Landbouwschap in Zeeland nu ook tegen industrie Eerste sleutel van serie van 310 woningen in Oost-Souburg uitgereikt Februariramp in Vlissingen herdacht Persvrijheid Rayonbureau rijkspolitie te Yerseke geopend VAKANTIE] stad Ossenisse ongelukkig gekozen plaats Voorlichting voor landbouwers in Zuid-Sloe Reünie voor eerste leerlingen St. Willibrordcollege Praatvergadering C.B.T.B. in Zierikzee Hansweert gaat weer carnavallen commentaar j aarvergadering Bej aardencamaval te 's-Heerenhoek AUTO UITGEBR AND VLIEGREIZEN Evenements- Reizen RERURO FILATELISTEN HIELDEN JAAR- VERGADERING Goes Hansweert VGravenjpoSdfer Hulst Politie zoekt getuige van dodelijk ongeval Provinciaal Bestuur van Zeeland Openbare bekendmaking Bejaardenbond te Yerseke hield Voorlichting over contractteelt en schaalvergroting in Kruiningen DINSDAG 9 FEBRUARI 1971 (Van onze correspondente) MIDDELBURG Acht maanden na de eerste steenlegging van de 310 eengezinswoningen in Oost-Souburg, kon de eerste sleutel aan de eerste bewoners, de familie A. van Eek, worden uitgereikt. Dit gebeurde door mevrouw J. Janssen-M.nderlioud, lid van het bestuur van de vrouwen adviescommissie Vlissingen, en in dit geval ook afgevaardigde van de bouwcommissie woningbouwvereniging St.-Willebrord. Tijdens een emotionele toespraak zei de voorzitter van de woning bouwvereniging St.-WillebTord, de heer Fr. Schets: „Wij kunnen onze leden geen huizen aanbieden die 100 tot ƒ130 huur meer doen per maand. Wij zullen moeten streven naar nieuwe huizen, die 30 tot 60 duurder komen dan de vorige wo ningen. St.-Willebrord heeft 550 be woners, die momenteel allemaal nog minder verwonen dan 17 procent van hun salaris. Deze woningbouw vereniging heeft huizen, waarvan de prijzen liggen tussen de ƒ80 en 130 en in Souburg tot ƒ230 per maand. Het is vandaag de dag ech ter bijna niet meer haalbaar huizen te bouwen, waarvan de huurprijs onder de 200 ligt. De nekslag wordt ons niet toegediend door de hogere lonen en de materiaalprijzen, maar de rentevoet van tegenwoor dig, die acht procent bedraagt, is de grootste boosdoener". „Wat zou het niet betekenen", al dus de heer Schets, „als de rente voet voor bejaard/en- en invaliden- woningen eens op twee procent zou komen te liggen. Dan zouden de huren ineens een stuk kunnen kel deren. Waar gaat het met ons trou wens in de toekomst naar toe, als de huurharmonisatiewet er door komt? Werken de woningbouwverenigingen niet mee met deze procedure, dan heeft de minister al laten weten dat deze woningbouwcorporaties uitge sloten zullen worden van de nieuw bouw". „Ik verklaar hierbij aan het ge meentebestuur", aldus de heer Schets, „dat we ons door niets zul len laten ontmoedigen. Ook niet door de banken en andere instellin gen, die door de verregaande indus trialisatie aangetrokken worden en tot de bouw van eengezinswoningen overgaan. De woningbouwcorpora ties in Vlissingen hebben ruim vijf tig procent van de woningen in be heer. Er is momenteel een nauwe (Van een onzer verslaggevers) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft in haar februarivergadering be sloten om voor alle grondgebruikers, die met hun bedrijven in de geva renzone rond het zuid-Sloe zijn ge legen, een voorlichtingsbijeenkomst te houden. De bedoeling van deze bijeenkomst is, onder meer alle be trokkenen zo goed mogelijk te infor meren over de met de industrieën overeengekomen schaderegeling. De voorlichtingsvergadering zal