IDT lVEIN I.S.U.-SPRINTKAMPIOENSCHAPPEN IN INZELL KNSB selecteert slechts drie dames Voetbalfans f hebben lang gewacht AANTAL ECHTE „GROTEN" KLEINER DAN HET LIJKT NEC-bestuur„Wij staan achter Coerver 55 Coach van j u ventus geschorst ands in ingen Jappie van Dijk door val uit top eer wint dkelijk Revanche wedstrijd van EK. Hans van Beek 3e A.JAX SCOOR! ELF MAAL IN OEFENDUEL 1 sport REVANCHE Sercu en Ritter leiden in Milaan FAVORIETEN Derny-interland in Rotterdam :ht meer visbootjes wor- en en motorboten nieuw nder dus dat de georga- diverse claims indient thavens van rijkswater- fnen. Yerseke, Bruinisse, isse, Tholen, Sint Anna- iharendijke, zijn ideale visserij. Er is nauw over- isidiemogelijkheden voor i visbootjes te bekijken. ganisatie van deze interlands I afdeling Zeeland van het I en kwam mede tot stand ibsidies van de gemeenten Vlissingen, van de Zeeuwse ad en van het bedrijfsleven. ADELPHIA (ANP) Tom ïeeft in die eerste ronde van mooi om de internaitionaie impioenschappen van Phfla- op overdekte banen een ge jke overwinning behaald op idafrikaainse speler Ere' n. De Nederlander die als is geplaatst, won met 6—1 abledonkampioen John New- "ersloeg voorts met 62, 6— merikaan Roy Baxth. Ee ër Ken Rosewall, tweede op «tsAngsranglijst, leed in ande een verrassende neder- gen zijn landgenoot Owen on. De cijfers waren 36, (ADVERTENTIE) and, i 3,4 en eld: ICHE 3BANK VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 EINHHOVEN (ANP) De techni sche commissie van de Koninklijke Nederlanse Schaatsenrijders Bond heeft gisteren na overleg met da mestrainer Kees Broekman beslo ten Atje KeulenDeelstra, Stien Kaiser en Trijnie Rep uit te zen den naar de strijd om de ISU- sprintkampioenschappen, op 20 en 21 februari in Inzeil. Het drietal wist zich te plaatsen na de selectiewedstrijden van don derdagmorgen op de kunstijsbaan van Eindhoven. Atje Keulen, die in de tweede rit startte tegen Annie van Dalsen, won de 500 meter in 46,4 seconden. De kleine, felle Trijnie Rep kwam een rit later drietienide seconde tekort en klas seerde zich als tweede, voor Annie van Dalsen, die aan Atje Keulen achttiende seconden had moeten prijsgeven. Stien Kaiser was in het openiingspaar tot 47,5 seconden ge komen. goed voor de vierde plaats. Op de 1000 meter deed de Delft- se het beter. Zij verbeterde met. een tijd van 1.33.4 het baanrecord. Dit gebeurde in de laatste rit, toen Atje Keulen al een tijd had gezet van 1.34.2. Trijnie Rep werd 3e in 1.34,9. An nie yan Dalsen had niet genoeg uithoudingsvermogen en miste zo doende een goede eindklassering. Teleurstellend was ook het rijden van Elly van de Brom, tot vorig seizoen nog een van de beste Ne derlandse sprinters. Een vijfde (500 meter) en een vierde plaats (1000 meter) was niet genoeg voor een reisje naar Inzeil. Atje Keulen werd in het klasse ment over twee afstanden eerste met 93.500 punten, ruim voor Trij nie Rep en Stien Kaiser. Anny van Dalsen en Elly van de Brom volg den op meer dan een punt achter stand en de technische commissie achtte dit verschil te groot om deze dames een kans voor de ISU- sprintkampioenschappen te geven. De weersomstandigheden waren uitstekend en ook het ijs was in goede conditie. De uitslagen van de selectiewed strijden zijn: 500 meter: 1 Atje Keulen Deelstra 46,4; 2. Trijnie Rep 46,7, 3. Annie van Dalsen 47,2; 4. Stien Kaires 47,5; 5. Elly van de Brom 47,6; 6. Truus Dijkstra 48,0; 7 Akke Falkena 48,4; 8. Carry Geys sen 49,4. 