Bert van der Helm wint opnieuw titel Felle kritiek op NOC Paniek in stadion door een complot CLAY: „FRAZIER VOOEl MIJ GEEN PARTIJ Roemenië blijkt sterkste Zwemtop goed op dreef 'M I Geen enkele zin Ommekeer ifcjf.1* k, allemaal hetzelfde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde m ert sport MEER CONSTANT tweede sportpagina van maandag 8 maart 1971 ,erde sportpagina van maandai Dr. W. van Zijll: „Voorzichtig met aansluiting zoeken bij het NVV." topsport kiest de harde lijn (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Ggstbrechtkelder van de Amstelbrouwerq doet denken aan een lokaliteit waar in middeleeuwse televisieseries samenzweerders bijeen komen. De lampen verspreiden een duister licht, het meubilair is van het soort dat tegen een stootje kan. Daar vergaderde zaterdagmiddag het Comité Topsport met een vijftigtal topsporters voorzitter Aad Oudt: „Het is een ongunstige dag want er zijn allerlei sportevenementen maar het is al winst dat een zeven tig topsporters de moeite hebben genomen een briefje te schrijven dat ze verhinderd zijn" en werden verstrekkende besluiten na een bij eenkomst van vele uren die niets had van een samenzwering maar waar een geladen sfeer heerste, genomen. Er werd besloten: 1. Dat een vereniging van topspor ters zal worden opgericht; 2. Dat die vereniging contact zal zoeken met de VVCS (Vereniging van Contract Spelers), waarbij ook de wielrenners en de pikeurs en jockeys zijn aangesloten; 3.Dat via de VVCS aansluiting zal worden gezocht met het NW; 4. Dat de vereniging van topspor ters een hardere lijn ten opzichte van het Nederlands Olympisch Comité zal voeren. De topsporters zijn het beu om als onmondigen te worden beschouwd, wat een complete breuk met het NOC ten gevolge heeft gehad in het voor-Olympisch jaar. De gevolgen zijn nog niet te overzien, maar de toestand moet ernstig worden ge noemd. Hoongelach klonk in de Am- GELEEN (ANP) Roemenië heeft er gistermiddag geen twijfel over laten bestaan wie in dit wereld kampioenschap de sterkste ijshockey- natie is. Engeland, een land dat toch voor verrassende resultaten had ge zorgd, werd door de snelle Roeme nen met 112 van het ijs geveegd. Roemenië was duidelijk een klasse beter en verdiende de Olympische reis naar Sapporo dan ook volkomen. Zonder personolijke huzarenstukjes maar voortdurend in hoog tempo combinerend, viel het ene doelpunt na het andere. De laatste wedstrijd van het Ne derlandse team in het kader van het wereldkampioenschap in de C-groep, tegen Frankrijk, begon met nogal wat moeilijkheden. Coach Pleticha was door de Nederlandse ijshockeybond op een zijspoor gezet en daarmee na men de spelers geen genoegen. Zij weigerden dan ook om te spelen. Pas na „bemiddeling" van de grote John Anearn, voorzitter van de in ternationale ijshockeyfederatie, die dreigde dat alle spelers voor het le ven zouden worden geschorst, wan neer zij niet zouden uitkomen in de wedstrijd tegen Frankrijk, waren de Nederlanders bereid te spelen. Frank rijk won dit duel gemakkelijk met 92. Nederland eindigde in de eind stand als zesde. De eindstand: 1 Roemenië 7 6 1 0 13 70- 11 2 Frankrijk 7 6 0 1 12 49- 20 3 Hongarije 7 5 1 1 11 58- 27 4 Gr.-Britt. 