UW OPEL EN UW OPEL-DEALER: 2 DIE VOOR U KLAAR STAAN ZES GROTE BALS Foto Studio NEELEMANS Carnaval brengt vreugde voor jong en oud L. BOUCHAUT PLATTEGROND VAN CARNAVAL DEY AXEL 20,10 BOETIEK GALERIE BUTTERFLY damesmodes Ie ETAGE Absdaalseweg 41, HULST Telefoon 01140-3451 Burg. Geillstraat31, TERNEUZEN Telefoon 01150 -2258 Hulst carnavals programma De SPECIAALZAAK in Zeeuwsch-Vlaanderen Noordstraat 50-52 SPECIAALZAAK IN VLOERBEDEKKING EN TAPIJTEN Clinge Graauw Hulst 's-Heerenhoek St.-Jansteen Kloosterzande Lamswaarde hért Nieuw Namen Sas van Gent Zuiddorpe Middelburg DE TOETER (afgeSTEMd op carnaval) Garage KERCKHAERT ZATERDAG 20 FEBRUARI ZONDAG ,De Koning van Engeland" 21 FEBRUARI Hotel „Van Oosterom" Hotel „De Graanbeurs" MAANDAG 22 FEBRUARI Hotel „Van Oosterom" „De Koning van Engeland" DINSDAG 23 FEBRUARI Hotel „De Graanbeurs" Aanvang: telkens om 20.00 uur Sterk gereduceerde toegangskaarten voor alle zes de bals 10,— vanaf heden verkrijgbaar aan de zalen. Ook kaarten verkrijgbaar voor één bal per zaal a 3,00 per avond. De Consumptieprijzen zijn in alle zalen gelijk door middel van con sumptiebonnen. De consumptiebonnen zijn individueel per zaal geldig - de overgebleven bonnen kunnen nog één maanc na carnaval inge leverd worden of op verzoek terug worden betaald. Prins Carnaval en zijn Raad van Elf Boerenkapel zijn iedere avond in de balzaal aanwezig. Voorziet U tijdig van kaarten I Gemaskerd en verkleed niet vereist, wel gaarne aanbevolen. De Zaalhouders T. VAN OOSTEROM W. CATTOIR E. WAUTERS BIERKAAISTRAAT 10 HULST Leg uw karnavalsindrukken vast op foto en film. Super 8 films per stuk Per 3 stuks52- AGFA CT 18, 36 opnamen 12,50 VYLAINLAAN 13a - HEIKANT - TEL. 01140-3293 Probeer deze vreugde te behouden en behoed U voor teleurstelling, ook bij aankoop van uw vloerbedekking. Laat U deskundig voorlichten en kies een merktapijt. Wij hebben voor het a.s. voorjaar gereed liggen de gehele kollektie DESSO - BERGOSS - K.V.T. - RICHELIEU - VERTOLON etc. waarbij aangepast een grote keuze in overgordijnen en vitrages. Komt zien, het verplicht U tot niets. Op verzoek met stalen aan huis. SPECIAALZAAK IN VLOERBEDEKKING EN TAPIJTEN VYLAINLAAN 13a HEIKANT TELEFOON 01140-3293 DE TOETER (afgeSTEMd op carnaval) Zaterdag: carnavalsoptocht door het dorp met medewerking van de fanfare „Weldoen door Vermaak": aanvang 14.00 uur. Route: opstellen in de Kerkstraat en De Ruyterlaan, richting Kennedylaan, Gravenstraat, richting Zeegat, terug Gravenstraat richting grens, Molenstraat, Juliana- straat, Beatrixstraat, Klinkerstraat, einde optocht aan het gemeentehuis. Na afloop optocht, prijsuitreiking met attractie voor de schooljeugd, 's Avonds om 20.00 groot carnavalsbal bij De Vilder, met medewerking van het trio Roger Ferket. Tijdens het bal, prijsuitreiking van wagens en groepen. Ongeveer 22.00 uur. Zondag: Carnavalsviering met be jaarden in café De Vilder in aanwe zigheid van de prins en raad van elf, aanvang 14.00 uur. Bal met or kest. Om 20.00 uur in zaal De Vilder bal met vrij entree. Maandag: Het door de jeugd zo op prijs gestelde limonadebal met or kest. De prins en de raad van elf zullen trachten deze middag voor de schooljeugd zo aantrekkelijk moge lijk te maken, (met attractie). Avonds om 19.30 uur in zaal De Vilder, uitschotbal met de Sundy Cosy. Dinsdag: De traditionele kroegen tocht van de prins met raad van elf. Aanvang 15.00 uur. 