Cassius opnieuw de bluffer Voetbalsport en de verkiesingen OLYMPISCH STADION DOET NIETS AAN VELD EILING AJAX-CELTIC iel lie lelpt Hubs .Brogan is een harde jongen ERLANC logelijk jeen Omloop au Het Volk MOEILIJKHEDEN DOOR T.V. SPORTTOTO PIJTEN TON KOOMEN [E KRACHT TELEFONISTE ROUW N.V. ABRI EK 1 sport .30 UUR 30 uur 2.30 uur IP reda Ajax zegt de Schotten maar hijzonder weinig. Opvallend was bijvoorbeeld dat zowel Bertie Auld als David Hay niet eens wisten dat Ajax uit Amsterdam afkomstig is. Bertie Auld door ■siiii ZATERDAG 6 MAART 1971 CLAY: „FRAZIER ;i- en aren wij vakatures voor phi nes. zowel als in 2- en e mogelijkheid een list. Het bedrijf zorgt ZAL BIBBEREN MIAMI BEACH, FLORIDA (AP) Als Joe Frazier de ring in- kruipt van Madison Square Garden, zal het publiek in een geweldig ,,boe" uitbarsten. Dit zijn de woorden van de grote voorspeller Mo- hammed Ali. Hij zei: „De mensen van New York hebben bewezen [dat ik het ben wie ze mogen. Trouwens ook elders mogen ze me. |New York moet niets hebben van Frazier". De twee ongeslagen vaargewichten, die beiden beweren wereldkampioen te zijn, gaan naandag op elkaar af. Elk van de twee zal 2,5 miljoen dollar ver- Idienen, zelfs als er een in de eerste minuut knock-out gaat. „De gokkers houden het op Frazier, |ook sommige journalisten en heel wat oude boksers mogen hem," zei Ali, Imaar wat zullen ze schrikken, want |k ga gemakkelijk winnen, het zal gemakkelijk zijn, dat men aan (Van onze sportredactie) GENT De kans is groot dat de ipeningskoers van het Belgische [rólerseizoen De Omloop Van Het tolk vandaag niet doorgaat. Dit in ierband met de weersomstandigheden. i Een vertegenwoordiger van Het Wolk verklaarde gisteravond: „Als ik lu naar buiten kijk, en ik zie hoe lard het sneeuwt, dan zie ik niet hoe Re koers door kan gaan. Maar het Tan nog veranderen". De organisato- Jen van de eerste Belgische klassieker |an het jaar voor professionals en Tmateurs zullen vanmorgen om ne- jen uur besluiten of er wel of niet fel worden gestart. een doorgestoken kaart zal dienken." Ali blijft zaterdag nog in Philadel phia trainen. Zijn trainer Angelo Dundes pro beert hem dan zo ongemerkt moge lijk naar New York te krijgen, want hij wil tonelen met een grote me nigte voorkomen. Voor die knaap hebben we de geheime dienst nodig, zei hij. Ali's car werd in de straten van Manhaften gevolgd toen hij woens dag arriveerde voor het vereiste me dische onderzoek. Ali vertelde: „De mensen waren al gelukkig als ze de bumper vain mijn auto konden aan raken of maar een glimpje van me kondien zien. Je zou denken dat ik een of andere grote filmster was, zo als Burt Lancaster of John Wayne." „Frazier was er ook. Maar niemand schonk hem enige aandacht," be weerde Ali. „Frazier ging stilletjes naar binnen, kwam er weer uit en het kon niemand wat schelen. Ze hadden het te druk om achter mij aan te zitten. Wie zou er trouwens naar hem willen kijken?" Donderdag heeft Ali vijf ronden geoefend met de zware zak en toen twee sparringronden gebokst met Bunky Akins en Rufus BrasselL Dit was de laatste keer dat hij bokste voor maandag. Dundee zei: „De vol gende knaap die hij gaat raken is Frazier." Ali zei: „Frazier zal op me af moeten komen. Ik retireer en boks. Hij zal dan uithalen en uithalen en missen en missen, en dan ga ik hem raken. Op de druk komt het aan, omdat dit voor Frazier gllemaal nieuw is, en ik bloei op druk. Als er geen controverse is, voel ik me niet lekker, controverse heb ik no dig. Hij zal bibberen en ik ga ge makkelijk winnen. Al de voorspellingen dat Frazier gaat winnen hebben me nog harder doen werken. Ik ga boksen tegen de man van wie wordt aangenomen dat hij in staat is mij te verslaan. Het is de oude legende tegen de nieuwe stier. Ik vraag me maar steeds af wat Joe Frazier gaat doen na-dat ik hem verpletterd heb. Hij zingt niet al te best, maar misschien kan hij er net van leven." Het gevecht zal het meest „ge volgde" worden in de hele wereld tot nu toe. Het wordt via de tele visie uitgezonden naar 40 