Wallenloop in Goes kan niet doorgaan PIET VONCK FAVORIET CROSSTITEL Zware duels voor leidende ploegen GEZOND ZEEUWSE CLUBS ZIJN TEGEN VOETBALSTOP Winstkansen Goes Prestatieloop van Dynamo: 6 maart 4 Deinin GOUDSMIT-HOFF Q£v Gemeente werkte niet mee ONA wint] opnieuw verrassend! KNVB-saterdagvoetbal' Met kermis toch ook niet vrij HANDBAL TEAM VOOR GOES Middelkamp opent weg- carnaval vieren seizoen sport Behang van klasse! O'O met sprankelende frisdranken. Blijf fit door Kikkerop-sinas- vruchten limonade. Rijk aan C-vitamines tegen griep en andere winterkwaaltjes. Lekker! Verkwikkend! In royale gezinsflessen. Altijd even goed! Land van dominees te boek VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 'RIJDAG 19 FEBRUARI (ADVERTENTIE) (Van onze atletiekmedewerker) GOES Zaterdagmiddag zal de laatste wedstrijd in de crosscompe titie plaatsvinden. Deze crosscompetitie die over vier wedstrijden is georganiseerd heeft veel belangstelling getrokken van de atleten. Voor het individuele klassement moet men minstens aan drie wed strijden hebben deelgenomen wil men in de eindrangschikking kun nen worden opgenomen, terwijl voor het verenigingsklassement alle vier wedstrijden worden opgeteld. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat deze vierde en laatste wedstrijd door AV '56 te Goes op de Oostwal zou worden georgani seerd, maar de voorwaarden, die de gemeente Goes aan het organise ren van deze Wallenloop zou stellen waren van dien aard dat de Goese atletiekvereniging heeft besloten naar Wilhelminadorp te verhuizen. Nadat vorig jaar de Goese atle tiekvereniging de bepaling van de gemeente Goes dat het parkoers eerst gekeurd diende te worden on gedaan had weten te maken werd twee dagen voor de wedstrijd de vergunning verkregen met de bepa ling dat bij volgende wedstrijden slechts één vergunning verleend zal worden indien zij zich zou verbin den de schade ten gevolge van de wedstrijden aan gemeentelijke ei gendommen te vergoeden. AV'56 heeft daarom afgezien voor de twaalfde maal de Wallenloop te Goes te organiseren, temeer omdat de club kort geleden een schrijven van de gemeente heeft ontvangen over een trainingswedstrijd in het recreatieplan, met openbare speel weiden „op de paden" voor leden een trainingswedstrijd georgani seerd. In de brief van de gemeente Goes werd gesuggereerd dat het niet ondenkbaar was dat er schade kon worden toegebracht aan gemeentelij ke eigendommen en dat mede in verband met trimacties hiervoor van te voren toestemming moest worden gevraagd. Voor AV'56 een onbegrij pelijke zaak temeer daar door de gemeente Goes in het gemeentelijk mededelingenblad „Samenspel" de inwoners worden uitgenodigd juist in dit recreatiegebied gebruik te maken van de opanbare speelwei den, om zelfs hun tenten daar op te .slaan, Piet Vonck, onbetwist de grote jauoriet voor de Zeeuwse CTosstitel. (Van onze medewerker) BREDA De leidende clubs in de derde klas Zuid van het KNVB- zaterdagvoetbal krijgen zware wed strijden te verwerken dit weekein de. Good Luck, dat de tweede plaats bezet moet naar Dinteloord dat op eigen veld slechts eenmaal verloor (van Wit Zwart). De Westhoekers staan één punt achter de Verenaren. Verlies zou de kansen voor Dinte loord aanmerkelijk doen dalen, al hebben er theoretisch nog zes clubs kans op de titel. Vorig seizoen ver loor Good Luck de uitwedstrijd ter wij! de thuiswedstrijden in een gelijk spel eindigden. Daar zal het nu ook niet ver vanaf liggen. Beide verenigingen bestaan dit jaar 25 jaar en