k oordeel! r rustig few's life. WONDERDOENSTER ZAL HET NIET MEER DOEN WACHTMEESTER P. VOGELAAR ONDERSCHEIDEN Race-tanker Pana Chaikon naar Rotterdam voor reparatie Verhoging geen werkelijke verbetering voor boer stad Cj streek 1MWWHHi 'abant: i ir 10,- maar 14,50 m JaBSB markten 1 fier weken foor openbreken fan tof f en uimten Diploma van Carnegie Heldenfonds voor moedige redder uit Wemeldinge Personenauto bij slecht ziclit tegen vrachtwagen Activiteiten wijkvereniging Goes-Zuid Joy-rider nam loopje met politierechter Brommer onder auto te Serooskerke EVANGELISATIE FESTIVAL Willekeur en leven in museum Goes Dienstweigeraar bleek tenslotte toch afgekeurd Veel culturele activiteiten voor Goese scholen NCB s-HEERENHOEKOVER PRIJSVOORSTELLEN LANDBOUWSCHAP: Bealbal te Rilland voor missie en zeïiding BOTSING OP RIJKSWEG 58 Kostenstijging Bedrijfsbeëindiging Sanering Verdonk gehuldigd VRIJDAG 5 MAART 1971 .140 cm). 190,— i>vMy.n gé. voor 850,-. ische slaapkamer 'uke scho^ ^e^' eoren rood. Doenl BSTRAAT 6 RGORDI1NEN - VITRAGE: GEN OP ZOOM vertegenwoordiging; Imet (4167-3525. raar anders koop eciaatzaalc en kan nogeens lit de grote iel komen profiteren, ij u in de buurt! •n cups en iren nude, of zwart, ude of zwart.. Deze afct ie geldt t.m. woensdag !H3 vS - w Jachtmeester Vogelaar (rechts) wordt gelukgewenst met zijn moedig [gedrag door overste mr. Spaander man, die hem de oorkonde van het iCaniegie Heldenfonds overhandigt. IZW1JNDRECHT, 3 maart Veldsla 110170, prei 4071, uien [10—20, wittekool 1219, rode kool -10, boerenkool 2046, witlof AI f24- '35. All 95—124, Bil 68—94, knolselderij 613, rabarber 97, spi- tazie 101—112, spruiten: A 153- 8, B 172—183, C 90, D 119—149, [sla AI 17—28, Cl 12—13, knolselde rij 5—25, komk.: 60 plus 85, 50 pl. m—72, 40 pl. 56—59, 35 pl. 46—49. J30 pl. 37—40, 25 pl. 2526, krom 110,' stek 2571, selderij 1220, pe- perselie 4247, Winston 4560, Gol den Delicious 4142, Goudreinetten 37—58. Prijsbenicht Op monster: Con- Mice KL.I 70—75 97, 65—70 80, -65 77, 55—60 73, D 50—55 53, D 15-50 28, KL. II 65—75 69, 55—65 Gewone veiling: Cox's orange liptin KL.II 80—85 42-56, 75—80 lo/iO—75 68 65—70 47-56. Goudrei- (elte KL.II 85—95 52-54, 75—85 49- 65—75 44-45, Zoete Ermgaard Lil 60—70 78, 55—60 59, 50—55 (6, D 31. Winston KL.I 75—80 61-f [0—75 63-66 65—70 52-55, 60—65 12-44, 55—60 21, D 15,40. Jonathan KL.II 75—80 37-40, 70—7 537, 65— po 35, 60—65 18-21. Golden Deüici- i KL.I 80—85 44-48, 75—80 46-53, 10-75 48-53, 65—70 37-43, 60—65 '4-36, D 17,20-25. KL.II 80—85 36- 75-80 33-45, 70—75 35-45, 65— 35-38, 60—65 31-37. Conference 1.II 70—75 68, 65—70 69-6 565-69, ■60 60-64, D 46-13,30. Saint Re ly KL.II 80—90 40-41, 70—80 33-37, 10—70 34-35, D 11-20. Totale aan- wr hard fruit 9700 kisten. Ivan onze correspondente) 1 MIDDELBURG S.R. uit Ooster- en B.G. v. K. uiit Rotterdam eesten zich donderdagmorgen voor Ie Middelburgse politierechter ver- Jatwoorden voor het feit dat zij op |2 augustus van het vorige jaar in phssingen autokoffers van gepar keerd staande auto's zouden hebben |Pengebroken. Ze zouden daar ge- Nschappen en dopsleutels uit ge wen hebben. Van K. was de enige F!e donderdagmorgen voor het hekje ferscheen. De politie had het twee- Ti op die bewuste avond,» zittend op Jeu stoeprand aangetroffen, terwijl |e volgens de verbalisanten behoor- foa?aSeschoten waren. 