op 22 fe bruari worden gehouden. samenwerking tussen deze corpora ties gaande. Ze hebben zelfs een meerjarenplan voor 1975 opgesteld. Juist gisteren werd een aanvraag grond in Souburg te mogen kopen", naar de gemeente gestuurd om grond in Souburg te mogen kopen". Namens de gemeente Vlissingen feliciteerde wethouder G. Jansse de stichting. De voorzitter van Goed Wonen, de heer J. Kempe, vertelde dat het in Vlissingen helemaal niet zo ruim zat met de woningen. „Er staan al ruim tien jaar mensen inge schreven voor een eengezinswo ning", zo vertelde hij. (Van onze correspondent) GOES Op initiatief van een zevental oud-leerlingen zal op 13 maart een reünie worden gehouden van het St.-Willibrordcollege die het allereerste leerjaar hebben meege maakt. Op deze reünie, die gehou. den wordt in het Slot Ostende te Goes, zullen de „jongens" en de „meisjes" elkaar na veertien tot vijftien jaar weer eens terugzien. Deze samenkomst begint om vier uur met een hernieuwde kennisma king, waarna een diner volgt. De avond wordt besloten met een sa. menzijn in de bar. Getracht zal worden om ook zo veel mogelijk leraren, die het eerste jaar hebben meegemaakt, naar deze reünie te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE De kring Schou- wen-Duiveland van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond West-Ne derland houdt vrijdag 12 februari een „praatvergadering" in „Het Huis van Nassau" in Zierikzee. Vanaf half acht 's avonds kan een ieder zijn vragen, wensen, kritiek en ideeën rondom het landbouwbeleid in de ruimste zin van het woord voor leggen aan een delegatie van het be stuur en het secretariaat van de CBTB-West-Nederland. Ook de da mes zijn van harte welkom. In het forum hebben zitting: mej. J. A. Stuk. je uit Goes, mevr. A. Scheele-Dekker uit Terneuzen, de heren J, Mol uit Kapelle, C. P. J. van Iwaarden uit Goes, drs. A. Stokkers uit Haarlem, J. Haak uit St.-Kruis, W. Biemond uit Dinteloord en J. A. v. d. Bijl uit Zon- nemaire. (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE De gewestelijke raad voor Zeeland van het land bouwschap heeft zich uitgespro ken tegen industrievestiging bij ¥IJ gunnen de tegenstanders van de afsluiting van de Oosterschelde gaarne het recht op spectaculaire wijze actie te voeren voor hun standpunt. Wij menen wel dat wie tot protestdemonstraties overgaat een minimum aan voor zichtigheid bij de keuze der te ge bruiken middelen dient te be trachten Zeker dient men zich te hoeden voor manifestaties die voedsel ge ven aan de gedachte dat men het met de vrijheid van meningsuiting en de persvrijheid niet zo nauw neemt. Een plakactie als bij een re dacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant en bij de kantoren van de PZC zelf ondernomen, kan worden uitgelegd als een poging om men sen en organen met andere opvat tingen monddood te maken. Wij hebben in menig opzicht andere gedachten dan de PZC; wij zuilen de laatsten zijn om de PZC het recht op een eigen mening en een eigen benadering van de vraagstukken in de samenleving te ontzeggen. Elke poging, ook onopzettelijk, om de pers en haar dienaren met geweld een andere mening op te dringen, vormt een aantasting van de demo cratische vrijheid. En wij weten waar dat op uitloopt. markten GOES, 8 februari 1971 Groen ten: per stuk: Kropsla I 24-25, C 13. Knolselderij met groen 36. per bos: Peterselie 11-13. per kg: Aardappe-j len 9. Witlof A 93, B 74. Spruiten A1 25-42 B 15 D 26-38, Groene sav. kool I 30, afw. 18-22. Witte kool 5%-9. Rode kool 4,80-10. Boe'snkooi 28. Prei 35-44. Veldsla 84. Breek- peen 15. j MIDDELBURG, 5 februari Aard appelen: Koopman bl. gr. 13-17 Kooprn. bl. dr. 4, Bintje gr. 8-10, Bintje bo. 11-12. Furore gr- 13, Jo nathan: 65-70 21—26. 