Itekenkamer hoort PZEM-personeel Zuidland-theater groot genoeg Othello voor gede mon teerd IN KAMER VAN OUD-DIRECTEUR Beroep tegen sluiting bedrijf te Valkenisse ongegrond AART JANSZEN: Robur tegen Vlissingen 2 Mil TllMh fatjC keli in fat t! ten Mint tiafal if\ altijd mfar $enafar) Badmintonclub in Zuidzande ind OONTEXTIEL ie toornige tjiftjaf is in de blizzard stad streek Jongeman gewond 11a al van slooppand iener Sangerknaben in Hulst opgetreden Beroepingen Regen BRIEF BEROEP Klein program zaterdagvoetbal WBAC^cross in bossen Dassenberg SSV wint topper in zaalvoetbal VARKENSHOUDERS VERGADEREN IN CLINGEN Buit van 3.000 bi j inbraken in Goes Instructies voor volkstellers J ONGERENDIENST IN BRESKENS Oudste inwoner van Aarden burg overleden aat er voor in! rVELEN UA. icy LC//CES I EEN SUCCES. INDACHT r~~' KEN.' DONDERDAG n FEBRUARI 1971 im, Kerkplein. Expositie n beweging", verfstructuren Wisse te Goes (t.m. 13 Ma. t.m. vrij. van 10-12 uur -17 uur. Zat. 14-17 uur. Zon. LBURG !0 uur: Strijd om San Sebas- ivchief Expositie „De boerderij als monument en ijf" (t.m. 12 febr.), ma. t.m. ,n 9.30-12.30 en van 13.30- ,r. zat. van 9.30-12.30 uur. URG imerce, 19.30 uur: „Jaontje" RDAM oelen (Grote zaal) 20.15 esterserie '70 - '71: Wilhelm (piano). De Doelen (Kleine 20.15 uur: Solistenconcert: Yamada (viool) met begelei- n Liliane Leertouwer (pia- fplein Theater - 20.15 uur: rs zijn vrij", blijspel door de Produktie Combinatie. UZEN and Theater, 20 uur: Stich- nliga Terneuzen met de film laak van honing" van Tony son en drie voorfilms. NGEN nbra, 20 uur: Satyricon, 18 j. ZEE Ver. Geb., 20 uur: Frank s Poppentheater met „De aal van de keizer" en het 14 uur: idem: Jeugdvoor- en voor het lager onderwijs. 3RPEN Ned. Schouwburg, 20 uur: van Marc Gilbert Sauvajon, lie KVS Brussel. Ned. Schouwburg, 20 uur: Intoine, of De liefde gemist" n Anouilh. (Van onze correspondent) VALKENISSE De kroon heeft ongegrond verklaard een beroep in gesteld door A. de Kubber te Goes en P-C. van Marion te Serooskerke tegen een kennisgeving van b. en w. van Valkenisse van het voornemen over te gaan tot sluiting van het gritstraalbedrijf, gelegen op de hoek van de Middelburgsestraat en de Kriekeweg te Koudekerke, gemeen te Valkenisse. De Kroon zegt, dat genoemd bedrijf in werking is zon der hinderwetvergunning. Hieraan doet met af de omstandigheid dat de appellanten inmiddels een aanvraag om een vergunning hebben inge diend, te minder daar zij hiertoe eerst na herhaalde aanmaning van b. en w. zijn overgegaan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens het sto lpen van een houtopslagloods aan de Cousteensedijk te Middelburg is de 121-jarige P. P. uit Westkapelle van I een hoogte van ongeveer vijf-en-een- I halve meter naar beneden gevallen, j P. P. is met rugletsel per ambulance I overgebracht naar het Gasthuiszie- I kenhuis te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar schatting vier- tot vijfhonderd mensen hebben gister avond in de St. Wiliibrordusbasiliek in Hulst een optreden bijgewoond van de „Wiener Sangerknaben". Het jongenskoor gaf een concert onder auspiciën van de Kunstkring. De Wiener Sangerknaben maken I momenteel een tournee door België. Dinsdagavond stond de groep voor een menigte van enkele duizenden in i de Elisabeth-hal in Antwerpen. Het koor stond onder leiding van dirigent Uwe Theimer. Uitgevoerd werden achtereenvolgens werken van Heinrich Schutz, Francesco Guerrero, Ludovieo da Vittoria, W. Amadeus Mozart, Krieger, Britten, Schubert, Bruckner, Bartok en Bloch. (Van onze correspondente) 's - G RAVENHAGE Gereformeer- de gemeenten. Bedankt voor Scher- penisse W. Hage te Krabbendijke. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, op gesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: Tijdelijk regen, enkele opklarin- gen en temperaturen boven normaal. m7ueirjV00ru^zi en in cijfers ge middeld over Nederland. oor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot n'nfmN 2 tot 6 graden boven I max' temp-: 1 tot 4 graden nerinl normaal. Kans op een droge v- Van mmstens 12 uur: 60 pro- maai- w18 op een geheel droog et maal. 30 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 nomiJT' temp': 2 tot 6 graden boven ~rmaal, max temp.: 1 tot 5 graden Derinrf normaaI- Kans op een droge van "rmstens 12 uur: 90 pro- maai- co118 015 een geheel droog et ■naai. 60 procent. waterstanden _^°??tanz 272 1, Rheinfelden 176 0, Straatsburg 180 —4, Plittersdorf 12R Maxau 3(>9 3, Plochingen bfJÏMMannheim 190 onv-, Stein- gen ?110' Mainz 216 7- Bin" ~u v 7,Kaub 151 -4' Trier 320 i Koblenz 194 onv., Keulen 164 t, Ruhrort 349 —10, Lobith 977 kon^Terd„en kop 846 —9- IJssel- Dp„,o^ Tn' Eefde IJssel 398 —15, Boro-hn61, Monsin 5458 —6. Borgharen 4055 -33, Belfeld 1174 22 o, Grave beneden de Sluis 504 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Drie ambtenaren van de Algemene Reken kamer zijn, zoals was aangekondigd, maandag jongstleden met hun bedrijfs-hoekhoudkundig onderzoek op de N.V. PZEM begonnen. Zij hebben voor hun werk hun intrek genomen in de kamer die door de vorige directeur van de PZEM als werk kamer werd gebruikt. Na zich eerst uitvoerig met de voorzitter en secretaris van het dagelijks bestuur te hebben beraden over doel en omvang van het onderzoek, hebben de ambtenaren zich vervolgens een indruk gevormd van de wijze waarop de bedrijfsboekhouding van de N.V. PZEM is georganiseerd. Het dagelijks bestuur van de N.V. PZEM heeft het personeel van het energiebedrijf intussen een circulaire gezonden, waarin wordt opgeroepen tot het verschaffen van relevante ge gevens met betrekking tot de bunga- lowbouw van ir. T. Boger-d, de direc teur van de N.V., in Domburg. De cir culaire is ondertekend door de heer A. Kaland, voorzitter, en B. Hesse- link, secretaris. De brief luidt als volgt: „Zoals u bekend zal zijn, zal de Algemene Re kenkamer te 's-Gravenhage een on derzoek instellen naar de aard en om vang van leveringen en diensten, die via of door de vennootschap zijn ver richt ten behoeve van de bouw van de woning van de directeur te Dom burg, alsmede naar de omstandighe den waaronder, en de motieven waar om bepaalde handelingen hebben plaatsgehad. Aangenomen mag worden dat be halve de levering van goederen en de door PZEM-werknemers verrichte diensten ook in het onderzoek worden betrokken: a) de doorberekening van deze kos ten aan de directeur. b) de vraag of soortgelijke leverin gen en diensten ook aan andere personeelsleden plaatsvonden. c) de vraag door wie en op welke gronden beslist is, dat bepaalde, op de directeurswoning betrekking hebbende kosten, niet of niet rechtstreeks ten laste van de wo ning te Domburg zijn geboekt. Voorts dient te worden opgemerkt, dat de rekenkamer het recht heeft ook andere punten