Praatprent Sloe II TWEE JONGE ZEEUWSCH-VLAMINGEN MAKEN HALVE WERELDREIS zich •seizoen Met liefdesexpres van Oudenbosch naar Rotterdam Bevolking Borsele had primeur voor de gemeenteraad GASTARBEIDERS EN SEX Rond 15.000 km in overjarige eend stad streek zeeland de toornige tjiftpl Weer inbraak in I vakantiehuisje Carnaval in IJzendijke Jaltons in de blizz^ L waterstanden regen Deuren niet afgesloten DRIE INBRAKEN IN GOES FOTOGRAFEN TE OPVALLEND BIJ HUWELIJKS DIENSTEN CP J - Zeeland houdt toogdag in Middelburg BONDERDAG 18 FEBRUARI 1971 in iofia van Santé alt) GrottJ Schouwburg. Zuidplein. 20.15 uur:) La Bohème" door Opera Forum 1 lofplein Theater. 20.15 uur: „Vlin-J Iers zijn vrij", een blijspel van del ["heater Produktie Combinatie, lott. Schouwburg. 20.15 uur: He[| Nederlands Dans Theater. ferneuzen Luxor Theater. 20 uur: De Jant. es. a.l. Openfc. Bibliotheek. Leeuwen- [aan 40. Expositie Joop Dam me! iquarellen en tekeningen (t.m, 21 tebr.). lissingen Alhambra. 20 uur: De brief et Kremlin. 18 j. 'estdorpe Kunstz. Troutzaerte. Singel Jxpositie Reimond Kimpe (t.m. 21 p febr.). Open: werkd. van 9-18 uur. ond van 14-18 uur. Ma. gesloten. .n'twerpen Kon. Ned. Schouwburg. 20 uur; Tchao" van Marc Gilbert Sauva- j'or Produktie K.V.S. Brussel. 'ENT Kon. Ned. Schouwburg. 20 u«:| [„Cher Antoine, of de liefde üst" van Jean Anouilh. algemeenheid wat populairder tij naken. Inlichtingen over deze bonnermJ L geling of over een eventueel lid-I maatschap van de Zeeuwsckl Vlaamse Vliegclub: C. Vermeulen! Mauritsweg 3 in IJzendijke, tele-l ifoon 01176-506. Er wordt vanaf maart gevlogeil tot ongeveer september, oktota.l afhankelijk uiteraard van de weenl omstandigheden. Na 7 maart zuil jlen de leden van de vliegclub weel regelmatig op zondagmiddagen at! tief zijn op de vliegstrip vel lïulst, gelegen langs de weg val Tuist naar Graauw. Het vliegveld ,s vrij gemakkelijk te benaderetl zodat belangstellenden eerst de kal .uit de boom kunnen kijken alvc-l rens te beslissen of men de stap wil wagen. I Het gemiddelde aantal starts pel seizoen per zweefvlieger ligt ondel |de honderd. Men moet minsten! 1 vijftig vluchten gemaakt hebbel Imet een instructeur, alvorens toe-I [stemming wordt gegeven voor ral .Ssolovlucht. Ten overvloede: een lidmtal-l schap van de EZAC kost u i'l gulden per jaar. Voor elke keel dat u de lucht in gaat moet Mil eens twee gulden startgeld vore A Ibetaald. Verder zijn aan M| zweefvliegen in Hulst geen koste! verbonden. Bovendien zijn bij ul dit geld de lessen van ervarej, I instructeurs inbegrepen. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Tussen het Sloe-industriegebied en de woon- en cultuurgrond van de gemeente Borsele zal een groenstrook komen van 100 tot 150 meter breedte met uitschieters zelfs van 250 me ter. Dit bleek gisteren in het gemeentehuis van Borsele te Heinkenszand toen voor het eerst het „ontwerpbestem- mingsplan praatprent Sloe II" werd gepresenteerd. Niet zoals gebruikelijk de gemeenteraad, maar de bevolking van de gemeente had gisteravond de primeur van dit ontwerp. Bin nenkort zal de raad zich over het plan buigen en daarna I wordt het voor eventuele be zwaren ter visie gelegd. Het bestemmingsplan wordt, zo maakte stedebouwkundige ir. J. D. Poleji van het architectenbureau Bot» I huizen en 't Hooft uit Goes bekend, I begrensd door de grens van Vlissin- gen in het westen, de grens van de voormalige gemeente 's-Heer r Arendskerke en de toekomstige nieu- Iwe Sloe-weg in het noorden. Deze j nieuwe Sloe-weg zal totaal 50 meter I breed worden, waarschijnlijk twee maal twee rijstroken bevatten en I zich uitstrekken van Vierwegen, bo- j ven langs 's-Gravenpolder, langs (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Opnieuw is in de omgeving van Kloosterzan- de ingebroken in een vakantiewo ning en wel aan de Kampensedijk Het huisje is eigendom van de Duit se mevrouw E. S. uit Essen. De dieven hebben eerst gepro beerd de deur open te breken, maar door de vele grendels en and-ere beveiligingen slaagden ze daar niet in. Er wordt niets vermist. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Met enthousiasme en ijver wordt in de verschillende buurtschappen van IJzendijke de laatste hand gelegd aan de afwer king van de verschillende praalwa gens. Zij zullen het klapstuk vor men van de carnavalsoptocht van zaterdag, die om drie uur door de voornaamste straten van IJzendijke trekt. Ook hebben zich een groot aantal groepen en individuelen bij het co mité aangemeld, zodat aangenomen mag worden dat de carnavaleske sfeer ook in IJzendijke tot een hoogtepunt komt. De grotere „Azijn halzen" kunnen zich tevens ook 's a- vonds vermaken op een tweetal ge- costumeerde bals in het Haf zicht -en bij Chez A-ndré. Hoojgwaie Lr Morgen, vrijdag 19 februari. borgen o-p Zoom: 9,01 en 21.40; ;Hansweert: 8.28 en 21.03; Terneu- zen: 7.59 en 20.32; Vlissingen: 7.33 |en 20.07; Wemeldirtge: 8.51 en 21.30. LATEN WE EENS VAN DlCHTEQBT GAAN KEKEN.'tt K*** N/ET SE/OVEN DAT D/T HST I I E/NDE VAN DE DALTONS ZOUZ/^J Konstanz 267 (- 1), Rheinfelden I"? (pl-us 3), Straatsburg 164 (- 10), ■riittersdorf 306 (- 6), Maxau 352 (- liól behingen 126 (- 5), Mannheim Ij»! (plus 8), Steinbaeh 144 (plus 8), Ibteinbach 144 (plus 6), Mainz 212 Ijplus 3), Bingen 131 (omv), Kaub I"' (- 2), Trier 319 (plus 24), Ko Iblenz 172 (plus 6), Keulen 312 (- Is5uhrort 309 (- 3), Lobith 924 (- Pannerdense kop 896 (- 4), IJs- jökop 817 (- 5), Eefde IJssel 364 (- I h Deventer 256 (- 4), Monsin 5520 lisin r,38'" Borgharen 4172 (plus IW, Bdfdd 1247 (plus 92), Grave "eneden de sluis 522 (plus 19). Vooruitzichten, voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het K.NJM.I. op woensdag om 18 uur: Weinig of geen regen en tempe raturen boven w normaal. I mirta's,rfvooruitzichiten in cijfers ge- I Bundek} over Nederland. tot s°r yrÜdaS: aantal uren zon: |tot 5, |ven mm- temp. l tot 5 graden bo- ■rrarf«n°ïmaa^ max- temp. 0 tot 4 Idroe l0ven normaal. Kans op een 18rin,lPer,iode van minstens 12 uur: 1 f™1- Kans °P een geheel droog "«ai: 50 procent. Ovezande, westelijk langs Nieuw- dorp, met een boog om het industrie gebied tot Ritthem waar hij op de oude weg zal aansluiten. De groen strook is geen glad lang lint, maar bevat talloze grillige hoeken. Dit is in de ogen van de ontwerpers niet alleen landschappelijk fraaier maar ook beter met het oog op de aan wezige agrarische percelen. De „schadesnij'din-g" geeft zo minder problemen. De nieuwe Sloe-weg zal zich door de groenstrook slingeren Tussen industrieterrein en groen gordel liggen dan nog naast elkaar de onder- en bovengrondse leiding straten. De bovengrondse is met name voor de PZEM en zal even tueel laag groen bevatten zodat men door afwisseling van hoog en laag groenbeplanting een gunstige lucht- turbulentie krijgt. Midden in de groenstrook ligt een oude boerderii. waarvoor men hoopt een passende (recreatieve) bestemming te vinden. „Er is een goed samenspel nodig met het havenschap Vlissingen Oost." legde burgemeester G. H. E. M. van Waes de vele geïnteresseerden uit. „Wij bepalen de planologie van het bestemmingsgebied, het havenschap beslist over de details (bijvoorbeeld inplanten van groengordel) in dat gebied. In Delfzijl gaat dat ook alle maal met vallen en opstaan. Dat zal hier misschien ook wel zo zijn." De nieuwe Sloe-weg moet uiterlijk 1 januari 1974 klaar zijn. Voor die tijd hoopt men met inplanten van de groenstrook gereed te zijn. Hier mee hoopt men in 1972 te beginnen. De agrariërs wier grond is aange kocht („vrijwel alle grond is nu ge kocht", meldde de heer Van Waes) moeten voor 1 april a.s. „hun" ge bied ontruimd hebben. Het gemeentebestuur van Borsele verwacht dat het havenschap het eigendom en het gebruik zou krijgen van de groengordel, die hij Nieuw- dorp (de groenstrook grenst daar aan de dorpskern) het breedst zal zijn en ten noorden van de kern Borsele het smalst. Er is ruim 110 hectare groengebied ontworpen. Als dit wordt beplant gaat dit f50.000.