60-65, 19—20. Winston: 75 45. 70-75 32—41. 6570 i 23—29, 60-65 1 5—19. 65-75 28. Gol den Delicious: 80 4145. 75801 41-43, 70-75. 34—37, 65-70, 17—33, 60-65 17—19. 70-80. 36—43. Lom- bartscalville: 75-85 24. Conference: 60-70 48—53. 55-60 30—34, III gr. 1827, Zoete Ermgaand: 55-65 30 35, 50-55 17. Goudrenet: 85 58 59, 75-85 39—61. 65-75 43—49, 70-80 51-53, 65-70 41. III gr. 28-46, III f. 20, Cox: 65-70 36. 65—75 56, St. Remy: 70-80 34. 60-70 27, en, 65-75 34—38, 60-65 1 5. Groenten: Sla, C 12-13, Sla: 11-13 kg. 17, 13-15 kg 20- 30, 14-16 kg 23. 12-14 kg 16—18. Veldsla 100-275. Witlof A 76 111, B 49-57, Afw. 42-57, stek 9-53, Was- peen 63-71, Breekoeen 6-12, Kroten 12-29, Rode kool 8, Sav. kool 10-34, Witte kool 5Vh-12, Boerenkool 4-15. Prei 16-46. Uien 4-15, ijnijselderij kg. 292-382. Snijselderij bos 16-38, struikselderij kg. 150-181. Peterselie Per kistje 124-213. Snijselderii per kistje 114-143. stoofsla 47-49, Knolselderij kg. 3-14, Blauwkop- rapen 8, knolselderij met blad 41, Soruiten onceschoond A 35-64, B 25- 42, D 41-77, Spruiten geschoond: A 04, B 40-53. ROTTERDAM, 5 februari An dijvie 110-137 p. kg. rode kool 8-20. boerenkool 27-42, grote peen 8-15, Peterselie 16-35 o. bos. prei 50-72 p. kg. selderij 17-41 p. bos, sla 16-27 p. st. spruiten Ia 58-88 p kg. Ha 29-48, ld 72-139, uien 10-19, ge schoond 24-31 witlof Ia 99-128. ITa 72-119, lib 55-72. Aanvoer witlof 34 ton. Rotterdam, 8 febr, Totale v»o0er sl ach t ruide ren, 1318, varkens 286. Prijzen: siachtrunderen (in ets. per kg) ex- Va kwal. 490-550. Ie kwal. 425-480, 4c kwal. 385-415. 3e kwal. 355-375. varkens le kwaliteit 220-222, 2e kwaliteit 215-220. 3e kwal. 210-215, «leren extra kwal. 460-530. worst- koeien extra kwal. 350-365, slacht- eugen extra kwal. 165-170, zware varkens 190-200 per stuk. Overzicht: siachtrunderen aan- oer groter, handel redelijk, prijzen ets stijver, varkens kleiner, vlot, ijne varkens lager, slachtzeugen on- en^e^e Prima's boven no- ZWIJNDRECHT, 5 februari hndqvie 120-123. kg. veldsla 60-100, fei 40-53, uien 10-15, rodekool 8-11, Boerenkool 20-24 witlof AI 101-116, r?4"100' Bn 60"84, spruiten A 49- U'B 52-73, C 25-27, D 49-80, sla AI -26 st. Cl 12-13, knolselderij 10- tó' eri' 15-23 bos. peterselie 35- "ox's Orange P. 35-62 kg. Goud smet 21-48. Ossenisse in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De raad stelde zich volledig achter de in de streek ge vestigde mening, dat er grote be zwaren bestaan tegen de vesti ging, omdat een eventueel verder gaande industrialisatie van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen moet wor den bezien tegenover de moge lijkheden elders in de provincie. Met name de verdergaande ont wikkelingen in het Sloegebied dienen daarbij te worden betrok ken, aldus deelt het landbouw schap mee. Wat Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, acht de raad het gebied bij Ossenisse ruimtelijk gezien een on gelukkig gekozen plaats, omdat ver wacht mag worden dat de industria lisatie langs de linker-Schelêe- oever bij Antwerpen zich in de toe komst ook op Nederlands grondge bied zal voortzetten. Bovendien moet ook vanuit Gent op