GOETHEM Stichting Mattheus verwacht veel van Johannes Passie Aan morfine verslaafden en alcoholisten niet in de cel MET UITVOERENDEN UIT HULST Misdaad- commune opgerold I Open kaaswinkel in Terneuzen prachtig gerestaureerd er Z.L.M. alsu veilig lenen ie sta Bank. ata Bank, er geld voor el zijn. Auto van dijk gereden: twee gewonden Schieting te Hulst met 72 schutters 'T COCKTAIL-TRIO DE KROKODILBAR Kloosterzande BESLOTEN VERGADERING NIET NODIG PROF. DR. E. J. ARIENS TE HULST OP DRUG - VOORLICHTINGSBIJEENKOMST Zondagsvermaak nog ongeslagen in biljartkamp stad streek GADERING IILMAKERIJ öchtu tijdens de komen te overlijden, rdt het resterende g zonder meer escholden. Een veilig ander veilig idee u vooraf precies kunt nen wat een lening u Is u bijvoorbeeld - leent en u lost af in den, dan betaalt u 1 per maand. Of totaal: 64. Aan rente en ende kosten betaalt 458.64. Dat is precies per maand. (En die agu nog aftrekken e belasting ook!) kentumaarna.En... maar eens binnen Finata Bank. Ijftu'ns.Beltu'ns. [lichtingen te krijgen, eventueel wat geld en. rerantwoordemanier.^ IJzendijke Oostburg Terneuzen Burgerlijke stand Aantrekkelijk PRIJSKAARTING IN TERHOLE Oliebollenactie te Vogelwaarde succesvol PROGRAMMA VAN STEENSE MARKT Financiën Clinge Kloosferzande WGK - Clinge vergadert Raadslid Colsen: Schieting in Clinge 's-Heerenhoek LEZING OVER NEHALENNIA WOENSDAG 3 MAART 1971 egankelijk) gtekens rond de toekomstige Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen". t landschapsschoon". ts van industriële concen- - en leefklimaat". verhouding tussen landbouw uur n.m. in bioscoopgebouw 1st. TELEFOON 01140-2838 Idoek en plastic-nylondoek, alle op maat in diverse kleuren, nneschermdoek, markiezendoek, itic-nylondoek, ligstoelloperdoek 259Ej 3.00 uur). etean Z6,(01640) 33454. 12». ROTTERDAM (ANP) De Rot terdamse recherche heeft dertig Rot ierdammers in de leeftijd van 17 tot 27 jaar gearresteerd, die ervan wer den verdacht die afgelopen maanden overall in het land, waaronder in B-gen op Zoom en VLissirugen een kleine 170 misdrijven te hebben ge pleegd. Volgens de politie hielden de jodigemannen zich beziig met het plegen van inbraken, winkeldiefstal len, berovingen en mishandelingen. De Rotterdammers leefden, aldus de rechardhe, vrijwel allemaal in een commune dlie was gevestigd in een «kt pand aan de Boomgaard- in Rotterdam. Ze pleegden de zeven maanden inbraken inbanziiniestaitiioaiis, scholen, jeugdca- fè's, fabrieken, winkels en apothe ken. Voorts Melden zij zich bezag met het openbreken van automaten, het plegen van winkeldiefstallen, berovingen, openlijke geweldplegin gen en zakkenrollerijen. De jongelui verplaatsen zich met bromfietsen, scooters en aiuto's naar tal van plaat sen in het land, waar zij hun misda den pleegden. De zaak kwam aan het rollen toen de politie in Alphen aan de Rijn drie jongens betrapte bij het stelen van een fles melk en room. west-zeeuwsch- vlaanderert Luchtbuksschieten -* De wed v strijd op de luchtbuks tussen Wil helm Teil uit IJzendijke en. „de Schuttere" uit Breekens is op eëh nederlaag voor de IJzendijkenaren uitgelopen, namelijk 870 tegen 846 punten. Uitslag van de 5 beste schutters die meetelden voor het eindresultaat: IJzendijke: W. Ver- planke 171, W. de Cocq 170, W. de Schipper 170, R. de Jaeger 168 en A. Hajneliihk 167. Breskens: R. Goossans 178, A. Rijnvoet 176, Brand 175, de Conong 172 en H. van de Voorde 169. Biljarten Bij de biljartverem- S»g CZN in l'Ambassadeur gaat de nek-aan-nek-race tussen de koplo pers M. Berthotu en J. Jamsens voort. Beiden blijven winnen. De laaitsite uitslagen: J. Jamisens-J. Koliijn 54 24, M. Berthou-A. de Bart 3827, M. Berthou-H. v. d. Hemel 5216, A. v. d. Hemél-G. Boonman 2232, H. v. d. Hemel-A. v. Haelst 1213, G. Boonman-A. v. Haelst 26—14, A. de Bart-A. v. Haelst 1521. Geboren: Izaak zv P. Baas en S. Verplainke, Diepenbrockstraat 