Nota van MZ-voorzitter Moerman „TAFELTENNISSPORT STAAT NOG IN KINDERSCHOENEN" ALLEEN FC BRUGGE IN SPOOR STANDARD I,l!IK Walcheren bleek niet opgewassen tegen Swift-team KRAPPE ZEGE LUCTOR NIXON qamduwtödmee-ganaardenmb 00K VOOR HOGE SPAARRENTE Goede dag voor Zuidwesters Standen IRRITANT Accommodatie voldoet lang niet altijd Hls één RAPIDITY- SPEELSTER IN NATIONALE ELF SYV leidt in zaalvoetbal competitie Swift gelijk tegen Ondo Oostenrijk vakantierijk Oostenrijk vakantierijk Oostenrijk vakantierijk dinsdag 26 januari 1971 sport dinsdag 26 januari 19: rnota benei Sal va redi PROMOTIEDTJELS Nachtmerrie 1WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊm (Van onze sportredactie) MIDDELBURG. De tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid heeft gistermiddag een uniek drukwerk uitgebracht, samengesteld door voorzitter W. C. Moerman onder de titel: „Nota inzake de plaats en de functie van de tafeltennissport in Middelburg en de in dit kader noodzakelijke voorzieningen". In een begeleidende brief stelt voor zitter Moerman, dat de nota niet alleen is opgesteld met het oog op de bouwplannen van de tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid, maar tevens tot doel heeft een stuk provinciale en landelijke tafeltennis- problematiek aan de orde te stellen, zodat het in de bedoeling ligt, de nota in ruime mate te verspreiden. In het hoofdstuk „Waarom lande lijk en ook provinciaal een grillig spreidingsverloop en een laag beoe- feningspercentage?", stelt de heer Moerman, dat in tegenstelling tot bijvoorbeeld de voetbalsport het ta feltennis zich nimmer heeft kunnen uitkristalliseren; integendeel, het staat in Nederland nog maar min of meer in de kinderschoenen. Primair afhankelijk van het beschikbaar ko men van de accommodaties zal de sport aldus de samensteller van de nota, zich eerst werkelijk kunnen ontplooien. Voorzitter Moerman verwijt de desbetreffende instanties, dat het de laatste jaren met de bouw van ver schillende sportaccommodaties in Zeeland en ook daarbuiten te weinig rekening is gehouden met de zoge naamde kleine zaalsporten. Als doelstelling van een heden daagse tafeltennisvereniging ziet de samensteller: 1 Het scheppen van mogelijk heden tot een stuk sportbeoefening door: a. bevordering van de tafeltenis- topsport, b. bevordering van de tafeltennis- wedstrijdsport en c. bevordering van de tafeltennisre- creatiesport. 2 He scheppen van mogelijkheden tot een stuk sportbeleving. 3 Het scheppen van een stuk ge- zel-ligheidsleven door: a. een „Ontmoetingsplaats" te zijn voor jongeren en ouderen en b. het tevens bieden van recreatieve tevens niet zijnde tafeltennisont- spanningsmogelijkheden. Tot slot geven we nog enkele belangrijke conclusies, die uit de nota van de tafeltennisvereniging Middelburg Zuid te trekken zijn: Een goed functionerend clubge bouw met een ruime recreatiezaal is even essentieel voor een gezond ver enigingsleven als een veld of een sportzaal. Topsport is slechts mogelijk bij een permanent beschikbare ruimte. Een tafeltennisaccommodatie maakt de in gebruik zijnde (gym nastiek)-lokalen vrij voor andere sporten. De gemeentelijke gymnastieklo kalen in Middelburg kunnen niet als hedendaagse en op de naaste toe komst afgestemde tafeltennisaccom- modaties worden beschouwd. Een specifieke tafeltennisaccom modatie in Middelburg is niet alleen voor stad en omstreken van belang, maar zal tevens een provinciale functie kunnen vervullen. De nota is onderverdeeld in 14 hoofdstukken, hetgeen al bewijst, dat samensteller Moerman zeer consciëntieus te werk is gegaan. Na dat voorzitter Moerman in het eerste