7 3 1 3 7 47- 39 5 Bulgarije 7 2 1 4 5 37- 32 6 Nederland 7 2 0 5 4 32- 38 7 Denemarken 7 2 0 5 4 33- 26 (van Nederland verloren) 8 België 7 0 0 7 0 6-139 Roemenië en Frankrijk mogen deel nemen aan de Olympische Spelen van 1972 in Sapporo en promoveren naar de B-groep. sterdamse brouwerskelder op als de activiteiten van het NOC, van chef de mission Brem Leeuwenhoek en van de sportbonden uitgezonderd de KNAU en de KNZB ter sprake kwamen. De besluiten werden dan ook niet voetstoots genomen. Er gin gen uren van uitleg, vergaderen, dis cussie, forum en besluitvorming aan vooraf. Een minder catastrofaal be sluit was, dat de deur voor het NOC wordt opengehouden. Achter de groene tafel zetelden de heren Aad Oudt, Jan Stainhauser, Jan de Vries, Simon Korver en Ed de Noorlander. Piet van der Kruk en Rob Boom waren afwezig. Aad Oudt begon dan wel met te stellen dat er kritiek op positieve grondslag zou worden geleverd, maar wakkerde het vuurtje van de ontevredenheid niet weinig aan door verslag uit te bren gen van hetgeen na het befaamde Mexico-rapport was gebeurd. „Dat is zeer teleurstellend. We hebben twee maal een bespreking gehad over het Mexico-rapport en kregen de indruk, dat de topsporters niet meer als on mondigen zouden worden beschouwd en dat we inspraak zouden krijgen. Na lang aandringen volgde na ander half jaar een derde bespreking en werden we geconfronteerd met de to tale plannen voor Sapporro en Mün- chen. Omdat we opbouwend te werk willen gaan, hebben we het NOC ge vraagd hier vertegenwoordigd te wil len zijn. U ziet het, er is niemand. Het NOC heeft er geen behoefte aan iets te vertellen". Slechts de KNAU met een top contact commissie en de KNZB met zulk een commissie in voorbe reiding ontkwamen aan de kritiek, die uitmondde in de woorden: „Onze belangen dienen niet meer te wor den behartigd door een stel liefheb bers, maar door een bureau dat dag en nacht te onzer beschikking staat. Onze belangen moeten professioneler worden behartigd. Toen we begin 1970 hand in hand met het NOC wil den gaan, verwachtten we veel. Dat jaar heeft ons geleerd dat het geen enkele zin heeft. Het NOC moet uit de Ivoren toren afdalen. Men praat met coaches, artsen e.d., maar Iaat de topsporter links liggen. We zullen een harde lijn tegenover het NOC gaan volgen". De secretaris van de WCS, Karei Jansen, stelde dat het top-amateuris- me een professionele inslag heeft ge kregen en de kloof tussen die ama teurs en de profs niet zo groot is als men zich voorstelt. Maar de ontwik keling is voor velen te snel gegaan. Daardoor is een stijgend verzet ont staan van de topsporter tegen het paternalistisch gedrag. Het probleem gebied van de topsporter en de prof komt echter overeen. De WCS zegt bij monde van Karei Jansen alle steun toe binnen het raam van haar mogelijkheden. Karei Jan sen wees er tevens op dat sport een politiek stuk is geworden en dat dit hoofdstuk op de aanstaande verkie zingsprogramma's terdege op zijn merites moet worden bekeken door hen die de sport een goed hart toe dragen. De discussies In groepen, welker conclusies werden „gebundeld" en door een forum behandeld, leverden een breuk met het NOC en de wens tot samengaan met de WCS sanc tie van NOC: dreigen de contacten te verbreken indien met de WCS tot een vorm van samenwerken zou wor den besloten op. En dat in het be- 'langrijke voor-Olympische jaar. De aanstaande vereniging van topspor ters wenst ruggesteun van een geor ganiseerde pressiegroep. De heer Wim van Zijll, algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, die later ter vergadering verscheen, noemde het oprichten van de nieuwe vereniging een positief resultaat, maar waarschuwde voor een overijld samengaan van topspor ters met NW. Hij drong erop aan dat de raad van maatschappelijke be geleiding gelegenheid zou krijgen zich op alle problemen te bezinnen. Maar die raad bestaat uit vertegen woordigers van Comité Topsport, NSF en NOC, dus nog een probleem erbij, want de topsporters hebben zich tegenover het NOC opgesteld. Er is zaterdag een situatie ontstaan die razendsnel dient te worden opge lost. Met een complete breuk tussen NOC en topsporters en daarenboven vernietigende kritiek op de sportbon den, kan van een vruchtbare voorbe reiding op de Olympische Spelen