Sasse EHBO'ers besten van Zeeland Weg GRAAUWS BAD GEOPEND MME upend Kant en klare kunsthars volpasta Bromfietser reed tijdens sneeuwbui tegen auto c'est PARIS Concentraties in reisbureauwereld gunstig voor klant WEDSTRIJD IN IJZENDIJKE ■s Viskalender Wester schelde federatie Prinsenbal in Sas van Gent Studenten-gemeenten Leiden voor gehuwde priesters farmer stad streek n seelaridj n in Ëirabanl Hattheus-Passie Aardenburg 5v Zaamslag af lemonstratie A oorlichting aan mders in Oostburg n de blizzafl hoogwater Duivenhouders houden vergadering in Stoppeldijk SCHIETING IN HENGSTDIJK Kaartcompetitie DW Nederlaagtoernooi Zondagsvermaak SCHIETING IN LAMSWAARDE Schieting in Sas Sport en Ontspanning wil meer viswater Vergadering PvdA en D '66 in Zaamslag DRS. SAVELKOUL VAN WHITE CARS Beginfase Neckermann MAANDAG 8 MAART 1971 Wie het laatst lat) uur Midnight Co» Schouwburg 20 irs van Anton 1 Schouwburg 20 i van jou" van Jo! 20 uur Moorden (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG onder auspi- ien van het Aardenburgse BACH- j. imjté zal op zondag 28 maart in de fassausingel 28, 0 jint-Baafskerk de Mattheuspiission 24 uur Kindetjl d achttiende keer in successie Ifslaar. Geopend i iur. Midgetgolfl porden uitgevoerd, en van 10.30 tot dj gunstig weer. Vluseum Geopend van 1012.30 uut sum Justinus van van ma. t.m. zat, zond. van 13—11 'erkeer Nederland cadans te remnwi rden hierdoor waardoor de wordt tegengegaan Aan deze uitvoering werken meer in 250 personen mee. De algehele iding berust bij Piet van Egmond. Jnder de uitvoerenden bevinden ch Willy van Hese (België), die de 30 uur. Zon. en faftangelist voor zijn. rekening neemt. 1417.30 uur. Volt hrisbus wordt gestalte gegeven nor de Engelsman Bruce Boyce. 'erder wordt gezongen door Rina brnelissen (sopraan), Nederland en lelia Woolford (alt) uit Engeland. medewerkende koren zijn het msterdams Oratoriumikoor en het Mpentoor „Vrediesscholen", bedde it Amsterdam. Muziikade medieiwer- wordt verleend door Thijs Kra- ler, orgel, Leny v. d. Lee, klavecim- 1, Netlly Duin, viola da Gamiba en it gewestelijk orkest voor Zuid- [olland. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Leden van de actie gymnastiek van de sportvere- iging Zaamslag verzorgden zater- eggebruikers zolaii jg ;n het gymnastiekgebouw aan l en nat zijn om Sportlaan hun jaarlijkse demon- 'aties, waarvoor een grote publie- t belangstelling bestond. i een kort openingswoord door voorzitter de heer P. Alewijnse jtd in snel tempo het programma 'jewerkt. Een groepje meisjes van gymnastiekvereniging uit Hulst, it te gast was, onderscheidde zich oefeningen op de lange mat en de ringen. Na afloop werden de rtjes uitgereikt en de prijzen •kendgemaalot van de aan deze idag verbonden tekenwedstrijd >r de jeugd. W Vlitftit! Ut 'ibhnhMmarti 1 volfen!' (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In samenwerking ,e' de besturen van de r.-k. basis- Men in West-Zeeuwsch-Vlaande- belegt de scholengemeenschap Qoy" te Oostburg zaterdagmid- 8maart een voorlichtingsavond ouders van schoolverlatende 'deren onder het thema: „Morgen loeten we wijzer zijn". Op deze avond zal gewezen wor- op de mogelijkheden tot voort ra onderwijs in de streek, wat kansen op vervolgonderwijs er voor kinderen die geen „studie rad zijn en of eventueel een kind naar een internaat zou moeten 'aan °m daar te studeren. 