28. Janna dv J. van de Voorde en M. de Ridder, Pootersdijk 8, Sandra dv F. Wielemaker en J. van der Linden, PjJtboomstraait 82. Inge dv R. Kie- wom en A. de Waal, Kortenaerlaan 22. Benita dv F. Bolleman en C. de Ruysscher, Van Millstraat 11, Sas van Gent. Adriaan zv J. Schoonak wr en M. Bronke, Axelsestraat 142. Reter zv M. Diedeman en E. Ver- helst, Bernhardstraiat 3. Maria dv H. van Harten en N. van der Werf, Bredtnerstraat 28. Pim zv A. Doh- en M. Schreven, Langs de Kreek 8. Erwin zv R. Kegels en J. ScheeJe, Peter van Anrooylaan 202. Belinda dv M. Diakasis en A. Ke- Eela, Marijkestraat 28. Sarina dv J. de Koejjer en L. van Arerathals, Nic. Beetsstraait 2. Joseph zv P. de Vis- en L. de Smet, Azaleastraat 9, hoek. Serge zv F. de Vos en C. Blaum, Eikenstraat 41. René zv H. Winkel en H. Sporen, Sehaepmam ™a 6, Axel. Danielle dv A. van hangen en M. Verberk, Troelstra- 'aan 8, Axel. Giovanni zv D. Venti- dmque en A. Hemelaar, Graaf Jans- djk a60, Sas van Gent. Amanda dv G- Molewijk en A. Minnilc, Dijk- ttraat 2. Janna dv W. Loof en J. den hoer, Gen. Meijerstraat 17d, Axel. Nathalie dv P. Ruijtenburg e,n C, van Hoeve, Noordstraat 56-58 Axel. Ondertrouwd: W. van der Meer 23 lr Doorn en E. Meert 23 jr Terneu zen. Getrouwd: E. Ulijn 21 jr en M. de Groene 20 jr. O. Calle 24 jr en M. de Smet 18 jr. Overleden: Chr. de Roeck 80 jr ev p Snellemam, Sas van Gent. J. de hooter 82 jr ev J. van Doeselaar, «amslag. c. Wilhelm 81 jr ev J. aiomens. M. Kalle 10 jr ev A. van Avermaete, Sas van Gent. J. Harrie ®ilc 86 jr, P. de Feijter, 66 jr. J. Mullens 76 jr Axel, (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Stel, dat de Johannes Passion onverhoopt populairder wordt dan de Mattheus Passion. Dan zullen we ten stelligste afzien van ons plan tot wederinvoering van de Mattheus Passion. Mijns in ziens is de Johannes Passion toch wel een aantrekkelijk alternatief voor de meeste mensen." Aldus voorzitter P. Bosch van de Hulster Stichting „Mattheus Passion", die Zeeuwsch-Vlaanderen op 21 maart de primeur geeft van een Johannes Passion. Vorig jaar heeft Hulst het zonder Passion moeten doen. De financiële problemen binnen de stichting wa ren daaraan debet. Het was tot dan toe gebruikelijk geweest, dat men in die randstad een complete uitvoering kociht met beroepsmusici. De gehele organisatie werd min of meer uitbe steed en dat bleek op den duur, mede gezien de stijgende kosten, een onmogelijkheid. Interessant is te weten wat de verwachtingen van de organisatoren zijn van deze plotselinge omschake ling. Voorzitter P. Bosch: „We we ten niet bij voorbaat hoe het uitvallen, omdat het moeilijk te zeg gen is of het enthousiasme van de organisatie ook over slaat op het publiek". De iagadiiënten voor een gewis succes zijn er: de Johannes (Van onze oorrespondent) TERHOLE In café R. van Geertruy werd een prijskaanting ge organiseerd, waaraan 44 kaarters deelnamen. De uitslag is als volgt: winnaarsronde: 1 A. Freyser-mevr. Van Overloop, 2 C. v. d, Berghe-T. die Rijk, 3 A. Brooijmans-R. van Geertruy, 4 A. Baurain-A. Frey- ser, 5 J. Asselman-E. Asselman, 6 A. Jansen-J. Verdunnen. VerMezersronde: 1 C. de Theye-F. v. d. Veeoken, 2 C. van Overloop-P. v. Haiuten, 3 H. Colsen-D. Kayser.. (Van onze correspondent) AXEL Twee personen raakten gewond, toen hun auto van de dijk reed op de weg van Axel na Terneuzen. De wagen belandde in een sloot. Een haastige automobilist heeft de Axelse politie handen vol werk be zorgd, nadat hij was doorgereden na een verkeerszuil te hebben geramd. Het bleek M.A.V. uit Axel te zijn. Het ongeval gebeurde, toen V. vanaf de Kanaalkade de Zeestraat inreed en waarschijnlijk door een te hoge snelheid zijn bocht te ruim nam. De omvallende verkeerszuil kwam terecht tegen een passerende auto, bestuurd door A.J. V. uiit Hbmtenis- se. Beide auto's liepen flinke schade op. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De oliebollen actie van „Scouting Vogelwaarde" is een succes geworden. Er werden 6853 oliebollen gebakken die alle maal zijn verkocht, wat een op brengst betekende van f 575,-. Dit is f 175,- meer dan vorig jaar. Iedereen was uiterst tevreden over de kwaliteit van de bollen, die door acht leiders en leidsters van Scouting Vogelwaarde waren gebak ken. Deze zijn 's avonds om half tien begonnen en hebben aan de duizenden bollen een hele nacht ge werkt. (Van onze corresondent) SINT-JANSTEEN De jaar markt voor paarden, andere vee en varkens wordt morgen gehouden. De uitreiking der prijzen zal om half vier beginnen. Burgemeester P. Mol- thoff reikt de bekera aan de kampi oenen uit. In café Otjes wordt een schieting op de liggende wip en in café Sport een sohietiing op de staande wip gehouden. In verschil lende zalen kan worden gedanst. Passion is aantrekkelijk voor een groter publiek, omdat hij minder zwaar van uitvoering is dan zijn tegenhanger. Bovendien verwacht de stichting te kunnen rekenen op het publiek van vroeger, inclusief de Belgen, die jaarlijks op dit culturele evenement afkwamen. „De Mattheus Passion is een begrip. De Johannes Passion niet zo, maar kwalitatief staaf de Johannes op ©en hoog peil", aldus voorzitter Bosch. „Ik heb er altijd in geloofd dat het in Hulst mogelijk moet zijn een dergelijke uitvoering op poten te zetten". Financieel lijkt de organisatie van de Johannes Passion veel aantrekke lijker. De gemeente en provincie zorgen voor de nodige ruggesteun en Jo Ivens heeft de werving van mu sici voor zijn rekening genomen. Aantrekkelijk facet van de komende passie: er komt nagenoeg uitsluitend streektalenit aan te pas. Jo Ivens zelf is een Hulstenaar, uitvoerenden zijn de koninklijke zangvereniging „Tot oefening en uitspanning" uit Mid delburg het orkest is dan wel het gewestelijke orkest uit Zuid-Hol land, maar het staat weer onder leiding van de Hulster diirient. De hoop op de uitvoering van een Mattheus Passie heeft men ondanks de beslommeringen rond de komen de uitvoering nog niet geheel opge geven. Het eerste jaar dat mogelijk heid tot uitvoering daarvan bestaat is 1973 en dat zal dan eveneens weer met eigen talent moeten ge beuren. Voorlopig is de aandacht geconcentreerd op de komende uit voering en in het welslagen daarvan heeft het stichtingsbestuur in ieder geval alle vertrouwen. Uitvoering van dit werk van Bach op zondag 21 maart in de basiliek van Hulst: aan vang 14.30 uur. (ADVERTENTIE) NKV Gedurende het wintersei zoen heeft de plaatselijke afdeling van het NKV een serie prijskaiartin- gen gehouden. De organisators hebben nu de eiinduitslaig bekendge maakt. Deze luidt: le pr. J. Lam- brechts (kampioen 1971), 2e pr. L. Smet, 3e pr. Fr. Willaert. Onderwijs Op donderdag 11 maart zal er in de St. Bemardus- school voor basisonderwijs in Clinge een uiteenzetting gegeven worden over nieuwe vormen in het onder wijs. Veilig verkeer De deelnemers aan de cursus veilig verkeer, geor ganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Klooster- zande, hebben het examen afgelegd, Van de 44 kandidaten slaagden er 40. Op 9 maart zullen 155 leerlingen van de zesde klas van de lagere school uit de gemeente Hontenisse het theoretisch gedeelte van de jeuigdverkeersproef afleggen. Het praktische gedeelte wordt op 30 maart gehouden. (Van onze correspondent) HULST In café R. de Vilder te Hulst werd een prijssohieting ge houden op de liggende wip, waaraan 72 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De beste schutter van de middag was R. Kint uit Koewacht met twee zij vogels. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door J. Vetter te Kapellebrug, de eerste zij vogel was voor R. Kimt te Koe wacht, de tweede zijvogel voor V. de Vos te Hulst. De meeste kleine vogels, 3 stuks, werden geschoten door W. Blommaert te Hulst A. de Nijs te Hulst, P. de Koster te Graauw en P. Lievens te Zandberg. Wip 2: de hoogvogel was voor L. van Helslamid te Hulst, de eerste zij vogel voor R. Kint te Koewacht, de tweede zijvogel voor Jo van Helsland te Hulst. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door C. Herrewegh te Heikant. (Van onze correspondent) CLINGE Donderdagavond zal de grootsite vereniging van het dorp, het WitGiele Kruis, baar jaarlijkse algemene vergadering houden in het wijkgebouw. Zoals gebruikelijk zul len de jaarstukken in behandeling komen, waarna de bestuursverkie zingen zullen plaatsvinden. Perio diek aftredend zijn voorzitter P. Lansu en de bestuursleden E. van der Heijden en J. Kerckhaent. Na de vergadering zal de plaatselijke EH BO een korte demonstratie geven. VRIJDAG 5 MAART A.S. OPTREDEN VAN met het orkest: JAN VAN WATERSCHOOT. iiiimiii (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wijd en zijn be kend is het open kaaswinkeltje in de Noordstraat, Terneuzens grootste winkelcentrum. Na een grondige restauratie, die drie maanden in be slag heeft genomen, is het pand in volle glorie heropend. Architect M. van Harn uit Spui ontwierp een sfeervol interieur, waarin de tien tallen soorten kaas en aanlokkelijke schalen met verschillende soorten noten uitstekend tot hun recht ko men. Het eens bescheiden winkeltje is daarmee tot een aantrekkelijke en volwaardig zakenpand uitgegroeid. Twintig jaar geleden begon de heer A. J. M. Fassaerf in de Noord straat een kruiderswkikel. Later legde hij zich toe op de verkoop van binnen- en buitenlandse kazen als specialiteit. In 1962 maakte hij van de (ruimte)nood een deugd door zijn artikelen vanuit het open winkel raam aan de man (en vrouw) te brengen. „Zeeuwsch-Vlamingen zijn echte kaaseters met als grootste voorliefde de Goudse kaas," zegt de heer Fas- saert. „De Belgen kopen graag een heel Edammertje. Die vinden ze ge makkelijk om mee te nemen." Ben specialiteit waar de heer Fassaert een beetje trots op is, is de zogenaamde witte roodbol. „De echte liefhebbers komen van heinde en ver om deze witte kaas met een rood korstje hier te kopen. Ook de zeer oude komijne kaas en niet te vergeten de oude nagelkaas is zeer geliefd. De nagel kaas wordt vooral veel gevraagd door schippers uit Friesland en Gro ningen. Die kijken elke keer ver baasd dat zü die nagelkaas in Ter neuzen kunnen krijgen." Tijdens de verbouwing, uitgevoerd door de gebroeders De Rooy uit Stop- peldijksveer, moest de heer Fassaert noodgedwongen zijn intrek nemen in een houten optrekje aan de Markt. „Maar mijn klanten wisten me daar toch wel te vinden. Gelukkig is die na noodtoestand voorbij." Hoezeer de Terneuzense kaaslief hebbers met de heer Fassaert mee leefden bleek tijdens de feestelijke heropening van het fraaie pand dat een sieraad voor de Noordstraat mag worden genoemd. De witte roodbolnagelkaas en Edammertjes zijn gekende specialiteiten van de heer Fassaert in zijn open kaaswinkel in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeenteraadslid W. Colsen uit Hulst is niet boos over de gang van zaken in de Hulster gemeenteraad, ook al weigerde hij vrijdagavond de besloten zitting bij te wonen die volgde op de raads vergadering. Integendeel. Hoe de monstratief Colsens houding ook was, hij vertrok in de beste verstand houding met de andere raadsleden. Dit heeft de dierenarts gisteren nog eens uitdrukkelijk laten weten, nadat in de krant van afgelopen zaterdag in een kop van een. artikel was vermeld, dat het nieuwe raads lid boos de zaal was uitgelopen. „Waarom zou ik," aldus het raadslid. „Ik kan het best met mijn collega's vinden. Het is alleen nutteloos om in besloten zitting te vergaderen als dit niet absoluut noodzakelijk is, en daarover wilde ik mijn ontevreden heid uitdrukken. Maar verder: even goede vrienden". (Van een ontzer verslaggevers) HULST Aan morfine ver slaafden en