het hok van een gewone liefhebber pak weg drie knaken. Sommige kweekstations, de goede 'niet te na gesproken, rekenen twee tientjes en ze denken er reeds over er drie van te maken. Boven dien moet men dan nog een aantal harer „punten" inleveren. Slaagt men er in enige tienduizenden jonge duiven te kweken en te verkopen dan kan dat nooit een slechte busi ness zijn. Een eenvoudige rekensom leert dat men dan beter een duive- kwekerij op kan zetten dan een mesterdj van kalkoenen of biggen. De „punten" kan men tegenwoor dig in zijn bezitkrijgen door het kopen van duivevoer, van meubilair, van duiven- en andere- klokken (en artikelen geleverd door goudsmeden en juweliers). Met duivesport heeft het zo langzamerhand niet veel meer te maken. Maar zolang „welo- •verwogen" propaganda-acties vraag weten te cre-ëren en in stand te houden, zal de bona-fide duiven sport-organisatie moeten leren met al zulk soort dingen te leven. In ander verband las ik een ge dichtje, getiteld: „In de prijzen of in de soep". Het schijnt in het huishou delijk reglement te staan van de gekende maatschappij „Rap of dood". Hier volgt het, van de hand van ene J.H., die het zelf bij de hand gehad schijnt te hebben: Bij overbroeden, doet prijs vermoeden, kan baas wel haten, moet nest ver laten, ligt goed in de hand, dan (met mijn nondejuu) in de mand, ik vlieg om de duiten, en baas zal wel fluiten, zonder genade in de speciale duivewagen, maken lange rit, geen één voelt zich fit, buiten de zon, de dorst begon, noog vóór de vlucht, door strakke luoht, die zoeken inaar water, komen niet (of later), het doel ligt wijd, voor dorst geen tijd, thuis wordt gezucht, wat een lilleke vlucht, bij thuiskomst rap, geen mi nuut op het dak, het kot binnenlo pen, anders vallen er „knopen", de strijd was weer zwaar, en helaas is het waar, niet wegens de woeste elementen, maar omreden van de oenten, komen wij te laat, dan wordt de baas ziedend kwaad en zo rood als een kreeft, terwijl hij van de zenuwen rilt en beeft, nu duurt ons arme duiveléven, menigmaal nog maar heel even, de vuile vrek, kapt ons de staart af, tot in onze nek, we resumeren, vliegen leren, naar het succes, anders het mes. en onder het zeggen van lilleke spreu ken. verwezen naar de keuken, in beide gevallen tegengevallen, hoor dan de roep: In de prijzen of in de soep. Gelukkig ken ik talloze liefheb bers die er anders over denken. Ook schijnen vele trage vliegers een en gelbewaarder of zesde zintuig te hebben dat ze voor het allerergste behoedt. Ze strijken ergens neer op een Franse boerderij - er liggen daar nog grote met honderden hec taren - zoeken een (nieuwe) weder helft en nemen er voor de rest van hun leven hun gemak van. Een héél enkele schrijft nog eens een kaartje: Doe het zelf baas, en de groeten van uw goeien gepakten, en kust voor mijn part mijn nobele voeten". ALLEMAAL GOEIE DEN BRUINEN. DEN HAAG (ANP) De cijfers van toto 34 zijn: bruto inleg F 1.559.439.90; prijzen geld f 701.747.95; deelnemers 718.569, le prijs f 245.611.78 (57 meldingen - per goede kolom f 4.309); 2e prijs f 175.436.99 (1202 meldingen - per goede kolom f 146); 3e prijs f 245.611,78 (12.003 meldingen per goede kolom ea. f 20); extra prijs f 35.087.48 (824 meldingen - per goede kolom ca. f 42).

de Stem | 1971 | | pagina 25