'EBT HET BEG&PEm MOET MMW X HEB V DE)T 'VEeHOCHT.j I Vooruitzichten ™r dinsdag en FOensdag, 0p. Psteld door het ,"'■51.1. op zon- "8 om 18.00 u.: [Plaatselijk wat pSen of mot- Ren, vooral Jok opklaringen en overgang naar Pwmale temperaturen voor de tijd "ti het jaar. eersvooruitzichten in cijfers ge- I 'hdeld over Nederland: I ™r dinsdag: aantal uren zon. r' o; min. temp.: van ongeveer nor- Ral tot vier graden boven normaal; ax. temp.: nul tot vier graden onder Wmaal. Kans op een droge periode van «stens 12 uur: 80 procent, kans op o geheel droog etmaal: 50 procent, voor woensdag: aantal uren zon: min. temp.: omstreeks nor- ïaal maX' temp-: omstreeks nor ,^ans °P een droge periode van en ?3 uur: procent. Kans op Seheel droog etmaal: 80 procent. R.„„ MAANDAG 8 MAART 3n„°P Zoom 1.30 en 14.03, Hans. ™rt 0.31 en 13.13, Terneuzen 12.37. 13 33 Wemeldimige 1.20 en (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De kalender 1971 betreffende de henge-lwedsitrijcten van de W-esterschelde Federatie is als volgt samengesteld (data met daarachter vermeld de plaats .en of vereniging die organiseert) 12 april, Vlissingen; 24 aiprdl, Termeuzen; 25 april, IJzendijke; 9 med, Philips; 23 mei, nummer een; 6 juni, Hoofd plaat; 20 juni, Kloosterzande; 22 au gustus, Bneskems; 5 september, Sluiskil; 18 september. Hoek; 16 ok tober, Bansw-eent. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE. Ongelukken van uiteenlopende aard hebben zaterdag middag IJzendijke geteisterd. Het waren slechts fictieve gebeurtenissen, die nodig waren om een groot aantal EHBO'ers uit geheel Zeeland op hun ken nis te testen. Om twee uur werd in het jeugd huis te IJzendijke het startsein ge geven. De wedstrijdleider, districts voorzitter Jos Valckx uit Hulst, had tevoren informatie gegeven over de omstandigheden waaronder de onge lukken hadden plaats gehad en wel ke middelen de EHBO-ers tot hun beschikking hadden. Hij werd geas sisteerd door de juryleden, de dok toren Rosemeyer, Van Haelst, Gis pen, v.d. Pas, De Puy, v. Breda, Vriesman en de dames kaderleden mevr. Zauide-B-ijll Elerabaas-Muinre en Valke-v. Zwietering. Onder de talrijke belangstellenden watren burgemeester Schipper uit OoStlburg en echtgenote en de geeste lijk adviseur van de EHBO pastoor Buyse uit Hoofdplaat. Als slachtoffers fungeerden leden van de Lotus-groep Zeeuwsch- Vlaanderen onder leiding van de heren Ferket en de witte. Bij de categorie senioren werden hoofdzakelijk breuken behandeld, bij de junioren verstuikingen, ter wijl beide groepen een bewusteloze patiënt moesten behandelen. Om de praktijk zoveel mogelijk te benade ren werd aan de wedstrijd niet in teamverband deelgenomen, maar door groepen, door loting samenge steld. De uitslag luidt: Senioren: 1. Sas van Gent 225 punten, 2. Vogelwaarde 225, 3. Westdorpe 225, 4. St.-Jansteen 210, 5. Goes en IJzendijke, 200 punten, 7. Kloosterzande 185 punten. Junioren: 1. Sas van Gent 210, 2. St.-Jansteen 195, 3. IJzendijke 190, 4. Goes en Hoofdplaat 185 5. Vogel waarde, Lamswaarde en Westdorpe 175, 6. Klooserzande, 152,5 punten. De commandantsprijs bij de senio ren was voor Westdorpe, bij de junioren voor Sas van Gent. (Van onze cuivensporlmedewerker) ZAAMSLAG De kring centrum Zeeuwsch-Vlaanderen van de afde ling Zeeland der Zuid Nederlandse Bond van Postduivenliouders houdt op zondag 14 maart haar jaarlijkse vergadering in café ,Het wapen van Zeeland" te Stoppeldijk. De vergadering die onder leiding srtaait van die kringvoorzititer de heer P. Goossem uiit Westdorpe begint om half drie. De veireiniiingsafg-evaardig- den zullen het coueeptopl-eervluch- tenprogramm-a