het zou een eer zijn dit jubileum met een kampioen schap te kunnen bekronen. Maar er zijn meer kanshebbers, die het ech ter ook niet gemakkelijk krijgen. Wit Zwart staat hoger genoteerd dan Krabbendijke maar in het Wit Zwart-kamp is men er zich van bewust dat dit ook geen gemakkelij ke opgave wordt. NOAD, dat met een gelijk aantal punten als Good Luck de derde plaats bezet krijgt het op papier gemakkelijker nu Rillandia op be zoek komt, dat nog in de gevarenzo- Cas Mulder: duel om de tweede plaats. (ADVERTENTIE) RECOM 243 De ontvangst van deze laatste brief heeft AV'56 doen besluiten na 11 jaar met succes de Wallenloop te hebben georganiseerd uit te zien naar andere mogelijkheden. Dank zij de medewerking van de direc teur van de Wilheiminapolder, de heer J. Minderhoud en waterschaps ambtenaar de heer Van Oost heeft de organiserende vereniging te Wil helminadorp de beschikking gekre gen over een aantrekkelijk parkoers dat in de onmiddellijke omgeving is gelegen van het „Wilhelminahuis". Tevens zal een prestatieloop worden gehouden over zeven kilometer over de zee- en binnendijken richting van het Goese Sas. Kees van Dalen van AV'56 die thans het individuele klassement aanvoert zal deze plaats niet kunnen behouden. De Hulstenaar Piet Vonck zal ongetwijfeld zaterdagmiddag winnaar worden en zodoende het 'maximaal aantal punten 'verzamelen en de kampioenstitel behalen. Indien Cas Mulder van Dynamo hersteld zal zijn dan kan om de tweede plaats nog een felle strijd ontstaan met Kees van Dalen. Zowel bij de A- als bij de B-jongens zal de kampioenstitel wel naar een Hulste naar gaan. Bij de A-jongens is Ar nold Schout van RKHAV favoriet en bij de B-jongens zijn jongere broer Jo Schout. De spannende strijd bij de C- jongens tussen Peter Moelker van Scheldesport Paul Sijp van AV'56 en André Stroo van Marathon zal ongetwijfeld gewonnen worden door Peter Moelker. De titel bij de dames en A-meis jes zal zaterdagmiddag een felle strijd opleveren tussen Elly Boers van Zeeland Sport en Trynie Smeenge van Dynamo'70. Elly Boers heeft tot nu toe twee maal gewon nen en Trynie Smeenge een maal. Weet Trynie Smeenge te winnen dan komen zij beiden op eenzelfde puntentotaal. Voor het verenigings klassement is het jammer dat RKHAV een keer verstek heeft la ten gaan. AV'56 gaat nu op kop bij de senioren en A-junioren en bij de B- en C-junioren, zodat de vereni- gingstitel AV'56 niet meer kan ont gaan. Naast de wedstrijden voor de KANU-leden heeft AV'56 weer de gebruikelijke wedstrijden in het programma opgenomen voor scholie ren. Hiervoor zijn al een groot aan tal deelnemers ingeschreven van de verschillende Goese scholen. De scholieren-beker die vorig jaar werd gewonnen door de Prinses Irene- school zal hoogstwaarschijnlijk op nieuw naar deze school gaan omdat deze school met een groot aantal deelnemers in de diverse groepen heeft ingeschreven. De wedstrijden beginnen om twee uur en tot een half uur voor de wedstrijd kan als nog worden ingeschreven. De prestatieloop begint om drie uur achter het dorpshuis waar even eens start en finish zijn gelegen van de wedstrijden. Alle deelnemers ontvangen van de organiserende vereniging een herin nering terwijl voor de winnaars be kers en medailles beschikbaar zijn. Van onze sportredactie) TERNEUZEN/MIDDELBURG Het voetbal in het district Zuid I van de KNVB ligt zondag stil. Aanleiding daartoe is het carnaval dat in de zuidelijke provincies met voile overgave wordt gevierd. Een feest, dat de komende dagen