De Klinge wenst huisvesting voor bejaarden en laagst betaalden De transfiguratie maakt zich op voor jubileum voor stellingen BELGISCHE KANDIDAA T,BURGEMEESTER A CAMBIER(60) HEEFT GROTE PLANNEN HE STEM Wleybaltoernooi in Hulster sporthal stad streek Suppoftersclu b Theo Verscliueren gaal naar Antwerpen Gouden bruiloft in Koewacht Aardenburgse schutters wonnen van Cadzand Programma carnaval Clinge opgesteld PTT-besteiler van Nieuw-Namen gaat met pensioen EHBO- veren igin g Hulst vergaderde EMM uit Koewacht houdt teerdag Kleuter uit Dongen overleden examens Toekomst Kloosterzande Raadsvergaderin g le Aardenburg Koewacht VRIJDAG 29 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) AARDENBRG In het sportpa- viljoen te Aardenburg vond een ont moeting plaats tussen de Aarden- burgse „Missers" en de vereniging „Het Zwin" uit Cadzand. Deze com petitiewedstrijd werd door de Aar- denburgse ploeg gewonnen met 858 tegen 829 punten. De uitslag: De Missers: 1 Th. Kockuyt 175, 2 C. v. Hermon 173. 3 L. van Kruyssen 172, 4 mevr. M. Kloote-de Busschere 170, 5 J. de Rooij 168, „Het Zwin": 1 J. van Hemert 168, 2 Th. van Hemert 167, 3 J. Jansen 166, 4 M. van Hemert 165, 5 L. van Overbeke. DE KLINGE De Belgische grensgemeente De Klinge, grenzend aan hel Zeeuwsch-Vlaamse Clinge, wil de komende jaren bij de uitbreiding van bet dorp speciaal rekening gaan houden met de behoeften aan huisvesting voor bejaarden en minder draagkrachtigen. Tussen de Nederlandse grens en de Molenstraat beschikt bet plaatsje over een brede strook, waar iii de nabije toekomst nog enkele honderden woningen ge bouwd kunnen worden. Bovendien leent bel gebied zich voor de aanleg van een recreatieterrein, waarvan eventueel ook de Zeeuwsch-Vlamiiigen kunnen profiteren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het amateurtoneel leeft niet meer? Poneer deze stel ling niet in het bijzijn van Charles Heirman en de zijnen, want je krijgt om deze slogan slaande ruzie met hem en zijn toneelgezel schap. Charles Heirman is de regisseur van het Hulster toneelgezel schap camere van retliorica „De Transfiguratie". Er wordt bij De Transfiguratie op dit moment harder gewerkt dan ooit levoren. De verklaring daarvoor is het zilveren jubileum, dat men eind deze en begin volgende maand met twee speciale jubileumvoorstellingen hoopt te neren. Van een jubileum-sfeer valt op dit moment achter de coulissen nog weinig te bespeuren. Romantische toneelteksten, gepaard aan vriende lijke, minder vriendelijke en indrin gende technische aanwijzingen van Transfiguratie-hoofdman, overheer sen in de dagen voor de feitelijke bering. Komend weekend zal in de toneelzaal van De Graanbeurs in Hulst de eerste van de twee jubi- toumvoorstellingen zijn beslag krij- pen week is er nog zeer wtensief gerepeteerd. Gekke ge- (Van onze correspondent) "liLST Zaterdag zal in de sporthal Den Dullaert te Hulst bet (erste Dullaert-volleybaltoeriiooi borden gehouden. In totaal zullen uegen damesteams en zeventien ke rnteams deelnemen. tl®e.Wedstrijden beginnen om half <Je morgen en gaan zonder «eitf 11 ^00r zes uur' dee'" 1M damesteams, in twee pou- v,, ^gedeeld, zijn: poule a: Clitex, eert-Verstraeten, Mavo en Pe- [y,j P°nle b: Amor. CVC, Dageraad, her ,n ^rom,incie. De deelnemende (M? ms' 'n vier poules mge- Gem P°u'e c: Ambulo, CVC, Caot' ™'ddelburg, Torna: poule d KPJ. Provincie, Vovewe: toiiMi? Dyn£nPo 1970, Middelburg, f ™elburg-Zuid, PMC. PZC: poule Iuk1 01 Clitex, Hermid, Pedac en oybeert-Vorstraetcn. „Nee, meneer: ja, meneer. Ik zal er rekening mee houden meneer". Spelopname met links Miel van de Walle en rechts Louis Oomens. FOTO BOVEN: Tomatensap zal het wel niet zijn, dat in dit vat behoort te zjtlen. Vlnr. Louis Oomens en Jenny, van de Wiele. waarwordmg is het om de