KOUDEKERKE IDEAAL WOONDORP VOOR INDUSTRIEPERSONEEL PAK-MEE-EXPOSITIE YAN KUNSTSCHILDER W. WISSE Voorlopige gemeente secretaris groot-Tholen Drie maanden voor dodelijk ongeluk Bejaarde man vermoord? Werkloosheid gestegen met 20 pet. ZIJ WISTEN HET NOG Beroepingen BISSCHOP SIMONIS WORDT 20 MAART GEWIJD ETI voor Zeeland maakte ontwikkelingsschets voor Valkenisse MAANDAG OPENING RAYONBUREAU RIJKSPOLITIE IN YERSEKE Heidemij huldigt jubilaris De Dreu Ambachtschool neemt afscheid van leraar markten Toerisme Eis van vier maanden wegens diefstal Nw.- en St.-Joosland Groei Man lag een uur lang onder tractor in droge sloot Jonge Kracht houdt acties voor nieuwe uniformen Examens Wandelen in Cadzand Yijf maanden geëist en terbescliikking- stelling EEN PAK NAAR UW HART Roger Boogaert Bruidspaar maakte 3000 vol op tentoonstelling in Middelburg NCVB vergaderde in Kapelle-Biezelinge In museum Zuid- en Noord-Beveland Nieuwe fase Schelde-Rijn- verbinding in uitvoering NIETS VERMIST BIJ INBRAAK IN FILIAAL CLITEX ZATERDAG 6 FEBRUARI 1971 (Van onze correspondent) YERSEKE Het nieuwe rayon bureau van de rijkspolitie te Yerse- ke zal maandagmorgen om half elf officieel worden geopend. Daartoe zullen verscheidene genodigden voorafgaande aan deze plechtigheid bijeenkomen in het voormalige ge meentehuis der gemeente Yerseke. Hier zal het woord worden gevoerd door de burgemeester van Reimers- waal, mr. C. Peijl Hogeweg, en door de waarnemend districtscommandant der rijkspolitie in Zeeland, majoor Borva. Hierna zal men zich naar het nieuwe pand begeven. Burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg zal het pand ont sluiten. Het complex bestaat uit een bureau met twee woningen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer M. de Dreu is 25 jaar in dienst van de Heidemij. Hij werd door de direktie van de Koninklijke Nederiandsche Heide maatschappij en het personeel uitge breid gehuldigd. Van dirs. Th.J. van Dijk, directeur van de KNHM en J.C. Hoekjan, hoofd van de regionale administra tie, ontving de jubilaris het draagin- signe in zilver met het embleem van de maatschappij, benevens een ge schenk onder couvert. De jubileum commissie van het personeel, verte genwoordigd door de heer J. Rede- ker, liet zich ook niet onbetuigd. Daarna werd door collega's en vrienden tijdens een receptie in de Caisson de gelegenheid aangegrepen am de jubilaris geluk te wensen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bouwkundeleraar T.J. de Groote heeft tijdens een bijeen- j komst in de kantine van de am- Barhtsschool aan de Bergweg in Goes, afscheid genomen van bestuur, leerlingen, personeel en leerkrachten van die school. De heer De Groote heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer M. Haasdonk dankte de heer De Groote namens het school bestuur voor het vele in het belang van de leerlingen venrdohte werk. Directeur C.J. Buurman, sprekend namens het personeel, schetste de verdiensten van de scheidende le raar als-bouwkundige en als „opbou wend" docent. In de overdracht van vakkennis en in uw pedago giek", aldus de heer Buurman, „hebt ge u als een goed ontwerper van mensen getoond". Namens de ABOP algemene bond van onderwijs-perso- neel, sprak de heer J. van Spee. Namens „Het Gilde" werd de heer „Gildemeester" De Groote nog toe gesproken door de leerlingen P. de Leeuw, L.J. Elenbaas en C. Reyn- hout. r~~r j" V. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wat de be volkingsontwikkeling betreft wordt Koudekerke de groeipool om de drie kernen, die sedert 1966 te samen te boek staan als „de gemeente Valkennisse". Het ETI voor Zeeland heeft eeno nt- wikkelingsschets voor Valkenis se opgesteld. Daarin worden aller lei zaken die het leven van de ge meente nu en straks betreffen, doorgelicht. Bovendien wordt er toekomstperspectief geboden. Dit behelst, dat Koudekerke de gro te woonkern (maximum 5.000 in woners in het jaar 2.000) zal kun nen worden, terwijl Zoutelande zijn toekomst vooral moet zoeken in de ontwikkeling van het toe risme. Vooral het verblijfstoeris- me, aldus het ETI, levert de grootste bijdrage aan de gemeen telijke welvaart. Het ETI verwacht, dat er over niet al te lange tijd veel vraag zal zijn naar dorpse woongebieden, niet te ver van de kust en niet verder dan 5 kilometeer van Vlissingen en Middel-burg gelegen. Naarmate de industrie in het Sloe en in d-e Wal- cherse kanaalzone meer mensen aantrekt (het ETI sohat de toene ming van het aantal arbeidsplaatsen in de Waleherse industrie op 750 per jaar!) komt Koudekerke als woon gebied er beter voor te staan dan bijvoorbeeld Oost-Souburg en Mid delburg-Zuid. De beide laatstgenoem de woongebieden liggen minder dan 5 kilometer van de Sloe-industrieën. En volgens de bekende literatuur is 5 kilometer de minimumafstand tus sen woon- en (industrieel) werkge bied. Koudekerke zal zich echter niet mogen ontwikkelen tot een soort woonstad, meent het ETI. Wissekerke zal, als de wensen en voorspellingen van het ETI uitko men, niet sterk veranderen. Het zal in elk geval langer een typisch Wal- chers, agrarisch dorp blijven dan Koudekerke. De ontwikkelingsschets van het ETI wijkt, voor wat Koude kerke betreft, nauwelijks af van de structuurschets voor deze kern waarop het gemeentebestuur zijn beleid tot dusverre heeft gebaseerd. Dat betekent: volgens de vakmensen is Valkenisse op het juiste spoor. Valkenisse speelt in het toerisme op Walcheren een voorname rol, In 1969 noteerde het ETI 682.600 toe ristische overnachtingen van hoofd zakelijk Nederlanders. Een vuistre gel van de provinciale VVV zegt, dat men hier minstens tien procent aan moet toevoegen om in de buurt van de werkelijkheid te komen. Zoutelande alleen nam 274.500 over nachtingen voor zijn rekening, Kou dekerke 223.900 en Biggekerke 184.200. In Biggekerke was de procentuele groei van het verblijfstoerisane sinds 1962 het sterkst. De meeste over nachtingen in Valkenisse (57 komen voor rekening van de cam pings, de verhuurde huisjes, enzo voorts. Zomerwoningen neomen 15 van de overnachtingen op en „ge meubileerd" 15%. Hotels en pensi ons zijn met 10 de hekkesluiters. Valkenisse met zijn 4.500 inwo- Veiling Terneuzen d.d. 5.2.1971 Per 100 stuks sla 1: 18-19. 2: 12-13. per kg. bintjeslO. andijvie: 93. boe renkool: 8-22. breekpeen 6-10. kro ten 5. prei 50-68. sav. kool: 26-31. rode kool 8-10. Deense witte kool 14. spinazie 122-147. spruiten a2: 58- 62. b2: 25-55 uien: 14-16. witlof a2: '1-92. b: 78-86. b2: 47-80. afwijkend: 18-66. Veilingvereniging „Zuid-Beve- land" Goes, 5 februari 1971. Prijsbericht. Groenten: per stuk kropsla I 23-24, H 16-17, C 13. per fcos-.Selderij 31-33, per kg: Aard appelen 814, Witlof A 72-77, B 66, afw. 24. spruiten A 25-35, B 25-41, 28-30. Groene sav. kool 21-23. Rode kool 8-12. Boerekool 36, prei 18-53, Dien ongesorteerd 30. Andij vie 52. Veldsla 85. Knolselderij 6. Veilingvereniging „Kapelle-Bieze- ™Se en Omgeving" Kapeie (Zee land). Marktbericht van de veiling van 5 februari. Golden Delicious 1170x 21.30, II 55 16.30, Jonathan H 65 x 17.10, Golden Delicious: 180 24-32, 175 27-37, 170 28-38, 165 24-31, 160 17-20, H80 23- «5, H75 27-28, H70 21, H65 16, n60 «-19. Cox's 180 43. 