model met IN BEBOUWDE FOKKERIJEN MIDDEN KOM Varkens van Sint-J ansteen staan model met carnaval Druk seizoen voor „Hava Naguila'' personenauto's 11 TM 21 FEBRUARI 7TEM. VOLKSDANSGROEP UIT VOGELWAARDE Bijna ton o op begroting Oostburg streek stad Breskens won lucktbuks- schieting van Aardenburg Botsing te Breskens Natuurwacliters geïnstrueerd Aardenburg Opbrengst Memisacollecle WEEK INBRAAK IN VAKANTIEHUISJE TE KLOOSTERZANDE Rode Kruis vertoonde film in Aardenburg Carnavalsprogramma van Zuiddorpe Lezing over drugs in sporthal Hulst V olkstellers kregen instructies in Sluis Westdorpe [Bejaardeiischietiiig szing over fcontainer- vervoer voor )e Ruyterschool brieven VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 v -rara '*,'">1» kanaalzone |n onze betere doordou- i hele hebben en houwen |gen. luit 't lood, maar geen lijn voorstel: krant dun- T'en die 83.836 abonnees J deugdelijke brievenbus llepondt toch óók. Zijn I d'r zou iets aan die té ■geschermde brievenbus- ren. épondt afgesproken, dat (it schriftelijk zuUen vra- u er wat aan? bezorger Vollepondt en ZUIDWEST NEDERLAND land van Hulst Schieting De schuttersvereni ging „Nooit Gedacht" heeft in de I zaal St. Cecilia een sohieting gehou den waaraan 109 schutters deelna- I men. Er waren vier hoge vogels. I Deze werden geschoten door O. I Meersman uit Meerdonck, G. Von'ck I uit Meerdonck, G. Baart uit Sas van I pent en R. de Bisschop uit, De Klinge. De beide zijvogels werden I geschoten door O. Meersman uit I Meerdonck en Th. van Daden uit Istekene. Het grootste aantal vogels, I namelijk vier stuks, werd geschoten Idoor J. de Paepe uit De Klinge. Schieling De uitslag van de |jchieting, gehouden bij S. Blom- rt in Hulst luidt als voligt: hoog- :1: V. de Vos, Hulst; zijvogel: J. Blommaert, Hulst; zijvogel: L. van Helsland, Hulst; meeste vogels: Th. ran Goethem, LamsWaarde en P. Rijn, Kapellebrug, drie stuks. (ADVERTENTIE) Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 17,95 per kwartaal, tminen ver spreidingsgebied (excL 50 ct. in cassokosten) 6,20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAÏONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 <3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 7764. Postbus 116 A. F. Koopman Chef Zeeland tel. privé 7438 (01180) Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeüwsch- Vlaanderen: G. van Berke) (01150-4866) Redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R. van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV. EXPLOITATIE: Wnd. Inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. - Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman. Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R. Vaes (01195-433) (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Knorrende varkens, overlopende gierputten, in ■de zomermaanden vele op lekkere hapjes beluste vliegen en bij een ongunstige windrichting soins wat stank. Dat zijn enkele van de plagen, waarmee een aantal bewoners van de Brouwerijstraat in Sint Jansteen worden geconfronteerd, omdat in deze straat, in het centrum van het dorp tussen de gewone blokken woonhuizen ook een aantal varkensfokkerijen zijn gevestigd. Het is van de Zeeuwsch-Vlamin- gen bekend, dat ze ov-er bet alge meen vrij verdraagzaam zijn. Zo ook in Sint Jansteen. Geen van de buurtbewoners vindt het eigenlijk de moeite om van de overlast veel bombarie te maken.. De varkenshou ders zelf stellen alles in het werk om de hinder zoveel mogelijk te beperken. Maar een vreemde situa tie blijft het: tientallen varkens, ge huisvest te midden van eerzame Steense burgers. Een ideale situatie om metjuist, ja, carnaval op de hak te nemen. En dat zal dan ook gebeuren. In een in de Brouwerijstraat (naast een varkensfokkerij) geves tigde loods wordt hard