in het onderzoek te betrekken. Wij doen een dringend beroep op alle werknemers, die op enigerlei wijze bij de bouw betrokken zijn ge- BREDA In verband met de schaatskampioen-schappen is er in het K.N.V.B. zaterdagvoetbal maar een klein programma vastgesteld. Voor de competitie een inhaalpro gramma en voor de beker de afge laste wedstrijden van 23 januari, de -eerste ronde. Voor d-e competitie gaat Dinteloord in de derde klas Zuid naar Sleewijk toe en gezien de krachtsverhouding liggen d-e winst kansen bij de Westhoekers, al zal met Sleeuwijk niet moeten onder schatten. Verlies voor Di-nteloord be tekent dat men d-e kansen op een -eventueel kampioenschap wel af kan schrijven. In de vierde klas B g-a-a-t Chrislandi-a naar St. Annaland om W.H.S. te ontmoeten. De Heimim-gers sta-an m-o-g maar twee punten boven h-ekkesluiter A.Z.V.V. dat het pres teerde om W.H.S. vorige week beide punten af te nemen. Of dat de Heininigers ook za-1 lukken lijkt een zware opgav-e om-d-at W.H.S. op ei gen v-el-d nog ni-et verloor. Verder wordt hier nog gespeeld Ni-euwdorp A.Z.V.V. en Klo-eitin-ge V.C..K In de hoogste klas speelt Kozakken Boys tegen IJsselm-eervogels. De Werkendammers lijken n-u wel vei lig voor behoud v-an het eerste klas serschap, maar op winst tegen de Vogels moet men ni-et rekenen. In de tweede klas A is A-rnertffltd-en nog n-i-et gehe-eol veilig en m-em zal moeten proberen op eigen veld C.S.V.D. tenminste de h-alv-e winst te ontnemen al hebben de Delftenaren relatief nog promotiekansen. Voor de bekerronde ga-at Sm-erdiek van Veen winnen en Roda Boys moet ook sterker dan Rust Roest geacht worden. Ni-euwland Wilh-elmii- na'26 kan een 1-euk-e krachtmeting worden tussen twee vierde kl-assers uit verschillende afdeling, waarbij d-e Aalburgenaren de beste papieren hebben. hoogwater onM7?en' "Mag 12 febr. Bergen 4 29 en 47-3®. Hansweert 16 07 ur Terneuzen. 3.46 en melLI ssc'"gen 3'18 en 15-38> W-e- aWmge, 5.08 en 17.26. (Van onze atletiekmedewerker) ROOSENDAAL Zondag wordt in de bossen van Dassenberg nabij Steenbergen de derde wedstrijd ge houden in het kader van de WBAC- j-eugdciro-sscompetitie. Organiserende vereniging is Diom-edo-n uit Steen bergen, die als gastheer o-p-treedt voor de deelnemers van Spado (Ber gen op Zoom), Olympi-a (Halsteren), THOR (Roosendaal) en Achilles (Et- ten). Zo-wel bij de meisjes als de jongens staan de jeu-gdige THOR-Ie- den na twee wedstrijden in d-e club- rangschikking aan de leiding. De start van de eerste categorie i-s om 11.00 uur. weest, hun gegevens eerlijk en open hartig aan de ambtenaren van de re kenkamer ter kennis te brengen, en dit ook uit eigen beweging te doen, indien zij niet door de ambten-aren zouden worden opgeroepen. Het is namelijk nodig, dat eens en voor al tijd een duidelijke en volkomen be trouwbare uitspraak wordt gedaan over de in vele publicaties geuite be schuldigingen, die de naam van de PZEM en van de directeur in een on gunstig daglicht hebben gesteld. Met nadruk willen wij voorts ver klaren dat het personeel geen onaan gename consequenties behoeft te vre zen naar aanleiding van afgelegde verklaringen. Wel zal irien zich die nen te beperken tot vermelding van op feiten gebaseerde gegevens en op eigen wetenschap". De circulaire besluit aldus: „Het door de Algemene Rekenkamer sa men te stellen rapport zal te zijner tijd open-baar worden gemaakt". De bom is