AFSLUITING NOORDSTRAAT TERNEUZEN Winkeliers klagen over te weinig inspraak 4.75 Woningbouw in Zeeland dekt maar éénderde van b PSD GAAT PRATEN MET GEDEPUTEERDEN Geen in lit Vraag a beslag o van raa< DRS. L. n Hooravond over cultuurbeleid PvdA-ers in Terneuzens vormingscentrum: DUIDELIJK Naar aanleiding van topweekeinde Peloton- schieting te Yerseke stad streek Muziekcursus voor onderwijzers Winkelopening in Terneuzen Discussie over milieuhygiëne Le ijzeudijke Wereldgebedsdag in Schoondijke 7A SAS'iVAN GENT Jubileum bij Esso-Nederlancl C. Hangoor 25 jaar bij N.V. De Hoop G. Dekker gepromoveer op proefschri over Zuid- Bevelanti DINSDAG 2 MAART 1971 DINSDAG 2 MAART 197 (ADVERTENTIE) extra grote inhoud zwart/grijze bus: normale versteviging groen/grijze bus: extra versteviging let op de roos (Van onze correspondente) TERNEUZEN In de Zonneschool in Terneuzen hield maandagavond de heer C. Schjjve uit Oostburg voor een aantal belangstellenden een korte causerie over een eventueel in Ter- neuzen te geven cursus muzikale vorming voor hel basisonderwijs. Tijdens een dergelijke cursus zal onderwijzers van basischolen en ook kleuterleidsters geleerd worden de kinderen spelenderwijs, al zingend en spelend vertrouwd te maken met de muziekspelregels. De heer Schijve, tot 1962 docent aan de rijkskweek school te Middelburg, is consulent voor het Gehrels Instituut in Am sterdam, aangesloten bij de maal- schappij ter bevordering van toon kunst. De cursus, welke een examenop leiding is, bestaat uit 40 lessen. Een maal per week komen de cursisten gedurende twee uur bij elkaar. De kosten van deze opleiding bedragen ca. f 53,-, het examengeld bedraagt f 25,-. Het spelelement neemt in deze cur sus een zeer belangrijke plaats in, zodat gesproken kan worden van een doe-cursus. De lessen zullen gegeven worden door de heer Schijve zelf. Voor het starten van een dergelijke cursus in Terneuzen zijn minimaal 13 cursisten noodzakelijk. Volgende week maandagavond om 7 uur vindt wederom een bijeenkomst in de Zon neschool plaats. (Van, onze correspondent) TERNEUZEN Stevens Benelux TapljUhaindel uit St.-Jansteen opende met een receptie voor genodigden een nieuwe zaak in die Noordstraat te Temieotzeu. Voorheen was in dit pand de firma Wieles gevestigd Naast de ruime collectie vaste vloer bedekking toont Stevens tapijt-handel een grote collectie gordijnstoffen, siehkussens, apreiein en glasgordij nen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een groot aantal middenstanders in de omgeving van de Noordstraat in Terneuzen is bevreesd dat de voorgenomen afsluiting van deze winkelstraat vergaande consequenties zal hebben voor de bereikbaarheid van hun zaken. Zoals bekend ligt er bij de gemeente een plan dat voorziet in de realisering van een promenade in een deel van de Noordstraat. Komende vrijdag zal het gemeente bestuur in het raadhuis een hoorzitting houden, tijdens welke de verontruste winkeliers hun bezwaren tegen de afsluiting van de Noordstraat kunnen toelichten en zij nader kennis kunnen nemen van de verkeerstechnische maatregelen die ter plaatse genomen zuilen worden. Op een inderhaast belegde pro testvergadering in café „De Vriend schap" heerste algemene ontevre denheid over het gebrek aan in spraak ten aanzien van het pronie- nadeplan. Tegen de aanleg van een promenade op zichzelf had men geen direct bezwaar, wel tegen de verkeerstechnische consequenties van deze voorziening. De meeste winkeliers iin de omge ving van de Noordstraat, zoals die in de Vlooswijkstraat, LLANGE Kerkstraat, Korte Kerkstraat en Nieuwediieipstraiait, klaagden dat zij uiiit de krant moesten lezen over de plannen van de „promenade-win keliers". Zdj vrezen een sterk teruglopende omzet doordat hun zaken door' de eventuele afsluiting van die Noord- straat moejJjijik of in het geheel niet voor automobilisten bereikbaar zou den worden. Vermoedelijk zad er in een deel van de Vtooswiijkstraat éénrichtings verkeer worden ingesteld en zullen dn deze straat en op de Herengracht parkeermeters worden geplaatst. Een van de aanwezige midden- i.