AN Rijkswaterstaat heeft plan bestekklaar; RAAP P00lsc^ieePsc onteigening kan beginnen Shell erkvergadering uigt zich iver motie ilieubeheer rc MANN Turken vroegen om een bordeel SASSE WINKELIERS VERRAST DOOR KOOPCENTRUM in Schietpartij Eindhoven pijnstillers helpen snel (Öêiï ll lemhen ven mijn meiesM ten versleten sthterkvest! Nederlander in Marokko veroordeeld Kamerleden stellen vragen over Zoomweg WfWrrr*ri' GASTARBEIDERS EN SEX stad streek 1IIMIMI Mm halen voor brochure |n plezierige, ïnd uitstapjes tt de toornige linder buien altons in de blizzaril hoogwater Waterstanden Betoging tegen Progil in Gent Polders Wegen Uitverkocht Gemeente Middelburg Calpam draagt sleepboten over [JNDERDAG 11 MAART 1971 |isschi-en niet meer mee maar 5.. kinderen en zeker onze kle linderen maken dit zeker mee, Ga de geschiedenisboeken ij. Na een bloeiende welvaj» vam er een bloedende welvaai .fat kwam er na de val van •riekse, Romeinse rijk, na Iiddeleeuwen, de Gouden een»- ekijk ze alle stuk voor stuk. j. ijk hoe ze begonnen zijn, hoe ijdens en hoe het na die tijd wj e zijn allen identiek. En volge; bij leven wij weer in zo'n period] >eze periodes van hoge welvaai :wamen na een val (bloeding) 3 ug. Het duurde ongeveer drie Fier generaties voordat het nsj veer bereikt was. En zo'n tijd val irmoede en ellende komt er w» )aar kunnen we rustig op rek |ien. Nu kunnen we ons afvragen i vij er nog iets aan kunnen do folgens mij, maar ik kan het m rurlijk mis hebben, omdat ik i Lit gebied niet deskundig mnnen wij daar niets meer loen, omdat dit gewoon de om vikkeling van de tijd is. Ande adden de mensen er vast iets aat ;edaan, want in 4000 jaar kun j ast iets leren. Natuurlijk hoop lat het zal veranderen, ik LU van die armoedige periodes! naar toch is het goed voor •pvoeding van de mens gewei glekijk maar eens hoe zuinig grootouders zijn of zijn gewei net geld, hoe hun karakter )ekijk je ouders maar eens, u och ook nog iets van die ellendi 'an voor en in de laatste oorloi lebben meegemaakt. Maak na ens een vergelijking. Zou 'oor ons ook eens niet goed a lat wij ook eens zoiets mee maal en, al was het dan maar voor i <aar jaren? Ik geloof van wel". LOE KRIJGT DRIE AVENBEKKENS (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale kerkvergadering van Zeeland zal zich lezig houden met een motie inzake de milieuverontreiniging. Er is aan de peelnemers een ontwerpmotie voorgelegd, welke in de vorm van een „ver klaring" door de verenigingen van vrijzinnig hervormden in Goes en Vlissin- feen en de remonstrantse kring Midden-Zeeland is aangenomen. kracht te bundelen, om aan de toe nemende milieuverontreiniging het De verklaring brengt grote ver ontrusting over de toenemende bo- i-, water- en luchtverontreiniging, ,:-hoofd te bieden. Dit kan, zowel voor uitdrukking. De ondertekenaars 'gen: wij achten het niet verapt— |oord wanneer deze miliéuveropl- op de huidige wijze voórt- Ihrijdt, omdat daardoor een onvoor- jpelbare. ernstige bedreiging van let leefklimaat kan ontstaan. De (olksgezondheid van de tegenwoor- generatie en die van volgende generaties, waarvoor wij ook de vol- verantwoordelijkheid dragen, lomt dan in gedrang. Wij achten het ie plicht van de overheid om eenie- ler duidelijk in te lichten over en Ie waarschuwen tegen uit milieuhy giënisch oogpunt onaanvaardbare Irodukten. Wij doen een appèl op fenieder binnen wiens competentie pet ligt, om maatregelen tegen het [gebruik daarvan. Wij achten het (eveneens de plicht van alle politieke |en maatschappelijke instanties hun SlB LH HEB ER GENOEG wv/ voll/e nedstrod heeft me POEN NBLGEN.Nkr VERLEGT HET LEND EN LEET OOLL/E NET BE VENDS SELDOM OVER /S.../R WENS VE VEEL GENOEGEN... [Vooruitzichten voor vrijdag en paterdag opgesteld door [het KNMI op woensdag 18.00 inr [geleidelijk [minder buien, bmelijk koud met plaatselijk lichte vorst in de nacht. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: aan uren zon: 1 tot 6; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: tot 5 graden beneden normaal; lans op een droge periode van min stens 12 uur; 70 procent; kans op een "aheel droog etmaal: 40 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 '°t 6; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: van ongeveer normaal [tot 4 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 mm: 90 procent; kans op een geheel ®oog etmaal: 70 procent. ons eigen levenspatroon als voor dat van-opze .sargehleting, een dwingen de, èisivan vernieuwing meebrengen, waaraan wij individueel en collec tief zullen moeten voldoen. Daarbij is het in het bijzonder noodzakelijk dat de jeugd voorlichting ontvangt over het milieu en de gevaren van de toenemende milieuverontreini ging, aldus de verklaring. De provinciale kerkvergadering van Zeeland wordt ditmaal in het dorpshuis te 's-Gravenpolder gehou den op vrijdag 19 maart a.s. Een belangrijk agendapunt betreft de totstandkoming van een Zeeuwse raad van kerken. Ook zal ds. P. J. Pennings, die als waarnemer aanwe zig is geweest op het diocesaan pas toraal beraad van het bisdom Breda, verslag uitbrengen. Hij heeft enkele bevindingen op papier gezet en komt tot de conclusie: „Wat telkens treft is, dat de kerkelijke problema tiek van de r.-k. en de Ned. Herv. Kerk zozeer verwant, zo niet nage noeg dezelfde is en dat is blijkbaar een gevolg van een gemeenschappe lijk deelhebben aan eenzelfde tijds gebeuren. Wellicht is er ook nog overeenkomst in „massaal" karakter. In het diocesaan beraad, aldus ds. Pennings, klinkt het specifiek rooms katholieke minder sterk door dan men verwachten zou' Mogren vrijdag 12 maart, {«■gen op Zoom 4.19 en 16.37 uur; Hamsweert 3.30 en 15.49 uur; «meuzen 2.49 en 15.06 uur; vhssingen 2.20 en 14.35 uur; Wemeldmge 4.09 en 16.27 uur. ondertossen... FOE L/GT GOLDEN COM5DVNl£T. CON INE POLLEN EP \GREEG ELLES". LICHTER-) MEERDE „r [TEN EN PEP SLEDE N'NTERSPON TEDER TREUREN... TREKT ME NU, EENMEEL N/P J| EEN... Konstanz 263 onv„ Rheinfelden I®? Straatsburg 158 plus 6, «ittersdorf 302 plus 15, Maxau 348 Plus 9, Plochingen 126 plus 5, Mann heim 155 plus 7, Steinbach 118 - 6 Muinz 177 - 2, Biragen 103 - 1, Kaub 109 - 3, Trier 261 plus 8, Koblenz onv., Keulen 90 plus 3, Ruhrart 78 - 3, Lobitb 871 plus 1, Panner- uPnse Kop 844 plus 1, IJsselkop 790 Ms 1, Eefde IJssel 315 plus 4, Deventer 210 onv., Monsin 5450 - 28, Borgharen 3926 - 13, Belfeld 1120 Plus 7, Grave beneden de sliuis 508 Plus 7. °e minste waterdiepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden zijn in centi meters: Spijk - St. Andries 290, «sselkop - Driel 265, Driel - Ame- rougen 240, IJsselkop - Doesburg r™ Doesburg - Zutphesn 225, Zutp Pen Deventer 235, Deventer - Win- uesheim 245. RABAT (AEP) Een rechtbhnk in dë Noordmarokkaanse stad Te- toean heeft een jonge Nederlander (volgens AFP ene W. K., geboren in 1946 in Vlissingeii) wegens smokkel van tabak en bezit van verdovende middelen veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk, en een boete van bij na 3.000 gulden. Enkele dagen gele den was hij aangehouden, met 2,8 kg hasjiesj en 310 gram tabak bij zich. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rust rond Progil is nog lang niet teruggekeerd. Aan staande zaterdag wordt in Gent een betoging gehouden, die om drie uur op de Vrijdagmarkt begint. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Sloehavencomplex nadert zijn afronding. Gisteren is de termijn begonnen waarin bezwaren kunnen worden in gediend tegen de hiermee verband houdende, op handen zijnde ont eigeningen. Als de procedure met betrekking tot deze bezwaren is afgewerkt kan het plan-Sloe I in zijn afgeronde vorm bestekklaar worden gemaakt. Rijkswaterstaat heeft een plan ontwikkeld, dat voor ziet in het graven van drie nieuwe havenbekkens. Zij zullen een bodembreedte van 150 tot 250 meter hebben, en tussen de anderhalve a en tweeëneenhalve kilometer lang zijn. De diepte varieert van negen tot vijftien meter beneden NAP. De haven van Vlissingen-Oost, nu nog niet veel meer dan een wijde kom, krijgt zodoende twee brede