ezak l 2. 75 98 )EN In de grote delta woedt een middeleeuwse stedenstrijd N. Willeboordse in Terneuzen kreeg gouden medaille O.N. G.S. ZUID-HOLLAND VOOR LUCHTHAVEN IN ZUID-WESTEN Solistenconcours weer drukker Slachtoffers van snelheidscontrole stonden terecht Boete voor aanrijding in Terneuzen DRIE WEKEN VOORWAARDELIJK EN F 150.- VOOR STROPERIJ lavona ILL haarversteviger 85 ito ps DBS. VAN DE LAAR OVER NEDERLANDS- BELGISCH PLANOLOGISCH REI LTD 69 aat HULST Onze stranden deugen niet meer haar vlug uit model? stad streek 59 ERRIB TAART VEERTIG JAAR BIJ ESSO NEDERLAND Fietser onder auto AANKOMEND I VERKOOPSTER Favetex ]Naast boete ook meevaller voor ve r keerszondaar Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfare gezelschappen 9® 5 potje ■am >9 NU HEERLIJKE 6 a 8 personen van 4,98 ftU- ;reda. RooiJ, ndaal, sgeno- I-3609Ó >rraad ruikte prlj- 1. Wij ■n ge nt i s kij- ïiets. Huwelijken Keuze aar of garan- rijden. ori '70 '68 f ïpé '68 2950,-; Vaux- 2 Trl- 3 Fiat 5 Peu- tenault 1800TI *68 f 4000,-; Mer- BMW luxhall 1800TI tt '67 f 2500,-; E 3400,- ,-; VW 3250,-. Opel Sim- Taumis >0 '66 f 2350.-: Austin iel Re- 'a '66 f :re. In- "lng op Garage resestr. •29638 Weggelopen. Wie heeft mij» zwart hondje gezien of gevon den. Zandstraat 12b, Koe wacht Verloren Eerste Kamer (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Onze stranden deu gen niet meer. Aldus gisteravond in de Eerste Kamer de pacifistische se nator mr. J. H. van Wijk tijdens de behandeling van de begroting van So- tiale Zaken en Volksgezondheid. De lieer Van Wijk verweet staatssecreta ris Kruisinga van Volksgezondheid, dat deze niet helemaal eerlijk was «eweest in zijn mededelingen door simpelweg te stellen dat er in het zeewater geen tyfusbacillen zitten. Het gaat niet om de vraag of er ai dan niet tyfusbacillen in het zeewater I zitten, aldus de heer Van Wijk, maar om de vraag of dat water nog deugt I voor recreatie. Hjj meende in ieder I geval van met. 1 De pacifistische senator kreeg min J of meer bijval van mr. H. Versloot I (PvdA), die opmerkte, dat coli-bae- I terieën dan wel niet ziekteverwek- I kend mogen zijn, maar dat ze toch I een duidelijke indicator zijn voor de J aanwezigheid van rioolvuil in het zee- I water langs de Nederlandse kust. I In het algemeen constateerde de I heer Versloot dat de druk op het mi- 1 lieu toeneemt en dat de weerstand I van het milieu verzwakt. Volgens I hem hebben we het point of 110 re- I turn (het moment dat de aftakeling I van het milieu niet meer tegen te gaan is) snel bereikt. Hij pleitte voor J een strak gecoördineerd milieubeheer. I Hetzelfde deed KVP'er A. J. Cop» ray, die een apart ministerie voor I milieuhygiëne wilde. In zijn opmer- I kingen over de milieuzorg betrok de I heer Van Wijk ook de olievervuiling I in de Biesbosch, veroorzaakt door een I zijns inziens niet goed onderhouden I tank. Er wordt nu wel gesteld, dat I de vervuiler betaalt, aldus Van Wijk, I maar dan zou ik met betrekking tot I de Biesbosch toch willen vragen: hoe, I aan wie en waneer? I De heer J. Hey (CHU) merkte op, I dat de TNO-norm voor zwemwater (één e-coli bacterie per millimeter) I wellicht herzien moet worden, want I in gepasteuriseerde melk wordt de I norm van 10 coli per kubieke centi- I meter gehanteerd. Betekent dat, al- I dus de heer Hey dat melk ongeschikt 1 is als zwemwater I Vandaag zal de staatssecretaris op 1 de kritiek van de senatoren ingaan. Caravaneentrum Verwé, Bergstr. 