I „Als het zo doorgaat zijn we vlug bankroet Nieuwe titelkans Verschueren voor Provoost steekt veel vrije tijd in de volieybalsport DAMES VAN KIKKERS VERSLOEGEN MATADOR blij met ritb&k Laat uw vakantie niet bederven door tegenvallers PAA GEH Migielse won „DE GRAAF HAD SCHULD Kalender ruitersport Niet blij met titel Vertrouw op dit label Uw vakantie Is het waard! Blommaert: nog niets definitief Nederlaag Voorwaarts Open bri onredelij. In 1952 h te ik. Ach (7) ZWARE OPGAVE NIET THUIS Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. VRIJE KEUZE WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 GEMEENTE LEGT CLINGE EN STEEN ZWARE LASTEN OP (Van onze sportredactie) HULST Het gemeentebestuur van Hulst heeft besloten om de overeenkomsten met de voetbalverenigingen Steen en CMnge voor de huur van de accommodaties drastisch te her zien. Vorige week kregen beide besturen een nieuw contract toegestuurd, waarin vergeleken bij de vorige overeenkomst tussen de clubs en de gemeente nogal wat wijzigingen waren aangebracht. Wijzigingen ten nadele van de kas van de ver enigingen. Wijzigingen, die voor beide clubs grote financiële gevolgen zullen hebben. Beide besturen zijn dan ook van plan om zo snel mogelijk contact op te nemen met wethouder J. Blommaert van sportzaken om tot een gesprek te komen. De Hulsterse besturen toonden zich daartoe bereid. Wethouder Blommaert: „Het is voor het eerst, dat ik hoor, dat er bezwaren zijn tegen de nieuwe contracten. Als de clubs wat willen be reiken dan moeten ze maar komen praten. Dan gaan we eens lustig rond de tafel zitten, want er is nog niets definitief." opbrengen. We hebben door de slechte prestaties van het eerste elf tal maar zeer weinig toeschouwers en daardoor draait de kantine ook niet al te gunstig. En naast de toto is dat onze enige belangrijke bron vam inkomsten". Nog niets definitief, zegt wethou der Blommaert, maar voorlopig heeft STEEN enkele contracten in huis, die een kostenvermeerdermg inhouden van meer dan 100%. En dat er niet veel aan gewijzigd zal worden blijkt wel uit de woorden van het hoofd van algemene zaken vam de gemeente Hulst, E .G. Borm, die stelde, dat de nieuwe contracten voor Clinge en STEEN meer in overeenkomst waren met dat van HVV. Borm: „Wij streven in Hulst naar uniformiteit in de huurcontrac ten met de sportverenigingen. Dat moet ook wel, anders zouden de andere verenigingen ons kunnen be schuldigen van discriminatie. Dit zijn nu eenmaal de problemen van een nieuwe gemeente". Uniformiteit is natuurlijk gemakkelijk voor het gemeentelijk apparaat, maar er wordt misschien op dit moment wel vergeten, dat HVV juist door het zware contract met de gemeente in financiële moeilijkheden verkeert. En het is niet onmogelijk, dat Clin ge en STEEN dat ook binnen afzien bare tijd zullen zijn, als de contrac ten, zoals ze nu zijn, worden doorge voerd. STEEN-secretaris P. M. M. de Maat toonde zicli gisteren wat ver ontwaardigd over het huurcontract, dat zijn vereniging had gekregen. „Onze voorzitter Van Vliet zal al les in het werk stellen om de con tracten wat gunstiger te krijgen, want als het zo doorgaat, is de club binnen een paar jaar bankroet", al dus secretaris De Maat. „We moeten nu zelf onder andere de waterlei ding betalen, de verlichting van de gebouwen, de verwarming en de verzekering van het glas. Vooral het laatste wordt een zware opgave. Ons