Kloosterzande pakte flink uit Westdorpe vierde uitbundig carnaval Verrassende overwinning van BOL op KPJ 1 IXE STEM stad streek Meisje aangereden ie Westdorpe Westdorpe Goes Burgerlijke stand Carnavalsschieting te 's-Heerenhoek Schieting le Ovezande Carnavalsoptocht te IJzendijke geslaagd Uitbreiding lagere school te Westdorpe BEDRIJFSVOLLEYBAL HEREN Oostburg won op luchtbuks van IJzendijke Carnaval bejaarden te Westdorpe Hulst Sas van Gent WOENSDAG 24 FEBRUARI 1971 (Van. onze oorrespondent) WESTDORPE Het meisje S. S., dat achter de muziekvereniging aan liep, kwam ter hoogte van kapsalon Remery plotseling vanachter het muziekgezelschap en stak de straat over, waar ze door een auto werd geschept. De EHBO verleende de eerste hulp, waarna, op advies van de inmiddels gearriveerde dokter Du Puy uit Sas van Gent het meisje met een paar hoofdwonden naar buis werd vervoerd. EHBO-examens In het vereni gingsgebouw Concordia heeft dokter De Kok uit Axel EHBO-examens afgenomen. De docent van de cursus was dokter Du Puy uit Sas van Gent en verbandmeester de heer L. van Horen. Van de 27 kandidaten werden er vier afgewezen. Collecte Hartstichting In het kader vain de landelijke actie van de Nederlandse Hartstichting wordt in Westdorpe de collecte verzorgd dooi de spelers van de voetbalvereniging RIA-W en wiel op donderdag 25 februari des avonds tussen 6.30 en 7.30 uur. Geboren Suzanna, dv P. Glarisl se en A. de Wild te Goes; Johannes zv J. de Jone en A van Haperen te Goes; Marvel, zv J. van Hese en J>. Goedegebuune te HednkenszandJ Godwin zv A. Buijs en P. Merrie té Oudeiande; Pieter zv C. Izeboud en G. Polderman te Rilland-Batn; Jo hannes zv A. Moerdijk en P. Hollej bramidse te Goes Laijnitje dv M, Rermijn en W. Waittel te 'a-Heer Hendrikskinderen; Dirk zv E. van Dijk en H. Keijser te Goes.; Pieter; neila dv K. v.d. Ouden en L. Berrg- voets te Zierikzee; Nathalie dv J. de Ruyter en J. Storm te Goes; Deranus, zv D. van Hese en N. Ollebek tê Goes; Angélique dv N. de Smit e® P. Jobse te Middelburg; Geertje dv P. v. d. Ree en G.Averink te Goes; Paul zv K. Laport en G. v. d. Weij te Goes; Jan zv A. Goedegebune en J. Siereveld te Goes; Jan z.v. J-. Duymkeriae en L. Koeman te Goes. Ondertrouwd Aragowi, Antonio 23 j te Goes en de V'in, PieterneLla 19 j te Goes; Boer Hubertus 20 jr te Goes en Lokerse Leuntj e 21 j te Wotohaartsdiik. Getrouwd Steketee, Jacob 33 jr. te Gbs en Steenhuis. Imkea 20 jr te Goes. Overleden Kopmris, Koraelis 86 jr te Goes, echtg. van A. Alle- wijn; van der Slikke, Janmetjie, 83 j te Goes, ongehuwd; van de Velde, Abraham, 83 jr te Kloetinige, echtg. v. N. Melse; Kievit Abraham, 73 jr te Kruiningen, wedn. v. C. Sinke; Breeas Gerard 78 jr te Goes wedn. van M de Looff; Fintelman Cornelia 89 jr te Goes, eehtg. v. D. Booen; Zimmermanra, Barbara, 78 jr te Wolphaartsdojk echtg. v. A. Tram per; Smit, Jacobus, 90 jr te Goes ongehuwd: Kamermans Willem 48 jr te Kaperland echtg. v. S. van Wes ten; de Pundert, Willem,76 jr te Nisse. wedn. v. T. Boonman. nir.nl.»n VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, binnen ver spreidingsgebied (excL 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN: TERN EU ZEN Nieuwstraat 9 Tel 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau. Kromme Weele 4, Mindelburg. tel 7764 Postbus 116 A F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes' M Kersten, tel 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwseh- Vlaanderen: 'G van Berkel (01150-4866) Redacteur O Z - Vlaanderen: A Verhnd (0114(1 3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen R van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: K van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155 2237) ADV EXPLOITATIE: Wnd Inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en O Z Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzune en Terneuzen: J Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) TERUGBLIK OP CARNAVAL (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De verenigde sociëteiten gaven 'n schieting op de liggende wippen, waai- Prins Janus 2 het eerste schot loste en. de schut ters aanspoorde deze middag voor veel leut te zorgen, wat met een mooie sohieting waarop veel prijzen waren en 83 schutters wel lukte. Uitslag van de eerste wip: hoofdvo gel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme (met beker) 1ste zijvogel M. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek 2de zijvogel L, de Kraker van Willem Tril uit Kapelle, lste bovenkal M. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, bij loting 2de bo venkal J. Rijk van Jacoba van Beie ren uit Goes, lste onderkal A. de Dekker van Doel naar Hoger van Vlos uit 's-Heerenhoek 2de onder- kal: A. Westveer van Edrie-Hand- boog uit Oudeiande, lste klep met beker C. D. Raas van Vootuitgang uit Kwadendamme, 2de klep: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendam me, 3de klep P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels met beker: C. v. Weele van Juliana uit Oudeiande. De prijs voor de dames waarop een beker was voor mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogri: W. Westdorp van Con cordia uit 's-Heerenhoek, 2de hoofd vogri Ko Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek lste zijvogel C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek, 2de zijvogel: Jac. Deerne van Victo ria uit Kwadendamme, 3de zijvogel: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ove zande, 4de zijvogel: C. Westdijk van Vios uit 's-Heerenhoek lste kal: Jac. Doene van Victoria, bij loting. Mees te kleine vogels: L. de Jonge van Concordia uit 's-Heerenhoek, 8 stuks. Na deze schieting kwam Prins Carnaval de prijzen uitreiken, wat met een gepast woord en veel humor de aanwezigen een prettig slot van dit carnavalsfeest bezorgde. (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogsorië- teit „Zeelandia" hield haar schieting op de liggende wippen bij de wed. C. Verbeek. Van 14 verenigingen waren 52 schutters opgekomen. De uitslag is als volgt: hoofdvogri: P. Oostdijk van Willem-Teil- uit Ove zande lste zijvogri: Sjaak de Jonge Wz. van A.D.L.M. uiit Kwadedamme, 2de zijvogel: E. Rentmeester van Willem-Tril uit Ovezande. lste bo venkal: mevr. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, 2de boven kal: Jaap Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, lste onderkal Jac. Westveer van Edele Handboog uit Oudeiande, tweede on derkal: A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, beide laatste bij lo ting. lste klep C. D. Raas van Voor uitgang uit Kwadendamme, 2de klep: Sjaak Rijk van Willem-Tril uit Ovezande, 3de Mep: Leo de Jon ge van A.D.L.M. uit Kwadendamme. Meeste Meine vogels: A. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, 6 vogels. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: O. Steenaert van Voor uitgang uit Kwadendamme. Tweede hoofdvogri J. Korstanje van Spes- Nostra uit Ovezande, lste zijvogri: J. Korstanje voornoemd, 2de zijvo gel: C. v.d. Guchte van Spes-Nostra uit Ov-ezande, 3de zijvogri: J. Doene van Victoria uit Kwadendamme, bij loting, 4de zijvogri: Jac. Westveer van Edele-Handboog uit Oudeiande, bij loting, lste kal M. Rijk van Spes Nostra uit Ovezande, 2de kal: W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden damme, 3 de kal: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 4de kal: M. Rijk van Spes-Nostra uit Ove zande, bij loting. Meeste kleine vo gels: C. Bek van Spes-Nostra uit Ovezande, 7 vogels. (Van onze conreepondent) IJZENDIJKE Fantasierijke cos- tuums en grote deelname maakten er het voor de jury niet gemakkelij ker op om de prijzen toe te kennen m de carnavalsoptocht die te IJzen dijke door de voornaamste straten van de gemeente rondtrok. In de afdeling wagens ging de le rrijs naar het „Ivanhoekasteel" va de buurtschap Boulevard en de 2>e priijs was voor de druivenoogst". (Van onze correspondent) WESTDORPE Er is een aan vang genomen met de uitbreiding van de r.-k. St.-Josephschool voor basisonderwijs te Westdorpe. Het betreft het bijbouwen van een les lokaal en een lokaal voor handenar beid. Tevens wordt er een spreekka mer bijgebouwd. (Van onze volleybalmedewerker) 154 4—6. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Zeeuwseh-Vlaanderen begint langzaam weer het rustige ritme van alledag terug te krijgen, nadat gisteravond om precies 12 uur plaatselijke tijd symbolisch een punt achter het carna valsfeest is gezet. De feestneuzen gaan weer voor een jaar de kast in, kasteleins, prinsen en raden van elf kunnen langzaam weer tot de werkelijkheid terugkeren, stembanden en spieren krijgen de rust die ze verdienen. Kloosterzande heeft <>P de laatste feestdag met een waar spektakel de feestelijkheden besloten. Door de straten van het dorp trok gistermid dag een carnavalsstoet, die in kwali teit en kwantiteit de optochten van voorgaande jaren vele malen over trof. Zevenendertig wagens namen aan dit carnavaleske hoogtepunt deel. Zo groot en zo lang was de optocht, dat het leek, alsof de plaatselijke stra ten, niet berekend op zulke massa's mensen, alle pracht niet zouden kun nen verwerken. Vooral de mammoetereaties met bewegende en schakerende poppen dreigde vast te lopen in nauwe boch ten. Het mocht allemaal niet hinde ren. Alles werkte mee om er een ge slaagd carnavalesk besluit van te ma ken. De grote belangstelling, het weer en niet te vergeten de deelname, want ook deze laatste was groter dan ooit. Favoriete onderwerpen in de Kloos- terzandese optocht: de strubbelingen rond de plannen voor een abortus kliniek en juist, jade voort schrijdende vervuiling van het mili eu, Dat die milieuverontreiniging de Zeeuwsch-Vlamingen toch wel erg hoog zit is eerder deze oaranvalsda- gen ook al gebleken uit de optochten van o.a. Hulst, Clinge en St.-Jan- *teen, waarin aan dit onderwerp ook bijzonder grote aandacht werd be steed. De deelnemers aan de Kloriaanse optocht stelden de zaken toch wel op een zeer charmante manier aan de orde, overvloeid met pils. Verschillen de anti-verontreinigings-creaties wa ren compleet, met knallende kanon nen, rookspuitende pijpen en natuur lijk veel stank. In de Kloriaanse op tocht waren ook een aantal wagens te bewonderen, die deze week onder meer hebben deelgenomen aan de op tochten in Hulst en Clinge en zo gaf de optocht in Kloosterzande een aar dige doorsnee te zien van wat Zeeuwsch-Vlaamderen deze week al lemaal aan carnavaistoestanden heeft geboden, ook wat optochten betreft. Behalve Kloosterzande heeft van daag ook Zuiddorpe in het middel punt van de belangstelling gestaan. In het verenigingsgebouw werd een groot aantal kinderen uit het dorp ontvangen, uit wiens midden een prins werd gekozen, die het voor het verdere verloop van de dag voor het zeggen had. Hoogtepunt in de carna valsdinsdag van Zuiddorpe: een kin deroptocht naar het bejaardencen trum en