geen sprake zijn (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) UTRECHT (ANP) Tafelten- niscoach Dusan Tigerman heeft de wind niet mee. Nu zijn con tractperiode er bijna voor het viervijfde deel opzit, heeft de Zuidslavische trainer Nederland nog altijd niet aan een vertegen woordiging kunnen helpen, die met een kans op succes het vol gend jaar van start kan gaan bji de Europese kampioenschappen in Rotterdam. Bij de nationale kam pioenschappen dit weekeinde in Utrecht bleef wat de heren betreft alles b(j het oude. Geen doorbraak van de jeugd en een finale, die men zo langzamerhand kan dro men: Bert van der Helm tegen Frans Schoofs. Eerstgenoemde won zijn vijfde na tionale titel. Schoofs moest na af loop bekennen niet precies meer te weten, hoeveel keer hjj in de eind strijd heeft gestaan. In elk geval werd hjj dertien jaar geleden voor het eerst kampioen. Bij de meisjes rouleert het allemaal wat vlotter. Ti- telhoudster werd de 17-jarige Sonja Heltzel na een gemakkelijke zege op de één jaar oudere, uitermate ner veuze, Veronique van der Laan. Opmerkelijk was dat opnieuw de genen, die 't qua prestaities en trai- niinigsijver zouden moeten maikein, ver stek lieten gaan. Ditmaal waren titel houder Bert Schoofs en achtkamp- winnaar Carel Deken, die elkaar vele uren per dag de kunde van het spel proberen bij te brengen, het slacht offer van deze ziekte van heit Tiger man-bewind. Beiden zijn pur-sang- aanvallers. Toen Carel Deken een maal in de kwarteindstrijden na een voorsprong van 1713 in de beslis sende game was gewipt door out sider Gerard Bakker en Bert Schoofs een ronde verder vlot in drie games verloor van zijn oudere broer Frans, was het excuus snel gevonden. De nieuwe toplaag zou de tafels (ook in gebruik bij de Europese kampioen schappen) te traag hebben gemaakt. Een duidelijk voordeel voor de ver dedigers," aldus Deken. SALVADOR .BRAZILIë (AP) De gouverneur van de staat Bahia heeft gezegd dat er een complot stak achter de paniek donderdagavond in een voetbalstadion waarbij drie toe schouwers zijn omgekomen en meer dan 2.000 mensen werden gewond. Gouverneur Luis Viana Filho ver telde tegen journalisten dat de laat ste twee weken in Salvador geruch ten waren verspreid dat het Fonte Nova-Stadion niet berekend was op het gewicht van de maximum capa citeit van 110.000 toeschouwers. Hij zei aan te nemen dat het doel van de campagne was geweest de openingsplechtigheid, waarbij presi dent Emilio G. Medici eregast was. in de war te sturen. De paniek was ontstaan in de twee de helft van de voetbalwedstrijd tus sen Vitoria en Gremio nadat iemand op de tribune geroepen zou hebben dat het stadion op instorten stond. Bondscoach dr. Frantisek Fadr- honc heeft zeventien spelers geselec teerd voor de oefenwedstrijd, die Jong Oranje dinsdagavond in Essen zal spelen tegen Rot Weiss, de club van Willi Lippens. Bij de geselecteer den zijn geen spelers van Ajax en PSV, die woensdagavond wedstrij den uit de kwartfinales van de toer nooien om de Europese bekers spe len. De geselecteerden zijn: Boskamp en Schmeider (Feijenoord), Over weg en Bonsink (DWS), Geels, Hoe- kema en Smid (Go Ahead), Van der Pluym en Graaumans (FC Den Bosch), Blauw en Driesen (Telstar), Muller (Blauw Wit), Van der Veen en Visser (Sparta), Van Vliet (ADO), Muhren (Volendam) en De Jonig ders boven de tafel af. Kortom, Frans Schoofs leverde in Utrecht bewonderenswaardige pres taties. Het toernooi was voor hem echter één partij te lang. In de meest luidruchtige finale, die ooit in Ne derland werd gespeeld (het publiek hief tijdens de rallyes spreekkoren aan) was Bert van der Helm zonder meer de sterkste. Tigerman heeft vele malen reikhal zend naar zulke succesjes van de aankomende onderwijzer