operators I P ORON IJ kunt bq 2850 veilige boekingskantoren al uw vakantiezorg kwijt Toekomst waar groei in zit HOECHST-VLISSINGEN N.V. 6 Coördinator bedrijfsopleidingscentrum voor middenkader DE MEEST VERBOUWDE VOEDERBIET ZATERDAGBIJ LAGE V Zijn bovenstaande gegevens op u van toepassing? Dan krijgt u de kans binnen één jaar een inkomen van 80.000,- tot 50.000,- te bereiken, met een basis jaarsalaris van 18.000,-. Wij zijn een jonge, sterke en snel groeiende verkooporganisatie met vestigingen over de gehele wereld. Het verkoopprogramma is modern, uitgekiend en voorziet in een duidelijke behoefte. U zult zelfstandig optreden en toch in samenwerking met collega's, die zich met plezier, enthousiasme en energie volledig inzetten. Succes werkt aanstekelijk. Ziet u zich graag geassocieerd met een succesvolle onderneming, bel a.s. zondag tussen 10 en 6 uur, indien u in (de omgeving van) een der onderstaande plaatsen woont: Amsterdam, Dhr. E. Huising, 020-413035. Noord Holland, Dhr. H. C. v. d. Lely, 020-443075. Overijssel, Dhr. A. Veen, 020-452327. Rotterdam, Dhr. P. de Hoop, 010-148522. Brabant en Limburg, Dhr. P. Loosschilder, 04120-24241. Utrecht, Dhr. Ph. Schaap, 030-18642. Groningen, Friesland, Drente, Dhr. G. Jager, 050-32344. Arnhem, Dhr. T. Lamers, 08330-4173. PECHINEY NEDERLAND N.V. de Groenkraag met de HOOGSTE OPBREMGST Stel uw vakantie veilig Dat is dan eens 'n ander geluid! Want waarom nog met twijfels blijven zitten, als het niet meer nodig is? Eenvoudig evefi binnen wippen bij een van de 2850 vestigingen van de Raiffeisenbank en Boerenleenbank in de buurt. Voor gratis gidsen boordevol vakantiereizen naar zonnige bestemmingen fe kust en te keur. Piekfijn verzorgd door prominente reisorganisaties. En met 'n simpele pennestreek te reserveren bij iedere Raiffeisenbank en Boerenleenbank. De betrouwbaarste boekingskantoren die u maar kunt hebben. Om van alle onzekerheden af te zijn! En bedenk: hoe eesrder u boekt des te ruimer uw keus. BERT BAKKER HANS VELDHUIS ZATERDAG 6 FEBRUARI 1971 Hoechst betekent chemie. Het aandeel van de chemie in het dagelijks leven wordt steeds groter. Hoechst groeit dan ook. Dat betekent: goede kansen voor ieder die er werkt. Hoechst-Vlissingen N.V. is een dochteronderneming van het Hoechst-concern uit Frankfurt. Een bedrijf met meer dan 200 vestigingen verspreid over de gehele wereld. Aan de Sloehaven in Vlissingen wordt nu aan een derde fosiorfabriek en een Trevira-grondstoffenfabriek gebouwd. Daarvoor zoeken wij momenteel: In diverse afdelingen. Voor de vervulling van deze vacatures denken wij bij voorkeur aan medewerkers, met een opleiding richting procesindustrie, opleidingsniveau Bedieningsvakman B (VAPRO). Ook zij die een technische opleiding hebben genoten, eventueel aangevuld met een diploma Scheepswerktuig- kundige VD, of VD A, kunnen solliciteren. Leeftijd: tot ca. 40 jaar. De medewerkers voor de Trevira-grondstoffenfabriek ontvangen de gelegenheid aan een opleiding bij ons zusterbedrijf te Gersthofen in Beieren deel te nemen. Bij het verkrijgen van een passende woongelegenheid verlenen wij onze volle medewerking. Bij Hoechst profiteert u van gunstige arbeidsvoorwaarden: 6,4% vakantietoeslag, een dertiende maand salaris, een gunstige bedrijfsspaarregeling, een goede pensioen verzekering en vrij vervoer naar en van het bedrijf. Graag zouden wij van u een brief willen ontvangen met gegevens over levensloop, opleiding en ervaring, vergezeld van een recente pasfoto. Wilt u in de linker bovenhoek van uw brief de letters "Pr.O." vermelden7 Het adres is: Hoofd Personeelsdienst. Hoechst- Vlissingen N.V., Postbus 65 te Vlissingen. De 3O.O00§iébi man Bent unieer dan alleen maar een ?oede verkoper. Bent u tussen de 23 en 38 jaar. Bentnnu beperkt in uw mogelijkheden. Bcntuhet soort man dat van een uitdaging houdt. -jï 'VX?'* GROEP PECHINEY zoekt voor haar Aluminiumfabriek aart de Sloehaven te Vlissingen- Oost: Niveau: H.T.S. met vooropleiding H.B.S.