hoofdstuk ingaat op de vraag „Wat is tafeltennis?", behandelt hij in het tweede het spelniveau in Nederland en in Zeeland. Over dat in Zeeland zegt hij: „Alhoewel het spelniveau in Zeeland in zijn totaliteit voorals nog achter ligt op het landelijke niveau, hebben zich toch in deze provincie in het recente verleden enige opmerkelijke ontwikkelingen voorgedaan, t.w.: Een toenemend aantal beoefena ren, hetgeen de kans op topsporters vergroot. Een vooral sterk groeiend aantal jeugdspelers en -speelsters. Een hierdoor voor het eerst in Zeeland in het seizoen 1968-1969 van start gegane juniorencompetitie met 10 teams (1 team: 3 spelers) in een groep. Aantallen, die in het seizoen 1969-1970 tot respectievelijk 13 en 2 en in de eerste helft van het seizoen 1970-1971 tot respectievelijk 21 en 4 zijn uitgegroeid. Het beschikbaar komen van drie gediplomeerde jeuigdtafeltennisin- structeurs. Het vooral hierdoor bij de junio ren sterk gestegen spelpeil. Het in 1970 voor het eerst in de geschiedenis promoveren van een Zeeuws seniorenteam van de lande lijke overgangsklasse naar de hoofd klasse. Het eerste Nederlandse kampi oenschap en wel bij de pupillen jongens (tot en met 13 jaar) zowel in het enkel als in het dubbelspel in 1970 van de Zeeuwse jeugd. Voor het eerst in de geschiedenis in 1970 een Zeeuwse jeugdspeler bij de nationale vertegenwoordiging. Middelburg-Zuid-voorzitter Moer man gaat dan verder met: uit de drie laatstgenoemde feiten moet niet de conclusie getrokken worden, dat de provincie Zeeland in breder ver band gezien op het landelijke ni veau is gekomen. Zo is het bepaald nog niet: het is slechts een vereni ging en dan nog wel in het niet meer dan 1.300 inwoners tellende Graauw (St.-Aloysius red.) die voor de representatie van Zeeland op topniveau heeft gezorgd. De andere, in de provincie aanwe zige en bij de NTTB aangesloten 13 verenigingen dus niet de clubs, die in de plaatselijke bedrijfsbond, zoals bijvoorbeeld in Goes spelen komen met hun sterkste seniorente ams niet boven het niveau van de eerste klasse uit of blijven daar nog beneden. Niet, dat er in andere Zeeuwse plaatsen geen talentvolle spelers zouden zijn: integendeel, bij de jeugd van andere verenigingen is zeker talent aanwezig, maar het moet wel tot ontwikkeling kunnen komen. En de eerste voorwaarde daartoe is een permanente oefen- en speelmogelijkheid. De behaalde re sultaten in Graauw zouden al bij voorbaat niet mogelijk zijn geweest, wanneer men niet de beschikking zou hebben gehad en nog zou heb ben over een eigen ruimte. Het woord: „tafeltennisaccommodatie" kan hier helaas moeilijk gebruikt worden, omdat de ruimte niet aan de eisen des tijds voldoet. Het wordt dan ook de hoogste tijd, dat deze vereniging, die voor Zeeland zulk baanbrekend werk verricht, de beschikking krijgt over een passen de accommodatie. Wanneer we het gehele Zeeuwse spelniveau overzien, dan blijkt, dat inmiddels de weg naar boven ingeslagen is. Tafeltennistopsport is zowel voor het beeld van Middelburg als dat van Zeeland van belang. (ADVERTENTIE) ut0triPS over ber0e at steden-langs m/' d°° door wouden Oostenrijks Toeristenverkei ireau. Herengracht 437, Amsterdam "-H2188 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Jose Poelmans vain Rapidity (Kaatsheuvel) is door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond op voordracht van de dameselftalcommissie, geselecteerd voor het wereldtoernooi, dat van 19 augustus tot 1 september 1971 in Auckland (Nieuw Zeeland) wordt gehouden. Vijftien speelsters zijn aangewe zen voor de reis naar Auckland en slechts wanneer ziekte, een duide lijk