d. Peijl in raad leuzen Zuid-Vietnam moet terug in Laos OPPOSITIE TEGEN POOLSE LEIDERS" TWEE VROUWEN OP LIJST VAN KVP A n li - s la ki n gs we I brengt duizenden Britten op de been Berger derde op lijst DS 70 TEGENOFFENSIEF COMMUNISTEN AANKOMST IN NEW YORK Vakbonden willen uitspraak rechter groothandel centrale verwarming Beraad van kerken stelt studie commissie in raming voor nleiders st rgadering Goes rikzee rele avond les de Corte Ister kleuterschool jurg met pensioen xamens binnenland buitenland UITGESTELD J Strijd tussen oude en nieuwe garde handelmaatschappij MINISTERSPOST Concorde te duur PAROCHIE NEEMT AFSCHEID VAN MGR. SIMONIS DEMONSTRATIE VAN DE EEUW' Vechtpartijen in Bredase binnenstad Na tip tandarts jacht op Biggs intensiever Ten strijde PARTIJBESTUUR DOET AANBOD ENGELSE WAPENS VOOR GABON Pater Arrupe naar Nederland 0 nze correspondent) EN De heer J. van e vroegere waarnemend r van Hoek, zal, in ver- et vertrek van de lieer ls diens opvolger funge- vdA-fractie van de Ter- ad De heer Van der eert zijn handelwijze houding, die toch al bij- t is, door zijn aanwezig- •slechteren. De heer Van gt verder van mening te iets" funest is voor een oneren van de raad en t gemeentebelang altijd partijpolitiek heeft ge- geleden ging de heer eijl over van de PvdA onze correspondent) RPE Op zaterdag 27 28 februari wordt in „Het te Hulst weer een basis- ehouden voor rowanlei- eelnemende cursisten zul- it weekend weer toever- rden aan de goede zorgen ilie De Rechter. en onzer verslaggevers) ZEE/GOES „Nieuwe ievormen binnen de co. is bet onderwerp van de die de heer L. J. H. M. hein, directielid van de Co- re Centrale Boerenleenbank oven, donderdag 25 februari dragon" in Zierikzee houdt le jaarvergadering van het i Tuinbouw Coöperatie Cen- ir Zuidwestelijk Nederland, te Goes. De vergadering ,n twee uur 's middags. Op 'a staan behalve de béhan- n financiën en jaarverslag de begroting van dit jaar bestuursverkiezing. Na de van de heer Sonnenschein ■n discussie over dit onder- es een onzer verslaggevers) De jaarlijkse „culturele van de federatie voor vrij- hulpverlening zal zich dit pelen rond de blinde caba- componist Jules de Corte. het evenement georgani- de hervormde vrouwen- _lt Goes en bestemd voor uwen verenigingen. Evenwel: :n is welkom woensdagavond :uari a.s., 's avonds om 8 uur Prins van Oranje te Goes, in rijn verkrijgbaar bij de illende vrouwenverenigingen vonds aan de zaal. ran onze correspondent) TBURG Op 26 februari in de openbare kleuterschool Marijke te Oostburg af genomen van de leidster me- G. v.d. Weele. Zij gaat op 1 met pensioen. rgens wordt officieel of- genomen en 's-middags is voor de kleuters. Van 8 tot s avonds is er een afscheids- e in de school. 1RNEVELD zijn zaterdag bij and enkele duizenden vier- kuikens omgekomen. De Bar se brandweer wist te verhitt' dat het hele hok met zo'n kuikens in de vlammen op- TRECHT is zaterdag bij een ïbrand mevrouw H. J. Nerager- in haar woning ernstig gewond kt. Zij was met haar man en ;oon bezig met een brandbare jtof vloerbedekking te leggen. MAANDAG 22 FEBRUARI 1971 EST Voor het diploma zie; jrplegmg a. afgenomen in h®- iduinaziekenhuis in Hulst, zijn igd: de dames: E.P.H.J. Aerts, van Kershaver, A.J.A.M. van put, M.J.A Michielsen, M.R.®' n, L.M.H. Pateer, A.J.M Stof- M.J.P. Sturms. ir het ehbo-diploma slaagden indidaten leerling-verpleegkun' Ch.M.l. de Block, M.L. Col' M.C.P. d'Hondt, A.M.A. Hus- Noormohamed, M. R. E. Kyndt, M. Maes, M. J. L. Vereecken, M. de Coster, K. M. M. Dries (Van onze redactie buitenland) SAIGON/HANOI/NEW YORK Noordvietnamese troepen heb ben aan beide zijden van de Lao- tiaanse grens een tegenoffensief ingezet in een poging om de be voorrading langs de Ho Tsji Minh- route veilig te stellen, zo hebben militaire woordvoerders in de Zuidvietnamese hoofdstad Sai gon meegedeeld. De felle