B. en w. Middelburg stellen voor V.M.Z. te subsidiëren STADSGEZICHT VAN W. KOEKOEK Deelname aan melkcontrole in Zeeland betrekkelijk laag Felle discussies over verkaveling Van Randwijkschool totaal vernieuwd OPVALLENDE EVENEMENTEN TE GOES Heling Middelburg Plattelandsvrouwenbond vierde 20-jarig bestaan KMC-Goes nam afscheid van voorzitter Q. Pieper 25 jaar bij Amro Mormatiebureaus voor volkstelling in Vlissingen LWegens nuttige functie maatschappelijk leven' HI-FI STEREO Boetes wegens diefstallen stad streek Studieclub klein fruitteelt FONTEIN JAARVERSLAG 1970 P.V.M. Slecht zicht op voorrangs- kruising leidde tot boete IJsclub Biezelinge wil nieuwe baan markten Klasse-koein Jaarvergadering GOEDKOPE BOUWGROND Natuurgebied Gevluchte Zuidafrikanen en popgroep in „De Veste „Tweeslachtig' ATERDAG 20 FEBRUARI 1971 (Van onze correspondent). KAPELLE Onder leiding van de lieer N. Wisse werd in de lagere Tuinbouwschool van de ZL.M. in Kapelle een vergadering gehouden van de studieclub voor de klein- fruitteelt in Kapelle en omgeving. De heer J. Ruissen, hoofdassis tent van het Consulentschap voor de Tuinbouw, hield een inlei ding over de ziektebestrijding en de heer L. Nijsse, chef van de proef tuin voor de kleiinfruitteelt, sprak over de onkruidbestrijding. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. J. Looy te 's-Gravenpolder en P. Eversdijk te Kapelle herkozen. De contributie werd onveranderd vast gesteld op f 4,-. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Middelburg en omstreken heeft het 20-jarig bestaan gevierd in hotel Britannia te Vlissingen. De Zeeuwse Koorschool gaf voor deze gelegen heid een uitvoering van de musical „De Markies van Carabas". Op de feestavond waren niet alleen de le den van de hond geïnviteerd, maar ook echtgenoten en familieleden wa ren welkom. Die afdeling Middelburg van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen beslaat een groot gedeelte van Walcheren. De leden bestaan im tegenstelling tot vroeger niet alleen meer uit plattelandsvrouwen. Sinds de oprichting heeft de bond getracht de leden door lezingen en boekbesprekingen te organiseren, beter te informeren. Twintig jaar geleden werden ze door het arbeids bureau al via een lezing oip de hoogte gebracht van de arbeidsbe middeling in Zeeland. Kortgeleden kwam het druggebruik en de recla me en t.v.-invloeden aan de orde. Verder worden er veel vooclich tmgsmiddagen georganiseerd. „De vrouwen op de boerderijen die het vaak te druk hebben om alle nieuwtjes in de maatschappij te vol gen, moeten eens wat meer bijge- ipijkert worden", vindt mevrouw C Kloet-Eversdijk, de secretaresse van de Nederlandse Bond Voor Platte landsvrouwen-afdeling Middelburg. „De sfeer onder de leden is bij zonder goed. Er behoeft niet opge- ichept te worden van mijn man doet dit en verdiend zus. Zulke dingen komen gewoon niet ter sprake. le kteen weet wat men aan elkaar ïeeft, Daarom is de binding onder de leden meer dan bij andere vere nigingen ook zo bijzonder hecht". (Van onze correspondent) GOES In hotel De Korenbeurs te Goes heeft het KMC afscheid genomen van de heer Mes. Naast de heer Mes met echtgenote waren daarbij aanwezig, de leden van het dagelijks bestuur, pastoor Holtkamp en de staf. De vlce-voorzitter, de heer M. Sweere, schetste in een korte toespraak de grote verdiensten van de heer Mes op het terrein van de opbouw van het maatschappelijk werk en de gezinsverzorging in het midden van Zeeland. Namens het pestuur bood de heer Sweere de heer Mes een ingelijste historische kaart van Middelburg aan (1612), daarbij de hoop uitspre kend dat ie heer en mevrouw Mes nog lang getuigen zouden mogen zijn van het zegenrijke werk van heit KMC. Voor mevrouw Mes was er een fraai bloemstuk. Pasitoor Holtkamp sprak eveneens waarderen de woorden en de heer J. Mallee dankte de heer Mes namens de staf leden voor de wijze waarop deze steeds met hen had meegeleefd en hen had gestimuleerd in het werk. De heer Mes toonde zich zeer verheugd in de gelegenheid te zijn gesteld op deze wijze afscheid te hebben kunnen nemen van een stuk werk dat hem altijd zo na aan het hart bad gelegen. Ook dankte hij voor de geuite waardering en het bijzondere geschenk. Over de opvol ging van de heer Mes als voorzitter van het KMC wordt donderdag in de algemene vergadering beslist. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg moet maandag over een subsidieaanvraag van de Vereniging Milieuhygiëne Zee land beslissen. De vereniging heeft om f 500 gevraagd teneinde haar werkzaamheden te kunnen voortzetten. Het Middelburgse college van b. en w. staat sympathiek tegenover het subsidieverzoek. Het stelt de raad dan ook voor het gevraagde bedrag ter beschikking te stellen. „Naar onze mening", zegt het Middelburgse college, „kan de vere niging, mits zij de middelen om haar doel te bereiken juist hanteert, een nuttige functie in het maat schappelijke leven vervullen. Dat zij de betrokkenheid van de bevolking bij de milieuhyiënische problemen en de oplossing daarvan stimuleert, is in wezen niet strijdig met de overheidstaak". De Middelburgse raad moet maan dag ook een beslissing nemen met betrekking tot de stichting van een aangepast kosthuis, waarin twintig mensen kunnen worden gehuisvest. Het gaat hier om personen die maat schappelijke begeleiding nodig heb ben, doch niet in die mate dat zij in een therapeutisch kosthuis zoals een kliniek voor lijders aan versla- vingsziekten zouden moeten wor den opgenomen. De Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland wil op initiatief van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme, op den duur tot stichting van een therapeutisch kost huis komen. Vooreerst is echter de stichting van een aangepast kosthuis harder nodig. De bewoners van dit kosthuis, waarvoor inmiddels twee panden in Middelburg ter beschik king zijn gekomen, zullen in het algemeen onrmaal aan het arbeids proces kunnen deelnemen. Hun plaatsing in het kosthuis gebeurt op eigen verzoek. Noodzakelijk is wel dat zij geen intensieve medische be geleiding nodig hebben. De raad van Middelburg heeft van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen het ver zoek gekregen om de betaling van rente en aflossing van de bedragen die de stichting wil gaan investeren (ongeveer vier ton) te garanderen. De Middelburgse raad gaat zich voorts bezighouden met een van de meest rustieke pleinen van Middel burg, de Balans. B. en w. hebben voorgesteld de fontein op de Balans, die is verwerkt in een rotspartij, te herstellen. Er moet 'n pompinstalla- tie komen, die het langs de rotspar tij neerstromende water opvangt, en weer naar boven perst. Van vroege re plannen, om de gehele verkeers situatie op de hoek van De Balans Spanjaardstraat St.-Pieter- straat te verbeteren, is het college teruggekomen. De gemeente Middelburg wil ook ordenend gaan optreden in de kern Nieuw- en St,-Joosland. Daar heb ben meer en meer woningen de bestemming van recreatiewoning ge kregen. Dat betekent dat deze pan- leegstaan, hetgeen niet bijdraagt tot den een groot deel van het jaar de leefbaarheid van het dorp als geheel. Het college van b. en w. wil, door middel van een verordening, voorkomen dat er in de bebouwde kom van Nieuw- en St.-Joosland nog meer „tweede woningen" bijko men dan er nu al zijn. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 15 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 (Van onze correspondente). MIDDELBURG De negentienja rige M.N. en de zeventienjarige C.B. uit St. Maartensdijk hadden de afge lopen zomer op Tholen aan verschil lende loodsen en opslagplaatsen -een bezoek gebracht. Daar namen zij gereedschappen, sleutels en sloten weg. Zij moesten zich voor de poli tierechter in Middelburg hiervoor verantwoorden. N. hoorde f 250, boete waarvan f 150 voorwaardelijk, en B. f. 200,- boete, waarvan f 120 voorwaardelijk, tegen zidh eisen. Het vonnis luidde conform. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op 23 septem ber van het vorige jaar verleende J.M. uit Goes geen voorrang aan een personenauto, die op de voor- rangskruising Sloeweg-Molendijke, bnbij 's-Heerenhoek, gemeente Bor- sele reed. Drie inzittenden van die auto werden daarbij gewond. M. moest zich voor de politierech- t in Middelburg verantwoorden. De verdediger van M., mr. Weynse, was de situatie ter plaatse gaan opnemen. Hem was toen opgevallen dat het uitzicht op dat kruispunt allerakeligst is. Door allerlei toe standen wordt het zicht op de voor- rangsweg belemmerd, zodat het kruispunt pas op het allerlaatste Moment zichbaar wordt. De borden °le aangeven dat men een voor- 'angskruisinig nadert, staan ongeveer aes meter van dat kruispunt verwij dt. „Je zit er dus eigenlijk al op voor je er erg in hebt. Op datzelfde Punt zijn al meer ongelukken ge beurd," aldus de verdediger. De politierechter vond dat M. niet onvoorzichtig had gereden, maar hij "ad zich volgens hem wel aan een 'orkeersovertreding schuldig ge haakt. Het vonnis luidde conform de eis 150 boete. (Van onze correspondent). BIEZELINGE De ijsclub „De Zwarte Weel" in Biezelinge heeft op haar jaarvergadering besloten con tact op te nemen met het gemeente bestuur om te komen tot de aanleg van een nieuwe ijsbaan. Voorts viel het besluit, dat de leden hun toe gangsbewijs tot de ijsbaan duidelijk zichtbaar moeten dragen. De leiding op de jaarvergadering berustte bij de heer Ghr. Goeree. Het ledental bleef stabiel op 300. KAPELLE, 19 febr. Kroetappelen «11.60, Golden Delicious II 55-70 '8-30, II70X 21.30. Appelen: Cox's Orange Pippin: 185 42, 180 55, 175 A 170 68, 165 42—53, 160 28—37, 19, 1165 36—38, III grof 11.60. golden Delicious: 180 31—40, 175 "»-43, 170 41—45, 165 38—40, 160 5 1180 28—36, 1175 28—37, 1170 «~42, H65 29—38, 1160 21—30. Winston: 80 51, 175 58—69, 170 61— 165 53—58, 160 31, Grof 21. Conference: 165 63—65, 160 ™-3, 155 5559 H65 63, 1160 57— 5 1155 43—53, nD 23—50, II grof g~44, II fijn 6,5—26. Comtesse de raris: iieo 24, HD 12, III grof 11, III ®>5. Saint Rémy: 170 41, 60 fp37, 170 25—33, 1160 17—31, II 4-17, III grof 9,5—24, III fijn 8— p' Groenten: Witlof afw. 26, II 55 «7 32-34, II 27—28, Spruiten H *7. Uien II 5,5, Rode tool I 10—16. (Van onze correspondent) YERSEKE Bij gelegenheid van het 25-jarig dienstjubileum van de heer Q. Pieper bij de AMRO-bank te Bergen op Zoom werd in hotel Nolet te Yerseke een receptie ge houden. Onder de aanwezigen waren de directeur en vele employés van de kantoren Bengen op Zoom, Goes, Kruiningen, Yerseke en vele andere zakenrelaties. Na eerst in Goes en Bergen op Zoom werkzaam te zijn geweest is de jubilaris thans beheer der van het bijkantoor te Yerseke, (Van een onzer verslaggevers) GOES. In vergelijking met andere provincies is de deelname aan melkcontrole in Zeeland be trekkelijk laag. Aldus meldt het jaarverslag over 1970 van de Provinciale Vereniging voor Melkcontrole in Zeeland (PVM). Van de melkveestapel in Zeeland werd vorig jaar 41,8 pet. op pro- duktie gecontroleerd. Tegenover de twee voorgaande jaren (40,5 en 41,0) betekent dit een lichte stijging. In Zeeland tomen nog vnij veel bedrijven voor met 1, 2 of 3 koeien die, hetzij voor eigen gebruik, hetzij als zoogkoe worden gebruikt. Voor die koeien heeft de melkcontrole weinig zin of is onmogelijk. Op de ca 2070 bedrijven in Zeeland waar geen melkoomtrole wordt toegepast, kwamen in 1970 ca 12.000 koeien voor: dat is nog geen 6 koeien per bedrijf. „Toch zou op een aantal van deze bedrijven (vooral daar waar meer dan tien koeien worden gehou- uden) toepassing van melkcontrole wel waardevol zijn. Dit temeer om dat de melkcontrole sinds augustus 1970 door middel van de berekening van de standaard-koeproduktie voor de bedrijfsvoering een uitermate nuttig gegeven oplevert. Met 4671 kilogram melk bleek de gemiddelde produktie