Theo: „Ik ben een broodrijder BINNENKORT RIJDEN ER TWEE VAN POECKE'S IN HET PELOTON WMi SCHOUT: „STUDIE GAAT 99 Winstkansen voor St. Aloysius-team DOMBURG MOET WINNEN Als je maartöortrekler neemt Voortrekker, de gemakkelijke pijptabak Wim kan 'n grot© worden Eerst komt AYRO-cross KANS OP VEERE-TEAM ing is plezier! minst Kampioensrit „De Zeeuwen NWB-VIERDAAGSE IN APELDOORN J sport i Dat is zo'n gemakkelijke l tabak. Gewoon plezierig je pijp stoppen. Trekt lekker licht.Islekker zacht. Dat weet iedere Voortrekker-roker, f 1,50 VRIJDAG 12 MAART 1971 dje, in cellophaai - geurig en mild. i direct te kopenl Mooi rkastanje bruin ijzersterka profielzool 31/34 12.95 35/39 14.95 (Van onze sportredactie) KOEWACHT/SAS VAN GENT Het Zeeuwse wielergebeu- ren wordt elk jaar weer opgefleurd door kreten als „karak ter" en „hartstikke goed". Die kreten komen uit de mond van Theo van Poecke, de lange, oersterke coureur uit Koewacht, die tegenwoordig in Sas van Gent woont. Door zijn vaak uiterst komische houding in een serieuze zaak als een wielerkoers neemt Van Poecke een zeer speciale plaats in, in het Zeeuwse wielerstadje. In feite neemt men hem nooit serieus, maar die I houding kan men beter laten varen, gezien zijn tien overwin- [ningeu van het vorig seizoen, zijn zeven tweede plaatsen en zijn elf derde posities in de verschillende uitslagen. Het ko mend seizoen, dat zaterdag eigenlijk begint met het clubkam pioenschap van Theo Middelkamp, krijgen de wielerfans nog een Van Poecke te aanschouwen, namelijk het 22-jarig „broer tje" van Theo, Wim van Poecke. Beiden zijn opgenomen in de ploeg van Mann-Libertas-Toyota. Het kan dus laohen, gieren, brullen worden langs het parcours waar dit tweetal rijdt. Wim, bijna het even- beeld van zijn broer, al ontbreken de •lange bakkebaarden, heeft eerder i een licentie gehad. Dat was in 119(5. Wim van Poecke: „Kr is toen Iweinig van gekomen, omdat ik in de I eerste rit die ik reed, vrij ernstig ten Ival kwam. Ik lag toen drie weken lachter elkaar op bed. Het was juist lin de tijd, dat ik examen deed voor Ede MULO. Ik heb dan ook het zekere Ivoor het onzekere genomen en ben •gestopt. Ik ga nu weer beginnen door •Theo. Die heeft tegen me gezegd: „Ik Iben ook teruggekomen, waarom zou ■jij dat niet kunnen?" Dat was voor ■mij een prikkel om het weer te pro lberen". Wim van Poecke zal aantreden aonder veel koerservaring, maar wel met de wetenschap, dat hij vorig twee volkskoersen won in :uwsch-Vlaanderen (Graauw en Philippine) en nog enkele in België. Hij zon eventueel dit seizoen bij de jiieuwelingen kunnen vertrekken, aar dat heeft broer Theo hem af- sraden. Theo van Poecke: „We kun nen nu samen naar wedstrijden rij ten. Van mij kan hij dan koersen leren. Maar zijn leeftijd speelt na- «urlijk ook een rol. Hij is al te oud i nog bij de nieuwelingen te rij lden". i van Poecke, die niet van plan zijn werk bij Philips in Terneuzen |t» verwaarlozen voor het fietsen, 99 (Van onze sportmedewerker .TERNEUZEN Zaterdag houdt Ie motor- en autoclub „De Zeeuwen" ijn eerste kampioensrit in dit sei- oen, over een afstand van 57 kilo- Beter. De A-klassera rijden 36 en die B- assers 30 kilometer per ujur. Om 'ee uur wordt gestart vanaf het "teeiferrein bij