Behoefte aan middelbaar economisch onderwijs groot armbandei met WETHOUDER BARBé VAN TERNEUZEN: lieetman Badhuis dicht in Biervliet POLITIE VERKOOPT BROMMERS Baarland wil woningen gaan bouwen de bred a 1G MAAL S tlESBROEK stad streek 1 Bejaarden waanden zich in Griekenland Luchtbuksschieten in IJzendijke P ost zegel ve ren i gin g Land van Hulst houdt jaarvergadering NIETS VERMIST BIJ INBRAAK FIETSER REED TEGEN AUTO „JONGENS TAN DE KOOPVAARDIJ" Jaarvergaderin g EHBO afdeling Westdorpe Fanfare Hosanna uit Axel concerteert Goes-Zuicl leidt in tafeltennis- competitie Goes isim Beroepingen PvdA kandidaten raadsverkiezin geil Groot-Tliolen hoogwater j Weinig leven in stichting Dorpswelzijn Ovezande dienst ediploma. |ervaring jmt voor rekening He direkteur van de (varkensfilet |9 500 gr. 4,99 19 Gebraden VA.- FRICANDEAÜ 150 gr. 1,69 gekookte achterham 150 gr.W8 Extra bij 5, aankopen 4 DIAMANT. CAKES slechts 69 JN 2541 iDONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 Terneuzen heeft geen tekort aan leerkrachten... Ouders moeten meer inzicht krijgen in leerplan..... (ADVERTENTIES) l I I O Tlf Een brillanten armband is een -l.S-aA v.il -**4 uiterst persoonlijk geschenk. En een waardevaste belegging. Kies hem daarom met zorg. Kijk, alvorens u besluit, ook bij Heetman. De brillantexperts met een unieke collectie en een-al even uniek Certificaat, dat elk risico uitsluit. De prijzen beginnen bij 565... edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. lijnbaan 92 tel. 116670 oostzeedijk 155 rotterdam (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de serie cultu rele ocbtenden voor bejaarden te Terneuzen vond woensdagmorgen een bijeenkomst plaats. Meer dan honderd bejaarden waren naar ge- houw De Schakel gekomen. Ook de directrices van de bejaardentehuizen Bachtendieke en De Blide waren aanwezig. Vooral bij slechte weersomstan digheden blijkt extra duidelijk van hoe groot belang het is dat het dienstencentrum De Schakel te Ter- neuzen de beschikking heeft over zijn eigen personenbusj e ten behoe ven van het vervoer van de bejaar. den. Het programma vermeldde een korte inleiding over Griekenland. „Reizen do-en we allemaal graag, al ia het maar in gedachten", sprak mevrouw G. Dikötter-van Esch, lid van de werkgroep culturele activi teiten, bij de opening van de bijeen komst. Pastoor Segers, die 600 tot 700 dia's over Griekenland heeft, wist de aanwezigen zeer te boeien. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In zaal Chez An- dré te IJzendijke is de wedstrijd op de luchtbuks gespeeld tussen de „Liefhebbers" uit Sluis en Willem Teil uit IJzendijke. Deze wedstrijd is gewonnen door de Sluisenaren met 840 tegen 819 pt. Uitslag Sluis: J, Nieskens 174, R. Rijckborst 172, Blomme 166, J. Geluk 164 en F. de Bruyne 164. IJzendijke: W. de Schipper 171, Mevrouw E. de Schip- Per 165, A. Hamelink 163, G. Blaak man 160 en W. de Cocq 160. (Van onze correspondent) .HULST De postzegelvereni- Smg „Het land van Hulst" houdt zondag om half drie de algemene Jaarvergadering in hotel T. van Oos- wrom te Hulst. Vanaf twee uur is "e nieuwtjesdienst aanwezig. Als voornaamste punten staan op ae agenda: de verkiezing van nieu- we leden voor de kascommissie en ecn bestuursverkiezing wegens peri odiek aftreden van de heren J. m1' Martens en L. de Wilde, Na het officiële gedeelte is er een Na het officiële gedeelte is er een verloting van zegels. Tot slot wordt veiling