uit Leider dorp uitgezien. Ditmaal echter niet. Van der Helm, die in juni examen voor de hoofdakte moet doen, is al enkele maanden wegens tijdgebrek niet meer op de centrale training verschenen. Hij stelde zich niet be schikbaar voor de wereldkampioen schappen in Japan en speelde hoog uit een of twee uur in de week. Voldoende blijkbaar om geholpen door een gelukkige loting langs alle hardwerkende Japan-gangers te komen. De nieuwe kampioen was wel zo vriendelijk enkele verzachten de omstandigheden te berde te bren gen. „Tigerman traint volgens sys- stemen, backhand tegen backhand enz. Pas in de laatste maand voor een groot kampioenschap laat hij de mensen wedstrijden spelen. Hij mikt nu duidelijk op een top in april bij het wereldkampioenschap. Ik wilde het echter hier maken. Daarom ook heb ik in de maanden september en oktober enorm veel aan conditie training gedaan. Daar heb ik de on dergrond gelegd." Winnaar en winnares van de Nederlandse tafeltenniskampioenschappen: Bert van der Helm bij de heren en Sonja Heltzel bij de dames, die hier glun derend met de fraaie beker poseren. BILJARTEN De oudste deel nemer aan het toernooi om het i tionale biljartkampioenschap Ij^ klein derde klasse, de 60-jarige J Feller uit Enkhuizen, heeft te Gts Hingen de titel behaald. BOKSEN De Italiaan Bn. Arcari heeft in Rome zijn werelt titel boksen in het liohitweltergJ wicht behouden door een overwJ ning op punten tegen zijn uitdagJ de Braziliaan Joao Henrique. BREMEN (ANP) De inten nale zwemgala in het Bremer zwtn bad niet voor niets genoemd t indoorrecordbad heeft weer t van nieuwe nationale records opt leverd. Ook de Nederlandse ve woordiging heeft meegedaan int opruiming van nationale toptijden n 25-meterbanen. Zesmaal werd nationaal record scherper gesis tweemaal door Arnold Rood op t 100 meter vlinderslag tot 58,5 ent de 200 meter vlinderslog tot 2.1 Hennie Pentermann op de 400 met wisselslag tot 5.13,1, Hansje Bu ten op de 800 meter vrije slag t 9.37,4, Anke Rijnders op de 200 mei vrije slag tot 2.11,8 en Anne® Groen op de 200 meter rugslagi 2.24,7. Tijden die ook internationaal druk zullen maken, al dient weer rekening gehouden te ia met het feit dat „Bremen" bekej staat om de scherpe tijden, die realiseerd worden, ook al door 1 feit dat de televisie-uitzendir.ij eigenlijk geen valse starts to In hoeverre deze tijden van deü| derlandse zwemsters en. zwen houvast bieden, zal over enkele i ken waar gemaakt moeten won! op de winterkampioenschappen, s ook in een 25-meterbad zullen 1 den verwerkt. In het verleden isl| reeds vele malen voorgekomen i Nederlandse zwemmers en zwen de tijden van Bremen niet meert den realiseren. Haico Scharn eldl Ivoor Ook Frans Schoofs kon zich daar na de in drie games verloren finale zowaar op beroepen. De Amsterdam se specialist heeft met indrukwekken de trainingsarbeid een radicale om mekeer in zijn spelopvattingen be werkstelligd. Routinier Frans liet zich in Utrecht niet van de tafel weg drukken. Hij viel aan. Vooral de fore handsmash altijd een notoir zwak ke slag van hem kwam dreunend door. Daarnaast varieerde hij be heerst, wisselde van tempo en stopte vaak de loopings van zijn tegenslan- (NEC). De spelers zullén dinsdag middag bij elkaar komen in het mo tel Arnhem en woensdagmorgen uit Essen terugkeren.. De Feijenoord-speler Ove Kind- vall heeft gistermiddag in de Kenne- mersporthal in Haarlem, waar de Lenteflora wordt gehouden, zijn naam geleend aan een grote rode siertulp, waarop Zweden, zoals de voetballer, gek zijn.'De nieuwe tulp werd gekweekt door de firma Bito uit St. Pancras. De voetbalprof maak te met collega's na afloop van de vriendschappelijke wedstrijd tegen RCN de doopplechtigheid mee, die geleid werd door de