en diepe armen waarop kleine insteekliavens kunnen worden aangesloten. De insteek- havens zullen worden gegraven als de noodzaak daartoe zich aandient. Een nieuwe havenarm reikt in de richting van Middelburg. Zij krijgt de naam Bijleveldbaven. Een twee de havenarm vormt de voortzetting in rechte lijn van de huidige haven van Vlissinen-Oost en heet Quarles- haven. Deze reikt tot ongeveer 750 meter van de bebouwingsgrens van de kern Nieuwdorp. De derde ha- .ven, waarvan een deel al aanwezig is, blijft de reeds bekende naam van Sittershaven dragen, deze reikt in de richting van Borssele. De enorme massa's bagger die er bij het graven van de nieuwe ha venbekkens vrijkomen, worden over een gebied van ongeveer twintig vierkante kilometer uitgestort. Op de hoogste plaatsen in dit nieuwe, opgespoten landschap zal het maai veld vijf meter boven NAP komen te liggen. In verband met de ber ging van de vrijkomende specie en de toekomstige bebouwing, wegen aanleg etc. zijn omvangrijke ontei geningen nodig. Grote delen van de polders in het Sloegebied veranderen van eigenaar. Zo zijn daar de Nieuw- en St.-Joost- landpolder, de Quarlespo-lder, de Zui-dersloepolder, de Zuidkraayert- polder, de Nieuwe Westfcraayert- polder. de Konmgspoüder en de van (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De uit Zeeland af komstige Tweede Kamerleden drs. W. R. V. Dusarduijn (KVP) en C. F. van der Peijl (CHU) hebben de mi nister van Verkeer en Waterstaat en de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijk vra gen gesteld over de tracering van de Zoomweg door het waterwingebied te Huybergen en Ossendrecht. Is het waar, zo vragen de beide volksvertegenwoordigers, dat het Zoomweg-tracé inderdaad door dit voor Zeeland zo belangrijke water wingebied is geprojecteerd. Zij vra gen verder of doorsnijding van dit besehermingsgebied beslist onvermij delijk is en zo ja welke maatregelen er in dat geval zullen worden geno men om de vitale belangen van de Zeeuwse drinkwatervoorziening te waarborgen. Ook willen de heren Dusarduijn en Van der Peijl nog weten of onder die maatregelen ook het plaatsen van waarschuwingsborden is begrepen. Citterspolder die geheel of gedeelte lijk onder het afgeronde Sloeplan vallen. De buitenste begrenzin van Sloe wordt gevormd door een brede gordel, bestaande uit een rondweg, een zone waarin hoogspanningslei dingen kunnen worden geplaatst, een brede strook voor de aanleg van pijpleidingen, een gedeel-ete van een spoorbaan, waaronder een angeer- emplaeement, alsmede een gedeelte van een nieuwe binnendijk met een kruinhoogte van vier meter. In deze elleboog rondom Sloe I zullen te zijner tijd ook groengordels worden ingeplant, zo verwacht men. Rijks waterstaat heeft, ooruitlopend op definitieve plannen voor de groen gordels alvast een grote pleister plaats in gedachten die gelegen is langs de nieuwe autosnelweg welke daar wordt aangelegd. De huidige weg door het Sloege bied verdwijnt voor liet grootste deel. Hetzelfde gebeurt met ver schillende landbouwwegen. Voor het langzame- en landbouwverkeer wor den nieuwe wegen aangelegd. De belangrijkste weg voor het door gaande verkeer wordt voorzien van twee rijbanen, elk met vluchtstro ken. In het eerste stadium zal alleen de buitens; e rijbaan worden aange legd. Zowel- naar het oosten als naar het westen toe geeft deze nieuwe rijksweg aansluitingen op provincia le wegen. Er zitten, in de eerste fase van de aanleg, verschillende gelijk vloerse kruisingen in de nieuwe rijksweg. Er komen echter, zodra de tweede baan van d-e nieuwe ringweg gereed is, drie viaducten, waaronder een spoorwegviaduct. Een uitwate ringssluis in de bestaande hoogwa terkering zal moeten verdwijnen en door een gemaal op een andere plaats worden vervangen. Een inte grerend deel van het systeem vn ringwegen rondom Sloe I wordt ge vormd door een spoorwegemplace ment Het industrieplan Sloe II zal ten oosten van de kern Borsele worden aangelegd. In Sloe I zijn de voor industrievestiging geschikte terrei nen praktisch