die sportvelden in ,~fflngen. De finish is in 's-Heeren- 'oek bij de jeugdhoeve. I - BREDA - ROOSENDAAL éüve- ElX A**00,dnu -,w oven- b(0Chure Wa8'^0t, 'jjül voor 9tat,s vestigingen van tl-Eindhoven-Tel. 040-^ J. V" verwacht uiteraard niet al te veel van zijn eerste, echte seizoen. Wim van Poecke: „Nee, mijn ver wachtingen zijn niet zo bijster hoog gesteld. Ik weet wel, dat ik veel zal moeten afzien. Ik heb overigens nog niet veel getramd voor dit seizoen. Sinds 1 maart ben ik pas goed begon nen, want ik moet het helemaal bui ten mijn werkuren doen. Ik ga er geen enkel onbetaald uur aan beste den. In feite ben, ik dus een hele echte amateur in de ware zin van het woord". Waarop Theo Poecke onmid dellijk inhaakt met de kreet: „Ik ben een broodrijder. Dat mag iedereen weten". By deze dan. Het heeft eenieder verbaasd in Zeeland, dat het tweemanschap Piet Rentmeester-Theo v, Poecke uit el kaar is. Kentmeester als ploegleider kon en kan verschrikkelijk goed op schieten met Van Poecke als renner en andersom is en was dat ook 't ge val, Theo van Poecke: „Ik had Rent meester beloofd bij hem te blijven. Maar het duurde zo lang voordat we nu eens wisten wat er met Clarijs zou gebeuren, dat ik die aanbieding van Mann-Libertas wel moest accep teren. Daarbij kwam nog, dat ik Wim ook bij de ploeg onder kon brengen. Maar ik vind het wel jammer, want ik heb altijd reuzegoed met Piet kun nen opschieten". Vorig jaar was Theo van Poecke te vroeg in conditie. Zijn terugval aan het eind van het seizoen heeft hem er toe gebracht er nu in het be gin van het komend seizoen niet zo hard tegenaan te gaan. Theo van Poecke: „Ik heb nog niet zoveel getraind. Zo'n 2500 kilometer. Dat is veel minder dan vorig seizoen. Ik forceer ook nog niets. Daarom ben ik zondag in Knokke afgestapt. Ik stierf van de kou. Nee, ik wil graag het seizoen helemaal uitrijden". Theo over de capaciteiten van zijn broer Wim: „Als hij kan afzien dan zal het een hele grote worden. Dat durf ik gerust te zeggen. Maar hij moet eerst bewijzen, dat hy hard genoeg is voor zichzelf". Het plan van Theo van Poecke om in het begin van dit seizoen wat rus tiger aan te doen houdt misschien ook wel verband met het feit, dat „De Lange" uit Koewacht nog steeds zijn ideaal niet heeft opgegeven: profes sional worden. Van Poecke, vastbera den: „Ik zal dit jaar beroepsrenner worden. Contract of geen contract. Ik vertrek volgend seizoen in ieder geval niet meer bij de amateurs. Daar pas ik voor. Dat gaat me een beetje te veel geld kosten. Ik moet ook aan mijn gezin gaan denken". Twee van Poecke's dus dit jaar in het peloton. Als Wim dezelfde men taliteit heeft als Theo kunnen de mensen langs het parcours veel ple zier hebben, maar de concurrentie zal er een zware dobber aan hebben om het tweetal afdoende in te tomen. ROB VAN DEURSEN, Theo van Poecke, „De Lange" van Koewacht, zal Voortaan samen met zijn broer Wim rijden. o3%i van Poecke, zijn bakkebaarden zijn niet zo lang als die van zijn 'er,„ heeft volgens Wim alle mogelijkheden. „Als hij maar genoeg kan (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN Jo Schout, die voor de tweede maal Nederlands crosskampioen werd bij de B-junio ren, en lid is van RKHAV was maandagavond