Noordstraat is zonder verkeer dode straat Rudolf Perdeck componeert nu een pianoconcert W erkgroep Eede stelt eisen laan gemeente ACTIECOMITé BIJT VAN ZICH AF: SCHERZO MAAKT OPGANG IINES 'AS KRIJGT 'ALERIE Inbraak in levensschool Vier maanden bales voor Bernadette. RTEREN VERKOP! stad streek BEROEP MENING Scheepje gekraakt Jongerendienst in Terneuzense Triniteitskerk Zwemfeest van 'De Flippers" Zuidzande D'66 bespreekt Zeeuwse zaken Ellv en Kikkert in De Veste te Goe^ Nieuw repertoire „Lange Jan" Met roken ophouden is gemakkelijk geworden en bespaart 750,- ivr. VERHULSïl 12% KORTING) Interesse voor Hair" nogal groot PPR-kamerleden in Oostburg Westdorpe V erkeersexamen Sas van Gent VIEUX 498,-1 498,- 698,- 878,- VRIJDAG 12 MAART 1971 (ADVERTENTIE) Deze week in Eva: Een boeiend interview met Bernadette Devlin, de Ierse revolutionaire die opkomt voor de rechten van de onderdrukten; Eva komt op voor de uwe in de nieuwe rubriek 'Uw goed recht'. In Eva Praktisch o.a. verkouden schildpadden, gecastreerde haters en oefeningen om uw benen alvast in vorm te brengen voor de hot-pants. Verder aktuele regenmode, toekomstgeheimen ontsluierd via het oud-Egyptische Tarotspel en berichten Uit de Kunst. Geldt trouwens voor alles in Eva! een open blad Koop eens een los nummer. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Hoe meer ver keersmaatregelen er in een bin nenstad getroffen worden, hoe slechter het is voor de winkel stand". Aldus het actiecomité dat ijvert tegen de aanleg van een promenade in de Noordstraat. (Gedeelte Noordstraat afsluiten voor alle verkeer). „Men houdt er volgens ons onvol doende rekening mee dat bij de ontworpen regeling ook het verkeer per fiets of bromfiets geheel wordt lamgelegd. Wij menen zeker te we ten dat door de verkeersmaatregelen getroffen straten in het geheel niet meer bezocht zullen worden", zo voegt het comité eraan toe. Het comité, bij monde van de beer J. Harpe en J. Riemens .rea geert hiermee op een interview met korpschef-hoofdinspecteur E. Hu- bregtsen dat wij gisteren publiceer den. Tevens wordt geattendeerd op het feit dat het niet twee winkeliers zijn die tegen de verkeersmaatrege len protesteren, maar veertig, waar bij dan nog zo'n 130 sympathisanten komen. Nogmaals benadrukt het comité, evenals het dit deed op de hoorzit ting, dat het niet gekant is tegen de plannen om van een gedeelte van de Noordstraat een promenade te ma ken, „dat kan de Terneuzense win kelstand alleen maar ten goede ko men", zo werd gezegd. „Maar wij willen met kracht blijven proteste ren tegen de afsluiting van dit ge deelte voor het verkeer. Mocht on verhoopt de voorgestelde verande ring toch door de raad worden aan genomen, dan gaan wij in beroep bjj nogere instanties". Het valt met de verkeersmoeilijk heden, gesignaleerd door onder meer de heer Hubregtsen, volgens het co mité nogal mee. „Er zijn dagen dat men bij wijze van spreken een ka non kan afschieten in de Noord- straat, zonder iemand te raken. En heeft u ooit een ernstige aanrijding gezien in de Noordstraat?" Óok 'wordt, de mening bestreden dat het pubiièk er aan moet wennen een eindje té lopen voor het kan winkeien. „De mensen willen niet met pakjes lopen sjouwen. Dat moet zo de auto in kunnen. Waarom zou den er anders bij de nieuwe winkel centrums tot aan de ingang van de winkels parkeerruimte aangelegd worden?, zo vraagt het comité zich af. Laten wij maar eens naar Sluis kijken hoe gezellig het daar is, zon der te veel beperkende maatregelen. Of Hulst. Beide plaatsen hebben bo vendien verschillende invalswegen. Maar Terneuzen moet het praktisch van een kant krijgen (vanuit rich ting Axel), aldus het actiecomité. „De oplossing is: eenrichtingsver keer in de Noordstraait, richting Lange Kerkstraat", zegt het comité. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Van het m.s. Sari, dat bij de oude zeesluis ligt, wordt melding gemaakt dat een zeekompas, het stuurboord-, bakboord- en hek- licht zijn verdwenen. Tevens werden lakens en een tang meegenomen. Men was op het scheepje, dat 104 ton meet en niet vaarklaar is, geko men door ruiten te farceren. Vermoe delijk heeft men hier te maken met illegale ovemnachters. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdag 13 maart wordt in de Triniteitskerk aan de Axelsestraat een jongeren- dienst met ritmische hegeleiding ge houden. De dienst begint om zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het instructie- bad De Honte in Terneuzen wordt zaterdag a.s. door leden van de zwemclub De Flippers om diploma's gezwommen, naar aanleiding daar van is een zwemfeest voor de kin deren georganiseerd. Aanvang 5 uur. Collecte De collecte ten behoe ve van „De Nederlandse Hartstich ting heeft in Zuiddorpe f. 111,36 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De naam van de Terneuzense muziekdocent en com ponist Rudolf Perdeck komt steeds veelvuldiger voor op het repertoire van bekende Nederlandse orkesten en pianisten. Het door Perdeck ge schreven scherzo voor piano en or kest maakt zondag om 19.35 uur op Hilversum 2 zijn radiodebuut met als uitvoerenden het Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit en Jan van der Meer aan de piano. Daarna zal het door muziekcritici met lof besproken stuk op 2 april in Middelburg doo-r het Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes en met medewerking van de pianiste Janine Dacosta worden ge speeld. Verdere uitvoeringen van het scherzo staan op het programma vain onder meer het Gelders Orkest en heit Rotterdams Philharmonisch Orkest. Een zesde uitvoering is in bespreking. Rudolf Perdeck is nu bezig aan een nieuw pianoconcert in drie de len dat ongeveer een kwartier a twintig minuten duurt. „Helaas heb ik alleen in de vakanties tijd om er aan te werken. Pas dan kan ik me er goed op concentreren", zegt de sinds 1963 aan de rijksscholenge meenschap Petrus Hondiiius verbon den muziekleraar die verder ook doceert op de Terneuzense muziek school. Naar welke componisten gaat uw sympathie het meest uit? R. P.: „Meer naar de Frans-Spaan se richting dan naar Duitstalige componisten ais Mahler, Sohönberg en Webern. In Mahle-r voel ik teveel zelfbeklag en Webern en Schönberg vind ik eigenlijk vervelend. Al het lawaai en de tamtam die om deze mij niet sympathieke componisten wordt gemaakt berust m.i. op een overdreven belangstelling voor tech nische foefjes zoals atonaliteit en dergelijke. Ik vind het vreselijk dat allerlei zogenaamde axtdstiekeJingen het publiek moeten voorschrijven dat allerlei quasi-modern geknutsel zo geweldig belangrijk is en dat je een grote idioot bent als je dat niet snapt. Ik vind dat een soort demago gische bevoogding van het publiek. Ik hoop dat ik hierop door enigszins snobistisch aangelegde figuren wordt aangevallen. Het publiek is wel degelijk deskundig want het consumeert de muziek immers? De houding van degenen die vinden dat het publiek niet deskundig is vind ik ronduit arrogant". Hoe betrekt u dit nu op uw eigen stuk? R. P.: „Het publiek moet zelf maar uitmaken of mijn werk goed of slecht is. Mijn eigen oordeel staat daar buiten". Stel dat de aanhangers van Mah ler, Sehönberg en Webern u met tomaten gaan gooien? R. P.: „Dan gooi ik terug, maar ik ruim de rommel in de zaal niet op". Een criticus schreef dat u het tonale idioom niet als een verouderd medium schuwt, maar er onvermoe de mogelijkheden uithaalt. Bent u het daarmee wel eens? R. P.