vorig jaar iets lager dan in het voorgaande jaar. Sterke da ling gaven vooral de Bevelanden en Walcheren te zien. Groter wordende veestapels, die met minder mensen moeten worden gerund, maken het wel moeilijk dat het produktiepeil wordt gehandhaafd", aldus het jaar verslag. „Bovendien ligt de gemid delde leeftijd van het melkvee voortdurend lager en was over de afgelopen periode 4 jaar en 7 maan den tegenover 4, 8 en 4, 10 jaar over beide daaraan voorafgaande jaren". Dankzij de verwerking door de com puter te Arnhem beschikken de le den van de vereniging over meer en vooral snellere informatie dan voor heen. Het aantal leden daalde per 1 juli van 677 in 1969 tot 631 in het verslagjaar. Het aantal gecontroleer de koeien nam evenwel iets toe: van 8544 tot 8658. Werd het onderzoek op eiwitgehalte van de melk in 1969 nog slechts op 128 aangesloten be drijven uitgevoerd, sinds mei 1970 is dat algemeen en dus gelijk aan de totoale deelname. Hoewel Zeeland, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Noord-Holland, nog geen koeien bezit die aan levenspro- duktie van 100.000 kg melk en ho ger tomen, kunnen de volgende koeien die reeds meer dan 70.000 kg melk gaven, met ere worden ge noemd: Molenaars-Juliana van G. de Jager te Serooskerke, in 11 lacta- ties 78617 kg met 4,24 ptct vet in 3866 dagen. Duinboer van gehr. Boot te Kerkwerve, in 12 lactaties 74.852 kg met 3,68 pet vet in 381 dagen. Hoigelander, van M. Anthonisse te Poortvliet, in 9 lactaties 73.785 kg melk met 3,72 pet vet in 3230 dagen. Matje 4, van M.Rouw te Goes, in 11 lactaties 72.155 kg melk met 3,97 pet vet in 4073 dagen. Het toezicht op de uitoefening van de melkcontrole werd tot eind 1970 uitgeoefend door de Provinciale Melkcontrole Dienst PMD te Goes. Met ingang van dit jaar is de PMD opgeheven. De taak van deze dienst wordt voortgezet door de Stichting voor de Veeverbetering in Zeeland, te Goes. Het bestuur van deze stich ting behartigt voortaan, naast de ta ken van de voormalige PMD, ook die van de voormalige provinciale commissie ter bevordering van rijkswege van de rundveefokkenij in Zeeland, van het onderzoek op melkbaarheid en van de provinciale commissie van toezicht op de kunst matige inseminatie in Zeeland. On danks de voortdurende hogere loon kosten mag worden verwacht dat de meikcontroletosten de eerste jaren per toe weinig of niet behoeven te stijgen, daar de hogere kosten ge heel of grotendeels opgevangen kun nen worden door de toename van de omvang van de veestapels. De Provinciale Vereniging voor de Melkcontrole in Zeeland houdt op 26 februari a.s. haar algemene leden vergadering in „De Brasserie" te Middelburg, aanvang 9.30 uur. Op het programma staat onder meer een inleiding door de heer P. Pons te Hoogvliet over „ontwikkelingen in de nunidiveehouderdj". AMSTERDAM (ANP) Op de kunstveiling van Mak van Waay volgende week dinsdag in Amsterdam is bovenstaand stadsgezicht *an W. Koekoek een van de topstukken. De waarde van het schilderij wordt geschat op ongeveer 35.000 gulden. (Van onze correspondent) KAPELLE. Het fruitgebied Kapelle-Wemeldinge zal een gro te verandering ondergaan wan neer de ruilverkaveling voor dit gebied zal zijn uitgevoerd. Dit kwam duidelijk naar voren tij dens de in de kantine van het veilinggebouw in Kapelle ge houden voorlichtingsbijeenkomst over deze verkaveling. Het was de laatste bijeenkomst in een reeks van drie. Er werd geduren de vier uur soms fel gediscus sieerd over alles wat met deze verkaveling verband houdt. Vooral ging het over de vrees dat het gemeentebestuur de komende verkaveling zal aangrijpen om op een goedkope manier aan bouw grond te komen voor woningbouw. Deze vrees kreeg nieuwe grond toen bleek dat het gebied ten zuiden van Kapelle, gelegen tussen de spoorlijn en de rijksweg, buiten de verkave' ling wordt gehouden, omdat hier de uitbreiding van Kapelle in de naaste toekomst zal plaatsvinden, terwijl de algemene gedachte