voortschrijdende ontwikkelingen in de richtingen van het kanaal Gent-Terneuzen worden gerekend. Daarbij in aanmerking nemend, dat ook voor het grensgebied tussen Gent en Antwerpen aan plannen voor in dustriële ontwikkelingen wordt ge werkt, zou het overblijvende woon gebied in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren geheel door industriegebieden worden omringd. Dit is uit een oog punt van leefklimaat, aldus het landbouwschap, onaanvaardbaar". De gewestelijke raad zal van deskundi gen op het gebied van ruimtelijke or dening nadere adviezen inwinnnen. teneinde tezijnertijd een definitief standpunt te kunnen innemen. (Van onze correspondent) YERSEKE. In het verenigings gebouw „De Haven" heeft de afde ling Yerseke van de algemene bond van bejaarden de 23e jaarvergade ring gehouden. De voornaamste ge beurtenis in het afgelopen jaar was de opening van het nieuwe „Vrede- iust". Gehoopt werd op een spoedi ge realisering van eeii dienstencen trum en uitbreiding van de gezins verzorging. Verder memoreerde voorzitter B. Kole de bejaardenreis en wees in dit verband op het vastgestelde va kantiegeld. De secretaris de heer G. Bal, las de notulgn van de vorige vergadering voor. Het verslag van penningmeester D. Zuydwegt ver meldde een nadelig saldo van 26,46. In 1970 zijn 14 leden overle den en traden 32 nieuwe leden toe, het aantal steeg hierdoor tot 419. De aftredende bestuursleden, B. J. Ko le, D Zuydwegt en M. Mieras wer den bij acclamatie herkozen. Na de koffiepauze vertoonde de heer P. J. van Boven een serie dia's over het mosselfeest in Bruinisse en de af sluiting van het Volkerak. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op zaterdag 13 februari 's middags om 2 uur houdt de carnavalsvereniging „De Koenkelpot" in het gebouw „De Jeugdhoeve" een carnavalsmiddag voor bejaarden. Bejaarden die niet op eigen gelegenheid naar „De Jeugdhoeve" kunnen komen, behoe ven alleen maar telefoonnr. 255 te bellen en het vervoer van en naar huis wordt geregeld. Op deze mid dag zal een groot aantal medewer kers optreden. Prins Janus II zal met zijn raad van elf en nog zes dansmariekes zijn opwachting ma ken en zij zullen er de gehele mid dag blijven. De boerenkapel „d'Erte- pikkers" uit Kwadendamme ver zorgt de muziek en begeleidt tevens de majoretten van 's-Heerenhoek. Ook de kunstfluiter, de heer F. Burgs uit Middelburg, verleent op deze middag zijn medewerking. Verder worden op deze middag dia's van het carnaval in het afgelopen jaar en van de omgeving van 's- Heerenhoek vertoond. Het duo Jef en Emile Bordui zal met liedjes van toen ook zijn bijdrage aan het muzi kale gedeelte verlenen Ook zal een rad van avontuur op deze middag niet ontbreken. (Van onze correspondent) KAPELLE. Door onbekende oorzaak is de auto van de heer G uit Wemeldinge geheel uitgebrand De bestuurder was even de schuur ingegaan, en toen hij buiten kwarr stond de auto in lichterlaaie. (Van onze correspondent) YERSEKE Burgemeester C. Pijl Hogeweg van de gemeente Reimers- waal heeft gisteren het nieuwe rayon- bureau van de rijkspolitie te Yerseke geopend. Het dochtertje van aanne mer Martijn uit Yerseke overhandig de de eerste burger van Reimerswaal de sleutel van het gebouw. Voorafgaande aan de opening werd in hel voormalige gemeentehuis van Yerseke een bijeenkomst gehouden, waarop onder anderen majoor Borra, de districtscommandant van de rijks politie in Zeeland aanwezig was. Hij wee3 op de