(Vao -onze correspondent) IJZENDIJKE Vrijdag 5 maart om 9 uur zal de jeugdgroep Klup X in het jeugdgebouw te IJzendijke een discussieavond houden over „milieuhygiëne". Deze avond, die om 8 uur begint, is toegankelijk voor iedereen. De discussie zal wor den gehouden naar aanleiding van de film „In de ban van het gebeu ren. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Vrijdag is het wereldgebedsdag. In verband daar mee wordt er 's middags van 3.30 - 4.30 uur in de Ned. herv. kerk een jeugdwereldgebedsdienst gehouden voor de lagereschool jeugd van Schoondijke. Aan deze dienst zullen meedoen: de chr. nat. school, de herv. zon dagsschool en de r.-k. lagere school. De gedrukte liturgieën bevatten bij belwoorden, gesproken woord, gebe den, liederen, een collecte voor een school voor blinde en dove kinderen in Transkei (Afrika) en een vertel ling. 's Avonds wordit in het ger. jeugdgebouw „La us Deo" de vrou- van 7.30 - 8.30 uur, 'bestemd voor wenwereldgebed adaenst gehouden, oudere meiqjes en vrouwen van Schopndijke. Al eniige jaren werken dames van de 3 Schoondijkse ker ken hartelijk met elkaar samen. De gedrukte liturgieën, voor f 0,30 ver krijgbaar bij mevrouw W. Brink- man-Zwart, herv. pastorie, en bij de vertegenwoordigsters van de ger. en r.-k. groeperingen, bevatten bijbel woorden, gesproken woord, gebeden, liederen, een collecte voor het we- reldzendimgs- en missiewerk, enz. (Nagekomen familieberichten) Heden overleed geheel onverwacht tot onze grote droefheid mijn geliefde vrouw, zuster, behuwdzuster en tante, CORNELIA KRANE, echtgenote van Abraham Hameliuk, in de ouderdom van 75 jaar. A. Hamelink familie Krane Familie Iiamelink. Terneuzen, (Othene), 1 maart 1971. Hoofdstraat 40 De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben a.s. donderdag 4 maart des n.m. 2.30 uur na voorafgaande rouwdienst in gebouw „De Rank", aanvang 2 uur. standers verklaarde dat hij vgn het gemeentebestuur tegenstrijdige in formaties had gekregen. „De burge meester zei mij dat er wat dat promenadeplan betreft nog geen vuiltje aan de lucht is, maar de wethouder van openbare werken vertelde dat de zaak al helemaal rond is". De „anti-afsluiting Noordstraat- wi-nkeliers" hebben met hun eerste protestbrief aan de gemeenteraad in ieder geval bereikt, dat het voorstel van b. en w. om tot de afsluiting van een deel van de Noordstraat te besluiten tot nadere datum is uitge steld. De 'protesterende middenstanders gaan- nuonder de Winkeliers en be woners van de straten diie aan de Noordstraat grenzen een handteke ningenactie houden om hun streven naar het openhouden van de Noord straat voor -het verkeer kracht bij te zetten, (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Een donder dagavond in het Sasse gemeentehuis le houden hooravond zal een eerste aanzet moéten zijn om ook in Sas van Gent tot een culturele werkgroep en eventueel een culturele raad te ko men. Aanleiding voor deze bespre king is het programma dat moet wor den samengesteld naar aanleiding van de vier voorstellingen welke on der auspiciën van de Cultuursprei ding Zeeland in cultureel centrum 11e Speije worden gegeven. Er is, zoals gemeld, door het ge meentebestuur hiervoor 4.000,be schikbaar gesteld. Het bestuur van de Cultuurspreiding hoopte dat van uit de bevolking wensen op dit ge bied naar voren kwamen. Niemand heeft echter tot nog toe op een kran- te-artikel daarover gereageerd, aldus de heer De Maaier, cultureel ambte naar van Sas van Gent. „Wij hebben nu diverse personen uit de bevolking aangezocht ohi hun bijdrage te leveren op deze discussie avond, waarop ook de functionaris van de CSZ, de heer A. .Tanszen, aan wezig zal zijn. Behalve acht personen 'uit West- dorpe