175 48. 170 49. 165 40, 160 27, 1180 31-33, H75 30-41, ®0 27-41, n65 22-31, II65x 22 D, 1160 17-24, grof 14.80. Winston: 180 «5 48, 170 48, 165 38, 160 20, 1»5 36, 1170 37, 1165 29, 1160 17, MD 12. Lobo: n90 doordraai, 1180 doordraai - 15, 1170 doordraai Lom- Oarts CC a Wille: 180 17, 1170 17. Loiidreinette: 185 43-46, 174 45-50, J65 38, 1165 34, 11D 19, Grof 16-24, "jn 15. Zoete Ermgard: 155 62, 1165 1160 75, 11D 21-30, grof 42, Peren: Conference: 165 45-57, 160 «-55, 155 36-43, 1165 42, 1160 39-45, "55 22-36, 11D 22-26, Grof 16-28. f'W 61/2-12. Saint Rémy: 1170 33, "60 33. Brederode: 1165 46. 1170 52, 4160 44. Groente :uien 11 10-11, sjalotten II 10, prei 11 10-30. 1 30. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De officier van justitie van de Middelburgse recht bank zei tijdens zijn requisitoir in de zaak tegen de 20-jarige Middel burgse jongen J. C. E. dat hij maar zelden iemand had ontmoet die zo in nood zat en die zo door iedereen in de steek gelaten was ails deze jonge man. De jongen stond terecht omdat hij in de nacht van 14 op 15 novem ber vorig jaar bij zijn hospita, me vrouw C. V. te Vlissingen, een spaarbankboekje en een doosje zil veren rijksdaalders zou hebben weggenomen en ook omdat hij in de nacht van 9 op 10 november vorig jaar bij een aintiekzaaik in het Groenewoud te Vlissingen een zak horloge, kralen en andere snuisterij en had ontvreemd. Het psychiatrisch rapport dat over hem was uitge bracht achtte hem verminderd toere keningsvatbaar. De officier eiste vier maainidfan gevangenisstraf met aftrek waarvan een maand voor waardelijk en een proeftijd van dire jaar, toezicht van de reclassering en psychiatrische begeleiding. Mr. E. Tak, zijn verdediger, schetste het trieste levensrelaas van zijn cliënt, een jongeman die op 20-jarige leef tijd bijna alles kwijt was geraakt wat een mens maar kon bezitten. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Bond van bejaarden De afde ling Nieuw-en Sint Joosland van de bejaandenibomid houdt dinsdiaigimidldlag om twee uur in het verenigingsge bouw in de Veerstraat de jaarverga dering. Er zal een bestuursverkie zing plaats hebben voor twee aftre dende leden R. Joosse en J. de Klerk. De heer Joosse ia herkies- I baar. ners in totaal, biedt niet minder dan ruim 15.000 toeristische slaapplaat sen. De dagreoreatie naar de kust zal, volgens het ETI, het sterkst toenemen. In 1985 zal het drie maal zoveel bedraigen in 1968 het geval was. Tot dusver groeit de bevolking van Valkenisse met 2,5 per jaar. De bevolkingsopbouw is niet erg evenwichtig, stelde het ETI vast. Ruim 14 van de bevolking is 65 jaar of ouder (voor Zeeland is het percentage 13,L, en voor geheel Ne derland 10%). De lanid'bouw blijft als werkgeef ster in belang afnemen. Maar de nijverheid en de dienstensector scheppen meer arbeidsplaatsen dan er in de landbouw verloren gaan. Het gemiddelde inkomen van de inwoners van Valkenisse bedroeg volgens de laatste cijfers f 3488. Voor geheel Zeeland was dit f 3.752 en voor geheel Nederland f 3.869. Valkenisse als grootste, niet-stede- lijke gemeente op Walcheren weet nu wat meer over zichzelf, al is het jammer dat veel gegevens berusten op de volkstelling