een gekostumeerd bal in het verenigingsgebouw. Ook in Hulst, Vogelwaarde en nog een aantal andere plaatsen zijn giste ren de laatste carnavaleske program ma-onderdelen afgewerkt. Weliswaar niet op zo'n energieke wijze als op de allereerste dag, maar niet minder en thousiast. Moeilijker hadden het dins dag de verschillende prinsen van de diverse carnavalsprinsdommen. Voor hen zijn de inspanningen van de afge lopen dagen wel erg groot geweest: vandaar dat praktisch geen van hen nog veel kan zeggen op dit moment. Maar goed: hese stembanden zijn er om verwend te worden met een extra bierstroompje. (Van onze correspondent) OOSTBURG De wedstrijd op de luchtbuks in het kader van de Z.- Vlaaimse competitie tussen de vere nigingen uit Oostburg en IJzendijke in het „Hofzicht", is in een grote overwinning voor de Oostburgeraa- ren geëindigd, n.l. met 854 tegen 753 punten. Uitslag Oostburg: W. de Schrijver 175 prat. R. Benjamins 172, M. Does 170, M. Meyer 169 en P. Bruggeman 188. IJzendijke: J. de Poorter 160, W. Ongense 155, K. Seetgers 147, M. Noermam 147, en mievrouw A. Seagers 144 punten. (Vain onze correspondent) WESTDORPE De bewoners van het bejaardencentrum 't Verlaat hebben het jaarlijkse carnavalsfeest gevierd. Op de muziek van de hofka pel hebben de oudjes menig rondje gedraaid. Door het plaatselijk carna- yalscomité werd de bewoners een traotatie aangeboden. Schieting In café R. de Vilder werd een prijssohieting gehouden op de liggende wip, waaraan 44 schut ters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag was als volgt: wip 1: De hoogvogel werd geschoten door P. Oosting te Axel, de eerste zijvogel door J. Nijs te Hulst, de tweede zij vogel was na verloting voor A. van Goethem te Heikant. De meeste klei ne vogels, 4 stuks, werden geschoten door W. Blommaert te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor J. Maas te Lamswaarde, de eerste zij vogel door Jo de Waal te Ossenisse, de tweede zijvogel voor L. van Hels- land te Hulst. De meeste kleine vo gels, 5 stuks, werden geschoten door L. Verbraecken te Hulst. Brand Dinsdagmorgen omstreeks kwart over elf is in de suikerloods van de coöperatieve "Suikerunie aan de Westkade te Sas van Gent, tijdens laswerkzaamheden, brand uitgebro ken. Door snel ingrijpen had men in een half uur het vuur geblust. HULST In de eerste klasse lie ren van het bedrijfsvolleybal behaal de BOL een verrassende overwinning tegen KPJ 1. Het was een zeer span nende wedstrijd tussen twee volko men gelijkwaardige teams die ver woed om elk puntje streden. BOL won op het nippertje maar verdiend. De setstanden: 157 1115 1315 8—10. Clitex 1 had weinig moeite om plaatsgenoot CVC 1 met duidelijke cijfers te verslaan. Ook de tweede wedstrijd van CVC 1, tegen het ster ke Ambulo 1, werd, zoals verwacht, door de Clingenaren verloren. Leider Cactus 1 verloor reglementair twee kostbare punten tegen Lybeert-Ver- straeten wegens niet volledig opko men. Ambulo 1 kon hierdoor de lei ding van de ranglijst over nemen. De wedstrijduitslagen: KPJ 1 - BOL 1—3, Clitex 1 - CVC 1 4—0, Ambulo 1 - CVC 1 4—0, Cac tus 1 - Lybeert Verstraeten 1 04. De rangschikking: 1 Ambulo 1 5 5 0 0 10; 2 Cactus 1 6 5 0 1 10; 3 Clitex I 6 3 0 3 6; 4 KPJ 1 6 2 1 3 5; 5 Lyb. Verstraeten 15 2 0 3 4; 6 BOL 6 1 2 3 4; 7 CVC I 6 1 1 4 3; 8 BVC 4 0 2 2 1. (PMC kreeg 1 punt in mindering wegens het niet opkomen van de scheidsrechter) Bij de wedstrijd Scholencombinatie 1 tegen GVC bracht de eerste set eigenlijk al meteen de beslissing. Deze set verliep zeer spannend en werd met 1715 door Scholencombi natie in de wacht gesleept. GVC zonk hierna volledig