J. den Uyl wil de boot in Boete van f 30 voor kraken van schip 5etman Hearing voor middenstand in Sloegebied POLITIERECHTER TE MIDDELBURG stad streek NSRUIMTE DE AUTO toornige tjiftjaf in de blizzard VERKIEZINGSTRIP DOOR ZEELAND VAN PvdA Tweede Hulster jongerendienst ïlinmiddageii in Sas en Westdorpe GEZELSCHAP A. Akkermans 25 jaar bij rijksbelastingen Goes ontvangt 1200 tonner I akté dM atiM Zuid-Bevelantl krijgt psychiatrisch centrum Vrouw brak hekken hij aanrijding Bromfietser gewond hij aanrijding Giertij leverde niet veel altaren op Goese politie houdt controle op richting-aangeven Lectuurkastje van Rode Kruis in Goes-Noord Clinge E. Gijzeis op dreef in Oostburgse bil j artwedstrij den examens A t Breskens Oosfburg f feil Nederland I v.a. 1 maart op kanaal 29 VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 Schouwburg, Zuidplein. „In einer kleinen Kom- joor de Hoofdstad Operet- ein Theater. 20.15 uur: „In I van je arm", blijspel van Yenkei Frank. ZEN Bibliotheek, Leeuwen- Expositie Joop Dam met m em tekeningen (t.m. 27 telder, 20.30 uur: „Laat zomer worden" van Te- ;ely. Beurshalle, 2030 uur: ig van „De Bruiloft" van at. Kon. Stadsschouwburg, r( Concert met „Het Slo- Kamerorkest" o.l.v. H. Org. Jeugd en Muziek, vensruimte die een auto n- en vrachtauto's) ter bc- l staat kan blijken uit een ng van 't aantal auto's per neter. De wegen binnen de kom zijn buiten be- ïg gelaten. Engeland geeft jeleken met de andere lan- nze grafiek, 'n soort „over- g" aan auto's te zien. is, puur statistisch, het de rust want per km weg „maar" 17 auto's te plaat- ierland heeft ongeveer de nder levemisruimte voor die schikbaar dan Frankrijk. rrterhand een ring in uw at zo. ant.b.v. voor f125.-. i grotere en u hoeft dan Wilt u er meer over lig informeren. ntexpert gJ.a. edijk 155 rotter dam ivshi, vi mlrn nrn ie M\ mui veer mie vullen wtr] en. Ifmoet een iohter hornnl Bij heh mllen vel tele{oen-} hutjes lunzen'. M (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Maandag zal de aanvoerder van de PvdA-Kamer- fractie drs. J. den Uyl, een verkiezingstoernee door Zeeland maken. Evenals bij de vorige Kamerverkiezingen het geval was, wil de socia listische fractieleider in persoonlijk contact met de kiezers treden. Tijdens zijn Zeeuwse toernee kiest hij daarvoor een zeer passend ver voermiddel: namelijk de veerboot. VAN DER LOUW EN DEN UYL oerkiezingstoumee (Van onze correspondent) HULST Morgen (zaterdag) wordt in Hulst de tweede jongeren mis gehouden. Deze jongerendienst begint om zeven uur in de basiliek, waar kapelaan J. v. d. Heijden de mis opdraagt. Het thema van de dienst is: „Sa men bouwen... een nieuwe wereld" en staat in het teken van de vasten actie 1971. Voor de begeleiding van het jon gerenkoor, dat uit veertig jongens en meisjes bestaat, zongt het orkest Jan van Waterschoot. Dirigent is Anton de Kort uit Hulst. De leden van het jongerenkoor hebben de laatste tijd druk gerepe teerd om deze jongerendienst weer een succes te doen worden. Een aparte tekstgroep, gevormd door en kele jongeren uit het koor, heeft het thema, de lezingen, gebeden en ge zangen samengesteld. In de basiliek zullen tekstboekjes verkocht wor den. Bij deze jongerendienst zijn ook de leerlingen van de diverse scholen in Hulst betrokken. Zij hebben te keningen gemaald op het thema van de vastenactie, die in de basiliek zullen worden opgehangen. Ook in Clirrge bestaat veel belang stelling voor de jongerendienst. Tij dens de vasten zal het jongerenkoor uit Huist waarschijnlijk een jonge renmis in de kerk te Clinge houden. (Van onze correspondent)' SAS VAN GENT De stichting voor sociaal cultureel werk organi seert dit weekend weer filmmidda gen en -avonden in Sas van Gent en Westdorpe. Voor de kinderen is er zaterdagmiddag om 14.00 uur in het gemeenschapscentrum Noordstraat 5 te Sas van Gent en zondagmiddag om 14.30 uur in Concordia te West dorpe de leuke film: „Het verliefde olifantje", toegang 50 cent. Zaterdag avond om 20.00 uur is in het ge meenschapscentrum te Sas van Gent en zondagavond om 19.00 uur in Concordia te Westdorpe de spannen de film Stalag 17. Toegang f. 1,-. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWDORP - 's-HEERENHOEK - BORSSELE Alle middenstan ders en zelfstandigen uit de in de "ingeving van het Sloegebied liggen de dorpen worden uitgenodigd voor een openbare hoorzitting over de gevolgen van de naburige industria lisatie. Deze hearing wordt ,op woensdag 3 maart, aanvang 8 uur, gehouden in het verenigingsgebouw 'e Nieuwdorp. De organisatie berust "'j de winkeliersvereniging „Ons al- 'er belang" te Nieuwdorp. 7oals bekend heerst onder de zelfstandigen rond het Sloegebied i syie onrust over de gevolgen die de ■ndustrievestigingen voor hun klan dizie hebben en zullen hebben. Eni- ie l'-id geleden zijn daarom de ■ueuwdorpse middenstanders in fontact getreden met de Zeeuwse njksmiddenstandsconsulent. Het ge- I tussen betrokkenen resulteer- I de in de hoorzitting, waarvoor naast alle winkeliers en andere zelfstandi- I gen uit 's-Heerenhoek, Borssele en I i ïeuwdorp, ook alle collega's uit I iC dorpen, die met deze proble- I m6n zullen gaan kampen "«voorbeeld Driewegen), en auto- "teiten zijn uitgenodigd. De heer Den Uyl met enkele van zijn fractiegenoten en Zeeuwse kan didaten voor een PvdA-kandidaten- lijst, zullen maandag verschillende keren over de Westerschelde heen en weer varen, en gesprekken met de passagiers voeren. Om 10.15 uur scheept hert. gezelschap zich in Krui- ningen in. Om 13.40 wordt van Perkpolder teruggevaren naar Krui- ningen. 's-Avonds om 17.25 uur be vindt het gezelschap zich op het westelijke voertraject, na zich in Viissingen te hebben ingescheept. De terugreis, wederom op het tra ject Breskens-Viissingen, begint om 17.55 uur. Hat betreft hier een ge wone retourvaart. 's-Avonds om acht uur spreken drs. Den Uyl en zijn reisgezelschap in de kantine van de sporthal te Viissingen op een openbare bijeen komst waaraan ook een discussie is verbonden. Daarmee komt een eind aan een drukbezette dag die begint met een bezoek aan het gemeentehuis van St. Maartensdijk, waar de socialisti sche .kamerleden zullen spreken over de industrialisatie en de gevol gen van de opschorting van de in- versteringspremieregeüing. De lunch wordt gebruikt dn het vormingsinsti tuut aan de Walstraat te Temeuzen. In de loop van de middag is er een bijeenkomst voor het vrouwencon tact van het PvdA, in Slot Ostende te Goes, en enkele uren later geven Den Uyl c.s. een persconferentie in het Stirandhotel te Viissingen. Er wordt in Middelburg gedineerd. De avondbijeenkomst in Viissin gen zal onder meer een discussie omvatten geleid door de heer Hans Jacobs, of Herman Wigbold. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om Koos Postema of ombudsman Marcel van Dam, die avond in Viissingen te laten verschijnen, maar deze beide bekende VARA-figuren waren niet beschikbaar. Tot het gezelschap van drs. Den Uyl behoren partijvoorzitter André van der Louw, en de kamerleden Hans van den Doel, mevr. Epema- B-rugman en mej. N. Barendrecht Verder maken de Zeeuwse kandida ten voor een kamerzetel deel van het gezelschap uit. Dit zijn de heren P.A. Roels uit St. Maartensdijk, dr. E. Prins uit Goes, W. Wisse uit Viisskugem, A.P. Sobouwenaar uit Goes en J. Korstanje uiit Yerseke. Van deze personen wordt de heer Roels de laatste dagen steeds vaker genoemd als de enige die een se rieuze kans op een kamerzetel maakt. De afdeling VLissimgen van de PvdA heeft met grote meerder heid de heer Roels aanbevolen als de man die een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst - ten volle waard is. Zaterdag a.s. bij de verga dering van het gewest Zeeland van de PvdA, zal over de kandidatenlijst worden beslist. De heer Prins kreeg van de afdeling Vfissingen veertien stemmen en de heer Wisse twee. E. J. PRINS