GUNSTIGE DATUM VOOR MOTORCROSS IN AXEL SCHARENDIJKE WORDT IDEALE SPORTVISHAVE RITTENKALENDER KNMY ZEELAND Handbalinterlands in Goes en Vlissingen - Rentewijziging op vaste-termijn spaarrekeningen k% I.S.U.-Si KNS slech Voet hebb gewa< Junioren ook aan het werk Indeling zaalhandbal Technische mogelijkheden in studie GROEI MEEDOEN Bolton W anderers wil regionale competitie Samenwerking „topsport"-V V CS Okker wint makkelijk NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VRIJDAG 12 FEBRUARI 1 VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 r-sf>,ï4.ï mi c-3, M$m Ts st 'c' Harrie Goosens: „Over de hele wereld is er een sterke groei in de motorcross-sport". (Van onze sportredactie) AXEL Ook dit jaar kunnen de liefhebbers van motorcrosses in Zeeuwsch-Vlaanderen genieten van de kunsten, die de Nederlandse toprijders uithalen op hun machines. Was het vorig jaar een rit, die meetelde voor het Nederlands kampioenschap 500 cc, dit jaar organi seert Harrie Goossens in samenwerking met de motorcrossclub Axel op zaterdag 8 mei een gewone cross omdat het Koninklijk Nederlands Motorrijders Verbond de organisatie van de wedstrijden, die meetel len voor het Nederlands kampioenschap, aan andere plaatsen heeft gegund dan vorig jaar. Goossens, die echt wel een potje kan breken bij het KNMV, heeft nog geprobeerd een wedstrijd te krijgen, maar er waren zoveel kandidaten dat het KNMV-bestuur heeft moeten be sluiten andere organisatoren ook een kans te geven. Goossens manager van Frans Sig- mans, Peter Wfliems, Jo Lammers, Harrie Driessen Stef van der Sluik (Nederlands kampioen 250 cc), en Broer Diinks (zijspanklasse). De eer ste vier komen uit in de 500 cc. Om het wegvallen van de kampioens cross te compenseren zullen er in Axel dit ja-ar nog twee categorieën van start gaan: de junioren zijspan nen en de junioren solo. En daar naast de 500 cc junioren en interna- Het deelnemersveld bij de cc zal trouwens niet veel ver van d-at van verleden ja-ar, Harrie Goossens heeft de crossers van Nederland geco-n- de motoren aan te moedigen. Bestaat er genoeg belangstelling dan kunnen deze plannen doorgaan. Grosslief- hebbers kunnen zich opgeven bij garage Gito in Axel, of bij een van de bestuursleden van de motorcross- club. Harrie Goossens: „Er gaan elk jiaar enorm v-eel Zeeuwschvlaming naar St. Anthonis. Als er een groep met een busje gaat is dat altijd goed koper «tan zelf rijden. Du-s ik geloof wiel dat de vijf jongens in St. An thonis veiel su-pporters zullen heb ben". Het feit dat Axel dit jaar geen kampioiemswedstirij-d krijgt, heeft Harrie Goossens wel de gelegenheid gegeven weer terug fe keren naar Harrie „Acht me -een gunstige datum, omdat op zon dag 9 mei in Noord-Frankrijk een belangrijke cross wordt verreden, waar alle Nederlandse topcoureurs starten. Nu kunnen ze het combine ren: eerst op zaterag Axel, en op zondag Frankrijk". Harrie Goossens is uiteraard ai zeker van het sta-rten van „zijn" p-loeg. Zo-als bekend is (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het Nederlands Handbalverbond heeft de indeling bekend gemaakt van de junioren kampioenschappen en promotiewed strijden voor het zaalhandbal. Op 7 maart worden de voorronden van de juniorenkampioenschappen gespeeld. Bij de dames zijn in groep 1 ingedeeld: Groningen, Limburg, Alkmaar en West-Noordbrabant. Zij