komt ook een evengroot aan tal uit Philippine en zijn ver der di verse geledingen van de Sasse ge meenschap uitgenodigd. Hieronder zijn vertegenwoordigers van perso neelsverenigingen, de toneelvereni ging, de vakorganisaties en enkele abonnementshouders, die regelmatig de schouwburg bezoeken. .Eventuele belangstellenden zijn vanaf acht uur alsnog welkomzo besluit de heer De Maaier. (Van een onzer verslaggevers) TERNEIJZEN Vandaag is de heer N. Willebroordse 40 jaar dienst van Esso Nederland n.v. De jubilaris, die in 1931 in Vlissingen als jongste bediende in dienst kwam, is thans districts-chef in de buitendienstvan de afdeling ver koop. Gedurende zijn gehele carriè re had hij standplaatsen in Zeeland. Behalve in Vlissingen en Terneuzen werkte hij ook in Goes. In zijn woonplaats Terneuzen ge niet de jubilaris ook bekendheid als secretaris van de afdeling Terneuzen van het Verbond voor Veilig Ver keer. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. Vanmiddag om 14.30 uuir wordt het jubileum in de kring van colle ga's gevierd in Grand Hotel Rotter dam' in Terneuzen. Daarop aanslui tend wordt een receptie gehouden. Deze begint om 16.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gisteren herdacht de lieer C. Hangoor, chef van de af delingen wand- en vloertegels en steenhouwerij van de n.v. De Hoop, de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst van de onderneming trad. Ter gelegenheid van dit jubileum werd de lieer Hangoor gisteren in de kantine van het' bedrijf gehuldigd in aanwezigheid van zijn echtgenote, kinderen, de raad van bestuur, direc tie en verdere genodigden. De directeur van het bedrijf, de heer M. Fraanje, stond uitvoerig stil bij de loopbaan van de jubilaris en sprak woorden van lof over de be kwaamheid, plichtsbetrachting en het genoegen waarmee deze afdelingschef zijn werkzaamheden verricht. Na mens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland overhandigde hij de hear Hangoor de gedenkpenning en de daarbij be horende oorkonde. Namens het be drijf bood hij de heer Hangoor een geschenk aan. Ook mevrouw Hang oor werd in de hulde betrokken en ontving een verrassing. Aan het eind van de bijeenkomst dankte de heer Hangoor de sprekers, voor hun woorden en voor het ge schenk en de getoonde belangstel ling, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN liet tekort aan woningen die voor de meeste men sen betaalbaar zijn, de doorstroming en de subsidie aan clubhuizen. Dat waren zo een paar vragen die aan de I'vdA-delegatie in het Terneu- zense vormingscentrum werden voorgelegd. Helaas konden de bezoekers, de heer en mevrouw Den Uyl, partij voorzitter André van der Louw, de Kamerleden mevrouw M. Epema- Brugman, mevrouw N. Barendregt en Hans van den Doel, aangevuld met de Zeeuwse Tweede-Kamerkan didaten P. Roels en W. Wisse we gens tijdgebrek niet al te diep op de mevrouw E. J. v. Rekveld-Hoogveld gestelde vragen ingaan. Directrice raadde de Kamerleden dan ook aan hun best te doen voor een betere verbinding over de Westerschelde. Drs. Den' Uyl zei in antwoord op een vraag van een van de meisjes, dat de PvdA twee hoofddoelen na streeft: een eind maken aan de wo ningnood en deverbetering van bet onderwijs met name voor de groep .meisjes en jongens die de' lagere school verlaten'. „Er zal voor deze categorie een andere soort school in hét leven geroepen moeten worden. Jonge meisjes als jullie mogen niet zo maar in de maatschappij worden losgelaten", aldus de heer Den Uyl. Een van de meisjes, Els de Lugt, Vuurde fris van de lever een serie vragen op het PvclA-gezelschap af. Bij de foto's: Links: Drs. J. den Uyl aan. de soep met de meisjes van het Terneuzense vormingscentrum. Rechts: Els de Lugt, een van de meisjes die een spervuur van vragen afvuurde op de PvdA-ers. O De heer II. van den Doel zei dat er meer cn goedkopere woningen moeten worden gebouwd. De