gewerkt aan een carnavalswagen met de varkens- overlast tot onderwerp. Het belooft een „ludieke" toestand te worden. Hoofdfiguur is een levensgroot, of eigenlijk nog veel groter dan le vensgroot namaaikvarken, compleet met bewegende poten en wapperen de aren. Andere ingrediënten voor deze carnavaleske creatie: een bruid en bruidegom, echte stinkende mest en uiteraard varkens. Echte dan wel te verstaan. Op deze manier proberen de niet-agrarische bewoners van de Brouwerijstraat bun wei-agrarische buren duidelijk te maken, dat het toch niet altijd even fijntjes is om een regiment varkensfokkerijen in de straat te hebben. Deze toestanden met carnaval hekelen is beter dan officieel stappen te ondernemen, zo vinden de bewoners van de Brouwe rijstraat. Dat het een beeld is, dat in deze moderne tijd eigenlijk niet meer past, daarover is men het eens. Een van de betrokken bewoners heeft zelfs berekend, dat er vorig' jaar in de Brouwerijstraat meer var kenshokken zijn bijgekomen dan in seel Sint-Jansteen huizen zijn ge bouwd. En daaruit heeft men dan Weer de ietwat vrijblijvende conclusie ge lrokken, dat het voor een varken gemakkelijker is in Sint Jansteen een onderkomen te vinden dan voor een pasgetrouwd paartje. Helemaal gaat die stelling nou ook weer niet op, want binnenkort komen er weer een aantal woningen gereed. We we ten uit betrouwbare bron, dat de woningbouwvereniging niet voorne mens is om er varkens in onder te brengen. Al met al wringt de schoen toch een beetje in de Brouwerijstraat, al wil men dat niet openlijk toegeven, omdat de onderlinge verhoudingen er ondanks alles toch wel goed zijn. Een van de bewoners, de heer J- Bleyemberg: „Tja, het is eigenlijk een vreemde toestand, nietwaar? Het is wel voorgekomen, dat ik mijn auto niet kon gebruiken, omdat er gier onder lag. Dat sijpelde zo door de muur. Toen de buunman het hoonde heeft hdj meteen maatregelen getroffen, maar het zal je toch maar overkomen. wesl-zeeuwsch- Vlaanderen Aan het varken dat de hoofdrol speelt in de parodie van de Brouwerij straat op de daar gevestigde varkensfokkerij, wordt nog hard gewerkt. ®K80B Kt Pt® 1"? (Van onze correspondent) AARDENBUBG In het kader van de Zeeuwsch-Vlaamse competi tie luchtbuksschieten vond in het sportpaviljoen te Aardenburg een ontmoeting plaats tussen De Missers, uit Aardenburg en „Breskens". De bezoekers behaalden een overwin ning ,en behielden hierdoor hun kan sen op de eindzege. De uitslagen waren voor „De Missers": 1 L. v. Kruyssen 174, 2 K. de Koeijer 173, 3 C. v. Hormon 172, 4 Th. Kockuyt 171, 5 R. Maemhoudt 169. Totaal 859 punten. Uitslag voor „Breskens": 1 J. Goossen 177, 2 O. de Witte 174, 3 H. Brand 172, 4 F. Monjé 171, 5 J. de Goninick 168. Totaal 862 punten. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Voor de volksdansgroep „Hava Naguila" uit Vogelwaarde breekt een druk seizoen aan. Men heeft diverse uitnodigingen ontvangen en heeft zelf ook de nodige activiteiten op het programma staan die in eigen omgeving zullen worden uitge voerd. Zaterdag 6 maart zal Hava Nagui la deelnemen aan het eerste verjaar dagsfeest van de volksdansgroep „Vodago" uit Goes. Hava Naguila zal hier optreden met alle vijf de afdelingen, de twee kindergroepen, de twee jongerengroepen en de groep senioren. Op 12 april (tweede paasdag) wordt in de sportzaal te Hengstdijk een kinder-volksdansfeest georgani- eerd, waarbij Hava Naguila als gast eer zal optreden. Hieraan zullen naast de eigen kindergroepen o.a. groepen uit Goes, Oud-Gastel en Roosendaal deelnemen. Acht en negen mei zal de Vogel- waardse volksdansgroep deelnemen aan een volksdansweekend op het „Zilveren! Schor" te Amemuideu, terwijl 8 én 9 juni weer een belang rijk weekend voor de groep is in verband met deelname aan een dansconcours in