van 1930, welke ge gevens feitelijk te oud zijn om nog gehanteerd te kunnen worden. (Van onze correspondent) GAPINGE In een bocht op de Schellachseweg te Gapinge heeft een aanrijding plaatsgevonden tus sen een personenauto, bestuurd door N. uit Gapinge en een treke)ker met twee aanhangwagens, bestuurd doror P. A. uit Gapinge. Door deze aanrijding belandde de trekker in een droge sloot. De bestuurder kwam onder de trekker terecht. Het heef* ruim een uur geduurd voor dat men de traktorbestuurder kon bevrijden. Hij werd direct ter obser vatie overgebracht naar het Gast huisziekenhuis te Middelburg. Hij kon echter na onderzoek weer naar huis terugkeren. De personenauto werd zeer zwaar beschadigd. De traktor was geheel vernield. Bij een van de aanhangwagens werd het on derstel weggerukt. (Van onze correspondent) BIEZELINGE Binnenkort be staat het tamboer- en trompetters- korps Jonge Kracht uit Biezelinge 35 jaar. Dit actieve korps is al enige tijd bezig met een vodden- en oud papieractie voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Voor dit doel gaat men binnenkort nog een actie beginnen en wel de uitgifte van renteloze obligaties met een totaal bedrag van f 8000,-. Bestuur en leden zullen in de komende weken op pad gaan om deze uit te geven. Nieuweunifor men zijn o.m. nodig voor het majo- retten-peloton, dat onlangs is ge vormd en dat op Koninginnedag voor het eerst acte de presence geeft. RIJSWIJK Voor het examen middelbaar archiefambtenaar «slaag den de heren P. de Baar uit Ove- zandie en R. Huijbrecht uit Middel burg. Gereformeerde gemeenten. Beroe pen te KaïpetRe-Bdezelmnige C. Mole naar te 'Amsterdam-Noord. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND-GOES De derde tocht in de serie winiterwandelingen van de Zeeuwse Wandelsport Bond (secretaris Frambozesitraat 58 Goes) wordt vandaag in Cadzand „verlo pen". De afstand is ditmaal 15 kilo meter. Het startsein wordt om twee uur gegeven bij het pand Zuidzand- seweg 4. (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Ik wil graag weer terug naar de psychiatrische inrichting", verklaarde N. E. H. uit Nistelrnde, voor de rechtbank te Middelburg. De jongeman zat al sinds 17 september in voorarrest. Een groot gedeelte van deze tijd had hij doorgebracht in een kliniek te Etedihevein. Sinds kont verbleef hij in het huis van bewaring te Middel burg, maar daar zaten ze erg met hu-n klant in de maag. De jongen simuleerde steeds iets te mankeren. Hij werd dan ook onder de hoede van een ziekenbroeder geplaatst. De jongeman is vorig jaar betrokken geweest bij diefstallen uit een con sumptietent en het clubhuis van DOS te Vlissingen. Het psychia trisch rapport wees uit dat H. niet werken en niet denken wilde. Hard drugs speelden een voorname rol in zijn leven. Hij is sterk verminderd toerekeningsvatbaar tot kinderlijk. Hij kan niets positiefs naar voren brengen, zo had de officier uit het rapport begrepen. Hij zag geen an dere mogelijkheid dan de jongen ter beschikking van deze regering te stellen. Met deze instelling kan hij zeker niet terug naar de maatschap pij. Mr. H. Bruin, de verdediger van H., meende ook dat zijn cliënt het best weer kan worden opgenomen, maar ter beschikkingstelling zou ei genlijk voorwaardelijk moeten wor den opgelegd. De eis vande officier luidde: vijf maanden gevangenis straf met aftrek en onvoorwaardelij ke terbeschikkingstelling. (Van en onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het