's Avonds slui tingsbal om 20.00 uur. Medewerking verleent het trio Roger Ferket. Zaterdag 14.00: ontvangst prins Dj er 3 en raad van elf in het gemeenschapshuis door burgemees ter P. J. G. Molthoff. 14.30: carna valsoptocht voor groot en klein. Ver trek vanaf het gemeenschapshuis. 16.00: limonadebal voor de jeugd, waarop tevens prijsuitreiking zal plaatsvinden voor de mooiste wagen uit de optocht. Bal heeft plaats in het gemeenschapshuis. 19.00: kroe gentocht van prins en raad van elf. 20.00: carnavalsbal in het gemeen schapshuis. De muziek wordt ver zorgd door een Belgisch orkest. De carnavalsvereniging van Graauw be staat dit jaar elf jaar. Zaterdag: voormiddag: versieren van de markt; 16: stunt op de markt; 16.30: ontvangst prins en ge volg op stadhuis; 17: aankleden van de vos; 17.30: genodigden en gasten van de carnavalsclub krijgen in het vossehol een zuurkoolmaaltijd aan geboden; 20: kroegentocht, waarna bezoek aan een van de plaatselijke horecabedrijven waar op dat mo ment een carnavalsbal wordt gege ven. Zondag: deze dag staat te boek als de dag der waarheid; 14.30: vertrek van de optocht vanuit Nieuw-Hulst; 17: einde van dezelfde optocht op de Markt, waarna een prijsuitreiking plaatsvindt en de kinderen een „haantje pik" krijgen aangeboden. „Haantje pik" is een in de vorm van een haan gebakken stuk brood op een stokje; 18: bliksembezoek van de prins met gevolg aan een limona- debal voor kinderen in sporthal „Den Dullaert"; 20: kroegentocht. Maandag: 13.30: vossejacht bin nen de wallen; 15.30: bliksembezoek prins met gevolg aan een limonade- bal bij Dieter; 16: bliksembezoek limonadebal Joij Van Oosterom; 20: kroegentocht. Dinsdag, deze dag staat in het teken van de jeugd. 14: ballonwed strijd Markt; 14.30: limonadebal in de Graanbeurs; 15.45: bezoek van prins met raad aan het voddenbal bij Dieter; 16: kroegentocht; 18.45: lampionoptocht, vertrek: Markt; 20- kroegentocht langs alle cafés op de Markt; 23.50: wordt de sleutel terug gegeven; 24: verbranden van de car navalstekenen. Zaterdag 14.00 uur: carnavalsbij eenkomst voor alle 65-plussers in De Jeugdhoeve. Met medewerking van de boerenkapel „De Ertepikkers". Vrijdag 19 februari, 19.30 uur: ge kostumeerde biljartwedstrijden in hotel De Kroon, met prijsuitreiking door de prins. Zaterdag 20 februari, 14.00 uur: prijsschieting op de lig gende wip in hotel De Korenbeurs, met eerste schot door Prins Janus II, georganiseerd door de Verenigde Schutterssociëteiten 's-Heerenhoek. 14.30 uur: intocht van de prins en de raad van elf in De Jeugdhoeve. Overhandigen sleutels van het Pae- rehat door de burgemeester van Borsele, de heer G. H. E. M. van Waes. 15.00 uur: kinderoptocht door de kom van het „gat". 16.00 uur: kinderbal met tractatie 17.30 uur: prijsuitreiking door de prins aan de schutters in hotel De Korenbeurs- 20.00 uur: kroegentocht van prins en raad van elf. Carnavalsbal in alle gelegenheden van het Zakse Gat. Zondag 14.00 uur: opstellen op tocht bij De Jeugdhoeve. 