„Ik ben niet principieel tegen atonale muziek. Ik geloof dat er met allerlei systemen goed te werken is. In mijn scherzo komen ook passages voor die niet helemaal tonaal zijn." Hoe denkt u over de popmuziek? R. P.: „In alle stijlen zijn zowel goede als slechte resultaten aan te wijzen. Ik heb wel het idee dat vele jongeren vaak niet doorhebben dat hun smaak niet uit hen zelf voort komt maar door de harde business en reclame wordt opgelegd. Een mo deverschijnsel in de muziek hoeft nog geen sterk muziekstuk te zijn. Een sterk muziekstuk vind ik iets dat de tand des tijds doorstaat. Of je van Bach houdt of niet, je kan niet ontkennen dat hij na eeuwen nog in staat is vele mensen te boei en". Welke normen legt u aan voor goede muziek? R. P.„Goede muziek is volgens mij muziek die mensen duurzaam blijft boeien. Met modeverschijnse len is dat maar al te vaak niet het geval. Het fijn vinden van bepaalde muziek kan grotendeels aangepraat worden. Er wordt bij de jeugd, ge loof ik, ook een min of meer sociale druk uitgeoefend om een zeker soort muziek mooi te vinden. Ik zie dat niet zo ernstig in. Ze komen er toch gauw genoeg achter dat ze er niet blijvend door geboeid worden. Een lied als Yesterday van de Beatles vind ilk een aardig liedje dat boven het gemiddelde uitsteekt. Het heeft zelfs de neiging klassiek te worden. Op muziek van de Rollin' Stones is zelfs een kerklied gemaakt". Hoe kan de belangstelling voor goede muziek bevorderd worden? R. P.: „Door een goed landelijk muziekbeleid door middel van de pers, radio en televisie kan de be langstelling voor goede muziek steeds meer toenemen, waarbij men echter wel moet oppassen dat com merciële belangen niet een te grote rol spelen. Hoe staat het muziekleven in Zeeuwsch-Vlaandercn ervoor? R. P.: „De twee voor concerten geschikte zalen in Terneuzen en Axel hebben de publieke belangstel ling voor orkestmuziek enorm gesti muleerd. Die betere accommodatie en de goede programma's zorgen voor uitverkochte zalen bij concer ten van vooraanstaande orkesten. Daar verheug ik mij natuurlijk bij zonder over". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De werkgroep provinciale politiek Zeeland van De mocraten '66 heeft twee actuele Zeeuwse zaken op haar programma voor een bijeenkomst op 18 maart geplaatst. Het eerste betreft de uitvoerige nota van de studiegroep Oosterschei de. De vraag of een door de 3tudie groep bepleit nieuw onderzoek naar voor of tegen van de afsluiting zal aan een analyse worden onderwor pen. Voorts bespreekt de werkgroep het voorontwerp streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat al zoveel pennen en gemoederen in beweging heeft gebracht. De bijeenkomst vindt plaats ten huize van de heer .T. Roodenburg, Van Doornlaan 8, West-Souburg, aanvang half acht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Zaterdag 13 maart aan staande presenteert de zaterdsgsoos van „De Veste" het populaire klein- kunist-duo: Elly Nieman Rikkert Zuiderveild voor de tweede keer aan wezig zijn in „De Veste". Twee jaar geleden oogstten zij veel succes, onder meer met hun LP „Een ander land" Intussen is hun repertoir vernieuwd: Elly heeft nu haar „vlinderliedje?" en Rikkert zijn soms cynische maar toch altijd dichterlijke chansons. Daarbij begeleiden zij zichzelf en elkaar behalve met gitaar en viool ook met een keur van vreemde in strumenten. Praktisch alle teksten zijn door henzelf geschreven. Van de bekendste liedjes noemen we „Bedboot en „Vreemde Vogels. „Een avondje met Elly en Rikkert", aanstaande zaterdag, aanvang half acht in het jongerencentrum „De Veste" Goes. RUDOLF PERDECK (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met ingang van het tweede kwartaal van dit jaar wordt er een nieuw repertoire op het carillon van de „Lange Jan" in Middelburg gestoken. Op de hele uren speelt het carillon een menuet van W. Fr. Bach, op halve uren klinkt „Zolang er mensen zijn op aarde" (een geestelijk lied) en op de kwartieren klinkt er een bewer king van „Dona nobis pacem" uit de galmgaten. (ADVERTENTIE) NEW YORK Het „Anti-Tabacco- Propaganda Center" deelt mede dat men thans het verlangen om te ro ken kwijt kan raken zonder er zich rekenschap van te geven dank zij een tablet (Nicocortyl) dat geleide lijk de behoefte aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij dit tablet zijn duizenden Amerikaanse, Duitse, Zwitserse en andere rokers, waaronder artsen, de finitief met roken opgehouden. Dit tabiet werd getest op 95.526 ver stokte rokers, waaronder talrijke art sen: Resultaat: 88.648 van hen (ofte wel 92,8 pet.) hielden op met roken na 6 tot 22 dagen. Door geen sigaretten meer te hoeven kopen bespaart men jaarlijks onge veer f 750, Rokers die op hun beurt het roken zouden willen laten worden uitgeno digd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum Afd. 260/Y Burg. Prinsensingel 15, Postbus 123 Roosendaal N.-Br. Zij be hoeven hiertoe slechts een envelop met hun naam en adres (in bloklet- ters) aan deze organisatie te zenden. Het is geheel gratis. :elfverzorging in 3 léssen, zo» igs als 's avonds. Dia-vooretolH sidsverzorging, voor veranigii» Schoonheidssalon jundige J 39 Goes Tel. (01100) kkerij Verechoore). (Van onze correspondent) EEDE De maatschappelijke werkgroep Eede hield onlangs een bij enkomst te Eede waar de Eedese raadsleden en de inwoners uitgenodigd werden diverse typisch Eedese problemen te komen bespreken. Het verslag i van déze bijeenkomst heeft de heer Van Bellegem doen toekomen onder landere aan het college van b. en w< van Aardenburg en alle raadsleden. in dit verslag worden alle wen- Km en eisen van Eede nogmaals herhaald, terwijl het gemeentebe stuur van Aardenburg in vrij sterke [bewoordingen discriminatie ten op- Eichte van Eede wordt verweten met petrekking tot het woningbouwbe- I Een ander verwijt aan het adres i het gemeentebestuur is dat men Itreeft naai' centralisatie en dat de leefbaarheid van het dorp Eede wel overwogen en systematisch wordt [aangetast. De Eedese werkgroep eist verbre ding van de Mgr. de Backerestraat, liet opruimen van de voortuinen Jen aanleg van parkeergelegenheid, ferder dient bij het opstellen van lbouwplannen in de toekomst reke- jijing te worden gehouden met vol-, [doende ruimte achter de woningen Ivoor garages en zal er een voetpad dienen te komen in het verlengde van de Kerkstraat. De groep stelt [voor tot onteigening van gronden Ever te gaan teneinde te kunnen be schikken over voldoende bouwgrond. Verder eist Eede z(jn aandeel op luit het jaarlijks aan de gemeente |oe te wijzen contingent woning wetwoningen en stelt weinig waarde hechten aan de wachtlijst Voor Woningzoekenden. De groep vraagt |en rechtvaardig en objectief wo ningbouwbeleid en verzoekt op kor ts termijn om twaalf of zestien be- laardenwoningen in Eede waardoor luidere woningen vrij zouden komen roor jonge gezinnen. I De werkgroep beweert ponde van de heer J. van rat „een ruim aantal" jonge gezin- fsn uit Eede werd weggezogen naar Iwraenburg omdat er te Eede niet foidoende woningen worden ge jouwd. Eede vraagt voorts een speelterrein voor de jeugd in de kom fMe. Een alternatief voorstel in de "ge raadsvergadering gedaain om pen speelterrein op één kilometer ■»tand van het dorp aan te leggen J ijst. de groep af omdat het speel- I uoin „beroepbaar" moet zijn. 