college van G.S. van Zeeland heeft in verband met de gemeentelijke indeling van het eiland Tholen tot tijdelijk secre- tarief van de op één juli a.s. te vormen gemeente Tholen. benoemd de heer Th. C. Benou thans gemeen tesecretaris van St. Maartensdijk. Tot tijdelijk functionaris belast met de taak van een ontvanger, hebben G.S. benoemd de heer C. Meertens, tihans ambtenaar ter ge meentesecretarie in Poortvliet. Doori" deze benoeming wordt op geen enkele wijze vooruitgelopen op de t.z.t. door de raad van de niieuwe gemeente Tholen te nemen definitie ve beslissingen, zo hebben G.S. meegedeeld. (ADVERTENTIE) ST.-JANSTEEN TEL. 01140-2164 (v.h. BèR PLUYM) (Van onze correspondent) MIDDELBURG Er zullen maar weinig tentoonstellingen in de Middelburgse Vleeshal gehou den zijn, die acht dagen na de opening een cijfer van 3000 be zoekers konden boeken. De ten toonstelling „Welkom in Luilek kerland", die in nauwe samen werking tussen slager Hugense uit Domburg en kwekerij Dek ker uit Middelburg voor Radio Walcheren wordt gehouden, kon dit. Zondag werd de heer Minder- houd uit Westkapelle als dui zendste bezoeker, dinsdagmiddag mevrouw de Wilde uit Middel burg als 2000-ste, en vrijdagmid dag was zowaar een bruidspaar, dat zich na de trouwplechtigheid op het stadhuis voor het prach tige bostafereel wilde laten foto graferen, de drieduizend vol maakte. Het bruidspaar Schier- Leijnse kreeg van slagerij Hu gense een grote metworst en van kwekerij Dekkers een boeket bloemen. In 1950 maakte slager Hugense zijn eerste boetseerstuk en in 1953 durfde hij op de Slavakto uit te komen met een beeld van Michiel de Ruyter, dat later in brons werd overgegoten en ge plaatst is aan boord van de krui ser De Ruyter. Het succes dat hij ermee had, spoorde hem aan verder te gaan, en zo kwam hij achtereenvolgens in 1955 met het Deltaplan in vet en in 1957 met een wereldbol met vredesduif. In 1964 ging het pas lekker, toen hij met een prachtige adelaar in het bezit kwam van de wisselbeker. Deze won hij in 1967 voor de tweede keer met een hert. In 1970 moest en zou de slager die wisselbeker definitief in zijn bezit krijgen. Geïnspireerd door een houten beeldje van de 96- jarige houtsnijder uit Zwitser land begon hij met zijn plan om twee grote everzwijnen te ma ken. Het geheel werd samenge vat op een tableau van vijf bij acht meter, en opgevuld met mos en boomstronken. (Van onze correspondent) KAPELLE Onder leiding van mevrouw Balkenende-Sandee heeft de afdeling Kapelle-Biezelinge van de NCVB de maandelijkse vergade ring gehouden. Er waren ook vele gasten aanwezig op deze bijeen komst, die ging over de merkartike len die er in ons land te koop zijn. Het bureau voorlichting merkartike len verzorgde het programma. Met behulp van dia's werd het verschil tussen vroeger en nu aangetoond Na de pauze was er een quiz. Op 25 februari zal de volgende vergade ring worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Totaal maar liefst 175 werken bevat de Pak-Mee-Expositie, die door wethouder J. P. Linden- bergh geopend is in het museum voor Zuid- en Noord Beveland. De tentoonstelling bestaat uit verfstruc turen van de uit Goes afkomstige kunstenaar W. Wisse. Het is de eerste maal dat Wisse een expositie houdt. Hij werd door de conservator L. J. Abelmann uit Goes „ontdekt" toen deze een kalen der opensloeg. Het was een datum klapper die Wisse had ontworpen voor de Bond van Schilderspatroons. Voor de twaalf maanden