14.30 uur: vertrek optocht en rondgang door het dorp, na afloop prijsuitreiking in de muziektent in de Heerenstraat. 19.00 uur: carnavalsbal in Jeugdhoe ve met muziek van De Erteprikkerg en „De Peestekers". Na afloop op tocht carnavalsmuziek in alle gele genheden van Paerehat. Maandag 22 februari: carnavalsbal in diverse Paerehatzaktaptenten Zaterdag 14.30 uur: carnavalsop tocht. Vertrek vanaf de Roskam- straat. De route ziet er als volgt uit: Brouwerijstraat, Hoofdstraat, Ge- slechtendijk, Puttingstraat, Oude Galgenstraat, Hemelstraat, Prins Hendrikstraat, Pastoor Schetsstraat, Jos Everaerdstraat, Oude Drydijck, Prins Hendrikstraat, Plein de Mate, Beukenlaan, Prins Hendrikstraat, Burgemeester Geirnaerdstraat, Pas toor Mertensstraat. Burgemeester Ysebaertstraat, Wilhelminastraat, Hoofdstraat, gemeentehuis. De uit slag van de wagens en groepen zal worden bekendgemaakt in café Chassee, Brouwerijstraat 6. Na af loop prijsuitreiking: carnaval vieren in alle horecabedrijven. Zondag 13.00: uitreiking decora ties aan verdienstelijke personen op Steen in café Chassee. Hierna be zoekt de prins en gevolg achtereen volgens: het oudste manneke en vrouwke van Steen. De Steense pa tiënten in het ziekenhuis van Hulst krijgen een fruitmandje aangeboden, evenals de bedlegerige ouden van dagen in de Blaauwe Hoeve. 19.00: carnavalsavond voor jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar. Kaarten vanaf 14 februari te verkrijgen aan de Beukenlaan 29 in St.-Jansteen Elke dag vanaf 16.30 uur. Maandag 14.00 uur: bezoek van prins en gevolg aan de Steense be jaardensociëteit, waar de oudjes eens lekker hun hart kunnen opha len. 16.00: limonadebal in het vere nigingsgebouw voor de kleintjes van 5 tot en met 11 jaar. De moeders en vaders, die meekomen, moeten zelf een oogje in het zeil(tje) houden. 18.00: boerenmaaltijd, waaraan ie dereen, mits in het bezit van een kaart, kan deelnemen. Er is slechts een klein aantal kaarten beschik baar. 19.30: bezoek prins aan Kapel- lebrug. Dinsdag 13.00: vertrek naar de buurtschappen Absdale en Heikant. 18.00: strijken van de carnavalsvlag. 19.00: voor de laatste avond kunnen alle ratten en rattinnen de blomme- kes nog eens buiten zetten in de Steense kroegen. 21.00: symbolische sluiting van carnaval door verbran ding van den greutsten boer van 't Steen. Als de carnaval in rook op gaat dient men twee seconden stilte in acht te nemen. Hierna is er nog gelegenheid tot het nemen van een afzakkertje Zaterdag: 14.11 uur: vertrek van prins Camillus 1 en de raad van elf vanaf de brandvijver in de Pastoor Smuldersstraat naar het gemeente huis. 14.30: ontvangst op het ge meentehuis door het gemeentebe stuur, overhandiging van de dorps sleutel door de burgemeester aan de prins en hijsen van de nieuwe carna valsvlag aan het gemeentehuis. 15.30: vertrek van het gemeentehuis via Kruisweg naar Groenendijk. 16.11: ontvangst te Groenendijk door de grootsten groenen. 18.00: bezoek aan de bewoners van huize St. An- tonius. 20.00: karnavalsviering mt alle bewoners van Groenendijk. Car navalsbal in zaal de Groene Molen. 