uitverkocht, ofwel iin optie gegeven. Er is nog 650 hectare beschikbaar. Reeds uitgegeven of in optie is 800 hectare. Sloe 1 omvat, inclusief de „natte" gedeelten, we gen enz. een gebied van rond 2200 hectare. In april a.s. zal er worden begonnen met de heiwerkzaamheden voor de nieuwe raffinaderij van To tal. Zoals bekend wenst ook de Duitse raffinaderij UK Wesseling zich aan de Sloehaven te vestigen. Een van de havenarmen die in het nu op afronding wachtende plan Sloe I zijn ingetekend, is speciaal voor Total bestemd. Daarvoor moet circa acht miljoen kubieke meter grond worden verzet. De haven voor Total krijgt een zwaaikom welke nodig is opdat tankschepen steeds met de kop na-ar buiten kunnen worden afgemeerd. De Sloehaven is voor een groot deel toegankelijk voor schepen tot 60.000 ton ,bij laag water. (ADVERTENTIE) C. F. v. d. PEIJL (ADVERTENTIE) ''A DUSARDUIJN De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bij besluit van 16 februari 1971 van Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 21 september 1970 vastgestelde bestemmingsplan Damplein. Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland ligt met het be stemmingsplan, ingaande 12 maart 1971 gedurende een maand ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met beziwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeer de Staten hebben gewend, kunnen gedurende bovenstaande termijn bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt aan dege nen, die zich tijdig op grond van ar tikel 27, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gede puteerde Staten hebben gewend. Het beroepschrift moet worden ge richt aan H. M. de Koningin en kan worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening te 's-Gravenhage. Middelburg, 11 maart 1971. De burgemeester voornoemd, Drs. P. A. Wolters. BREDA/DEN HAAG Turkse gastarbeiders die bij honderden in bedrijven in liet oosten van het land werken hebben om een bordeel gevraagd. Met vrouwen uit eigen land. Dat wel. Daar is door allerlei lieden die graag hun zegje wilden doen uitvoerig over gepraat en geschreven, maar dat huis-van-plezier is er niet gekomen. „De situatie is frustrerend," zegt directie-secretaris De Haan van de Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming, welke vereniging al drie jaar geleden studie ging maken van het onderwerp „gastarbeiders en seks". Om allerlei redenen is die studie anderhalf jaar geleden afgebroken. Te weinig personeel, snel wisselende toestanden waren daar oorzaken van. De Haaai: „Ik kan me toch wel voorstellen d-at men im principe ja zegt tegen het inrichten van bonde len voor buitenlandse arbeiders en als men dan tegenwerpt dat je dat toch niet kunt doen, zeg ik: praat dan niet over het sexuele pro bleem van de gastarbeiders, maar over het sexuele probleem van ons Nederlanders". „Een verschrikkelijk probleem", dat is de mening van de heer J. van Tielraden, plaatsvervangend- hoofd van de afdeling migrerende giroepen van het ministerie van CRM een man diie dagelijks met de maatschappelijke begeleiding van gastarbeiders te maken heeft, een man ook die graag alle taboes rond het thema „gastarbeiders en sex" te lijf gaat. Hij zegt: „Ik zou ook niet één, twee, drie weten wat we doen moeten. Eroscentra kun je net niet subsidiëren want als je dat wel doet krijg je een enorme rel". De heer Van Tielraden vindt dat degenen die verantwoordelijk zijn voor het binnenhalen van de ene groep gastarbeiders na de andere zich wö eens mogen afvragen wat zij aan het doen zijn. Er is geen geld om aan de meest minimale eisen te voldoen. In feite zijn de gastarbeiders de lijfeigenen van de bedrijven. Wij bergen ze op in getto's. Van Tielraden: „Het is onze taak om de gastarbeiders op te vangen en maatschappelijk te begeleiden. Ik moet u eerlijk zeggen dat die taak ons ontzaglijk zwaar op de maag ligt. In Nederland ziet men diie mensen alleen maar als ar beidskrachten die voor nog meer welvaart zorgen. CRM zegt: dat kan zo niet doorgaan. Als we dan per se onze