terrein is niet afgesloten. Iedereen kan zomaar naar de kleedkamers en de kantine lopen en een ruit ingooi en. Ik heb zo hier en daar ook contact gehad met wat verzekerings mensen en als je hoort wat voor een premie wij zouden moeten betalen, dan schrik je je dood. Maar dat is het niet alleen. We moeten ook nog f. 500 huur meer betalen. Het was eerst f. 100, na de aanleg van het tweede veld werd het f. 500 en nu zou het f. 1000 worden. Maar dat alles bij elkaar kan STEEN niet STEEN, dat zelf de stroomkosten van de zelfaangelegde lichtinstallatie al moet betalen (f. 10.000 subsidie van de gemeente en f. 4.000 van de NSF, in totaal kostte de aanleg f. 26.000), voorziet financiële moeilijk heden. De enige bron van inkomsten is dus op dit moment de kantine. Af gelopen zondag stonden er 150 men sen langs de lijn bij het duel tegen Com Boys. Secretaris De Maat: „Dank zij de kantine zullen we het dit seizoen wel halen, maar op lan gere termijn wordt het moeilijk. Zo lang de prestaties niet beter worden, vallen de resultaten van de kantine ook tegen". De reden van de verho ging zit hem volgens De Maat in de zwakke financiële positie van de gemeente Hulst. De Maat: „In Hulst wordt alles duurder, omdat de ge meente meer geld moet hebben. De vuilnisbak alleen al kost f. 40 per jaar. Je kan op het ogenblik als vereniging bij de gemeente bijna alles gedaan krijgen, als je maar niet om geld komt, want dan is men niet thuis". In het nieuwe contract staat ook dat Clinge en STEEN voortaan de accommodatie niet meer mogen onderverhuren. Ook daarmee snijdt de gemeente een bron van inkomsten af. De Maat: „Er kwam wel eens een bedrijf of zoiets, dat voor de gein een wedstrijdje wilde spelen. Dat bracht in ieder geval wat geld op, maar dat mag nu ook niet meer. Volgens mij is de ge meente van plan ée clubs te dwin gen te saneren tot een grote Hulstse voetbalvereniging. Al die clubjes vinden ze gewoon maar lastig...". Clinge en STEEN zijn dus aardig gedupeerd door de herindeling. De vorige gemeenten Clinge en St.-Jan- steen hadden veel over voor hun voetbalverenigingen. Wethouder (ADVERTENTIE) Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden mi (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De vereniging DOS hield in Vlissingen bokswed strijden, waarin diverse boksers goed voor de dag kwamen. In de B-klasse kwam Adrie Mi gielse (Sp.sch. Luijken) tegenover een fel aanvallende Marissen van DOS. De betere techniek van eerst genoemde dwong Marissen echter in de eerste ronde al tot opgave. Hier door is Magielse nog slechts twee zeges verwijderd van de A-klasse. Op 27 februari bokst hij te Breda en op 3 maart in Roosendaal. Nieuwe ling Ad de Jong moest het in de C- klasse opnemen tegen Abec, waar tegen hij op punten verloor. (Van onze sportredactie). zal zij de UCI voorstellen geen stay- ST.-JANSTEEN - Theo Verschue- erkampioenschappen meer te laten ren, die gediskwalificeerd werd in houden het officieuze Europese stayerkam- Inmiddels hebben de Federatie pioenschap omdat zijn gangmaker van Beroepsrenmers en de Unie van Meuleman in een bocht omhoog was winterbaandirecteuren Provoost: „Vertrouwen in de jeugd." gegaan waardoor de plaatselijke favoriet Dieter Kemper, die achter Noppie Koch reed, van de rol raakte wijt het incident in Dortmund aan de Nederlandse gangmaker Ber- tus de Graaf. Verschueren: „De Graaf was al lang