- per hectare kosten, ofwel totaal ruim 5 miljoen. De gemeente Borsele wil ook be zien of het mogelijk is de industrie groen op haar eigen terrein hier en daar te laten aanbrengen. Men hoopt de groengordel eèn recreatieve func tie te kunnen geven. De voordelen van de groenstrook zijn, aldus de burgemeester: beperking van de stofneerslag, vermindering van de geluidshinder en visueel afschermen^ van de industrie (psychisch belang rijk). „Wanneer zullen de bomen er staan?", wilde een van de aanwezi gen nog weten. De burgemeester kon daar geen zinnig woord over zeggen. „Een oud gezegde luidt: boompje dood, plantertje dood. Dat zal het wel worden," reageerde de vraag steller tenslotte tot grote hilariteit. OUDENBOSCH Berichtje in een Deense krant: Turkse gastarbei ders in Denemarken worden door Zweedse meisjes belaagd. Zij roe pen de Truken aan, vragen om een kusje en willen dan dat ze met hen meegaan. Met boten vol ko men de naar liefde hunkerende Zweedse schonen de Sont over om een avondje door te brengen met een zwartharige, zwaar besnorde Turk of Marokkaan. Sex is daar voor de gastarbeider geen pro bleem. Bij ons ligt het anders. Westelijk Brabant en een groot deel van Zeeland mogen dan grensgebied zijn, van een invasie van op een avontuurtje met gastar beiders beluste Belgische meisjes is geen sprake: zij wagen geen oogje aan de zonen uit de warme landen, die in Nederland werken. Antwerpen is nabij en daar zijn alle nationaliteiten vertegenwoor digd. Een sexpendel naar België van gastarbeiders die in West-Brabant en Zeeland werken, is er ook niet. Af en toe steken enkele Turken en Marokkanen de meet over om in een uitnodigdnd Belgisch café-van- plezier even te vergeten dat zij al zo lang van huis zijn. Eén van de redenen dat de gast arbeiders in de grensstreek niet hun toevlucht zoeken tot Belgische bordelen in de hoge prijzen die de dames voor hun gunsten vragen. Tachtig, honderd gulden neertellen om een half uurtje het celibataire leven te ontvluchten, vinden de meeste gastarbeiders, die van be scheiden lonen moeten leven, wat te veel van het goede en hun „goesting" is dan ook over als ze horen wat er aan contraprestatie wordt verlangd. Vooral de Turken schrikken van deze prijzen. Zij vergelijken m'et thuis, waar de staat speciale hui zen heeft waarin geselecteerde èn onder strenge" medische controle staande dames voor een prikje hun diensten aanbieden. Niet naar België dus. Waar dan wel naar toe? Op die vraag geeft broeder Wil liam van de Broeders van Samt Louis te Oudenbosch een duidelijk antwoord. .Onze mensen gaan naar Katen- drecht en ook wel naar Katen- Haag", zegt hij recht op de man af. Broeder William is in dienst van de Stichting Maatschappelijk Centrum Hoeven-Bo^schenhoofd. Voor het buurtopbouwwerk. In zijn vrije uren besteedt hij aandacht aan de circa honderd Ma rokkanen die over zeven pensi ons verdeeld in Oudenbosc-h wonen. Ze werken bij Brabantia, Basto en White Products, sommi gen al vier jaar. sommigen pas een jaartje. „Ze spreken heel eerlijk over deze dingen. Ze vertellen ge trouwd te zijn en kinderen te heb ben. Ze willen ook hier een vrouw hebben. Het monogame huwelijk zegt hun niets". Er is in Oudenbosch beslist geen discriminatie. De honderd Marok kanen zijn in de gemeenschap op genomen maar sex is er voor hen taboe. Zij voelen goed aan dat het Westbrabantse stadje daar te