onschadelijk gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „De bewering dat de Middelburgse Stadsschouw burg het enige podium in Zeeland heeft, waarop de Othello-produktie van Globe uitgevoerd kan worden, is absoluut niet waar. Want be halve in Middelburg zou dit stuk evengoed in het Zuidlandtheater te Terneuzen kunnen worden opgevoerd". A-ludus Aart Janszen, functionaris bij het Zuidlandtheater, die hiermee reageert op publicaties waarin ver meid wordt dat de voorstelling van Othello op 18 februari in Goes geen d-oorgang kan vinden omdat het to neel van de Prins van Oranje te klein is voor de decors van deze produktie. En passant werd er bij vermeld dat dit alleen in Middelburg mogelijk zou zijn. „Het decor voor O-thello omvat on der- meer een hangende koepel me-t een diameter van zo'n negen meter. De toneelingang zou dus minstens een meter of elf moeten zijn. In Ter neuzen is die zelfs twaalf meter. Hij zou hier dus kunnen staan". Op de vraag of Othello nu naar Terneuzen komt omdat de voorstel lingen in VUssingen, Goes en Axel (overal de podiums te klein) geen doorgang kunnen vinden, kon de heer Janszen geen antwoord geven. „Eer lijk gezegd heb ik daarbij nog niet stilgestaan". Overigens gelden de te kleine af metingen van diverse podia niet al leen voor Zeeland, overal in het land aldus de heer Janszen, zijn diverse (Van onze sportmedewerker GOES De topper in de Beve- landse zaaivoetbalcompetitie tussen S.S.V en Goes kenmerkte zich door spanning, sensatie en nerveus spel aan werskanten. S.S.V. won met 2 1 en is in groep A nu wel zeker van de titel, met drie punten voorsprong op Goes H-et vriij harde duel dat door een groo-t aantal toeschouwers werd bij gewoond bracht na 6 minuten de eerste reële scoringskans voor Goes maar Schrier schoot juist naast. Kort daarop kreeg Pijpelim-g een nog be tere kans aan de andere kant m-a-ar faalde. De Ridder deed het na 11 mintrt en-beter: 10 voor SSV dat nog net voor het verstrijken van de ■eerste speeltijd door Ken-tin uitliep tot 20. Drie minuten na- de hervatting bracht Schrier de spanning terug (21). Goes had zelfs d-e balans in evenwicht kunnen brengen middels een strafschop. Het h-ard-e schot van Schipper werd echter fr-aai gestopt door H-arinkck. Hoewel Goes sterk bleef aandringen en een kopbal van Huibregtse in de slotfase rakelings naast ging kon SSV de voorsprong consolideren. Verdere uitslagen: groep A: Yer- sek-e Kloetinge 93, P .T.T. Cortgene 31. Groep B: Wem-elddn- ge Inter Viola 11, Lebo Keuringsdienst 41, Schelde Intern I-nterscaldis 33. podiums aan te wijzen waar deze produktie niet gebracht kan worden. Hij vond zelis dat Zeeland heel goed zit met zijn twee grote podia. „Qua proiessionele uitrusting zo-u ik haast durven zeggen dat wij hier in Zeeuwsch-VIaanderen beter geoutil leerd zijn dan in Middelburg. Wij hebben hier zelfs vier medewerkers ful-1 time in dienst. Twee technische mensen, toneelmeester en assistent, een secretaresse en ikzelf. En zover is men in Middelburg nog niet". (Van onze correspondent) HEIKANT. Vandaag (donder dag) om half acht houdt het bestuur van d-e varkenshouderij kern „Sin-t- Ja-nsteenKoewacht" in café Sa-man te Heikant -een vergadering, waarop de h-eer C. B-ackx een spreekbeurt za-1 houden over „de economie v-a-n de varkenshouderij". Tijdens d-e vergadering za-1 ook een bestuurs verkiezing plaatsvinden wegens het periodiek