vormverlies of mentale onge schiktheid het noodzakelijk maakt zal een speelster worden vervangen door een van de vijf aangewezen reserves, die ook de trainingen zul len meemaken. De groep van vijftien bestaat uit de doelverdedigsters: Helma Hoegen (HBS) en Frederiek Tange (SCHC) en de veldspeelsters: Maria Fikkers (Tempo), Marianne Gremmen (EMHC), Jos van Hutten (PW), Wilma Koopman (Kieviten), Riet Kuper Cs-Hertogenbosch), Loes Leurs-Seelen (Venlo), Irene Menke (BDHC), Tanja van Oosterhout (EMHC), Jose Poeimans (Rapidity), Marjolein Sambers-Bakker (HDM), mr. Anneke Staring (BDHC), Marie Jose Janus (Gooische HC), en Do- rette Woltring (Uden). De vijf re serves zijn: Toos Bax (Amsterdam), Gerda Esveld (Quick), Eef Jansen (Oranje Zwart), Dorien Janssen (SCHC) en Els Teppema (HGC). Er is een toenemend aantal beoefenaren van de tafeltennissport te constateren in de provincie Zeeland. Het ge- brek is het tekort aan geschikte accommodaties om deze sport te kunnen beoefenen. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Voor het Luikse Standard wordt het competitiever loop in de Belgische eerste klas steeds gunstiger. Weliswaar slaagde FC Brugge er de afgelopen week in de achterstand op twee punten te houden door in de moeilijke uitwed strijd FC Diest met 41 te kloppen, maar nummer drie van de ranglijst Anderlecht liet bij Beerschot een puntje liggen. Beide ploegen kwamen niet tot doelpunten en dat had Beerschot te wijten aan Lothar Emmerich en An derlecht te danken aan Leen Barth. De Anderlecht-goalie, die vorig sei zoen nog voor Fortuna Vlaardingen speelde en in de selectie zat van de Nederlandse UEFA-jeugd, voor kwam zaterdagavond in Antwerpen enkele zeker schijnende treffers. Standard, dat zelf met 04 van Union St.-GiHis won, zag nummer vier, Lierse SK, nog een grotere afstand nemen. Waregem won met 20, zodat de achterstand van Lier- se op Standard nu liefst tien punten bedraagt. Onderaan behaalde Gan- toise een belangrijke zege op Cros sing Schaarbeek. De Gentse forma tie blijft weliswaar op de laatste plaats, maar heeft evenveel punten vergaard als Sporting Charleroi, terwijl FC Diest steeds dichter in de buurt komt. Twee minuten voor het einde van het duel tussen Gantoise en Crossing Schaarbeek werd Erwin Delmulle van de thuisploeg de held van de dag. Terwijl Gantoise bijna de hele wedstrijd had aangevallen, was de stand nog steeds dubbel- blank. En dit had Gantoise volko men aan zich zelfte danken. Steeds zaten de Gentse aanvallers boorde vol dadendrang, maar zij hinderden elkaar zodanig bij hun offensieve daden dat de defensie van Crossing zich toch vrij gemakkelijk staande kon houden. Maar twee minuten voor het einde was het Erwin Del- mulle die met een ferme trap, na een corner genomen door Vianen, Crossing-doelman Smolders vanaf de rand van het strafschopgebied kans loos liet: 10. Gantoise had de volle winst dan toch nog gegrepen. De Gentse ploeg had trouwens geluk gehad dat scheidsrechter Thomas een treffer van Kremer van Cros sing in de twintigste minuut van de tweede helft had afgekeurd. Terecht afgekeurd, omdat het doelpunt in buitenspelpositie was gescoord. De grensrechter had dan ook gevlagd, maar toen arbiter Thomas bij hem te rade ging, wilde hij het gebaar met de vlag niet herhalen. Enkele spelers van Gantoise protesteerden hevig en onder die druk - Roger de Baets porde de man zelfs vrij stevig in de rug - herhaalde dè grensrech ter dat het buitenspel was geweest. Thomas keurde het doelpunt toen af. De 1-1 stand bij de rust bij FC Diest - FC Brugge gaf aan dat de thuis club nog alle kansen had op een redelijk resultaat. Diest