1DDY MERCKX Ik mag geen fouten maken ap Rotte eft zege t handen iet Vonck int in ekloo Leman wint „Douceurtje voor Merckx NCAB BIJ KNAU TIMMAN IN OPMARS sport aan 1. Kreeke jeterde uwse records Ik heb het niet zo makkelijk als ze denken door: PETER HEERKENS DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 onze schaatsmedewerker) i Om het kampioenschap Zaanstreek heeft de Zeeawse en Arjaan van de Kreeke tstekende prestatie geleverd. 1500 en 3000 meter werd hij en tweede op de 500 meter. eindklassement werd hij ns selectie-wedstrijden op de sbaan te Eindhoven verbeter- j aan van de Kreeke twee se records. Op de 500 meter Ij 44.4 sec. en op de 1500 2.22.0 min. Met zijn tijd op de ter werd hij winnaar op deze De schaatsenrijdesr-wiialiren- i-ap Moelker eindigde in het issement voor deze wedstrij- een uitstekende vijfde plaats 1de zijn persoonlijke recordB 500 meter en 1500 meter weer er met respectievelijk 46.9 2.27.5 min. 7an onze dammedewerker) .NEUZEN In de laatste ron- erdag in Middelburg heeft het unpioenschap voor Vroeginde- ij de jeugd nog aan een zijden e gehangen. Ofschoon deze nog maar een puntje nodig wam hij er tegen de Middel- Jaap Rotte goed van af door te behalen. Inmiddels had Jruenen al gewonnen van Van tadt en zich op gelijke hoogte d met de leider. ;e heeft beslist diverse kansen om de partij te winnen, maar beslissende fase zag hij de >ver het hoofd, waardoor Vroe- wei kampioen werd en zich aan voorbereiden op het jeugd- Loensohap van Nederland. In ofdklas een verrassende uitslag De Vlieger kanshebber Piet rt onverwacht versloeg. Hier- heeft Ko Blaas zaterdag tegen nan aan remise genoeg om de te behalen. In een ogenschijn- voor Allaart gewonnen paxti) n stand was ook beslist beter ste De Vlieger op het laatst tegenstander met een verscho- stje, onder het toeziend oog van zelf, die overigens deze slag- uk niet had opgemerkt, slagen: Jeugd: Vfoegindewei - 1—1, V. Druenen - v.d.Stadt Dekker - Nieuwenhuize 0—2. rangschikking: 1 A. Vroeginde- 4 1 0 8, 2 P. G. v. Druenen 5 3 1, 3 J. G. Rotte 5 1 3 1 5, 4 J. :er 5 2 0 3 4, 5 P. Nieuwenhui- 1 2 2 4, 6 L. v.d. Stadt 5 0 2 3 tofdklas: Krijger - Heydra 0—2, nselaar - Baayens 2-0, Allaart Vlieger 0—2, Blaas - Schunse- 1—1, Boon - v. Rijswijk 1—1, ra - Louwerse 11, de Vlieger ayens 11, Wiskerke - Allaart an onze sportmedewerker) 1ST EEKLO Piet Vonck van SKHAV heeft de 9e internatio- cross van Oost-Eekloo gewon- die georganiseerd was door de l La Gantoise. Na een fel ge it in de laatste ronde nam Pi" ck op zijn rivaal E. Verstraeten de organiserende vereniging 10» ir voorsprong en stond deze niet r af. De derde plaats was voor •an Laere, terwijl W. de Panw vierde over de finish kwam. j de Junioren eiste E. Mannaert erste plaats voor zich op, terwijl de Roo van Gantoise tweede i. A. Schout en E. Kroes beiden RKHAV werden hier respectie- k vijfde en tiende. Bij de sch°' rn was liet een gemakkelijke ■winning voor J. Schout van de IAV. Als tweede kwam H. de over de finish. H. van Duyse i vierde. Uitslag van andere at- i van de RKHAVJ. Vonk 10e, Schoenmaker 22ste, B. van den der 24ste. J. Scheerders 31ste, 3. Scheerders 36ste. De clubrang- kking bij de scholieren luidde: lRA La Gantoise, 2. RKHAV, 3. Ringe. Bij de categorie cadetten im W. Schoenmakers als 27ste de finish. Bij de pupillen we er ruim 50 vertrekkers. Hier L. Païinck van de RKHAV ag te leggen op de 9e piaais. M- 3ruyn werd 10 e en M. van Duy- wam als 13e over de streep. THEO KOOMEN: IK HEB WEL BEGRIP VOOR ZE (Van onze sportredacteur) NAARDEN „Snap je dat nou?" vraagt Theo Koomen als hij de haak op de telefoon gooit. „Snap je dat nou? Ik ken