Noordvietnamese aanval len hebben de 16.000 man Zuidviet namese troepen, die zijn ingezet in de operatie om de Ho Tsji Minh- route af te snijden, tot staan ge bracht. Ook werden aanvallen on dernomen op eenheden van de Ame rikaanse strijdmacht van 9.000 man, die aan de Vietnamese zijde van de grens is gelegerd en de Zuid- vietnamezen moet bevoorraden. Volgens de laatste berichten is een groot aantal Amerikaanse helikop ters neergehaald, dat ter ondersteu ning van de Zuidvietnamese troepen vluchten in Laos uitvoert. Een Zuidvietnamese buitenpost in Laos, acht kilometer van de grens werd door Noordvietnamese strijd krachten veroverd, nadat er bijna drie dagen lang hard was gevochten.. De stormaanval werd volgens een Zuidvietnamese kolonel voorafge gaan door een beschieting meit ar tillerie en mortieren. Volgens de laatste berichten zouden er ongeveer 200 Zuidvietnamezen zijn gesneuveld. Alle officieren van het 400 man sterke Zuidvietnamese bataljon wer den gedood of buiten gevecht ge steld. Volgens verhalen van Ameri kaanse helikopterpiloten was het be vel overgenomen door een gewonde Amerikaanse hospitaalsoldaat. Hij had de restanten van het Zuidvietna mese bataljon geleid, dat zich een uitweg heeft gevochten naar een na burige buitenpost in Laos. Zuidvietnamese officieren schatten het aantal gesneuvelden aan Noord vietnamese zijde op 600. Naar van niet-officiële Zuidvietna mese militaire zijde wordt verno men, is de operatie die tienduizend Zuidvietnamezen moesten uitvoeren in het gebied van de drie grenzen (Laos, Cambodja en Zuid-Vietnam) voor onbepaalde tijd uitgesteld we gens ongunstig weer. De operatie had ten doel steun te verlenen aan de 20.000 Zuidvietnamezen die aan de Ho Tsji Minh-route in gevechten zijn gewikkeld met Noordvietnamese geregelde troepen. Door mist kon den de Amerikaanse jachtbommen werpers en helikopters niet opstij gen. Ook de Zuidvietnamezen die noordelijker in Laos en meer naar het zuiden, in Cambodja, opereren en op sterke tegenstand van Noord- vietnamezen en Vietcong stuitten, worden door het uitstel getroffen. De Pathet Lao heeft in een drin gende boodschap aan de Sovjet-Unie en Engeland, voorzitters van de Con ferentie van Genève van 1962 in zake Laos, Thailand beschuldigd van het zenden van troepen naar Laos, aldus een bericht van het persbu reau van de Pathet Lao. De New York Times is van mening dat het Amerikaanse congres nieuwe stappen moet ondernemen om het gebruik van Amerikaanse strijd krachten in Zuidoost-Azië te beper ken, Het blad waarschuwt dat men de mogelijkheid van een nieuwe confrontatie der supermogendheden in Azië niet kan uitsluiten. ROTTERDAM (ANP) De vak bonden in de metaalindustrie, die te gen twee elektrotechnische bedrijven in Rotterdam een kort geding had den aangespannen om een uitspraak mt te lokken over tekst en uitlèg ran het ioonmatigingsbesluit van de regering, zullen de president van de Rotterdamse rechtbank morgen vra gen een uitspraak te doen. Tijdens de behandeling van het kort geding vorige week maandag had de president, mr. J. G. Reuder, de bonden voorgesteld af te zien van uitspraak. Mr, Reuder raadde de werkgevers aan, een proefproces voor de economische rechter uit te lokken aoor een loonuitkering te doen, die roigens hen in strijd is met de loon maatregel van de overheid. De werk gevers willen hieraan geen medewer ing verlenen, zodat de bonden ge noodzaakt zijn een uitspraak van de President te Vragen. WARSCHAU (Reuter) Zowel binnen als buiten de Poolse com munistische partij is er sprake van stevige oppositie tegen de nieuwe leiders. Deze oppositie zou zich met name concentreren rond het nieu we economische beleid dat momen teel wordt gevoerd. Dit schrijft de Poolse politieke commentator Rys- zard Wojna in het vooraanstaande Warsehause dagblad Zycie Warsza- wy. In zijn artikel roept Wojna