9, Zegge (bij Roosen daal). Grootste keus in. tour- en sta-caravans. Wed., 31 Jr. m. sl. post. en veelz. belangst. z.k.m. serieuze nette man, gesch. geen bezw. .Uitsluitend persoonlijke ken- nism. via het oudste en groot ste instituut voor partnerbfr middeling International-Dezen- ta succesvol sinds 1949. Til* burg, Postbus 1083, tel. 04250- I (Van onze correspondent) HEÏNKENSZAND —Op de Hein- kenszandseweg nabij De Tol vond aanrijding plaats tusstn een I fietser P. van G. en een personenau Ito. De auto kwam hem achterop en I plotseling sloeg de fietser links af. I Hij kwam op de kap van de auto terecht en viel vervolgens op het (dek. Van G. liep een hersen- I schudding en wonden aan het ge- zicht op. De bestuurder van dt auto i de fietser konden na verbonden |'e zijn, huiswaarts keren. Dokter |Vffl Maanen uit Heinkenszand heeft ste hulp verleend. Weggelopen. Zwart hondje met wit borstje en gelrapt staartje. Tegen beloning terug te bezorgen: Zandstraat Koewacht. Huisdieren T.k.a. witte, grijze en zwart* dwergpoedeltjes, chow-chows> boxers goudspaniels, pekinees* jes, pinchertjes en diverse huishondjes. Alles met maanden garantie. Dieren- vriend. Middenstraat 81, R°°' sendaal Geslaagde bazaar 4xelse bejaarden (Van een onzer verslaggevers) AXEL. In het bejaardendien- I stencentrum 't Trefpunt in Axel is |e™ geslaagde bazar gehouden. Tij- l'tons de bazar, georganiseerd in sa- Itoemverking met de handwerkclub. lain voornamelijk zelf vervaardigde Iartikelen van de hand gedaan. Voor Ijle bazar bestond een vrij grote be langstelling. Mevrouw Versteeg, de I leidster van het dienstencentrum, ■toonde zich na afloop bijzonder te- weden over het verloop. 2 CV o, zul- Zoom. Diversen _|Westkapelle Chinchilla's, (tile toUchUM» I en leveranties van fokdleren-1 Jacobusse. Elsingwegeling Hoedekenskerke. 01193-351- jaarmarktbal donderdagJ f maart. Aanvang 8 uur. Dal®' restaurant Sport, St.-Janstee»-1 Vrij entree. Jaarmarktschieting donderd»! I 4 maart. Café Sport, St.-Ja»* steen. Aanvang 2 uur f 47.5U f 8.50 .He .doom 36132 1 tel lulevard irsen steeds koop Breda oud. f Dahlia- Gevraagd Ginnekenstraat 134 Tel. 32464 - Breda IVV-vergadering De plaatse lijke VVV heeft de jaarvergadering jlohouden. Tijdens deze bijeenkomst I "tobben zowel burgemeester Bulder a° Provinciaal VVV-directeur De de loftrompet gestoken ov-er de I secretaris vam de vereniging, die, ®als gezegd, een man uit duizenden Hij werd na de bestuursverkie- ?lng als secretaris gehandhaafd. I-n |*5. Plaatselijke bestuur hebben nu I zitting: mejuffrouw J. Roelse, en de I haren R. Flipse, J. Hengst, Domini- [hhs, Roelse, en de geprezen secreta- |ns A. Huibregtse. 1, tN DE rijn is gisteren bij Arnhem Ilijk van een ongeveer 45-jarige |hian ontdekt. I ALDERT KRUIZE, een driejarig TOgetje uit Hoogkerk is tijdens het 1 Pden op een houten vlondertje in I e" sloot gevallen en verdronken. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN De bur gemeester van Bergen op Zoom, drs. L. van de Laar, heeft gisteren in Antwerpen gepleit voor een gezamenlijk Nederlands-Belgisch planolo gisch beleid. De burgemeester deed dat tijdens een bijeen komst van de Belgisch-Neder landse Vereniging, waarop hij harde noten kraakte over het gebrek aan samenwerking tus sen beide landen. „Amerikaanse bedrijven spe len ons tegen elkaar uit. Wij zijn in de grote delta gewoon teruggevallen tot de middel eeuwen. Wat zich thans in de delta afspeelt is een middel eeuwse stedenstrijd. Alleen door een krachtig gezamenlijk planologisch beleid kan daar aan een einde komen," aldus drs. Van der Laar, die zei. dat men in de delta heel wat meer kan bereiken als men werke lijk de handen ineensjaat. „Nu is er van samenwerking, van een op elkaar afstemmen van plan nen. nauwelijks sprake. Als de Bel gen zeggen: „Wij willen wel haast maken met de Zoomweg, zegt mi nister Bakker: „Wij wachten nog twee jaar". De burgemeester van Bergen op Zoom vond dat het in de Benelux aan zakelijke afspraken ontbreekt. Een Rotterdamse burge meester en een Antwerpse schepen dragen emmertjes water naar Breda en gieteh die daar in—een ton leeg. Dat is dan ook alles. Want staats grenzen gaan hoe paradoxaal ook steeds meer spreken. Vooral voor de praktische dingen krijgen zij een steeds grotere betekenis. Dat is een onopgelost probleem". „Door wedijver", zo vervolgde drs. Van