landen. In „The Garden" komen 600 journalis ten waarvan een derde speciaal naar Amerika komt. Uit Roemenië ontving Ali vandaag een pop, een talisman. In Rusland en de daarmee verbon den landen pleegt men Ali af te schilderen als een revolutionaire held die ferm optornt tegen de Ameri kaanse kapitalistische regering. In Engeland begeeft zich dinsdag morgen vroeg een groot aantal enthousiasten naar het speciale thea ter waar het gevecht via de televisie en op een groot scherm kan worden gevolgd. De wedstrijd begint te New York om 22 uur 40, d-at is dan 4 uur 40 dinsdagmorgen in West-Europa. De Japanners kunnen kijken als het daar lunchtijd is. Het gevecht wordt per satelliet uitgezonden en men schat dat tussen de 4 en de 5 miljoen Japanners aan de buis zullen zitten. Een absoluut record kijkers in Japan voor dat uur van de dag. Rinus Michels: „ik heb liever dat de wedstrijd tegen Excelsior gewoon doorgaat". DEN HAAG (ANP) De Euro pese Voetbalfederatie heeft reeds in 1968 bepaald, dat op 28 april aan staande zullen worden gespeeld de halve finales voor de Europa-cups 1 en 2. Deze mededeling van de Koninklijke Nederlandsche Voetbal bond (KNVB) heeft minister Beer- nink (binnenlandse zaken) ter ken nis gebracht van de Tweede Kamer. Hij deed dit n-a zijn toezegging om met de KNVB te zullen overleggen in hoeverre het mogelijk zou zijn het houden van belangrijke voetbal wedstrijden op verkiezingsdagen te vermijden. De KNVB staat op het standpunt, zo blijkt uit aan de ka mer verstrekte mededelingen, dat de moeilijkheden niet voortkomen uit het spelen van voetbalwedstrijden op de avond van de verkiezingsdag, maar „het gevolg zijn van het feit, dat de Nederlandse televisie de wedstrijden uitzendt". Minister Beernink heeft nu de kanier laten weten, dat het kabinet erkent dat hierin een grond van waarheid ligt. Het kabinet is van oordeel, dat het geen aanbeveling verdient om terza ke te interveniëren. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De sneeuw, die op dit moment het veld van het Olympisch Stadion, waar woensdag Ajax - Celtic wordt gespeeld, be dekt, zal voorlopig niet worden ver wijderd. Otto Roffel, de directeur van het stadion, vertelde vrijdag dat met eventuele bewerking van het veld zolang mogelijk zal worden ge wacht. „Op het veld ligt een sneeuwlaagje van drie, vier centi meter. Voor het terrein is dat erg gunstig omdat door die sneeuw geen vorst in de grond komt. Wij zullen alles voorlopig op zijn beloop laten en eerst afwachten wat voor weer het in de komende dagen wordt voor wij er iets aan gaan doen". Zal -scheidsrechter Antonio Sal- danho Ribero uit Portugal dinsdag of woensdag besluiten dat er niet kan worden gespeeld dan voorzien de reglementen van de Europese voetbalunie in een wachtperiode van ten hoogste 48 uur. Is binnen die tijd ook niet gevoetbald dan dient een nieuwe speeldatum te worden vastgesteld. De kans dat de wedstrijd Ajax - Excelsior zaterdag zal worden afge last is redelijk groot. Consul C.G.J. Warmenhoven die vrijdagmiddag in het Ajax-istadion was achtte het veld nauwelijks bespeelbaar. Ajax' trainer Michels had overigens zater dag wel willen spelen, „Voordeel is dat je niet wordt gedwongen op een mogelijk ongunstig tijdstip een wed strijd in te halen en dat je mensen een wedstrijd spelen, wat altijd be ter is dan trainen. Nadeel natuurlijk is dat op een slecht veld de verdedi gende partij altijd in het voordeel is en wij wilden zaterdag niet gaan verdedigen". Voorzitter Van Praag van Ajax vertelde gisteren dat een eventuele beslissingswedstrijd tussen Ajax en Celtic (bij een gelijk aan doelsaldo en na verlenging in Glasgow) op 31 maart in Augsburg in Zuid-D-uits- land zal worden gespeeld. De Euro pese voetbalunie heeft de plaats vastgesteld nadat Ajax (wensen voor België) en Celtic (Wembley) voor deze hypothetische wedstrijd niet tot overeenstemming hadden kunnen komen. „Maar", zei Van Praag, „als Celtic hier dinsdag aan komt, zullen wij nog even gaan praten. Wanneer wij toch naar Duitsland