gezelschap (Van onze correspondent) CLINGE De beer A. A. Akker mans uit Clinge viert maandag a.s. zijn zilveren ambtsjubileum bij de (ADVERTENTIE) De jubilaris, assistent eerste klas se, begon in 1946 zijn loopbaan te Clinge. In 1960 werd hij overge plaatst naar Hulst. Van twee tot vijf uur is er gele genheid de heer Akkermans in zijn huis aan de Klinfcerstraat 37, Clinge. te feliciteren. (Van eien onzer verslaggevers) GOES De 1200 ton metende ertstanker „Lahn" uit Dortmund is het grootste schip dat ooit Goes heeft aangedaan. Het schip dat een mam moettransport van de AKF moest op halen, is 80 meter lang en 8.20 meter breed. De laatste bocht voor de brug bij Wühelminadorp leverde vanwege de lengte van de tanker moeilijkheden op. Aanvankelijk zouden de AKF- apparaten per zeeschip naar Ham burg vervoerd zijn, maar dit bleek een onmogelijkheid, ook al vanwege de beperkte afmetingen van het Goe- se Sas. Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzanoe, tel. 01170-2161 Temeuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meube* IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND tot 21 uur in Zuidzancfê on Temeuzen. (Van onze correspondent) HALSTEREN Met algemene stemmen heeft het bestuur van de vereniging tot christelijke verzor ging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland op de in Halsteren ge houden vergadering besloten over te gaan tot de bouw van een nieuw psychiatrisch centrum op Zuid-Be veland. Tevens besloot het bestuur van deze vereniging dat dit nieuwe psy chiatrische centrum een bestuur krijgt met een bredere basis dam de vereniging thans heeft. Op welke manier dit zal gebeuren is nog on derwerp van studie. Het bestuur van de vereniging die thans het psychiatrisch zieken huis Vrederust in Halsteren exploi teert, bestaat enkel uit mensen uit hervormde en gereformeerde krin gen in Zeeland. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Mevrouw De B. van D. uit Viissingen heeft een bek- kenfraetuur en inwendige kneuzingen opgelopen, toen zij bij het overste ken van de Koude kerkse weg in Viis singen werd aangereden door de per- soneaiuto van L.M. uit Vüdssiragem. De bestuurder van de auto kon een aanrijding ondanks kraehtig remmen niet meer voorkomen. Mevrouw De B. is overgebracht naar het Betihes- daziekehhuis in Viissingen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de kruising Lange Noordstoaat - Korte Noord straat te Middelburg heeft een aan rijding plaatsgevonden tussen een personenauto, hestuurd door M. D. G. uit Middelburg en een bromfiets ster, S. P. P. uiit Middelburg. De bromfiertsster reed achter op de auto en liep hierbij een diepe vleeswond aan bet linkerbeen op. Na verbon- dien te zijn in het ziekenhuis kon zij huiswaarts kieren. (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT „We hadden gisteren wel veel meer verwacht, omdat het giertij was. Dan worden veel stenen losgewoeld op de zee bodem", aldus Nehalennia-expeditie- leider dr. P. Stuart van het Rijks museum voor oudheden, te Leiden. „Tot half drie vonden we helemaal niets, daarna Icwajnen er gelukkig drie altaartjes tegelijk naar hoven". Een van deze was vervaardigd van de zeldzame blauwe stoepsteen. „Wij hadden al eens eerder een dergelijk altaartje gevonden en dat was door een Kelt, „Neuto" geheten, aan de godin Nehalennia geschonken. Het grappige is dat het gisteren gevonden altaar, dat niet veel hoger geweest kan zijn dan veertig centimeter, ook door een Kelt was geofferd: een zekere „Freto". Vandaag vaart men voor het laatst uit. Daarna zal het, zo verwacht men bij de expe ditieleiding, wel tot de zomer du ren voor men weer naar Nehalennia kan vissen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeentepolitie van Goes zal de komende weken een aantal zogenaamde „gerichte contro les" op het verkeersgedrag houden. In de week van 28 februari tot en met 6 maart zal speciaal aandacht worden besteed aan het richting- aangeven. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een dezer dagen heeft de afdeling Zuid-Beveland West van het Rode Kruis een lectuurkastje opgehangen bij Bras' supermarkt in Goes-Noord. ,De boeken en tijd schriften die in dit kastje worden gedeponeerd, stelt het Rode Kruis gratis ter beschikking van patiënten in ziekenhuizen, sanatoria en thuis. Vooral aan tijdschriften bestaat een stijgende behoefte. Mede in verband hiermee zullen in de dorpen 's-Heer Hendrikskinderen, Heinkenszand en 's-Heerenihoek zeer binnenkort ook leotuurkastj es worden geplaatst. «land van Hutsl (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens de laatste ontmoeting van de biljartvereniging St. Eloy in L'Ambassadeur gaf E. Gijzeis (85) tegen kampioen R. Meuleblok (30) de toon aan. Directe volgers waren: A. de Maat 79, R. Dhaemens 32 en C. Poppe 75. H. Verwey 16, J. Jansens 55. G. Hinne- rnans 25 en E. Leelwijze 52, J. v. Hauwe 18 toonden zich goede mid delmaat klassers. Verdere uitslagen: J. de Milliano 20-R. Meuleblok 72; H. Verwey-A. Ra-es 17.18. Prijskaarting De plaatselijke afdeling te Clinge van het N.K.V. zal op zaterdag 27 februari a.s._ een prijskaarting houden in het café De Gouden Kroon bij L. de Vos. De bij deze prijskaarting behaalde punten zullen weer mieetellen voor het kampioenschap. De prijskaarting be gint om zeven uur 's avonds. Schieting De schuttersvereni ging Nooitgedacht zal op maandag 1 maart in zaal St.-Caeeilia bij De Vil der een schieting houden op twee wippen. Deze schieting begint om drie uur. EINDHOVEN Aan de Techni sche Hogeschool Eindhoven is voor het kandidaatsexamen in de afdeling der elektrotechniek geslaagd F.L, van Grunsven uit Hulst. MIDDELBURG De heer M. Rootsaert te Eede (Aardenburg) slaagde te Middelburg voor het praktijkexamen boekhouden. '.J:r----- - MIDDELBURG Mevrouw A. E. K. uit Rotterdam eu haar neef T. H. S. uit Meers stonden donderdagmor gen voor de politierechter te Mid delburg terecht omdat zij op 7 no- vember van het vorige jaar hun scheepje, waarin een oom, H. K. uit Rotterdam, onbevoegd zijn intrek had genomen, hadden gekraakt. Het ging om het schip De Credo, dat te Sas van Gent lag afgemeerd. Het behoorde toe aan vier eigenaars. De kapitein van het schip was overle den. De nieuwe kapitein moest eerst een vervanger voor zijn eigen schip zoeken, zodat er 14 dagen niet met het schip kon worden gevaren. Een bejaarde oom, H. K., wilde de zaak voor die 14 dagen dan wel waarne men. Het beviel hem echter zo goed schipper te zijn dat bij er niet over peinsde om na die 14 da-gen te verdwijnen. De andere kapitein ar riveerde met zijn spulletjes op de kade, maar kon weer onverrichter zake naar huis keren.. Daarna beslo ten hij en zijn neef het schip dam maar te kraken, om zo weer in het bezit te komen van hun rechtmatig eigendom. Dat mocht niet op deze manier, meede de officier van justitie, mr. J. Blok, die voorbeelden te over zou kunnen aanhalen van huiskrakers, die al eerder berecht waren. De sloten van het schip hadden niet verbroken mogen worden, vond hij. Als de eigenaren zich weer in het bezit hadden wille® stellen van De Creda dan hadden zij dit via een civiele procedure moeten doen. Toch bon de officier de moeilijkheden v-an de tante en h-aar neef wel begrijpen. Hij eiste f 30,- boete en het vonnis luidde conform. Een misstap kan het leven van een oppassend hard werkend man totaal veranderen. Dat ondervond de 39-jarige I. A. B. uit Oostburg. Vo rig jaar had de imam, die mede vennoot was in een veetransportbe drijf van drie broers onder invloed achter het stuur gezeten. Op 17 sep tember werd hem de rijbevoegdheid voor negen maanden ontzegd. Hij werd vuilnisophaler dn de gemeente Oostburg. Op 16 november zaten zijn broers omhoog met een vracht je. B. sprong in de auto en werd door de politie aangehouden. Mr. Tichelman sr. voerde alle bovenge noemde argumenten aan ten einde