Geen eendagsvlieg Willy Lippens: gaat mij om de Het eer KOEL PROF BIJ TRICO NOBLE Urbanus bedankt als lionkbalcoach B. EN VS GEEFT GEEN JUISTE VOORLICHTING mduel ingen lagd 111*11s je 55 Een goede training' STAND IN ZESDAAGSE Topduels in ere divisie PELLENAARS MET PLOEG NAAR TOURS in AZ werkt niet mee met PSV l EEND VANGT EEN HAAS ACTIES VOOR BEHOUD AGOW sport 55 JLOÏO OO- X X X X X X X XI IX 1 X IX XI XI 1 DINSDAG 23 FEBRUARI 1971 zwemmedewerker) SN De zwemsport- De Stormvogel" kreeg uur van de Kring Zee- K.N.Z.B. de opdracht de se recreatieye wedstrij- md te organiseren. De nt, die al enkele jaren ;ft op het gebied van swemwedstrijden, voor nvogel van de nodige en zodoende kwam er ma uit de bus waarbij elementen waren inge- loest met de bal worden met een plankje, met en bovendien moest er e tussen de knieën wor- xr die jongens en meis- niiet goed genoeg zijn en B-wedstrijden is dit ïeid bij uitstek om ook ijden deel te nemen', er slechts 2 Zeeuwse De Braakman uit Hoek se uit Goes - die deze niet voorbij lieten gaan. De Stormvogel kwamen 100 deelnemers aan de ar bijzonder leuke wed- ogden. De Stormvogel edstrijden met 298 pun- Braakman met 254 en .et 82 punten, en waren: slag jongens 6 en 7 jaar: ,n Sluijs, de Stormvogel schoolslag met bandje i 7 jaar: 1. Karolien van n-mvogel 34.0 25 m. on-g-ens 8 en 9 jaar: 1. Quist, de Stormvogel 1. school-beenslag met :jes 8 en 9 jaar: 1. eg-er, de Stormvogel 31.8 ;craiwl jongens 10 en 11 aan Klompe, de Ganze balzwemmen borstorawl en 11 jaar: 1. Tamp de Braakman 25.5 50 m, de rugslag jongens 12 en Kees Mallekootem, de 55.0 25 m. rugorawl met .us9en de knieën meisjes aar: 1. Ineke Jacobs, de 25.5 25 m. balzwemmen en 15 jaar: 1. Marga de de Braakman 28.8 50 m. de rugslag jongens 16 Ier: 1. Bené de Bart, de 52.6 25 m. enkelvoudige t bandje jongens 6 en 1 lie van Sluijs, de Storm- 25 m. enkelvoudige rug- 6 en 7 jaar: 1. Karolien de Stormvogel 35.8 25 m. [e rugslag met plankje an 9 jaar: 1. Robert Jan Stormvogel 36.7 25 m. de rugslag meisjes 8 en Lianneke de Koene, de 34.9 50 meter rugcrawl (bovenarmgreep) jongens iar: 1. Johnny Jansen, de 34.9 50 m rugorawl en 11 jaar: 1. Miranda e Stormvogel 52.5 25 m. orstorawl met kussentje knieën jongens 12 en 13 vus Burgerhof, de Storm- 50 m. schoolslag meisjes aar: 1. Alies Dekker, de 51.7 50 m. rugcrawl en 15 jaar: 1. Marga de e, de Braakman 1.05.9 25 .ag armen met kussentje mieën jongens 16 jaar en ené de Bart, de Stormvo- x 25 m. vrije slag estafet- 1. De Stormvogel 3.45.6 vrije slag estafette meis- Stormvogel 3.59.6. de verdedigingslinie be ver Cees van de Linde, Marco, Sam Blomaard, reulen eventueel ook over e. 't Is bijna zeker dat Cor en Jan Oreel als midden- len opereren, terwijl voor opgesteld kunnen worden, im Groenewegen zelf, Ar- Jaap Jongejan en Nico de Vrieze, ram Slabbe- Nousse en Frans Cobben reis naar Beveren mee. e herstellende is van een :al misschien een halve neespelen. ,D VERTENTIE .^ssnnB Cerben Karstens: „Het is gek in alle dernywedstrijden word ik vierde." (Van onze sportredactie! ZEIST In Essen noemen ze hem „Ente", in Nederland nu reeds „eend". Maar Willi Lippens voelt zich allesbehalve vreemd in de bijt, welke bondscoach Fadrhonc voor het Nederlands elftal heeft gehakt. Of schoon pas voor de 2e keer in Zeist aanwezig en slechts gebrekkig in staat Nederlands te prateh, heeft de 25-jarige topscorer van Rot Weiss Essen niet de indruk een buiten beentje te zijn temidden van de spelers met wie hij morgenavond in het Feijenoord-stadion Oranjes kan sen in het toernooi om het Europees kampioenschap tegen