gedubbeld. Maar hij hinderde ons steeds. Het was net zoals in het wereldkampioenschap. Op een gegeven ogenblik ging De Graaf in een bocht omboog, waar door Meuleman ook naar boven moest. En daardoor kwamen Koch en Meuleman met elkaar in aanra king, wat tot gevolg had dat Kem- per moest lossen. Het is gewoon de schuld van De Graaf". Verschueren is maandag door de Belgische Wieier Bond (BWB) ge hoord over deze affaire. „Ik was er aniders zelf wel heen gegaan. Maar ze belden mij op of ik wilde komen om opheldering te geven. Morgen (vandaag - red.) wordt beslist of er een klacht tegen de Graaf wordt ingediend. De wielerbond heeft ge zegd dat het afgelopen moet zijn met dergelijke praktijken. Anders Blommaert weet dat. Dus misschien... denkt. (Van onze sportredactie) TERHOLE Als iemand liet in Zeeland over volleybal heeft, dan noemt hij meestal in een adem de naam van Provoost. Want Provoost is naast lid van het korps van de rijkspolitie in Zeeuwsch-Vlaanderen ook voorzitter van sportclub Terhole en secretaris van het district Zee land van de NeVoBo. Een actief man, ondanks zijn 53 jaren. Een man, die er niet voor terugdeinst om nog hele zaterdagen met volleybal teams op stap te gaan. Een man, die gelooft in de jeugd van deze tijd. Een man, die met veel plezier meer dan de helft van zijn vrije tijd in het volleybal steekt. Een man ook, die een paar keer van plan is ge weest te stoppen met zijn activitei ten, maar die zich steeds weer be- Over die jeugd zegt Provoost: „Het is niet gemakkelijk om iemand van de jongeren te krijgen om iets voor het verenigingsleven te doen, maar als je ze hebt dan gebeurt het meestal met grenzeloos enthousias me. Voor mij is de jeugd van deze tijd niet slechter dan in mijn jonge jaren. Ergens mochten wij vroeger zelfs meer, maar de jeugd van te genwoordig heeft een andere menta liteit dan die van toen. Vergeet niet dat de jongeren, die vooruit willen komen in de maatschappij tegen woordig maar weinig echte vrije tijd overhebben. Zij moeten enorm veel studeren om wat te bereiken. En de sport is daarbij een noodzaak, want een beetje ontspanning moet de jeugd toch wel hebben". Provoost praat bijna verontschuldigend, alsof hij verwacht, dat wij het er niet mee eens zullen zijn. Het ontstaan van zijn „troetelkind" sportclub KAPELLE Tijdens de zater dagmiddag in De Vroone in Kapelle gehouden vergadering van het g west Zeeland-West Bra'ant van de Bond van Landelijke Rijverenigin- gen werd voor 1971 het volgende wedstrijdprogramma vastgesteld: 20 febr. cross op Hoogduin door Veerse Dijkruiters (Westkapelle) m-ei Bloesemrit van de Paardebloem te Gom; 15 of 22 mei wandelrit van Reimerswaal te Kruiningen; 20 mei streekconcours voor pony's te Axel; 31 mei concours te Bergen op Zoom; 5 of 12 juni concours in de manege „De Eendracht" te Tholen. 19 juni, dag van het paard te Kam perland 12 juni jubileumconcours te Willemstad ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling. 26 juni of 3 juli pony cross te Willem stad 10 juli provinciale kampioen schappen te Oostkapelle. 