moeten, laten we dan of wat dichter bij blijven of een grote re en gemakkelijker bereikbare stad kiezen". DEN HAAG (ANP) Toto num mer 33 heeft twee winnaars opgele verd. Zij zullen de eerste prijs, groot 250.499,89 gulden delen en ontvangen dus ieder f 125,250,-. Het aantal deelnemers bedroeg 726.948. De bruto-inleg was f 1.590.475,50. Voor de prijzen was een bedrag beschikbaar van f 715.713,97. Voor de eerste en derde prijs was -een bedrag van f 250.499,89 beschikbaar. De derde prijs moet gedeeld worden door 748 man, die 11 kruisj es op de goede plaats hadden gezet. Zij ontvangen voor iedere goed ingevulde kolotn f 334,-. De tweede prijs, groot 17SÏ928.49 gulden moet gedeeld wor den door 5-6 man. Zij ontvangen voor iedere goed ingevulde kolom 3195 gulden. De extra-prijs, die be staat uit 35.785,70 gulden heeft 186 meldingen opgeleverd. Zij ontvan gen voor iedere goed ingevulde ko lom 192 gulden. MOTORSPORT De door de Ne derlandse Motorsportvereniging voor zondag vastgestelde trainingswed- strijden op het circuit van Zolder (België), waaraan enkele honderden Nederlandse coureurs zouden deel nemen, aan niet door. Het circuit is met een laag sneeuw bedekt. - MIDDELBURG g correspondentie, ma gewenst. ectie uit Perzië inghouder N 01150-4051 [„Tegen Feijenoord was de mandekking niet nodig. In Amsterdam wel, want daar kan Cruyff goals maken Bij Celtic is Ajax onbekend (Van onze speciale verslaggever) GLASGOW. Feijenoord is een naam die iedere voetbal- enthousiast in Glasgow, ongeacht of het een aanhanger is van Cel- Celtic is een financieel gezonde pt>. maar toch geen schatrijke als soms verondersteld wordt. |ltic-manager Jock Stein: „We rLken iedere wedstrijd zeer veel IWiek. Er komen enorme recettes Tien, maar vergeet niet dat de pd hier is dat vijftig procent 1 de recette naar het bezoeken- I team gaat. Dat is verplicht ge lid door de Schotse voetbalbond. 1' houdt in dat we steeds een pngrijk deel van de inkomsten pten afstaan aan de zwakke fras. We geven ze subsidie zou je innen stellen, anders zouden die fffls niet mee kunnen draaien in betaalde competitie. In Enge- J)d is dat beter geregeld. Daar is r af te dragen percentage vast- Teld op twintig procent. Op die fnier is het ook te begrijpen dat Engelse topclubs veel grotere [kagen kunnen neertellen voor "sfers en premies. Celtic werd opgericht in 1888 |or jerse katholieken (in het weken vindt men een klaver- pd van Ierse oorsprong terug). Wnaamste doel: wedstrijden F'™ waarvan de opbrengst be was voor behoeftige kinde- De chib is de trots van de |"otse katholieken, ook al zijn ganger Jock Stein en enkele spe- 1 protestant. Celtic kan in eigen a op ongeveer 70.000 supporters I«enen. en alle katholieke jonge- f dromen ervan eens de groen- |ltta kleuren te dragen. David Hay: „Ik denk dat Brogan de vaste bewaker wordt van Johan Cruyff. Hij is een harde jongen, met goede tackels en dat zal nodig zijn ook." tic of aartsvijand Glasgow Ban gers, kent en niet meer zal ver geten. Sinds de Europacupfinale in Milaan, die door de Rotterdam mers met 21 werd gewonnen, heeft de naam Feijenoord voor de Schotten, die Celtic voor niet te kloppen hielden, een magische klank giekregen. De Celtic-spelers hebben stuk voor stuk het diep ste respect voor de formatie van Happel. Uit alles blijkt dat er voor Celtic in Nederland in feite maar één club is, en dat is Feijen oord. Dat is een wat vreemde zaak zo vlak voor de belangrijke Europacupwedstrijd tussen Celtic en Ajax. Van Ajax weet men maar heel weinig, dit in tegenstel ling tot Feijenoord, dat in alle toonaarden bejubeld wordt door de doorgaans toch nuchtere Schotten. Bertie Auld bijvoorbeeld: „Van Ajax weet ik alleen ieits door de wedstrijd Liverpool - Ajax, die hier door de televisie werd uitgezonden. Het werd toen een gelijk spel, 22, dait weet ik nog wel. Ik heb toen twee goede spelers gezien: Suurbier en Cruyff. Suurbier is me vooral opgevallen, omdat hij zo vaak mee naar voren trekt. Een aanvallende verdediger. De stijl van Celtic. Grandioos was die