Luxemburg zal verdedigen. Willy Lippens is een Igelukkig man. Hij is dankbaar, dat Fadrhonc hem eindelijk eens de kans geeft het Oranje-shirt aan te trekken. De enige debutant in het Nederlands elftal: tevens de enige wijziging ten opzichte van de vriendschappelijke ontmoeting met Roemenië indecember van het vori ge jaar (toen Jan Mulder als rech terspits fungeerde), had gehoopt reeds eerder in aanmerking te ko men voor de nationale ploeg v het land, waar hij niet werd geboren, maar waarvan hij wel de nationali teit bezit. „Maar", aldus Lippens, „daarover praten we niet meer. Ik heb veel te blij, dat ik er nu wel bij ben". Fadrhonc: „Waardevolle interna tional". EINDHOVEN-ALKMAAR (ANP) Het bestuur van Alkmaar Zaan streek heeft negatief gereageerd op een verzoek van het bestuur van "SV om de competitiewedstrijd tus sen beide clubs, die voor zondag 7 Maart in Alkmaar is vastgesteld, een 4ag te vervroegen. In verband met oe Europacupwedstrijd die PSV op t® maart tegen Vorwarts Berlin speelt. ,.Da.t is financieel voor ons veel te riskant", aldus de heer Kaper, voot- A7>e?Van het dagelijks bestuur van w "Sportief gezien vinden we net voor PSV jammer dat het zo nioet. Maar wiij kunnen het risico met lopen dat het ons toeschouwers gaat kosten. Wij moeten het nu een maal van die paar toppers. in een seizoen hebben. Hij beschouwt zichzelf ptat els een mannetje, dat alleen maar mee mag doen om publiek te trekken. Als dat zo zou zijin-, had lik voor de eer bedankt. Nee, ik heb echt de 'indruk, dat Fadrhonc iets met me vain plan ós. Anders zou blij me niet hebben gevraagd bij het afsluiten van een ntileuw oontract te bediinigien, dat ik voor het Nederlands elftal ten allen tijde beschikbaar ben. En an ders zou hij ook het bestuur van Rot Weiss Essen met hebben verzocht mij vrij te geven voor de in april te spelen interland in Joegoslavië. Die wedstrijd wordt op een zondag ge speeld, maar ofschoon dn die Bum-dies- liiga de zaterdag ervoor normaal wordt gevoetbald, verwacht ik geen bezwaren van Rot Weiss. Mij is gezegd, dat ik mag spelen als er geen degraidabiegevaair bestaat. Wel nu, ik kan er zelf voor zorgen, dat dat 'er dan raiiet is. Ik zou bet om sfeahits een reden jammer vinden wanneer ik de bumdesliga-wedstrijd moet missen-, nl. om de topscorers- lijst. Vogt van Kaïiserslautern staat twee doelpunten op me voor. Die achterstand haal ik normaal gespro ken wiel dm, wamt ik speel constanter dan Vogt, maar als ik een wedstrijd trails, wordt het natuurlijk moeilijker. Het is echter nog een beetje te vroeg om daar rau ai over te praten. Ik moet eerst maar eens proberen itegen Luxemburg een goede wed strijd te spelen". Wiilly Lippens vindt Luxemburg geen ondankbare tegenstander om tegen te debuteren. Het tegenover gestelde is eerder het geval. „Om dat", zegt hij, „dit Nedeoiliands elftal dn staat moet zijn een behoorlijke overwinning te behalen. En als ik daar dan aan kan meewerken, zit ik voorlopig wiel goed. Als we maar snel een doelpunt maken, dan ko men er nog veel meer Als dr. Fadrhonc opmerkt, dat Luxemburg met 7 verdedigers en 3 spitsen de bondscoach: „Zo speelt heit, dat heb ik in de wedstrijd Luxemburg - Joegoslaivië geizien" nog een lastige tegenstander kan zijn, lacht Lippens. „Lastig, kom nou. Nederland heeft zoveel „welit- klasse-spieler" dat het gewoon ro yaal moet winnen Aanpassingsmoeilijkheden in het veld verw-acht de in Kleef geboren „-goaltjesdief" niiet, ofschoon hij de meeste van zijn ploiegmakkiers pas sinds kort persoonlijk k-enit. „Ajax -en Feiljianoord heib ik op de televisie verschillende keren zien spelen,. De vorige week ben ik maar Kleef, waar de Nederlandse t.v.