klein voor is en dat de vrouw die zich daarvoor zou lenen, onmiddel lijk in de publieke belangstelling zou staan. Katendrecht en Den Haag dus. Hoe komen ze aan de adressen? Broeder William: „Ze gaan nogal eens in Dordrecht en Rotterdam boodschappen doen. Treffen er landgenoten die in de havens wer ken en dan worden er adresjes geruild. Soms kloppen ze ook wel eens bij mij aan maar ik geef ze geen adviezen. Ik dacht niet dat dat op mijn weg lag. Een enkele keer nodigen ze mij ook wel uit om mee te gaan maar dat weiger ik natuurlijk". De „liefdesexpres" Oudenbosch - Rotterdam rijdt alleen op de week ends. De Marokkanen gaan uit sluitend zaterdags of zondags naar de lonkende havenstad. Broeder William schat hun aantal op vijftig percent. Van de honderd Ouden- bossche gastarbeiders trekt de helft naar de rosse wijken van Katendrecht. Gelukkig zijn ze met die situatie niét. Ze willen veel liever, een „particuliere" vrouw in de' buurt dan een uitgekookt meis je van lichte zeden in de randstad, wie het alleen maar om klinkende munt is begonnen. „Dit is toch wel een probleem voor die mensen", zegt broeder William. „Wat er zou moeten ge beuren weet ik niet. De oplossing is natuurlijk om hun gezinnen te laten overkomen maar als je dat doet, stuit je onmiddellijk op de woningnood die er ook in deze contreien nog volop is. Toch zal er wat moeten gebeuren want er ko men steeds meer gastarbeiders". Marokkanen, Turken, Joego- slaven, Italianen: bij duizenden leven ze onder ons. Ze kwamen naar West-Brabant en Zeeland om er geld te ver dienen, veel meer dan in het verre vaderland, waar bittere armoe heerst. Zij zijn overwe gend getrouwd. Het tekenen van het contract betekende afscheid van vrouw en kinderen, vaak voor heel lang. Slechts enkele konden hun ge zin laten overkomen; de meesten moeten het zonder hun aller naaste verwanten doen. Zij mis sen vooral hun vrouw, een vrouw. Dat probleem is het thema van een serie artikelen, waarmee De Stem vandaag begint. Makkelijker dan Marokkanen en Turken hebben de Joegpslaven het, die in West-Brabant werken. In een oud internaat" in Bosschen- hoofd zijn honderd veertig Joego slavische meisjes gehuisvest. Daar komen de mannen en vooral de Joegoslaven op af als bijen op de honing. Abortus is in Joegosla vië een legale zaak. Over sex denkt men wat gemakkelijker dan hier. De remmen zitten wat min der vast. Broeder William is overigens vol lof over het gedrag van zijn hon derd Marokanen. Zij vallen geen vrouw of meisje lastig. „Laatst", zo vertelt hij:, „had één van die gastarbeiders op een feestje schat tegen een meisje van hier gezegd. De man kreeg ongenadig van zijn vrienden op zijn bliksem". Dergelijke geluiden hoort men ook elders. Gastarbeiders alleen al in West-Brabant zijn er drieduizend mak enizhohc-nsglo cztekrhe sd maken zich hoogst zelden schul dig aan een zedenmisdrijf. Vorig jaar werden bij de Hendrik Pier- sonvereniging drieëndertig geval len van vaderschapsacties inge diend. Het betrof zevenentwintig Nederlanders, een Surinamer, twee gastarbeiders, twee andere buiten landers en een Indische Nederlan der. Niettemin: het probleem is er en wel levensgroot. Duizenden gastar beiders leven in een gemeenschap die zuiver uit mannen bestaat en waartussen een vrouw een „witte raaf" is. Marokkanen, Turken, Joegosla ven, Italianen: zij werken graag in West-Brabant en Zeeland. Zij zijn gelukkig en hebben het naar hun zin, maar zij missen hun vrouw, een vrouw. Daarover praten we ook met de heer J. Hofsté, directeur van de Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers in West-Brabant, een man die als geen ander de proble men van de gastarbeiders kent. Dat gesprek in een volgend stuk. PIET DE BONT (Van onze correspondent) GOES Op drie plaatsen in Goes is ingebroken. Dat kon op vrij een voudige wijze geschieden, daar in geen van de drie gevallen de deur waardoor de dader binnendrong was afgesloten. Via de niet afgesloten achterdeur werd een bezoek gebracht bij G. A. L. aan de Buys Ballotstraat. De woonkamer werd doorzocht. Ver mist wordt een portemonnee met f 60.