was dat de uitbreiding in noordelijke richting zou gaan, welk gebied verkaveld zal worden. Verschillende raadsleden gaven te kennen dat nog helemaal niet vast staat hoe de uitbreiding zal verlo pen. Via wethouder Dagevos en ver schillende raadsleden werd het drin gend advies gegeven aan het ge meentebestuur om op korte termijn klaarheid te brengen in deze zaak. De leiding van de bijeenkomst berustte bij het lid van de voorbe reidingscommissie, de heer W.J. Bierens. Deze zette in het begin het doel van de ruilverkaveling uiteen Een technische toelichting gaf Ir. De Jong. Deze vertelde dat volgens de plannen zoals die er nu zijn er in het gebied Kapelle-Wemeldinge nog 100 hectare boomgaard zal moeten verdwijnen. De bedoeling is overi gens wel de bestaande goede boom gaarden zoveel mogelijk te behou den. Langs het kanaal door Zuid-Beve land komt een groot natuurgebied. Ook zonder ruilverkaveling zou dat er gekomen zijn, aldus ir. De Jong. Ir. Meijborg van de dienst van het kadaster zei dat over enkele maan den het rapport voor deze verkave ling klaar is. Met rijkswaterstaat is een overeenkomst gesloten over de afwatering van het gebied Kapelle- Wemeldinge in het kanaal door Zuid-Beveland, waartoe een nieuw gemaal gebouwd zal worden. Toen voorzitter Bierens de bijeenkomst sloot, kon hij terecht vaststellen dat het een zeer nuttige bijeenkomst was geweest, waarbij veel vragen aan de orde waren gesteld, die dui delijkheid en klaarheid brachten in vele zaken die met de ruilverkave ling te maken hebben. (Van onze correspondent) NIEUW EN SINT-JOOSLAND Op feestelijke wijze heeft de wethouder van onderwijs, de heer M. A. L. Hubregtse, tijdens een ouderavond de geheel gemo derniseerde openbare Van Rand- wijksehool te Nieuw en Sint- Joosland officieel in gebruik ge- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Tijdens de dagen waarop de algemene volkstelling wordt gehouden <25 en 26 februari en 1 en 2 maart) zal in de gemeente Vlissingen een drietal Informatiebu reaus worden Ingericht. Op deze bureaus kunnen de inwo ners zich, indien de invulling van de aan hen uitgereikte telformuiieren moeilijkheden oplevert, verzekeren van nadere informatie en bijstand door ambtenaren van de afdeling bevolking van de secretarie van de gemeente. De informatiebureaus zijn op genoemde dagen opengesteld van 8.30 tot 22 uur. De informatiebu reaus worden ingericht in het stad huis, in het voormalige gemeente huis aan de Kanaalstraat te Oost- Souburg en in de Theo Thijssen- school in de Van Raaltestraat (Paau- wenburg). (Van een onzer verslaggevers) GOES De laatste tijd vinden in jeugdgebouw „De Veste" in Goes opvallende evenementen plaats. Dis cussies, filmavonden, drug-debat, op treden van gewone of experimentele popgroepen, het is er allemaal bij tegenwoordig. Carnaval wordt niet gevierd evenwel. Wel staan er het komende weekend, waarbij in dit ge val ook de maandag te rekenen is („want het is carnaval...."..), twee belangwekkende evenementen op het programma. Maandag komen twee Zuidafrikanen vertellen waarom zij enkele jaren geleden uit hun moeder land hebben moeten vluchten en nu in Nederland studeren. Zaterdag avond (vandaag) treedt een bekende Amsterdamse popformatie in de ge mengd/katholieke/protestants chris telijke jeugdsoos op: C.C.C. Folk Bleus Inc. Amos Somdaka en Fance Luthuli vluchtten in 1964 uit Zuid-Afrika, nadat zij zich tegen de apartheids politiek in hun land verzet hadden. Beide vluchtelingen kwamen na veel omzwerving-en in Kenia. Daar kregen zij beurzen om een cursus massacommunicatie te volgen. Toen Somdaka en Luthuli zich met de oprichting van een studentenbelan genorganisatie bemoeiden, wilden de autoriteiten van Kenia hen kwijt. Ze moesten binnen dertig dagen het land verlaten. Terloops waren zij door de hoge commissaris voor vluchtelingen van de Verenigde Na ties als „politiek vluchteling" er kend en kregen zij een bij die status behorend