voorgelegd krijgen ter bespreking en eventuele goed keuring. Verder wordt een wijziging in het vervoer der duiven voor deze vi'uchitein voorgesteld. (Van onze coirespondent) HENGSTDIJK In café van P. van Dijk te Henstdijk werd een schieting gehouden met een deelna me van 55 schutters. Er werd e- sahoten op twee wippen. De uitsla was hiervan: wip een hoge vogel H. van Waterschoot, Hengstdijk. Eerste zij-vogel J. Hoop, Kloosterzande. Tweede zijvogel A. Remeijn, Osse- aiisse. Wip twëe: hoge vogel en eer ste zijvoigel Fr. van Kruijsschen, Kloosterzande. Tweede zijvogel H. Claessens (13 jaar) Lamswaajxl-e. De extra hoige vogel werd afgeschoten door E. de Maat, Ossenisse. J. Duege- rinok uit Antwerpen naim de meeste kleine vogels (7 stuks) voor zijn rekening. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De tweede ronde in de Zaainslagse kaartcompetitie 1971 van de vereniging „DW", wel ke gespeeld werd in caifé „De Vlas bloem" is gewonnen door J. de Fedj- ter, die het maximaal aantal punten behaalde (60). De verdere uitslag was: 2 a 3 H. Schoonakker -en C. van Doorn beiden met 58 punten. 4 A. C. de Zeeuw 53. 5 H. van de Voorde 51. 6 H. Dobbelaar 50 pun ten. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN In het door de topbiljartclub Zondagsvermaak geor ganiseerde nederlaagtoernooi nadert het einde en er moet nog slechts een wedstrijd gespeeld worden namelijk tegen Benelux uit St.-Pauwels (Bel gië). Doordat Zondagsvermaak nog geen enkele nederlaag heeft gele den, staat deze club zelf aan de leiding van dit toernooi. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE I-n café Claes sens te Lamswaarde werd een schie ting gehouden met een deelname van 38 schutters. De eerste extra hoge vogel werd afgeschoten door de 13-jarige Honny Claessens uit Lamswaarde. De verdere uitslag was: tweede extra hoge vogel L. Claessens Kloosterzande. Hoge vo gel; R. Hernewegh, Lamswaarde. Eerste zij vogel H. van Waterschoot, Hengstdijk. Tweede zij vogel, P. Claessens, Lamsiwaarde. Grootste aantal kleine vogels W. Strobbe te Lamswaarde met 4 stuks. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In zaal Fora werd een schieting gehouden met een deelname van 75 schutters. De uitslag w-as: hoige vogel: H. Jeswa- rens, Zuiddorpe. Eerste zijvogel (na loting) A. Corarad Zelzate. Tweede zijvogel eveneens na loting O. Neyrt Zelzate. Een moment tijdens de provinci ale EHBO-kamp. (ADVERTENTIE) Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, dein Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk klusje. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelij k voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. In emmertjes van 1 kg f 8.55, 2 kg f 15.30, 5 kg f29.95, bij dhz-, verf-, ijzerwinkels. Waar niet, bel of stuur briefkaart aan producent: FIJNZAND EXPLOITATIE MIJ N.V. Amsterdam Singel 462. 020-242591. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De hengelaarsver eniging Sport en Ontspanning te Zaamslag gaat op korte termijn trachten te komen tot uitbreiding van het viswater. Een voorstel hier toe werd met algemene stemmen aangenomen op de ledenvergadering die gehouden werd in de bovenzaal van Het Wapen van Zeeland. Voorzitter R. de Vos toonde zich in zijn openingswoord zeer tevreden over de grote opkomst van de leden en de secretaris B. Taalman kon kort zijn in zijn gunstig jaarverslag. Er zullen dit jaar drie wedstrijden worden gevist tegen de hengelaars- vereniging „De Knorhanen" uit Hei kant en wel op 28 maart, 23 mei en 19 september. Het verdere visprogramma ver meldt wedstrijden op 13 maart, 10 april, 8 mei, 5 juni, 5 september en 17 oktober. De heren J. Lensen, J. Cobben en J. van Lanigevelde werden in het bestuur opgenomen. (Van onze correspondent). HULST De bromfietser J. de L. uit St.