Oud-Gastel. Het is de eerste keer in het bijna driejarig bestaan van Hava Naguila dat aan een wedstrijdweekend wordt deel genomen. Men is dan ook hiervoor nu reeds intensief aan het oefenen om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Op 10, 11, 12 en 13 juli gaat Hava Naguila naar Hoevelaken om, even als vorig jaar, daar enkele vakantie dagen in een blokhut door te bren gen. Er staan ook enkele officiële optredens in de omgeving van Hoe velaken op het programma. Tot slot van het seizoen zal Hava Naguila op zondag 24 oktober haar driejarig bestaan vieren met een volksdansfeest, waaraan diverse volksdansgroepen uit Zeeland, Bra bant en België zullen deelnemen. Een aantal uitnodigingen om op te treden, o.a. uit Eyerghem (Belgjë) en Terneuzen, wordt nog in beraad gehouden. Om al deze activiteiten zo goed mogelijk te kunnen verzorgen zijn de bestuursleden van de volksdans groep op dit moment reeds bezig via een aantal volksdanscursussen zich nog meer te bekwamen, zodat het dansrepertoire van de groep regel matig vernieuwdkan worden. De Vogelwaardse volksdansgroep heeft nu 95 ledan, terwijl bovendien 'nog een aantal belangstellenden op een wachtlijst gezet zijn. It. .IJ».; (Van onze correspondent) BRESKENS -Op de kruising BuitenlUst op rijksweg 58 ontstond een aanrijding tussen twee personen auto's bestuurd floor E. J. uit Am sterdam en Cfa. de M. uit Lisse. Het ongeval ontstond doordat E. J., ko mende vanuit Groede, geen voorrang verleende aan De M., die uit de richting Schoondijke kwam. De auto van D-e M. werd zwaar beschadigd en ook J..had aanzienlijke schade. (Vain een onzer verslaggevers) AXEL Naar schatting driehon derd leerlingen van lagere scholen uit Axel hebben gistermiddag de instructie-voordracht van de „jeugd- natuurwacht" bijgewoond. Ze wer den ontvangen in het gezellenhuis waar een natuurfilm werd vertoond. De instructievoordracht gaat voor af aan een installatie-bijeenkomst van nieuwe jeugd-natuurwachters, die binnenkort wordt gehouden. Burgemeester M.K. van Dijfce zal dan de jongelui instaUeren, die lid willen worden van de jeugdnatuur- wacht. Zoals gemeld is in Axel on langs een afdeling opgericht. Het was donderdagmiddag de di recteur van de stichting Jeugd en Natuur, C. Voorhoeve, die bij de- natuurfilm voor het nodige commen taar zorgde. Hij wees de jongeren onder meer op het lyut en het doel van de natuurwacht. De bijeenkomst werd ingeleid door de voorzitter van de nieuwe jeugdnatuurwacht, de heer H. Goossens. Prijsschieting Uitslagen prijs- schi-etingen van de handboogmaat schappij Sint-Sebastiaan: Ie hoogvo gel: Alb. de Meij-er-e; zijvogels: Rob de Rooze en H. van Iwaarden; kal len: 1-e D. van Hermon, 2e niet afgeschoten: prijsvogels: H. v. Iwaarden, Fr. Lippens, J. v. Iwaar den, A. Ballegeer, P .Blondeel, Albr de Meijere, W Buze-ijn, Rich de Wispelaere, W. Dhondt; meeste klei ne vogels (5): Rich, de Wispelaere: extra prijzen: F. Lippens en Em. Minnaert. Tweede schieting: hoogvo gel: P. Lippens; zijvogels: R. de Wispelaere en P. Blondeel; kallen: H. v. Iwaarden en Jules de Rij^ke; meeste kleine vogels (6): Iz. Puijen- broek: prijsvogels: H. v. Iwaarden, J. Cattoor, Iz. Puij-enbroek, Jules de Rijck-e, Fr. Lippens en Alfr. Dhondt. Jongerenmis Zondag zal in de parochiekerk van Aardenburg weer een eucharistieviering plaatsvinden met rhytmische muziek en gezan gen. Medewerking wordt verleend door de leerlingen van de meisjes en jongensschool en door het d-am-es- en mannenkoor. (ADVERTENTIE) Fancy-fair Ter versterking van de clubkas zal de voetbalvereniging SV Sluis zaterdag en zondag in de raadskeld-er van het stadhuis een fancy-fair houden. Naast de gebrui kelijke -attracties is er 's avonds ook gelegenheid tot dansen. Zondaga vond om negen uur zal de trekking plaatsvinden van