over heid zal hiervoor meer subsidie die nen te verstrekken. In Zeeland wordt maar een derde gebouwd van wat er in werkelijkheid nodig is. Iemand die meer dan 18.000 gulden per jaar verdient cn in een goedko pe huurwoning woot, moet daar voor een huurbelasting betalen, vond de heer Van den Doel. De heer André van der Louw keerde zich tegen het verminderen van subsidie aan het vormingswerk en clubhuizen. „Dat zou ten koste gaan van de zwakste groep van onze bevolking", zei hij. Eerder dan de meisjes van het vormingscentrum gedacht hadden, stapten de PvdA-Katnerledien op, om op tijd voor de veerboot te zijn. De heer Den Uyl dankte voor de hartelijke ontvangst in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Als straks na deze bijeenkomst deze meis jes zich opgeven als lid van de Party van de Arbeid, is het niet goed geweest. Het is de bedoe ling dat wij ze in aanraking brengen met verschillende stand punten en dan zou het niet goed zijn als ze al bij de eerste zou den blijven steken." Aldus gistermiddag mevrouw Rekveld, directrice van het vor mingscentrum van de stichting Vormingswerk Leerplichtvryc Vrouwelijke Jeugd in Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen. Mevrouw Rekveld sprak deze zinsneden uit in een welkomstwoord, ge richt aan een aantal coryfeeën van de landelijke PvdA, die op zeer informele wijze de lunch in hel centrum gebruikten. Dit geschiedde op uitnodiging van liet bestuur van de stichting, die de leerlingen op deze wijze ken nis wil laten maken met de politiek. „Zij moeten," zo vervolgde mevrouw Rekveld, „zich gaan interesseren voor de politiek, zo dat zij niet thuis bMjven als er gestemd moet worden. Als deze meisjes u zien en horen in de Tweede Kamer en soms ook daar buiten, dan vinden zij u te moeilijk. Wilt u hier in ieder geval duidelijk zijn." En dat wa ren de heren Den Uyl, Hans van den Doel cn André van der "■Louw inderdaad in hun ant woorden op door de meisjes na afloop van de lunch gestelde vragen (zie verslag elders op deze pagina). ,Ecn bestuurslid van de stich ting vertelde dat enige tijd ge leden de idee voor deze samen komsten was geboren. „Vele ver kiezingskandidaten gaan de ko mende tfjd de boer op met hun programma's, cn velen ook ko men in Zceuwsch-Vlaandereiu Wij vonden het een unieke ge legenheid onze leerlingen met politieke prominenten te laten kennismaken. De PvdA was de eerste die van deze uitnodiging gebruikmaakte, maar wij hebben verder de toezegging van onder meer mej. Goudsmit van D'66, ons centrum te komen bezoeken. Mej. De Kok van de KVP houdt ons verzoek nog in beraad. De andere partijen, die wij eveneens uitgenodigd hebben, hebben nog niets van zich laten horen, maar ik verwacht toch dat ons idee, hoewel wat laat geboren, toch een succes wordt." (Van eeu onzer verslaggevers)' TERNEUZEN De topdrukte bi# de boten van de PSD te Vlissingen en Breskens in het afgelopen week einde, toen lange files autos werf 'den gevormd omdat er slechts één veerboot voer, is voor de PSD aan leiding op korte termijn een onder houd aan te vragen inet Gedeputeer de Staten van Zeeland. De vraag zal daarbij worden opgeworpen of tij dens d^ weekeinden, wanneer een extra aanbod van voertuigen ver wacht kan worden, een tweede of zelfs derde boot kan worden inge legd. Bi.i de PSD zelf is men niet erg optimistisch gestemd over de mogelijke uitbreiding van liet vaar- schema tussen Breskens en Vlissin gen. liet probleem heeft verscheidene kanten. In de eerste plaats is de PSD van mening dal. met het oog op de drukke tijd in de zomer en in de winter niet te veel getornd mag worden aan de vrije weekeinden van het personeel. In hel zomersei zoen wordt namelijk zeer veel ge- vengd van de mannen op de veerbo- Tijdens het bezoek van een delegatie van de Party van de Arbeid aan"Zeeland, met aan.het hoofd de voorzitter tem van de Tweede Kamer-fractie, drs. J: den Uyl, nam