-Jansteen reed in de Sportlaan te Hulst tegen de geparkeerd staande personenauto van R.P. uit Hulst. Door de hevige sneeuwval die er op dat moment was heeft De L. te laat de auto bemerkt, hij is nog wei iets uitgeweken maar slipte er toch tegen. L. liep slechts lichte verwondingen op en ook de schade was gering. Op het berudhte kruispunt rijks weg 60 - Zoetev-aart te Hulst vond zaterdagnamiddag een aanrijding plaats tussen twee personenauto's respectievelijk bestuurd door M.D. uit Stekene (België) en R.G. uit Koewacht. G., die kwain van de Zoe- tevaart werd op het kruispunt ver blind door de laagstaande zon, waar door hij D., die reed van de richting Perkpolder naar de Belgische grens, niet opmerkte. Deze kon een botsing niet meer vermijden. Er was slechts lichte schade. GOES Op de kruising rijksweg 58 - 's- Heer Hendrikskimdendij k vond zaterdagavond een frontale aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's, respectievelijk bestuurd door mej. M. F. uit Goes, en de heer M.V. uit Borsele. Beide auto's wer den zeer zwaar beschadigd. Het on geluk ontstond doordat mej. F. de macht over bet stuur verloor en op het .linker weggedeelte terecht kwam. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Zaterdag 13 maart wordlt in zaal „Pfanietaoim" te Sas van Gent een pninsenbal gehou den. Aanvang 20.00 uur. Verschillen de prinsen vain diverse carnavals verenigingen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hebben hun medewer king reeds toegezegd. Het bal is voor een ieder toegankelijk. (Van onze correspondent) GRAAUW Loco-burgemees- ter P. Brand van Hulst heeft za terdag het overdekte instructie- zwembad in Graauw geopend. Hierbij waren aanwezig wethou der van sportzaken J. Blommaert, gemeentesecretaris J. van Denderen, de voltallige gemeenteraad van Hulst en de directeur van de centra le dienst van bouw- en woningtoe zicht, de heer C. Roelands uit Axel. Ook van de zijde van de bevolking bestond grote belangstelling. De fan fare en de drumband van Graauw gaven aan de opening een feestelijk tintje. De loco-burgemeester zei blij te ziju dat de vroegere gemeenteraad vain Graauw het initiatief genomen had een zwembad te krijgen. De toestemming hiervoor kwam slechts enkele uren voordat de gemeente opging in de nieuwe gemeente groot Hulst. „Gelukkig is het beruchte storende geluid bij het opblazen van de koepel nu draaglijk-., geworden", besloot de heer Brand. Wethouder Blommaert, tevens voorzitter van de zwembad-commis sie, zei eveneens verheugd te zijn dat in Graauw een zwembad tot stand was gekomen. Het zwemmen was volgens de wethouder een be- Direct na de „droge" opening sprongen enkele jongens het water in voor de „natte" opening. lanigrijk onderdeel van de lichame lijke opvoeding. Hij dankte de aan nemersbedrijven De Schelde uit Vlissingen en Van Troost uit Graauw, voor het prachtige werk dat zij hadden opgeleverd. Het verwarmde instructie-zwem bad dat 15 meter lang, 7,50 meter breed en 75 cm diep is, is vanaf vandaag voor het publiek geopend tot omstreeks medio mei. Het zwem- oniderridht wordt gegeven door de heer J. Bakx, badmeester vam het zwembad in Huist. (Van onze correspondent) Zaamslag De fracties van de Partij