directeur van de Lenteflora, de heer H. J. Woudstra. De voetbalclub AGOW, die uit komt in de tweede divisie, heeft za terdagmiddag een oefenwedstrijd te gen Apeldoorn (4e klas zaterdagvoet bal met 41 (21) gewonnen. De doelpunten in deze op het terrein van Apeldoorn gespeelde wedstrijd wa ren van Wentink (01), Bolt (11), Wentink (12), Van der Kraats (13) en Van Reniswouw (14). Er waren 1200 toeschouwers. De voetballiefhebbers in Assen kunnen weer gerust slapen. Willi Lippens gaat Rot Weiss niet verlaten. „Die Ente", zoals Lippens in Wesit- Duitsland wordt genoemd, tekende een contract dat hem tot 1974 aan Rot Weiss bindit. De 25-jarige Lippens die in een zeer vergevorderd stadium van onderhandelen met Hertha BSC was, verklaarde na het zetten van zijn handtekening: „Ik ben toch blij dat men aan mijn financiële eisen wat meer tegemoet gekomen is. Ze zulten in Berlijn zefker begrijpen dat ik liever in Essen blijf'. MIAMI BEACH (Florida, AP) Cassius Clay heeft zijn training be sloten voor het titelgevecht van ko mende nacht tegen Joe Frazier. Clay verzekert steeds weer opnieuw dat dit geen gevecht wordt. „Een ama teur tegen een profEen goede bokser tegen een grote. Geen partij". Alvorens zich ergens in de buurt van New York terug te trekken „om zorg vuldig te slapen, eten en drinken", spoten de tirades als champagne om hoog. „Het was geen lol te winnen toen ik op de troon zat. Ik was altijd de favoriet. Ik won altijd. Haalde al leen mijn cheque op en ging naar huis". „Nu", zo vertelt de man uit Louis ville, „houden al die grote sport- schrijv.ers en oud- bokskampioenen het op Joe Frazier. Ik las in New York in de krant, dat er al een over winningsfeest voor Joe Frazier is voorbereid, waar Count Basie komt. Dit maakt de uitdaging alleen maar groter. Er is iets waarom het de moei te waard is te vechten. Hoe meer al die grote stemmen hardop zeggen dat Frazier mij zal verslaan, klinkt dat stemmetje uit de wildernis, dat zegt ,geen partij'." Angelo Dundee controleert het ge wicht van Clay. Het is precies goed. „Het lichaam van deze man was nog niet volwassen toen hjj vroeger bok ste", zo vertelde de beroemde trainer van Clay. „Nu is hjj volgroeid. Licha melijk is hij nog nooit zo in vorm ge weest. Ik heb nog nooit een body ge zien dat zo voor de strijd gereed is". Clay waarschuwde voortdurend de verslaggevers in de gymnastiekzaal aan de Vijfde Straat te noteren: „Het wordt gemakkelijk. Het wordt geen partij. Als dit klopt, laat ik mij op een ieder voorstaan als bokser en als grote waarzegger". Toen sprak Clay even over verlie zen. „Als Joe Frazier mij afdroogt, dan neem ik voor de ogen van de ge hele wereld mijn hoed af en zeg dat hij de grootste is. Als hij mij af droogt, dan is hij een grote, grote bokser. Maar hij maakt geen schijn van kans". Clay zei zich ontspannen te voelen. „De spanning doet mij niets maar hem wel. Na alles wat ik al in mijn leven heb meegemaakt, wat be tekent dan alleen maar een partij boksen". De oud-wereldkampioen zwaarge wicht Max Schmeling heeft in een vraaggesprek met Bil Zeitung gezegd dat Joe Frazier de beste kans maakt het titelgevecht tegen Cassius Clay te winnen. „Schmeling zei: „Ik houd het op Frazier. Hij heeft een constante vorm, een zeer harde stoot en een buiten gewoon goede verdediging. Clay is een paar ronden zeer snel. Hij heeft een zeer goed reactievermogen, maar zijn handen zitten laag, bijna bij de knieën. Als hij staat tegenover een ton] even snel is, maar die over een' dere stoot beschikt, dan gaat gen de grond. Ik geloof dat een zeer goede kans maakt, zaj niet door de eerste stoot van k.o. gaan. Als hij echter een treffer op Clay plaatst dan zalj wel tegen de grond gaan. FraM hard en heeft een groot incasser