alcoholisten behoren niet in de gevangenis thuis, maar ze dienen geholpen te worden bij het vinden van de weg naar een dokter. Dit heeft professor dr. E. J. Ariens gezegd te Hulst op een drug - voorlichtingsbijeenkomst voor leerlingen en ouders van leerlingen van de katholieke scholengemeenschap. Zowel van de zijde van ouders als scholieren bestond voor de inleiding van professor Ariens grote belang stelling. In zijn betoog ging de heer Ariens vrij diep in op het gebruik van drugs en de complicaties, die zich daarbij kunnen voordoen. Hij bena derde de problematiek bijzonder ob jectief door op de gevaren te wijzen, verbonden aan het gebruik van drugs, maar ook door te pleiten voor het recht van jongeren zelf te be slissen over hun houding ten opzich te van deze zaken. „Zolamig je drugs gebruikt zonder daarover de controle te verliezen en zolamig je in dat gebruik vrij main kuml zijn, valt er over te praten. Wammeer de betrokkene het evenwel niet meer laten kan, dan wordt de zaak pas moeilijk", aldus de profes sor, die in zijn inleiding bijzonder duidelijk was. Over drug-gebruik zei Mj verder onder meer: „In prim- oiepe mag het, ato je goed over weegt wat je gaat doen en als je de consequenties voor anderen onder ogen ziet. Mijns inziens kun je een dergelijke beslissing pas verant woord nemen ais je volwassen bent", aldus de heer Ariens, die over ditzelfde onderwerp ook heeft gesproken bij gelegenheid van de zevenenveertigste Dies Natalie van de Katholieke Universitiet in Nij megen. Het gebruik van drugs noemde professor Ariens „Meer een symptoon van diepgaande moeilijk heden, dan een kwaal op zich". De veste mamier om moeilijkheden uit de weg te gaan was volgens hem niet het gebruik van drugs, maar voorkomen dat er conflict-situaties ontstaan. Conflict-situaties in het maatschappelijke leven zijn immers de voornaamste oorzaken, dat men sen aan het gebruik van „verdoven de" middelen geraken. Over de po gingen om verslaafden van hun „kwaal" af te helpen, merkte pro- fesor Ariens onder meer op, dat een ontwenningskuur alleen meestal niet volstaat, maar dat verslaafden over het algemeen na een kuur ook behoefte hebben aan sociale begelei ding om te voorkomen, dat ze na verloop van tijd weer in dezelfde kwaal vervallen. „Bevrijden van verslaving is erg moeilijk", aldus de professor, daarom is voorkomen be ter dan genezen". In zijn betoog legde professor Ariens onder meer verband tussen het gebruik van drugs en andere wel geaccepteerde vormen wan verslaving, zoals gebruik van alcohol en bet roken van sigaretten. „Het feit dat zoveel volwassenen niet kunnen ophouden met roken, komt omdat het een gewoonte is, die bij hen van jongsaf is ingebouwd. Zonder sigaret voelen ze zich incom pleet. Een sigaret Is een status symbool". Een status-symbool, aldus de in leider, is in vele gevallen ook het gebruik van drugs, het roken van stickies: het maakt „volwassen" en staat goed. Daardoor ontstaat een psychische, maar daarnaast ook een fysieke afhankelijkheid. „Bij het ro ken van marihuana spelen veel din gen een roi, die ook bij gewoon roken een rol spelen". Het gebruik van marihuana in leeftijdsgroepen van dertien tot achttien noemde professor Ariens een statussymbool, bij groepen bo ven de achttien een middel om con flictsituaties uit de weg te gaan. „Als je het roken van hasjiesj zou willen vergelijken met alcoholge bruik, dan moet je dat vergelijken met het soort alcoholgebruik met de bedoeling om „hoog" te worden. In dit kader zou men dus kunnen spre ken over „zich een stuk in de kraag roken". Volgens de professor is ver slaafd zijn aan alcohol zeker zo erg als verslaafd zijn aan hasj. „Iemand een auto met een gebroken stuurstang aanpraten als een auto met een onbeperkte beweeglijkheid is hetzelfde als beweren dat marihu ana het bewustzijn verruimt. De be weeglijkheid van een auto met ge broken stuurstang is wel erg groot, maar je moet niet proberen om er mee deel te nemen aan het verkeer of om er engens mee te komen. Dat gaat niet. Zo is dat met marihuana ook", aldus die heer Ariens tot slot. (Van onze correspondent) CLINGE In de zaal St.