paspoort. Vanuit Kenia liep voor beide ex-Zuid-Afri kanen een lange reis: via Ethiopië, Egypte, Italië en Frankrijk naar de Benelux. In Milaan kregen zij van de Belgische vertegenwoordiging een Benelux-visum, waarmee ze met een optimistich gevoel, naar zij nu lakoniek zeggen, Nederland binnen reisden. In ons land aangekomen, werden Amos Somdaka en France Luthuli vrijwel onmiddellijk weer de grens overgezet. Ze kwamen echter hard nekkig terug, maar zonder de pas poorten. Die had de Haagse politie him afgenomen. Sinds kort heeft het tweetal nu echter toestemming om in Nederland te blijven studeren. Uit deze geschiedenis blijkt, aldus Luthuli en Somdaka, en de organisa tors van de voorlichtingsbijeen komst van maandag, hoe tweeslach tig de vluchtelingenpolitiek van de Nederlandse regering is. „Elke vluch teling van achter het ijzeren gordijn wordt met een zekere triomf ont vangen, als waren het een overwin ning op het Oostblok zelf. Maar als een vluchteling uit Zuid-Afrika, An gola of Portugal Nederland wil bin- nenreizen, wordt hij zoveel mogelijk geweerd, want Nederland heeft te grote belangen in die landen". Somdaka en Luthuli komen maan dag 22 februari om half acht in De Veste praten over oorzaken, achter gronden en gevolgen vain de appart- heidspolitiek in Zuid-Afrika. De popgroep die zaterdag in De Veste optreedt, C.C.C. Folk pl. Blues Inc. uit Amsterdam, bestaat uit acht virtuozen op allerlei instrumenten, op vokaal gebied bijgestaan door „The Girls". De band is bekend van ht popfestival van Kralingen, van het Holland popf estival, het nationa le boekenbal en zij waren, anderhalf jaa-r geleden, „het succes" van het Goese popfestival. Instrumenten die door de groep worden gehanteerd: solo- en basgitaar, mandolines, kazoo, vijfsnarige banjo, allerlei fluiten, schippersklavier, auto-harp, vissers- klavijf r*> sinds kort ook de dulcemer. „Iet repertoire bestaat uit Blues, city-blues, square dances, ballades, oude rocknummers en vooral ook eigein composities zoals „the visitor", een nieuw nummer dat ook op de lp staat, die volgende week op de maikt wordt gebracht. CCC is voorts bekend van radio en tv en als de bonte hond, onder meer in de VPRO-programma's. Zaterdag avond om acht uur dus in „De Veste" in Goes. steld. In de feestrede releveerde de wethouder de nieuwe moderne inrichting van de school die een totale gedaanteverwisseling heeft ondergaan. De klaslokalen die al eerder wer den vernieuwd zijn geheel aange past aan de moderne eisen van het onderwijs. In de wanden zijn open kasten aangebracht waarin een uit gebreide informatiebibliotheek voor de leerlingen is opgeborgen. In een opklapbare werktafel is een handig ingerichte t.v.hoek. Een bandrecor der en een dia-hoek voor gespro- grammeerd audio-visueel onderwijs completeren het geheel. Een oud klaslokaal waar vroeger de muziek vereniging repeteerde is nu inge richt tot personeelskamer met een gezellig zitje. De oude hal is volle dig gemoderniseerd en de perso neelskamer kan worden gebruikt door de leerlingen om groepsop- drachten uit te voeren. De grootste aanwinst is de nieuwe ontmoetingsruimte. Een oud lokaal, waar vroeger een gedeelte van de kleuterschool onderdak vond, is nu omgetoverd tot een ruime zaal waar de kinderen op een verplaatsbaar podium elkaar voordrachten, toneel stukjes en werkstukken kunnen to nen. Dit lokaal is eveneens geschikt voor handenarbeid-onderwijs. Aan grote werktafels kunnen de leerlin gen hun expressieve talenten uitle ven. Een wand is voorzien van een kurkbord, waarop werkstukken kunnen worden aangebracht. Een aanrecht draagt er zorg voor dat het materiaal weer schoon kan worden opgeborgen. Buiten de school is een ruim en groot schoolplein aangebracht. De vele aanwezigen werden door de leerlingen vergast op een musical Het bestuur van Volksonderwijs heeft de school een volledige pop penkast met poppen en toebehoren aangeboden.

de Stem | 1971 | | pagina 9