t rainer Terneuzen: oefenstrook te klein 55 TEAM KENT ENKEL HET KORTE SPEL" MOTOR RACING TEAM ZEELAND HAD SUCCES Fortuinlijke zege Middelburg-team jfc Zwemmen als een recreatie-sport Terhole had vijf sets nodig voor zege op marathon drie actuele verzekeringen uanConcoraia... CONCORDIA POST-KARSTENJ OP DERDE PLAi IVKOW DE LEID] Ou so: (2) M. Goud in de bloemen f Hellemons won rollerstrijd sport LOGISCH TAFELTENNIS UITSLAGEN j Het lekkere zoetmiddel, zonder bijsmaak. B natrëna Uitslagen FRANKLIN THEE MODERNE RISICO VERZEKERINGEN, AANGEPASTAAN DE TIJD VAN NU. HIER ZIJN ZE: VERZ0RGINGS POLIS GROEI POLIS TREFZEKER POLIS WINSTDELING Ik beheerste de men er minder van het smokke •INSDAG 26 JANUARI 1971 DINSDAG 26 JANUARI 1 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Aric Steehouwer, de trainer van Terneuzen, is blij met de huidige winterpauze. Zijn elftal draaide immers de eerste helft van de competitie niet zoals verwacht werd. Terneuzen staat zelfs in de tweede klas B in de gevarenzone, een positie waar niemand aan ge dacht had toen deze competitie begon, want Terneuzen had het sei zoen 1969 1970 zeer goed gespeeld. In de gelederen van de rood zwarten werd zelfs gedacht aan een kampioenschap aan het einde van dit lopende seizoen. Maar niets is minder waar. Terneuzen staat er slecht voor. Vandaar dat trainer Steehouwer blij is met de verplichte rust, die zijn spelers nu hebben. „Tot nu toe is het bijna altijd zo geweest, dat Terneuzen tot de win terstop zeer goed speelde behalve vorig jaar dan, want toen ging het 't hele seizoen goed maar in de tweede helft van de competitie terugzakte. Ik hoop dat het nu eens andersom is", aldus Arie Stee houwer. Arie Steehouwer: „De jongens kunnen gewoon niet beter weten door die enge oefenstrook" De trainer van Terneuzen ver keert in een benarde positie. „We zullen net als AZ '67 in de eredivi sie moeten gaan spelen. We kunnen het ons niet meer permitteren te verliezen. Mijn elftal wil graag aan vallend voetbal spelen, maar dat zal toch iets moeten veranderen. We zullen op zeker gaan voetballen. Het middenveld zal meer terug moeten blijven". Het middenveld, altijd een pro bleem voor Terneuzen. De club heeft er spelers genoeg voor, maar zulke enthousiaste jongens dat zij hun defensieve taak wel eens al te gemakkelijk vergeten. Daardoor heeft Terneuzen dit seizoen enkele wedstrijden totaal onnodig verloren. De roodzwarte formatie speelde con stant op de aanval. Totdat de tegen partij met een snelle uitval wel doelpuntte. En op dat moment was de wedstrijd verloren. Steehouwer: ..Ik heb het de jongens vele malen gezegd, maar de ploeg wil in dit stadium graag doelpunten maken. Iedereen wil da' °n dan vergeten ze de primaire t in het veld wel eens. De tegen er laat ons rustig komen en scoo. an met een uitval. Omdat we dit seizoen moeite heb ben met doelpunten maken is de paritij dan op dat moment voor ons verloren". Het middenveld is niet het enige probleem, waar Arie Steehouwer mee kampt. Het belangrijkste is de beperkte trainingsgelegenheid die zijn club heeft, Terneuzen moet zich behelpen met een oefenstrook van 10 tot 11 meter breed. Steehouwer: „Ze verwijten mij wel eens dat Terneuzen zonder vleugel speelt, maar wat wil je an ders. Op het veld mogen wij niet trainen, dus we zijn aangewezen op die groenstrook. Mijn spelers weten door de omstandigheden gedwongen dus niet beter daar trainen ze op dat het spel kort moet. Een lange pass kun je nooit geven tij dens een training. Dan is het toch