- Bij C. W. de B. aan de Westwal was de tuindeur van de achterkamer niet afgesloten. Hier werden in de kamer de kasten doorzocht. Hier wordt een enveloppe met f 50,- en een portemonnee met f 30.- vermist. Eveneens op de Westwal werd een ongewenst bezoek gebracht aan A. A. H. Hier is men via een niet afge sloten kelderdeur binnengedrongen. Uit een colbert dat in de achterkamer hing, werd een portefeuille met f 500,- gestolen. Alle bewoners waren tijdens het nachtelijk bezoek thuis. (Van onze correspondent) GOES De liturgische werk groep van de parochie van Maria Magdalena in Goes richt zich in ©en open brief tot de fotografen bij een kerkelijke huwelijksinzegening. De werkgroep heeft ten volle be grip dat een exclusieve fotoreporta ge van huwelijk en huwelijksinze gening de mooiste en meest blijven de herinnering voor de huwenden is. Zij constateert echter ook dat er tijdens de diensten wel eens zo op vallend gefotografeerd wordt, dat de aandacht van de aanwezigen te zeer wordt afgeleid. Daarom heeft zij een open brief geschreven aan alle fotografen en huwelijkskandidaten. Zij vraagt alle betrokkenen zich aan de volgende richtlijnen te houden: niet binnen de communiebanken te komen, maar altijd achter de familie te blijven, behalve als het bruidspaar binnenkomt en weggaat en bij de huwelijksinzegening zelf; niet op de preekstoel te komen; niet vooraan te fotograferen tij dens de predikatie en ook niet als bruid en bruidegom communiceren. De in paars, geel en zwart ge schilderde „piel", met Bram van 't Hoff (rechts) en Peter den Boer. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Op 17 juni gaat het grote avontuur voor Pe ter den Boer (21) en zijn evenou- de boezemvriend Bram van 't Hoff beginnen. Dan zullen ze in hun hippe kleuren paars, geel en zwart geschilderde „deusjevo" of tewel „eend", in Sas van Gent ook wel „piel" genoemd, stappen en gas geven voor een halve wereld reis die hen door vijftien landen zal voeren. Het tweetal hoopt in 60 tot 70 dagen ongeveer 15.000 kilometers onder de wielen te krijgen. Hun voertuig is een 13 .jaar oude Citroën 2CV die meer dan 1-35.000 km over 's Heren wegen heeft afgetuft „Je mag wel zeggen dat het een tocht met een culturele achtergrond gaat worden", zegt Peter den Boer, zoon van de burgemeester van Sas van Gent en havo 5-leerling van het Terneuzense Petrus Hondius lyceum. Hij speelt gitaar en slagwerk. „Ik ben bezeten van invloeden op onze hedendaagse muziek. Daarom stel ik me van onze rondzwervingen in de landen die we zullen aandoen erg veel voor, vooral van de Balkan". Zijn metgezel heeft bouwkunst als hobby. Bram van 't Hoff zegt (hij is eindexamenkandidaat van de Chris telijke Pedagogische Akademie m Middelburg)„Ik wil met eigen ogen al die bouwstijlen zien en veel contacten leggen. Dit is een unieke gelegenheid voor me" Eigenlijk dateert het idee van de mammoettrip van enkele jaren te rug, Peter: „We zouden op de motor gaan, maar we moesten dat plan opgeven omdat het te duur bleek". Bram „deed" vorig jaar Frankrijk en Spanje op een oude scooter, die hij aan de Franse grens op de terug weg met panne moest achterlaten. Hun grote kans kregen de twee vrienden een paar maanden geleden, toen ze in Westdorpe een alleen voor de sloop rijpe „Eend" voor het schappelijk prijsje van een gulden op de kop tikten, echter onder voor waarde dat ze er nog minstens 10.000 km mee zouden rijden. Heel wat vrije uren werden daarna be steed aan het weer rijklaar maken