17 juli po ny kampioenschappen te Oostkapelle 11 september Leveda te Apeldoorn, tevens nationale kampioenschappen 23 of 30 oktober Reinaert-cross te Hulst en twee weken daarna Inkel- cross te Kruiningen. (Van onze volleybalmedewerker) TEBNEUZEN —De 0-3 uitslag tussen de Kikkers en Scheldesport in de Zeeuwse volleybalcompetitie betekent niet dat er aan beide zij den hard gewerkt is. Scheldesport, dat aanvankelijk dacht een gemak kelijke middag te hebben, onder vond al spoedig zware tegenstand en moest vooral in de 2e en 3e set enkele malen een kleine achterstand goedmaken om uiteindelijk te win nen. Geheel tegen de verwachtingen in heeft Zuidwesters de winstpunten moeten laten aan het alles op alles zettende IJVC. Savok, dat EVVC op bezoek had, heeft het wel zeer ge makkelijk gehad. De thuisclub bleef met 3-0 de baas. Meer spanning was er m de zeer goed gespeelde strijd tussen Voor waarts en Terhole. Voorwaarts, dat vorige week met 3-2 de baas was gebleven over Savok, kon echter niet tot zijn gewone spel-beeld ko men. De beste aanvaller lag boven dien met griep te bed. Toch bleef de stand gelijk opgaan. Tegen de harde smashes van Schillemans, die uitste kend bediend werd, kon Voorwaarts niet de juiste verdediging opbouwen en zag dan ook de le en 2e set met 14-16 verloren gaan. In de derde set kwam Voorwaarts echter tot een verrassend offensief en overspeelde Terhole geheel, dat een 15-2 setne- derlaa-g leed. Zwaar geladen begon de 4e set en werden alle registers opengetrokken. Steeds weer wist Schillemans de smashes op de juiste plaats te dirigeren. Met 8-15 werd Voorwaarts in de 4e set verslagen. Dames le klas: Matador zal wel geschrokken zijn toen De Kikkers in de 2e set, na de eerste verloren te hebben, een geheel andere tactiek en spelverdeling gingen toepassen. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar tegen het einde wist De Kikkers juist datgene op te brengen, dat nodig was om de stand op 1-1 te brengen. Dat Matador van slag was bleek wel in de 3e set toen het er niet in slaagde om ook maar een tegenpunt te m-aken. Ook in de 4e set bleef De Kikkers domineren. EGVC, dat aanvankelijk goed van start ging in de competitie, blijkt ook van slag af te zijn. Drie weken achtereen moest het een nederlaag incasseren. Deze week verloor het team thuis van Scheldesport, dat er steeds beter in bomt. Slechts in de 3e set kon EGVC een vuist maken en een setpunt afdwingen. Ook Ma rathon 2 moest in de bezoekende ploeg van Terhole 2 de meerdere erkennen en ging met een 1-3 ne derlaag naar de kleedkamers. De scheidsrechter, die vooral op tech niek floot, hield de teugels goed in hand-en en liet de dames in hun spel komen. Terhole 2, dat technisch de meerdere was, verloor alleen de 3e set en verdrong daarmee EGVC van de 4e plaats. 2e klas heren: Te Aaxdenburg een spannende match tussen Kikkers 2 en Hoek, de nummers 2 en 3 van de ranglijst. Hoek kon het echter niet bolwerken en verloor van De Kik kers met 3-1. Schoondijke verloor op eigen veld van Voorwaarts 2 met 0-3, hetgeen d-e 5-e achtereenvolgen de nederlaag voor deze ploeg bete kende. In Walcheren slechts twee wedstrijden. Wiska bleef op gemak kelijke wijze de baas over Dynamo '0 door met 3-1 te winnen, terwijl Egaspo zeer weinig inspanning moest doen om het PZEM-team met 3-0 te verslaan. In verband met tijdsgebrek moesten d-e andere wed strijden worden uitgesteld. Het team van EWC, dat bij Bazo te Goes op bezoek moest, kwam niet op. Dames 2e klas: Ook de dames van Kikkers 2 hebben hun aanhang niet teleur gesteld en wisten met 3-0 van Savok te winnen, hetgeen wel te verwachten was. Voorwaarts 1, dat steeds beter gaat spelen, bracht lei der OVC een nederlaag toe door met 3-1 te