logisch dat mijn spelers in de wed strijd dlait ook vrijwel nioioit doen. Ze zijn dat niet gewend, omdat die oefenstrook mij de gelegenheid niet geeft er aandacht aan te besteden. Dat ding is gewoon te klein". Terneuzen is op het ogenblik met de gemeente in onderhandeling over betere trainingsmogelijkheden. Voor Arie Steehouwer is dat een van de vereisten om zijn hobby beter te kunnen bedrijven. Want het trainer schap blijft zijn hobby, terwijl het beheer van sporthal 't Zwaantje in Terneuzen zijn hoofdtaak is. Een taak, die hij zeer serieus opvat en die hem al menig plezierig moment heeft bezorgd. Vooral nu in deze tijd merkbaar wordt dat de hal in derdaad een functie kan vervullen in de Terneuzense gemeenschap! Zo heeft Seheldesport na de opening van de hal een zaalhandbalafdeling gekregen. En Arie Steehouwer zelf fs bezig met de oprichting van een tafelten nisvereniging in Terneuzen. Stee houwer heeft tien jaar in het eerste (Van onze sportmedewerker) ST.-MAARTENSDIJK De wed strijden op home-trainers te St.- Maartensdijk werden gewonnen door Hellmons bij de amateurs, Deelen bij de nieuwelingen en Scheers bij de aspiranten. De uitslagen: Amateurs: 1 H. Hellemons (Roosen daal) totaaltijd over twee series van 1000 meter 72,1: 2 Van Aarts (Roosen daal) 74,5: 3 H. van Leeuwen (Den Haag) 76,8; 4 J. Luijsterburg (Nieuw- Vossemeer) 77,5; 5 A. Kuzee (Kapel- Ie) 80,3; 6 A. v. d. Spiegel 80,4; 7 N. Valkenburg (Wouw) 83,6; 8 J. Tol- hoek (Yerseke) 85.6. Nieuwelingen: 1 J. Deelen (Huij- bergen) totaaltijd over twee series van 750 meter 54; 2 K. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk) 54,1: 3 Hellemons (Roosendaal) 58,5; 4 A. van Treijen (Lepelstraat) 60,4; 5 N. Faas (St.- Annaland) 61. Aspiranten: 1 B. Scheers (Middel burg) totaaltijd over twee series van 500 meter 37,5: 2 M. Melsen (Roosen daal) 39,9; 3 Van Hasselt (Bergen op Zoom) 45.2. van Aviolanda uit Papendrecht ge speeld. Vandaar zijn liefde voor de ze sport. Steehouwer heeft op het ogenblik de adressen van vijftien geïnteres seerden, die een dezer dagen een uitnodiging zullen ontvangen voor een oprichtingsvergadering. De be heerder van de sporthal ziet deze nieuwe club, als hij er komt, als het resultaat van de sportinstuiven, waarmee de gemeente direct na de opening vain die sporthal is begonnen. Steehouwer: „Ik had hier twee ta feltennistafels staan, en er werd ais het ware om gevochten. Daarvoor ben ik op het idee gekomen te pro beren een vereniging op te richten. Vooral nu de NTTB van plan is een Zeeuwsch-Vlaamse competitie op te zetten. Ik geloof dalt de tafel tennissport in dit gebied enorm zal stimuleren. Het is inderdaad voor een hoop mensen hier een bezwaar om voor een partijtje tafeltennis over te moeten varen. De kans op mist is te groot om ze daarvoor enthousiast te maken. Maar als ze in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen blij ven, dan geloof ik beslist dat er binnenkort een paar nieuwe tafelten nisverenigingen zullen zijn' (Van onze sportmedewerker) OVEZANDE Het Motor Racing Team Zeeland had in 1970 in velerlei opzicht een gunstig jaar. Dit bleek tijdens de jaarvergadering in café Verbeek in Ovezande. Het ledental steeg van 52 naar 64 en er is een ruim batig saldo. Secre taris Adri de Jonge kon in zijn jaar verslag tevens melden dat alle actie ve leden zich uitstekend hebben ge weerd, hoewel de pechduivel diverse malen een tik uitdeelde. De renners Adri van de Broeke en Jan de Jonge hadden een goed de buut als internationaal, terwijl