welvaart alsmaar groter willen maken, zullen we de gastar beiders een menselijk bestaan moeten geven. Daar is nu gewoon weg geen sprake van. Acht uiur werken ze, resteert zestien uur en dan komen ze als-mens op ons af". De heer Van Tielraden staat op het standpunt dat men in ons land de ontwikkeling van de werkgele genheid gelijke tred moet laten houden met d-e natuurlijke groei van de bevolking. In plaats van de arbeider naar Nederland te halen, waar hij in arbeidsintensieve be drijven te werk wordt gesteld en bij voorkeur in die streken waar wij niet meer willen werken, zou men het werk naar landen als Turkije, Marokko en Joegoslavië moeten brengen. Van Tielraden: „Willen we dat niet dan zullen we meer geld, veel meer geld zelfs voor deze mensen moeten uittrek ken. Vorig jaar zijn er maar liefst 25.000 gastarbeiders in ons land bijgekomen. Een dergelijk aantal legt een enorme druk op de wo ningnood. Wij dertien miljoen Ne derlanders hebben helemaal niet in de gaten wat we aan het doen zijn. Wij zijn een probleem aan het binnenhalen dat ons uit de hand gaat lopen. Wij volgen een korte termijnpolitiek en leven als het ware van de ene dag in de andere. Men zal moeten zeggen: ophouden ermee of huisvesting creëren. Je hoort altijd dat Noord-Nederland zo'n leeg gebied is.. Nou, waarom bouwen we daardan geen' huizen voor die mensen? Ze kunnen dan- van daaruit" nahr de-randstad pen delen. Béter 'een weekend-huwe lijk dan' eens per jaar naar huis met alle -consequenties vaindien. En we praten nu wel over het huis vestingsprobleem. over sex maar er is ook nog 'een onderwijspro bleem, waar we al evenmin bij stilstaan als bij de sex. De kinde ren van die gastarbeiders moeten naar school en wat leren we ze daar? Aap, noot, Mies? We zullen leerkrachten uit Turkije, Marokko en al die andere landen waar we gastarbeiders vandaan hal-en, moe ten laten overkomen om de kinde ren van dlie arbeiders in hun eigen taal les te geven. Het wordt hoog tijd dat wij het Nederlandse volk eens gaan voorlichten over het vraagstuk gastarbeider". Maar terug naar het thema gast arbeider en sex. Tomo Apostolovski, Joegoslaaf en medewerker van de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers te Breda, wil er wel wat over zeggen. West-Brabant is voor de 250 Joegoslavische arbeiders onder ons een dorado. Vrouwen genoeg voor hen want er werken in. dit deel van de provincie maar liefst 450 Joegoslavische meisjes en vrouwen, die niet te klagen heb ben over gebrek aan belangstel ling. Voor hun vertrek uit Joego slavië hebben ze een papiertje moe ten tekenen dat ze ongehuwd wa ren. Eenmaal in ons land gearri veerd bleek meer dan de helft toch getrouwd te zijn. Die vrou wen zoeken contact: bij voorkeur met Joegoslavische mannen met wie ze kunnen praten. Een taalbar rière is er dan niet. Apostolovski: „Veel van die vrouwen en meisjes, van wie het grootste deel van het platteland komt, zijn in Joegosla vië helemaal niet of onvoldoende voorgelicht. Ze gebruiken de pil niet en de gevolgen blijven dan ook niet uit. Wij zoeken nu naar de juiste mensen om hun die voor lichting te geven. Misschien kun nen we de Joegoslavische, ver pleegsters dii-e ma-ar Breda zijn ge komen hierbij inschakelen. Mis schien ook kan het via de NVSH gebeuren". Tomo Apo-stolovski, die met een Nederlandse vrouw is getrouwd en in Breda woont, vindt het bar en boos dat de vrouw-en en meisjes in enkele tehuizen door overijverige leidsters zo worden betutteld. Vol wassen vrouwen moeten om 10, 11 uur binnen zijn en als ze met de weekends weg willen, moeten ze precies opgeven waar ze naar toe gaan. Ze worden als onmondige kinderen behandeld. Deze ongezond-e toestand ia. niet alleen Apostolovski een doorn in het oog. Ook d-e heer J. Hofsté, directeur van d-e Stichting Bijstand Buiitenl-sndöe Werknemers in Bre da, ergert er zich groen en geel aan. „Zaak van voortdurende aan dacht voor ons is het hoe die vrijheid van die vrouwen te waar borgen", zegt hij. Maar alle betut teling ten spijt wordt er door