winnen alleen in de 2e set was van gelijke opgang sprake. Voor de rest had Voorwaarts steeds het heft in handen. Heren 3e klas; Sluiskil 2 kan maar niet tot een overwinning ko men. Deze week moest het hoofd gebogen worden voor Nivok, dat tot een 3-0 overwinning kwam na een prettige en met vlagen goed ge speelde wedstrijd. Uitslagen en setstanden: heren le klas: Voorwaarts - Terhole 1-3 (14- 16, 14-16, 15-2, 8-15); IJVC - Zuid westers 3-2 (15-8, 11-15, 15-2, 9-15, 15-7); Savok - EVVC 3-0 (15-2, 15- 7, 15-7); Kikkers - Scheldesport 0-3 (8-15, 13-15, 12-15). Dames le klas; Matador - Kikkers 1-3 (15-7,14-16, 0-15, 9-15); Marathon 2 - Terhole 2 1-3 (1*5-17, 8-15, 15-3, 11-15); EGVC - Scheldesport 1-3 (4-15, 6-15, 15-12, 4-15). Heren 2e klas: Kikkers 2 - Hoek 3-1 (15-8, 12-15, 15-8, 15-6); Sohoomdijke - Voorwaarts 2 (0-3, 10- 15, 9-15, 4-15); Dynamo '70 - Wiska 1-3 (8-15, 15-11, 12-15, 11-15); Egas po -PZEM 3-0 (15-3, 15-7, 15-10). Dames 2e klas: Kikkers - Savok 3-0 (15-7, 15-8, 15-10); Voorwaarts 1 - OVC 3-1 (15-10, 16-14, 11-15, 15-4). Heren 3e klas: Niivok - Sluiskil 2 3- 0 (15-3, 15-4, 15-8). Terhole vertelt hij met een lach op het gezicht. Vooral bij de passage over de volleybalclub Lamswaarde. Hij vindt het nog steeds grappig, dat het allemaal zo gelopen is, al spijt het hem, dat de club uit Lams waarde helemaal verdwenen is. Pro voost: „In 1954 kreeg ik Terhole als standplaats. Een collega van mij in Lamswaarde was voorzitter van een volleybalvereniging daar. Een club, die al een paar jaar goed draaide. Hij haalde mij ertoe over om ook een vereniging te beginnen. Ik voel de er wel wat voor en in samenwer king met Everaert, onze huidige trainer en enkele andere mensen gingen we met 20 leden in juni van start. We kregen nederlaag op nederlaag te slikken, masr we speelden met veel plezier. We kwamen nergens aan te pas. Toch voelden we dat we zo niet door konden gaan. We sloten ons aan bij de NeVoBo. Het spelpeil werd steeds beter. We kwamen uit in het district Walcheren. We kre gen meer routine en gingen zelfs Lamswaarde verslaan. Die konden dat niet verkroppen en meldden zich bij de Belgische Bond, waarin ze nog een jaar gedraaid hebben, maar toen was het afgelopen. Je zou dus kunnen zeggen dat sportclub Terhole groot is geworden van de nederlagen tegen Lamswaar de. In 1960, nadat Terhole al een keer kampioen van het district Wal cheren was geweest en een jaar in de overgangsklasse uitkwam, werd er door de NeVoBo een Zeeuwsch- Vlaamse afdeling gevormd. Intussen was sportclub Terhole al verrijkt met een damesteam. De Zeeuwsch- Vlaamse afdeling groeide uitstekend. In 1967 werden de districten door de NeVoBo weer gereorganiseerd en kwam heel Zeeland opnieuw bij el kaar. Behalve het eiland Schouwen- Duiveland, dat in de Rotterdamse en Dordtse competitie uitkwam. Pro voost werd gekozen tot secretaris van de afdeling Zeeland en dat is hij n,u nog. Het wegvallen van Schouwen-Duiveland kostte de afde ling Zeeland zo'n 100 leden en daar mee bombardeerde de NeVoBo Zee land tot de kleinste afdeling van Nederland met amper 600 aangeslo ten volleyballers. Momenteel zit de groei er weer m, want secretaris Provoost kon afgelopen week het 666ste lid inschrijven. In totaal zijn er in Zeeland 27 volleybalclubs, die bij elkaar 55 teams op de vloer brengen. In Zeeland is het aantal sporthallen de laatste jaren enorm toegenomen. Er