had Wisse even zovele impressies gemaakt. De ze kalenderimpressies zijn nu ook gebruikt in de 36 affiches, die voor de expositie door het museum zijn verspreid. Van deze 36 aanplakbil jetten zijn er dus maar drie steeds aan elkaar gelijk. In het museum zijn een kleine zestig werken opge hangen. De rest is in „naslagwer ken" in de vorm van portefeuilles in de expositieruimte te bekijken en mee te pakken. Het is namelijk een „pak mee" - tentoonstelling. Al voor f 2,50 kan men een minia tuur verfstructuur (5x5 cm) mee nemen. De grootste lappen meten 1 x 2 meter en gaan in prijs tot ongeveer f 800,-. Wisse schildert op twee manieren De eerste is: lekker voor jezelf zit ten verven en met kleuren speler Zo ontstonden de symfonie in rooc in groen, enz. De alternatieve werk wijze is een abstract-impressionisti sche: de kunstenaar laat een land inwerken. De rassenstVè Varijd ei schap of een gebeurtenis op zich inwerken. De rassenstrijd en d( strijd in Vietnam zijn zulke gebeur tenissen. Het thema Zeeland komf veelvuldig in Wisse's landschapper voor. Een mengeling van beide soor ten thema's is de „luchtvervuiling" De tentoonstelling is te bezicht: gen en „leeg te halen" tot en met 13 maart. Wie van het pas in de echt verhonden bruidspaar Schier-Leijnse nu pre cies de drieduizendste bezoeker op de tentoonstelling „Welkom in Luilekker land" was, is niet bekend. Wel hield het paar er een metworst en een boeket bloemen aan over. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Drie maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en drie jaar ontzegging van de rijbe voegdheid kreeg E.W.M. uit Roer mond door de rechtbank te Middel burg opgelegd. Op 13 september van het vorig jaar maakte hij een ritje met zijn drie zwagers in zijn nieu we sportauto, die een snelheid van 190 kilometer per uur kon halen. M. had, zo bleek veertien dagen geleden tijdens de rechtzitting, een bravo urestukje willen opvoeren, waarbij de snelheidsmeter tot on verantwoorde hoogte was opge zweept. In een flauwe bocht nabij Schuddebeurs ging het mis. De auto raakte een talud en schoot als een projectiel door de lucht. Het resul taat: drie doden. De rechtbank acht te grove schuld aanwezig. De offi cier van justitie eiste twee weken geleden vier maanden gevangenis straf onvoorwaardelijk en twee jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid ROTTERDAM (ANP) Uit het water van de Nieuwe Maas in Rot terdam, ter hoogte van het ventilatie gebouw van de Maastunnel, heeft de Rotterdamse politie gistermiddag het lichaam opgehaald van een 81-jarige Rotterdamse man. De recherche van de Maasstad houdt ernstig rekening met de mogelijkheid dat de bejaarde man het slachtoffer is geworden van een misdrijf. Het lichaam van de bejaarde man, de 81-jarige A J. Bosch uit Rotter dam, werd door de Maastunnelpolitie gevonden, nadat een vrouw had ge waarschuwd met de woorden: „Ga daar eens kijken, er gebeurt iets met een oude man". Men vond een leeg invalidewagentj e. Vooralsnog spreekt de recherche over een duistere zaak. Aanwijzingen voor zelfmoord zijn er niet, zo werd meegedeeld. (Van een onzer verslaggevers! De aannemingsmaatschappij Jac. G. van Oord N.V. te Utrecht heeft van de Deltadienst van Rijkswater staat opdracht ontvangen een vol gende fase in de Schelde-Rijnver- binding uit te voeren. Het grootste kunstwerk in deze fase is de syfon, die onder het kanaal moet worden gebouwd. Deze syfon, de grootste in Zeeland, be