die hele man niet eens. Mijnheer Koomen, zei ie, ik sta helemaal achter u. En zo gaat het nou de hele dag door. Telefoontjes, brieven, mensen die me op straat aanklampen en allemaal daarover. Soms denk ik: dit is gewoon sport- verdwazing, Theo. Al die reacties. Maar als ik me dan realiseer dat ik als commentator de schakel ben tus sen die miljoenen kijkers en die groep schaatsers, dan zeg ik: mis schien toch wel logisch". Alleen: zondagavond was Theo die schakel niet, vandaar..., „Nederland" heeft er zich over opgewonden, blijkt aan wat Theo Koomen meemaakte. De weigering van de schaatsploeg om met hem samen te werken, sloeg reacties los zoals Koomen die in zijn korte maar uitbundige televisie-bestaan nog niet meemaakte. Voor zijn neus stapelen de kranten met commenta ren zioh op, de hrieven worden als pak aangedragen en telefonisch zoe ken honderden Nederlanders de weg naar de man die kampiioen Ard Schenk had moeten presenteren voor de televisie, maar het niet kon vanwege een conflict-situatie. Tien tallen mensen gaven Theo Koomen maandag en dinsdag de sleutel voor een oplossing, maar die goede be doelingen blijken achteraf niet no dig. Zaterdag is er in Inzeil een gesprek tussen de televisie-commen tator en de kernploeg. KNSB's vice- voorzitter Van Laar en de heer Wi— nia van de technische commissie slaan de brug. „Ik ben ervan over tuigd", zegt Theo Koomen, „dat die zaak dan wordt opgelost". Wat Theo Koomen dan in elk geval wil bereiken, is een open ge sprek met Kees Verkerk want dat lijkt hem hard nodig naast een alge mene discussie met de sohaats-top. „Tussen Kees en mij", signaleert Koomen, „is het niet zoals het moet zijn. Hoe het komt weet ik niet, wamt buiten de wedstrijden werken we leuk samen. Ik deed vier lezin gen met hem en dit ging gewoon prima. Hier, in m'n kast staat een boek dat ik van Kees kreeg bij mijn aanstelling tot televisie-commenta tor. „Proficiat met je benoeming", schreef Kees erin. Kijk, dat kan ik niet rijmen. O ja, ik heb wel een vermoeden. Vorig jaar beloofde ik alle jonens die regelmatig aan uit zendingen meewerkten een vergoe ding voor de moeite. Ik vond dat ze daar gewoon recht op hadden. Aan het eind van het seizoen gaf ik de administratie opdracht bepaalde be dragen over te maken en dat bleek op 'n gegeven moment niet gebeurd te zijn. De schaatsers lieten dat merken en ik maakte het alsnog in orde. Maar tja, dat duurde even. Zo is dat nou eenmaal met dergelijke administratieve zaken. We hebben nog niks gehad, kreeg ik een paar weken later te horen. Enfin, ik leg de uit dat 't onderweg was maar ze hadden moeite om dat te geloven. Betaal het dan zo lang uit je eigen zak, zeiden ze. Goeie dag, alsof ik een handelsman ben. En zo groeide volgens mij de problematiek. Ga ik alle kleine dingen eens na, dan kom ik steeds weer bij Kees Verkerk als de man met wie ik het slechtst kan opschieten. Daarom wil ik per se Theo Koomen: „Betalen voor een interview na een wedstrijd vind ik belachelijk". een eerlijk en van-man-tot-man ge sprek met hem. In Inzeil hoop ik met iedereen in het reine te ko men". Dat zal voor dat moment mis schien ook wel lukken, maar wat Theo Koomen lossloeg met publika- ties over betalingen aan schaatsers, lijkt de eerste tijd nog niet compact bij elkaar. Daarvoor is de problema tiek die hij aanpakte te groot en te omvangrijk. Theo Koomen namelijk gooide het verschijnsel „betaald in terview" bloot en stelde „vergoedin gen voor amateurs" aan de orde. Onderwerpen die binnenskamers al lang leven want de Nederlandse Sport Pers wijdde er onlangs een bespreking in Zeist aan en de KNSB boog zich al eerder over de problematiek