bestaan plannen voor nog enkele hallen. Voor Pro voost is dat verheugend en beangsti gend tegelijk. Provoost: „Natuurlijk zijn we blij met de bouw van de hallen. Dat is logisch. Volleybal kan je in dit klimaat niet buiten spelen. Maar aan de andere kant ben ik bang, dat er teveel komen, waardoor ze niet meer rendabel te maken zijn en de huren op schrikbarende wijze zullen stijgen. In Vlissingen en Goes, waar we centraal spelen de kosten worden per lid aan de verenigingen in reke ning gebracht betalen we als afdeling elk jaar zeker f 3.000,- aan huur. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de clubs nog vrij in de keuze waar ze willen spelen en misschien wor den we ook hier wel genoodzaakt om centraal te gaan spelen, maar dat willen we liever niet. Je haalt er dan het plaatselijk element uit en wat nog belangrijker is de plaatse lijke steun. Niet alleen de suppor ters, maar ook de geldelijke steun". De sportclub Terhole voorziet het uiterste deel van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van een alternatief tot sportbeoefening. Ruim 150 sportlie den maken daar gebruik van. Terho le heeft drie teams in de NeVoBo- competitie en vier in de bedrijfsvol- leybalcompetitie van Hulst. Het wordt getraind door de Hulsterse sportleraar J. Everaert. zonder wie er volgens Provoost „geen donder van terechtkomt". Naast zijn voor zitterschap van Terhole en het se cretariaat van de afdeling Zeeland heeft Provoost nog meer functies. Zo is hij praeses van de stichting Dorpshuis, voorzitter van de EHBO, en voorzitter van de jeugd- en sport raad van de gemeente Hontenisse. Een reeks van functies dus. die hij allemaal vrijwillig op zijn schouders heeft genomen. Hij kan er niet mee stoppen, al vergt het hem elk jaar meer tijd. „Luister, begrijp me goed, ik denk niet dat ik onmisbaar ben, want dat is niemand, maar zolang het niet allemaal op poten staat, kan ik niet stoppen. Drie, vier jaar gele den wilde ik sportclub Terhole ver laten, maar als ik dat gedaan had, dan was het misgegaan. We zaten toen net in een moeilijke periode en daarom ben ik doorgegaan". Met sportclub Terhole gaat het op het ogenblik goed. Vooral met het eerste damesteam, dat ongeslagen aan de kop van de Zeeuwse eerste klasse staat en dat waarschijnlijk ongeslagen kampioen zal worden, Een titel, die inhoudt dat het team automatisch naar de overgangsklasse zal promoveren. Een promotie, die Provoost niet bijster vrolijk stemt. „We hebben al een keer in de over gangsklasse gespeeld en dat kostte veel geld, maar het belangrijkste is, dat wij een paar getrouwde vrouwen in het eerste team hebben zitten, die kunnen we niet zomaar een dag uit hun gezin halen. Nee, ik ben er niet blij mee". (ADVERTENTIE) de beslissing van wedstrijdleider Otto Weckerling Verschueren te diskwalificeren onaanvaardbaar verklaard. Besloten werd de diskwalificatie ongedaan te maken en de wedstrijd opnieuw vast te stellen, om ni-et de renner Verschueren het slachtoffer te laten zijn van de fout, die Meuleman in de ogen van de wedstrijdleiding maakte. Op 28 februari zal in de Westfalebhalle van Dortmund het kampioenschap worden overgereden. Daarin zullen dezelfde renners uit komen als afgelopen zondag, name lijk Theo Verschueren, Leo Proost (beiden België), de Nederlander Jaap Oudkerk (die zondag achter De Graaf reed), en de Duitsers Eh- renfried Rudolph (zondag winnaar