01.00:: Sluiting. Zondag: In de namiddag gaan prins Camillus 1 en de raad van elf met de prinsenwagen naar de op tocht te Lamswaarde. 's Avonds be zoek aan de carnavalsvierders te Walsoorden en Noordstraat. Maandag: 's Middags limonadebal voor de leerlingen van de lagere scholen in hotel Van Leuven. Tij dens het bal worden de kinderen getrakteerd en worden er diverse wedstrijden gehouden, waaraan leu ke prijzen zijn verbonden. 17.45: samenkomst van de deelnemers aan de bier-kruiwagenrace bij gebrs. Asselman te Groenendijk. 18.00: stipt start van de race. 19.15: slui ting eindcontrole en prijsuitreiking bij J. de Waal. Deelnemers aan de bier-kruiwagenrace kunnen zich op geven bij het Witte Huis. Vanaf 20.00 uur prinsenmaaltijd in hotel de Linde, 's Avonds kroegentocht met de boerenkapel en dansen in diverse zalen. Tijdens de kroegen tocht zullen verdienstelijke carna valsvierders door prins Camillus gè- tracteerd worden. In de loop van de avond zullen verschillenden Kloorianen worden opgenomen in de orde der Kloorianen. Dinsdag: Grote carnavalsoptocht 14.00: vertrek van de optocht. In de stoet ongeveer twintig grote carna valswagens. Aan de optocht zal ook prins Lamsoor 1 met zijn gevolg deelnemen. De route is als volgt: Groenendijk, Poolsplein, Clooster- straat, Europaplein, Irenestraat, Bea trixstraat, Willem Alexanderstraat, Hulsterweg, Cloosterstraat, Marijke- plein. Direct na de optocht prijsuit reiking op het Marijkeplein door prins Camillus 1, daarbij geassis teerd door prins Lamsoor 1. 's Avonds dweilen, hossen en sprin gen in de diverse zalen. Prins Ca millus 1 en zijn gevolg zullen deze zalen bezoeken, samen met de boe renkapel Terhole. Een minuut voor twaalf sluiting van het carnaval 1971. Zaterdag: 14 uur: bezoek optocht te Stoppeldijk met prins en raad van elf. 20: prins Lamsoor 1 bezoekt de feesthal te Stoppeldijk. Zondag, 14: Opstellen carnavalsop tocht te Lamswaarde. Voornaamste punten uit deze optocht: record- deelname van eigen dorp, maar ook inzendingen uit Stoppeldijk, Terhole en Graauw. Muzikale medewerking verlenen de fanfares „Vrijheid-Een- dracht" uit Lamswaarde en de fan fare Heikant. 14.30: Op dit tijdstip zal burgemeester mr. M. Somers, prins Lamsoor 1 toespreken, waarna de erewijn geschonken zal worden. Deze plechtigheid heeft plaats bij de vernieuwde pomp. Hierna rondtocht door het dorp. De route is als voor gaande jaren. 15.30: Beëindiging op tocht en traktatie kinderen in het oude patronaat in aanwezigheid van de prins, Camillus 1 en oppervogel- piek. 16.30 uur: Kroegentocht met prinselijke hoogheden en de mu ziekgezelschappen langs de ontelba re kroegjes in Lamsooraaie, waarna langzaam insudderen. 19.00: Opening van het carnavalsbal. De muziek op deze avond zal worden verzorgd door de supercarnavallolbroekers van Jan v. Waterschoot. Maandag: Een kijkje nemen in Stoppeldijk. Dinsdag: Deelname optocht te Kloosterzande. 's Avonds versprei ding der Lamsoren in Kloosterzande. Zaterdag: Carnavalsoptocht. Aan vang 14.30 uur. Rondgang door het dorp van de optocht, voorafgegaan door de fanfare de „Scheldezonen". Tijdens de optocht worden de prij zen bepaald door de jury. Na afloop ontvangt elk deelnemend kind in de feestzaal „De Molshoop", tijdens ht limonadebal een gratis consumptie. 