de Laar, „schieten we het eigenlijke doel voorbij. Er woedt een harde, economische strijd. In feite wordt de unieke positie van de delta verzwakt omwille van totaal overleefde zaken als staats- en ge meentegrenzen". De burgemeester van Bergen op Zoom zei dat het hoog tijd wordt, dat Nederland en België tot uniforme voorwaarden voor de mileiuhygiëne komen. Volgens de heer Van de Laar liggen de moeilijkheden niet zozeer in het Benelux-mtiddengebied als wel daarbuiten. „We zullen elkaar in de komende 25 jaar beter moeten leren kennen", aldus de Bergse bur gemeester, die van de gelegenheid gebruik maakte om de Antwerpse schepen voor de haven, de heer L. Delwaide, te corrigeren. Drs. Van der Laar: „Ik heb van morgen in De Stem gelezen, dat schepen Delwaide maandagavond in de Antwerpse raad heeft gezegd dat Bergen op Zoom tot heden 31 hecta re industrieterrein heeft uitgegeven. Dat oijfer is niet juist: het moet zijn 131 hectare". Overigens waren het niet alleen geluiden in mineur, die de burge meester van Bergen op Zoom liet horen. Hij vond, dat het cultureel akkoord voor beide volken tooh wel wat gedaan heeft. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gedrieën stonden ze voor het hekje van de kanton rechter in Terneuzen: de 21-jarige student P. G. uit Luik met zijn dochtertje op de arm en zijn vrouw die als tolk fungeerde. Op 30 oktober 1970 had de Belg op de Kanaalkade in Axel zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs met een snelheid van 94 km per uur een auto bestuurd. De student gaf het allemaal graf toe. Via zijn vrouw liet hij de kanton rechter vragen met het opleggen van de geldboete er rekening mee te wil len houden,dat hij zelf geen inkom sten had en dat zijn vrouw, van beroep schoonheidsspecialiste, er voor op zou draaien. De officier van justitie merkte op dat zoiets wel meer voorkomt. Hij vorderde voor beide teniastegelegde feiten elk een boete van honderd gulden. De vrouw van de student voerde nog aan dat de auto van een vriend was en dat het een goede les voor haar man was geweest. Mr. Van Hees veroordeelde de student tot tweemaal vijftig gulden. Het gezinnetje vaderlijk toeknik kend voegde de kantonrechter er aam toe: „Laat mevrouw maar met de deurwaarder meegaan, want ze krijgt nog een vergoeding omdat ze als tolk is opgetreden". Toch blij met dit buitenkansje verliét het drietal de rechtzaal. DEN HAAG (ANP) Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land vinden dat de tweede grote luchthaven in Zuidwest-Neder land gevestigd moet worden. Zij schrijven dit in aanvulling op de in maart 1970 door hen uitgege ven nota „ruimtelijke structuren voor Zuid-Holland". In deze nota werd gedacht aan de ontwikke ling van de stadsgewesten Den Haag en Rotterdam en aan een ontwikkelingsas Rotterdam-Ant- werpen via Brabant. De Rotterdamse agglomeratie biedt naar de mening van G.S. samen met de bevolkingsconcentraties in delen van de provincies Noord-Brabant en Zeeland een dermate groot reizigers- potentieel, dat vestiging van de twee de grote luchthaven in Zuidwest-Ne derland met kracht moet worden na gestreefd. Zij tekenen daarbij aan, dat de vraag in hoeverre hierbij met de Antwerpse stedengroep rekening kan worden gehouden, nader bestu deerd zou moeten worden. G.S. vinden de nabijheid van een hoogwaardig stedelijk centrum van belang voor een luchthaven, en stel- 'en dat dit omgekeerd evenzeer geldt. De vestiging van een luchthaven in Zuidwest-Nederland zal voorts bij dragen tot de gewenste differentiatie in de werkgelegenheid. Een nieuwe luchthaven zal naar schaating aan 20.000 personen directe werkgelegen heden bieden, aldus G.S. Zij noemen een grote luchthaven een structuur element van enorme betekenis, dat de aanzet zou kunnen geven voor de ontwikkelingsas Rotterdam-Antwer- pen. Er zal namelijk een zeer goede infrastructuur voor nodig zijn, aldus G.S. De burgemeester van Rotterdam, de