gehouden waarbij een poot aantal kaveltjes ter verkoop 'URen worden aangeboden. (Van onze correspondent) HULST In de nacht van dins dag op woensdag is een inbraak gepleegd bij de firma T.I.B. in de Van Waesberghestraat in Hulst. De daders hebben alle bureauladen doorzocht, maar niets waardevols gevonden. (Van onze correspondent) BIERVLIET Het badhuis in Biervliet wordt gesloten, omdat er een exploitatietekort is. In een vergadering met tal van badhuisgebruikers heeft wethouder A. Raijmondt van Terneuzen dit mee gedeeld. Wel is tevens de toezegging gedaan dat in daarvoor in aanmer king komende woningen de was- en douche-gelegenheden verbeterd zul len worden. Daarvoor bestaat een rijksbijdrageregeling. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Axelsestraat - Alberdingk Thijm- straat in Terneuzen, botste mevrouw J. van D. uit Terneuzen, die per fiets uit de Guido Gezellestraat kwam en de Axelsestraat wiide oprijden, tegen een auto, bestuurd door mevrouw J. G. M., die over de Alberdingk Thijm- straat naar de Axelsestraat reed. De automobilist H. G. van den H. uit St.-Oedenrode, die juist kwam aangereden, stopte vrij plotseling toen hij de vrouw op het wegdek zag liggen. Hetzelfde deed ook de achter hem rijdende automobilist E. B. uit Hoek die tegen de achterzijde van de auto van Van den H. botste, waardoor zij.i auto zware schade opliep. Me> vrouw Van D. kon, na door dokter Van de Griek te zijn behandeld, naar huis gaan. De vrouw van B., die naast hem in de auto zat, werd aan de knie gewond en moest zich eveneens onder doktersbehandeling stellen. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Oud-leden van de katholieke plattelandsjongeren afde ling Biervliet brengen zondag 7 fe bruari, aanvang half acht, het to neelspel „Jongens van de koopvaar dij" op de planken van zaal G. Bracke in Biervliet. Het stuk telt drie bedrijven en is geschreven door Rosita Peters. Een andere grote wens van de heer Barbé is een hts voor procestechniek. „Gezien echter de uitspraken van het ministerie en van de studenten zelf is dit echter voorlopig een onhaal bare zaak". Tien maanden geleden met in gang van de gemeentelijke herinde- Urag nam de heer Barbé, die tot dan een administratieve functie bij Dow Chemical bekleedde, zitting in het Terneuzense college van burge meester en wethouders. Is het wethouderschap U mee- ol tegengevallen? „Het is een functie die meer werk met zich meebrengt dan ik aanvan kelijk had gedacht. Aan de andere kant is het een enorm aantrekkelijke job door de vele en interessante con tacten die je met de mensen krijgt". Hoe vindt u de onderwijssituatie in de gemeente Terneuzen? „We hebben een bijzonder goed on derwijspakket en dat is ook zo ge varieerd dat we er wel een beetje trots op mogen zijn. Natuurlijk blij ven er altijd wel bepaalde wensen zoals een hts voor procestechniek, een meao-school. Maar een echte achterstand op onderwijsgebied zie ik niet zo gauw zitten". Welke scholen staan nu in Ter neuzen op stapel? (Van onze correspondent) WESTDORPE —De E.H.B.O.