1000 meter; 1 Kaiser 7.33,4 (baanrecord); 2. Keulen-Deelstra 1.34.2; 3. Rep 1.34.9; 4 v.d. Brom 1.35.6; 5. Van Dalsen 1.36.2; 6. Dijkstra 1.36.2; 7. Falkema 1.37.5: 8. Geyssen 1.37.6. Klassement: 1. KeulenDeelstra 93.500 punten; 2. Rep 94.150; 3. Kaiser 94.200 4. Van Dalsen 95.300; 5. Van de Brom 95.400; 6. Dijkstra 96.150; 7. Falkema 97.150;8. Geyssen 98.200. V.lji.r.: Atje Keulen-Deelstra, Trijnie Rep en Stien Kaiser na de selectiewedstrijden op de kunstijsbaan van Eindhoven. De technische commissie van de KNSB besloot, na overleg met Kees Broekman, dit drietal uit te zenden naar de ISU-sprintkampioenschappen in Inzeil. Jan Bols, die er volgens KeeS Verkerk niet bij boort, krijgt de kans om het tegendeel te bewijzen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De lioop in bange voeibaltijden was twee seizoenen ge leden gevestigd op het oostelijke duo FC TwenteGo Ahead dat doende was een wig te drijven in de hegemonie van het westelijke tweetal Ajax en Feijenoord, zo men wil in omgekeerde volgorde. De Nederlandse voet balgemeenschap was er al aan gewend geraakt dat een van deze twee onvermijdelijk aan het eind van het seizoen de topplaats bezette. Sinds het ontstaan van de eredivisie, in het seizoen 1956-1957, was er even het „zoeken" van de grote twee naar de weg die tot de top moest leiden. Ze êrepen er in het begin enige malen naast maar knelden toen hun handen om de vaderlandse competitie en kwamen er sindsdien vrijwel steeds als overwinnaar uit te voorschijn. Het oostelijke tweetal, ook in dat seizoen als outsider gestart, deed een greep naar de macht. Het duo holde naar de top, liep zichzelf voorbij en de hoop in bange voetbaltijden, toen elke ploeg zuchtte onder het weste lijke regime, was vervlogen. Toen de balans in 1957 werd opgemaakt, was Feijenoord kampioen en Ajax nummer twee. FC Twente nam de derde plaats in. De race naar de top had in het begin zo veel adem gekost dat de Twentenaars hijgend eindigden op niet minder dan tien punten af stand van Feijenoord en zeven van Ajax. De coup was mislukt en Nederland neeg het hoofd. Wat moest in vredesnaam worden bedacht om die langzamerhand tot een repeterende breuk uitgegroeide saaiheid in de competitie te doorbreken? Zodra de fluittonen op de eerste competitiedag te horen waren, werd al van de daken geschreeuwd dat het toch wel weer een zaak van Feijenoord en Ajax zou worden. Het beroerde was dat men gelijk kreeg. Zelfs voor deze competitie begon, leverde een bliksemonderzoek bij de trainers van de eredivisieploegen weinig nieuwe gezichtspunten op. Maar voor het eerst sinds jaren beleeft het uitgebreide voetbaivolk een spannende, enerve rende competitie waarvan op dit moment de afloop nog met geen moge lijkheid valt te voorspellen. Ten hoogste kan, en ook met de nodige re serve, voorzichtig worden aangegeven wie de grootste kanshebbers zijn. Eén ding staat vast: zoals de ploegen zich thans ontwikkelen, zal het de eerstkomende jaren uitgesloten zijn dat nalverwege de competitie alle geur en smaak eraan al was verdwenen, zoais in het desastreuze seizoen 1967-68 toen Ajax kampioen werd met drie punten voorsprong op Feijenoord, dat weer met dertien punten jawel, dertien voorstond °P nummer drie, Go Ahead. Dertien wedstrijden voor het einde van de competitie lijkt de splitsing lussen top en rest duidelijker te constateren. Zes ploegen in de kopgroep de rest op een vrijwel onoverbrugbare achterstand. Van die zes PSV, Feijennoord, Sparta, ADO, FC Twente moeten alleen PSV en Feijenoord n°g eenmaal tegen alle vijf andere kandidaten aantreden. Ajax immers ontmoette al twee keer ADO, Twente en Sparta kwamen eveneens twee keer tegen elkaar uit. Hoewel de duels met de mindere goden op de rang lijst verre van „gewonnen" zijn er struikelen dit seizoen nogal wat 'oppers