1 Politierechter mr. P. van Empel Nde de zaak verifiëren. „Zat u werkelijk op die stoeprand?" ydelachtbare, dat zou best eens n°plijk kunnen zijn. Ik kan het u tiet vertellen, want ik weet eiigen- FJk helemaal niet, wat er dienacht f'genlijk gebeurd is, antwoordde de TMachte. Van K. hield er trouwens Wi een zeer vreemde hobby op na. P:J was namelijk al vijftien keer praer veroordeeld voor joyriding reeft Van K. namelijk een borreltje |P' dan kan hij geen weerstand re<!en aan zijn brandend verlangen p auto te besturen, ïn t verSrÜP van de twaalde au- Si-n Was dus eigenlijk maar een Procure vergeleken bij de normale I "S van zaken. Nu had hij samen jSzl)n vriend alleen maar 'de auto- tiers opengebroken. J^itierechter mr. Lebret meende verdachten met vier we- traf onvoorwaardelijke gevangenis- tQch wel voldoende gestraft r ren. Nou, dat valt me dan nog ™e, merkte Van K. op. Ja, had u Eer feer verwacht, vroeg de poli- Bieht llem' ver^er van ver" tv"e wilde weten of er nog meer Idaa en te vermelden waren. En gaf Van K. wijselijk geen nvoord. De politierechter hield te 00^ maar bij de geëiste weken gevangenisstraf. (Van onze correspondent) WEMELDINGE In Ons Dorpshuis te Wemeldinge heeft de 51-jarige wachtmeester eerste klas der Rijkspolitie te Water groep Wemeldinge, de heer P. Vo gelaar, uit handen van de districtscommandant der Rijkspo litie te Water in Zeeland, overste mr. Spaanderman, het diploma van het Carnegie Heldenfonds in ontvangst mogen nemen met het daarbij gebruikelijke geschenk, bestaande uit een gedenkplaat, met de naam Carnegie en de naam van de heer Vogelaar zelf. Bij de plechtigheid waren verder vertegenwoordigd de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suylekom, de commandant van de groep Wemeldinge, adjudant J. Bout en verder alle polibiefunotionatissen van de groep Wemeldinge van de politie te water. De heer P. Voge laar heeft deze hoge onderseheid-eing ontvangen voor de bijzondere red ding diie hij op 20 augustus 1970 te Middelburg heeft verricht. De heer Vogelaar stond aan de kanaalweg te (Van onze oorrespondent) VLISSINGEN Doordat de rui ten van de personenauto van J. A. H. uit Soeburg bevroren waren en hem daardoor het zicht werd belem merd, reed hij in de Kromwegesin- gel te Vlissingen in alle vroegte on der de laadbak van een aldaar onder een lichtmast geparkeerd staande vrachtauto, eigendom van J. H. uit Veere. Hierdoor werd de persone nauto geheel vernield. De bestuur der kwam met de schrik vrij. (Van onze correspondent) GOES Hot bestuur van de wijkverenigingen Goes-zuid organi seert morgen een tweetal activitei ten voor jong en oud. 's Morgens zullen er in het wijkgebouw De Pit tekenfilms worden gedraaid voor de kinderen, 's Avonds zijn de volwas senen aan de beurt in hetzelfde gebouw. Daar zal een disco-dansa vond plaats vinden. De filmvoorstel ling begint om tien uur, de dansa vond om acht uur. Het bestuur is voorts van plan om bij voldoende deelname een gym club voor dames in het leven te roepen. Een leraar heeft men al, de heer Hop, en de dag is ook al bekend: donderdagavond van half 8 tot half 9. Over de zaal is momen teel overleg gaande met het bestuur van het St-Willibrordcollege. Met ingang van vrijdagavond is er iedere week een soos in De Pit, waar men kan biljarten, dammen, schaken en kaarten. De bejaarden middag tenslotte is verplaatst naar maandagmiddag vaha-f half drie. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Ik heb mijn auto helemaal niet in bruikleen af gestaan", verklaarde de heer L. Hu- ser uit Middelburg, donderdag voor de Middelburgse politierechter. Op negen oktober j.l. nam J.C. de H. uit Vlissingen de auto van de heer Hu- ser mee voor een ritje. Daarvoor had hij toestemming gehad van de eigenaar, zo had hij tegen de politie rechter verklaard. Met dat stelen liep het wel los, meende de officier van justitie, mr. W.J. Blok, maar joyl-riding achtte hij wei bewezen. De eis luidde: een week gevangenis straf voorwaardelijk en f. 150 boete. De rechter vonniste conform. Middelburg met zijn personenauto beznine te tanken toen in het kanaal door Walcheren een roeiboot, niét daarin de 60-jarige C, de Petit, werd overvaren door het Nederlandse 600 'ton metende binnenvaartuig Rio III. De heer