ook Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in de ban houdt, maar voor de rest valt het in Zeeland met de festiviteiten wel mee. Daarom bestaan er ook vraagtekens b(j diverse Zeeuwse clubs, die in de KNVB uitkomen. Immers de afdeling Zeeland van de KNVB heeft voor carnavalszondag wel normaal een programma vastgesteld. En dat terwijl de KNVB-clubs dus zondag werkloos langs de kant moeten blijven. heel wat bezoekers gekost. Maar ik kan wel begrijpen dat wij in de moeilijke hoek zitten. Wij zijn de enige Zeeuwse vertegenwoordigers in deze eerste klas. Als er nu nog een was dan konden wij op carna valszondag tegen elkaar spelen". Secretaris Van Halen ziet een ge vaar in het stopzetten van de com petitie voor zjjn elftal. Van Halen: „Na de winterpauze hebben wij al weer twee wedstrijden gespeeld en nu zondag de zaak weer stil ligt, lopen we de kans dat het wedstrijd ritme verdwijnt uit het eerste elf tal. Daarom doen we mee aan dat zaalvoetbaltoernool van Vlissingen. Het is niet de ideale oplossing, maar de spelers hebben in ieder geval iets". Voor secretaris Van Dixhoorn van Terneuzen hoeft de KNVB de com petitie ook niet sitól te legen voor het carnaval. „Voor mij is het niet nodig. Wij krijgen toch ook geen zondag vrij als er in Terneuzen kermis wordt gevierd?", aldus Van Dixhoorn. De secretaris van Terneu zen ziet overigens niet dat de com petitie in evaar komt door dit be sluit van de KNVB. Van Dixhoorn: „In het begin van het seizoen is alles vrij vlot verlopen. Dus we zijn aardig gevorderd met de wedstrij den. Maar het blijft natuurlijk het beste om gewoon te blijven spelen". Terneuzen doet dat dan ook, zater dag, en wel tegen Honfcendsse. En daarnaast neemt het zondag deel aan het toernooi te Vlissinen. Ondanks het feit dat carnaval in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen uitbundig wordt gevierd, is Steen-secretaris P. M. M.' de Maat het ook niet hele maal eens met de stop, die de KNVB de competitie in district Zuid I heeft opgelegd. De Maat: „Ergens is het een strop voor ons. We draad den juist lekker en nu v-alt er weer een zondag tussenuit. Maar we zul len zondag toch waarschijnlijk vriendschappelijk spelen. Het is de bedoeling tegen Stekene te spelen. De wedstrijd begint dan oom één uur, zodat iedereen nog volop de gelegenheid heeft zich in het carna- valsgebeuren te storten". Secretaris Van der Eyk van de tweedeklasser Vlissingen is bijvoor beeld bijzonder verbolgen op de competitieleider nu de competitie totaal is lamgelegd'voor het carna val. Van der Eyk: „Met carnaval hebben wij in Zeeland toch niets te maken. Ik vind dit des te meer een flater van de KNVB, omdat men ons wel heeft verplicht vorige week zondag tijdens de wereldkampioen schappen schaatsen een inhaalwed strijd te spelen. Dat kostte ons ze ker duizend toeschouwers. En wie zal dat betalen? De KNVB zeker niet. We hebben er fel tegen gepro testeerd, maar dat hielp niets. Ik had die wedstrijd liever aanstaande zondag gespeeld". Als compensatie voor het stilleg gen van de competitie houdt Vlissin gen zondag een groot zaalvoetbal- toernooi in de sporthal. Aan dit toernooi nemen de volgende clubs deel: Middelburg, Terneuzen, Wal cheren, Zeeland Sport, Goes, Zeelan- dia, Breskens en uiteraard Vlissin gen zelf. Het toernooi, dat is uitge schreven voor eerste elftallen, be gint 's morgens om negen uur en ligt van half twee tot vier uur 's middags stil. Voor de zaalhandbalin terland Nederland-Noorwegen. Na half vier zullen de finales van het