gewijzigde structuur van de organisatie van het politiewezen. Vroeger was alles beperkt tot de rand van een gemeente, maar thans wordt er naar gestreefd in groter ver band te opereren. FOTO BOVEN: Een ongedwongen tafereeltje bij de opening van het rayonbu- rzau van de rijkspolitie in Yerseke. (ADVERTENTIE) Uw reisbureau weet daar alles van, kent alle grote en betrouw bare reisorganisaties en hun pro gramma's en adviseert u graag p bij uw keuze, bijv.: 11,12 EN 15 DAGEN VOL PENSION e©STABRZWA ME hotel FESTA BRAVA v.a. UTfSl» 15 DAGEN VOL PENSION MAJ0RGA Jlfl hotel JAVA v.a. Ui (BIZA hotel lEfl. PUNTA PINET PLAYA v.a. 'fUUa COSTA DELSCL CJjfl hotel MARE NOSTRUM v.a Ul'lli RH0DOS half pension EEE m I hotel MANOUSOS v.a. Ulllla Uitsluitend goede ^hotels en apparte menten voor een fijne vakantie uit het programma van Vraag ernaar bij uw, A.N.V.R. reisbureau: REIS- EN PASSAGEBUREAU N.V Herengracht 5 - Terneuzen Telefoon 01150-4051 Passage 1 - Axel Telefoon 01155-2375 J kaasmml (Van een onzer verslaggevers). VLISSINGEN De eerste zondag in februari is voor talloze Zeeuwen een dag van bijzondere herdenking. Het was immers op de eerste zondag van februari 1953 dat de dijken bezweken en honderden mensen de dood vonden. Herdenking van deze februari- ramp en bezinning op heden en toekomst van het Deltagebied, vormden de thema's voor een oecu menische jeugddienst, welke in de Vlissingse Johanneskerk werd ge houden. De hervomrde predikant Y. van der Schoot, en kapelaan J. Brooymans gingen samen in deze dienst voor. De Johanneskerk was bijna tot de laatste plaats bezet. In de orde van dienst namen het jongerenkoor van pater J. de Bakker, en de veelbe sproken discussiefilm van D. J. Dij ker „In de ban van het gebeuren" een centrale plaats in. Het jongeren koor, geleid door de heer Louis Blommaart, en bijgestaan door een combo onder leiding van Jan Kreu- ter, voerden het enthousiasme waar mee deze dienst werd meebeleefd, tot een ongekend hoog peil op. Een hoogtepunt vormde het slotlied „It's me, oh Lord" dat door iederen werd meegezongen terwijl het jeugdkoor door de kerk trok. Het koor werd herhaalde malen met ap plaus beloond. Er is zondagavond bovendien be gonnen met een poging tot het mo biliseren van praktische naastenlief de, die zoals de voorgangers in de oecumenische dienst het uitdruk ten niet alleen uit het geven van geld behoeft te bestaan. Er werden 500 biljetten verspreid, waarop de aanwezigen konden aangeven voor welke praktische zaken zij zich wil den inzetten, variërend van dienst verlening aan bejaarden tot aan het donorschap voor de bloedtransfusie dienst. Verder werd bekend gemaakt dat. er in Vlissingen plannen bestaan voor de oprichting van een wereld winkel, waar produkten uit ontwik kelingslanden die bij kleine coöpera ties in deze landen worden inge kocht, ten verkoop zullen worden aangeboden. (Van onze correspondent) HANSWEERT In Hansweert wordt op 20 februari weer carnaval gevierd. Om drie uur zal een kin dercarnavalsstoet door het dorp trekken, voorafgegaan door de boe renkapel De Deurdouwers. Nadat deze bonte optocht zowel achter de Boomdijk als in de dorpskern rond getrokken is, zal men zich naar zaal Zeelandia begeven, waar de kinde ren onder de vrolijke tonen van de boerenkapel kunnen dansen en hos sen. Na afloop daarvan zullen er prij zen worden uitgereikt aan verschil lende groepen. Om acht uur wordt een groot carnavalsbal gehouden in de zaal