Petit, die bezig was met het plaatsen van. zijn aalfuiken, kon niet zwemmen. De 51-jiarige P. Vogelaar bedacht zich geen moment en sprong meteen te water om de man van een gewisse verdrinkingsnood te redden. Woorden van huidie wer den hem dan ook in ruime mate toebedeeld door overste mr. Spaan derman, de burgemeester van Ka pelle en zijn eien commandant, ad judant J. Bout. Tot slot dankte de heer P. Vogelaar voor de hem ge brachte hulde. (Van onze correspondent) SEROOSKERKE Op de Vrou- wenpolderseweg te Serooskerke heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto bestuurd door De V. uit Serooskerke, en een bromfiets-bestuurder T. uit Vrou wenpolder. Het ongeluk ontstond doordat de personenauto uit een ui trit achteruit het wegdek opreed, juist op het moment dat de bromfiet ser kwam aangereden. T. moest met een gebroken rechterbeen en kneu zingen per ambulance overgebracht worden naar het Gasthuisziekenhuis te Middelburg. De bromfiets werd zwaar beschadigd, dg auto liep lich te materiële schade op. (Van onze correspondent) GOES Vanavond za] in de Prins van Oranje een evangelisatie festival worden gehouden. Het motto van het festival is „Gij zult de meerderheid in de kwade niet vol gen", Er zap worden gebeden, gezon- gen en gepredikt. Spreker is Ben Hoekendijk. Muzikale medewerking wordt verleend door „Nova Melodi ca" uit Kapelle. Het festival begint om 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Ik doe liet niet meer. Ik ben er mee opgehouden. Ik beh erg geschrokken van het vonnis dat mij is opgelegd. Het is mijn bedoe ling medicijnen te gaan studeren of, als dat kan, onder leiding van een dokter, verder te werken. Niet voor mezelf, heren rechters, maar voor de mensen, want er is veel leed en pijn onder de mensen en ik word gedreven door een hogere macht om te helpen." Voor de Bredase rechtbank, die zicli donderdagmiddag geconfron teerd zag met de „wonderdoenster" van Standdaarbuiten, mevrouw Eli sabeth Corte (49), blijkt niets meer van haar felle vechtlust. Het heeft er alle schijn van, dat zij zich brij de feiten heeft neergelegd. Hoewel er meer dan voldoende pu bliek voor was, zorgde zjj ditmaal niet voor spectaculair showwerk. Dat deed de officier van justiie mr. F. A. Vaillafit kennelyk goed. „Een heel pretige sfeer," constateerde hij te vreden. Was de rust en bescheiden heid, die verdachte nu tentoonspreid de van invloed op zijn eis? „Ik wil de stok in het midden steken," zei bij, „7 x f 1000 boete of 7 x 1 maand waarvan 7 x f 600 of 7 x 20 dagen voorwaardelijk en 2 jaar proeftijd." Het vonnis van de kantonrechter Zevenbergen, waarvan verdachte in beroep was gegaan luidde: 7 x f700, waarvan 7 x f500 voorwaardelijk, na een eis van 7 x f 1000, waarvan 7 x f 400 voorwaardelijk. De „wonderdoenster" herinnerde zich gisterenmiddag niet veel meer van de behandelingen met smeersels, vuisten en handen, die de president van de rechtbank, mr. A. Stemfoort, met naam en toenaam uit het dossier opdiepte. Maar ze gaf toe in de periode mei-augustus 1970 mensen te hebben geholpen. „Ik weet echter wel zeker, dat ik nooit iemand ge slagen heb of geknepen. Ik hoef de mensen niet aan te raken om ze te kunnen helpen." „U had geen diploma's?", infor meerde mr. Stemfoort vriendelijk, en dat werd prompt door verdachte toe gegeven. „Maar ik wist niet, dat ik de mensen niet mocht helpen. Ik deed het niet om er zelf beter van te worden, al kreeg ik dan wel eens geld. Er om gevraagd heb ik nooit." „Dat. verdachte zich schuldig heeft gemaakt aan het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunst, is een uitgemaakte zaak," aldus mr, Vail- lant in zijn requisitoir. „Het draait hiér alleen om de hoogte van de geldboete, want daarvan is verdachte kennelijk geschrokken." Hij verwees naar het eindrapport van de commis