Dick van de Klooster bij de nationalen fu rore maakte. Prestaties op hoog niveau bereik ten ook renners van het MRTZ tij- (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Er is op de 100 velden een enorme strijd geweest bij de clubkampioenschappen. Drie wedstrijden in de hoofdklas eindig den in 119, terwijl de partij in de eerste klas als resultaat 128 ople verde. Hieruit kan zonder meer ge concludeerd werden, gezien deze minimale verschillen van de bord- punten dat er de nodige spanning is geweest in de clublokalen. Deze uitslagen brengen uiteraard met zich mee dat er bij de laatste partijen in de wedstrijden nog al eens gefiloso feerd werd van het kan 1010 wor den of 119 voor ons enz. Dat gebeurde o.a. bij Middelburg - Vlis- singen, waarbij het geluk ongetwij feld aan de Middelburgse zijde was, want even goed, wanneer niet enke le Vlissingers een steek hadden la ten vallen, zou het minstens een puntenverdeling zijn geworden. Zo ook in Souburg tussen Aris de Heer en DOS waarbij enkele Sou- burgse dammers niet de juiste voortzetting kozen, Lammerenburg behaalde een verdienstelijk resultaat tegen 's-Gravenpolder, zij het dat ook diit tiental met het kleinst mo gelijke verschil verloor. Door deze uitslagen in de even belangrijke wedstrijden is Middelburg uitge speeld en heeft hetzelfde aantal ver- liespunten als Aagtekerke, welk tien al nog een inihaalpartij tegoed heeft tegen DOS uit Bergen op Zoom. Wanneer Aagtekerke wint heeft het met Middelburg 14 punten en zullen er beslissingswedstrijden gespeeld moeten worden voor het kampioenschap. In de onderste regi onen won DOS met 119 vam Sou burg en kon zich voorlopig in veilig heid stellen met drie punten, waar door het er nu zeer bedenkelijk uit gaat zien voor de Souburgers nu onderaan met twee punten. Nog een wedstrijd wacht dit team tegen Vlissingen. De wedstrijd Kapelle - Sommelsdijk in de eerste klas, die een zege (812) opleverde voor de bezoekers met nu de beste kansen voor de titel voor Sommelsdijk. Tenslotte heeft de Goese damclub gezien een meningsverschil met het bestuur van de Provinciale Dam- bond gemeend beide tientallen uit de competitie te moeten terugtrek ken. Hierdoor worden de nog te spelen wedstrijden tegen zowel Goes 1 alsmede Goes 2 gewonnen verklaard voor de andere tientallen, daar reeds meer dan de helft van de competitie is afgewerkt. Nog een correctie op vorige uitslagen: in de wedstrijd Aagtekerke - Vlissingen moet de uitslag tussen F. Blaas en E.A. Schuitema 02 zijn. Middelburg - Vlissingen 119. 1 J. Strooband jr. - P. Schunselaar 1 1. 2 D. Davidse - C. v. Rijswijk 0 2. 3 A. Trapman - E. Schuitema 1 1. 4 J. Baayens - M. die Vlieger 1—1. 5 J.F. Boon - P. Goedbloed 02. 6 J. Strooband sr. - D. Valkier 2—0. 7 P. Tange - J. Veenstra 11. 8 C. de Vos - L. Labruyère 20. 9 P. Baay ens - W. Lere 20. 10 P. Coppoolse - O. Hellinga 11, Lammereniburg - 's-Gravenpolder 911. 1 A. de Buck - D. M. - G. Blom 02. 2 C. Geljon - J, Blom 02. 3 J. Koppejan - A, Krijger 20. 4 C.J. de Looff - Iz. Op 't Hof 02. 5 W. Heydra - Jac. Op 't Hof 11. 6 A. Francke - A, Quakkelaar 20. 7 M. Boone Huissoon 02. 8 I. Vinke - Nijsse 20. 9 F. Brasser - A. v. Overbeke 20. 10 D. de Buck - M. Quakkelaar 02. Souburg - DOS 911. 1 P.C. Allaart - E. Verdoolae- ge 20, 2 F. v. Dixhooirn - A. v. d. Kreeke 11. 3 L. v. Soelen - H. Brouwer 11. 4 J. v. Eenennaam - P. Dalsem 02. 5 M. Bronke - A.A. v.d. Mark 11. 6 J. Brasser - C. Suurland 11. 7 L. v. Dixhoorn - H, Wagenaar 20. 8 A. de Pagter - A. Mollestelle 02. 