na de diskwalificatie van Verschue ren), Dieter Kemper en Hennes Junkermann. In het bijprogramma is er een omnium, waaraan wordt deel genomen door de Duitsers Sigi Renz, Wilfried Peffgen en Albert Fritz, die als ploeg zullen uitkomen tegen de buitenlanders Gorden Johnson (Austr.), Leijn Loevesijn (Ned.) en Robert van Lancker (Belg). Theo Verschueren over zijn nieu we kans op de titel: „Ik wil nog wel rijden in Dortmund, maar dan moe ten de voorschriften worden nage leefd". Overigens is de coureur uit St. Jansteen van mening dat hij in Dortmund zijn beste wedstrijd ach ter de zware motoren heeft gereden. „Het is nog nooit zo goed gegaan als zondag. Het was ook helemaal niet nodig dat Meuleman omhoog ging, Want Kemper had ik gemakkelijk op kunnen vangen. Die was van z'n leven niet over mij heen (ADVERTENTIE) Let op het KLM-tourlabeL Het garandeert u een zorgeloze vakantie. Immers, vliegvakanties voorzien van dit label zijn samengesteld door de vertrouwde reisorganisaties en voldoen aan de door de K.LM gestelde normen: u vliegt per KLM en u betaalt niet meer dan de tour (zowel voordelige als luxe-arrangementen) werkelijk waard is. Dat is een hele zekerheid WOENSDAG 3 FEBRU DEN HAAG (ANP) kers, trainers en pikei een open brief, een di Stichting Nederlandse Stichting Nederlandse van een nieuw Merevei In de open brief, om G. J. van Oosten (ei: Dooyeweerd en H. J. P, prof. dr G. Wagenaar e veeartsenijkunde te U nieuw Mereveld de voc baan te Hilversum, di niet meer dan lapmidde Zij stellen dat de sti langstelling voor de dr, sport de noodzakelijke teringen voot de bouw van Mereveld zijn rente zal af* ondertekenaars verwijten ting Draf- en Rensport versum gebouwd wordt vi den en dat de opzet van c ringen te Hilversum get een tekort aam toekom NDR wordt gevraagd zi werpen op een nieuwe Utrecht. „Het plan is waarc co's te nemen, bovendien cijfers dat die risico's niet groot zijm", zeggen de schri de brief. De stichting Nederlandse man Cees Berg van de NDE tangens vam de schrijvers Op de wereldkampio M A pern rustte voor vloek. Het liep geen goed af. In 1935 wees de bond me aan amateurkampioenschap in na een eindeloze discussie al dan niet sterk genoeg v- Terwijl ik notabene de ene ning na de andere haalde. U lijk mocht ik starten nadat ill selectie-wedstrijden eerste re. Het parkoers in Floreffe 1:| zwaar golvend terrein en er flinke berg in. Mancini, een kwam met 3 minuten voorsp kop te liggen maar ik hi rustig tot er 150 kilometer waren. Met de Fransman Ca aan mijn wiel ben ik toen achtervolging begonnen en c lometer van de finish lagen maar 100 meter achter. Norm sproken moest ik het gaan maar ik kreeg een lekke acht Ik gooide er een andere tube daar ging, zo kort voor het teveel tijd mee weg. Vee. werd ik. In mijtn eerste werel pioenschap bij de profs, 1937, ook plat. Na twee rondes al. 1 kig, mag ik wel zeggen, we reed slecht die dag. Het jaar c mijn beste seizoen, was ik de ste kanshebber in het wereldl oenschap van Valkenburg. Ze den me de uitgesproken favor daarom hield ik me zo lang hjk koest. Ik wist intussen oo je in zon wedstrijd voorzichtig zijn met je krachten en zeker Cauberg. Na 180 kilometer gi met 4 anderen in de aanval. He zoals ik wilde, tot in de beklin van de Cauberg mijn crank Terwijl het tweede groepje me seerde, liep ik naar boven waa over d-e top de verzorgers sto

de Stem | 1971 | | pagina 8