die loterij, waar voor de middenstand van Sluis veel prijzen beschikbaar heeft gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HULST De collecte voor de Memisa te Hulst heeft in de basiliek en het bejaardentehuis De B-lauwe Hoeve te zamen opgebracht 2.021,29. (Van Onze correspondent) KLOOSTERZANDE De reeks inbraken in de omgeving van Kloos- terzande is weer uitgebreid. Deze keer was de vakantiewoning' van de Duitser P. P. B .uit Düsseldorf aan de Zoutedijk aain de beurt. Doorhet verbuigen van -een hangslot en het open-wrikken van een luik verschaften de dieven zich toegang tot het huisje Er worden een Zaanse en een Schwarzwaldkoe- koeksklok vermist. Ook deze keer ontbreekt van de daders elk spoor. (Van onze correspondent) AARDENBURG I-n de Sociëteit te Aardenburg verzorgde de afde ling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van Heit Rode Kruis een filmavond. Voor een behoorlijk aantal led-en -en ande re belangstellenden werd de kleu renfilm „Zolang er mensen zijn" gedraaid. De film zal vandaag (vrij dag) worden vertoond in het dorps huis te Sint-Kruis en op 26 februari te Eede in het parochiehuis. AMSTERDAM 641 RAI geopend 10-17en 19-22 uur, zaterdag en zondag 10-17 uur, toegang f 4,00. speciale uein-toegang-biljeiten met 3x reductie verkrijgbaar op 140 ns-stations (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „De begroting die hierbij wordt aangeboden, sluit met een post onvoorzien van f. 83.677.-" aldus gisteravond burgemeester A. Schipper van Oostburg tijdens de raadsvergadering. „Helaas niet de tien gulden per inwoner die als algemene vorm wordt aanvaard". De raad werkte zich overigens snel door de 23 punten tellende agenda heen. Zij verleende een kre diet van f. 2.984,68 voor het plaatsen van een afrastering rond de r.-k. kleuterschool te Schoondijke en eveneens een krediet, ditmaal van f. 3.165,64 voor het plaatsen van een zelfde afrastering rond de r.-k. lage re school. De raad nam het principe-besJuit medewerking te verlenen aan de bouw van een r.-kx kleuterschool te Hoofdplaat. Eveneens werd het prin cipebesluit genomen een tweeklassi- ge openbare school in de woonkern IJzendijke te stichten. Een bestem mingsplan voor het gebied Bres- kens-west wordt voorbereid, aldus besloot de raad. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Het carnavalspro gramma van Zuiddorpe is met een aantal onderdelen uitgebreid. Zater dagmorgen om tien uur wordt in het parochiehuis voor de jeugd een film vertoond, waarin een robot de hoofdrol speelt. Zondagavond om ze ven uur begbit een jeugdsoos voor jongeren van 14, 15 en 16 jaar. Dinsdag is er een kindercarnaval. Op die dag wordt om 13.30 uur een carnavals-prins of prinses gekozen, die de naam krijigt van Rienus I. Daarna is er een optocht door het dorp, eindigend bij het bejaarden huis. Na afloop van het bezoek daaraan is er in het parochiehuis een jongerenbal. Dinsdagavond acht uur verzorgen de Gold Stars de muzikale omlijsting van een gekos tumeerd bal, dat dan tot besluiit in het parochiehuis wordt gegeven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Professor dr. E. J. Ariens zal op maandag 1 maart in sporthal Den Dullaert in Hulst een lezing houden over drugs en drugge bruik. Dr. Ariens komt naar Hulst op uitnodiging van de katholieke middelbare schoolvereniging en zal spreken voor leerlingen van de J-an- senkis-soholenigemeensehap. (Van onze correspondent) SLUIS In de raadzaal van het stadhuis te Sluis vond een instruc tiebijeenkomst voor de tellers van de volkstelling plaats. Door de in schakeling van onderwijzers, doua neambtenaren en gepensioneerden beschikt men te Sluis over een vol doende aantal tellers. In zijn inlei dend woord wees burgemeester mr. H. P. L. van den Beid vooral op de plicht tot geheimhouding