de arbeiders op zich te verzetten tegen hen die gepoogd hebben ver dere economische druk op de auto riteiten uit te oefenen. Volgens Wojna is er op vele niveaus een scherpe strijd ontbrand tussen de oude en de nieuwe garde. Wojna, die adjunct-hoofdredac teur van Zycie Warszawy is, zegt nu dat de nieuwe leiders met Ed ward Gierek aan het hoofd niet worden gesteund door ambtenaren die voelen dat hun functies of werkmethoden door de onlangs in gevoerde veranderingen worden bedreigd. Onder die ambtenaren be- vinden zich autoriteiten die niet in staat zijn hun verachting voor de massa die zij moeten leiden af te werpen, „Wij moeten ervan door drongen zijn dat er een harde strijd wordt gevoerd, nu op dit moment, op vele niveaus tussen de oude en de nieuwe garde. Tegenstanders van de algemene vernieuwing in de republiek zijn bereid met hun ac tiviteiten de onjuiste stelling te ver dedigen dat het noodzakelijk is de gemeenschap te regeren en niet samen met de gemeenschap te re geren. Het is zonder meer duide lijk, dat extremistische eisen als loonsverhogingen van 20 procent deze mensen bij hun doeleinden in de kaart spelen", aldus Wojna. Hij zegt dat het terugbrengen van de voedselprijzen naar het oude niveau in feite neerkomt op een reële loonsverbetering van 15 pro cent voor de laagstbetaalde arbei ders in de textielindustrie in Lodz, waar enkele duizenden arbeiders het werk voor vijf dagen neerleg den voor meer loon en betere ar beidsvoorwaarden. „Maar nu moet er de algemene overtuiging komen dat de limiet van mogelijkheden voor nog sterkere economische druk op de staat is bereikt", aldus Wojna. Afgezien daarvan zijn partij- en regeringsleiders eenvoudig niet in staat zich naar individuele onder nemingen te haasten om de harde economische waarheid te verkla ren of om ter plaatse uit te vin den dat onbekwaamheid of noncha lance bij de directies, of verkeerde beslissingen en zeifs kwade wil de aanleiding zijn tot arbeidersprotes ten. Wojna maakt hier kennelijk een verwijzing naar de reizen van Edward Gierek en premier Pjotr Jaroszewicz naar de Baltische knst en van laatstgenoemde naar het textielcentrum van Lodz. (ADVERTENTIE) Een machtige Amerikaanse Chinook helikopter jaagt wolken stof op bij het positie kiezen om een Cobra-kanonneerhelikopter op te takelen die in de strijd in het gebied rond de Ho-Tsji-Minh-route door vijandelijk afweer werd geraakt. In verslagen over de strijd in Laos wordt gemeld dat de Zuidvietnamezen zware verliezen lijden. Hier de afvoer van een gewonde Zuidvietnamees. DEN HAAG De zaterdag door het KVP-bestuur defintief vastgestel de KVP-kandidatenlijsten voor de Tweede - Kamerverkiezingen stellen aanzienlijke wijzigingen in de thans nog zittende fractie (39 leden) in het vooruitzicht. Van de verkiesbaar ge achte kandidaten zitten er maar 21 in de huidige fractie. De Brabantse lijst: 1. Veringa. 2. minister Lardinois, Eindhoven. 3. Varl Thiel, Kamervoorzitter, Helmond. 4. Westertèrp, Kamerlid, Ulvenhout. 5. Van der Gun, Utrecht. 6. Verdijk, Moergestel. 7. De Bekker, Kamerlid, Empel. 8. Peijnenburg, Kamerlid, Den Haag. 9. Assmann, Kamerlid, Roosen daal. 10. Cornelissen, Kamerlid, Best. ,11. Zelissen, namens KVP-jongeren, Oss. Op de Brabantse lijst fungeert het Eerste-Kamerlid Van Amelsfoort uit Veldhoven als eerste plaatsvervanger en mej. Cornelissen uit Boxmeer als tweede plaatsvervanger. Daarna ko men op de Brabantse lijst nog voor de heren Aarts te Enschot, Oosten brink te Leidsehendam, Van Kuyk te Mierlo, Van Gennip te Den Haag, Se- verens te Breda en Bun te Eindhoven. Ten opzichte van de oorspronkelij ke opstelling van de kandidaten valt na de definitieve vaststelling van de lijsten op, dat het kamerlid Peijnen burg uit Den Haag op de Brabantse lijst is geklommen van de onverkies bare 13e naar de verkiesbare 8e plaats. Onder de verkiesbaar (geachte kan didaten bevinden zich slechts twee vrouwen: mevrouw Groensmit van der Kallen en mevrouw Gardeniers. De Brabantse lijst zou echter het vrouwelijk element kunnen verster ken in de persoon van de tweede plaatsvervanger mej. Cornelissen uit Boxmeer. Eerst zouden dan de plaat sen van lijsttrekker Veringa en van minister Lardinois moeten vrijkomen. Van de thans nog zittende Kamer leden keren niet terug de heren Van Beek, Van Btiel, Dirk, Van den Heu vel, Jansen, Van Koeverden, mej. Kok, Kolfschoten, Van Laak, Maenen, De Meijer, Van der Ploeg, Schmelzer en De Vreeze. Fractieleider Schmel zer is beschikbaar voor een ministers post of voor de Eerste Kamer. LONDEN (RTR) De „Air France" en de „British Overseas Airways Cor poration", BOAC, zijn tot de conclu sie gekomen dat er met de Brits- Franse supersone „Concorde" alleen maar met verlies zal kunnen worden gevlogen, zo meldt het Britse week blad „The Observer". Een woordvoerder van de BOAC verklaarde naar aanleiding van het bericht in „The Observer" dat de maatschappij bereid blijft de „Con corde" te gebruiken, maar volgens luchtvaartkringen wil zij eerst de prestaties van het toestel afwachten alvorens er een contract wordt gete kend. ginnekenweg 60breda tel 40896-45481 DEN HAAG (KNP) Mgr. dr. A. J. Simonis, de nieuw benoemde bis schop van Rotterdam, heeft gisteren afscheid genomen als kapelaan van de Sacramentsparchie in Den Haag. Tijdens drie zeer druk bezochte mis sen bedankte mgr. Simonis in een korte toespraak de parochianen voor hun vertrouwen. Tijdens de 's middags gehouden receptie ontving mgr. Simonis een ge smeed zilveren bisschopskruis met ketting. De opbrengst van de och tendcollectes-zal samen met het res tant van de ingezamelde gelden ge stort worden in een door mgr. Simo nis ingesteld fonds „Geloofsvernieu wing in het bisdom". (Van een onzer verslaggevers) BREDA In het Ignatiuszieken- huis in Breda ligt een 19-jarige Surinamer met verwondingen aan hoofd, benen en armen. Er ligt ook een 23-jarige Amsterdammer met een steekwond in zijn been en een Bredanaar met een gebroken kaak. Deze personen waren betrokken bij een vechtpartij afgelopen vrijdag nacht omstreeks twee uur op de Havermarkt. De politie kan bijzonder moeilijk achter de juiste toedracht van deze zaak komen, omdat alle tot nu toe achterhaalde personen die nacht veel gedronken blijken te hebben en zich weinig kunnen herinneren. Vermoedelijk is de ruzie ontstaan toen een groep mensen onder wie vier Bredase Surinamers een nachtclub niet binpen mocht. Het was er op dat moment erg druk. Daar over ontstond tussen de wachtenden een discussie. De Surinamers heb ben het feit dat zij niet werden toe gelaten vermoedelijk gezien als dis criminatie. Tijdens de vechtpartij die daarop ontstond tussen de wach tenden heeft de 19-jarige Surinamer waarschijnlijk een mes getrokken. Daarop is hij door omstanders in elkaar geslagen. Zover na te gaan hebben in ieder geval vijf personen aan de vechtpartij meegedaan, maar de politie houdt er rekening mee dat het er wel wat meer geweest rijn. (Van onze correspondent) LONDEN Duizenden arbeiders uit alle delen van het Verenigd Koninkrijk demonstreerden gisteren in het hart van de Britse hoofd stad tegen de omstreden anti-sta- kingswet van de regering Heath. De ze betoging was ingericht door de centrale van vakverenigingen. Vie Feather, algemeen secretaris van de centrale, verklaarde gisteravond, dat het voor de Britse vakbeweging een historische en succesrijke dag was ge weest. Hjj schatte, dat aan de demonstra- tie 70 tot 100.000 arbeiders deelge nomen hadden. Zij vormden een reusachtige optoohit, die van Marble Aroh naar Trafalgar Square tarok, en die op een gegeven moment ruim drie kilometer lang was. De beto gers vormden een carnavalesk ge heel, want in de stoet stapten tal rijke muziekkapellen, doedelzakspe