9 Chr. Kats - F. Openneer 02. 10 M. Marijs - G, Haiuteirmam 11, Kapelle - Som melsdijk 812, 1 C. Korstanje - C. Polder 11. 2 J. de Visser - B. Vis 11. 3 J, v.d. Moere - L. Brugge' man 02. 4 L. Adriaanse - K. Vis 11. 5 A. Zegers - J. Dekker 11. 6 K. de Koeyer - B. Roetman 02. 7 J.J. Ganseman - F. Noordijk 02. 8 C. v. Liere - I. Koese 11. 9 J. Zegers - J. Lodder 11. 10 H. v.d. Vxio - A. Knape 20. (ADVERTENTIE) V calorie wij zoet I Goalffig^IelAcrzoetzeg™ mtuurlijkNatrcna! J vooriedeweo dl: met hét oog op zijn gezondheid bet dens de internationale zes-urenraee op het circuit in Zandvoort. De equi pe Van den Broeke-de Korte zege vierde daar, terwijl het duo Schrij ver-Van den Dries de tweede plaats bezette. Voorzitter P. Janse uit Vlissingen, die zich door drukke werkzaamheden niet meer beschikbaar kon stellen, zal waarschijnlijk worden opgevolgd in deze functie door J. Grimminck uit Goes. A. de Jonge en C. Opree wer den respectievelijk als secretaris en penningmeester bij acclamatie herbe noemd. Omdat de penningmeester te zwaar wordt belast werd besloten een boekhoudkundig adviseur aan te trekken. Voorts werd bekendgemaakt dat vier leden uit Terneuzen zich had den aangemeld, die straks actief wor den in de standaardklasse. Dit zijn: G. van Waes, A. Herrebout, W. van de Voorde en L. Schippr, die op een vier-cilinder Honda 750 cc gaat rij den en de drie eerstgenoemden op een 350 cc Suzuki. Ook J. Koppejan uit 's-Gravenpol- der is voornemens actief te worden, hetzij in de standaardklasse of als na tionaal. Hij gaat een 500 cc Honda be rijden. De beker voor de beste prestatie in het vorige seizoen werd uitgereikt aan het duo Van de Broeke-De Korte in verband met him fraaie zege in de ztes-urenrace. Van de Broeke ontving tevens een beker omdat hij in de internationale klasse het hoogste aantal punten be haalde. Bij de nationalen was dit D. van de Klooster, die hetzelfde kleinood in ontvangst nam, evenals C. Schrijver, die in de sprintersklasse over een kwart mijl sinds 1969 recordhouder is. Tenslotte werd oud-voorzitter en oprichter van het MRTZ, M. Goud uit Schore, gehuldigd voor de vele ver diensten die hij voor de vereniging had. De heer Goud werd in de bloe metjes gezet en kreeg een miniatuur model van een 6-cilinder Honda aan geboden. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN Bijna 2 uur spe len en vijf sets waren nodig om tot een overwinnaar te komen in de wedstrijd Terhole tegen Marathon in de eerste klas heren van het district Zeeland van de NeVoBo. Een fel gestart en op de zege belust Terhole zag kans om de eerste set te win nen, waarbij vooral de punten wer den gemaakt door liet plaatsen van harde smashes, waartegen Marathon niet de juiste verdediging kon op bouwen. In de tweede set werd dit anders en gingen beide teams gelijk op Vanuit de verdediging werden goede aanvallen opgezet, maar de defensies konden mentaal het ge vaar keren. Toch zag Marathon kans deze set te winnen, zodat de stand 11 werd. Uitstekende aanvallen en een sublieke verdediging zorgden er voor dat in de derde set aan weers kanten de stand gelijk bleef. Bij de stand 1412 kon Marathon inlopen tot 1414 om vervolgens tot 1515 te komen. Steeds wisselde de opslag. Heel even wanikoldie de Maraifchomver- dedigimg orader de zeer harde sma shes van Sehillemams toen deze tot driemaal toe diep in het achterveld sloeg en bij een vierde smash een klein gaatje aan de voorzijde zag waarin de bal neerplofte. Vlak daar op kwam het zeventiende punt het