spelen in Deventer. Tot groep 2 behoren Twente, Oost- Noordbrabant, Amsterdam en Rot terdam. Deze wedstrijden worden gehouden in Weert. In groep 3 (Breukelen) komen uit: Fries-land, IJsselstreek, Haarlem en Den Haag. In Den Haag speelt groep 4 be staande uit: Drente, Gelderland, Utrecht en Zeeland. Laatstgenoemde provincie wordt vertegenwoordigd door G.S.C. u-it Goes. Groep 1 van de herenjunioren speelt in Velp (Groningen, Limburg, Allernaar en West-Noordbrabant.) Friesland, IJselstreek, Haarlem en Den Haag vormen groep 2 die in Meppel aantreedt. Middelburg ontvangt grpep 3 be staande uit Twente, Oost-Noordbra bant, Amsterdam en Rotterdam. In Geldrop spelen Drente, Gelder land, Utrecht en Zeeland (groep 4). De winnaars van de voorronde poules zullen op 13 en 14 maart in Rotterdam uitkomen voro de lands titel. Op zaterdag spelen alle teams één wedstrijd, op zondag twee wedstrij den. Aan de promotiewedstrijden voor de le klassen die op 7 maart wor den gespeeld wordt onder andere deelgenomen door Walcheren 1. Behalve 21 maart organiseert het comité van St. Anthonis op 22 au gustus van dit jaar weer de Grand Prix, die meetelt voo het wereld kampioenschap 500 cc. Hamrie Goossens is voorzitter van dat comité. Hij praat er dan ook over met trots in zijn stem. Maar nog enthousiaster kan hij worden als hij kan vertellen over de groei, die de crossarij op dit moment door maakt. Goossens tot slot: „De groei is niet ailleen in Zeeuwsch-Vlaande ren opmerkelijk, niet alleen in Ne derland, moar over heel de werel-d, In Amerika bijvoorbeeld is de s-port opul-air. We moeten zelfs op Europese toprijders niet tij- De juniorenwedstrijden beeft Goossens voornamelijk ingelast om dat er nu vijf klassen zijn van de motorcrossclub Axel, die en officieel junior-startbewijs in hun bezit heb ben. Tot dit jaar reden de -leden van de Z.wscth-Vlaams'e vereniging hier en daar een voo-rwedsitnijdje, maar nu kan dit vijftal (Wim van Bruggen, Cees Hamelink, Jo-han Scheele, Hans Colijn en Jan Goossens) zich in het ■grote geweld storten. Hardie Goos sens: „Nu kunnen, ze echt meedoen. Op 21 maart, wanneer in St. Antho nis de motorcross der Azen wordt verreden, gaan ze van starlt in de voorw-edstrijd-en. We hebben daar voor speciaal vijfentwintig junioren uit Brabant, Limburg en Zeel-and geselecteerd". Het bestuur van de motorcrossclub Ax-el iis van plan het vijftal mentaal te steunen in hun ■eerste grote wed-strijd. Men wil van uit Axel mat oen bus na-ar St. An thonis om de Zeeuwschvlamingen op d-aor veel geld d-e fabrieken, waarvoor ze rijden, is het ook extra- komend seizoen op een Maico. Dat is een Westduiitse fabriek. Toen we d-aar waren om ht contract te te-ke nen, vertelden ze ons dat zeventig procent van de produktie naar Ame rika g-a-at. Kan j-e n-a-gaan hoe die sport groeit. En in Nederland na tuurlijk ook. Er zijn hier al zoveel junioren d-at er niet eens genoeg wedstrijden zijn... (Van onze hengelsportmedewerker) De centrale dienst voor gemeente werken in Noord-Zeeland heeft voor de gemeente Middenschouwen een plan opgesteld voor de aanleg van een sportvishaven in Scharendijke aan de Grevelingen. De kans be staat, dat burgemeester Franke er nog deze zomer in slaagt de 100 ligplaatsen voor de visbootjes in de ze prachtige uitvalspoort voor de bootvisserij beschikbaar te stellen. De komende