lers en vaandeldragers op. Spandoe ken en borden verkondigden de bood schap van de Britse arbeidersmassa aan de conservatieve bewindslieden.' „Weg met de anti-stakingswet" eni „Weg met de regering", twee slogans die uit duizenden kelen weerklon ken. Heel White Hall, de ministeriële buurt van Londen, werd speciaal be waakt door honderden politiemannen, die opdracht hadden gekregen de re sidentie van premier Heath in Dow ning Street door geen enkele beto ger te laten benaderen. Leden van de speciale afdeling van Scotland Yard hielden een oogje in het zeil. Zij hadden het gemunt op links-ex tremisten, die misschien herrie zou den schoppen. De demonstratie ver liep echter volkomen ordelijk en vreedzaam. ther en Tom Jackson, leider van de stakende postbedienden. Alle sprekers deden bittere aanvallen op de Tory- regering. Zij beloofden, dat zij de strijd tegen de anti-stakingswet nooit zouden opgeven. Vic Feather zei, dat Londen -„de demonstratie van de eeuw" beleefde. „Heel de Britse arbeidende klasse is ten strij de getrokken tegen de anti-stakings wet", zei hij. De laatste toespraak was al af gelopen, toen de staart van de reus achtige optocht eindelijk Trafalgar Square bereikte. Deze massale de monstratie zal in maart gevolgd worden door officiële eendags-sta- kingen tegen de regering Heath. Ondertussen zullen de conservatie ve premier en zijn ministers zich be ijveren om een anti-stakingswet zo snel mogelijk door het parlement te laten goedkeuren. LONDEN (Reuter) Scotland Yard heeft een belangrijke nieu we aanwijzing gekregen voor de jacht op de voortvluchtige trein rover Ronald Biggs. Deze tip kwam van een Engelse platte landstandarts, die ervan over tuigd is, dat hij kort geleden de 41-jarige Biggs in het dorp Eye, 130 km ten noordoosten van Londen, heeft behandeld. De tandarts, Sarginson, nam contact op met de politie nadat de man die op Biggs leek hem vroeg al zijn tanden te trekken. Hij weigerde, dit om beroepsre denen en vroeg de man te ver trekken. Pas na het vertrek van de patiënt realiseerde de tand arts zich de gelijkenis met Biggs, die in 1965 uit de gevangenis ontsnapte na twee jaar te heb ben uitgezeten van zijn straf van 30 jaar voor zijn aandeel in de grote treinroof in 1963. De politie toonde Sarginson een foto van het gebit van Biggs, die een Australische tandarts maak te toen hij Biggs in diens onder duikperiode in Australië behan delde. Er bleek een groot aan tal gelijkenissen te bestaan. Op Trafalgar werden de betogers toegesproken door vooraanstaande vakbondsleiders, onder wie Vic Fea- DEN BOSCH (KNP) Het cen traal beraad van kerken van de pro vincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland, heeft zaterdag op een ver gadering in Den Bosch besloten, een studiecommissie in te stellen die de reacties op de verklaring en de op roep van het centraal beraad van eind november gaat bestuderen en een nadere uitwerking van deze ver klaring moet gaan geven. In deze verklaring en oproep van het centraal beraad, gericht aan de priesters en kerkeraden in Noord- Brabant, Limburg en Zeeland, werd de bezorgdheid over de ontwikkelin gen in de Amsterdamse studenten- ecclesia en over enkele suggesties van Septuagint uitgesproken. Op de vergadering in Den Bosch kwam ook de mogelijke plaats van de kerk bij de regionale omroep van Noord-Brabant, Limburg en Zeeland ter sprake. Dit punt zal nog nader uitgewerkt worden. GRONINGEN (ANP) „Burge meester J. J. A. Berger van Gro ningen zal moeten kiezen tussen zijn burgemeestersambt en een kan didatuur voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer namens DS '70". Het hoofdbestuur en de partijraad van DS '70 hebben dit zaterdag besloten. Zij achten combinatie van de burgemeestersfunctie van een grote gemeente als Groningen en het Kamerlidmaatschap niet wenselijk en niet mogelijk. De partij biedt