-program- ma's kunnen worden ontvangen, ge gaan om Juveinitus - FC Twente te zien. Dahlplatz en Drost ken ik nu dus ook wel zo'n beetje. Trouwens, is het (nodig om de anderen vooruit zo goed te kennen? Als bet meteen goed loopt, ga ik vanzelf wel mee". Bondscoach Fadrhonc ziet Lippens -eveneens niet als een eendagsvlieg in zijn s-electie. „Ik heb hem vaak genoeg zien spelen om te weten dat hij een waardevolle international kan zijn". Het is ook miiet zo dat Lippens nu werd gekozen om hem in Joegoslavië in plaats van Piet Keizer te laten spelen. Waint Fadr honc gelooft niet, dat Keizer in Split niet wil spelen omdat scheidsrechter van dan, de Duitser Tschenscher, die Keizer vier j-aar geleden iin Rot terdam in de wedstrijd Nederland - Joegoslavië uit het veld stuurde, hem niet ligt. Fadrhonc: „In de vori ge wedstrijd tegen ~de Joegoslaven die in Rotterdam werd gespeeld heb ik Piet op eigen verzoek niet geko zen. maar ik verwacht nu niet weer een dergelijk verzoek. Piet voelt zich thans duidelijk thuis in het Lippens: „Als we snel een doel punt maken komen er nog veel meer." Nederlands elftal. Hij is bovendien wel zoveel volwassener geworden dat hij volgens mij geen Tschenscher-, Rotterdam- en Joegoslavië-angst meer bestaat. Ik heb er met hem weliswaar nog niet over gesproken, maar ik reken 'erop dat hij in april gewoon meegaat". Met Keizer, Cruyff en Lippens heeft Fadrhonc voor Vanavond in ieder geval d-e beschikking over -een aanval, die, op papier althans, in staat mo'et worden geacht tot een behoorlijke doelpuntenproduktie. Van hen is Willi Lippens er het meest op gebrand zich waar te ma ken. „Want", zegt hij „ik heb niet voor niiets verzoeken om de Duiitse nationaliteit aam te nemen afgewe zen. Ik heb laatste jiaren het Neder lands elftal steeds voor ogen ge-had en ofschoon ik vrijwel zeker in aanmerking zou zijn gekomen voor de Duitse ploeg trekt Nederland me meer. Voor mijn marktwaarde acht ik deze interland niet zo belangrijk. Die is, dacht ik, hoog genoeg, alhoe wel er op dit moment naar uitziet dat ik in Essen blijf. H-ertha BSC is fel geïnteresseerd, maar ik verwacht niet dat dat iets wordt. En of Ne derlandse clubs het mij inmiddels door Rot Weiss Essen met behulp van een paar Essense bedrijven ge dane aanbod kunnen overtreffen, betwijfel ik eveneens. Nee, zakelijk is deze wedstrijd voor mij nd-et inte ressant. Het gaat mij voornamelijk om de eer". Een eer, die vanavond gepaard gaat met het door de KNVB aanbieden van een ,,haasje", het in signe dat elke Oranjedebutant krijgt. Een eend vangt een haas. In voetbal ia nu eenmaal alles mogelijk. 55 55 Jan Janssen: „Ik had nooit ge dacht dat het zo goed zou gaan." (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Gerard Koel rijdt met een gerust hart de zesdaag se van Antwerpen. De coureur uit Hoogerheide, die na de opheffing van Caballero op straat kwam te staan, kreeg drie dagen voor de voorlaatste zesdaagse van dit seizoen, een prof contract bij Trieo Noble, dat zicli voorheen alleen met amateurs bezig hield. Voor „Koeltje" betekent de verbintenis met de Zeeuwse fabriek een uitkomst. „Als ik geen firma had gevonden, was het dubieus geworden. De zes daagsen had ik nog wel afgewerkt. Maar hoe het daarna zou zijn ge gaan, weet ik niet. Stoppen had er wel ingezeten. Dat zou een 'n beetje trieste afgang geweest zijn voor ie mand, die vorig jaar nog kampioen van Nederland werd op de vijftig ki lometer en winnaar van de Trofeo Caballero". Gerard Koel, die ooit eenmaal