laatstgenoemde de gelegenheid waar om bij het oversteken De PSD gaat bij het vaststellen van de Westerschelde op de Veerboot gesprekken aan te knopen met passagiers. Het ging .er allemaal heel onge- van de dienstregeling van de boten dwongen toe en ook de gesprekspartners van den heer Den Uyl toonden zich graag bereid met hem van voornamelijk af op de statistiek van poürielrof, gedachten (e wisselen. vorig jaar. Gebleken is, evenwel dat deze cijfers in de praktijk betrekke lijk weinig houvast bieden.. In hel afgelopen weekeinde bijvoorbeeld zijn, mede door toedoen vam hel voor de tijd van het jaar mooie weer, aantallen mensen en voertui gen overgezet die buiten alle prog noses vielen. Een ander probleem houdlt venbamd met het financiële rendement van het inleggen van extra boten tijdens het weekeinde. Deze extra boten zouden in feite alleen gedurende de middaguren varen. Het inleggen van een veerboot die dan hooguit drie uur dienst zou doen zou een uitgaaf van rond twee ton betekenen boven de normale jaarbegroting. Ook bij de PSD is de huidige gang van zaken, tijdens het week einde met abnormale verkeersaan bod dat door een enkele veerboot verwerkt moet worden, onbevredi gend. Men hoopt in ieder geval, door deze kwestie opnieuw met gedepu teerden te bespreken, enig soelaas te verkrijgen, waardoor de zeer lan ge wachttijden voor lange rijen ge bruikers van het veer, door welke maatregel dan ook, verkort kunnen worden. „Er moet natuurlijk voorop staan dat een uitbreiding van het vaaischema tijdens de weekeinden financieel verantwoord is", aldus werd van de zijde van de PSD meegedeeld. ip** larkten 'm i' ii*r "ii GOES, 1 maart 1971 per stuk: kropsla I 27, II knolselderij met groen 3 kg.: aardappelen 8-12, wit B 55-57, spruiten A 56-94, (53-70, afw. 48-64, groene sa) 26-31, afw. 23, rotdefcool 1 renikool 24-28, prei II 31 middel 13, veldsla II 185-" ROTTERDAM, 1 maart. Aanvoer: totale aamvé slachtrunderen 1315; varke Prijzen (alles in ets. srichtrundierem extra kwal le kwal. 435-490: 2e kwal 3e kwal. 365-385; varkens 218-222 2e kwal. 214-218: 208-214; stieren 460-530; i en 365-380; slachtzeugen zware varkens (per «tuk) overzicht: slachtimnderen groter, handel: stroef, prij; houdend, varkens aanvoel handel: vlot, prijzen: fijm« lager, slachtzeugen hogen prima's boven notering. AMSTERDAM (ANP) - Universiteit van Amsterd; heer C. Dekker gepromo' doctor in de letteren op 1 schrift „uid-Beveland, de I geografie en de instellinger Zeeuws eiland in de midde Promotor was prof. dr. t Kieft, gewoon hoogleraar ii mene en vaderlandse ge: der middeleeuwen en h schappen der geschiedenis, ker, geboren in 1933 te We is docent in de Latijnse t landse paleografie aan d archiefechool. (Van onze correspondent YERSEKE De N Bond van Wipschutters avondschieting op de ligg pen bq de heer Joh. v. Tien pelotons melden zit eer van het beste viertal ten. De viertallen van S en van Vooruitgang haal punten in 10 schoten, dus gekampt worden. In vijf schoten moest de komen. Spes-Nostra schoot maar het viertal van V( met mevr. Steenaert, O. C. Raas en C. v.d. Pla samen 11 punten, en belli mee het kampioenschap soomlijk kampioen werd n met O. Steenaert en L. c de heer F. Koens met 2 i de scliieting werden de d heren door de voorzitta Liere gefeliciteerd en in gezet. Op de tweede wip gaf gewone schieting, waarva uitslagen: Hoofdvogel: C. van Diana uit Yerseke. E< gel: F. Koens van Spes- Ovezande. Tweede zijvogf vam Edele-Hamidboog uiit Eerste bovenkal; G. Geev ua uit Yerseke. Tweede C Remijn van Spes-Nostr zande. Eerste onderkal: C van Eensgezindheid uit hoek. Twwede onderkal: |e von A.D.L.M. uit Kwa Eerste klep: P. de Koeyer uit Yerseke. Tweede klej kerke van Diana uit Yerd klep: C.D. Raas van Voor 'vwaidendamme. Meeste gels: P. Daalmam van A Kwadendamme, vijf voge gende vogelprijs was Geense vam Zorgvliet uit dijk.

de Stem | 1971 | | pagina 6