zaalvoetbaltoernooi worden afge werkt. Middelburg-secretaris L. W. van Halen is het helemaal met zijn „collega" van Vlissingen eens. Van Halen: „Wij speelden tijdens de we reldkampioenschappen schaatsen in Gotenburg thuis tegen DESK. Ik had veel liever gezien dat deze wedstrijd voor aanstaande zondag was vastgesteld. Nu heeft het ons Terneuzen-secretaris Van Dixhoorn: „we krijgen toch ook geen zondag vrij als er in Terneuzen kermis is?'" (Van onze medewerker) AXEL De beide ontmoetingen van de St. Aloysiusteams in de landelijke competitie tegen TSF 1 en 2 gaan niet door. De Zeeuwse competitie draait echter normaal door. Favoriet St. Aloysius 3 gaat in de eerste klas naar Biggekerke waar de moeilijke wedstrijd wacht tegen Big Smash 1 dat soms voor verras sende dingen kan zorgen. De beide degradatiekandidaten Pzem I en MZ 2 gaan trachten elkaar de rode lan taarn te overhandigen. Goes 1 zal zich in de tweede klas tegen MZ 4 kunnen handhaven op de tweede plaats terwijl Wilno 3. wil het aanspraak maken op promo tie, zeker van Big Smash 3 moeten winnen. Zand 1 ontvangt St. Aloy 4 en moet beide punten in eigen huis kunnen houden. Zand wordt in staat geacht in eigen MZ 7 van zich af te houden, waar door de promotieplannen vastere vormen gaan aannemen. MZ 5 het tegen Goes 2 redden maar tooh nog even moeten wachten rens de kampioensvlag wordit uitge stoken. De topper in de kampioensgroep vierde klas is ongetwijfeld de ont moeting tussen de nog ongeslagen teams Goes 3 en St. Aloy 5. Een gelijk spel is te verwachten. Big Smash 5 kan hiervan profiteren door MZ 9 een nederlaag toe te brengen. GOES Het Nederlandse daines- handbaiteam dat vandaag in Goes en zondag in Vlissingen tegen Noorwe gen zal uitkomen, zal uit de volgen de speelsters worden geformeerd: Do elverd ed igsteraDini van Maan- en (Swift R), Petra van Buuren (Niloc) en Sandra Reindens (Hel las). Veldspeelsters: Marianne de Meurichy (Walcheren), Henny Lan- zaat (Niloc), Adri Meijer (Niloc), Carry Pillar (Niloc), Suzanne Geer- dink (Swift R), Wil van Draanen (Niloc), Wil Cloequet (Swift R), Kitty de Waart (NÊoc), Yvonne de Smit (Walcheren), Gré Balstra (Zeeburg) en Maja van Kapel (Hel las). (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Dynamo '70 or ganiseert op zaterdag 6 maart een massale prestatieloop in Oostkapelle. Vorig jaar kwamen ruim 1900 deel nemers aan de start van deze voor Zeeland unieke loop, waarbij men een afstand van 10 kilometer binnen anderhalf uur moet overbruggen. Voor de loop van dit jaar verwach ten de organisators tussen de 2500 en 3000 deelnemers. De accommodatie is daar volledig op ingesteld. Hadden de deelnemers vorig jaar veel vertraging door het feit dat er bij de finish maar één doorlaatfuik was, dit jaar zullen er niet minder dan vier zijn Het par cours voert de deelnemers over een van de mooiste gebieden van het eiland Walcheren. Door het prachtige waterwingebied (normaal voor het publiek afgesloten), de duinen, het bos en het strand. Vorig jaar namen heel wat beken de Zeeuwen deel aan de prestatieloop van Dynamo '70. Vele bekende man nen, zoals de oud-atleten Gerrit de Pachter, Hein Cujee, Staf Dobbelaer, en spelers van de eerste elftallen van Vlissingen en Middelburg, kwamen aan de start. Alle takken van sport waren vertegenwoordigd bij deze loop. Verder waren hele bussen vol scholieren aangevoerd uit heel Zee land. De leeftijd vam de deelnemers varieerde van 6 tot 70 jaar. De prestatieloop begint op zaterdag 6 maart om 3 uur. Inschrijvingen kunnen