een zesdaagse op zijn naam schreef (in 1967 in Madrid aan de zijde van Jan Jansen), besefte terdege dat, toen Ca ballero ophield te bestaan, het voor hem bijzonder moeilijk zou worden weer onder dak te komen. „Tenslotte ben ik met m'n dertig jaar niet meer een van de jongsten. En bovendien ben ik geen renner voor klassiekers!" Ge-raid Koel heeft zelf contact ge zocht met Frans van Turenhout, di recteur van Trico Noble. „Dat was al voor de zesdaagse van Rotterdam. Dat het toen niet direct is doorge gaan, kwam doordat het wat moeilijk zat met de kleding. De vorige week is het echter in oirde gekomen. Ik ben heel erS tevreden. Ik heb trouwens al meer voor Trico Noble gereden. Mijn contract met Caballero liep twee jaar geleden af in november. Ik kreeg direct geen nieuw en toen heb ik de ANTWERPEN (ANP) Het trio Peter Post heeft zijn eerste plaats beho-udie-n iin de zesdaagse van Antwerpen. De voorsprong van Post-Pijnen en Duyndam op de concurrentie bedroeg ten minste één roede. De iaiatste sltamd: 1, Post-Pijnen-Duyndam 512 pet, Op één ranide: 2. Ser- cu- de Vlaemiinck--Bugdahl 389, 3, Verschueren-Renz-God-efroot 353, op 2-ronden: 4. Moinse- ré-Stevens-Gilmore 329, op 3 roeden: 5. J-aessee-Van Lamcker- Van Clooster 341, op 7 ronden: 6. Kemper-Peffgen-Puschel 260, op 10 roeden: 7. Kamsibees-Doeve- sijn-Koél 516, 8. Pfenninger-Se- vereyms-Wagton-ans 226, op 32 rorudJee: 9. Vae de Vijver- Goens-Claes 348, op 33 ronden: 10. Poppe-Van d-e Walle-Wuy- tack 257, op 34 ronden: 11. Si- mes-Mountford-De Bosschere 354, op 36 roeden: 12 (en laat ste) Proost-Stam-Loysch 268. zesdaagse van Amsterdam voor Trico Noble gedaan". Op negen wereldkampioenschap pen vertegenwoordigde Gerard Koel ons land. Hij zag een groot deel van de wereld. („Ik ben in Oost-Duits- land, Rusland en Tokio geweest, waar ik nooit was gekomen als ik geen wielrenner -was geworden") en ver diende goed in het harde wielerme- tier, voornamelijk op de baan. Hoe wel de jaren voor hem gaan tellen, denkt de import-Brabander er voor lopig nog niet aan zijn carrière te be ëindigen. „Zo lang ik met wielrennen meer geld kan verdienen dan met iets anders ga ik door". Gerard Koel be reidt rich echter al voor op een car rière zonder fiets. De Hoogerheide- naar, die gediplomeerd automonteur is, wil dat beroep in de toekomst niet gaan uitoefenen. „Ik zou het niet meer kunnen, werken op vaste tij den". Vandaar dat Koel momenteel studeert om straks in de „normale" maatschappij terug te keren. Koel geldt in het Antwerps sport paleis geenszins als een van de favo rieten. Daarvoor is zijn ploeg, die verder bestaat uit sprinter Lijn Loe vesijn en Gerben Karstens („Het is gek, in alle derny-wedstrijden wordt ik vierde") te zwak. Behalve Post, Pijnen en Duyndam, die met de kop pels Verschueren Renz - Godefroot en Sereu - Roger de Vlaeminck - Bugdahl de zege wel zulen betwisten, treedt van de Nederlanders eigenlijk alleen Jan Janssen op de voorgrond. Deze zesdaagse geldt voor de oud wereldkampioen als een welkome training voor het wegseizoen. Maar dat hij na zijn gedwongen rustperio de Jansen was na zijn val in Pa rijsTours drie maanden op non- actief ai weer aardig in vorm is, bewijst de Puttenaar elke dag op nieuw. Zijn verzorger, de Belg Rik Haver- mans, over Janssen, die een ploeg vormt met Alain van Lancker en Noel van Clooster: „Janssen rijdt erg sterk, ook achter de derny. Hij is de beste van zijn ploeg". Janssen zelf is ook goed te spreken over zijn rentree: „Het valt me niet tegen. Ik had nooit verwacht dat het zo zou gaan". Janssen doelt daarbij ook op het feit dat