de heer Berger de derde plaats op haar kandidaten lijst aan, voor het geval hij vandaag beslist niet als burgervader aan te blijven. Momenteel staat het Ka merlid J. W. Schuitemaker op die plaats. De heer Berger houdt dit aanbod in overweging. De Groninger studentenraad (Gronstra) heeft de burgemeester gevraagd zijn ambt ter beschikking te stellen. „Wat in de praktijk al enkele jaren bleek, is nu ook formeel een feit geworden: de heer Berger kan zich niet meer verenigen met de politieke lijn van de PvdA. Hoe wel volgens sommige groeperingen een burgemeester boven de politiek hoort te staan, geldt dat niet voor de heer Berger, die binnen de PvdA voortdurend actief bezig was", aldus de studentenraad. De Gronstra verklaart verder: „Wij kunnen begrijpen dat de over gang naar DS'70 voor de VVD, de commerciële club en de algemene winkeliersvereniging te Groningen een reden was om de heer Berger te verzoeken als burgemeester aan te blijven". Voordat er een nieuwe burge meester van Groningen benoemd gaat worden, dient de regeling dat de burgemeester van Groningen te vens curator van de rijksuniversi teit is, ongedaan gemaakt te wor den meent dc Gronstra tenslotte. IN DE MALEISISCHE hoofdstad Koealaloempoer is sultan Abdoel, Ha'lim Sjah, prins van Kedah, uitge-j roepen tot de vijfde koning van Ma-' Ieisië. OP WEST-JAVA en de Kleine Soen- da-eilanden hebben overstromingen en zware regenval honderden hecta ren rijstvelden vernield en tientallen huizen weggespoeld, aldus meldde het persbureau Antara. IN GRONINGEN heeft zaterdagmid dag een groep van ongeveer 40 per sonen in een protestoptocht gede monstreerd tegen de komende volks telling, Er Was nauwelijks publieke belangstelling. Ook in Amsterdam werd een dergelijke betoging gehou den. IN T1EL is de 47-jarige winkelier H. H. C. Athmer beroofd van 8.000 gulden. De man werd zaterdagavond door twee jongens overvallen toen hij het geld bij een bank in de nacht kluis wilde deponeren. President Nixons dreigement in ge heel Indo-Ohina zonder beperking gebruik te maken van de Ameri kaanse ljuchtmacht en zijn weigering een Zuidvietnamese inval in Noord- Vietnam uit te sluiten, nemen vrij wel alle tw fel weg dat de president nog steeds denkt in termen van de dwaalleer van een militaire over winning in Zuidoost-Azië. LONDEN (RTR) De London Sunday Telegraph meldt, dat Enge land een poging doet, wapens te ver kopen aan voormalig Franse gebie den in West-Afrika. In een voorpaginaverhaal schrijft de diplomatieke correspondent dat een wapen verkop er vain het ministe rie van defensie door de president van Gabon, Albert-Bernard Bongo, uitgenodigd is voor een bezoek aan Libreville. Op zijn tocht zal de ver koper ook Nigeria en Ghana be zoeken. Voorts hoopt hij „uit te stap pen" in andere Frans-sprekende ge bieden, waaronder Kameroen. DEN HAAG (ANP) Van 28 februari tot 7 maart brengt de al gemene overste van de ruim 32000 jezuïten, pater Pedro Arrupe, een informeel bezoek aan de Neder landse leden van de orde ter nadere wederzijdse kennismaking. Pater Arrupe zal in Den Haag, Nijmegen, Groningen en Amster dam vele van de 535 Nederlandse jezuïten ontmoeten, in Rotterdam en in de Rijnmond zal hij kennis ma ken met het bedrijfsapostolaat en in Zeist zal de 63-jarige pater de nieuwe opzet van het internaat „De Breul" bezichtigen. In Amsterdam staat intensief con tact met studenten en proffessoren van de katholieke theologische hogeschool op het programma. Op de Kennedy-luchthaven arriveerde gisteren een dolblije Leonid Riggerman, vergezeld van zijn moeder, na een rechtstreekse vlucht uit Mos kou. De 30-jarige Leonid was in Rusland een actieve zionist en streed voor de rechten van de joden op emigratie naar Israël. Hij mocht Rusland verlaten na een lange strijd om de erkenning van zijn Amerikaanse staatsburgerschap.

de Stem | 1971 | | pagina 5