maanden worden door Rijkswaterstaat al de nodige aanpas- singswerken vanwege de deltaslui ting uitgevoerd, zodat het voormali ge eb- en vloedhaventje dan een constant waterpeil van 3 meter heeft. Dit sportvishaventje, dat met een voudige middelen en de nodige zelf werkzaamheid van de hengelaars zal worden aangelegd, kan ook als uit- wijkhaven voor in nood verkerende watersporters worden gebruikt. Scharendijke heeft een bestemming als sportvishaven gekregen vanwege de unieke ligging. Het viswater langs de Grevelingenkust ligt in de beschutting van dijken, dammen en duinen, zodat ook bij westenwinden met kleine scheepjes in het oppertje van deze Schouwse „kanjerkust" ge vist kan worden. Tot nog toe is van de inrichting van het Grevelingenbekken weinig of niets terecht gekomen. De rijkso verheid neemt nog steeds geen deel in de inrichting en het beheer van dit. nationale recreatiepark, dat in mei van dit jaar al gesloten wordt. Volgens een woordvoerder van het ministerie van CRM valt er binnen kort een beslissing over de bestuur lijke opzet van dit recreatieschap voor de Grevelingen. Verwacht mag worden, dat hiermede ook een aan tal financiële middelen voor de re creatie-stoffering van dit veelbelo vende delta-waterland beschikbaar komen. Er is voor de komende jaren minstens 175 miljoen gulden nodig om de Grevelingen gereed te maken voor de ontvangst van vele miljoe nen recreanten. Het sportvishaventje in Scharen dijke belooft een van de eerste pro jecten van de afsluiting van de Gre velingen te worden. Er zal door de gemeente en georganiseerde sport nog een subsidie bij CRM worden aangevraagd voor de bouw van deze aanlegplaatsen voor sportvissers. Ook op het Veerse Meer bij „De Piet" wordt via deze CRM-subsidie al een centrum voor de bootvisserij gerealiseerd. De hengelaars zijn be reid een handje me ete helpen om de kosten van de aanleg zoveel mo gelijk te drukken. Vele duizenden hengelaars zijn het actieve gemeentebestuur van Middenschouwen dankbaar voor de ze snelle reactie op de delta-afslui ting. Het haventje van Scharendijke is een ideale uitvalsbasis. Er liggen diepe en ondiepe geulen langs deze kust, zodat allerlei soorten vis be schikbaar komen. Ook in de toe komst als dit water na afsluiting van de Oosterschelde gaat verzoeten, kunnen in het kustgebied voor Scharendijke vele soorten zoetwa tervis terecht. Er is diep en ondiep water, zodat er een grote verschei denheid van vis te verwachten is. De sportvishaven zal ook de kans Er is door de Federatie van Deltavissers een uitvoerig rapport opgesteld over de mogelijk heden van sportvishavens in West-Brabant, Zee land en het Zuidhollandse deltagebied. Er moe ten de komende jaren al enkele duizenden ligpla atsen voor sportvissers beschikbaar komen. Er zijn in Nederland 1 miljoen sportvissers. Het is duidelijk, dat er elk jaar een paar duizend sport vissers een visbootje aanschaffen. Vooral de ont sluiting van de delta schept unieke kansen voor de bootvisserij. Het is zeer waarschijnlijk, dat de komende vijf jaar wellicht meer visbootjes wor- den gekocht dan er jachten en motorboten nieuw j te water gaan. Geen wonder dus dat de georga niseerde sportvisser^ ook diverse claims indient op deltahavens en werkhavens van rijkswater. staat, die beschikbaar komen. Yerseke, Bruinissc, Brouwershaven, Stavenisse, Tholen, Sint