over „zekere wedstrijden" kan worden geconstateerd dat Sparta nog een bijzonder zwaar programma voor de hoeg heeft. Slechts Ajax komt te gast, ADO, Feijenoord en PSV moeten in uit-wedstrijden worden bestreden. ADO staat er juist tegenovergesteld voor met Feijenoord, PSV on Sparta thuis en FC Twente uit. Het programma van Feijenoord PSV en Sparta thuis, ADO, Ajax en Twente uit liegt er evenmin om, terwijl Twente met thuiswedstrijden tegen ADO, Feijenoord, PSV en de uitwedstrijd tegen Ajax gedeeltelijk continuering van het succes in eigen "and lijkt te hebben. PSV staat eveneens voor een zwaar „uit-programma" blaar krijgt Ajax en Sparta op bezoek en voor Ajax lijkt het zaak bij te Wijven, waardoor mogelijk de grote strijd tegen Feijenoord in Amster dam een climax in de competitie kan ontstaan. Een opvallend facet is dat FC Twente in de confrontaties met de andere grootmachten opmerkelijk goed voor de dag is gekomen: PSVTwente 9-0. ADO—Twente 1-1, TwenteAjax 1-0, FeijenoordTwente 1-1. Dat kan duiden op warme ontvangsten van ADO, Feijenoord en PSV, die alle nog naar het oosten moeten. Mocht het toch zo zijn, dat ook dit seizoen wordt afgesloten met de ■grote twee" inmiddels uitgegroeid tot „grote zes" aan de top, dan ts dat geschied na een competitie waarop jaren is gewacht. Het element van de verrassingen is deze competitie sterker dan ooit geweest. Er is eindelijk gebeurd waarop het vaderlandse voetbalwereldje met smart Vachtte. (Van onze sportredactie) GOTHENBURG Met de blik ge richt op het Ullevistadion kunnen de Nederlandse schaatsers zich terecht afvragen: wat nu? Er is een merk waardige ontwikkeling geweest in dit schaatsseizoen. Met de indrukwek kende recordcijfers in Davos in de bagage werd begonnen aan liet toer nooi om de Europese titel in Ileeren- veen, dat bijna op een debacle was uitgelopen, als Ard Schenk en Kees Verkerk na de uitschakeling van Jan Bols zich niet heilig hadden voorge nomen „de afstand van Bols" te win nen. Dat lukte wel niet. want Per Willy Guttormsen verwezenlijkte de beste tijd, maar Schenk en Verkerk reden toch wel zo snel, dat zij alsnog de tweede en derde plaats achter Eu ropees kampioen Dag Fornaess kon den innemen. Daarna volgde de Vijfiandenwed strijd, waar Ard Schenk fenomenaal reed, het wereldrecord puntentotaal verpulverde en de wedstrijd „in zijn eentje" maakte. Eerst de explosie in Davos voor het Europees toernooi, daarna de wonderbaarlijke prestaties van Schenk voor het wereldtoernooi. En beide keren, zowel in Davos als in Oslo, kwam Dag Fornaess maar zui nig voor de dag. Kan dat erop wijzen dat onze vaderlandse cracks zich uit putten üi wedstrijden, die een richt lijn plegen te zijn voor het seizoen, maai' zich verslikken in de werkelijke kracht van de voornaamste tegen standers? Het is langzamerhand een „vaste prik" geworden dat de Europese kam. pioen ook de wereldtitel verovert. Fornaess greep beide titels in 1969. Ard Schenk vorig jaar. En de helft van zijn triomftocht in de schaatswereld heeft Fornaess er al opzitten. Enige duizenden Noren zullen hem steun verlenen in Zwe den, dat teleurgesteld is in het Hee- renveense optreden van Goeran Claesson, die al was uitgekreten als de grote kanshebber, maar niet ver- der reikte dan de vierde plaats. Niet temin moet hij in eigen land, opge zweept door een fanatiek publiek, dat net zo te keer kan gaan als dat in Heerenveen of in het Bisletsta- dion. tot een potentiële kandida;^ voor een van de ereplaatsen worden gerekend. In feite zijn de wereld kampioenschappen, zowel bij de da mes als de heren, niet meer dan een revanchewedstrijd van de Europese titelstrijd. Grote