had op dat moment zelfs iets meer verdiend, maar de vele kansen, die het zich schiep, werden alle verprutst of doelman Sanders van FC Brugge ver- (Van onze sportmedewerker) GOES In de zaalvoetbalcoinpe- titie kwam het Goese S.S.V. door een 61 zege op Kapelle bovenaan de lijst in groep A. Yerseke klopte zoals werd verwacht PTT (3I) in dezelfde groep. In groep B rukte Bevelanders door een 21 zege op Inter Viola op naar de twede plaats. Stand groep A 1. S.S.V 1222, 2. Goes 12—21, 3. Wolp. dijk 122—14, 4. Yerseke 1214, 5. Kloetinge 11 12, 6. Robur 12—11, 7. P.T.T. 12—11, 8. F. C. Bevelanden 118, 9. Cortge- ne 125, 10. Kapelle 120. Groep B: 1. Sh. Arendskerke 10 16, 2. Bevelanders 1015, 3. Wemel- dinge 1014, 4. Lebo 1014, 5. Imter Vioüa 107, 6. Imlter scaidis 106, 7. Schelde inter 106, 8. Keuringsdienst 102. (ADVERTENTIE) en in 0ostenr#/ Aoeejem «rfnetse^ Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau, Herengracht 437, Amsterdam. 02QJ62188 werkte de schoten met veel bravour. Na rust was het echter snel gedaan met FC Diest. Lambert speelde in de zesde minuut simpel af naar Rob Rensenbrink (weer hersteld van een blessure) die op zijn beurt de door lopende Lambert bediende: 12. Daarna zorgden Thio en weer Lam bert dat het einde met 14 kwam. Beveren Waas heeft het afgelopen weekeinde een 20 voorsprong ver speeld tegen Sporting Charleroi. De Waaslanders namen zelfs niet een puntje mee, want zij verloren uit eindelijk met 32. Eerst had Ro giers Beveren, dat Charleroi con stant een langzaam tempo oplegde, vier minuten voor rust de leiding gegeven, waarna Van de Sompel in de tweede minuut van de tweede speelperiode zijn club op 0-2 bracht. Niets leek er aan de hand voor Beveren. Charleroi gaf zich echter, tegen de verwachting in, niet direct gewonnen en wist zich nu wel aan het vertragende tempo van Beveren te ontworstelen. De defensie van Beveren wankelde en moest in de negentiende minuut de eerste door boring toestaan. Boulet kopte een voorzet van Gorez keurig achter Be- veren-doelman Poklevovic. Dertien minuten lafer kwam Charleroi gelijk door Gorez zelf, die nu een voorzet van Böhmer inkopte. Gorez zou trouwens Charleroi op winst zetten, en wel vier minuten voor het einde. Het was weer Böhmer, die hem lanceerde zij het nu met een diepte pass. Alleen voor Poklepovic maakte Gorez geen fout: 32. (ADVERTENTIE) Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven. (Van onze handbalmedewerker) BREDA In de landelijke twee de klas zaalhandbal legden de da mes van E.B.H.V. beslag op de titel. Hekkesluiter Rapid verdedigde zich goed maar moest toch de winst laten aan E.B.H.V. met 83. Door deze overwinning behaalden de dames van E.B.H.V. ongeslagen het kampi oenschap. De heren van Dongen, die in de landelijke tweede klas de bovenste plaats bezetten, zegevier den over E.B.H.V. met 1912. Don gen kreeg het echter niet cadeau en kwam voor de rust zelfs drie maal achter te staan. In afdeling West-Noord-Brabant mochten de heren van de Roosen- daalse Break Out in de tweede klas de kampioensvlag hijsen na een ze ge van 1710 op het Bredase Tor nado. De dames van Walcheren moesten in de hoofdklasse hun meerdere erkennen in Swift Roer mond met 95. Swift behoudt daar mee de tweede plaats met nog een theoretische kaïns op de bovenste plaats. Voor de rust kwam Walche ren slechts eenmaal aan bod, Swift sloeg drie maal toe. Hierdoor had Walcheren met de rust een achter stand van 31. Na de hervatting was Walcheren goed op dreef en scoorde vier maal. Swift stond ech ter ook niet stil en schoot zes maal raak. Een overwinning van 95 bleef in Roermond. De dames van