al weer volop in trai ning. Buiten deze twee Nederlandse titels werd hij ook in Scheermaal Zeeuws crosskampioen hij de B- junioren, en behaalde hij ook twee maal de Zeeuwse tiel op de 1500 meiter. Bij al die overwinningen is en blijft Jo Schout een rustige jon gen. Gedurende een kleine rustpau ze tijdens de training zegt Jo Schout: „Bij elke wedstrijd wordt hard voor de overwinning gestreden en vooral als 't om een Nederlandse titel gaat. Maar deze keer behoefde ik niet tot het uiterste te gaan. Ik had meer tagensatnd verwacht. Ik had me dan ook zeer goed voor bereid. Bond half januari ben ik samen met Piet Vonck gaan trainen. Hoewel Piet Vonck een senior is, heb ik hetzelfde trainingsprogramma afgewerkt en dat is me goed beval len. De hele race hebben we dan ook tweemaal afgelegd. Zondagmor gen zijn we verder gereden tot Em- meloord nadat we zaterdag in. Wage- ningen licht hadden getraind en overnacht. Ik was persoonlijk ook nog niet zo zeker van de titel, mede door de lange reis. Ik wjst ook helemaal niet wie mijn tegenstan ders zouden zijn. Aan de start wia- ren bet op een na allemaal onbeken den voor me. Alleen J. Tesselaar van de atletiekclub Trios uit Hei- loo was een bekende voor me. Dat zou dan ook mijn gevaarlijkste te genstander worden, dacht ik. Vorig jaar behaalde hij dn de AVRO-cross een mooie tweede plaats. Direct na de start nam hij de leiding en ik richtte mijn koers dan ook op hem. Na ruim 1000 meter van de 3500 afgelegd te hebben verhoogde ik het tempo en mijn laatste twee rivalen moesten lossen. Ik had toen een voorsprong van 65 meter die ik tot op de finish behield. De laatste 1500 meter had ik echter veel last van krampen dn miijn been. J. Tesselaar, waar ik veel meer tegenstand van had verwacht, kwam als zevende over de streep. Ontzettend veel mo rele steun heb ik gehad van mijn supporters. Die waren in groten geta le naar Emmeloord gekomen. J. Schout: „Na dit grote succes ga ik nu eerst flink studeren, want van 14 tot 24 april moet ik schriftelijk en van 10 tot 15 mei mondeling exa men doen voor mijn einddiploma HBS-A. Of ik dan wel of niet ge- L Pfzieu". GEWICHTHEFFEN De Hon gaarse gewichtheffer Irnre Foeldi heeft in Rostov aan de Don het wereldrecord tweehandig drukken bij de vedergewiahten met twee kilo verbeterd. De Hongaar bracht 137 kilo omhoog. Recordhouder was sinds 1970 Mladen Koetajev wit Bul garije met 135 kilo. slaagd ben weet ik 15 mei. Na het behalen van mijn diploma ga ik naar de TH in Eindhoven, elektro techniek studeren. Ik zal dan ook proberen bij PSV te komen om daar mijn conditie op peil te houden en de trainingen te volgen. Jammer dat er zo weinig belangstelling is voor de aitletieksport", zegt J. Schout. „Er zit hier dn de omstreken beslist ta lent. Ook op de scholen wordt er wei nig aan gedaan, hoewel ik persoon lijk veel medewerking krijg. Trai ner Van Rie is met onze gymnastiek leraar, de heer Stolte tot een ak koord gekomen dat, als onze klas gymnastiekles had, dat ik dan mocht trainen. Datzelfde deed ik dan ook tussen de middag". Over trainer Van Rie is Jo Schout dan ook vol bewondering. Hij is een man met veel en goede capaciteiten. Hij doet ontzettend veel voor de RKHAV. Hij is een goede steun