de nieuwe straf voor zijn cliënt tot een minimum te beperken. De offi cier had twee weken onvoorwaarde lijk geëist. De politierechter, mr. T. Attema maakte er een week onvoor waardelijk van. Op 27 november van het vorige jaar reed P. A. d'H. uit Gnaiauw met een vrachtwagen em aanhanger over de Hulster weg te Hulst. Op de splitsing miet het Zeegat stond een auto klaar om linksaf te slaan. Het -was op die dag dicht© mist en het zicht bedroeg ongeveer 40 meter. d'H. reed met een snelheid van 30 tot 35 kilometer. Te laat zag hij de personenauto en reed er tegenaan. Een inzittende daarvan, de Belg A. F. L., raakte zwaar gewond. Hij overleed -eind december. De officier m-eende dat de snel heid bij mist vaak overschat wordt. De eis was f 200,- boete en drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De rechter schorste de zaak voor onbepaalde tijd omdat hij de gladheid van de weg nader toe gelicht wilde zien door de verbali sant. Als je als aap moet schilderen dan is het wel zaak, dat je de kwast niet opeet. wesl-zeeuwsch- vlaanderen Muziekuitvoering De muziek vereniging Uit het volk, voor het volk heeft in De Uitkomst te Bres kens de jaarlijkse uitvoering gege ven. Onder anderen waren aanwezig wethouder Vergouwe met zijn echt genote. Voor de pauze werden zeven muzieknummers uitgevoerd. Daarna werd de in Cadzand spelende kleu renfilm Joantje vertoond. Rectificatie In ons bericht o-ver de returnwedstrijd tussen de biljart clubs Sdmt-Eloy e® OBV in L'Am bassadeur in Oostburg, die door Sint- Eloy werd gewonnen, zijn bij de uitklagen enkele fouten geslopen. Deze uitslagen moeten zijn: E. Hin- neman - C. de Wdiftte 0—2, A. van de Gazelle - A. de Miaiait 0—2, P. Wage - C. Poppe 02. gg|^|$É3®j||gg|| Televisietoren in Goes. (Van een onzer verslaggevers) GOES De nieuwe Goes t.v.- zender voor uitzending van de pro gramma's van Nederland 1 zal op 1 maart op kanaal 29 in werking wor den gesteld. Dan zullen in de tolevi- sïezendtoren in Goes-noord voor bei de Nederlandse netten twee vol waardige uhf-zendinstallaties ter be schikking staan. Met ingang van 1 mei zullen de uitzendingen van Nederland I via kanaal 7 worden beëindigd. Dit heeft tot gevolg, dat de kijker# die tot nu toe nog gebruik maakten, van niet-aangepaste oude toestellen^ nog enkele maanden de tijd hebben om een vhi'-uhf-wisselaar in hun oude twaalf- of dertienkanaalstoestel te la-ten inbouwen en een speciale an tenne aan te schaffen of een geheel nieuw toestel te kopen. Voor de uitzending via kanaal 29 wordt één van de uhf-zenders ge bruikt, die oorspronkelijk ais reser vezender voor het tweede net op kanaal 32 dienst deed. Aangezien de ontvangst van Nederland 1 via ka naal 7 in verschillende delen van Zeeland, en met name in de uithoe ken van Zeeuwsch-Vlaanderen, te wensen overlaat, wordt dit program ma sinds 1966 ook via kanaal 29 uitgezonden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NBDSBXiSMD Editie voor Zeeluid ABONNEMENTSPRIJS t 17,95 per kwartaal, bmnen ver spreidingsgebied (excl. 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 fijnen) HULST: Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 fijnen) GOES: Klokstraat 1, tei 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEEI.AND: Bureau. Kromme Weele 4, Middelburg tel 7764 Postbus 116 A F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes M Kerslen tel 011U0 6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch Vlaanderen G van Berkel (01150 4866) Redacleui Z Vlaanderen: A Vertind (01140 3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen R van der Helm (01150 4865) Sp 'rtredactle Zeeiand R van Ueursen (01155 1367) Fotojournalist Zeeland Cor de Boer (01155 2237) ADV EXPLORATIE: Wnd Inspecteur Zeeland: C Menu (01100-43)61 Hulst en O Z - Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) üostburg en W.Z Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433)

de Stem | 1971 | | pagina 1