verschuivingen in het klassement komen vrijwel niet voor. Nooit zal er een verrassing komen uit de lieden die zich uitputtend be zighouden met een enkele afstand. Zij horen straks in Inzeil thuis, waar de ISU-sprintkampioenschappen wor den gehouden, en niet in een toer nooi voor hen die en dan worden de toppers bedoeld vrijwel alles beheersen. Nutteloze opvulling van een toernooi dat „de wraak van Jan Bols" moet worden. Het drama van Heerenveen behoeft niet te worden opgerakeld, maar intussen bleef wel ..de wraak" uit in de Vijflandenwed- strijd. toen op een verschrikkelijk prestigeduel werd gerekend tussen Fornaess, die door velen nog steeds als een omstreden kampioen wordt gezien, en Jan Bols. Het bleef uit. Schenk heerste op superieure wijze, ook over Fornaess, en Bols eindigde slechts als vijfde. Slechts als vijfde, omdat hem. als gedoodverfd kandi daat voor de titel in Heerenveen. MILAAN (AP) In de zesdaagse van Milaan hebben Patric Sercu (België) en Ole Ritter (Denemar ken) de leiding van de Belgen Merckx en Stevens overgenomen. Peter Post (Nederland) en Gianni Motta (Italië) hebben thans de tweede plaats veroverd en Merckx en Stevens zijn naar de derde afge zakt. De drie genoemde koppels zijn alle favoriet voor die overwinning in deze zesdaagse, die duurt tot en met zondag. Sercu en Ritter hebben thans 197 punten, en Motta en Post 142. Meirckx en Stevens, met eem ronde achterstand, 227 punten. Piet d'e Wait en Jury Schneider zitten op 5 ronden mat 61 punten. Ard Schenk is zeker na zijn grandioos optreden tijdens de Vijflan- denwedstrijd te Noorwegen favoriet voor de wereldtitel, die hij vorig jaar veroverde. meer was toebedacht in Oslo tijdens de Vijflandenstrija. Nuchtere Jan Bols vreet zichzelf toch enigszins op. Het heeft hem dwars gezeten dat Kees Verkerk openlijk heeft verklaard dat hij liet met de keuze van Bols in het team voor Inzeil niet eens is. Daarbij komt ook een portie te leurstelling, want Verkerk meende zichzelf tot betere prestaties in staat. Het was altijd de gewoonte dat der gelijke zaken in de ploeg werden be handeld, op vriendschappelijke wijze, maar niet in het openbaar. En dan kan men allerwegen verkondigen dat er niets valt aan te merken op de stemming in de ploeg. Wie, zoals de schaatsers, maanden achtereen met elkaar moet optrekken, heelt niet meer dan een vingerwijzing nodig om uit het evenwicht te geraken. Jan Bols zal niet in paniek geraken en er zit een gerede kans in dat hij de woorden van Verkerk in Gothenburg zal willen logenstraffen. Ook Verkerk zelf zal het seizoen zo waardig mogelijk willen besluiten, terwijl Ard Schenk weer een rugge steun heeft in zijn optreden in Oslo. Met Eddy Verheyen als outsider, die evenwel niet tot de categorie van de titelkandidaten mag worden gere kend, evenmin als Nottet, die zich in Davos maar net voor Ronnie Nooit- gedagt kon plaatsen, ziet de Neder landse équipe de strijd toch met ge rechtvaardigd optimisme tegemoet. Het aantal werkelijk „groten" is kleiner dan het lijkt. Met Fornaess, Schenk, Verkerk, Bols, Claesson en wellicht de in Heerenveen opzienba rend rijdende Rus Tsjekoeljajev, die na de eerste dag tweede stond en toen meteen was uitgeschakeld door een val op de 1500 meter, heeft men het nagenoeg gehad. Achter hen, mits in normale vorm, volgt de groep van de middenmoot met rijders als Thomassen, Verheyen, Guttormsen, Groenvold en Stensen, die wel eens kunnen doordringen tot eremetaal, maar niet mogen worden gerekend tot hen, die bij voorbaat in staat geacht moeten worden het ere podium te halen. Van andere landen dan Nederland, Noorwegen en Zweden worden geen