sie Peters, die gestudeerd heeft op de problemen rond de paranormale beroepen. Daarin wordt onderscheid gemaakt us-sen malafide en bonafide genezers en oncter de eerste groep wilde mr. Vaillant ook de „wonder doenster" van Standdaarbuiten rang schikken. Daarvoor haalde hij een verklaring aan van de inspecteur van de Volksgezondheid in Noord-Bra bant, waarin staat, dat de behan deling, die verdachte toepaste, van agressieve aard was. „Maar ook an- aere inlichtingen wijzen op een hard handige werkwijze van verdachte. Zij heeft nooit gevraagd naar wat de dokter er van zei Integendeel met artsen had zij niets van doen. Voor zichtig uitgedrukt, was zij op eigen gewin uit. Ook het feit, dat zij publi citeit beslist niet schuwde, pleit niet voor haar bonafiditeit." Hij hoopte dat de studie, die ver dachte zich voorgenomen heeft, luk ken zal en, „in dat geval wens ik haar veel geluk met haar verdere werk. Maar zolang het nog niet zover is, zal zii er mee moeten stoppen," aldus mr. Vaillant, die met onder stoelen of banken stak, dat h'ij ook controle zal laten uitoefenen. „Niemand zal van mij verwachten, dat ik hier zal bestrijden, dat mijn cliënt zich heeft schuldig gemaakt aan het onbevoegd Uitoefenen van de geneeskunst", zei mr. Drion, die de rechtbank er in zijn pleidooi op wees, dat verdachte nooit enige waarschuwing heeft gekregen van medische of overheidsinstanties. „Zij heeft niet vermoed iets te doen dat strafbaar is. Jffljj heeft geholpen in de overtuiging dat zij helpen kan. Zji is nu zover dat zij er van is doordrongen, dat Zjj de geneeskunst niet onbevoegd mag uitoefenen, en zij wil zoeken naar wegen haar ga ven te legaliseren, wellicht als mas- seuse." Hij verzette zich er tegen dat de officier van justitie verdachte rangschikte onder de malafide ge nezeressen. „Massage Is ook niet 'zachtzinnig," aldus mr. Drioin, die betaling voor haar diensten maar „bijzaak" vond. „Deze vrouw is te laat door deskundigen benaderd om haar duidelijk te maken, dat er voor haar (nog?) geen plaats is." Hy meende dat er heel veel ge wonnen is, nu verdachte er zich van bewust is geworden, dat, wat zij deed, niet kan en niet mag, „hoewel zij er zich evenzeer van bewust is, dat zöj wel wat kan." Hy vroeg zich af of het wel juist is de maximum straf te eisen, waar het och de eerste keer is geweest en er geen schade is aangericht, al is dan misschien by een aantal mensen de hoop de bodem ingeslagen, „De eis van de officier van justiie is bijna een uitlokking er mee door te gaan, want zy zal het geld toch ergens vandaan moeten halen," zei mr. Drion, die een be scheiden geldboete op zijn plaats vond, nu verdachte er een punt ach ter heeft gezet. Over 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Buiten werd de „wonderdoenster" door dankbare ex-patiënten omringd. „Wie weet, misschien valt het alle maal nog erg mee," was hun trooat. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Liberiaanse tanker Pana Chaikon, die zaterdag jl. op de Westerschelde een mon sterrace heeft gehouden met de Bel gische tanker Esso Antwerp, hier op de foto. Dit schip heeft om tien over acht gisteravond te Rotterdam afge meerd bij de Schiedam Tanker Cle aning. Hier zullen de tanks worden schoongemaakt. Daarna zal het schip voor verdere reparatie naar de werf Wilton Feijenoord aan. (Van een oitóer verslaggevers) GOES Van 19 maart tot en met 17 april zal er in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes een tentoonstelling te bezichtigen zijn onder de titel: „Leven en wille keur in Amsterdam". De Nederland se Kunststichting heeft deze exposi tie, die bestaat uit etsen van Harry van Kruiningen, samengesteld. Harry van Kruiningen werd voor zijn etsen geïnspireerd door een aantal middeleeuwse „willekeuren": gerechtelijke uitspraken waarvan wy