-Cecdlia bij De Vilder bad een schieting plaats op twee wippen, waaraan door 51 schutters werd deelgeno men. De hoge vogels werden gescho ten door Jos Uytenhouwen van De Klinge en L. Ruysch van St.-Gillis. De eerste zijvogels werden respec tievelijk geschoten door Jef Veroau- teren van St.-Gillis en Alf de Waal van Koewacht. De tweede zijvogels werden geschoten door Jos Uyten houwen uit De Klinge en Alb Hof- kans eveneens uit De Klinge. Het grootste aantal vogels, namelijk vier stuks, werd geschoten door P. IJze wijn vain St.^Gdllis. 4' Gereformeerde Gemeenten Be dankt voor Borssele D. Hakkenberg te Dordrecht. Tweetal te Rotterdam: W. A. Hoo- gerland te Werkendam en J. C. West- stxate te Meliskerke. zuid-beveland Schieting De hanidlboiogsociëteit „Conoordia" gaf een schieting op de liggende wippen. Van 16 verenigin gen waren 73 schutters opgekomen, Uitslag van de eerste wip. Hoofdvo- igel: C. D. Raas van Vooruitgang "uit Kwadendamme. Ie zijvogel: Janus v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoiek. 2e zijvogel: K. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezamde. le bovenka!: E. Rent meester van Willem-Teil uit Ove zande. 2e bovenkal: C. Westdijk van Voos uit 's-Heerenhoek. le onderkal: P. Peetere van Victoria uit Kwaden damme. 2e onderkal: Jantje v. Iwaarden van Victoria uit Kwaden- domme. le klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaidedamme, 2e klep: A. de Jonge-Rijk van Willem- Teil uit Ovezande. 3 e klep: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezan de. Meeste kleine vogels: Jer. Vette van Conoordia uit 's-Heerenhoek, vogels. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvoigel: Jer. Vette van Concor dia uit 's-Heerenhoek. 2e hoofdvo gel: L. de Kraker van Willem-Teil uit Kapelle. le zijvogel: H. Koens Hz van Spes-Nostra uit Ovezande, 2e zijvogel: A. v. 't Westeinde van Willem-Teil uit Ovezande. 3e zijvo gel; W. de Jonge Wz van ADLM uit Kwadendamme. 4e zijvogel: Jac. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes. 1-e kal: J. Rijk van Willem- Teil uit Ovezande. 2e kal: C. Steen bakker van Victoria uit Kwaden damme. 4e kal: Sjaa-k de Jonge Wz van ADLM uit Kwadendamme Meeste kleine vogels: Bas. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's- Heerenhioeik, 5 vogels. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De biljart club Zondagsvermaak speelde haar achtste wedstrijd in het door haar georganiseerde nederlaagtoernooi op het topbiljiart. Ook deze wedstrijd, die werd gespeeld tegen Marktkra mers uit Nieuwkeken-Waas werd dn een overwinning omgezet. Zondags vermaak is nog steeds zonder neder laag. Er werd ou met 137 gewon- (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op uitnodiging van de Archeologische Werkgemeen schap Nederland, afd. Zeeland en de „Vrienden van het Stedelijk Mu seum" te Vlissingen, zal ir. J. A. Trimpe Burger, verbonden aan de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, op donderdag 4 maart te 20.00 uur in kantine van het stadhuis te Vlissingen een lezing met dia's verzorgen over de Germaanse Godin Nehalennia en de daarop be trekking hebbende vondsten. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, buinen ver spreidingsgebied (excl. 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl, 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116 A. F. Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV EXPLOITATIE: Wnd Inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en O Z. - Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. - Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433)

de Stem | 1971 | | pagina 5