Zeelandia, waarbij de mu ziek verzorgd zal worden door de band Schellekens uit Hoogerhetde en de boerenkapel De Deurdouwers. Zoals reeds vele jaren gebruikelijk is, zal de gehele leiding berusten bij de harmonie Scheldegalm. KRABBENDIJKE „Contract teelt en schaalvergroting" is het on derwerp van een inleiding door de heer B. van Dueren den Hollander (Nederlandse Contracttelers Vereni ging van de drie centrale landbouw organisaties) tijdens een algemene ledenvergadering van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting Oost-Zuid- Beveiand, op donderdag 11 februari in „De Korenbeurs" te Kruiningen, aanvang twee uur 's middags. Door de heer Van Dueren zuilen de volgende aspecten van de contract teelt en schaalvergroting worden be handeld: vaste afspraken, voorcalcu- taties en mogelijke rendementsverbe tering. De landbouw gaat telen op een vaste „achtergrondtekst", die ju ridisch verantwoord zal moeten zijn. Indien men vooraf weet, wat het pro- dukt gaat opbrengen, kan men door een rendementsberekening beoorde len of het verantwoord is te mecha niseren. Na afloop van de inleiding kan men over het te berde gebrachte discussiëren. Tijdens de (jaar)-verga- dering worden ook de jaarverslagen van penningmeester en financiële commissie behandeld en wordt een nieuw bestuur samengesteld. (Van onze corerspondent) HULST Voor de algemene jaar vergadering van de postzegelvereni ging „Het Land van Hulst", die ge houden werd in hotel T. van Ooste ren te Hulst, bestond een grote be langstelling. In zijn openingswoord deelde voor zitter de heer P. Everaert mee dat de dag van de postzegel dit jaar op 23 oktober in de sporthal te Hulst wordt gehouden. Door de Nederlandse bond van filatelistenverenigingen is voor dit evenement een subsidie van 2000,toegezegd. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek dat de ver eniging momenteel 126 leden telt en dat de financiële toestand gezond is. Tot nieuwe laden van de kascommis- sie werden gekozen de heren E. van Dorsselaer en J. Martens. Er was een bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heren J. Burm, L. de Wilde en B. Martens. Zij werden alle drie herkozen. „HET IS VOORBIJ.." De heren J. Slabbekoorn en J.P. Walrave uit Rilland-Bath zullen tijdens een ver gadering van de afdeling Goes van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde enkele films verto nen onder de titel „Voorbije aktivi- teiten". Het betreft hier voorbije aktivitieten van de afdeling van de ze „maatschappij". De vergadering heeft plaats op 11 februari in „De landbouw" te Goes, aanvang 19.30 uur. Klaverjascompetitie Ook het tweede klaverjasconcours van de Goes? sportveieniging Robur is een groot succes geworden. De uitslag was- 1 A Biusket, 2. J. Govers, 3. G. Buyse, 4. P. Polfliet, 5. C. Ver- schoore jr 6. C. Pleijte, 7. M. Raas, 8. G. van Tol, 9. J. Brusket, 10. J. Kley. Tijdens dit concours bleek ook dat er voldoe tde belangstelling bestaat om met een klaverjascompetitie te beginnen. De eerste speelavond is op vrijdag 14 februari in café Baa- rends en begint om acht uur. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de competitieleider J. Scheele, Zomerweg 38, Kloetinge, tel. 6857. Receptie V.V. Goes Burge meester F. G. A. Hüber zal zaterdag om 17.00 uur hét nieuwe clubge bouw van de GV en AV Goes op het sportcomplex „De Schenge" ope nen. Daarna zal het Goes-bestuur ter gelegenheid van deze opening en het vijfenzeventigjarig bestaan in 1970 een receptie houden, die tot 19.00 uur zal duren. Dansavond In zaal Zeelandia heeft'de instuif Hansweert een dans avond georganiseerd waarvoor veel belangstelling bestond. De muziek werd verzorgd door de band Hea ven. Damuitslagen De uitslagen van de onderlinge damcompetitie van de damclub 's-Gravenpolder, zijn: J. Veerhoek - Jac. op 't Hof 20. D.L. Huissen - A. van Overbeeke 11: G. Blom - Chr. van Overbeeke 20. M. Boogert - Iz. op 't Hof 20. J. Veerhoek - M. van de Plasse 11. Chr. van Overbeeke - J. Blom 02. W. Neels - D.L. Huissoon 0—2. A. van Overbeeke - M. Nijsse 11. M. Quakkelaar - M.P. Versluis 02. Jac. op 't Hof - A. Krijger 11. A. van Overbeeke - M. v.d. Plasse 0 2. M.P. Versluis - J. Veerhoek 02. W. Neels - A. Krijger 02. M. van de Plasse - Chr. van Overbeeke afgebr. M. Nijsse - G. Blom 02. Iz. op 't Hof - A. van Overbeeke 20. Jeugdafdeling: Rene Nijsse - Jan Zandee 1—1. Aart de Witte - Kees Polderman 02. Biljarten De biljartclub O.N.A., welke gevestigd is bij P. Wentzler, won de eerste returnwedstrijd tegen de Ruige Toepers, die in Heikant ge vestigd zijn. Na een spannende en gelijkopgaande wedstrijd werd het uiteindelijk 11-13 in het voordeel van de biljartclub O.N.A. De uit slagen waren: F. Smit- T. de Wit 1—1; A. Ferket- Fr. Wentzler 11; C. Vereecken- Fr, de Beyn 20; E. Block-Ch. de Wolf 11; B. Weerman-A. Picavet 11 M. IJsebaert-W. v. d. Voorde 02; A. Vlasserood-P. Segers 02; B. de Jonge-E. Wentzler 11; Th. de Block-L. Seghers 11; P. Valent- M. de Wit 11; P. de Beule-W. Ja cobs 20; J. de Belie-J. de Wilde 0—2. (Van onze coorespondent) TERNEUZEN De bestuurder van de donkergroene personenauto, vermoedelijk een Simca, die waar schijnlijk getuige is geweest van de dodelijke aanrijding tussen een auto en een fietser op het kruispunt pro vinciale weg-Altenastraat-Molendijk te Hoek op zaterdag 6 februari wordt verzocht zich te melden bij de gemeentepolitie te Hoek (tel. 01154-444) of te Terneuzen 01150- 4151 voor het afleggen van een ver klaring. Provinciale Griffie, St.-Pieterstraat 42. Tel. 01180-7351 (8 lijnen) PROVINCIALE AANMOEDIGINGSPRIJS JONG ZEEUWS TALENT 1970 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend oat zij binnen afzienbare tijd de Provinciale aan moedigingsprijs jong Zeeuws talent op het ge bied van kunsten en wetenschappen 1970 hopen toe te kennen in de sector MUZIEK. Het voornemen daartoe werd reeds eerder aan gekondigd in september 1970. Als gegadigden kunnen zich alsnog uiterlijk tot t5 maart 1971 aanmelden jonge musici, die het vak uitoefenen of mede uitoefenen als instru- mentalist(e) of vocalist(e), geboren zijn in 1936 of later en in Zeeland woonachfig zijn dan wel m Zeeland hebben gewoond maar nog een dui delijke ten genoegen van gedeputeerde staten van te tonen band met Zeeland hebben. Ook aanmelding van gegadigden door derden is mogelijk. Aanmelding dient te geschieden door middel van =en formulier, dat men schriftelijk of telefonisch kan aanvragen aan de Provinciale Griffie van Zeeland, kamer 41, St.-Pieterstraat 42 te Middel- ourg (tel. 01180 7351 toestel 126) De prijs, groot 1500.zal worden toegekend op voordracht van een commissie van drie des kundigen. De samenstelling van de commissie zal 'zt worden bekendgemaakt. Middelburg, 5 februari 1971. Gedeputeerde Staten voornoemd, J. VAN AARTSEN voorzitter. D. VAN DER WEL. griffier (Van een onzer verslaggevers)

de Stem | 1971 | | pagina 7