E.B.H.V. legden in de landelijke tweede klas beslag op de kampi oensbeker na een overwinning van 83 op hekkesluiter Rapid. E.B.H.V. bleef ongeslagen ondanks dat Rapid zeer goed partij gaf. Vooral Nia Slangen, in het doel van Rapid was goed op dreef. Tegen de harde scho ten van Lies Borburgh (E.B.H.V.) had Nia Slangen echter geen ver weer. E.B.H.V. nam dan ook een voorsprong van 30 met drie tref fers van Lies Borburgh. Door een strafworp, benut door Nia Slangen, kwam de stand op 31 maar Riet Verharen en Lies Borburgh brachten (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korfbalcompetitie is het top- duel in I A gunstig uitgevallen voor leider Zuidwesters. Beide ploegen lieten een felle en spannende strijd zien, waarbij de één de ander niets toegaf. Ooor deze uitslag is er in deze klas nog niets te zeggen over een titelkans, want alle ploegen doen nog mee. Stand: Zuidwesters I 4—5, Ondo I 4—4, Swift H 4—4, Animo II 43. In I B had Lnctor zoals verwacht bijzonder veel moei te met Swift HI. In een aantrekke lijke wedstrijd hielden beide ploe gen elkaar goed in evenwicht en Luctor was met de 67 overwin ning bijzonder blij. Hierdoor kwamen de Terneuzena- ren op de tweede plaats. Leider Tjoba II maakte tegen Togo geen fout, hoewel het niet zo gemakkelijk ging. Slechts in de slotfase kon het de Goesenaren definitief van zich afschudden en behaalde het een 7 4 overwinning, waarmee het royaal aan de leiding bleef. Stamd: Tjoba II 48, Luctor I 45, Togo I 65, Blauw Wit I 5—3, Swift III 5—3 in 2 A werkte Seolto zich weer wat naar boven. Animo IV bood aardig tegenstand, maar was toch niet op gewassen tegen de Vlissingers. Met 41 grepen deze de zege en hebben leider Stormvogels weer in zicht. Animo IH ondervond, dat Atlas zich beter gaat voelen. Na een slechte start heeft het eerst de leider een punt afgesnoept en ook nu behaalde het één punt. Animo IH was het team dat met de 33 stand nog het meest blij mocht zijn. Stand: Stormvogels I 59, Seolto I 46, Animo III 54, Animo IV 53, Atlas I 52. In de afdeling 2 C had B.K.C. niet de minste moeite met Blauw Wit II. Het scoorde er lustig op los. Toen zij de tien had bereikt vond men het kennelijk genoeg. De uitslag 103. Leider Togo II heeft echter voorlopig niets te vrezen. Stand: Togo II 4—8, B.K.C 2—2, Luctor II 22, Blauw Wit II 40. In 3 A blijft Atlas II het uitstekend doen. Ook nu liet het zich niet verrassen. Animo V werd met 37 naar de kleedkamers verwezen en voorlopig blijft Atlas aan de leiding. Ondo II behaalde de eerste punten (ADVERTENTIE) °K(ti°erS bn//e/- coTtCe U mu«er, Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau, Herengracht 437, Amsterdam. 020-62188 en deed dat op fraaie wijze. Storm vogels II, tot nu toe de ernstigste bedreiging voor Atlas II moest er met niet minder dan 90 aan gelo ven, zeer ten gerieve van Atlas. Het had geen enkele kans. Stand: Atlas II 58, Stormvogels II 66, Ondo II 32, Animo V 42. In 3 B gaf Seolto II geen enkele kans aan Swift V, dat niet tot doelpunten kwam. Met 40 ging het ten onder zodat Seolto nu de „naaste" belager is van Olympia. Stand: Olympia 3 6, Seolto II 4—4, T.O.P. II 3—2, Swift V 42, In de junioren-afde lingen was het een uitstekende dag voor Animo I en 1 a. Stormvogels II werd met 82 verslagen en daar mee nam het alleen de kop, zij het dan doordat het een wedstrijd meer heeft gespeeld dan Stormvogels I. Stand: Animo 1 46, Stormvogels I 34, Swift I 44, Stormvogels II 30. In I B werkte Tjoba I zich naar boven. Buurman Togo moest met 52 de eer aan Tjoba overla ten, die nu samen met Volharding één punt achter Blauw Wit staat. Stand: Blauw Wit 