hij aanzienlijk minder getraind heeft dan voo»-*aan- de jaren op hetzelfde tijdstip. heb er zo'n 2000 kilometer opzitten. Dat is niet zoveel. Normaal had ik nu ook al een paar zesdaagsen gereden. De Ronde van Lombardijen had ik an ders ook nog wel gedaan in het na seizoen. Drie maanden rust. Dat is nog nooit gebeurd bij mij". Janssen, die nu helemaal geen me dicamenten meer gebruikt, laat zich voor de zekerheid na afloop van de zesdaagse weer controleren. „Ik laat een elektro-cardiogram maken om te zien of alles nog goed is". De ex-Tourwinnaar had de eerste dagen in Antwerpen alleen een beet je moeten afzien met het rijden ach ter de derny. „Het was lastig omdat ik met weinig conditie begon. Het is echter een goede training voor de weg. En ik wil dit jaar nog een goed wegseizoen maken HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) BREDA De ongekend span nende strijd in de eredivisie kan zondag een beslissende wending nemen, daar vier clubs uit de kongroep tegen elkaar uitkomen. ADO - Feijenoord en FC Twente - PSV zijn de onbetwiste toppers van dit weekeinde. ADO, weken lang trots leider, staat er na de nederlagen tegen PSV en FC Utrecht het slechtst voor van de ze vier ploegen. Normaal gespro ken zullen de Hagenaars nog ver der achterop raken, maar het feit dat Feijenoord altijd met schroom het Zuiderpark met zijn chauvinistische publiek betreedt, maakt een zege van de equipe van Ernst Happcl niet reeds bij voorbaat zeker. ADO zal er bo vendien op gebrand zijn opnieuw aansluiting met de kopgroep te krijgen. Het resultaat zal waar schijnlijk niet ver van een ge lijkspel afliggen. Evenals voor ADO is h-et zon dag ook voor FC Twente d-e wed strijd van d-e waarheid. Verliezen de Ensched-eërs van PSV, dan mogen zij geen enkele illusie meer koesteren op een eventueel kampioenschap. Óf d-e formatie v-am Kees Rijvers een nederlaag tegemoet ga-at is een o-pen vraag. D-e oostelij k-an plegen in het Dieckman-stadion meestal voor treffelijk voor de dag te komen. Alleen Sparta heeft het dit sei zoen gepresteerd de Twenten in eigen huis te verslaan. Op het eerste gezicht dus vrij goede per spectieven voor FC Twente, maar ni-et vergeten mag worden dait PSV veel sterker is dan in het begin van het seizoen. De Ei-nd- hovenaren demonstreerden dait overduidelijk in d-e ontmoetingen met ADO (1—0) en Sparta (0— 0). Deze resultaten zull-en voor PSV ongetwijfeld een grote steun betekenen. Daarom moeten de kansen van d-e Eindhovenaren iets hoger worden aangeslagen. Leo Camjels hoopt nu van ster kere tegenstanders puntjes af te pakken, te beginnen bij Sparta. Hij heeft gelijk als hij stelt dat zijn team praktisch veilig nu vrijuit kan spelen, maar het lijkt wat te optimistisch vooral na het povere spel tegen Excelsi or te verwachten dat op Span gen een gelijk spel behaald kan worden. Het is immers een vast staand gegeven, dat Sparta dit seizoen v-eei m-eer inhoud heeft dan NAC. D-e Rotterdammers vormen als ploeg een grotere eenheid en ook individueel zullen de pupillen van Georg Kessler de Bredanaars in de meeste gevallen die baas zijn. D-e nederlaag hoeft voor NAC niet groot te zijn, maar dat de Bredan-a-ars v-erliezen voor Sparta staat nog veel op het spel is vrij zeker. Excelsior zit duidelijk in d-e hoek waar de klappen vallen. Het toonde tegen NAC echter a-an qua spel niiiet onder te doen voor de middenmoot. Of de Rotter dammers hun positie tegen Hol land Sport kunnen verbeteren, valt echter te bezien. Holland FC Twente-PSV Sparta-NAC Excelsior-Holl. Sp. Telstar-Ajax V olendam-Haarlem DWS-FC Utrecht ADO-Feijenoord MVV-Go Ahead AGOVV-PEC Gooiland-NOAD ZFC-Roda JC Volewijck.