Joe goslavische mannen en vrouwen gevrijd. Zij mogen dian geacht worden hun sexualiteit in Joego slavië te hebben achtergelaten, de natuur gaat haar gang. Pla-ats waar de liefde met verve wordt bedre ven: het struweel.. De drie andere afleveringen in de serie „Gastarbeiders en sex" verschenen in De Stem van res pectievelijk 18 en 25 februari en 4 maart. PIET DE BONT (ADVERTENTIE) SILVESTER CH (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het woensdag in De Stem en De Vrije Zeeuw open baar gemaakte plan voor een koop centrum in de gebouwen van de vroegere textielfabriek De Schelde in Sas van Gent is bij de midden stand als een bom ingeslagen. Maandag belegt de middenstands vereniging Sas '70 in het Planeta rium een bijeenkomst waarin een nadere toelichting op het plan zal worden gegeven. Onder meer zijn het koninklijk verbond van onder nemers en de rijksconsulent voor de middenstand in Zeeland'uitgeno digd de vergadering bij te wonen en van advies te dienen. De heer W. Remery, voorzitter van Sas '70 en lid van de Adviescom missie voor het Midden- en Klein bedrijf in S-as van Gent, gaf als commentaar: „Als voorzitter van Sas '70 en als lid van de adviescom missie moet ik helaas een neutraal standpunt betreffende het koopcen trumplan innemen. Na de vergade ring van maandag zullen wij als adviescommissie aan het gemeente bestuur advies uitbrengen. Als het plan doorgaat verwacht ik dat er vooral in de voedingssector klappen zullen vallen. Persoonlijk zie ik lie ver het koopcentrum niet komen, maar als het moet dan heb ik liever dat het in de kom van Sas van Gent komt dan enkele kilometers daar buiten". Loco-burgemeester W. Colsen zei met grote belangstelling van het koopcentruinplan te hebben kennis genomen. Hoewel het terrein waar op het koopcentrum is geprojecteerd, een industriële bestemming heeft, meende hij dat dit geen' belemmering behoeft op te leveren voor de uit voering van het koopcentrumplan. „Wanneer de meerderheid van de Sasse middenstand voor het plan is, zie ik niet in waarom het gemeente bestuur daar tegen zou zijn", aldus de heer Colsen. UTRECHT (ANP) De in ver band met de sluiting per 1 april van het Calpam-bunkerstation Vlissingen gevoerde onderhandelingen over de overdracht van het sleepbootbedrijf, hebben geleid tot de oprichting van een nieuw bedrijf met de naam „N.V. Nieuwe Vlissingse sleep dienst". Oprichters van de nieuwe n.v. zijn L. Smit en Co's internationale sleep dienst en Nederlandse Stoomsleep- dienst, voorheen P. Smit. De nieuwe eigenaar heeft zich bereid verklaard de twintig bemanningsleden in dienst te nemen tegen het bestaande pakket arbeidsvoorwaarden van Cal- paan. (Vervolg van pagina 1) De controleur rende van de Amro- bank, vanwaar hij aan het bellen was, naar Het Goudcentrum. Hij stormde hijgend naar boven, wierp de winkeldeur open, overzag de si tuatie en maakte snel weer rechts omkeert toen hij zag dat de over vallers gewapend waren. Het drietal nam d-aarna overhaast de vlucht, de tassen vol juwelen boven achterlatend. Nauwelijks buiten gekomen stonden d-e overval lers oog in oog met de politie. Ze vluchtten verschillende kanten uit. Een van hen loste een schot op de politie. De overvallers vluchtten door d-e Hermanus Boexstraat in de richting van Het Hofke. Daar werd opnieuw geschoten. Eerst door de achtervolgden, d-aarna ook door de politie. Eén van de overvallers, de 33-jarige M. J. A. uit Eindhoven, bleef staan en gaf zich over. De twee anderen wisten te ontkomen. A. zei bij zijn arrestatie tegen de politie: „Gaan jullie nu maar achter de twee Algerijnen aan". De politie .heeft het vermoeden dat een van de voortvluchtigen gewond is. Op het moment van de overval stond op het Stationsplein een per sonenauto (Renault) met een Frans nummerbord. De politie acht het mogelijk dat hierin een vierde man, betrokken bij d-e overval, gezeten heeft. De schietpartij heeft uiteraard grote opschudding teweeggebracht op het altijd drukke Stationsplein in Eind-hoven.

de Stem | 1971 | | pagina 3