-ver- eniging heeft in Concordia te West dorpe haar jaarlijkse vergadering gehouden. Voorzitter J. Strobbe me moreerde in zijn openingswoord, dat het afgelopen jaar voor de vereni ging goed was geweest. Tevens spoorde hij de leden aan om steeds naar de oefenavonden te komen. Secretaris H. van Dorselaar ver meldde in zijn jaarverslag dat het hoogtepunt van het afgelopen jaar ongetwijfeld de viering van het 20- jarig bestaan was. Tevens deelde hij mede, dat in het afgelopen jaar de heren P. de Smet en F. Mechelink zijn geslaagd voor het Lotus exa men. Uit het verslag van de pen- ndngmeesteres mevrouw M. Gee- rinkx-Kesbeke bleek dat de jaar lijkse duivenvlucht de kas goed had gevuld. Als lid voor de kascommis sie werd benoemd mevrouw A. Strobbe-Wes-epoel. De aftredende bestuursleden mevr. L. de Schrij ver van Bambost en de heer L. van Horen, werden beiden herkozen. (Van onze correspondent) AXEL Vrijdag geeft de christe lijke fanfare Hosanna het jaarlijkse concert in de Halle te Axel. Dit jaar wordt samengewerkt met de harmo nie De Verenigde Vrienden uit Sas van Gent. Verder wordt ook mede werking verleend door het jeugden- semble van de fanfare, opgeleid door de heer J.F. Mannaert, docent aan de Zeeuwse Muziekschool. Op diepte houden Braakman groot probleem.™ - - (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Er heerst in Zeeuwsch-Vlaanderen een schreeu wend tekort aan middelbaar geschoolde mensen in de economische en administratieve sector. Weliswaar komt er voorlopig een meao- school in Middelburg, maar een dergelijke onderwijsinstelling hoort ook in Zeeuwsch-Vlaanderen thuis. Dat streven moeten we niet los laten". Dat is de mening van drs. R. C. E. Barbé, wethouder van onderwijs, sport en recreatie in Terneuzen (Van onze correspondent) GOES Nu bijna alle teams in de A-klasse van de Goese tafelten-, niscompetitie één derde van het wedstrijdprogramma heeft afge-- werkl. staat het eerste team van Goes-Zuid zonder verliespunten aan de leiding samen met CJV 1, dat echter één wedstrijd meer speelde. Olympia 1 won na zes achtereenvol gende nederlagen eindelijk weer eens een wedstrijd en wel tegen Zeemeeuwen. Verder won CJV I van TVK 1, WARV van VVZB 1 en VVZB 2 van Goes-Zuid 2. De stand is nu: Goes Zuid 1 6—6—0—0—12—54— 6 7—6—0—1—12—46—24 7—5—0—2—10—51—19 5—4—0—1— 8—30—20 Bouwstroom scholen gaande houden...,..» „Er wordt gewerkt aan een lagere school op gereformeerde grondslag in het plan Serlippenspolder. Het wach ten is op de financiële middelen. Dan is een opvangschool, eveneens in de Serlippenspolder. in vergaande staat van voorbereiding. Dit wordt de eer ste school in Terneuzen waar lager onderwijs en kleuteronderwijs onder een dak worden gegeven. Verder zal Terneuzen in de toekomst een bouw stroom van scholen gaande moeten houden om bij te kunnen blijven". Vindt u dat de ouders meer bij het onderwijs van hun kinderen betrok ken moeten worden? „Dat juich ik zonder meer toe. Dat wordt al gedaan, maar volgens mij kan het nog beter. Ik vind gewoon dat ouders meer inzicht moeten krij gen in het totale leerplan van de school. Een discussie over zo'n leer plan kan de betrokkenheid van de ouders bij de school alleen maar vergroten". In de gemeenteraad is meermalen gepleit voor de stichting van een schoolraad. Hoe denkt u daarover? „Een schoolraad past nog niet in ons werkplan. Daar moet je ruimte voor maken. Bovendien meen ik dat veel wat in zo'n schoolraad bespro ken zou worden ook in de ouder raad ter discussie kan worden ge steld". Hebt u een tekort aan leerkrach ten? „Gelukkig kent Terneuzen dit pro bleem niet. Alle beschikbare plaat sen hebben we kunnen bezetten". Hoe staat het met de samenvoe ging van het Petrus Hondiuslyceum en de gemeentelijke mavo? „Door bijzondere omstandigheden is deze zaak wat blijven liggen. Op het ogenblik worden de