van „het betalen". Theo Koomen nu zette het mes in de wond. „Ik heb geschreven hoe Jan Bols via coach Leen Pfrommer de journalisten om de tuin leidde door na die uitschakeling in het Europees kampioenschap naar de AVRO-tele- visie te rijden terwijl tegen ons ge zegd werd dat hij moest rusten. Hij ging voor een flink bedrag naar de studio. Deze onthulling van mij, is slecht gevallen in de kernploeg, maar de zaak werd gesust. Een paar dagen later echter, kwam Studio met een soortgelijk verhaal van mij, want dat had ik weken tevoren Haar moe ten maken. En dat ben ik vergeten Innerlijk ben ik één brok zenuwen Ze zeggen dat ik volmaakt y 1 ben, maar ik zie van mezelf toch wel fouten. Ik merk steeds weer dat ilk nog een hoop leer als ik erop let wat andere renners doen en hoe ze in bepaalde omstandigheden handelen. Dan constateer ik gewoon dingen waarvan ik zeig: hé, zoals hij het aanpakt ds het toch beter. En dat verander ik dan. Ik ben er altijd op uit om me te corrigeren, om te horen en te zien hoe je het nóg beter kunt do,en in dit beroep. Ik wil gewoon een goede vakman zijn en daarom ben ik erg precies. Op alles. In een ronde, zal ik nooit naar bed gaan voor ik mijn fietsen gecontro leerd heb. Op die eerste plaats doe ik dat omdat ik wil weten of mijn materiaal in orde is, ten tweede omdat ik liefhebberij heb in dat technisch geknutsel. Als ik thuis ben pruts ik altijd zelf aan mijn materiaal. M'n kelder is een comple te werkplaats waar ik steeds zo'n 5 of 6 fietsen heb. Zodoende kreeg ik de ervaring om te kunnen oordelen of de mecaniciens na een wedstrijd hun werk goed doen. Ik moet zelf zien dat er niets aan mankeert, want ik word enorm kwaad als ik iets slordig krijg afgeleverd. Vorige maand bijvoorbeeld, liet ik al onze trainingspakken terug sturen naar Italië. Daarom zijn we in burger op de pers-voorstelling in Brussel geko men. Dat zal misschien opgevallen zijn. Toen ik die trainingspakken zag, korf voor we ze moesten aan trekken, viel me meteen op dat ze de naam Molteni slecht geborduurd hadden. De letters 1 en t stonden verder v,an elkaar dan d-e andere. Dat zag ik direfet, die ruimte. We doen ze niet aan, zei ik tegen Lom- me Driessens. Geef ze maar terug, we gaan in ons eigen kostuum. Zie je, zoiets kan ik niet hebben. Daar word ik nerveus van. Dat is geen kwestie van hoog in m'n bol hebben omdat ik Eddy Merckx ben, maar omdat ik vind dat iedereen die de uiterste aandacht geeft aan zijn be roep, die serieus en secuur is, het zelfde van 'n ander mag verwach ten. Daar heeft hij gewoon recht op. Dat standpunt zou ik zeker ook innemen ate ik niet aan de top van de wielrennerij stond. Het heeft niks te maken met mijn positie. Ik eiste van anderen en van mezelf beslist hetzelfde als ik een coureur van min dere klasse was. Hetzelfde geldt voor mijn ambitie, het plezier, in de wielersport. Dat zou ik zeker ook hebben wanneer ik minder talent bezat. Ik kan me niet voorstellen dat ik geen renner geworden was als ik altijd knecht had moeten spe len. O ja, ik zou net zo goed door gegaan zijn. Natuurlijk waarom niet. Maar dan was ik wel de perfécte i geweest, begrijpt ge. Eigenlijk, djenk ik wei eens, heb- ben knechten het makkelijker dan ik. Ze leven met minder zorgen. Voor hen is het voornaamste: op tijd binnen komen. Gebeurt dat, dan is de baas tevreden. Meer verwacht hij niet van ze. Ja, hij hoopt natuurlijk op succesen van die knecht maar het is geen uitgangspunt zoals voor mij. Zij moeten de koers uitrijden. Ik moet 'm winnen. Zo ligt het. Misschien zal een kleinere coureur het in zijn werk toch nog moeilijker hebben dan ik met mijn klasse, maar