waarlijke kanshebbers in de arena verwacht. Het groepje is in feite maar klein. Er zijn echter ook slechts drie plaatsen op het schavotje. En er is weinig voor nodig om die te missen. Een braam is al voldoende en daar van krijgt ook Nederland (Schenk bij de Nederlandse titelstrijd, Atje Keu len in Helsinki) zijn merkwaardig deel. (Van onze sportmedewerker) ROTTERDAM Vanavond, vrij dag, wordt in het Ahoy sportpaleis te Rotterdam de interland derny- wedstrijd IIolland-België gehouden. Voor deze dernywedstrijden zijn zes Belgen gecontracteerd: Dirk Baert, Robert van Lancker, Willy Debos- scher en Theo Verschuren. De grote afwezige is Peter Post, die momen teel de zesdaagse van Milaan rijdt. Behalve een dernykoers, is er ook nog een afvalwedstrijd, en een ach tervolging per ploeg. Ook zijn er sprintwedstrijden tussen Robert van Lancker en Leijn Loevestijn. De wedstrijdien worden voorafgegaan door koersen voor niieuiweiliragein en amateurs. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN Voor Jiirgen Jen- drossek, NEC's 22-jarige vleugelspe ler is het een duidelijke zaak. Als het aan hem ligt, gaat hij de Nij meegse eredivisieclub aan het einde van dit seizoen wanneer zijn tweejarig contract afloopt verla ten. Gisteren barstte de bom. nadat reeds lange tijd de verhouding tus sen hem en trainer Wiel Coervei niet te best was. Jendrossek kreeg van Coerver tt horen, dait hij samen met Cas Jans- sens disciplinair gestraft is, en daar door niet in aanmerking komt voor het eerste elftal dat vanavond in het Goffentstadiion de inhaalwedstrijd tegen Haarlem speelt. NEC-secreta- ris Wil Jansen: „Beide spelers mis sen op dJiit moment de juiste insitel- ling. Zij zijn werknemers en daar van mag je verwachten dat die zich voor de volle honderd procent inzet ten. Wij staan als bestuur volledig achter de beslissing van de heer Coerver. Wat ook de achtergronden zijn van Jendrossek dat hij geen inzet kan opbrengen, dat is voor ons on belangrijk. Wij eisen de juiste in stelling. Hij is op dit moment nog bij ons in dienst, en dus heeft hij met ons te maken. Wij kunnen niet toelaten dat verschillende spelers minder inzet tonen. Dat is niet eer lijk ten opzichte van de goedwillen- den". Jiirgen Jendrossek: „Tijdens die bespreking deelde Coerver mij mee dat ik de training onder leiding van de heer Blokland moet gaan volgen. Dat ga ik dan maar doen. Vandaag zal ik eerst eens met de heer Blok land praten, wanneer hij precies traint. Als hij ermee akkoord gaat, dan begin ik de volgende week. Ik reken er eigenlijk al zo'n beetje op: dat ik dit seizoen niet meer in het eerste elftal van NEC zal spelen. Sinds de komst van de heer Coerver was de verhouding tussen ons niet al te goed, maar ik had toch goede hoop dat wii dit seizoen /.onder ruzie zouden doorkomen.. Dat ik met opzet niet goed zou roeien is dwaas. Het is zeker voor mij natuurlijk erg belangrijk wel goed te voetballen, zeker als je plannen hebt om bij een vereniging weg te gaan. Ik wou dat i'k maar iets meer zekerheid had. Dan kon ik mij tenminste gaan voorbereiden op mijn nieuwe carrière". EINDHOVEN (ANP) Harm Kuipers heeft gisteren op de kunst ijsbaan van Eindhoven de derde serie van het vierbanentoernooi ge wonnen. Hij eindigde als tweede op de 500 meter en als vierde op de vijf kilometer. Karei te Winkel uit Brummen leidt echter üi het klasse ment van het vierbanentoernooi na de wedstrijden in Amsterdam, As sen en Eindhoven voor Jan Werner Pol en Adrie Hekman. Pech had Jappie van Dijk, die het klassement na Assen aanvoerde. De Fries kwam ten val op de 500 meter en werd meteen uitgeschakeld voor een hoge