Anna- land, en bijvoorbeeld Scharendijke, zijn ideale uitvalbases voor de bootvisserij. Er is nauw over- J leg met CRM om de subsidiemogelijkheden voorl deze aanlegplaatsen van visbootjes te bekijken, LONDEN (ANP) John Banks, voorzitter van de Engelse tweede- divisieclub Bolton Wanderers, heeft bij de Engelse voetbalbond (FA) een plan gedeponeerd, waarin een regionale indeling van de „league" wordt bepleit. Ook is Banks sterk voor een stilleggen van de competi tie gedurende een periode rond kerstmis en nieuwjaar. Het plan van Bolton Wanderers wordt gesteund door tien verenigingen uit Noord- Engelamd, die, om de kosten te drukken en toeschouwers te trek ken, graag zouden zien dat de huidi ge vier nationale divisies (met 92 clubs) zouden worden vervangen door drie regionale divisies, welke dan nog eens zouden moeten worden onderverdeeld in drie subdivisies. Hiervoor zijn dan 108 clubs nodig. De extra-clubs kunnen volgens de plannenmakers gerecruteerd worden uit het non-league voetbal. Na de kerst- en nieuwjaarpauze zouden een aantal clubs dan in natir onaal verband moeten spelen. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De rittenkalen- der vam de K.N.M.V. afdeling Zee land is voor het komende seizoen als volgt vastgesteld: 20 februari: Cla- rijsrit (organisatie De Bevelanden), 7 maart: zondagmiddagrit (Schelde gouwen), 20 maart: B.M.W.-rif (De Bevelanden), 3 april: oriëntatierit (De Zeeuwen), 12 april: oriëntatierit (Sparta), 17 april: Veersemeerrit (Scheldegouwen), 24 april: Vermai- rerit (De Bevelanden), 30 april: Oranjerit (De Zeeuwen), 2 mei: zondagmiddagrit (Scheldegouwen), 20 mei: motorcross Oostkapelle (Scheldegouwen), 20 mei: criënta- tierit (Sparta), 31 mei: Zonneveldrit (Scheldegouwen), 5 juni: V.W.-rit (De Bevelanden), 12 juni: Zilver- meeuwniit (De Zeeuwen), 20 juni: oriëntatierit (Sparta), 7 juli: VW- rit op Noord-Beveland (De Bevelan den), 10 juli: motorwegraces Krui- ningen (M.R.T..Z), 21 juli: VWrit op Noord-Beveland (De Bevelan den), tweede helft juli: Badrit Zou- telande (Scheldegouwen), juli en augustus: Bedritten te Vlissingen 2 x. Domburg 3 x, Westkapelle 1 x, Koudekerke 1 x (De Zeeuwen), 21 augustus: oriëntatierit (Sparta), 4 september: oriëntatierit (De Beve landen), 11 september: oriëntatierit (De Zeeuwen), 19 september: zon dagmiddagrit (Scheldegouwen), 25 september: P.P.C.-ritten, 26 septem ber: oriëntatierit (Sparta), 9 okto ber: oriëntatierit (De Zeeuwen), 16 oktober: Midden-Zeelandrit (Schel degouwen en De Bevelanden), 31 oktober: oriëntatierit (Sparta), 13 november: Nacht van Scheldegou wen, 20 november: Adriarit (De Be velanden), 11 november: oriëntatie rit uitsluitend voor leden van De Zeeuwen, 18 december: Wildrit (Scheldegouwen) middag, 18 decem ber: Wildrit (De Bevelanden) avond, 27 december: Kerstrit (De Zeeuwen). DEN HAAG (ANP) Het comité topsport en de Vereniging van Con tract Spelers hebben in Den Haag, tijdens een op initiatief van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen gehouden bespreking, beslo ten samen te gaan werken in een organisatie, die zich ten doel stelt de belangen van sportbeoefenaren (zo wel amateurs als professionals) te behartigen. Over de uitwerking van de plannen voor een dergelijke or ganisatie zal het beraad worden voortgezet. Het comité topsport stelt zich voor de plannen gestalte