geen het einde van de derde set betekende. Van iets minder gehalte was de vierde set. Duidelijk was te zien dat beide teams vermoeid wer den. Toch slaagde Marathon er in om tot 22 te komen. Terhole dat zich gesteund voelde door het pu bliek zette alles op alles om de vijfde set te winnen. Dank zij de grote inzet van alle spelers, kon een voorsprong worden opgebouwd die niet werd prijsgegeven zodat Terho le de winst pakte. In Axel waren eveneens 5 sets nodig om tot een uitslag te komen. Hier versloeg het steeds beter in vorm komende Voorwaarts Savok. Mede door deze nederlaag is de afstand tussen Marathon en Savok even groot gebleven, zij het dat Savok een wedstrijd minder ge speeld heeft. Seheldesport is hier de lachende derde. Dit team staat twee punten achter Savok maar heeft 2 wedstrijden minder gespeeld. Zuidwesters won gemakkelijk met 30 van de Kikkers. EVVC moest er iets meer moeite voor doen, maar kon ook met 30 de baas blijven over IJVC. In de eerste klasse dames, maak ten in Goes twee aan elkaar gelijke teams im vier sets uit wie met de winst naar huis mocht gaan. EGVC dait iets gehandicapt was moest ten slotte het hoofd buigen voor Matador met het gevolg dat het de derde plaats moest afstaan aan de Vlis- singse ploeg. l'erhole 1 had weinig moeite met Marathon 2. Hoewel Terhole een zeer slechte wedstrijd heeft ge speeld. In de derde set kon Mara thon zelfs een voorsprong opbouwen van 411. Terhole, dat het gevaar van verlies tijdig inzag, zette alles op alles en won toch nog vrij ge makkelijk. Sensatie en spanning in de strijd om de punten tussen Terhole 2 en Seheldesport waar de thuisploeg een 20 voorsprong op kon bouwen en zich tijdens dat gedeelte superieur voelde. Bij de derde set had Schel- desport-coach Moens echter door hoe er gespeeld moest worden. Hij wist de nodige rust in het team te bren gen en de verdediging te organise ren waardoor er betere set-ups kwa men, die door de lange aanvalsters goed benut werden. Voor de kleine re dames van Terhole was het niet gemakkelijk tegenover de smashes een goed blok op te zetten. Sehel desport slaagde er in om tot 22 te komen. In de vijfde set werd er bij de stand 8—5 in het voordeel van Terhole van veld gewisseld. Na en kele ongeluksballen liet Terhole de moed zakken en kreeg Seheldesport juist dat beetje geluk meer waar door de stand op 1215 kwam te staan en de gelukkigste ploeg, Seheldesport had gewonnen. Van enig krachtsverschil was nagenoeg geen sprake. Heren le kl.: Zuidwesters - Kik kers 3—0 (15—9, 15—5, 15—2), Ter hole - Marathon 32 (157, 1517, 153, 1115, 159), Savok - Voor waarts 23 (1715, 1015, 1513, 715, 14—16), EWC - IJVC 3—0 (15—11. 5—3. 15—13). Dames le klas: EGVC - Matador 13 (6—15, 12—15, 15—13, 12—15), Terhole 1 - Marathon 2 3—0 (15—7, 153, 1511), Tenhole 2 - Sehelde sport 2—3 (15—8, 15—7, 7—15, 5—15, 12—15). Heren 2e klas: WH - Kikkers 2 31 (7—15, 15—6, 15—3, 15—8), Voorwaarts 2 - OVC 1 03 (915, 615, 1215), Savok 2 - Sluiskil 1 32 (8—15, 12—15, 15—10, 15—12, 1510), OVC 2 - Schoondijke 3—0 (15—9, 15—9, 15—11), Hoek - IJVC 2 3—1 (7—15, 15—6, 18—16, 15—6), Wiska - Bazo 2—3 (11—15, 11—15, 155, 15—3, 12—15), EWC - Mara thon 2 0—3 (1—15, 0—15, 6—15), De Ruiterschool 2 - Ruitersch. 