-Fortuna Limburgia-HDVS Sport is ook geen hoogvlieger, maar beeft wat meer routine in zijn gelederen, wat waarschijn lijk de doorsla-g zal geven. Ajax zal met belangstelling de resultaten van ADO - Feijenoord en FC Twente - PSV aan horen, maar ook de Amsterdammers zijn niet geheel zeker van de over winning. Telstar wordt immers door diverse topploegen gevreesd. En niet onterecht. De ploeg uit Velsen bewees dat onder andere door Feijenoord zijn eerste ne derlaag in deze competitie toe te brengen. In de huidige vorm moet het echter voor Ajax wel mogelijk zijn beide punten bin nen te halen. Winnen is voor Haarlem bij zonder moeilijk. Het beha-ald-e zijn meeste punten door gelijke spelen. Zondag zal een zege ver moedelijk weer uitblijven. Volen- dam mo-et tenminste wel in staat geacht worden een punt in het vissersdorp te houden. FC Utrecht verrichtte het huza renstukje ADO royaal (31) te verslaan. De ploeg v-an trainer Jacobs, een van de grootste ver rassingen van dit seizoen, moet o-p basis daarvan ook weinig pro blemen hebben met DWS, hoewel ni-et m-a-g worden uitevlakt dat DWS tegen FC Twente een pun tenverdeling bereikte en slechts op het nippertje van Ajax ver loor. MVV is e-en wisselvallige ploeg. In Ma-astricht zijn de Lim burgers moeilijk te bedwingen, terwijl zij het er in uitwedstrij den meestal bij laten zitten. Go Ahead kan zondag in ieder geval o-p een warme ontvangst rekenen en als het carnaval de MW-ers niet teveel in de ben-en zit, mag de Deventer club blij zijn met een draw. PEC wil dit jaar promoveren naar d-e eerste divisie. Die moge lij kh-èid zit er zek-er in. Nu de Zwollenaren bovendien in een blakende vorm verkeren, kan AGOW, dat in h-et begin goed meedraaide maar later sterk te rugviel, hen niets in d-e weg leg gen. Bij Gooiland - NOAD ligt een puntenverdeling het meest in de lijn der verwachting. ZFC zal waarschijnlijk te zwak blijken voor Roda JC. Het spelen voor eigen publiek maakt Volewijc- k-ers favoriet in de wedstrijd rn-et Fortune Vl-a-ardin-gen. Het zou niet verbazen, indien Kermes DVS een of meer punten zou verspelen aan Limburgia, dat o-p eigen terrein een bijzond-er lastig tegenstander is. AMSTERDAM (ANP) De heer Charles P. Urbanus, bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Base ball- en Softbalbond, zal zich dit jaar niet belasten niet de leiding van het Nederlandse A-honkbalteam, dat zal deelnemen aan de Haarlemse honk- balweek en eventueel het toernooi om het Europese kampioen schap. In het overleg tussen de techni sche commissie, de bondscoach en de onlangs gevormde spelerskern, dot de laatste maand is gevoerd, met name over de mentale begeleiding van de A-selectie, is de heer Urba nus uiteindelijk gebleken dat de mogelijkheden voor een optimale sa menwerking met een aantal spelers (Van onze sportredactie) APELDOORN De situatie rond AGOW begint in Apeldoorn steeds ernstiger vormen aan te nemen in die zin dat de bevolking langzamer hand in opstand lijkt te komen te gen het besluit van de gemeenteraad de Apeldoornse club geen subsidie meer te verlenen, waardoor deze club failliet dreigt te gaan. In het afgelopen weekeinde heb ben zich in Apeldoorn enkele comi- té's tot behoud van betaald voetbal gevormd. Een vertegenwoordiger van een dezer comité's heeft contact opgenomen met de directie van de bankinstelling die AGOW een kre diet heeft verl-eend van 125.000 gul den. In de laatste raadsvergadering werd AGOW beschuldigd van valse voorlichting omdat het zonder daar van iemand in kennis te stellen