voor me geweest tijdens de laatste ronde in (ADVERTENTIE) dit Nederlands kampioenschap, toen ik af te rekenen had met veel kramp. Na 15 mei ga ik me volledig toeleggen op de sintelbaan. Het vo rig jaar heib ik hierop weinig kun nen doen. Nadat ik een maand met een ontsteking in mijn knie heb gesukkeld, kreeg ik daarna een ont steking in mijn duim, en dat duurde ook nog twee maanden. Toch liep ik redelijke tijden. Op de drie kilome ter haalde ik bijvoorbeeld een tijd van 9.20 min. Dat is 0.8 sec boven het Zeeuws record. Bij de Neder landse kampioenschappen zal ik deelnemen aan de 1500 en 3000 me ter. De titel op de 3000 meter zal ik proberen in mijn bezit te krijgen. Bij de Zeeuwse kampioenschappen zal ik deelnemen aan de 800, 1500, 3000 en de 1500 meter steeple. Hier hoop dk drie van de vier titels in de wacht te slepen. Vóór dit alles ech ter start ik zondag 14 maart in de AVRO-cross. Ik heb mij hier niet speciaal op voorbereid. Nu komt mijn studie op de eerste plaats. Ik hoop in ieder geval toch op een redelijke plaats. Na het behalen van mijn Nederlandse titel zijn er ook veel supporters, die zondag mee gaan. De RKHAV heeft dan ook al verschillende bussen ingeschakeld. Of het -een uiteindelijke eerste plaats zal worden is natuurlijk moeilijk te voorspellen, maar ik zal mijn best doen". (ADVERTENTIE) onze u-andelsportmedewcr- (Van ker) TERNEDZEN De achttiende vierdaagsewandeltochten van de Ne derlandse Wandelsport Bond zullen dit jaar gehouden worden van 13 tot en met 16 juli a.s. te Apeldoorn. De afstanden bedragen weer 30, 40 of 50 kilometer, dit naax keuze van de deelnemer. Het organiserend comité is met de parcoursen al gereedge komen. De eerste dag zal leiden langs de Veldhuizerspnong naar Beekbergen en Loenen. De tweede dag gaat richting Nierssen. De derde dag lo pen de parcoursen richting Radro Kootwijk en Halte Assel, terwijl de vierde dag zoals gewoonlijk richting Hoenderloo loopt om zo via Ugche- len weer terug naar Apeldoorn te keren. Vorig jaar namen ongeveer 1300 wandelaars deel waaronder een tiental Zeeuwen. Ook dólt jaar zullen er weer Zeeuwen deelnemen. (Van onze medewerker) AXEL De uitwedstrijd die St.- Aloysius 1 zaterdagmiddag in Utrecht speelt tegen Wilskracht 1 ,kan de Zeeuwsch-Vlamingen op de vierde plaats brengen van de pro- motiegroep Hoofdklas. De thuiswed strijd leverde St.-Aloysius met 6-4 de volle winst op terwijl concurrent Phoenix 1, thans als vierde geklas seerd, het tegen ongeslagen leider TSF 1 niet zal kunnen klaren. Tem po Team 2 zal zich thuis Victory'55 1 van het lijf dienen te houden hetgeen wel in de lijn der verwach tingen ligt. De St.-AJioy-resarves gaan ook naar Utrecht waar ze tegen Wils kracht 2 een zwar-e noot te kraken krijgt. De thuisclub heeft hier onge twijfeld de beste papieren. Ook Til burg 2 kan weer punten aan zijn totaal toevoegen door Wibats 3 voor een voldongen feit te stellen. TSF 3 zal tegen De Treffers 3 de winst weten te bemachtigen en daardoor Treffers op de laatste plaats houden. In de Zeeuwse afdelinigsklas 1 bomt het kampioenschap voor St.