1 0— 3 (13—15, 4—15, 10—15), PZEM - Egaspo 2 3—0 (15—7, 15—12, 15- 12), Heren 3e klas: Sluiskil 2 - Zuid- zande 2—3 (3—15, 12—15, 15—12, 15—12, 8—15). Dames 2e klas: Savok - OVC 03 (4—15, 1—15, 12—15), Seheldesport - IJVC 0—3 (1—15, 10—15, 2—15), Voorwaarts 1 - Voorwaarts 2 30 (15—11, 15—6, 15—0), Wiska - Ma' tador 2 3—1 (15—3, 15—12, 9—li, 156), Zuidwesters 2 - Egaspo 1 2- 3 (12—15, 15—11, 15—8, 8—15, 11- 15), Zuidwesters 1 - Marathon 30 (15—13, 15—11, 15—3). (ADVERTENTIE) Verstopping Neem Samenstelling op Zuivere kruidenbasis Bobslee. De Amerikaanse viermansbobslee is gisteren in het Italiaanse Cervinia bij de training voor het wereldkampioenschap om geslagen. De jonge Amerikaanse hersenchirurg David Dunn, een van de bemanningsleden, liep een zware hei senschudding en drie gebroken ribben op Als door een wonder kwamen de andere drie Amerika nen eraf met een shock en lichte kneuzingen. (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Het bestuur van de Kring Zeeland van de KNZB heeft het roer definitief om gegooid, door in Zeeland naast het wedstrijdzwemmen en waterpolo ook de „zuil" van het recreatieve zwemmen in haai programma op te nemen. Vorig jaar werden aan het kringbestuur juist om deze reden een tweetal bestuursleden toege voegd. Deze hebben vorig jaar het terrein een beetje afgetast en zijn tot de conclusie gekomen dat zwem men in Zeeland „rijp" is voor de recreatie-sport. Overal wordt het „trimmen" met veel succes bedre ven. Het is wel duidelijk dat vele mensen - vooral die wat ouder zijn geworden - nog wel eens graag een baantje zouden willen trekken. Hiertoe wordt nu door de Kring Zeeland de mogelijkheid geboden. Voor het echter zover was moesten er eerst andere maatregelen worden getroffen. De eisen om aam de echte zwemwedstrijden te mogen deelne men moesten aanzienlijk worden verzwaard. Men besloot over te gaan tot de zogenaamde A- en B-wed strijden. Wie de limiet voor de A- wedstrijd niet haalt kan deelnemen aan de B-wedstrijden. Haalt hij de limiet voor beide wedstrijden niet dan kan hij deelnemen aan de re creatieve wedstrijden. Hierdoor zijn de mogelijkheden voor de minder goede zwemmers en zwemsters ver groot. De wedstrijd-agenda ziet er als volgt uit: 30 januari A-wedstrij den in Vlissingen, 27 februari A- wedstrijden te Terneuzen, 27 maart A-wedstrijden te Middelburg, 24 april A-wedstrijden te Vlissingen, 13 februari B-wedstrijden te Mid delburg, 13 maart B-wedstrijden te Vlissingen, 10 april B-wedstrijden te Terneuzen, 8 mei B-wedstrijden te Middelburg, 20 februari recreatieve wedstrijden te Vlissingen, 20 maart recreatieve wedstrijden te Terneu zen, 17 april recreatieve wedstrijden te Middelburg. Alle wedstrijden zul len in competitie-vorm worden ver- zwommen. Als deze proef slaagt dan ziet het er naar uit dat de meeste activiteiten van de zwemclubs wor den verplaats van de zomer naar de winter. Hierdoor zal in de zomer ruimte komen voor activiteiten die de clubs zelf willen organiseren en die nu wegens tijdgebrek achterwe ge moet worden gelaten. (ADVERTENTIE) Een verzekering op het leven van de gehuwde vrouw. Als haar onver hoopt iets overkomt kan deze polis helpen de financieel moeilijke tijd in het gezin te overbruggen. Volledige risicodekking tot een bepaalde leeftijd. Bij in leven zijn op die leeftijd terugbetaling van alle gestorte premies winstaandeel De Concordia-verzekerden delen al sinds 1907 mee in de volledige bedrijfswinst. Het winstaandeel komt direct vanaf het eerste verzeke ringsjaar op alle individuele verzekeringen. Dus óók op de zuivere risicoverzekeringen. Dat is iets heel bijzonders! De uitkering is dus meestal aanzienlijk hoger dan het oorspronkelijke bedrag dat u verzekerde. En dat alles zonder enige toeslag op de toch al zeer gunstige premie. Vraag eens