weg, waardoor hun tegenstanders de twee volgende sets gemakkelijk wonnen. De vierde set, die niets meer te betekenen had, was tenslotte nog voor de mannen uit Graauw. De setstanden 1715 157 Hekkesluiter CVC 2 heeft zich uit stekend verdedigd tegen Ambulo 2, maar kon desondanks de nederlaag niet ontlopen. Cactus 2 won van Am bulo 3, dat alleen de verdienste heeft een set van hun tegenstanders te hebben afgesnoept. Cactus verdringt KPJ 2 weer van de leiding. De uitslagen: Scholencombinatie 1 - GVC 3—1, Ambulo 2 - CVC 2 3—1, Ambulo 3 - Cactus 2 13. De rangschikking: 1 Cactus II 6 4 0 2 8; 2 KPJ II 5 3 1 1 7; 3 Scholencoihb. I 5 3 1 1 7; 4 Ambulo II 5 3 1 1 7; 5 Thor 5 2 2 1 6; 6 GVC 6 1 2 3 4; 7 Ambulo III 5 0 2 3 2; 8 CVC II 5 0 1 4 1. Clitex 2 stelde enigszins teleur in de wedstrijd tegen Dageraad, dat daardoor vrij weinig moeite had om de Clingenaren met duidelijke cijfers te verslaan. De ontmoeting tussen Scholencombinatie 2 en WC was een gelijkopgaande strijd, waarbij laatstgenoemd team na drie sets met 21 voorstond. In de laatste set lie ten de mannen van de volleybalclub Cecilia zich toch nog een punt af snoepen. De twee zwakke broertjes uit de reeks Clemavo en DAF deel den broederlijk de punten, wat voor beide tevens het eerste winstpunt in de competitie betekende. Clemavo won de eerste twee sets, terwijl de DAF-heren de twee laatste voor hun rekening namen. De wedstrijduitslagen: Dageraad - Clitex 2 31, Scholen- comb. 2 - WC 22, Clemavo - DAF 2—2. De rangschikking: 1 PVH 5 5 0 0 10; 2 Dageraad 5 5 0 0 10; 3 Clitex II 6 3 0 3 6; 4 Lyb. Verstraeten II 4 2 1 1 5; 5 Scholen- comb. II 6 2 1 3 5; 6 WC 5 1 2 2 4; 7 Clemavo 5 0 1 4 1; 8 DAF 6 0 15 1. Een overzicht van de carnavalsoptocht in Kloosterzande. zie ook bovenste foto. N Carnavaivierende kinderen in Zuiddorpe. (Van onze correspondent) WESTDORPE Niemand in Westdorpe had ooit gedacht, dat het nieuwe carnavalscomité, na zo'n korte voorbereidingsperiode een dergelijk carnavalsfeest uit de grond kon stampen. De pogingen van het comité om in Westdorpe zelf het carnavalsfeest van de grond te krijgen zijn een daverend succes geworden. Vorig jaar was dat helaas niet het geval, maar dit jaar heeft de hele gemeen schap van Westdorpe - van kleu ter tot bejaarde - meegeholpen tot het welslagen van het feest. Met name de kinderoptocht, die 's middags vanaf de lagere school aan de Wilhelminastraat vertrok, wekte bewondering Met medewerking van de muziekvereniging trok de stoet, waarin zo'n driehonderd kinderen liepen en reden, door de straten van Westdorpe. Van een zeer groot aanital toe schouwers in de straten steeg meer dere malen een welverdiend applaus op toen de optocht voorbijtrok. Vooral het prachtige majoretten- korps en de door de kinderen zelf gebouwde wagens kregen van het publiek veel waardering. Het pu bliek mocht ook kennismaken met de carnavalswagens van Westdorpe, die in Sas van Gent hebben meege reden. En ook daarvoor had men het nodige respect. In het verenigingsgebouw Concor dia vond 's avonds de prijsuitreiking plaats, waarna voor de groteren een kroegentocht volgde. De adem van de muzikanten bleek onuitputtelijk, want in alle café's, in het vereni gingsgebouw en in de straten van Westdorpe speelden de muzikanten tot in de kleine uurtjes. Zij werden hierbij uiteraard gevolgd door het comité en een groot aantal carna valsvierders, waarvan de meesten ge kostumeerd liepen. Opnieuw heeft Westdorpe bewe zen, dat met samenwerking in een kleine gemeenschap veel te bereiken is. Westdorpe durft nu al weer een beetje op carnaval van volgend jaar te rekenen.

de Stem | 1971 | | pagina 5