voor 25 februari door middel van een girostorting van 1,50 ten name van penningmeester Dynamo '70, Middelburg, gironummer 18.47.14 worden gedaan. Ook kan men in schrijven bij de organisators J. P van Riel, Poelendaelseweg 19, Mid delburg, H. van Bostelaer, Achter de Sportvelden 26, Middelburg, of bij C. L. Kodde, Zuiverseweg 1, Aagte- kerke. Ook op de dag van de wed strijd kan men zich opgeven en wel vanaf een uur tot een kwartier voor de start. Het inschrijfgeld bedraagt dan 2,Men kan zich ook telefo nisch aanmelden voor deze prestatie- loop. Het telefoonnummer is 01180 7265. (Van onze sportredactie) GOES De Zeeuwse ren- en ta l club Theo Middelkamp zal dit m l lerseizoen op dc weg voor de ouvttl ture in Zeeland zorgen. De wiel(f-| vereniging organiseert namelijk zaterdag 13 maart de clubkampioel schappen. De kans is groot dat tel titelstrijd zal worden verreden in él polders rond Ellewoutsdijk. Het 1*1 stuur van Middelkamp moet nogiu-l der bekijken, welke afstanden él verschillende categorieën moeten il l leggen. Ook de vertrektijden zijn Kil niet vastgesteld. Zoals bekend houdt de Wieier» I eniging Zeeuwsch-Vlaanderen ha I clubkampioenschappen op 20 maarj in Zaamslag. (van onze tafeltennismedewerke: I AXEL Het Oostburgse ONA T dat vooral door de versterking Geert de Kort veel aan kracht Ml gewonnen zorgde opnieuw voor verrassing in de eerste klas door h l favoriete Wilno 2 met 6-4 te WI pen. Behalve de drie overwinrè'l van De Kort zagen ook Aers -I Boerjan kans een partij te wtaE| Hetgeen met de dubbelspelzegeI doende was. St.-Aloysius 3, tnJ met een fiks aantal verliespu»1'! relatief bovenaan, wist thuis van zich af te houden met 7-3. B«'| de Maat zag al zijn partijen gaan. Bij MZ 1 wist De Jong We| PZEM 1 niet tot winst te ko»| Zijn teamgenoten echter wel t» de eindstand 7-3 werd. Wilno toonde zich duidelijk sterker 0j_ Big Smash 1 en veroverde me' beide punten. Big Smash 2 stev&B rechtstreeks op de titel af *1 tweede klas en bewees dit °EI week door Zand 1 met 8-2 te pen. Goes 1 bleef vast op de We®l plaats door een 3-7 zege op -!l Smash 3 te veroveren. Ona 2 -I Oostburg kwam tegen hekkesWjjrl PZEM 2 niet verder dan een 8'-:-1 spel en MZ 5 ging in de derde !-;l onverdroten voort en klopte Groen 1 met 10-0 en MZ won gering verschil van MZ 6 (6-41- de kampioensgroep vierde klai B'| haalde St.-Aloysius 5 opnieuw J overwinning. Met liefst 9-1 Til Goes 4 aan de zegekar Rcb0:::.l Het leidende Goes 3 boekte e I eerste ver'iespunt door tegen "l Smash 5 niet verder te komen een gelijk spel. De uitslagen: J 1-Wilno 2 "I Eerste klas: ONA St.Aloysius 3-MZ 2 7-3 Wilno Big Smash 2-Zand 1 8-2 PZ©f Tweede klas: Haringman 2-MZ Gl Big Smash 2-Aand 1 8-2 PZE1>J ONA 2 5-5 Wilno 3-MZ3 1-9 e" Smash 3-Goes 1 3-7 «j Derde klas: Goes 2-Big Smash i M Z5-Croon 1 10-0 MZ 7-MZ 6 »''J Vierde klas A: St. Aloysius 5-Gof I 9-1 Goes 3-Big Smash 5 5-5 I Vierde klas B: WTTV-MZ 10 lu| Apollo l-Schans 5-5 Big Snté3" Zand 3 3-7 Vip'-)- k'as r Croon 2-Apollo I MZ 8-Zand 5 7-3. ne zit. In de derde klas A Zwaluwse Boys profiteren van feit dat nummer twee en drie GDtl en Nivo Sparta elkaar het leva zuur gaan maken. Aannemende dij de Zwaluwen van Tricht gaan nen. PTT is hier ook nog voloj kanshebber, maar het zal er got' aan doen Beatrix in Den Bosch nirf te onderschatten. De Bosschenartl kwamen de laaitste thuiswedstrijd;; sterk voor de dag. Seolto draagt n:| de rode lantaarn, maar de Zevenbel genaren zien wellicht kans in Eii! hoven bij Rust Roest weer puntje te bemachtigen. In 4 Bi Chrislandia alle zeilen bij moelel zetten om in Kloetinge tot een gosf resultaat te komen, evenals de an!