34, Tjoba I 33, Volharding I 33, Togo 32, In 2 A versterkte Swift H zijn positie. Tegen het sterke Animo II werd een duidelijke 4—0 overwinning behaald en daarmee gaat het goed aan kop. In de staart- groep verraste Swift III door een 26 zege op Seolto Stqand: Swift II 58, Stormvogels III 45, Animo II 54, Swift III 43, Seolto 42, In 2 B kon Tjoba II het Blauw Wit II niet erg lastig maken. Met 30 trok het aan het kortste eind. Stand: Volharding H 35, Blauw Wit II 23, Luctor 23, Olympia 31, Tjoba II 2—0. Bekkerveld Vredestein AMVJ DVC Haag '68 Rapid Blokkeer Deltalloyd Valuas E.V.V. Libanon H.M.L. Valuas Theresia Orawi Bekkerv. 2 Set Up Roermond Odulphus Bermi Tupos Were Di Petrus P. Hevok MOC Sarto Dynamo Marathon Set Up 2 LVC Willem II Sarto PSV Dynamo Atah Odulphus 2 VOLLEYBAL EREDIVISIE DAMES 9-18 Valbovol 9-14 Octopus 10-14 S.F.C. 10-12 Karanoi 9-10 DOS 10-10 Boemerang HEREN 10-20 Tornado 10-20 S.F.C. 10-16 HVS 10-12 Orawi 10-12 DTS 10-10 Cito HOOFDKLASSE ZUID DAMES 12-22 Energo 13-22 Chopeloo 13-22 Swift 11-14 PSV 13-14 VCT 12-12 Hevok HEREN 12-22 Bekkerveld 12-12 11-16 Moller 12-8 12-16 Rapid 12- 12-14 Hajran 12- 12-14 Orawi 2 11- 12-12 OVERGANGSKLASSE 7 DAMES 12-22 Bermi 11-18 Lyceum 12-16 OVOCO 11-14 EVVC 11-12 Karanoi 2 11-12 HEREN 13-22 Karanoi 13-22 OVOCO 13-22 NUVOC 13-20 Quos Ego 13-16 Flamingo's 10-101 10-8 10-81 10- 9- 21 10-2 10-81 10-81 10-81 10-8 10-21 10-01 12-12 11-8 13-8 12-8 13- 11- Het had allemaal zo moo, zijn: een rock-musical „Sa die het in Amerika jaren had gedaan Maar de pi ken waren helemaal niet mo hoeft dat. anders dan in Am Nederland nog niet het einc tekenen, het draagt er fors Forser echter is de negatiev reclame. Nee, al is duidelijk om van dit op geloof en ke lijk steunende en spottende stuk een soort kerkdienst te toeschouwer en voorgangei verbonden in één sfeer, het ki verder dan onaangedane kij genoveir een vertoning, die lijks over het voetlicht komt Dat die toeschouwers zich voelen, gaat wel weer ovei heeft de criticus het, die ee, dus genadeloos „nee" moet si aan een groep, die zich zwaa schulden heeft gestoken om subsidie dit „Salvation" op d ken te krijgen. Maar het IS de voorsprong voor E.B.H.V. op 5— 1. Voor de rust verkleinden Dorien Roovers en Jetty Rasenberg de ach terstand voor Rapid tot 53. Na de rust sloot de verdediging bij E.B.H.V. beter en Rapid kwam niet meer aan bod. E.B.H.V. schoot door Dimph Maas en Lies Borburgh nog twee maal raak. Een strafworp benut door Riet Verharen bracht de overwinning voor E.B.H.V. op 8—3. E.B.H.V. zal zich nu moeten gaar voorbereiden op de promotiewed strijden. De heren van Dongen hebben hui ongeslagen positie in de landelijh tweede klas tegen E.B.H.V. kunne handhaven. Voor de rust was E.B.H.V. goed op dreef en zorgde door Dion Wevers voor die openings treffers. Ad Verharen en Dre Ver hoeven zorgden er voor dat Dongen een voorsprong nam van 21. Toch bleef E.B.H.V. in het offensief en met treffers van Cees Hoosemans en Jan Dirkse man E.B.H.V. de leiding over met 32. Nadat Mathieu Ver haren voor Dongen de partijen op gelijke voet had gebracht gaf Pari Herrings met een hard schot E.B.H.V. weer de leiding 4—3. Een offensief van Dongen wat resulteer-[ de in doelpunten van Gerard, I thieu en Ad Verharen en Adri Beril brachten Dongen op een voorsprong van 74. Toch kwam E.B.H.V. door goed aanvalsspel afgerond met doel punten van Dion Wevers voor de rust terug tot 87. Het eerste kwar tier na de rust was E.B.H.V. er helemaal uit en alle aanvallen liepen op niets uit. Dongen schoot maar liefst zeven maal raak, zodat het scorebord 157 aanwees. In de slot-1 fase kwam E.B.H.V. nog terug met vijf treffers. Dongen schoot nog vier maal raak zodat de eindstand be paald werd op 19-12 voor koploper Dongen. 