vergeet niet dat ik even goed flinke lichamelijke inspanning moet leveren en dat daar dan nog een zware geestelijke druk bovenop komt. Ik leef gecompliceerd. Mis schien zien de mensen dat niet aan me, maar toch is het zo. Innerlijk ben ik één brok zenuwen. Altijd gespannen. Van mij verwachten ze immers alles. Eddy heeft er de klas se voor, zeggen ze dan. Als die niet wint- Ja, ja. Alsof bij mij alles vanzelf gaat. De mensen zien alleen het mooie. Het moment van de over winning. Ze weten niet wat ik er voor moet doen. Ze weten niet dat ik net zo serieus moet leven om dat te kunnen bereiken als iedere ande re coureur. Hoeveel gaive je ook bij je geboorte meekrijgt, je zult je nooit kunnen permitteren om alleen op dat talent te drijven. Het gaat echt niet vanzelf. En bij mij komt daar dan nog de druk van het altijd moeten winnen bij. Steeds een goed figuur slaan, anders val ik tegen. Die vanzelfsprekendheid weegt voor mij erg zwaar. Ik leef op m'n zenu wen, maar uiterlijk is dat niet aan me te merken. Dat weet ik. Ik vreet het in m'n binnenste op. In hotels ben ik na een koers al weer onrus tig voor de volgende dag. Dan kan ik nooit m'n draai vinden en zwerf ilk van links naar rechts, van voor naar achter, van boven maar bene den. Ik loop wat, ik praat wat, ik zit en ik sta, steeds beweging. Ze zeg gen wel eens van me dat ik een stille ben, een ijskoude, maar dat is niet waar. Ik hou van drukte en van nature ben ik beweeglijk. Dat is een afreageren op m'n spanningen, denk ik. Een poging om mijn gedachten te verplaatsen, want ik moet steeds nadenken over hoe ik het goed kan doen. Fouten mag ik immers niet maken. Ik moet meer dan wie ook, op alles en iedereen letten. Dat kost me meer van m'n zenuwen en m'n kracht dan men denkt. Ach ja, ik zie en ik merk natuurlijk ook wel tegen de jongens te zeggen. Toen was de boot aan, ook al omdat min-of- meer gelijktijdig een interview ver scheen waarin ik het woord „zwikje" gebruikte. Dat is hoog opgenomen, maar ik bedoelde het niet persoonlijk of denigrerend." Hoe dan ook, de schaatsploeg nam wraak door geen interviews toe te staan. „Officieel", zegt Theo Koomen, „zijn me die motieven nooit verteld. Ik heb het via-via. Dat er wat rom melde, hoorde ik op Schiphol van een collega. Och, dacht ik, dat loopt wel los." Het liep niet los. Theo Koomen: „Na de loting kreeg ik het in de ga ten. Ik vroeg Pfrommer wat, maar hij liep door. Leen riep ik, Leen - Hij draaide zich om en zei: voor jou heb ik geen tijd. Er zijn toen ver schillende bemiddelingspogingen ge weest, maar ze~ mislukten. Dat vind ik nog tot daar-aan-toe. maar dat ze ook alle andere commentatoren wei gerden begrijp ik nog steeds niet. Ze ven miljoen kijkers werden er de du pe van. En waarom? Als ik niet ac ceptabel ben, dan kunnen ze toch met een ander praten. Dat aanbod is ge daan, maar de heren bleven op hun standpunt staan. Ik heb de indruk dat ze via mij een regeling met de NOS willen treffen. Betalen, dat is de kwestie geworden en ik geloof dat ze er een te grote prestige-zaak van maken." Is Theo Koomen tegen betalen „Neen. Tenminste, als er extra tijd en inspanning voor gevraagd wordt en het programma is van dien aard dat er een show-element inzit. Dan vind ik dat er een behoorlijke ver goeding gegeven mag worden voor die opoffering. Na het Nederlands kampioenschap heb ik Bols en Schenk in de studio gehad en daar is voor betaald, want ze moesten heel wat moeite doen om zich vrij te ma ken. Maar voo,r een gewoon inter view, direct na de wedstrijd, dan zeg ik: dat is belachelijk. Dat het gebeurt, is de schuld van verschillende kran ten die voor het hele seizoen beslag