-] re Brabantse club in deze afdeüi VVN bij Kapelle. De Heining;! voelen de adem van AZVV reedij de nek. Een AZW dat kennelijk a een opmars bezig is. Of de mai uit Axel dat kunnen volhouden b Wissenkerke valt te bezien. 0 BREDA KRIJGT bi bare tijd weer een aanti tioken voor stedsv-erfr.- «goreman werkt momen bronzen plastiek „Krin, Bsser heeft „De I (komt bij Claudius voltooid. Van Walter O bet beeld „Tobias en (voor binnenstad). Arth S heeft zijn bronzen paan voltooid. Van Walter C zer dagen een abstra plastiek aangekomen. D Ch. Lous voltooide „Dri Ben commissie (met o.a J. Leering en D. van deert momenteel een voorwerp voor een tiek" van de Bredanaar mer. 0 DE KUNSTUITLI van de Rotterdamse beei stenaars is in de Jonker nu definitief gaan draaiei pe opgezet voor uitleen ven, is het ook voor p mogelijk werken te hure: niging Westbrabantse I onderzoekt momenteel b den de bereidheid om oo Brabant te komen tot ee i tie voor verhuur van kun DE BRUSSELSE BOEF wordt op dinsdag 23 f< Centraal station aldaar of pend. REMBRANDTS SC „Christus aan het Kruis" I zijn op de tentoonstelling I schilderijen uit Franse M mrt-23 mei in het Rijksrrl pastoor van Le Mas d'Ag het doek 10 jaar geledil kerk als Rembrandt onbl is gezwicht. Er komen nl se" Rembrand-ts op deze <1 VERZET TEGEN Oi in de VS is het onderwei boek „Crisis in the Class: Ch. Silberman. Best-seller Verscheen bij Random kost tien dollar. „In Nederland bestaat geen avant-garde-literatuui er sprake mocht zijn van ming", dan is het de str de imitatieliteratuur, die geen beding avant-garde noemen", betoogt D. Ouu het tijdschrift VLAANI (Stationslaan 97, Roeselare|j wijd is aan de Avant-garq derland. Hij vervolgt: ming is een moralistische die de moraal propageer erotische, intellectuele en verscherving van het mensi verschervende moraal van moraal. De imitatieliteratui tuuriijk vrucht van het n< niet ondergedolven Nederlai raire domineesland. En pre; de literatuur uit dominees zalvende, steriele retorie voortgebracht, brengt de i teratuur een steriele retorii Misschien niet zalvend, ir wijls sentimenteel; een g< de retoriek, die de lectuur nieuw anti-the'istische, sex Amsterdamiserend, in wl vulgariserend en in mach verschervend domineesland gend saaie aangelegenheid i Verder fraai geïllustr bijdragen over de Ne< avant-garde in de beeLden<J muziekleven en de gale resp. T. .Cruis, E. Vermeuel Kelk. (Van onze Parijse corresp PARIJS De strenge die vorige week de 17-jari nasiast Gillis Guiot een st ben opgelegd van zes m waarvan drie voorwaarde ben van hun optreden weinig plezier als de se van de Gaullistische part masini, die de magistrati lafheid heeft beschuldigd. Tegen de rechters, die Gi ben gevonnisd: hij zit nog de gevangenis zijn woensda Quartier Latin van Parij gymnasiasten in beweging tijdens een betoging, die afstand van 10 km drie uur Weliswaar was de ma verboden, maar de politie t wijselijk op de achtergrond de stoet de overvalwagens de, bleven de agenten rusti °P hun banken zitten en ve zich niet op straat. De gym die zeer veel spandoeken i| meedroegen, hadden hun eig dienst, zodat zich geen enk cent heeft voorgedaan. De 4 ten, die zich van de leidinf meester maken, werden op stand gehouden. Niet alleen de oudere gy ten deden mee, maar men z stoet ook jonge scholieren vi en 16 jaar. Geen beter midd' gehele middelbare school i

de Stem | 1971 | | pagina 18