20.00 uur: Gemaskerd bal in de feestzaal „De Molshoop" bij R. Thil- leman. Prins Mol zal dit bal openen, waarbij alle mollen en mol-innen kunnen meedoen aan de leut en de gein. Maandag: 20.00 uur: Gekostu meerd en gemaskerd bal met mede werking van een bekend orkest. Tij dens dit bal zal een prijs worden toegekend aan „het beste idee" uit de zaal. Zaterdag 15 uur: intocht van prins carnaval en raad van elf en ont vangst op balkon van gemeentehuis. 16 uur: ontvangst in hotel De la Bourse. Route Markt, Noordstraat, Grootmajoorstraat, Kloosterlaan, Wilhelminalaan, Stationstraat, West kade. 17 uur: bezoek aan bejaarden centrum Redoute. 18 uur: bezoek aan de koloniale kroegen rond de statie. 19 uur: boerenmaaltijd in ho tel Rotterdam. 20 uur: tienerbal in zaal Planetarium met verkiezing Miss Carnaval 1971. 20.30 uur: oude wijventocht vanaf hotel Royal. Nummers afhalen bij W. Remery, Gentsestraat 10. 20.30 uur: wedstrijd voor boeren in hotel De la Bourse. 22.30 uur: boerenbruiloft in hotel De la Bourse. 22.30 uur: prijsuitreiking oude wijven in hotel Royal. Zondag 15 uur: grote carnavalsop tocht. Route Papegeulestraat, Stuart- straat, Fred. Hendrikplantsoen, Amaliastraat, Vierambachtenstraat, Westdam, Poelstraat, Stationsstraat, Westkade (Ventweg), Kloosterlaan, Wilhelminalaan, Stationsstraat, Gentsesraat, Zuidstraat, Markt, Noordstraat. Kleine Markt. Groot majoor-straat, Kloosterlaan, Wal- straat, Park. Opgeven tot 18 febr. bij W. Remery, Gentsestraat 10. 17.30 uur: prijsuitreiking van op tocht in zaal Reseda en aan de kiosk. 20.30 uur: rondgang prins car naval en raad van elf langs horeca bedrijven. Maandag 13.30 uur: bezoek van prins carnaval en raad van elf met boerenkapel aan ziekenhuis te Sluis kil. 15.30 uur: bal voor ouden van dagen in hotel Rotterdam. Dinsdag 14 uur: kinderoptocht vanaf de Canadalaan. Verzamelen op het plein van de r'.-k. kleuterschool. Route: Canadalaan, Westdam, Vie rambachtenstraat, Amaliastraat, Fr. Hendrikplantsoen, Vrijstraat, Ivoy- straat. Burg. Wauterstraat, Westdam, Paardenvest, Singelstraat, Paul Kru- gerdreef, Kloosterlaan, Westkade, Gentsestraat, Zuidstraat, Markt. 15 uur: carnavalsfeest voor jeugd van 12 t.m. 16 jaar in zaal Planetarium m.m.v. buurtver. De Marollen. 15.30 uur: optreden van muzikale clowns voor de deelnemers aan de kinder optocht in „De Speye". 15.30 uur: elfkroegentocht. 20.00 uur: rondgang van prins carnaval en raad van elf langs horecabedrijven. Zaterdag: 's Middags jeugdcarna val in het Zuiderbaken en Zuiburch- school; 20 uur carnavalsbal in het Zuiderbaken. Dinsdag: 13 uur: Kindercarnaval gekostumeerd, hierbij wordt een jeugdprinses of jeugdprins gekozen. 17 uur: Optocht naar liet bejaarden tehuis waar de jeugd een attractie in ontvangst kan nemen. Daarna gaan de jongeren in optocht door de gemeente met de prins of prinses op een versierde wagen, eventueel met medewerking van de drumband. 20 uur: Groot gekostumeerd bal in het parochiehuis met medewerking van een Belgisch orkest.

de Stem | 1971 | | pagina 25