stemmen van lieflijke dametjes in alleraar digst historische kostuum-e-tjes steeds weer onderbroken te horen door opmerkingen in de geest van: 11.Nee, nee, nee: dit moet je zus of zo niet of wel doen..". De man achter die aanwijzingen is weer... regisseur Heirman, die in zijn gewone alle daagse werkkostuum schril afsteekt tegen de achtergrond van fleurig opgedirkte toneel madammekes en elegant uitgedoste heren. In deze dagen voor het jubileum gaat het Heirman niet om de pracht en de praal, maar om de kwaliteit. De kostuums tijdens de repetitie dienen alleen maar om de spelers langzaam in de sfeer van het jubi- leumgebeuren te laten komen. Sfeer is er wel op die repetities. Het is een bijzondere sfeer, bezwangerd van spanning en spontaniteit. De aanblik van de fraaie kos tuums, horende bij Mascarillo's schelmenstreek van Wim Burkink zullen de ongetwijfeld talrijke be zoekers straks tijdens de uitvoering terug voeren naar lang vervlogen tijden, toen je vrouwen en meisjes bet hol kon maken zonder daarbij gebukt te gaan onder de chronische angst te zullen stoten op een verkle de Dolle Mina. Ook de tijd van de echte don Juans en de schelmenstre ken, waaraan liet toneelspel van Wim Burkink rijk is. Ook deze tijd heeft zijn charmes en Charles Heirman, die door zijn toneel-aspiraties zo dikwijls in het verleden spit, op zoek naar een nieuwe toekomst zal dat beamen. Voor de acteurs en actrices van De Transfiguratie zijn het in ieder ge val zenuwslopende dagen zo voor het jubileum. (Van onze correspondent) lijkt. Dit alles zullen we aan onze inwoners tonen en hun daarover zelf laten beslissen". De gemeente De Klinge is bijzon der geporteerd voor vergaande in spraak van de bevolking. De heer Cambier: „Het gemeentebestuur zal wel toezicht blijven houden op pri- vé-verkavelingen. De prijzen in de ze verkavelingen zullen zeer zeker aan normen gebonden zijn. De gemeente heeft nog meer plan nen. Het voornemen bestaat om de bevolking zoveel mogelijk inspraak te geven in het bestuur. Hoe dat allemaal zal moeten gebeuren is nog niet bekend. Er wordt onder meer gedacht aan de uitgave van een gemeenteblad. „Of dat alleen genoeg zal zijn", vraagt de heer Cambier zich af, „dat is ons nog niet be kend". De kandidaat-burgemeester van De Klinge heeft reeds bij voor baat laten weten erg gesteld te zijn op goede contacten met Nederlandse collega's. „Na mijn benoeming zal ik zeker kennis gaan maken met bur gemeester Molthoff van Hulst. Als buur interesseert het mij ten zeer ste, wat er aan de Nederlandse grens gebeurt", aldus de heer Cam bier tot slot. Het gfondgebied van dit Vlaamse plaatsje is voornamelijk een smalle strook langs de Nederlandse grens. In verband met het kolossale indus triegebied aan de linker-oever van de Schelde, dat nog maar steeds groeiende is. ligt er voor De Klinge een belangrijke taak en toekomst als woon- en recreatiegebied. De heer Cambier is zich dat ten volle be wust. Vol enthousiasme vertelt bij over zijn plannen voor de naaste toekomst. „Ik heb reeds bestudeerd, dat er tussen de Nederlandse grens en de Molenstraat een prachtig ge bied ligt voor woningbouw. We zul len door een deskundige een ont- werp-plan laten maken voor dit ge bied. Vervolgens laten we er dia's van maken. Daarna zullen we ook dia's laten maken van een uitbrei dingsplan, dat reeds is verwezen- (Van onze correspondent) KOEWACHT Dinsdag' 9 februa ri hoopt het echtpaar J. van Geer- truyden - Woutier, Binnenpad 4, Koewacht, het goeden huwelijks feest te vieren, 's Morgens om tien uur zal een mis worden opgedragen in de r.-k. kerk te Koewacht. Het feest zal in huiselijke kring worden gevierd. Gelegenheid om het gouden paar te feliciteren wordt geboden tussen vier en zes uur aan huis. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het bestuur van de supportersclub van Theo Verschueren is reeds actief. Het heeft reeds een flink aantal suppor ters bijeengebracht om op zondag 7 februari aanstaande hun favoriet te gaan aanmoedigen in de strijd om het Europese kampioenschap achter derny-motoren in het Antwerpse sportpaleis. Men rekent erop met twee autobussen naar Antwerpen te kunnen gaan. (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De heer E. J. van Ruymbeke neemt het komende weekeinde afscheid als PTT-bestel- ler in Nieuw-Namen. De heer Van Ruymbeke, sinds enkele weken raadslid van de gemeente Hulst, legt zijn functie neer wegfehs het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voor degenen die van de gelegenheid gebruik willen maken om van de heer Van Ruymbeke per soonlijk afscheid te nemen, wordt zaïterdag een receptie gehouden. (Van onze correspondent) HULST. De r.-k. EHBO-vereni- glng St -Christoffel afdeling Hulst heeft een bijeenkomst gehouden in café Sportpark. Onder de talrijke aanwezigen, waaronder veel EHBO' ers uit de omliggende plaatsen, be vonden zich de doktoren Hermans uit Kloosterzande en Eysink uit Huist Tijdens deze bijeenkomst hield de oogarts dr Kats een lezing over „oog verwondingen en hun behandeling". Het geheel werd verduidelijkt met dia's. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen, waarvan de aanwezi gen druk gebruik maakten. (Van onze correspondent) KOEWACHT De jaarlijkse teerdag van de muziekvereniging EMM uit Koewacht zal plaatsvinden op zaterdag 6 februari in het lokaal r bij Koos Jansen. 's Middags om drie uur wordt be gonnen met een muzikale wandeling door het dorp. Om zeven uur wordt aan de leden en hun echtgenotes en verloofden een koffiemaaltijd aange boden in het lokaal. Verder zal de avond worden doorgebracht met een gezellig samenzijn. Wegens het aftreden van de heer J. Martens is Walter de Block in het bestuur benoemd. (Van onze adverteerders SUPERMARKT IN DRIEWEGEN DRIEWEGEN. Donderdagmor gen opende ae heer A, Kayser in Driewegen zijn 200 vierkante meter grote supermarkt. De grote winkel is opgezet ten behoeve van de bewoners van Terneuzen-Zuid. De opening van deze nieuwe zaak, waarachter een parkeerterrein aan wezig is betekent ongetwijfeld een belangrijke uitbreiding van de ser viceverlening aan de inwoners van Terneuzen-Zuid. (Van een onzer verslaggevers) DONGEN De vierjarige Ellen van der Zwet uit Dongen is in de nacht van woensdag op donderdag overleden aan de verwoningen die ze tijdens een verkeersongeval in Dongen had opgelopen. Het meisje stak plotseling de straat over, en werd door een auto gegrepen. UTRECHT Aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen fysische geografie de heer W. Hoogendoorn uit Goes. Voor het kandidaatsexamen opvoed kunde slaagde mej. A. J. Hage uit Middelburg. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het kandi daatsexamen Nederlands de heer R. M. T. Zemel uit Terneuzen. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 17,95 per kwartaal, b„inen ver spreidingsgebied (excl. 50 et. in cassokosten) 6.20 per maand (incl. 9 ct. in cassokosten) RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9 Tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen) GOES' Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: Na kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940. (Z - Vlaanderen) REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel 7764. Postbus 116 A F Koopman Chef Zeeland tel privé 7438 (01180) Redacteur Goes: IW Kersten, tel. 01100-6584. Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G van Berkel(01150-4866) Redacteui O.Z - Vlaanderen: A Vertind (01140-3447) Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R van der Helm (01150-4865) Sportredactie Zeeland: R van Deursen (01155-1367) Fotojournalist Zeeland: Cor de Boer (01155-2237) ADV EXPLOITATIE: Wnd Inspecteur Zeeland: C Menu (01100-4316) Hulst en O Z Vlaanderen: Th de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z Vlaanderen: M Bogers (01170-2893) Kanaalzone en Terneuzen: J Schieman Axel (01155-1224) Walcheren en Zuid-Beveland: R Vaes (01195-433) De gemeente De Klinge heeft bij na 2800 inwoners en is de kleinste gemeente in Oost-Vlaanderen. Kan didaat-burgemeester is Albert Cam bier (60), gepensioneerd onderwij zer, die blijk beeft gegeven te be schikken over een frisse visie op de ontwikkeling van het Belgische plaatsje. „Samen met mijn mede- lijstgenoten hebben we besloten om voor de grote problemen van onze gemeente een oplossing te gaan zoe ken", aldus de kandidaat-burge meester. Hoewel de gemeente prak tisch is volgebouwd, zijn er toch nog wei verschillende mogelijkheden voor expansie in de richting van de Nederlands-Belgische grens. Blij kens zijn uitlatingen zijn het vooral de belangen van bejaarden en min der draagkrachtigen, die de heer Cambier na aan het hart liggen. Hij wil ze een gezellig en goed woonkli maat voor de toekomst garanderen. Als lijsttrekker had de heer Cam bier bij de laatst gehouden gemeen teraadsverkiezingen vijf van de elf zetels. De nieuwe raad droeg hem voor om tot burgemeester benoemd te worden. Een rapport werd gezon den naar de arrondissementscommis saris te Sint Niklaas, die het door zond naar de gouverneur van Gent. In laatste instantie komt het bij de minister van binnenlandse zaken, die het aan de koning ter tekening aanbiedt. De benoeming wordt elk moment op de Klingese gemeentese cretarie verwacht. CLINGE. Het Clingese carna- valscomité heeft voor de aanstaande carnavalsdagen een programma op gesteld dat per pamflet huis-aan-huis bezorgd is Zij die willen deelnemen aan het feest met een wagen of een groep, kunnen zich op verschillende adres sen in het dorp aanmelden. Geduren de de feestdagen zal.'s, avonds in St.- Cecilia een bal gegeVen worden. I De Vlaamse Gaai De vogelvereni ging De Vlaamse Gaai houdt zondag een bijeenkomst voor haar leden in zaai St. Cecilia. Om tien uur in de voormiddag zal de bijeenkomst plaats hebben. Allereerst zal het resultaat van de provinciale ten toonstelling besproken worden. Ver volgens zal de vacature in het be stuur worden aangevuld. De heef Alb. van Poele heeft bedankt en heeft tevens zijn fuctie als secreta ris van de vereniging neergelegd. Daarna zullen de ringen voor het jaar 1971 aan de leden worden uit gereikt. Schieting Maandag om drie uur wordt in de zaal St.-Cecilia een schieting gehouden op twee wippen. Schieting De schuttersmaat- schappij Walsoorden houdt zondag om drie uur een schieting op de liggende wip bij J. de Waal. De heer Cambier, de kandidaat- burgemeester van het Belgische De Klinge. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De eerstvol gende vergadering van de gemeente raad van Aardenburg zal gehouden worden op dinsdag 9 februari a.s. om 19.30 uur. P.v. Herleving Vandaag (vrij dag) houdt de duivenvereniging p.v. Herleving de jaarlijkse algemene vergadering in het clublokaal bij J. de Waal. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Perio diek aftredend zijn de heren R. Bogaert, J. Sponselee en T. Tael- man. Allen stellen zich herkiesbaar. De vergadering begint om 19.30 uur. Zanguitvoering Zaterdag zal tijdens en na de avondmis van ze ven uur door het gemengd zangkoor onder leiding van W. Bartz uit St.- Jansteen in de r.-k. kerk van Koe wacht (België) een uitvoering wor den gegeven. Jongerendienst Zaterdag om half zeven zal in de parochiekerk van Groenendijk weer een jongeren- dienst worden gehouden. Het thema van de dienst is „Welvaart, pïotest, welzijn".

de Stem | 1971 | | pagina 5