verschillen de rapporten van de schoolleiding en de leerkrachten bestudeerd. Daarna zal een basis voor een gesprek tus sen beide scholen gevonden moeten worden. De ontwikkeling op onderwijsge bied eist dat beide scholen tot een gemeenschap samensmelten. Ik hoop dat men dat aan beide zijden ook als een noodzaak ziet. Het is niet te zeggen of de samenvoeging van Petrus Hondius en mavo de Bran ding nog dit jaar haar beslas zal krijgen" Wat vindt u in het hedendaagse onderwijs een van de moeilijkste nro- blemen? „Ongetwijfeld is dat hoe je het best kennis kan overbrengen op het kind. Daarom ben ik zo blij met een stich ting als het regionaal pedagogisch centrum, waarin ook Terneuzen ver tegenwoordigd is. Het RPC organi seert cursussen voor leerkrachten bij het kleuter- en basisonderwijs oin deze kennisoverdracht te verbeteren. Met de opkomst van de audivisuele hulpmiddelen bij het onderwijs zal die kennisoverdracht uitermate be langrijk worden". Wat ziet u als wethouder voor re creatie als een lastig vraagstuk? „Een belangrijk recreatiegebied voor Zeeuwsch-Vlaanderen is de Braakman. Een van onze grootste zorgen is het op diepte houden van de kreek. Die zou hoognodig uitge diept moeten worden doordat er veel zand vanuit België wordt aangevoerd. Dat uitdiepen kost echter grote ka pitalen. Een andere zorg betreft het zwembad in de Braakman. Op grond van de nieuwe wet op de zwemba den zou het kunnen gebeuren dat het water door onvoldoende doorzichtig heid niet voldoet aan de strenge wettelijke eisen. Daarom moeten we als bestuur van de ge meenschappelijke regeling recreatie gebied de Braakman afdoende voor zieningen treffen om het zwembad in de toekomst open te kunnen hou den". HTS voor procestechniek niet te versmaden.. wwÊmt Best aardige job, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeentepoli tie in Terneuzen zal met ingang van 11 februari een aantal door de poli tie gevonden of onbeheerd aange troffen bromfietsen en heren- en damesfietsen, waarvan de eigenaar- (eigenares) tot op heden onbekend is gebleven, opruimen. Degenen die van de vermissing van hun fiets of bromfiets nog geen aangifte deden kunnen zich alsnog (voor 10 februari) aan het politiebu reau aan de Rosegracht vervoegen. Erkende handelaren (geen parti culieren) die belangstelling voor de fietsen en brommers hebben, kun nen zich uiterlijk 14 februari op het bureau melden om na bezichtiging een schriftelijk bod te doen op de hele partij op te ruimen voertuigen. Gereformeerde kerken. Aangeno men naar Voorburg P. v.d. Beukei te Almelo. Voorheen te Dinteloord. Gereformeerde kerken vrijgemaakt. Bedankt voor Surhuisterveen op Opende K.D. van Dijk te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) THOLEN Het bestuur van de gemeentelijke federatie Tholen van de PvdA heeft in een vergadering te Oud-Vossemeer een ontwerp-kandi- datenlijst opgesteld voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen in Groot-Tholen, in april aanstaande. De volgende personen zijn op deze lijst genoemd. C. J. Moerland uit Sta- venisse, L. Kloet uit St.-Maartensdijk, P. van Schetsen uit St -Annaland. M A. J. van der Linde uit Tholen, A. Goudswaard uit Oua-Vossemeer. M. Poort uit Poortvliet, P. van Ast uit Scherpenisse, D. C. Kaashoek uit .St.- Maartensdijk, mevrouw E. Vene- kamp-Douwes uit Tholen en A. Lig- tendag uit St.-Annaland. De lijst vermeldt in totaal 20 na men. De ledenvergadering van de fe deratie Tholen van de PvdA zal dins dag 9 februari a.s. in St.