speler. En Cruyff is een bekende voetballer, waar we hier vaak van gehoord hebben, maar voor de rest weet ik niets van Ajax". Auld stapt liever over op het onderwerp Feijenoord. Auld: „Dat is de beste ploeg ter wereld. De sterk ste ploeg waar we ooit tegen ge speeld hebben. Van Hanegem, Israël en Hasil zijn voor mij spelers van wereldklasse. Vooral Van Hanegem. Die kan alles met de bal. Wat ik vooral belangrijk en verrassend vind Wijlen president Kennedy van Amerika was een grote fan van Celtic. De levensgrote foto van Kennedy hangt tussen de bekers en andere trofeeën van Celtic in de bestuurskamer van de Celts Johan Cruyff, de enige Ajacied die ontzag ingeboezemd heeft bij de Celtic-spelers. De Schotten herinneren zich Cruyff nog uit de wedstrijd LiverpoolAjax, die door de Schotse televisie werd uitgezonden. van Feijenoord, is voortreffelijk kan verdedigt met ze heeft drie spitsen. Men vertraagt en komt niet eerder uit de verdediging dan als het beslist verantwoord is. MaaT dan komt het ook levensge vaarlijk uit de defensie. Van Hane gem zou ik willen vergelijken met een speler als Jim Baxter, die hier een enorme reputatie heeft. Feijen oord is de enige ploeg die erin geslaagd is het spel van Celtic vol komen te ontregelen. Wij worden te weinig met dat speltype geconfron teerd. Ik heb gehoord dat Ajax meer èianivallend speelt. Dat zou een voordeel voor oms kunnen zijn. Maar we wachten af. Jock Stein zal ons van tevoren wel zeer fioed inlich ten". Opvallend was dat Auld niet eens op de hoog-te was met het feit dat Ajax uit Amsterdam komt. Evenmin als verdediger David Hay, die zelfs dacht dat er Belgische clubs in de Nederlandse competitie speelden. Dit naar aanleiding van de zes doel punten van Cruyff, in het competi tieduel tegen AZ'67, dat de Amster dammers met 81 wonnen. Cruyff scoorde zes doelpunten en de Schot se televisie zond flitsen uit van deze wedstrijd. Hay dacht echter dat AZ'67 een Belgische club was. Hay wist wel iets meer van Ajax, ook al sprak liij het liefst alleen over Feij enoord, de ploeg die op Celtic enor me indruk gemaakt heeft. Ook Hay roemde met name Van Hanegem, zijn directe tegenstander, op wie hij totaal geen greep had. Hay over Aj>ax: „Ik heb die flit sen gezien van Ajax - AZ'67 en de wedstrijd Liverpool - Ajax. Ajax is een zeer sterke tegenstander. We zullen Aj,ax op een andere mander moeten aanpakken dan Feijenoord. Vooral Cruyff moet uitgeschakeld worden. Die aal een constante man dekking krijgen, ook al doen we dat normaal gesproken niet. Meestal spelen we met ruimtedekking. Maar dat is tegen Ajax onverantwoord. We zullen nu met een libero gaan spelen, met daarvoor de gebruikelij ke vier op een lijn. Volgens mij wordt Brogan de man die Cruyff moet uitschakelen. Brogan is formi dabel in tackels en het is een harde jongen. Tegen Feijenoord was een mandekking niet nodig. Van Hane gem is net als Cruyff een briljante speler, maar het verschil is dat Cruyff doelpunten maakt en Van Hanegem niet". Duidelijk iis wel dat Celtic op dit moment nog niet nauw betrokken is bij de komende Europacupduels te gen Ajax. Onderschatten zal men de equipe van Michels niet, maar de concentratie voor die duels is pas in maart begonnen. Hay: „Stein zal ons voot die tijd alles vertéllen over Ajax. We zullen geladen in het veld komen Op dit moment mogen we misschien slecht ingelicht blijken, men kan ervan overtuigd zijn, dat we op het juiste moment alles zul len weten wat noodzakelijk is. Daar is Stein de man wel naar". Celtic moet beslist een der eer ste, zo niet dè eerste club geweest zijn, die bij kunstlicht speelde. Het was op 18 december 1893 dat op het Celtic-veld een a vond wedstrijd gespeeld werd. Om het veld te verlichten beschikte men over 16 booglampen die aan kabels opge hangen waren. Kabels die op hun beurt bevestigd waren aan de mas ten die op de sintelbaan waren opgericht. Dat kon men althans lezen in de „Glasgow Evening News", een dagblad dat inmiddels opgehouden heeft te bestaan.

de Stem | 1971 | | pagina 17