vermogen, zeker meer dan de tegenstanders van Clay". „Cassius Clay zal in de eerste den sterk zijn, maar Joe Frazia] daarna op komen zetten en vecht om de wereldtitel in tien ronden winnen". Dit zegt nadese zwaargewichtkampioen ge Chuvalo, die van beide heeft verloren. „De eerste drie tot vijf worden moeilijk voor Frazier", Chuvalo. „Daarna zal Clay druk komen te staan. Hij zal hard moeten aanpoten om tegen zier stand te houden. Clay houdt van het tempo aan te geven, I' loof niet dat hij over zijn hor# heen is. Maar 3Vz jaar niets dj een hele tfjd. Ik geloof, dat ia enige tijd nodig heeft om weer!' in vorm te zijn. Misschien zoudf'j enkele oefengevechten hem doen". (ADVERTENTIES)' (Van onze sportredactie) KRAGGENBURG Na zes jaar ras het weer raak. Egbert Nijstadt, in 1965 als 22-jarige nationaal irösskampioen werd, maar er sinds- ien nooit meer in slaagde de Ne- lerlandse veldlooptitel te bemachti- ;en, stond gisteren opnieuw op de loogste trede van het ereschavot. In recreatiegebied De Voorst bij raggenburg, een stip in de Noord- 1 istpolder, onttroonde de lange Irent Haico Scharn, die nu gnoe- en moest nemen met de tweede ilaats. Met een van pijn vertrokken it ging Nijstadt met een voor- irong van ongeveer veertig meter zijn naast concurrent door de lish. Nijstadt: „In de tweede ronde :reeg ik pijn in mijn rechterzij, laar heb ik de hele wedstrijd last ran gehad. Ik kon gewoon niet har- Ier dan ik nu ging''. Daarom was het maar goed voor Ie in Arnhem woonachtige politiea- [ent, dat Haioo Schaam, die vorig lar met groot vertoon van macht Nijstadt viel toen uit met :n beenblessuire in het begin de 10.590 meter met een inzin- ing kampte, die hem zelfs nog een iijd lang achter Hermens op de der- Ie plaats hield. Scharn herstelde in de tweede ronde en liep laairoa regelmatig in op Nijstadt, laar lag bij heit ingaan van de laatste ronde toch te ver achter (on geveer tien seconden) om nog een 'ieuze bedreiging voor de atleet DOS (Dwingelo), die de gehele tce op kop lag, te vormen. Nijstadt rond dan ook dat hij het ondanks de lijsteken gemakkelijk had gehad. ,Ik had niet verwacht dat het zo lenvoudig zou gaan. Ik heb twee ;eer aangezet en twee keer raakte weg. Toen Hermens in de derde inde weer bijkwam ben ik niet leteen weer gegaan, omdat ik had [emerkt hoe gemakkelijk het kon". )e laatste tempoversnelling van lijstadt betekende de nekslag voor lermens. De Nijmegenaar: „Ik lag twee a drie meter van Nijstadlt, >n hij demarreerde. Op dat mo- •nt zat ik vast. Als ilk meegekimd J had ik dacht ik wel meer 'ikt dan de derde plaats. Maar ik 21, ik heb de tijd nog". En juist het ogenblik dat Jos Hermens iet moeilijkheden kampte, was de '•jarige Haioo Scharn zijn inzin- atg te boven en rukte op naiar de ■wecde plaats, die hij niet meer kon jerbeteren, maar die hem wel tevre- steMe. „Ik heb een lekkere (ADVERTENTIE) De Austln/Morrls 1300 GT. Familiewagen voor coureurs. Stuurt messcherp door beproetde voorwielaandrijving. En ligt daarbij als een strijkijzer op de weg, door Hydrolastic vering. Deze Grand turismo heelt een lop van 153 echte kilometers. En arriveert daar merkwaardig snel. Bij da prijs Inbegrepende technische know-how die British Leyiand In al z'n auto's stopt - van Austin. Triumph tol Jaguar, van Morris, MG tot Rover. Kikkerop-frisdranken zijn kwaliteits-frisdranken. Vol-automatisch bereid, uit deskundig-geselecteerde ingrediënten. Cassius Clay: „Het was geen lol te winnen toen ik op de troon zat." British Leyiand Nederland, Gouda «Tel. 01828-4644 [®j Austin-Triumph -Jaguar/Morris sinas-vruchtenlimonade bevat volop C-vitamines die 9riep en andere infectie- kwaaltjes bestrijden. Gezond! Lekker! Een weldadige verkwikking. Al Tl trN

de Stem | 1971 | | pagina 8