staat uit twee dubbele kokers van elk 314 x 2 meter. Dit kunstwerk zal een belangrijk deel van de wa terhuishouding van de drooggemaak te schorren en aangrenzende polders regelen. Het werk aan deze fase houdt voor de aannemingsmaat schappij uit Utrecht verder in het uitbaggeren van een kanaalgedeelte over vijf kilometer in de reeds inge polderde schorren van Ossendraeht. waarvoor ongeveer 3.000.000 kubie ke meter specie verzet moet worden en het aanbrengen van kanaaldijken en weglichamen, waarvoor 120.000 ton asfalt verwerkt wordt. Van Oord - Utrecht voert tevens - in het kader van de deltawerken - de laat ste fase uit van de dijkverzwaring langs de Westerschelde ten oosten van Bath, waar een twintigtal drag lines, scrapers en bulldozers op dit moment ingezet zijn. De werkzaam- j heden aan dit bestek moeten op 1 augustus 1973 voltooid zijn. Deze werkzaamheden aan de Schelde- Rijn-verbinding werden aangenomen voor een bedrag van f. 20.363.000.-: dit werk werd aanbesteed op 27 november 1970 en door Rijkswater staat op 24 december 1970 gegund. (Van onze correspondent) Hontenisse In de stopzaal van Hoek en Bosch, filiaal van textielfa brieken Clitex te Clinge, is in de nacht van donderdag op vrijdag in gebroken. Van de achterdeur werd het slot geforceerd. De inbrekers probeerden een stalen kast open ge breken, hetgeen niet lukte. In de stopzaal bevinden zich niets anders dan onafgewerkte producten. Voor de inbrekers was er absoluut niets te halen. DEN HAAG (ANP) Eind ja nuari 1971 waren 59.800 mannen zon der werk, dat is 2,0 procent van de afhankelijke mannelijke beroepsbe volking. Eind december waren 47.900 mannen werkloos (1,6 percent). Het aantal van 59.800 eind januari 1971 is 500 meer dan een jaar terug. De werkloosheid van mannen was het grootst in de provincies Drente, Friesland en Groningen. In de provincie Zeeland bedroeg het aantal werkloze mannen in de cember 1970 2,4 procent en in januari bleef dit hetzelfde. Noord-Brabant 7 liet een flinke stijging zien: 1,9 pet. in december vorig jaar en 2,5 pet. de vorige maand. ROTTERDAM (KNP) De bis schopswijding van de nieuwe bis schop van Rotterdam, dr. A. J. Simo- nis, is vastgesteld op zaterdag 20 maart en zal geschieden in het kader van een eucharistieviering in de Rot terdamse kathedrale kerk van H.H. Laurentius en Elisabeth. Het is nog niet bekend wie de hoofdconsecrator zal zijn. Dit kan zowel kardinaal Al- frink zijn als mgr. Jansen, de schei dende bisschop van Rotterdam. In overleg tussen dr. Simonis, de diocesane werkgroep voor liturgie en de Nederlandse commissie voor litur gie, zijn de hoofdlijnen voor eucha ristieviering en bisschopswijding' vastgesteld. Zeker is dat het geheel in het Nederlands zal geschieden. Mgr. Simonis wijkt hiermee af van de oorspronkelijke opzet om de bis schopswijding te doen geschieden in de Rotterdamse Doelenzaal. De wij dingsplechtigheid zal tevens een af- scheidsceremonie bevatten voor de afgetreden bisschop vain Rotterdam, mgr M. A. Jansen. „Weet u het nog?" heette on ze Oudejaarsquiz. Dat die vraag een uitdaging inhield voor een groot aantal lezers, is gebleken uit de stroom van inzendingen die we binnen kregen De eerste prijs van f. 50, heeft de jury toegekend aan de heer E. Dirksen, Jade straat 26c, Breda. Do prijs van f. 25,— gaat naar de heer M. IJsebaert, Claus straat 17 te Hulst en de prijs var f. 10,naar mevr. F. Luyeks'-van Erp, Molendijk 9 Dinteloord.

de Stem | 1971 | | pagina 11