- Aloysius 3 reeds in zich vooral als Wilno 2 een steek laat vallen tegen MZ 1 en indien Wilno 1 tegen ONA 1 in moeilijkheden komt. Tegen MZ 2 moet Wilno 1 het wel weten te klaren. Kampioenskaiididaat B- Smash 2 ontmoet i-n die tweede klas het Vlissir.gse Wilno 3 dat op af stand zal worden gehouden. Goes 1 moet in Graauw diep in de moge lijkheden tasten om St.-Aloy 4 te kunnen kloppen. (Van een onzer voetbalmedewer kers) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland kan Zaam- slag rustig toekijken hoe Wolfaarts- dijk en Veefe het er vanaf brengen in hun uitwedstrijden. Met name Wolfaartsdijk zal danig op zijn tel len moeten passen wil de ploeg niet struikelen tegen Arnemuiden 2. Ook voor Veere zal het in Heinkenszand niet meevallen. De Mol is bij Hein kenszand weer terug in de ploeg en dat was al direct goed merkbaar. Een kleine overwinning voor de kop lopers, die daar echter hard voor zullen moeten knokken, zit er wel in. Wemeldinge moet naar rode lan taarndrager Bevelanders. De thuis club zal met een puntje al heel blij zijn, maar te verwachten is toch dat Wemeldinge beid-e punten mee naar huis neemt. Middelburg kan daar mogelijk gebruik van maken. Niet dat het bezoek aan Mevo in Zierik- zee zo'n zacht eitje is, maar toch zit daar wel een gelijk spel in. Waarde - 's Heer Arendskerke is moeilijk te voorspellen Beide ploegen trekken zich op aan een sterke tegenstander. De beste prestaties van beide teams zijn behaald tegen de koplopers Een puntenverdeling is de meest voor de hand liggende uitslag. (Vaneen onzer voetbalmedewer kers) TERNEUZEN Zoals gebruike lijk in de eerste kias van de zondag competitie van de KNVB afdeling Zeeland zit het weer vol met top pers. De meeste belangstelling, hoe wel geen topper, gaat natuurlijk uit, naar het pikante derbygevecht tus sen Lewedorpse Boys en Luctor, die nog wat hebben af te werken. Na melijk, toen op 13 december dezelf de wedstrijd werd gespeeld, wilde Ad Menheere van Lewedorpse Boys niet uit het veld en staakte scheids rechter Leo Koster uit Vlissingein de wedstrijd, na 25 minuten spelen in de tweede helft. De resterende 20 minuten worden uitgespeeld onder leiding van scheidsrechter Schot uit Vlissingeh. RIA kan zijn positie aan de kop van die ranglijst verbeteren, Zelf moeten de Westdorpenaren dan win nen in IJzendijke (zeker niet onmo gelijk) en Hoofdplaat - Aardenburg zou dan gelijk moeten eindigen. Ook die kans is niet uitgesloten, hoewel de beste kans toch voor de thuisclub is. Domburg zal niet te ver willen achterop raken bij de koplopers en moet dus winnen in Philippine. Dat nu lijkt te veel van het goede. Philippine is voor de titel kansloos, maar Domburg verloor al met 30 in Westdorpe. De 82 zege op DFS is zeker geen maatstaf voor de kracht van de Domburgers. Te ver wachten is dan ook een kleine Phi- lippine-zege. Ook aan die staart blijft de spanning voortduren. Hui- sterloo kan zijn positie zelfs verbe teren als het wint van het bezoeken de DFS. Vraag blijft natuurlijk of dat haalbaar is. Een gelijk spel lijkt zeker mogelijk. Voor Schoondijke staat de moeilijke uitwedstrijd naar concurrent Renesse op het program ma. Beide ploegen staan met 9 pun ten uit 16 wedstrijden op een ge deelde een na laatste plaats. De krachten lopen dus niet ver uiteen. Ook hier mag men het op een gelijk spel houden. roken beenvoudg

de Stem | 1971 | | pagina 21