12-1 12-1» 11-' 11- 12- 13-121 13-1» I 13-1» I 13-11 13-» 14-16 VC Breda 2 12- Tornado 2 Lyceum Juliana LVC Matador Flits OVERGANGSKLASSE 8 13-22 Olympus 12-20 VC Breda 13-20 Sarto 2 12-16 AMVJ 2 ,3-16 EGVC 12-12 Delta 2 13-12 13-1» I 13- 13- 13-8 12-I achteraf beschouwd had die p; het zelf kunnen weten. Want nu eenmaal verschillen tu: Verenigde Staten en Nederli door geen prachtige vertaling op dit stuk zo bekwame Le Nijgli zijn te verdoezelen. En het theater als liet nogal critisc bliek stellen eigen eisen, w. een beginnend producer moe ten te beantwoorden. Animo is in het theater onvoldoende, animo van amateurisme geen werk maakt. Waarom werd Salvation geen ding"? En nog minder een za king, zoals het programma d ten onrechte vertaalde. Het Leg Heils onleent er zijn naam aan vation Army. En op de lieve kunstelde, direct op het volk gc bekeringsprediking en belijden! zonden leek dit Salvation inde En daar zat fout nummer Amerika is men niet alleen ook grote steden veel kerkser dan i (Ierland van nu; neemt de kerl een sterke sociale plaats in, m; men veel langer en veel mee; trouwd met het naïve belijden swingende muziek van de negi degeloofsgenoten. Daarom ook daar meer actieve medewerking den bereikt, van ritmisch klap] meezingen en mee-voelen. En fout nummer 2 was, dat mi vertaalde en verdietste. Omdat door voor het Nederlands pu niet alleen de breuk tussen do i en kijkers vergroot werd, maar vergrofd. Want vieze woordjes ken in het Engels minder vies d; Nederlandse drie-letters. Daarom werd Salvation op i band onredbaar. De kloof moest te diep zijn. En ze werd nog d door onoordeelkundige rolbezel I En dan worden vieze woorden nair, obligate paringsimitaties kir achtige viezigheid die helemaal I schokt, worden antikerkse kriti en vrijmoedigheden tot grofhi Omdat het ingestudeerde lesjes waar je doorheen kijkt en die je dus irritant gaat vinden. Kostscl gedoe Een redding of zaligheid I slechts overkomen vanuit een t persoonlijke geladenheid. Net kinderachtige amateurisme var meesten, bleef slechts over dat I vation toch echt wel een stuk of he'e beste songs bevat, die je g eens professioneel zou horen zir teurisme van de meesten, slechts over dat Salvation toch wel een stuk of vijf hele beste s bevat, die je graag eens professie zou horen zingen. c. nico: (Van onze redactie buitenland WASHINGTON Presi ««on heeft vrijdagavond het A rikaanse congres gevraagd hen "elpen bij het lanceren van nieuwe Amerikaanse revolutie verbeterde gezondheidsdiensten tit -? van de armen en imaneiele hulp aan in moeilijkhfi verkerende steden en staten. ,i 111 c'!'n boodschap aan het con nt e °2 the Union", steldi president voorts een extra toe fi"g voor van honderd miljoen iar voor kankeronderzoek als on ,van een "'gehele natio &trijd tegen deze ziekte. Nixon vroeg voorts grotere u het vervuilde leefkïimaa inigen en voor een gegarand minimum-inkomen voor finan minder draagkrachtige Amerika: bo°dschap van Nixon, b ,ge.meW> reeds veel protest etend m het congres. Met nam I ri„ ,ocraten vertrouwen Nixon toespraak bevatte veel rethc ,„^?ge beloften en weinig com "etails, menen zij. De tijd. is gekomen, aldus N: en in beweging te brei i en lange nachtmerrie van dÜVi Yerdeeldheid, inflatie en naad te beemdigen. kan-' sPrak geestdriftig over heeft de federale rege hedo„0m armen betere moge biedil voor een waardig bestaa meden en een einde te maken lans e donkere tijd waardoor gaan m afgelopen jaren 1MB wsm

de Stem | 1971 | | pagina 12