'Van onze correspondent) I VAN GENT °P aaterdag 0 ,y" zuhen de heren A. Rijk en Éi'i/00s' uit Sas van Gent op de Kis- Van Noordweststraat en de f,i'®.e Markt te Sas van Gent een luit j openen' Men is op het ogen- Ewing <'oende met de verbou wen wordt het pand ingericht Kuustnijverheidsartikelen en hl umt galerie. De opening ir w den door loeo-burgemees- tre n Polsen. Verder zal van Rndró kunstenaar de heer JLA,yan, Achte uit Amersfoort een K kouden van „de ploegh". kit I le Z&1 iedere middag van 3 m,uHr goopend zijn en vanwege •up dinsdag te hoüden markt zal pupend jeZ6 dag °°k 's mOTgens Als laatste wens komt dan naar voren de aanleg van een rijwielpad langs de Eedeweg, de weg die Eede met de kom Aardenburg-west ver bindt. Niet tevreden is de groep met het antwoord dat men kreeg naar aan leiding van vragen aan de gemeente raad over de aardgasvoorziening in Eede. Burgemeester M.G.M. van Ber- ckel van Aardenburg wilde desge vraagd nog geen commentaar geven zolang het verslag van de bespre king niet behandeld is binnen het college van b. en w. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —Voor de dinsdag in het Zuidlanditheater in Terneuzen te houden voorstellingen van de mu sical Hair blijkt in heel Zeeland grote belangstelling te bestaan. Uit alle delen van de provincie komen aanvragen om kaarten binnen. De verkoop begint vandaag (vrijdag) aan het theater. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Brevet, Burchtstrakt 12 in Oostburg. 4 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG —De Politieke Par tij Radikalen houdt hedenavond (vrijdag) in hotel Commerce te Oostburg haar maandelijkse provin ciale bijeenkomst. Naast de Zeeuwse kandidaten C. van Waterschoot en J. van de Voor de zullen ook de Tweede-Kamerle den Kessel en Jansen aanwezig zijn. Laatstgenoemde nam deel aan het overleg met de PvdA en D '66 wat tot het samenwerkingsakkoord heeft geleid. Op deze openbare bijeenkomst, die om half acht begint, zal de heer Jansen een en ander toelichten en dieper ingaan op de financiële en sociaal-economische zijden van het akkoord. Aan de orde komt ook het gesprek met de confessionele groe pen. (Van onze correspondent) Seriekaarting in Westdorpe Het komend weekend kunnen de kaart- liefhebbers in Westdorpe weer aan hun trekken komen. In de zaal van „Het oud Raedhuys" bij M. PLuijm wordt zaterdag .en zondag (geduren de de gehele dag) een seriekaarting gehouden. Per serie worden als prij zen aan de winnaars beschikbaar ge steld, \vo<rst of wijn. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Woensdag hebben de scholieren van de vijfde en zesde klassen van de lagere scho len in Sas van Gent, Westdorpe en Philippine verkeersexamen afgelegd, 's Morgens had men het schriftelijk gedeelte en 's middags het monde linge. Van de 127 deelnemers zijn er vijf afgewezen en er was er één bij die het geheel er foutloos heeft af gebracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de levensschool achter de voor malige H.B.S. aan de Walstraat in Terneuzen. De inbreker(s) verschafte(n) zich toegang door het forceren van een deur. Uit de levensschool verdwenen een geldkist met ongeveer f 50,een raidio, lepels van een lepelrek en een kruidenrekje. Het geldkistje werd in de loop van donderdag teruggevon den bij de glooiing van de ScheMie- feade. Door de dader(s) weirid](en) geen sporen achtergelaten. Links de heer J. Harpe, rechts de heer J. Riemens. Leden van het actiecomité, dat blijft ijveren voor verkeer in de Noordstraat. (ADVERTENTIE) Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, Frankrijk brandy. koelruimte en 40 liter I zeer grote ir 848,— ussi, Philips, Bosch ent

de Stem | 1971 | | pagina 7