een lening had opgenomen. Thans blijkt dat d-e voorlichting door het college van b. en w. aan de gemeenteraad bezijden de waarheid is geweest. Een d-irectiel-id van de betrokken bank heeft nl. verklaard dat alvo rens AGOW de bedoelde lening kreeg enige malen overleg is ge- pleegd tussen de bank en vertegen woordigers van de gemeente. De ge meente was er dus volledig van op de hoogte dat AGOVV deze lening kreeg. De lening werd niet verstrekt alvorens men van gemeentewege had verzekerd dat er geen risico aan zat. Maandagavond heeft intussen een vergadering plaatsgehad van de federatie van Apeldoornse voetbal clubs en namens deze vergadering werd een telegram gestuurd aan het college van b. en w. waarin men zegt het te betreuren dat AGOW van het voetbaltapijt zal moeten verdwijnen. Bovendien werd een motie aangenomen waarin werd verklaard dat alle Apeldoornse ama teurvoetbalclubs van mening zijn dat betaald voetbal voor Apeldoorn behouden dient te blijven. Betaald voetbal, zo wordt in deze motie ge zegd heeft een stimulerende werking op het amateurvoetbal. Enkele ver tegenwoordigers van de Apeldoornse amateurclubs stelden in deze verga dering dat het een schande zou zijn wanneer het betaald voetbal uit Apeldoorn verdween en dat men in de omliggende plaatsen zoals met name Deventer, Zwolle en Arnhem ontzet tend veel plezier zou hebben over de kortzichtigheid die men in Apel doorn had getoond en zullen in Apeldoorn diverse acties worden on- dernamen, dat is thans wel duide lijk. Vanavond wordt een grote pro testvergadering belegd en zaterdag zal, wanneer de politie daarvoor toestemming geeft een protestmars door het Apeldoornse centrum wor den gehouden. Dan zal men handte keningen verzamelen en hetzelfde zal men doen tijdens de wedstrijd die zondag wordt gespeeld tussen AGOVV en koploper PEC. Met deze handtekeningen zal men naar het gemeentehuis gaan om dwang uit te oefenen op het college van b. en w. om het voorstel tot subsidie-verle ning opnieuw in de raad te brengen. niet zodanig zijn dat hij de verant woording voor het team op zich kan nemen. Onderkennend het belang van goede resultaten van de nationale ploeg voor de toekomst van het Nederlands honkbal, heeft de heer Urbanus h-et bonidsbestuur en de technische commissie verzocht zijn. taak voor dit jaar zodanig te wijzi gen dat daaronder niet meer zal zijn begrepen de voorbereiding en het coachen van de A-selectie. Dit ver zoek is ingewilligd. De heer Urbanus blijft belast met de andere taken die hij tot dusverre heeft vervuld. He-t bestuur van de KNBSB en de technische commissie overwegen thans de Amerikaanse coach Hal Smeltzly, die dit jaar als adviseur naar Nederland komt, te verzoeken zich te belasten met de leiding over het nationale team Smeltzly heeft ook in 1966 gefungeerd als adviseur van de technische commissie en de bondscoach. (Van onze sportredactie) BREDA Pellenaars heeft zijn plannen met betrekking tot het trai ningskamp als voorbereiding op de Omloop van het Volk, ietwat gewij zigd. De ploeg gaat, met uitzondering van Karstens en Duyndam, die in de Rotterdamse zesdaagse rijden, don derdag in het oefenkamp in Breda, maar De Pel vertrekt maandag a.s. reeds naar Frankrijk. Hij neemt dan met acht Goudsmit- Hoff-renners Ger Harings, Wim Schepers, Harry Steevens, Jan van Katwijk, Jan Krekels, Jos van Beers, Daan Holst en Cees Rentmeester deel aan een driedaagse wedstrtijd in Tours. Meteen na de driedaagse etap pekoers gaat Pellenaars met zijn for matie naar België om deel te nemen aan de Omloop van het Volk.

de Stem | 1971 | | pagina 13