aftreden van het bestuurs lid J. S-egers uit Clin-ge. (Van een medewerker) ZUIDZANDE -In Zeeuwsch- VIaanderen is opnieuw een badmin- tonkiub van start gegaan. In Zuid zande is door de actieve voorzitter van de Sportclub Zuidzande, de lieer J. Casteleijn, een badmintonafdeling opgericht. Dat het hen ernst is met de badmintonsport blijkt uit hun verzoek aan de Nederlandse Bad minton Bond om een demonstratie team te sturen om de mogelijkheden van deze sport te laten zien. Intussen hebben Casca Dudem, Nel Ri-rih-ana, Toby Lammers, J. Peters en d-e Oostburgse sportleraar W. Vermeulen een demonstratie ver zorgd, die bij d-e toeschouwers, (waaronder veel jeugd) goed in de sma-a-k vi-el. In de loop van de avond, toen ook de Zuidzan-ds-e le den in de dubbelspelen werden in geschakeld, bl-eek, d-a-t in de korte tijd dat de nieuwe vereniging be staat, men al heel aardig met het racket overweg kan. Ongetwijfeld een gevolg van d-e enthousiaste start met 2 speelavonden per week. De spelregeluitsl-ag werd verzorgd door dhr, s. Christiaanee, competi- tieleM-er van de Nederlandse Bad- mimtonbond.. De heer Brand van de mijnopruimingsdienst bekijkt de bom. De 250 kg zware bom wordt weggesleept. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken bij de BMW-garage aan de De Ruyterlaan in Goes. De inbrekers zijn binnenge komen door het inslaan van een ruit aan de achterzijde van de werkplaats. De gehele kantoorruimte werd door zocht. Een kassa werd meegenomen, die later nabij de kleuterschool Me- zennest opengebroken werd terugge vonden. Hieruit werd circa tweehon derd gulden ontvreemd. Eveneens is ingebroken in het kan toor van de CBTB aan de Naerebout- straat. Hier is men het pand binnen gekomen door het inslaan van een raam aan de achterzijde, waarna men d-e sluiting van het raam heeft kun nen openen. Uit een afgesloten bu reaulade van het kantoor -werd een geldkistje meegenomen, waarin dui zend gulden zat. (Van onze correspondent) HULST. De volkstellers voor de algemene volkstelling 1971 zullen op speciale instructiebijeenkomsten zoveel mogelijk wegwijs worden ge maakt. Deze bijeenkomsten worden gehouden op: maandag 15 februari in Gra-auw in het gemeenschapshuis; dinsdag 16 februari in Sint-Jansteen i-n de bovenzaal van het Wit-G-el-e Kruisgebouw; en donderdag 18 fe bruari in Hulst in de burgerzaal van het stadhuis. D-e bijeenkomsten be gin-nen telkens om 19.30 uur. (Van onze correspondent). BRESKENS In een kerk van de H. Barbara te Breskens zal zon dag een jongerendienst worden ge houden. Het uit zeventig leden bestaande koor van de r.k. scholengemeen schap St. Eloy uit Oostburg zal de zang verzorgen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Heren, ik moet u verzoeken het terrein even te ver laten". Met deze in de nasluime- rende ochtendmist, wat macaber klinkende opmerking, begon groepscommandant A. Th. Brand van de hulpverlenings- of mijn- opruimingsdienst uit Nijmegen, woensdagmiddag om ongeveer twaalf uur met de demontage van een Engelse vliegtuigbom. Wat zich aanvankelijk voor outsiders liet aanzien als een levensgevaar lijke onderneming, bleek een on schuldige ingreep van nog geen vijf minuten. Meer moeite heeft het gekost om de 'niet-geëxplodeerde vlieg tuigbom een vijfhonderd pon der uit de modder van het Hul ster land te krijgen. Het projectiel is vermoedelijk in september van 1944 losgelaten op groepen