hebben gelegd op een bepaalde schaatser. Zowat iedereen heeft zijn eigen column in 'n blad en daar staat natuurlijk wat tegenover. Zo ont stond er een scheve verhouding, waar dus de sportpers net zo fout aan is. Ik heb het idee dat ook de KNSB niet gelukkig is met de situatie van dit moment. Logisch. Wat wil je als iedere schaatser z'n eigen krantje heeft. Het is me opgevallen, dat sinds dat verschijnsel van die eigen ru brieken de sfeer in de kernploeg minder werd. Niet vervelend of zo, maar gewoon minder. Vroeger praat ten ze allerlei zaken gezellig met elk aar uit. nou lezen ze in hun krante columns wat ze van elkaar denken.' Blijft het feit, dat de schaatsers fi- nanciële compensatie zoeken voor hun tijdrovende hobby. Koomen: „Dat begrijp ik best. Sterker nog, ik ben er vóór dat ze wat krijgen maar laat het wel volgens regels gaan. Van middag belde me iemand op en die had een geweldige tip, vond ik. Ga ik ook zeker doorgeven aan de KNSB. Er moet. zei die man, een fonds komen dat gevormd wordt door sponsors. Pak weg, 250.000, Dat geld moet dan naar de bank, le vert rente op en zo, groeit verder door nieuwe donaties, en zo krijg je een kapitaal waar je een schaatser na zijn carrière uit kunt betalen. Naar rato van het aantal jaren dat hij in de kernploeg zat. Bijvoorbeeld 20.000,per jaar. Kijk, dan heb je het in banen en daar gaat het me om." Theo Koomen heeft het volste begrip, voor wat de hardrijders in Gotenburg hem hebben aangedaan, al was het vanzelfsprekend een bit tere pil. „Ik begrijp het, omdat die jongens onder top-spanning leven. Ze zitten maanden bij elkaar en vormen een maatschappij in de maatschap pij. Hun zelf-kritiek verdwijnt en als er commentaar komt kunnen ze dat niet verwerken. Dan vinden die een lingen in zo'n ploeg elkaar in een soort solidariteitsposdtie. Daarom neem ik het ze niet kwalijk." Ontelbare Nederlanders doen dat wel, blijkens de reacties die bij Theo Koomen binnenstromen. „Allemaal positieve. Niet één tegen me. Mis schien liggen die bij de NOS. Ieder een zegt dat ik in mijn recht sta en er hebben er heel wat aangeboden om te bemiddelen. Vanmiddag vroeg er een of hij de KNSB mocht schrij ven en er belde iemand of Willem Duys de zaak zou kunnen oplossen. Dat soort dingen, weet je wel. 't Is enorm." PETER HEERKENS SEVILLA (AP) De Belg Eric Leman heeft gisteren de tweede etappe van de 18de wielerronde van Andalusié gewonnen. Leman legde de 140 km van Cordoba naar Sevilla af in een tijd vah 4.38.48. Leman werd gevolgd door een groep van 27 renners, die allen in dezelfde tijd aankwamen als de winnaar. De Belg heeft de leiding in het algemeen klassement overgeno men van zijn landgenoot Jean Pierre Monsere. DEN HAAG (ANP) Tijdens de op 20 maart in Arnhem te houden algemene ledenvergadering van de Nederlandse Christelijke Atletiek Bond komt een bestuursvoorstel aan de orde om bij de NCAB aangeslo ten verenigingen over te hevelen in het ledenbestand van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie. Dit voorstel is het resultaat van besprekingen, die door het NCAB- bestuur zijn gevoerd met de KNAU over een eventuele sameinwrkeing op bondsniveau. Het betekent overi gens niet dat de NCAB gaat ver dwijnen. De bond zal zich nu meer gaan toeleggen op het kaderwerk. Voor de NCAB-verenigingen komt er verruiming van de mogelijkhe den, omdat zij nu kunnen gaan deel nemen aan de wedstrijden van de KNAU. Belangrijke aanleiding was tevens het feit, dat er meer aan dacht kan worden besteed aan ter reinen buiten de topsport, zoals de recreatiesport. De NCAB telt onge veer 5000 leden. ORLEANS (AP) Het Hof van Beroep in Orleans heeft