nu zouden zeggen dat het gele gen heidsvonnissen waren. Harry van Kruiningen werd in 1906 te Hans- weert geboren, doch sinds 1912 woont en werkt hij in Amsterdam. Zijn naam als grafisch kunstenaar is tot ver buiten onze grenzen bekend. (Van onze correspondent) MIDDELBURG P.F. de R. uit Vlissingen had de oproep voor mili taire dienst waarin hem- werd aan gezegd dat hy zich by de infante- rierijschool te Venlo op 17 novem ber moest melden naast zich neerge legd. H>ij kon thuis niet gemist wor den vond hij. „U had toch allang tevoren een regeling kunnen treffen of een verzoek tot vrystelling in kunnen dienen", suggereerde de po litierechter. Dat had hij ook gedaan, verzekerde de dienstweigeraar. 'Dat nam echter niet weg dat hij op twee januari door de MP van huis werd gehaald. Gelukkig voor de jongeman kreeg deze op 2 maart bericht dat hij afgekeurd was. De officier eiste honderd gulden boete. De rechter vonniste conform. (Van onze correspondent) GOES Deze maand komen de leerlingen van het voortgezet onder wijs in Goes wat toneel en muziek betreft ruimschoots aan hun trek ken. Henny Ravestein, piano, Elias Arizcuren, cello en Willem Hielke- ma, piano, geven een concert op 10 maart om half drie in de Vakschool en op 11 maart om half elf en kwart over één in de aula van het Goese Lyceum. Willem Hielkema doet datzelfde op 10 maart in de Ambachtschool om half vier, samen met John Pot, viool en Piet Veenstra, cello. Op 11 maart geven Lea de Boer, harp en zang en Leo Rommerts, bas-bariton en gitaar eveneens concerten, en wel in de aula van het Christelijk Ly ceum. Op 15 maart o-m twee uur en op 16 maart om half elf en twee our verzorgt de toneelwerkgroep Proloog een programma met „Hij, zij, en de anderen". (Van onze oorrespondent) RILLAND-BATH Zaterdag 6 maart a.s. organiseert de club Tee- Pe,'70 een beatbal met medewerking van de bekende popgroep The Son ny Boys. Deze instuif .begint om half acht 's-avonds in het dorpshuis Luc- tor et Emergo. De baten van dit bal zijn bestemd voor missie, zending en ontwikkelingshulp. (Van onze correspondent) GOES Op rijksweg 58 II nabij 's-Heer Hendrikskinderen heeft bij een inhaalmanoeuvre een aanrijding plaatsgevonden tussen een persone nauto. bestuurd door F. H. uit 's- Heer Hendrikskinderen, en een Bel gische trekker met oplegger, be stuurd door E. de W. uit Brussel. De personenauto werd geheel vernield. Het ongeluk ontstond doordat de Nederlandse bestuurder een voor hein rijdende auto wilde passeren, jtiist' op het moment toen hij werd ingehaald door een Belgische vracht auto. (Van een onzer verslaggevers) 's-HEERENHOEK „De door het Landbouwschap voorgestelde verhoging van de landbouwprij zen met 5 procent betekent geen werkelijke verbetering van de po sitie van de landbouwonderne mer. Hier is op zijn best sprake van een aanpassing. Nu, wij zijn er langzamerhand aan gewend ge raakt ons aan te passen. Het land- bouwprijsbeleid in Nederland schept voor de ondernemers een risico, dat niet meer op normale wijze kan worden ingecalculeerd in de bedrijfsvoering. Het over heidsbeleid blijkt erop gericht te zijn, naast inpassing van de land bouw in EEG-verband een gun stig industrieel vestigingsklimaat te scheppen en het tegelijk voor de agrariërs meer aantrekkelijk te maken de landbouw te ver laten. De landbouw-prijspolitiek wordt daarbij bewust of on bewust als een instrument gehan teerd. Tegen de gehele gang van zaken heeft de kring Zeeland van de NCB scherp geprotesteerd bij het hoofdbestuur van deze orga nisatie". Dit zei de voorzitter van de afdeling 's-Heerenhoek van de NCB, de heer J. C. van Stee, op een druk bezochte vergadering van de afdeling. Het zijn woorden van een ernstig ongerust man. De lieer Van Stee en zijn medebestuursleden, W. Vermue en J.A. Boonman zijn graag bereid