klassering. Wel wist hij nog de 5000 meter te winnen. Hans van Beek uit Sprang- Capelle werd derde op de 500 me ter. Bij de sprinters zegevierde Ge rard Demkes zowel op de 500 als de 1000 meter. Hij heeft ook de leiding in de rangschikking van het vierba nentoernooi. Wil Burgmeyer leverde de beste prestatie bij de dames. Zij zegevierde op de 500 meter en moest op de 1500 meter alleen Mar- rie Willems voor laten. De uitslagen zijn: HEREN: all roundklasse: 500 meter: 1 Hans van Helden 43,0, 2 Harm Kuipers 43,2, 3 Hans van Beek 43,7, 4 Karei te Winkel 43,8, 5 Arend Klos en Jan Werner Pol 43,9. 5000 meter: 1 Jap pie van Dijk 8.08,6, 2 Adrie Hekman 8.21,4, 3 Te Winkel 8.22,6, 4 Kuipers 8.24,4, 5 Dirk Schotanus 8.28,0. Klas sement na twee afstanden: 1 Kui pers 93.640 pn.t„ 2 Te Winkel 94.060, 3 Hekman 94.540, 4 Van Helden 95.840, 5 Pol 96.040. Klassement na drie banen: 1 Te Winkel 283.040 pnt.. 2 Pol 284.130, 3 Hekman 235.967, 4 Waanders 286.287, 5 Klos .86.576. DAMES: 500 meter: 1 Wil Burgmeyer 47.1, 2 Bep te Winkel 48.2, 3 Marrie Willems 48.3. 1500 meter: 1 Marrie Willems 2.31,2, 2 'Vil Burgmeyer 2.31,4. 3 Sofie Wes tenbroek 2.33,6. Eindklassement: 1 Wil Burgmeyer 97.567, 2 Marrie Willems 98.700, 3 Sofie Westenbroek 99.600. Na drie wedstrijden is de stand: 1 Wil Burgmeyer 304.867 punten, 2 Sofie Westenbroek 309.884, 3 Bep te Winkel 310.316. HEREN (sprintersklasse): 500 me ter: 1 Gerard Demkes 42.0, 2 Eppie Bleeker 42.2, 3 Piet de Boer 42.5. 1000 meter: 1 Demkes 1.25,7, 2 Bleeker 1.25,9, 3 De Boer 1.29,9. Eindklassement: 1 Demkes 84.850, 2 Bleeker 85.150, 3 De Boer 87.450. Na drie wedstrijden is de stand: 1 Demkes 258.800 punten, 2 Bleeker 259.600, 3 Wester 266.600. MILAAN (AP) De eoach van Ju- ventus Turijn, Armando Picchi, is voor twee maanden geschorst dooi de strafcommissie van de Italiaanse voetbalbond omdat hij herhaaldelijk had geprotesteerd tegen de beslis sing van de scheidsrechter tijdens de wedstrijd van zondag. Toen werd Juventus door Bologna met 10 verslagen. De schorsing betekent dat Picchi gedurende twee maanden in eigen land onder meer het eex-ste elftal niet persoonlijk mag leiden. Hij komt wel mee naar Nederland als Juventus, de I7e, tegen Twente speelt, want de straf geldt niet voor internationale wedstrijden. NIJVERDAL (ANP) Landskam pioen Ajax heeft gisteren in Nijver- dal een oefenwedstrijd tegen Evers- berg, uitkomende in de vierde klas se van het zaterdagvoetbal, gewon nen met 11-1. De ruststand was 7-0. De Amsterdammers traden aan in een ongebruikelijke formatie. Cruyff en Keizer speelden in de achterhoe de. Hun plaatsen in de frontlinie werden ingenomen door Vasovic en Neesfcens. Toch was een specifieke voorhoe despeler het produktiefst. Dick van Dijk, die juist een nieuw tweejarig contract heeft getekend, nam vier treffers voor zijn rekening. De doel punten van Ajax kwamen verder op naam van Neeskens (3), Cruyff, Suurbier. Vasovic en Swart. Pierus scoorde vo:r Eversberg. TENNIS De neger Arthur Ashe wil opnieuw het apartheidsbeleid van Zuid Afrika aan de tand voelen door een visum aan te vragen voor de Zuidafrikaanse tenniskampioen schappen in april. Het vorig jaar ïeeii Zu d-Afrika hem een visum geweigerd omdat hij opruiende ver klaringen over Zuid-Afrika zou heb ben afgelegd. KUNSTRIJDEN De Ameri kaanse kunstrijdster Julie Holmes heeft gisteren in Sapporo de eerste plaats veroverd in het niet sterk bezette voor-Olympisch toernooi. Zij behaalde 1540 punten. Tkveede werd de Japanse Kazumi Yamashita en derde de Amerikaanse Dorothy Ha mill. Julie Holmes werd vorig jaar derde hij de wereldkampioen schappen.

de Stem | 1971 | | pagina 17