terug trekkende Duitsers, maar door een technische onvolkomenheid niet tot ontploffing gekomen. Het projectiel is begin deze week door een dragli ne bij graafwerkzaamheden aan de Zeildijk ter hoogte van het vlieg veld omhoog gehaald. Afmetingen: 1 meter lengte en 35 centimeter in doorsnee. H-eit roestige omhulsel wiekte een ongevaarlijke indruk, ma-air d-e bom bleek bij demontage puntgaaf en dus toch werkelijk gevaarlijk. Com mandant A. Th. Brand draaide er evenwel zijn hand ni-et voor om Enkele minuten na het startsein stond hij met de ontsteking dn de bemodderd-e h-amd, d-e situatie rustig in ogenschouw te nemen. „Gevaar lijk?", -aldus zijn commentaar, „och. we hebben zo vaak van die karwei tjes. We weten onderhand met wat voor materiaal w-e te doen hebben." De Engelse vliegtuigbom is opge graven in -een moerassig stukje wei- Tand, onbereikbaar voor gewone an- to's. 'd-a-arom moest,nadat het karwei met succes w-as geklaard, d-e hulp worden ingeroepen van landbouwer J. Nijsk-ens uit de buurt, om met zijn tractor 't roestige gedrocht naai de kant van de weg te slepen waar het projectiel in een blauwe volks wagenbus van de H.V.D, (hulpverle ningsdienst) werd gesjouwd. En d-a-arm-ee was voor commandant Brand de k-ou-s af en kon hij aan zijn staat van dienst d-e zoveelste bom toevoegen. Maandelijks wordt de H.V.D. nog steeds gemiddeld twee keer gecon fronteerd met vondsten van merk waardige projectielen. Het ziet er maar uit, dat de Nijmeegse groeps commandant wellicht binnen afzien bare tijd nog eens naar de Zeildijk zal moeten komen. Landbouwer N-ijskeins wist giste ren feilloos het perceel aan te wij zen, wa-ar n-a-ar zijn overtuiging nog een projectiel van dezelfde afmetin gen m-o-et liggen. „Daarginder", al dus de landbouwer, „moet er vol gens mij nog zo eentje liggen." ..Ik weet van '44, dat er twee gevallen zijn, maar ik weet mi-et of die ande re ontploft is." De knaa-p van giste ren was dat in i-ed-er geval mi-et. H-et huis va-n het omhulsel was aangetast ma-ar het interieur zag eruit alsof het eergisteren gemaakt was. Bij groepscommandant kon er n-a de de montage wel -een technische verhan deling over de werking v-an de ont steking v-a-n het „onschuldig vli-eg- tuigbomm-etj-e" af, waarvoor overi gens nog drie volwassen mannen i-n touw moesten komen om h-em in d-e H.V.D.-auto gerold te krijgen. H-et lukte uiteindelijk donk zij de mede werking van 1-amd'bouw-er Nijskens, die h-et gevaarte aam zijm tractor meesleepte alsof h-et snoepgoed was en wachtmeester Ardoim-e van d-e rijkspolitie, di-e in een mum van tijd na de demontage ook voor tractor hulp zorgde. De Engelse vliegtuigbom za-1 worden overgedragen aan defen sie, die het projectiel v-ermo-ed-elijk naar zijn laatste rust- respectieve lijk dumpplaats zal transporteren. (Van een medewerker) GOES Zondagmorgen speelt het eerste elftal van Robur een oefen wedstrijd tegen het tweede elftal van Vlissingen. Deze wordt gespeeld op het ge meentelijk sportterrein te Go-es en begint om tien uur. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG In het Sint Antoniusziekenhuis te Oostburg overleed op bijna 97-jarige leeftijd de h-e-er Johannis F. de Milliano, oudste inwoner van d-e gemeente Aardenbu-rg. De h-eer D-e Milliano was afkomstig van Breskens. Hij vestigde zich in 1969 te Aarden-burg in het bej-aard-en-t-ehuis Coensdike.

de Stem | 1971 | | pagina 3