hun onrust nader toe te lichten. „Schaalvergroting wordt ons land bouwondernemers als dc redding voor de bedrijfstak voorgehouden," zegt de heer Van Stee. „In veel gevallen blijkt schaalvergroting ech ter voor de ondernemer een finan cieel onhaalbare zaak te zijn. De diepere oorzaak daarvan ligt in de omstandigheid, dat de landbouw, economisch gezien, een uitholling- proces doormaakt. Het is gebruik geworden, de economische positie van de boer te toetsen aan zijn arbeidsinkomen. Het cxndernemersri- sico en de enderoemersrente over het geïnvesteerde kapitaal blijven in het „huishoudboekje" buiten be schouwing. Door een te geringe speelruimte in de belastingwetge ving is het de landbouwondernemer bovendien praktisch onmogelijk ge maakt om in goede jaren voor de slechtere jaren te reserveren. Nog erger: vaak worden de baten van een redelijk goed jaar, fiscaal ver haald op een slecht jaar. De prijzen voor de belangrijkste produkton 'van dé landbouw zijn al jaren op een vast niveau bevroren. Maar kostenstijgingen zijn de land bouw niet gespaard gebleven, ter wijl ook de geldontwaarding zijn rol speelt. Vanuit die gezichtshoek be zien", aldus de NCB-bestuurders „is de voorgestelde verhoging van de landbouwprijzen met 5%, die door de Europese Commissie nog niet eens onverdeeld wordt gesteund, nauwelijks meer dan een kleine cor rectie op een achterstand van jaren." De kring Zeeland van de NCB heeft dus haar ongerustheid bij het hoofdbestuur kenbaar gemaakt. „De ailgemieee voorzitter heeft ons geant woord," zo zeggen de NCB-bestuur ders van de afdeling 's-Heerenihoek, „dat alleen door een gezamenlijke campaign e van de landbouworganisa ties fundamentele beleidswijziging mogelijk is. Overigens heeft onze algemeen voorzitter, prof. C. Krie- laars al vyf jaar geleden op het feit gewezen, dat voor de meeste agrari sche ondernemers het begrip reser vering voor latere investeringen een holle kreet is gewonden". Voorzitter Van Stee heeft op de afdelingsvergadering opgemerkt, dat de belangstelling voor de sanerings mogelijkheden in Zeeland relatief groot is. „Het gaat daarbij niet altijd om kleine bedrijven", zo lichtte hij toe, „maar om bedrijven, die onge acht het oppervlak, e-ronomisch mar ginaal geworden zijn. De gemengde bedrijven blijken heit gevoeligst te zijn voor het eco nomische klimaat waarin de land bouw mede als gevolg van inpas sing binnen de EEG-verhoudingen al jaren verkeert. „Wij moeten blijven beseffen, d®t sanering, hoe don ook, een uiterst pijnlijk proces is. Het is geen kleinigheid je zelf standigheid als boer te moeten opge ven niet omdat je slecht hebt geboerd, maar omdat je geen spor tieve kansen op een behoorlijk be staan meer hebt gekregen". Tijdens de vergadering van de afdeling heeft de heer Van Stee er op gewezen, dat het als een bedrijf eenmaal in de marginale sec tor is beland voor de ondernemer onverstandig is de ogen voor de werkelijkheid te sluiten. „Nog erger dan sanering is een te late sane ring", meent hij. „Het is voor onze led-en van groot belang", zegt hij, „dat zij, als zij d-e bui zien naderen, het deskundig advies van onze soci aal-economische voorlichters inwin nen. Het is de taak van de NCB haar leden de best mogelijke bege leiding te geven. Daar is' zij NCB voor", aldus de heren Van Stee, Vermue en Boonman. Tijdens de NCB-bijeenkomst te 's- Heerenhoek waar ook burgemeester Van Waes van Borsele aanwezig was, (hij sprak over het probleem van de landbouw versus de industri alisatie in zijn gemeente) is secreta ris C Verdonk na 25 jaar trouwe dienst afgetreden. De voorzitter prees hem voor het vele en specifie ke werk dat hij in het bel-an-g van de afdeling heeft verricht. Bij een eerdere gelegenheid is de heer Ver donk onderscheiden met de zilveren NCB-speld.

de Stem | 1971 | | pagina 9