heer Thomassen, heeft vorige week tegenover De Stem verklaard dat hij eveneens voorstander is van een „tweede Schiphol" in Zuidwest- Nederland. Hij zou met name bereid zijn vestiging daarvan in de buurt van Steenbergen krachtig te steunen. Gedeputeerde Staten van Brabant zullen, zoals bericht, binnenkort hun standpunt over deze zaak bekendma ken. MIDDELBURG Het jaar lijkse solistenconcours van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen telt elk jaar weer meer deelnemers en vooral ook deelneemsters. En daaronder weer in toenemende mate de jeugd. Ruim 300 kandidaten meldden zich en dat betekende uitbreiding van dit concours van vier naar vijf dagen. Het concours 1971 is geopend in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg door bondsvoorzitter Jac. Uitterhoeve, die na een kort welkomstwoord, o.a. gericht tot KNF-jurylid Johan Pala, het con certpodium snel vrij maakte voor bondspianist Jaap Boon. Johan Pala nam plaats achter zijn voor onbevoegde blikken afgescherm de tafel, Jaap Boon achter de vleugel en daarmede was voor beide heren een drukke dag van beoordelen en begeleiden van welgeteld eenentachtig „solisten" begonnen. Op concoursen wordt gespeeld in zes afdelingen, oplopend in moeilijk heidsgraad van de te spelen werken van de 3e afdeling naar de vaandel afdeling. Per afdeling wordt een puntensysteem toegepast, dat uitgaat van 8 beoordelingsfacetten, waarbij maximaal 10 punten per facet kun nen worden toegekend. In totaal der halve maximaal 80 punten, waaraan een le prijs met onderscheiding wordt verbonden. Voor 72 t.m. 79 punten ontvangt men een le prijs met lof, voor 64 t.m. 71 punten een „gewone" eerste prijs, voor 56 t.m. 63 punten een 2e prijs en voor 48 t.m. 55 punten een 3e prijs. Tegen dit „prijzen"-stelsel is de laatste tijd nogal wat kritiek gerezen, in het bij zonder ook bij de jongere muzikan ten. En het ziet er naar uit dat dit stelsel vervangen gaat worden door een ander systeem van beoordelings aanduidingen, naast het juryrapport, dat behalve een motivering van de gegeven cijfers meestal ook aanwij zingen voor de verdere studie van de executant geeft. Zaterdag was het podium van de concertzaal beschikbaar voor de wel zeer prille jeugd van 10 tot 14 jaar. Met gepaste trots sprak voorzitter Uitterhoeve over zijn muzikantjes van „3 turven hoog", die dapper het podium beklommen om er onder de geruststellende bemoediging van Jaap Boon hun solo te blazen. Onder de uitgevoerde muziekwerkjes waren nogal wat arrangementen van klas sieke werkjes, die oorspronkelijk voor andere instrumenten zijn ge schreven, zoals Chanson Hindou van Rimsky Korsakoff en Chanson Tripte van Tsjaikofsky of zangnummers als Green Steves en The Holy City. Werkjes die meestal het muzikaal in levingsvermogen van de jonge execu tanten ver te boven gaan. Dit is een punt, dat zeker bijzondere aandacht verdient van de docenten. Er zijn im mers, zo bleek, ook speciaal gecom poneerde concourswekjes voorhanden o.a. van Cl. P. Barman. Eenentachtig „solisten" dus, waar van 44 meisjes en 37 jongens. Ze kwamen alle uit in de derde afdeling. Van de 20 eerste prijzen, die Johan Pala kon toekennen, gingen er 12 naar de jongens met Ronald Schroe- vers van „Vlijt en Volharding" uit Souburg als topper met 67% punt. Reini Speyer van „Veeres Genoegen" uit Veere was tooster bij de meisjes met 68 punten. Voorts vielen 42 jon gelui in de tweede prijzen en 19 in de derde prijzen. Een uitstekend re sultaat. Voor a.s. zaterdag (6 maart) zijn maast '61 solisten ook drie kleine sa- menspelgroepen (2 duo's en een trio) ingeschreven en komt naast de 3e afdeling ook de 2e afdeling aan bod met 21 deelneemsters en deelnemers. dR Burgemeester Aschoff speldt de veertigjarige jubilaris Willeboordse het koninklijk goud op. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In aanwezig heid van echtgenote en kinderen ontving de heer N. Willeboordse uit Terneuzen dinsdagmorgen uit handen van de burgemeester van Terneuzen, de heer J. C. Aschoff, de eremedaille in goud, verbon den aan de orde van Oranje-Nas- sau. Deze koninklijke onderschei ding werd hem verleend in ver band met zijn veertigjarig jubi leum bij Esso Nederland n.v., bij welke maatschappij de heer Wil leboordse de functie van districts chef in de buitendienst van de af deling verkoop vervult. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de jubilaris met zijn naaste familie dinsdagmorgen in de raadzaal van het stadhuis ontvangen door bur gemeester Achoff. In een korte toe spraak schetste deze de carrière die de heer Willeboordse gemaakt heeft bij Esso Nederland n.v., waarna de heer Aschoff de jubilaris de ereme daille opspeldde. Bij deze ontvangst ten stadhuize waren ook aanwezig enkele super visors van Esso Nederland n.v., de heren C. R. Ulrich en A. de Ruijter uit Rotterdam. In de middaguren vond in Grand Hotel Rotterdam te Terneuzen een officiële huldiging plaats door de bedrijfsleiding van het hoofdkantoor in Den Haag. De heer Willeboordse werd toegesproken door de heer E. J. van Hilten uit Den Haag, verkoopmanager Nederland, alsmede door de manager van Area zuid, de heer J. F. van der Veen. Het geschenk, dat de heer Willeboordse van de directie in ontvangst mocht nemen, bestond uit een bedrag on der couvert. Namens de collega's voerde de heer F. Broers het woord, die zijn waar derende woorden eveneens vergezeld deed gaan van een enveloppe met in houd. Van de gezamenlijke relaties mocht de heer Willeboordse een kleu rentelevisie in ontvangst nemen. Aansluitend aan de huldiging werd een receptie gehouden, die zeer druk bezocht werd en waarop de jubilaris en zijn echtgenote naast de felicita ties talrijke bloemstukken en ge schenken aangeboden kregen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „De automobilisten in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben het twijfelachtige genoegen dat de politie in deze streek beschikt over feil loos werkende meetapparatuur, die nergens anders in Nederland wordt ge bruikt". De zei de Terneuzense kantonrechter, mr. C. J.. M. van Hees, bij de berechting van automobilisten die de maximum-snelheidsgrens van 50 km hadden overschreden. De Belg R.D. zou op doortocht in de bebouwde kom van Zaamslag 100 km per uur hebben gereden. Hij betwistte zulks. „Het zal niet meer dain 60 kilometer zijn geweest, mijn heer de rechter. In elf jaar ben ik nooit berecht geweest, Verdachte voerde verder aan dat hij binnen 350 meter na het controlepunt tot stilstand was gekomen. Met een snelheid van 100 km per uur zou dat onmogelijk zijn geweest. De officier van justitie achtte het teniastegelegde bewezen en vorder de een geldboete van f. 125,-. Mr. van Hees maakte er zestig gulden van. De 34-jarilge fotojournalist C. de B. uit Axel moest ziieh verantwoor den omdat hij in Zaamslag 72 km per uur zcnu hebben gereden. Hij legde de kantonrechter uit dat hij op korte afstand van het controle punt was gestopt om kinderen te laten oversteken. De verdachte vond het onsportief yan de politie dat de snelheidscontrole op de grens van de bebouwde kom van Zaamslag was ingesteld. „Laten ze dat midden in het dorp doen. Dat heeft meer zin dan een controle op de valreep bij het verla ten van het dorp". De officier van justitie bleek niet gevoelig voor de ze argumentering en vorderde een geldboete van f. 55.-. De kantonrechter veroordeelde de Axelaar tot f. 45.-. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wegens schuld aan een aanrijding op het kruis punt AxelsestraatKerkhoflaan in Terneuzen veroordeelde de Terneuzense kantonrechter J. van L. uit Terneuzen tot een geldboe te van vijftig gulden nadat de of ficier van justitie zestig gulden had gevorderd. Van L. was met zijn auto, komen de uit de Kerkhof laan, in botsing gekomen met de 18-jarige bromfiet ser C.V. Deze verklaarde mot een snelheid van tegen de 30 km p. u. te hebben gereden op het fietspad van (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bedeesd en schuldbewust stond de 39-jarige R. van E. uit Aardenburg voor de Ter neuzense kantonrechter mr. C. J. M. van Hees. Heel wat actiever had hij zich in de nacht van 15 december 1970 gedragen in een polder bij Axel toen hij op heterdaad werd betrapt bij het stropen van wild. Drie dode patrijzen had hij bij zich, geschoten met een flobertbuks waarop een nachtkijker en een staaflantaarn was gemonteerd. Poli tiemannen hadden hem bij zijn stro perij beslopen en nadat Van E. het hazepad had gekozen had er een schot geklonken. „Dat was me een hele sluiperij, een soort wild west verhaal", zei mr. Van Hees. De verdachte erken- het helemaal niet zo gezegd te heb- de vlot het hem teniastegelegde: het onbevoegd jagen, het niet in het bezit hebben van een jachtakte en het gebruik van een flobertbuks met lichtbak. „Verdachte staat bekend als een berucht wiidstroper", merkte de officier van justitie op. De Aar denburger verweerde zich met een „ik probeerde te vluchten. Dat is toch niet verboden? Toen hoorde ik een schot vallen". Volgens het proces verbaal zou Van E. tegenover de politie hebben verklaard: „Ik was niet van plan op de politie te schieten. Het was an ders geweest als ik met een burger te maken had gehad". Mr. Van Hees zei dat hij van deze woorden erg geschrokken was toen hij ze las. De verdachte haastte zich te verklaren ben. De officier sprak van een stroper van eniig niveau, gelet op de uitrus ting waarover Van E. beschikte. Hij eiste wegens overtreding van de jachtwet en het onbevoegd jagen een geldboete van tweemaal honderd gulden en voor het gebruik van een flobertbuks drie weken gevangenis straf, waarvan twee weken voor waardelijk met twee jaar proeftijd. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot tweemaal 75 en drie weken voorwaardelijk. „Houdt u zich voortaan aan de regels van het spel en blijf van het eigendom van anderen af. Laat ook anderen genie ten van het levend willd", vermaan de hij de zichtbaar opgeluchte Aar denburger. de Axelsestraat. Ondanks krachtig remmen kon hij een aanrijding met de auto niet verhinderen. Op een vraag van de raadsman van de ver dachte, mr. H.J.Q. Tichelman, ont kende V. als getuige ooit geprobeerd te hebben hoe hard zijn bromfiets wel kon gaan, hetgeen mr. Tichel man in twijfel trok. De officier van justitie zei dat niet was gebleken hoe hoog de snelheid van de brom fiets is geweest. Verdachte heeft de situatie verkeerd beoordeeld, vond hij. De 23-jarige F. van der L. uit Antwerpen, dde, volgens de politie, op de bruising Absdaalseweg en de rijksweg in Hulst niet voor de stop- streep stil had gehouden, werd con form de eis tot een geldboete van f. 25,- veroordeeld. Te glad De 49-jarige journalist G. de B. uit Terneuzen werd vrijgesproken van het .hem teniastegelegde feit dat een van de banden van zijn auto te glad zou rijn geweest. Nadat een van zijn zoons bij Axelse Sassing met de wagen over de kop was geslagen, had de politie de auto aan een technisch onderzoek onderworpen. Van B. uitte zijn bevreemding over het feit dat hij pas een maand na het ongeluk door de politie in ken nis was gesteld dat de bewuste band niet in orde was. Intussen was de total loss verklaarde auto naar de sloper gegaan, zonder dat de politie de gewraakte band in beslag had genomen. Verdachte trok bovendien in twijfel dat de band te weinig profiel bad vertoond. Mr. Van Hees, de' kantonrechter, was van mening dat, nu de bewuste autoband niet meer op de terechtzitting getoond kon worden als bewijsstuk, de jour nalist wegens gebrek aan bewijs moest worden vrijgesproken. Tevo ren had de officier op grond van het proces-verbaal een geldboete van vijftig gulden gevorderd. (ADVERTENTIE) mild en normaal v.a.

de Stem | 1971 | | pagina 7