van de Arbeiid en D 66 in de gemeenteraad van Terneuzen beleg gen donderdagavond 11 maart om 8 uur een openbare vergadering in het voormalige gemeentehuis de Zaam slag. Ooik zullen verder enikele be stuursleden van genoemde partijen aanwezig zijn. Het gebeurde in het metro-station op weg naar het station Père La- chaisehet bekende Parijse kerkhof. Het was er, op een middagnog al druk. Een boel mensen stonden te wachten en de ongeduldigen keken de zwarte tunnel in of zij lichten van de trein zagen aankomen. Plotseling liepen de mensen te hoop. Een man van niet te schatten leeftijd, een beetje verfomfaaid in zijn kleren, liep naar het eindvan het perron, sprong tussen de rails in en wandelde zo maar, doodgemoe dereerd, de tunnel in, met een bom- melend bundeltje op zijn rug. Een paar seconden later was hij uit zicht, want de tunnel is aardedon ker. Het tweede bedrijf speelde zich af voor de rechter. Daar zat de man op de beklaagdenbank om zich te ver antwoorden wegens vagabondage of tewel landloperij. Mijnheer de presi dent deed heel erg streng en sprak een paar wijze woorden. Zonder veel hoop overigens, dat de vage bond er de portee van zou begrij pen. V had moeten bedenken wat u deed, zei de man in de toga. V had' wel op Père Lachaise kunnen te recht komen. Want u moet zich eens voorstellen, wat er gebeurd zou zijn, als u op de rails onder stroom Zouf hebben getrapt. Of nóg erger: de trein had u kunnen vermorzelen. Ik kijk wel uit, zei de vagebond, ik liep op de houten dwarsliggers. Maar weet u, mijnheer de voorzitter, wat mij achteraf het meeste spijt? Dat al die arme mensen door mijn schuld een kwartier hebben moeten wachten en misschien waren er wel dames en heren onder, die haast hadden. Die paar woorden van echt ge meende spijt maakten de rechter murw. De tunnelloper kreeg een week gevangenisstraf, die hij inmid dels al lang had uitgezeten en mocht naar huis gaan met de vermaning voortaan land te lopen op straat en niet meer in de tunnel naar Père Lachaise. Maar dat advies zal wel boter aan de galg gesmeerd zijn. (Van een onzer verslaggevers) HEERLEN „Concentratie in de reisbureauwereld is meestal geen luxe. Voor vele bedrijven is het domweg een noodzaak gebleken, omdat of financiële lasten en risico's te groot werden of omdat men vond, dat er beter intensief kon worden samengewerkt dan tegengewerkt". Dat zegt drs. V. G. H. Savelkoul, één der directeuren van het goed boerende Limburgse reisbureau White Cars. Hij voergt er nog aan toe: „U kent wellicht het verhaal van het varken en de kip, die met elkaar een fusie wilden aangaan, omdat zij dan samen voordelig vlees en eieren konden leveren voor ge bakken eieren met spek. Op de opmerking van het varken, dat het dan geslacht zou moeten worden, antwoordde de kip: „Ja hoor eens hier, bij een fusie gaat er nu een maal altijd één kapot." Het is duidelijk, dat hij dus geen fervente voorstander is van het on bekommerd fuseren. „Concentratie", zegt hij, „kan echter ook hierin bestaan, dat een aantal ondernemin gen zonder hun zelfstandigheid te verliezen nauw samenwerken. Ik denk bijvoorbeeld aan li-et gezamen lijk charteren van vliegtuigen, het inkopen van hotelaccommodatie enz. Op deze wijze kan men zowel risi co's beperken ais grotere risico's nemen. Met name denk iik hierbij aan het aanboren van nieuwe be stemmingen. White Cars beweegt zich a-1 enige tijd op dit terrein en het functioneert uitstekend". Wat verwacht hij van het toeris me in de komende jaren? „We zijn er