te geven of deze ter discussie te stel len, in een op 6 maart te houden vergadering van topsporters. Van de zijde van het NVV zal indien men dat wil, daadwerkelijk steun worden verleend bij de realisering van een samenwerkingsvorm. ■V m I De hele kust van Brouwershaven, Bruinisse en Scha rendijke gaat een gouden toekomst tegemoet. bieden visbootjes te water te laten, via een helling voor boottrailers. Dit komit de capaciteit van het haventje ten goede, omdat ook vele dagjes mensen te water worden geholpen. De burgemeester heeft trouwens ook nog andere technische mogelijkhe den instudie. De heer Kimman (van Kimman Nautic-Mercury) heeft onlangs di verse gemeentebesturen uit het Gre velingenbekken geadviseerd opslag plaatsen voor boten te bouwen. Dje in diverse lagen (tot 4 hoog in rekken) kunnen worden opgesta peld. De bootjes van 100 tot 500 kilo kunnen met een vorkheftruc „in" en „uit" het water worden tetild. Dit maakt het mogelijk het aantal lig plaatsen in een haventje belangrijk uit te breiden. De botenloods kan ook als winterberging worden ge bruikt. De hele zaak is vrij goedkoop te bouwen. Ook voor andere deltaha vens is deze tip belangrijk. De hele kust van Brouwershaven, Bruinisse en Scharendijke gaat rouwwens een gouden toekomst tegemoet. Er zijn in Scharendijke en Ellemeet zomer huisjesparken in aanleg, die een ide ale combinatie vormen met deze bootvishaven. ZAALHANDBAL Voor het toernooi om het wereldkampioen schap zaalhandbal voor dames, dat van 8 tot 18 december in enkele Nederlandse steden wondt gehouden, hebben zich tot nu toe veertien lan den aangemeld. Aangezien het aan tal ploegen dat zal wondien toegela ten tot die eindronde ten hoogste negen kan bedragen, zullen er voor wedstrijden moeten worden ge speeld. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De zaalhandbal- linterlandwedstrijden voor dames die op vrijdag 19 en zondag 21 februari respectievelijk in Goes en Vlissingen worden gespeeld beloven bijzonder interessant te worden. In de voorgaande ontmoetingen was er weinig krachtsverschil. In Den Haag (1962) en Hengelo (1968) won Ne derland met 95 en 109 in Oslo (1963 en (1968) triomfeerden de Noorse dames met 117 en 107. De balans is dus momenteel in evenwicht. Vorig jaar hebben de Noorse da mes zich op het continent goed ge weerd tegen sterke formaties als Rusland, Hongarije en Oost-Duits land. Hun nederlagen bleven klein 129, 108 en 106 terwijl het sterke Tsjechoslowakije in Noor wegen eveneens met een vrij mage re 1310 zege het strijdperk verliet. Gezien deze eervolle resultaten mag de conclusie worden getrokken dat men in Noorwegen kwalitatief vooruitgang heeft geboekt. De Ne derlandse formatie, waarin onder andere de beide speelsters van Wal cheren Ivonne de Smit en Marianne de Meurichey zijn opgenomen komt dan ook voor een krachtproef te staan. De eerste wedstrijd in de Goese Sporthal begint om 8 uur, terwijl de tweede ontmoeting in de Vlissingse Sporthal aanvangt om 2 uur. De organisatie van deze intertel heeft de afdeling Zeeland van 1 N.H.V. en kwam mede tot door subsidies van de gemeent Goes en Vlissingen, van de Zeeirel Sportraad en van het bedrijfslevetl PHILADELPHIA (ANP) 14 Okker heeft iin die eerste ronde v het toernooi om de interna tenniskampioenschappen van PM>| deiphia op overdekte banen een f makkelijke overwinning behaald I de Zuidafnikaanse speler IWl McMillan. De Nederlander die T zevende is geplaatst, won met 6-1 6-3.