Eddie Merckx een schadevergoeding van f. 35.000,- toeewezen in verband met een ongeluk op de wielerbaan van Blois in 1969, waarbij de Belgische trainer Fermand Wambst om het le ven kwam. De schadevergoeding was bedoeld als compensatie voor de contracten die Merckx, die gewond werd, moest afzeggen. MALAGA (AP) In de 13e ronde van het internationaal schaak toernooi van de Costa del Sol heeft de Spanjaard Arturo Pomar gisteren de leiding behouden. Hij kwam re mise overeen met zijn landgenoot Fernando Visier. De Nederlander Jan Timman zette zijn opmars voort met de Joegoslaaf Lubomir Ljuboje- vic in 24 zetten een nederlaag te bezorgen. Hij staat nu op een ge deelde tweede plaats, een halve punt achter Pomar. IJSHOCKEY Het Nederland se ijshockey bonidsteam heeft een oefenwedstrijd in het kader van de voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioenschap in de C- groep tegen Tijsc Trappers met 47 verloren. dat het met mij allemaal iets vlotter en gemakkelijker gaat dan bij een ander, maar dat wil niet zeggen dat ik het voor niks krijg. Het kost me even goed moeite. Op de Ventoux bijvoorbeeld, had ik het het vorig jaar echt slecht. Toen speelde ik heus geen komedie, zoals wel eens gezegd is door mensen die dachten dat ik vlug van die berg af wilde en me daarom in de ambulance liet stoppen. Meteen na de aankomst merkte ik weinig, maar ineens werd ik korf van adem. 't Is dan ook wel een verschrikkelijke col, die Ven- toux. Een geluk nog, dat we er in de late middag tegenop moesten zo dat het fris was. Ik mag er niet aan denken wat het onder de brandende zon geweest zou zijn. Neen ik ver geet 'm niet gauw, die Ventoux. Ook al door wat er Simpsom overkwam. Hij was een van mijn beste vrien den, Tom. Daarom nam ik ook m'n pet af, bij dat monument. Als herin nering en uit erkentelijkheid voor onze kameraadschap. Tom waardeer de ik om zijn humeur, dat altijd goed was, en vanwege zijn koers- moreel. Er is maar één keer wrij ving tussen ons geweest. In Panijs- Nioe van 1967 toen hij mij de kans ontnam om die ronde te winnen. Na 2 dagen wias ik heit alweer vergeten en wachtte ik op hem om hem te helpen eerste te worden. Ruzies ver geet ik gauw. Ik ben in de spanning van de koers nogal eens opvliegend maar dat is meestal zo over. Dat vergeet ik snel. Maar er is één geval wat ik nooit goed heb kunnen ver werken: dat doping-conflict in Italië, 2 jaar geleden. Die beschuldiging vond ik iets verschrikkelijks. Wat daar gebeurde heeft me zo aange grepen dat ik er nog steeds niet overheen ben. Misschien zal dat ook wel nooit gebeuren, daarvoor zit het te diiep. Toen ze het me kwamen vertellen, kreeg ik de grootste klap uit m'n leven. Ik kon niet geloven dat het waar was, wat ze zeiden. Acht, negen keer controleerden ze me in die ronde, steeds negatief. En in een etappe na een rustdag zou ilk dan doping genomen hebben?! Ter wijl ik wist dat ik als leider van het klassement naar de oontróle moest en bovendien in een rit die werd gereden met een moyenne van am per 35 kilometer per uur. Ik wist dat ik onschuldig was, maar er viel niets aan te doen. Enfin, men weet hoe het allemaal afliep. Het is voor mij nog steeds een raadsel wat daar precies gebeurde. Ik ben er nog altijd niet achter en het vreem de is, dat ze me nooit een proces verbaal stuurden. Normaal gebeurt dat, maar ik hoorde er niets meer van. Als ik eraan denk, ben ik er nog steeds van onder de indruk. Zoiets knaagt aan je. Ik geloof dat ik de teleurstelling over een grote ronde die ik in de laatste etappe verspeel, makkelijker zou kunnen verwerken dan wat A ze me in Italië aandeden, y y

de Stem | 1971 | | pagina 15