geheel vrijblijvend nadere inlichtingen bij de plaatselijke Concordia-vertegenwoordigers of rechtstreeks bij de Coöperatieve Levensverzekering Maatschappij u.a. OUDENOORD 10 - UTRECHT, TELEFOON 030-16591. Een sterke risicoverzeke ring. Elk jaar stijgt de ver zekerde som met 5% van het beginkapitaal. De pre mie blijft gelijk. GRENOBLE (ANP), duits? koppel AltlgFrifl de tweede dag van de z; Grenoble drie klassen gewonnen en daardoor genomen voor de Fn| LanckerMourioux en landers PostKarstens. WIJK AAN ZEE (ANl uitslagen van de dinsdag aan Zee gespeelde partijr Hoogovenschaaktoernooi, zi Grootmeestergroep 12e ror[ ner (Ned) - Kortsjnoj gebr. Petrosjan (Rusl) - j 10, v. d. Berg (Ned) (ZS1) 0—1, Hübner (WD1 pers (Ned) 10, Gligoric Langeweg (Ned) (Zwe) - Hort (Tsj) afgebr (Hong) - Olasson (IJsl) Najdorf (Arg.) - Meriting gebr. Afgebroken partijen uit ronde: Olafsson (IJsl) - /I (Zwe) afgebr. Ree (Ned) I noj (Rusl) 10. Stand na 12 ronden: 1 Ivl 3 Gigloric Petrosjan 7%, 4 son 7 en 2 afgebr. 5 Hiib| Olafsson 6% en 2 afgebr. Kortsjnoj 6% en 1 afgebr. 9 ner, Mecking 5% en 1 Lengyel 5 en 1 afgebr. li Langeweg 5, 14 Najdorf 3 afgebr. 15 Kuijpers 3, 16 v. 2. NEW ÏORK (ANP). den mensen verdrongen ziel dag voor de loketten van dison Square Garden in Ne om een toegangskaart te b gen voor het titelgevecht Cassins Clay en Joe Frazier, 8 maart in de „Garden" w| houden. Voor het duurste kaartje men 75 dollar ongeveer den. Het goedkoopste kostte lar bijna 75 gulden. A A 1K ll6b het aWijd ve» gevonden als ze erg n kelijk zeiden dat ik I van de „kermis"-koerse Daar kleineerden ze me mee, ik won - vooral in '38, m'm best - wedstrijden die heel wat zw< waren dan wat ze nou onder miskoersen verstaan. Zeker in gië moest je wat kunnen als een stad-tot-stad-wedstrijd werd. Daar stond je dikwijls meer dan 200 man aan het ve met de besten van de besten deed me niks. Soms voelde ik i zeker, dat ik tevoren al kon ze vandaag win ik. En dan won ik Br waren er die me uitlachten zo eigenwijs tekeer ging. Dan i ik een extra prikkel en gin dubbel zo hard. Zo heb ik ze ee het kampioenschap van Oost-V deren 160 kilometer achter me m6!]»'3®611, 3k hield het gat o; •su, 40 seconden. Ze konden me krijgen. Dat vond ik machtig i dat spelen met m'n krachten, verloor er ook wel eens dan riskeerde ik teveel, wilde ik het voor het publiek rekkelijk maken door me iets uden en dat viel dan net verl uit. Combines in elkaar trappen me ook wel. Ze konden me ader maken dan door te zej r?s' vandaag doen we je in puk. in de grote prijs van Turn Kwamen er eens een paar naar d* zeiden: als je met ons ma£ 3e winnen. We z toen met 'n man of 5 in de groep. Van Hasselt was erbij, gi p Torbofs en Cees Valer cies weet ik het niet meer. E kiwL1^ win 20 weI- Ze hebber on vNer? lai?g zitten Pesten. St Akm= kantie> steeds een ga van d»VJ^LaSsen' °P 1 kUom ik lnish schoof ik naar vc boemP„"n°U' t0t straks mannen" oem weg wa3 ik ZoaIg .fc v meL vee, brio' dat zie ie nou Est kunnen het niet. Wim teven,. dat de renners tegenwoordig er weinig voor d maken 1SJ niet De fout di< opnemen v ?e het te raakk£ auto te Ze. laten bijvoorbeeld de fief einig staan. Af-en-toe systeem 7*" -?e koers> dat is on t ze. zijn 't vergeten. 1U de sZtmaÏVer doen ze ëenoeg i keerd a pakken ze het "iet goedn'w!teen'—a" Est zie goed? rw zei le trouwens heeft q ubl3 bet bedje gesp: deed'"ïk onS1 Ult- Weet je wie Seizen L"!er anderen. Ik joeg d&wijls tir het land uit door ze te verslaan dat ze er 2

de Stem | 1971 | | pagina 12