-Maartens- dijk een definitieve kandidatenlijst opstellen. Morgen, vrijdag 5 februari. Ber gen op Zoom: 11.31, Hansweert: 10.54 en 23.30, Terneuzen: 10.19 en 22.56, Vlissingen: 9.51 en 22.32, We- meldinge: 11.21. CJV 1 WARV VVZB 2 CJV 2 Goes Zuid 2 VVZB 1 6—3—0—3— 6—25—35 7—2—1—4— 5—23—47 6—1—2—3— 4—25—35 Zeemeeuwenl 711532248 TVK 1 6—1—0—5— 2—24—36 Olympia 1 710622050 In de B-klasse won TVK 2 van Goes Zuid 3 en van Astra. Goes Zuid 3 verloor van NS. WTTV won van CJV 3. Hier is de stand: 7—6—1—0—13—57—13 6—6—0—0—12—41—19 7—5—1—1—11—48—22 7—3—1—3— 7—39—31 7—3—1—3— 7—39—41 6—2—1—3— 5—33—27 6—2—0—4— 4—21—39 6—1—0—5— 2—17—43 1—15—55 - TVK 2 NS Zeemeeuwenfl 1 CJV 3 Goes Zuid 3 WTTV 1 WTTV 2 Haringman 510421139 J Olympia 2 Astra i (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND De commissie ge meenschapsbelang Baarland heeft in een schrijven aan burgemeester en wethouders van Borsele zijn veront rusting uitgesproken over de ver grijzing van de kern Baarland. Het is volgens de commissie noodzake- lijk dat aan jonge gezinnen een goede woongelegenheid geboden wordt. Hierdoor zou de leefbaarheid van de plaatselijke gemeenschap zeer zeker verbeteren. De brief- schrijvers denken hierbij aan onder meer het kleuter, basisschool, ver- enigingsleven, kerkelijk leven. „Gezien het feit dat in onze kern nog bouwterrein (reeds eigendom van de gemeente) bouwrijp ligt, is de mogelijkheid van woningbouw hier zeer gunstig", meent de com- missie. Tevens signaleert men een t mogelijk jaarlijks renteverlies van de grond. „Waar goede woningen worden gebouwd komen ook mensen wonen", aldus de commissie die ver--. onderstelt, dat vele van de inge schrevenen er alles behalve een be-, zwaar tegen hebben om zich in'; Baarland te vestigen. In de brief,.; die behalve aan b. en w. ook gericht-, is aan de leden van de gemeente raad, wordt een dringend verzoek gedaan, de woningbouw op het ge reedliggende terrein zo spoedig mo gelijk te realiseren. Desnoods in twee etappes. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „De bevol king weet niet wat er gebeurt in de stichting Dorpswelzijn Ovezande". Dit werd tijdens de laatste raads vergadering van de gemeente Borse le door de heer N. Remijn (KVP) naar voren gebracht bij de behande ling van het agendapunt betreffende deze stichting. De in 1964 opgerichte stichting heeft als doelstelling de behartiging van de belangen van de bevolking en daarmee of daardoor de verbete ring van het leefklimaat, door mid del van bijvoorbeeld de bouw van bejaarden- en premiewoningen. „Na dat onder burgemeester Mooyen veel van deze woningen tot stand kwamen, is er nu van enige activi teiten naar buiten niets meer zicht baar. De bevolking krijgt het idee dat de voorzitter opereert als een „kleine Zwolsman", aldus de heer Remijn. De heer I.A. van Royen (PvdA) vroeg zich af wat er bereikt was op het gebied van de oprichting van een dorpshuis. De heer Remijn zou graag zien dat door de stichting Dorpswelzijn Ovezande een hearing werd belegd, waarin de bevolking de verschillende grieven naar voren kan brengen. Naast het bejaardenprobleem is er ook nög het probleen van de huis- ves'mg De heer Remijn denkt hier aan vier van de vijf leerkrachten van de lagere school, die allen bui ten de dorpskern woonachtig zijn. Een van hen is zelfs in een bej aar denwoning ondergebracht met zijn gezin.

de Stem | 1971 | | pagina 7