van overtuigd dat we pas aam de beginfase bezig zijn van een ont wikkeling op de toeristenmarkt. Va kantie wordt steeds meer in het primaire behoefte-schema van de consument opgenomen. Vakantie en reizen zijn geen luxe meer, het is een reële behoefte geworden, die steeds vaker gerealiseerd kan wor den, omdat de welvaart toeneemt: meer geld, meer vrije tijd. Het lo gisch gevoilg hiervan is, dat men of langer en verder op vakantie gaat dan wel, dat men zich tweemaal per jaar een vakantie permitteert. Voor een bedrijf als White Cars Organiza tion, d-af zich zowel beweegt op het gebied van toerinigoars als ook vlieg reizen, zien we die ontwikkeling als volgt: er zal ongetwijfeld een inte ressante m-arkt blijven besta-an voor de touringcarreizen naar de zoge naamde „korte bestemmingen". Ik denk hier aan Duitsland, Oos tenrijk, Zwitserland en Noord-Italië. Dit blijven landen, die de toerist enorm veel te bieden hebben en daarom zeker in de belangstelling zullen blijven. Daarnaast zal het vliegverkeer naar verder gelegen bestemmingen zich stormachtig blij ven ontwikkelen. Vliegen is a-1 jaren n-ik3 bijzonders meer en is al hoog en_ breed in het sociaal toerisme geïntegreerd. Als straks het superso nisch tijdperk aanbreekt zal het heel normaal zijn, als iemand een vakantiereisje naar Miami Beach boekt. Uiteindelijk is het maar een paar uurtjes vliegen". Wat denkt hij over de komst van de Duitse postord-ergi-gant Necker mann, die nu ook in Nederland rei zen verkoopt? Savelkoul vindt die vraag moeilijk te beantwoorden. Hij vraagt zich wel af, waarom het Nederlandse pu bliek opeens voor een Duitse onder neming zou kiezen, als er zoveel uitstekende Nederlandse tour-opera tors zijn. „Wat Neckermann kan", zegt Savelkoul, „moet de Nederland se touroperator ook kunnen. Ook Neckermann moet zijn vliegtuigen en hotels betalen en daar kan niet veel verschil in zitten". White Cars, die de laatste drie jaar een groei heeft gehad, die via- rdeeirdle van 25 tot 4g procent is ook overtuigd van de noodzaak van een risico-dekking voor de cliënt. Savelkoul: „Wij vinden hert een ge zond standpunt, dat er mogelijkhe den worden geschapen om de klant te waarborgen voor verrassingen vlak voor of tijdens zijn vakantie reis. In de Algemene Nedelandse Veneniginig van Reisbureaus wil men hiervoor een waarborgfonds stichten, maar niemand weet tot nog toe, waar de financiën voor zo'n ambitieus project vandaan moeten komen. Persoonlijk voel ik er meer voor om dergelijke risico's onder te brengen in een verzekering. Wat de A.N.V.R. betreft, het is ook voor de klant belangrijk dat zaken, die be trekking hebben op de reisbureau wereld door vakmensen onderling besproken worden. Alleen op die manier kun je komen tot bepaalde gedragslijnen, reglementen en stand punten. Het lidmaatschap van de A.N.V.R. geeft de klant weliswaar geen volledige waarborg, maar wel voldoende zekerheid, dat hij met een bonafide onderneming in zee gaat". LEIDEN (KNP) In de Leidise studentengemeenten zullen op korte termijn gehuwde priesters voorgaan in de eucharistieviering, aldus een motie, die met grote meerderheid van stemmen (een tegen, twee onthoudin gen) werd aangenomen op het con gres in Leiden over het functioneren van gehuwde priesters in plaatselijke gemeenten in Nederland. Het con gres werd zaterdag gehouden onder het motto „Een stap verder". De pastores van de Leidse studen tengemeenten hebben zich gisteren achter de motie van het congres ge steld.

de Stem | 1971 | | pagina 3