- Wimbledonkampioen John Nwl combe versloeg voorts met 62,8-1 3 de Amerikaan Roy Barth. 4 Australiër Ken Rosewall, tweede <1 de plaaitsdngsrangiijst, leed in '1 eerste ronde een verrassende nedB'l laag tegen zijn landgenoot Owel Davimdson. De cijfers warai 3-J| 4—6. (ADVERTENTIE) Wegens de aanhoudende algemene daling van de rentestand, hebben wij met ingang van 15 februari 1971, de rente op onze 3,4 en 5-jarige vaste-termijn spaarrekeningen ais volgt vastgesteld: voor tegoeden met een vaste termijn van 3 jaar voor tegoeden met een vaste termijn van 4 of 5 jaar EINHHOVEN (ANP) li sohe commissie van de KI Nederlanse Schaatsenrijd I heeft gisteren na overleg! mestrainer Kees Broekml ten Atje KeulenDeelstl Kaiser en Trijnie Rep ui| den naar de strijd om sprintkampioenschappen, 21 februari in Inzeil. Het draetal wist zich tel na de selectiewedstrijden I derdagmongen op de kun: van Eindhoven. Atje Keulj de tweede rit startte tegl van Dalsen, won de 500 f 46,4 seconden. De klei! Trijnie Rep kwam een drietienide seconde tekort seerde zich als tweede, vol van Dalsen, die aan Atjé achttiende seconden had| prijsgeven. Stien Kaiser w openingspaar tot 47,5 sea komen, goed voor de vier Jan Bols, die er volgens om het tegendeel te bewijzen. (Van DEN HAAG De hoop in leden gevestigd op het ooste was een wig te drijven in di ell Feijenoord, zo men wil in balgemeenschap was er al a onvermijdelijk aan het eind hef ontstaan van de eredivisi „zoeken" van de grote twee grepen er in het begin enige om de vaderlandse competitie overwinnaar uit te voorschijn Het oostelijke tweetal, ook greep naar de macht. Het due de hoop in bange voetbaltijde lijke regime, was vervlogen. T Feijenoord kampioen en Ajax plaats in. De race naar de top de Twentenaars hijgend eind stand van Feijenoord en zeve: De coup was mislukt en vredesnaam worden bedacht breuk uitgegroeide saaiheid ii fluittonen op de eerste compi daken geschreeuwd dat het ti Ajax zou worden. Het beroer deze competitie begon, leverde de eredivisieploegen weinig nie sinds jaren beleeft het uitgel rende competitie waarvan op ''ikheid valt te voorspellen. Ti serve, voorzichtig worden aanj Een ding staat vast: zoals de eerstkomende j aren uitgeslotei fo«7 en smaa'c eraan al was 1967-68 toen Ajax kampioen feijenoord, dat weer met deri °P nummer drie, Go Ahead. Dertien wedstrijden voor hel tussen top en rest duidelijker de rest op een vrijwel onover reijennoord, Sparta, ADO, FC noë eenmaal tegen alle vijf ontmoette al twee keer ADO; keer tegen elkaar uit. Hoewel njst verre van „gewonnen" z toppers over „zekere wedstrijdi nog een bijzonder zwaar prop komt te gast, ADO, Feijenoord bestreden. ADO staat er juist 5* Sparta thuis en FC Twen) v en Sparta thuis, ADO, Aj torwijl Twente met thuiswedst uitwedstrijd tegen Ajax gedeel band lijkt te hebben. PSV staat maar krijgt Ajax en Sparta op lijven, waardoor mogelijk de to een climax in de compi Een opvallend facet is dat FC grootmachten opmerkelijk goec ADOTwente 1-1, Twent ton duiden op warme ontvangs 'to nog naar het oosten moeter Mocht het toch zo zijn, dat „grote twee" inmiddels uitg< va j geschied na een competl °e verrassingen is deze d todgijk gebeurd waarop het

de Stem | 1971 | | pagina 16