-B Leeftijd30-55 jaar. Deze functie i6 een tijdelijke functie, die echter aan die kandidaten die dat wensen, de mogelijkheid biedt, om na beëindiging van de opleidingsperiode, die ongeveer 1 ^jaar zal duren, een andere functie in het bedrijf te aanvaarden. De kandidaat dient in staat te zijn om les te geven in wiskunde, natuurkunde, scheikunde en elektriciteitsleer op U.T.S.-niveau. Ervaring in het opleiden van middenkader strekt tot aanbeveling. Een goede kennis der franse t?al is vereist, mede in verband met het deelnemen aan een introductieperiode m één der fabrieken in Frankrijk. Voor deze functie zal in het bijzonder aandacht worden geschonken aan organisatorische en contactuele eigenschappen van de kandidaat. Indien U belangstelling heeft voor bovengenoemde functie, nodigen wij U uit een sollicitatie te richten aan onze afdeling Personeels zaken, onder vermelding van referentienummer A14 en voorzien van een pasfoto. Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen. Ook Precisiezaad, 3-4 mm o leverbaar. ZWAAN VOORBURG glipjp i door Mensen die met veel geld omgaan kennen de listen en lagen niet. 'Ik heb alle geluk gehad, dat een mens beschoren kan zijn. Ook in mijn car rière bij de politie. Na een jaar al was ik uit het uni form. Ja, niet dat ik daar iets op wil afdingen, hoor. De man in uniform heeft het dikwijls veel moeilijker terwijl de rechercheur meestal pas komt als de kruitdamp is opgetrokken. Na de oorlog kwam ik bij de centrale recherche. Dan ga je die politie pas eigen lijk proeven, hè. De zoge naamde vrije ploeg was dat. In die tijd bestond de recherche in Rotterdam uit een aantal grootmees ters. En als je daar kwam, dan bleef je'. Antonius Johannes Jozefus van Lieshout, nu 56 jaar, bleef dertig jaar bij de poli tie. Tot hij twee jaar terug besloot 'hetbureau' te ver wisselen voor het Raadge vend Bureau A.J.J. van Lieshout, gevestigd in 't Rot terdamse Kralingen. Ik was ervan overtuigd te kunnen gaan werken in de preoriminaliteit. Dus als 't feit nog niet is gepleegd. De zaak, waar de veiligheids voorschriften met voeten wor den getreden. En verschrik kelijk veel doen aan de men selijke begeleiding, waaraan je bij de politie nauwelijks toe komt." Zijn voornaamste troef bij de aanvang der pri- vé-werkzaaimheden was een uitgebreide bestudering in binnen- en buitenland van de beveiliging van geld. In ban ken en tijdens transporten. Van Lieshout bood zijn dien sten aan bij een vijftigtal met geld werkende instellingen. Maar dat werd een desillusie. Het antwoord was "nul", on geacht de zich bijna in rijen van vier opstellende bankro vers en aanverwanten gedu rende de afgelopen jaren. Van Lieshout: "Ik heb jaren te maken gehad met het be grip veiligheid. Het is typisch dat het zo slecht begrepen wordt. Het is toch komisch, tragi-komisch dat de goege- eJ meerite zelfs de gratis gege- dl ven tips van de politie niet go uitvoert. Volgens mij gemak- tel zucht. Want wat bij een ander vi gebeurt, dat overkomt mij toch niét? En dat terwijl het met betrekkelijk weinig kos ten allemaal tientallen keren veiliger zou kunnen." Hij schets de situatie nu: Ik pak er drie op een dag als het Fam door Bent u ook al de trotse be zitter van een lamiliewa- pen? Voor uw briefpapier bv. Of bent u er nog ijverig naar op zoek in oude, stof fige en vergeelde archie ven in de hoop u te kun nen scharen onder de ge lukkigen, die hierdoor me nen meer aanzien te heb ben gekregen? Zo'n klein schildje met een bepaalde voorstelling, waaruit dan moet blijken uit wat voor oud en groots geslacht u komt? ban bent u een van de velen. momenteel voeren al n 80.000 Nederlanders een az<FeT> en z'et het ernaar uit 7, 11 er n°g vele duizenden drim vólgen.Ook al hebben 7,,u "nvorsingen geen re- echt gebrek aan een „„V ls een nieuw wapen snel t _worpen. Niemand die u genhoudt en geen wet die „..verbiedt. Sterker nog: er ordt zelfs geleurd met fa- miüewapens op groezelige, onbenullige stencils: het fa- ""bewapen is 'in'. is een duidelijk uiter-

de Stem | 1971 | | pagina 18