van het vehikel. Een beroepsmon teur ontfermde zich over de motor, maar de rest ging in eigen beheer. „Van alle kanten kregen we van vrienden en kennissen aanbiedingen van onderdelen. We kregen een tele foontje dat we een oud wagentje in Amsterdam konden krijgen, maar toen we er om kwamen had de politie het ding al weggesleept," zegt Peter den Boer. Tijdens het proefrijden door Sas van Gent bebbefi de toekomstige globetrotters al heel wat commen taar moeten horen. Iemand riep: „In welke kleuren schilderen jullie 'm na de carnaval?" Peter en Bram zijn van plan zo veel mogelijk goed begaanbare we gen te volgen. Niettemin laten ze de onderkant van de motor extra be veiligen door een .stalen plaat en worden robuustere bumpers aange bracht. Op de plaats van de achter bank wordt een houten kist vastge schroefd waarin hun persoonlijke bezittingen warden bewaard. „Moch ten we onverhoopt onderweg stran den, dan sturen we die kist naar huis en nemen we de kortste weg terug naar Sas van Gent". Met het oog op eventuele moei lijkheden aan de Franse grens van wege hun lange haren zullen de jongelui passende maatregelen tref fen. Peter: „Ik laat me zowat kaal knippen en mijn baard afscheren". Bram: „Ik stop mijn haardos weg onder een grote hoed. We zullen ons plezier niet door die achterdochtige Fransen laten vergallen". De tocht zal via België en Frank rijk naar Portugal en Spanje gaan. Daarna steken ze per veerboot over -naar Marokko (Peter: „Ik neem m(jn pasje van de vrije veren mee, wie weet helpt dat".), nemen de route door Noord-Afrika tot Tunis en nemen daar de pont naar Paler mo op Sicilië. Via Griekenland gaat de reis verder naar Joegoslavië en Roemenië. De terugweg gaat via Ita lië en als „laatste hapje" Parijs. Voor het huis van Peter den Boer aan de Stationsstraat in Sas van Gent staat „de Piel" in al zijn felle kleuren te glimmen van de voorpret. Het oprolbare dakje ontbreekt. Pe ter: „Dat is nog bij de schoenmaker voor reparatie. Per slot van reke ning moeten we straks een water vast dak boven ons hoofd heb ben (Van een onzer verslaggevers) GOES „De tendens, dat de Chris telijke plattelands jongerenbond <C. P.J.) zich van specifiek agrarisch gaat veranderen naar een meer algemene christelijke opstelling op allerlei ter rein, heeft zich dit jaar voortgezet". Aldus meldt het jaarverslag van de Zeeuwse afdeling van de C.P.J. Deze nieuwe ontwikkeling verloopt niet voor elke afdeling zonder moei lijkheden, aldus de C.P.J.-Zeeland maar toch zijn de problemen niet van dien aard, dat men de onoplos baar kan noemen. De Zeeuwse C.P.J. blaakt, aldus bEjkt uit haar overzicht van het afge lopen jaar gehouden activiteiten, van werklust en enthousiasme. Zaterdag aanstaande houdt de Zeeuwse christelijke plattelands jon geren bond haar toogdag in de aula van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren, Elzenlaan 4 te Mid delburg. Het programma van die dag vermeiclt 'n optreden Betcherum Sin gers. 'n symposium van het wonder van het leven naar wonderlijk leven, met medewerking van een arts, een dominee en een maatschappelijk werkster en een cabaret „ik stond erbij en ik keek er naar" door caba retgroep Stepinstepuit. Voorts is er een „ereasoos", waar men zijn vin gers kan gebruiken in de handwerk- stand, zijn tong in de discussiestand, zijn stembanden in de cabaretstand en zijn ideeën in de versierstand. Na dit alles wordt, aldus de uitno diging, „natuurlijk gezorgd voor de maagvulling". Tenslotte wordt tijdens de toogdag afscheid genomen van de huidige C.P.J.-Zeeland-presidente Jo ke Timmerman en wordt de nieuwe presidente Tineke Huibregtse verwel komd. Aanvang 13.45 uur. SI LVESTER (ADVERTENTIE) Peter den Boer (links) en Bram van 't Hoff hij het uitstippelen van hun route

de Stem | 1971 | | pagina 3