van de ge gevens. De met de telling belaste ambte naren gaven een uitvoerige toelich ting over de werkzaamheden, die door de tellers dienen te worden verricht. Gewezen werd hierbij o.m. op de extra-televisieuitzending van morgen (vrijdag) -a.s. van 18.00 tot 18.45 op Nederland I ter instructie van de tellers. men aanaxwnng geuoor bij de installering van de jeugdnatuunoachl te Axel Enkele grondaankopen in Nieuw- vliet konden de goedkeuring van de raad wegdragen. Bij de mededelin gen was een brief van de Neder landse Heide-Maatschappij omtrent een overschrijding van een gepland krediet voor een overdekt zwembad. Deze overschrijding bedroeg f. 30.000,- en vond nogal wat beden kingen bij de heren Van Schaick (KVP) en Barends (PPR). De burgemeester zegde toe nauw lettend de verdere ontwikkeling van dit project te zullen gadeslaan. Tijdens de rondvraag kwam nog even de welzijnsstichting in oprich ting ter sprake. Gebleken was uit publikaties aldus de heer Van Schaick dat slechts op Aarden burg gewacht behoefde te worden voor de stichting een feit zou zijn. De heer Vergouwen deelde mee dat hij in zijn hoedanigheid van lid van de bewuste werkgroep ook pas 's morgens de begroting van de wel zijnsstichting had ontvangen. Hij re sumeerde nog even in het kort de ontstaansgeschiedenis en burgemees ter Schipper voegde daar ook aan toe dat men nu eenmaal om princi pebesluiten van b. en w. had ge vraagd. Van Sluis en Oostburg wa ren die gekomen. Het wachten is op Aardenburg. Carnavalsbal In de zaal van Het Oud Raedhuys bij M. Pluijm wordt zaterdag een carnavalsbal ge houden op muziek van de nieuwe Sonny" stereoinstallatie. Voor deze dansavond, die om acht uur begint, wordt geen toegangsprijs gevraagd. Feestavond De r.-k. voetbalver eniging „RIA-W" houdt de jaarlijkse feestavond op vrijdag 5 maart in de zaal van Het Oud Raedhuys. Aan de leden met hun dames wordt eerst een maaltijd aangeboden, waarna de avond verder in een gezellig samen zijn zal worden doorgebracht. Bromfietsen beschadigd Na een discobal, dat werd gehouden in de zaal „Het Oud Raedhuys" te West dorpe, zijn van een aantal bromfiet sen, die op het dorpsplein stonden, de koplampglazen vernield. Voorna melijk bromfietsen met het merk Zündapp werden de dupe van deze misplaatste grap. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND (Van een onzer verslaggevers). KOEWACHT Aan de bejaar- idenschieting in Koewacht, die werd feehouden bij Jozef de Guchteneire, pebben 42 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: Hoogvogel: A. de Poorter (Moerbeke B), le eijvogel: C. de Schepper, Koewacht, zijvogel: C. Gijsels, Koewacht. Heeste kleine vogels: vier stuks, [eschoten door P. van Gassen uit Uoosterzande. De extra prijzen gin- !en naar T. van Leuven, E. van Baever en naar H. Manneus. De volgende bejaardenschieting jrordt dinsdag 2 maart gehouden. t)p zaterdag 20 februari is er bij J. de Guchteneire in Koewacht even- lens een schieting. Deze begint om B.OO uur. (Van onze correspondente) 1 rijdag organiseert de vereniging ran oud-leerlingen van de De Ruij- •rschool te Vlissingen een lezing Iver containerisatie. De heer C. II. an Elderen, directeur vaii de Euro- Pa Container Terminal Rotterdam, Ml deze betrekkelijk nieuwe ver voerstechniek behandelen. [Dit onderwerp staat de laatste tijd «zonder in de belangstelling o.a. in haven van Vlissingen. Het be- fiur van de vereniging van oud erlingen heeft ook een aantal auto- Iteiten uitgenodigd die nauw bij |ze ontwikkeling betrokken zijn. lezing begint om 7 uur in het [euwe schoolgebouw, Boulevard Bakert 49 te Vlissingen. jüp dezelfde avond organiseert bo- Ingenoemde vereniging en bet an- ffnaat Onze Loods een mode-siera- Snshow voor de dames. De aanvang prvan is acht uur.

de Stem | 1971 | | pagina 5